Petice proti zrušení pořadu Folklorika

Možná už to víte někteří z Facebooku: Vedení České televize rozhodlo o zrušení pořadu Folklorika, který po léta mapuje jako jediný dokumentárně-publicistický pořad tradiční kulturu, její historii i současné proměny.

Tento pořad vznikl v roce 2003 v Brně. Měl jsem to štěstí stát u jeho zrodu a byl jsem dramaturgem prvních dvou dílů.

Do letošního podzimu vzniklo 390 dílů Folkloriky z Moravy, Čech i Slezska, z nichž některé vskutku mistrně zachycují unikátní osobnosti a jevy naší tradiční kultury. Je to vlastně ohromná vizuální encyklopedie (přístupná i v archivu ČT na webu) a poklad pro budoucnost. Vzniká zásobárna vzácných a důležitých dokumentů.

Folklorika naplňuje vrchovatou měrou všechny parametry veřejnoprávnosti a navíc je jediným pořadem svého druhu. Tradiční kultuře se celostátní veřejnoprávní média věnují minimálně nebo vůbec. Kromě toho z hlediska rozpočtového je to velmi skromná záležitost – oproti některým zábavním pořadům.

A teď vedení ČT tento unikátní pořad zrušilo – že je potřeba šetřit!

V sedmimiliardovém rozpočtu ČT je položka za Folkloriku marginální. Zrušení pořadu situaci nevyřeší, ale vysílání přijde o neobyčejně hodnotný formát a současně ztratí na svém veřejnoprávním poslání.

Sepsal  jsem proto elektronickou  petici proti zrušení Folkloriky. Je v plném znění a s možností elektroického podpisu dostupná na serveru www.petice.com.

Prosím, zvažte její podpis.

5 5 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments