Pohled z Ruska

Pavel Letko

Od Západu již nečekají nic dobrého, jen podvod, lež a úsilí o jejich zničení.


Právě teď jsme vystaveni všeobjímající lásce ke všemu ukrajinskému, lásce, která dokonale zaslepuje úsudek a dělá z jinak rozumných lidí idioty, takže si dovolím přinést jiný úhel pohledu. Tedy ze zdrojů proruských, provládních a proputinovských. Užitečné to může být z řady důvodů, ale to už posuďte sami.

Mýtus první – Putin počítal s krátkou, několikadenní vojenskou kampaní

V ruských médiích příliš nerozebírají délku „speciální operace“. Jejich komentáře jsou střízlivější než ty naše. Zřejmě si uvědomují, že nemohou nic vědět o taktických plánech a o strategických nanejvýš něco tušit. Setkal jsem se jen s jedním odhadem, údajně Igora Strelkova. Odhadoval, že do května 2022 operace dokončena nebude. V diskuzích je zmiňován fakt, že plánované řešení je na mnoho let. V očích Rusů byli Ukrajinci vystaveni zhoubné ideologii téměř 30 let a navíc posledních 8 let bylo ještě intenzivnějších. Tuto ideologii nazývají nacismem (vypjatý nacionalismus, adorace Stepana Bandery, pozdravy Sláva Ukrajině což Rusům asociuje něco jako pro nás „Sieg Heil“ apod.) a fašismem (důraz na násilí, polovojenské organizace Azov a mnohé další, pochody s pochodněmi, hákovými kříži, literatura a ideologie někdejšího fašistického Německa na dnešní Ukrajině běžně dostupná a rozšířená včetně veřejné prezentace jejích symbolů).

V jedné z debat byla vznesena otázka „dobře, speciální operace bude dokončena, ukrajinská armáda odzbrojena, ale co bude dál, jak bude probíhat ta denacifikace?“ Odpověď nebyla určitá a zněla zhruba takto „to bude dlouholetý proces, jehož jednotlivé kroky a jejich délku nelze přesně předpovědět, ale udělat to musíme, protože nám jde o život“.

Mýtus druhý – sankcemi se to vyřeší

Dá se říci, že se všichni shodují, že o Ukrajinu nejde. Jde o boj proti světovému řádu, který představují Spojené státy americké. Ty představují Impérium lži i se svými satelity. Impérium, které nenávidí vše ruské, nenávidí tradiční hodnoty přenášené generacemi, nenávidí ruský stát, nenávidí ruskou kulturu a nenávidí ruský národ. Kde k tomu přišli? Ve výrocích politiků Západu. V jejich jednáních. Tyto výroky si promítají a připomínají. Nejde o věci vytržené z kontextu, stačí se podívat na výroky našich představitelů od Kolářů po Novotného. Ti tam sice nefigurují, ale jejich anglosaské vzory ano. Od Západu tedy již nečekají nic dobrého, jen podvod, lež a úsilí o jejich zničení.

Tak to samozřejmě nevidí všichni Rusové, mládež totiž byla vystavena destruktivní prezentaci pseudoliberálních hodnot od adorace LGBT po rasismus naruby. Tedy úkolem je nejen denacifikace Ukrajiny, ale i výchova mládeže v Rusku. Výchova k tradičním hodnotám. Rodina, víra, církev, národ atd. Nejde tu tedy o odstěhování prodejce smažených hamburgerů z Ruska, ale o hluboký celospolečenský problém hledání spojujících hodnot. Od atomizace společnosti k jejímu sjednocení. Můžeme si o tom myslet, co chceme, ale opravdu od Západu nic dobrého nečekají, jen to nejhorší, bez ohledu na to, zda se z Ukrajiny stáhnou, či udělají něco jiného. Rusové bytostně cítí naši nenávist.

Mýtus třetí – eskalace konfliktu je nepravděpodobná, Rusko bude poraženo

Jak už jsem uváděl výše, v debatách a komentářích se nezabývají příliš konkrétními vojenskými předpověďmi. Nicméně kladou řečnické otázky typu „nevadí jim vysoká cena benzínu?“ odpověď „cena u pumpy je nezajímá. Ty, co jsou u moci a rozhodují, to berou osobně. Zajímá je jen, kolik na tom vydělají“ a další otázka mírně předbíhá dobu „kdy jim (EU) už zavřeme ty kohoutky?“ nebo „možná by bylo účelné a nakonec nezbytné použití taktických jaderných zbraní“ nebo „denacifikací Ukrajiny to neskončí, denacifikovat bude třeba více států v nichž se rozmohl duch fašismu. Gosudar jasně řekl, že budou hranice NATO jako v roce 1997″“. Celkem se shodnou v úvaze, že až budou denacifikovat Ukrajinu, Západ s nimi nezačne kamarádit. Dál bude provádět politiku sankcí a všemožného způsobu projevu nepřátelství. Takže není ustupovat kam – „za námi Moskva“.“

Závěr

Nacházíme se v úvodní, horké fázi III. světové války. Tak, milí spoluobčané, vezměte modrožluté praporky a mávejte.

Sláva Ukrajině! Hrdinům sláva!


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

5 22 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
JiB
JiB
18. 3. 2022 5:55

Pane letko, jako vždy oč stručnější o to výstižnější… Dnes a denně si mohu ukroutit hlavu nad mainstreamovou mediální masturbací k válce na Ukrajině. Obzvláště nad relativně pomalým postupem Armád RF. Buď jim to vůbec nedochází a nebo záměrně fabulují. Mám totiž za to, že Rusku pomalý postup vyhovuje. Dává Ukrajincům, pro něž vychází slunce na Západě, čas k odchodu do emigrace a tím si usnadňují poválečné spravování této rozlehlé země. Ale vyprávějte to nájemným propagandistům… Stejně tak s tou nedůvěrou Ruska vůči Západu. Rusové Západu holt už nevěří a toto je výsledek té nedůvěry. Osobně se nejvíce děsím reakcí… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
Reply to  JiB
18. 3. 2022 16:59

Všímám si také tu zajímavou hru se slovy. Když někde USA se svými lokaji rozbombardují města k nepoznání, jedná se o misi. Však se jedná o misionáře, kteří přinášejí barbarům tu jedinou správnou víru, ni? Když Rusové provádí policejní akci s cílem zneškodnit a eliminovat bandity a zločince, je to válka. Ano, JE TO VÁLKA S TERORISMEM. Copak válčit s terorismem smí jenom Jirka Křoví mladší a jeho další epigoni? Rusové však nepřinášejí tu jedinou správnou víru…, to asi ten problém.

Hudryperman
Hudryperman
18. 3. 2022 9:00

Ještě teď se musím chechtat ! Dnes po ránu ,když mi dcera dávala na starost vnoučata, se mě mezi záchvaty smíchu zeptala,jestli vím ,co je nového v naší novodobé Moskvě – ve Washingtonu ? Nevěděl jsem,neboť na americká nezávislá videa moje angličtina nestačí. „Tak si představ,že američtí trakeři reagovali na připravené policejní manévry podobně,jako jste vy v srpnu osmašedesátém reagovali na sovětskou invazi,když naši železničáři přehodili u Velimi výhybku tak,že se souprava naložená prostředky k zjišťování tajného vysílání rozhlasu a televize ocitla na zkušebním okruhu pro železniční vozidla. A tam kroužila a kroužila celých 24 hodin,než soudruhům došlo,že by v… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Hudryperman
18. 3. 2022 9:23

Cesta premiéra Petra Fialy vlakem do Rusy obléhaného Kyjeva je podle ruských novinářů podvrh! Ruská armáda nezaregistrovala žádnou vlakovou soupravu, která by 15. března dorazila do obléhaného …“

Bety
Bety
Reply to  orinoko
18. 3. 2022 9:31

To si myslí hodně lidí. Kdyby se podařilo prokázat, kde vlastně ti „hrdinové“ byli, byla by to velká sranda !

orinoko
orinoko
Reply to  Bety
18. 3. 2022 9:59

Docela důkladně jsem si prohlížel zúčastněné ksichty. Velmi na mě zapůsobil Kačák. Vypadalo to, že neví, čí je, co se vlastně děje, a kde. Ta fotka s mapou a zapíchnutou fialkou… to byl velmi impresionistický počin. Být mezi nimi nosál Naftalín, tak bych snad uvěřil, ale jinak jsou to jen virtuální březnové kydy. – I ty, brutální Brute?

Dolmen
Dolmen
Reply to  orinoko
18. 3. 2022 16:51

Tak přece jen byl v Kyjově, jak tvrdí některé „zlé“ jazyky. Při jeho rozsáhlém politologickém vzdělání jsou takové drobné rozdíly pod jeho rozlišovací schopností.

leviathan
leviathan
Reply to  Dolmen
19. 3. 2022 16:12

:))))))

leviathan
leviathan
Reply to  orinoko
19. 3. 2022 16:11

Víme, vždyť ten kašpar v roli prezidenta Okrajinypředtáčel videa z Kyjeva a dřepí ve Lvově mezi svými nácky. Tam se příjezdy vlaků ze západu nemonitorují. Zatím, všeho do času. No, blíží se čas Maloruska a Podkarpatské Rusi.

JK
JK
18. 3. 2022 9:38

Mě by docela zajímalo, jak Rusové vnímají nás, bývalé členy socialistického tábora mimo hranice SSSR. Co jsem se v životě poznal se 2 Rusy, vnímali nás, zvláště pak Čechy, velice pozitivně a s respektem. Téměř jako Ukrajince, o kterých mluvili jako o bratřích, ale nás přitom uznávali i jako experty v mnoha oblastech. Od průmyslového rozvoje, přes životní úroveň až třeba po sport. Ale jak je to dnes, po tom, co jsme se zařadili mezi kolonie a co stále ostudněji předvádějí naše reprezentace?

orinoko
orinoko
Reply to  JK
18. 3. 2022 10:23

Běžný Rus nás vnímá jako slovanské zrádce. Doloženo. Nicméně Češi a Moraváci se údajně vymykají jakýmkoli běžným kritériím. Hodně i dnes ztělesňují klasického Švejka. S Rusem se klidně bavíme, ale jen někdo zařve – das ist čechiše švajneraj … se ozve : Ja wohl mein fýrer … načež dosedneme a hlásíme: Toho si nevšímej, to je takový středoevropská kolořiť … a povídej, jak je v Bugulmě? S již dříve zmíněnou Běloruskou /mladá holka, která u nás studuje/ jsme domluveni, kde a kdy se můžeme zase sejít. A dala mi tip na mladé Rusky, tedy, kde s nimi můžu pokecat. A… Číst vice »

JK
JK
Reply to  orinoko
18. 3. 2022 11:20

Stále doufám, že nás aspoň ve většině nebudou hodnotit jako zrádce, ale jako ty, kteří se podřídili. Tak jak o tom hovoří Putin na konci tohoto projevu.
Asi bych byl radši ve vztahu k Rusku považovaný za slabocha, než za zrádce. Na to se špatně zapomíná.

orinoko
orinoko
Reply to  JK
18. 3. 2022 11:32

Oni vědí, že naše současné politbyro je sedlina vyhrábnutá ze septiku. Že jsme pitomci, kteří naivně naletěli na pábení dluhové šoustavy stejně, jako spousta jejich vlastních lidí. Rozbitá držka bývá začasté velmi účinným lékem. Jen tak na okraj. Rusové nám nemají co vyčítat. Ještě loni 7 000 000 Rusů vyjelo do Turecka na rekreu. S ohledem NATO, jak prasácky se k Rusům politicky chová erdragon, tak je takové číslo na pováženou. Letos erda vytřepaný očekává aspoň dva melouny Rusů. Až bude na otomanu velké ruské zero, tak teprve poté nás Rus může začít kádrovat. Nabízí se kecy o břevnu v… Číst vice »

leviathan
leviathan
Reply to  orinoko
19. 3. 2022 16:23

Erdogan pomalu zjišťuje, že doma má bordel, na západě démonické parazity a na východě připomínku jeho vlastního svědomí. Není vzdálena doba, kdy se na otomanu rozvalí vlastně docela milý méďa, jako ozvěna Tartarů, s nimiž Turkové spolupracovali k potěše lidu obecného.

leviathan
leviathan
Reply to  orinoko
19. 3. 2022 16:18

Jo, J.A.K. Amarus maká, když dojde k naší dietní chybě a napravuje rychle a spolehlivě. Stejně rychle (dějinně) a spolehlivě RF ukončuje mnohatisíciletou vládu Baala (Bafometa) na této stále ještě krásné planetě. Je mi líto všech, kteří podlehli propagandě vyznavačů Baala. Obrátí-li se ke svému svědomí, budou zachránění.

Alva
Alva
Reply to  JK
18. 3. 2022 18:15

Vplatil by se nějaký Dopis italského lidu prezidentu Putinovi Redaktoři Rusvesny údajně obdrželi dopis od italského lidu prezidentu Putinovi. Výzva již dorazila ve strojovém překladu – zveřejňujeme ji pouze s několika drobnými úpravami. „Italský lid apeluje na ruského prezidenta Vladimira Putina s prohlášením, že chování italské vlády a její nepřátelství je postojem italské vlády, není to nepřátelství lidu, ve kterém vzpomínka na podporu poskytovanou ruskými lékaři v souvislosti s prvním náporem covidu je čerstvá, mezi lidmi je pocit vděčnosti vůči Rusům živý. Proto se obáváme, že prezident Putin nemusí pochopit, že tato rozhodnutí a postoje nepatří italskému lidu. Nejsou to… Číst vice »

leviathan
leviathan
Reply to  Alva
19. 3. 2022 16:24

Zítra ve dvě na Staromáku bude něco podobného.

Hudryperman
Hudryperman
18. 3. 2022 11:09

Fotovýbava,která měla čtenáře mainstreamu přesvědčit o nezpochybnitelné návštěvě udatných evropsko-amerických poskoků v obklíčeném Kyjevě měla závažné vady. Viz článek o nich v aeronetu. Sestava čtyř argonautů ale přecejen dobře vypovídá něco o motivech jejich „hrdinství“. Oba Poláci mají velké problémy s komisí EU a tedy to musí vyvážit svou oddaností americké protiruské politice. Podobný problém nejspíš řešil i slovinský argonaut v důsledku zvednutého obočí po nedávném vystoupení prezidenta.No a co si budeme povídat o vousaté tvářičce v blembáku proti barevným kuličkám oblíbené hry militantních výrostků? Interiéry na videu s desítkami fotografů na příchodu laureáta Nobelovky jaksi nehrají s těmi,které jsou… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Hudryperman
18. 3. 2022 12:13

Ifigenie na Tauridě, pravím Tobě. Pax vobiscum. SEZNAME, otevři se. Basedova choroba má nejvyšší prijořiť.
Moje hlava se snaží pobrat probíhající děje, ale těžce nestíhám. Prožíváme 10D hysterii v dějinách. Prekrim hadr.

orinoko
orinoko
18. 3. 2022 13:51

Položím otázky, na něž neměl ve svobodě fialového kriplákova mather kuráž ani soudruh Krejčí:
Ptám se zcela svobodně českých vojáků – byl Fialový místodržící u Kyje? Pokud ANO, kde se v té době nacházel boxer Kličko? Nezapomněl na něj fialový humus?
Ptám se zcela svobodně českých policajtů, kde je kriminálník Porošenko, který přesunuje svoje impérium do jurské Kakánie?
Ptám se zcela svobodně jurských kriplů tohoto světa – kolik vám zbývá času? Týden? Anebo 7 dní?
Ptám se zcela svobodně časoSPISU Argument – kde máte zaraženou vlastní alternativní palici?
Odpověď nečekám. Soudní ji nepotřebují právě teď sdělovat.

Bety
Bety
Reply to  estanislao
18. 3. 2022 19:38

Takže ne Kyjev, ale Przemysl. Děkuji.
A divadlo v Mariupolu bez mrtvých.
Psala jsem, že by to byla sranda, ale vlastně je to spíš k pláči.
Kam se na dnešní mainstreamové fejky hrabou Gliwice !!

PPK
PPK
Reply to  Bety
18. 3. 2022 21:29

Žádný Kyjev, ale Přemyšl a varšavská ambasáda

Žádný Kyjev, ale Přemyšl a varšavská ambasáda.jpg
peter.
18. 3. 2022 19:17
orinoko
orinoko
19. 3. 2022 11:24

Na Haliči do děje vstoupily ruské Kindzaly a systémy Bastion. Jeden kousek byl natočen na mobil.

Last edited 1 rok před by orinoko
leviathan
leviathan
19. 3. 2022 16:06

Krátké shrnutí: Armáda RF není invazní, neboť Ukrajina nemá registrované hranice v OSN, tedy platí poslední registrované z doby SSSR a RF je nástupcem SSSR. Zjevné nacisticko-fašistické prvky kyjevského režimu, který řídí Národní rada pod vedením takových, jako je Jaroš a Parubij, jsou nezákonné stejně jako nelegálním pučem dosazený kyjevský režim. Dále, chazarská mafie, za radostného přispění klanů Clintonů a Bidenů přemístila v USA problematicky povolitenou výrobu biologických zbraní do v roce 2014 čerstvě dobyté Ukrajiny a s tím i obchod s dětmi a jejich orgány. To vše jsou kriminální aktivity, nad kterým se rozlehlo západní mlčení a zatajování, protože… Číst vice »