Pod falešnou vlajkou

Netrvalo to dlouho – a určitě to začalo o dost dřív, než se do dostalo ke mně – a internetem se šíří podezření hraničící s jistotou, že teroristický útok v novozélandském Christchurchi byl útok pod falešnou vlajkou. Tedy něco na způsob přepadení vysílačky v Gliwici, incidentu v Tonkinském zálivu nebo operace Gladio. Tedy něco, o čem víme, že jsou toho vlády schopny a že to dělají.

A já teď nepoložím tu otázku, která se nabízí jako první, ale začnu od konce: Možná jsem jsem zvyklý z Čech, kde se rozkecá úplně všechno, ale kdyby to bylo spiknutí, ve kterém policie spolupracuje s útočníkem, záměrně přijede dostatečně pozdě, aby útočník měl čas uniknout, a zatýká ho schválně tak, aby mu pokud možno neublížila, i když je ozbrojený a nebezpečný, to by se to při tom počtu zainteresovaných opravdu neprovalilo? To by se nenašel ani jeden policajt, který svoji práci bere vážně jako poslání, nenašel by se nikdo, komu by masakr desítek civilistů přišel už přes čáru? Časem, od určitého momentu, asi ne, ale v tom bodě, troufám si tvrdit, ještě nejsme. Už jenom proto, že pokud bychom v něm již byli, tak by žádné falešné vlajky nebyly potřeba.

Ale ony evidentně potřeba jsou a potřebují je ti, které tyto spekulace oslovují a kteří je šíří dál. A to je moje druhá otázka: K čemu a proč? Je známá věc, že člověk dává váhu těm informacím, které podporují jeho vidění světa. Jak ale u všech čertů vidí svět lidé, kteří dávají přednost složité konspirační teorii před jednoduchou praxí? Jak ho vidět chtějí? Co tím sledují? Co chtějí vytěsnit, co zdůraznit a co stvořit?

A nakonec, nikoliv však v poslední řadě, je tu otázka třetí: Kdo a proč by něco takového dělal? Koho proti komu by tím chtěla moc, která by takovou operaci pod falešnou vlajkou zorganizovala, poštvat? Protože o tom tyhle operace přece jsou: o přisouzení odpovědnosti jinému a vynucení si souhlasu s nějakou formou útoku na něj, který by jinak vyvolávala pochyby. Ale koho k čemu by měl zmanipulovat útok na černé muslimy provedený jakoby bílým neonacistou? Bez toho jakoby to perverzní smysl dává, ale bez něj?

Jistě, mocní jsou všeho schopní a je naivní přisuzovat jim svědomí, odpovědnost a zdrženlivost, ale to ještě neznamená, že všechno, co se stane, je temné spiknutí moci proti… komu vlastně? Čeho se nedalo dosáhnout s menšími náklady a rizikem, že k tomu bylo nutné zmasakrovat desítky lidí a ke všemu na Novém Zélandu?

Cui bono? Nějak mě nikdo nenapadá.

Stanův komentář: Přiznám se, že po shlédnutí několika videí (ZDE, ZDE a ZDE) souvisejících s oním útokem a komentářů k nim jsem došel k závěru, že se opravdu o „false flag“ jednalo. „Cui bono“ zatím neřeším, spíš tu hysterii, která se rozpoutala kolem překvapivě neúspěšného blokování střelcova videa a oficiálních (nejen) výhrůžek drastickými tresty těm, kdo by ho chtěli shlédnout, šířit, či komentovat. (ZDE a ZDE) Další podezřelou věcí je, že údajný atentátník byl obviněn jen z jedné vraždy, přičemž nebylo uvedeno jméno oběti, a to s chabým zdůvodněním, že by se jeho obhajoba mohla změnit v propagaci terorismu.

Upřímně by mě také zajímal pečlivý rozbor těch videozáznamů od někoho, kdo rozumí zbraním a má osobní zkušenost se střelnými zraněními a bojovými situacemi, stejně jako od někoho, kdo má zkušenosti s natáčením videa na mobil. Ten první záznam, který měl natočit sám atentátník, totiž vypadá spíš jako nějaká stará PC střílečka ve velmi špatném rozlišení.

12
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
12 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Autoři komentářů
racekorinokoLiLkarel rudolfPPK Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jura11
Člen
Jura11

Video, které bylo smazáno bylo znovu nahráváno…. kde je jistota, že je to to samé video? Tj. že nebylo před znovu nahráním min upraveno?

Takhle to přeci dělají kouzelníci … schovají se za závěs a z poza závěsu vyjde již někdo jiný.

Admirál
Člen
Admirál

Ono to „Cui bono“ je v případě každé alternativní úvahy, podezření asi nejdůležitější. Co není logické, není pravděpodobné.

Jan Kristek
Člen
Jan Kristek

Na Novém Zélandě nejde o nic jiného než o Nový Zéland. Jak říkal v pondělí Pjakin, a jak psal už před lety Fulford, volvox globátor chce NZ pro sebe jako rekreační oblast nebo rezervaci, kam by se mohl uchýlit, pokud mu věci nepůjdou podle plánu – jako nacisté Argentinu. Je to záminkou k vyvraždění NZ obyvatelstva, aby jim tam „nezavazelo“. Proto hned začali na NZ vykřikovat, že každý, kdo i jen slyšel o tom, že nějaká videa kdy existovala, tam bude zastřelen, zplynován nebo jinak zlikvidován. Samozřejmě toho druhotně využívají ke genocidě bílého obyvatelstva všude po světě, protože volvox globátor… Číst vice »

Bety
Člen
Bety

Ani mě nenapadlo, že by to mohl být false flag, ale teď, po shlédnutí videa
mi celá ta záležitost opravdu připadá podezřelá. Teroristických útoků už bylo
tolik, a kdo není sadista spokojí se se zprávou, nestojí o to to vidět.
Že by to byl test na to co veřejnost skousne? Nebo už to došlo do fáze „schvalování
atentátu“?
Žádný křik, žádná rozbitá okna, minimum krve, čelní sklo auta, obvinění pouze
z jedné vraždy, nábojnice … je toho příliš.

orinoko
Člen
orinoko

https://echo24.cz/a/SqwmQ/lennon-ve-spolecnosti-havla-premalovana-lennonova-zed-ma-pripomenout-vyroci-revoluce

Takhle se to dělá.
To je zvláštní, já osobně se nějakým Novým Zélandem vůbec nezabyvam. Intuice? Můj kamarád tam byl před dvěma měsíci. Ještě porad jsme to z gruntu neprobrali.
Proč? On to nějak nemá potrebu kdovijak ventilovat.

orinoko
Člen
orinoko

No jedna velká paráda … na Novém Zélandu se zase přistávalo na Mesici.
Další Boston v běhu. Chemické ataky Asada…
Potlačené měsíčky třináctileté juveNILky…
Zakletý prd v Lucerně aneb Nadívané ksandy v tanku…

Zlatý socik… Už tehdy si s takovými věcmi věděl rady.

PPK
Člen
PPK

V politice se masám lhalo a hrálo divadélko vždy. Je to základní metoda manipulace s myšlením a následným jednáním ovládaných. Hlavou vždy otáčí její krk, to znají od nepaměti chytré manželky. A manipulace politická? Je motivaná pudem sebezáchovy soudobých i budoucích obětí. Akce false-flag? Už dávné výklady potop světa a přírodních katastrof od starověkých šamanů a kněží. Inscenace katastrof novodobými vojáky, náboženská zjevení a sdělovaná proroctví nejen od kněžny Libuše, ale až po katolické Lourdy, Fatimu, Garabandal a „tajemství“ Medžugorie opakovaná kněžími v kostelech. Nyní média a internet a inscenace naživo. Jenže internet je prostorem i pro řeči kritiků a… Číst vice »

karel rudolf
Člen
karel rudolf

Dnes již víme díky Pirátům, že na Masarykově internetu natož na dnešním není všechno pravda např. “ internetem se šíří podezření hraničící s jistotou, že teroristický útok v novozélandském Christchurchi byl útok pod falešnou vlajkou“. To jen pro odlehčení smutného tématu. Ono totiž nejde o útok pod falešnou vlajkou, ale o teroristickou akci tajných služeb, pro které je terorismus nejúčinější způsob realizace cílů dotyčné vlády pod kterou fungují např. CIA, MI6, Mosad atd. Posunutí označení této teroristické akce na „útok pod falešnou vlajkou“ je záměrné a slouží ke krytí přesunutím do oblasti konspiračních teorií,protože těm převážná většina lidí nevěří. Právem,… Číst vice »

LiL
Člen
LiL

Čím více nepravděpodobností, tím lepší manévrovací prostor. Nehledejme pravdu,protože pokud je stejně ji nepoznáme. Pravé důvody stavu věcí, jsou tíhou principu, který je stejně dětinský, jako když se miliardáři sázejí o jeden dolar.

orinoko
Člen
orinoko

No já nevím , pravdu já osobně hledat musím. Stojí to za to. Je to docela pracne, ale je to DOBROdruzstvi.
Lež hledat vůbec nemusím. Ona si mě kupodivu vyhledává sama.

orinoko
Člen
orinoko

http://www.halonoviny.cz/articles/view/50307863

Jen houst. Více a více. To je třeba. Vůbec nejvíce zavání genialitou situace , kdy jeden dobytek obviňuje druhého dobytka z dobytcich způsoBUUUUU.
Západ a Islám. Tak dlouho se hledaly ,až se konečně našly. V oné ryzi formě.

racek
Člen
racek

No, na Parlamentních listech byl dnes výborný komentář od Terezy Spencer. Její rozbory a informace se totiž časem ukazují neobyčejně přesné. Škoda že nepronikla dál do médií, je to asi nejlepší politolog u nás.