Pel-mel o Covid-19 (díl 28.)


Zdroj: https://twitter.com/BartosVl/status/1338077027262472193

***

Vladimír Pikora: Kdo samostatně myslí, je dezinformátor aneb Doba mediálních lynčů bez argumentů

Vladimír Pikora

10. 12.

Exprezident kritizuje vládní opatření a nenosí roušku na veřejnosti. Chápu – já opatření taky kritizuji a kritizuje je valná část samostatně myslících osob. A roušky jsou pro řadu lidí modla a namísto zapojení svého rozumu a aktivního porovnání výsledků zemí s povinnými a nepovinnými rouškami se ohánějí jednotlivými výroky jednotlivých osobností či nadnárodních institucí, jako by byly v minulosti neomylné.

Celý článek najdete na webu Reflex.cz

***

Zdravotnictví včera, dnes a zítra

13. 12.

Po týdnu čekání, na test a následně na výsledek, se sice nedozvíte co vám je, ale dozvíte se, že jste pozitivní v testu zjišťujícím existenci chcíplého fragmentu jednoho z mnoha známých respiračních virů ve vašem frňáku. Od tohoto okamžiku je na vás až do ukončení neschopnosti pohlíženo jako na prašivého a první lékař, se kterým se máte možnost setkat, tedy pokud se díky svému odolnému organizmu spontánně nevyléčíte sám, je ten co vás k němu odveze houkající záchranka. Existuje alespoň jeden člověk, který dokáže vysvětlit kde je v tom současném nesystému zdravotní nepéče prostor pro včasné zachycení začínajícího zápalu plic, či zjištění, že za pacientovými problémy není virová, ale bakteriální infekce? Není tedy náhodou možné, že viníkem zvýšeného počtu těžkých zápalů plic či vyššího počtu mrtvých není ani tak ten zabijácký vir, ale naprosto totálně zanedbaná primární zdravotní péče?

Celý článek najdete na webu D-FENS

***

Klaus: Covid-19 je středně závažná nemoc. Trpíme „kovidismem“

Echo24, jaf

13. 12.

„Ten covid si žije svým vlastním životem. Šance člověka ho ovlivnit je relativně malá a dokazují to velmi odlišné průběhy této nákazy v jednotlivých zemích světa, v jednotlivých místech, i v naší zemi, kde platí stejná pravidla,“ řekl exprezident.

Klaus neviní vládu za to, že špatně odhaduje situaci. „Já viním vládu, že předala rozhodování, které je na výsost politické svou podstatou, že ho vydala do rukou takzvaných expertů“. Tím se podle něj vláda soustavně zbavuje odpovědnosti a nemělo by jí to být promíjeno.

Celý článek najdete na webu Echo24, videozáznam pořadu Partie s Václavem Klausem na CNN Prima

***

Pfizer a Moderna zarobia v budúcom roku na vakcínach 32 miliár dolárov

SITA, Extraplus.sk

14. 12.

Farmaceutické spoločnosti Pfizer a Moderna podľa odhadu analytikov na Wall Street len v priebehu budúceho roka dosiahnu za predaj vakcín proti ochoreniu COVID-19 tržby v sume 32 miliárd dolárov. Príjmy firmy Pfizer za predaj vakcín v roku 2021 podľa prognózy banky Morgan Stanley budú v objeme 19 miliárd dolárov. Tieto tržby si však americká spoločnosť rozdelí s nemeckou firmou BioNTech, ktorá bola jej partnerom pri vývoji očkovacej látky. Informuje o tom portál CNN.

Celý článek najdete na webu Extraplus.sk

***

Proč černoši nemohou důvěřovat vakcíně Pfizer

Wesley Muhammad

16. 12.

V roce 2007 stát Kano (Nigérie) žaloval společnost Pfizer za 2,75 miliardy USD, zatímco nigerijská federální vláda žalovala o náhradu škody ve výši 8,5 miliardy USD, přičemž tvrdila, že farmaceutický gigant „předstíral, že přišel (do Nigérie) poskytovat humanitární službu“, ale ve skutečnosti „Pfizer vymyslel režim, podle kterého zkreslil a nezveřejnil svůj hlavní motiv snahy o účast na péči o oběti epidemie. “ Nigérie dokonce podala žalobu na úředníky společnosti Pfizer, včetně generálního ředitele v době experimentu Williama Steera. Po ututlání kauzy se Pfizer dále choval neeticky. V roce 2010 americká diplomatická zpráva odhalená společností WikiLeaks tvrdila, že Pfizer najal vyšetřovatele, aby hledali důkazy o korupci proti nigerijskému generálnímu prokurátorovi Michaelovi Aondoakaa ve snaze přesvědčit ho, aby upustil od soudního jednání.

Celý článek najdete na webu Unz Review

***

Pane Kubku, k čemu je vlastně ten lockdown?

D-FENS

16. 12.

V Izraeli se přihodilo, že pomocí uvěznění populace dosáhl toho, že na pár týdnů přibrzdil šíření epidemie. Jakmile lidi z home arrestu pustil, vydal se zase na vzestupnou křivku. Poroučení větru dešti nefunguje. Ani v Izraeli, ani v ČR a ani nikde jinde. To je ale překvapení. Česká republika zažila ten samý scénář. Rakousko ho ještě neprovedlo, ale vsadím boty, že to proběhne stejně. Mimochodem všimněte si téměř shodné směrnice nárůstu i poklesu počtu nakažených u všech tří zemí, ačkoli každá z nich volila o v něčem odlišný přístup. Vlády se jen vezou, volant drží příroda.

Celý článek najdete na webu D-FENS

***

Znamení doby – mediální manipulace

David Dvořák

17. 12.

V poslední řadě geniální ničemnost spočívá ve faktu, že situace všem rozhodujícím hráčům maximálně vyhovuje. Politici a jejich byznys kámoši mají svůj vysněný nouzový stav, kdy jedni rabují státní kasu bez jakýchkoliv omezení, druzí pak utužují svou moc nad občany. Vyhovuje to i velkým korporátům, protože dochází k likvidaci drobných podnikatelů a jejich majetky budou za chvíli za hubičku k dispozici u exekuční mafie. Vyhovuje to i majitelům nemocnic – za vykázání pacienta s COVID-19 jsou tučné příplatky, tak kdo by mě snahu počty zlehčovat a uvádět do reality…

Celý článek najdete na webu Zvědavec

***

Koronavirus sice mutuje, účinnost vakcíny to neovlivní, uklidňují experti

Alex Švamberk

17. 12.

Mutace koronaviru, která se objevila v Anglii, vyvolala otázku, zda to nebude mít dopad na účinnost vakcín. Změna se totiž týká té části RNA, která popisuje charakteristický hrot koroanviru, což je protein, jímž se virus navazuje na napadenou buňku. Přitom ale právě tato část genetického kódu se používá také v očkovacích látkách. Experti se přesto nedomnívají, že by taková mutace mohla výrazně ovlivnit účinnost vakcín.

Celý článek najdete na webu Novinky.cz

***

Pandemie v Evropě významně snížila emise, v letectví o polovinu

ČTK

17. 12.

Pandemie koronaviru, která letos zasáhla celý svět a způsobila obrovské ztráty na životech i ekonomické škody, má prokazatelně i jeden pozitivní efekt – snížení obsahu znečišťujících látek v ovzduší. V evropských zemích nyní pokles emisí způsobený opatřeními proti koronaviru přesně propočítali vědci ze služby Copernicus, podle nichž mezi únorem a červencem klesly emise oxidů dusíku a oxidu uhličitého ze spalování fosilních paliv o více než deset procent. Emise z letecké dopravy se snížily dokonce o polovinu.

Celý článek najdete na webu Ekolist.cz

***

Polsko zavádí po Vánocích tvrdý lockdown. Otevřené budou jen základní obchody

ČTK, Echo24

18. 12.

Polsko zavede celostátní karanténu od 28. prosince do 17. ledna, oznámil polský ministr zdravotnictví Adam Niedzielski. Zavřít budou muset hotely, sjezdovky a nákupní centra s výjimkou obchodů se základními potřebami, uvedl podle televize TVN 24. Do desetidenní karantény také budou muset všichni lidé, kteří přicestují do Polska organizovanou dopravou. Na silvestrovskou noc mají podle ministra platit omezení pro cestování, nepočítá se s nimi však pro vánoční svátky.

Celý článek najdete na webu Echo24

***

Nový web chce omezit šíření zavádějících a nepravdivých informací ke koronaviru

ČTK

18. 12.

Omezit šíření zkreslených a zavádějících informací k epidemiím včetně nynější koronavirové je cílem webu Infomore.cz, který společně spouštějí Fakulta sociálních věd (FSV) Univerzity Karlovy, Lékařská fakulta brněnské Masarykovy univerzity a společnost Newton Media. Web chce odhalovat neadekvátní práci novinářů s daty, využití nevhodných příkladů a srovnání nebo nedostatečnou znalost lékařské terminologie. ČTK to sdělila Veronika Macková z Katedry žurnalistiky FSV.

Celý článek najdete na webu Pražská drbna

***

Rana pre včasnú diagnostiku rakoviny: V Anglicku pre opatrenia urobili o 4,4 milióna skenov menej

TOD

18. 12.

V Anglicku sa za prvého pol roka pandémie Covid-19 vykonalo kvôli opatreniam o 4,4-milióna menej skenov potencionálne odhaľujúcich rakovinu ako v roku 2019. Môže to mať fatálne dôsledky pre obrovské množstvo ľudí. Prvé konkrétne prípady, kedy zlyhala včasná diagnostika, sú už zdokumentované. Je medzi nimi aj matka štyroch detí, ktorá vraví, že nie je pripravená zomrieť a má pocit, že jej život nemá takú cenu ako život pacienta s koronavírusom.

Celý článek najdete na webu Denník Slovensko

3.9 7 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
18. 12. 2020 21:05

LOCKDOWN!!!!!!!!!
My to do vás nacpeme i kdybychom přitom sami měli zhebnout….
No to jsem vůbec netušil, o co si koleduji. Zvláštní , prohlížeč Opera mi někdy sám zničehonic nabídne nějaký odkaz. Pravidlem je, že mě upozorňuje, že u Kryštofa s jeho Gotťákem z desky někdo vyjadřuje souhlas s mým komentářem – Karle, žil jsi ve šťastné době. S námi už je to horší.
Ale zpět.
Toto vylétlo na LOCKDOWN. Gut appetit.

https://www.i60.cz/clanek/detail/26849/lockdown-vyraz-ktery-byl-vyhlasen-slovem-roku

orinoko
orinoko
19. 12. 2020 7:59

Francouzský Micron má covida 19 /chřipkový ekvivalent kapavky/. Ale cítí se dobře. Znojemské okurky označil za kyselé, Plzeňskou dvanáctku za hořkou, život za sladký a dechberoucí kyslík za zázrak. Včera si prohlížel velmi bystře porno a to dokonce bez brejlí.
Tak to bychom měli. Jediný na světě neměl roušku – Putin. Všichni ostatní jsou jen výkonný sajrajt na šachovnici světové plutokracie a prokázaných úchyláků typu Flígr.

Gatta
Gatta
19. 12. 2020 8:51

Zrovna včera jsem mluvil se dvěma známými. (55+)Jedni ho měli nedávno, jedni ho mají zrovna teď. Nekazili se vzájemně( v rodině) skoro !!! všichni a není to prý nic moc … Popisovaly to dost podobně. Taková divná chripka – sřídavé bolesti hlavy, kostí a kloubů, žaludku , teploty tak do 38.2, únava, dočasná ztráta čichu, ale vše v takových několikadennich vlnách zlepšení – zhoršení – zlepšeni … Celkem přesc3 týdny. Tedy nic o co by člověk stál. Manželé měli v obou případech horší průběh. Jedni se nakazili od obchodního partnera, ktarý měl „normální kašel“ a neměl roušku, druzí vůbec netuší,… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  Gatta
19. 12. 2020 14:05

Každá epidemie končí buď zdravím odolných, anebo uzdravením léčených a smrtí zbývajících. Jak ale přijde ta epidemie? Buď kontaktem s nakaženými, kteří přicestovali nebo dovozem nakažené potravy, věcí a vody či zamořením ovzduší prostoru. Tudíž, probíhá-li léčba a omezí se na karanténní čas cestování a dovoz cizích věcí a potravin a zajistí-li se čistota vody a ovzduší, tak epidemie MUSÍ skončit. Stačí tedy UZAVŘÍT HRANICE a ne jen lidi v nich. Anebo udělat opak a záměrně vytvořit nákazu, propagandou zavést paniku, vládní drill a „zdravotnický“ byznys, protože je tu ta ekonomická krize?

orinoko
orinoko
20. 12. 2020 6:10
Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
20. 12. 2020 9:26

Ať přijde co přijde, tak to bude za horších podmínek než to je teď.

Bojem s CO2, bojem s Covidem, se začleňováním „sirotků“, neefektivní byrokratizací celé společnosti …. se spotřebovaly už tak chatrné rezervy – finanční , materiální i rezervy lidskě loajality k systěmu.

Někteří „slílkové“ blouzní, že Trump ještě stále může vyhlásit vyjímečný stav s nasazením armády at z důvodu podvodněho volebního protistátního spiknutí …