Právo lidí na vodu v Ústavě je jen jeden z 10 kroků nutných pro vrácení priorit lidí a státu do správy vody

Přichází návrhy politiků upravit Ústavu ČR a tím „chránit vodu“, což vítáme, ale po Parlamentu ČR požaduje Nadační fond PRAVDA O VODĚ nebo jeho zakladatelé toto (a mnohem více) léta.

Pokud nemá jít o krok k o(h)loupení voličů a jde o krok koncepční, pak na ústavu musí navázat dalších 9 kroků, které jsme politikům ukázali jako cestu k nápravě v petici VODA JE ŽIVOT. Nikde je ale v prohlášení stran a hnutí nevidíme.

Je proto třeba obezřetnosti. Pokud na krok s ústavou nenaváže dalších 9 kroků, pak jde jen o volební hesla a prospěch stran!

Jen úprava Ústavy ČR totiž nenapravuje hanebný systém dolování zisků a renty z vody v ČR. Žádné ústavní právo nezajistí odsun soukromých firem a Trautenberků ze správy monopolu vody a nevrací do správy vody zájmy lidí, státu a přírody.

K řešení problému s vodou je třeba stovek miliard, které vždy nakonec zaplatí občané. Pouhá úprava ústavy nevrací naše peníze, které platíme za vodu, zpět do vodárenského odvětví a tím do řešení sucha a čistoty vody, protože neruší hanebný systém, kdy miliardy z vody tečou do zahraničí nákladově i ve formě zisků.

K pochopení, co je komplexní řešení, je navíc třeba znát odpověď na řadu zásadních otázek:

  • Čí priority jsou naplňovány posledních 30 ve správě vody? Priority soukromé, nebo priority občanů, státu a přírody?
    Je prioritou vodárenského odvětví podnikání za účelem dosažení zisku, nebo řešení sucha, čistota vody či zadržení vody v krajině?
  • Kdo má v rukou peněžní toky z vodného a stočného a zisky z vody, soukromý nebo veřejný sektor? S tím souvisí důvěra občanů k voleným zástupcům.
  • Co politici hlásají a co skutečně dělají? Proč zde není soulad?
  • Kdo vyvedl správu vody a peněžní toky z vody ve více než v polovině ČR do rukou koncernů? Vypořádalo se vedení politických stran s kolaboranty z vlastních řad?
  • Přijaly strany odpovědnost za „zvací dopisy“, tedy pochybná poptávková řízení, jejichž smysl byl stejný jako smysl zvacího dopisu z roku 1968, kterým Indra, Kolder, Švestka, Kapek a Biľak zvali internacionální pomoc z Východu?
  • Vypořádaly se strany s novodobými „Biľaky“, kteří asistovali protiprávnímu komplotu vedoucí k ztrátě suverenity státu a vlivu veřejného sektoru na správu monopolu vody v řadě regionů ČR?
  • Jaké právní kroky realizovaly strany při obraně vodáren za posledních 30 let při obraně vody před kobercovým náletem koncernů na městské vodárny?
  • Kolikrát se ti, co dnes údajně hájí zájmy lidí, obrátili na soudy, když koncerny protiprávně ovládly městské vodárny a z nich poté ve spolupráci s „politiky“ vykuchali vše, co generuje zisky, tedy zdroje, které potřebujeme k řešení sucha?

Pro vrácení zájmů a priorit lidí, státu a přírody do správy vody je potřeba udělat společně 10 kroků. Zajímá vás, jaké jsme všem politikům v Parlamentu ČR osobně navrhli pro vrácení priorit lidí a státu do správy vody v ČR?

Pak se podívejte na Pravdu o vodě.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
28. 7. 2019 11:22

https://www.youtube.com/watch?v=UT1vo1qra2U Zajímavé od 3:33 min. Magnetický motor, který vymyslel Andrej Sloboďan již není ve fázi výzkumu či experimentu. V Jižní Korei je již postavena fabrika na jeho výrobu a prý se staví další dvě. Získává energii z okolního prostředí, dle videa zařízení asi 75 cm délka, 70 cm výška, cena 15 tis. dolarů a dá se k němu připojit jakýkoliv spotřebič, pračka, televize, žárovky… a to všechno funguje, dokud to zase neodpojíte. Záruku to má 20 let. V Americe teď jeden magnetický motor pracuje pod dozorem kamer už 2 měsíce, aniž by byl připojen k nějakému zdroji energie Zde video… Číst vice »

PPK
PPK
29. 7. 2019 7:23

Irena napsal https://www.youtube.com/watch?v=UT1vo1qra2U Zajímavé od 3:33 min. Magnetický motor, který vymyslel Andrej Sloboďan již není ve fázi výzkumu či experimentu. V Jižní Korei je již postavena fabrika na jeho výrobu a prý se staví další dvě. Získává energii z okolního prostředí, dle videa zařízení asi 75 cm délka, 70 cm výška, cena 15 tis. dolarů a dá se k němu připojit jakýkoliv spotřebič, pračka, televize, žárovky… a to všechno funguje, dokud to zase neodpojíte. Záruku to má 20 let. V Americe teď jeden magnetický motor pracuje pod dozorem kamer už 2 měsíce, aniž by byl připojen k nějakému zdroji energie… Číst vice »

Irena
29. 7. 2019 7:29

PPK, ještě jsem tam zapomněla dodat tohle video, omlouvám se, myslela jsem, že jsem to tam nakopírovala
https://www.youtube.com/watch?v=rSfh9oy-Ogo

Tam se říká, že se to už v USA vyrábí, a nikdo samozřejmě netvrdí, že se jedná o perpetum mobile, i když se to tomu hodně přibližuje.

PPK
PPK
30. 7. 2019 19:55

Irena napsal PPK, ještě jsem tam zapomněla dodat tohle video, omlouvám se, myslela jsem, že jsem to tam nakopírovala https://www.youtube.com/watch?v=rSfh9oy-Ogo Tam se říká, že se to už v USA vyrábí, a nikdo samozřejmě netvrdí, že se jedná o perpetum mobile, i když se to tomu hodně přibližuje. Vážená paní Ireno, když jsem ve videu viděl jen ta informačně bezcenná točící se kolečka nějakých strojů (zvuk řeči cosi čtoucího komentátora jsem záměrně vypnul), tak mne napadla jediná logická otázka: Proč už Američané vývojově a výrobně neopustili myšlenku Muskových elektromobilů impulsně řízených tyristory a dosud už všude nezarazili a nezrušili budování sítí… Číst vice »