Putin na Valdajském fóru 2021: Západ horší bolševika

Putin

Když se podíváme na to, co se děje v řadě západních zemí, s údivem sledujeme domácí praktiky, které jsme naštěstí nechali, doufám, v dávné minulosti. Boj za rovnoprávnost a proti diskriminaci se změnil v agresivní dogmatismus hraničící s absurditou, kdy se díla velkých autorů minulosti – jako byl Shakespeare – již nevyučují na školách a univerzitách, protože jejich myšlenky jsou považovány za zpátečnické.


Zastánci takzvaného „společenského pokroku“ věří, že lidstvo uvedou do jakéhosi nového a lepšího vědomí. Bůh s vámi, vyvěste vlajky, jak říkáme, jen tak dál. Jediné, co chci nyní říci, je, že jejich recepty nejsou vůbec nové. Možná to někoho překvapí, ale v Rusku už to bylo. Po revoluci v roce 1917 bolševici, opírající se o dogmata Marxe a Engelse, také řekli, že změní dosavadní způsoby a zvyklosti, a to nejen politické a ekonomické, ale i samotný pojem lidské morálky a základy zdravé společnosti. Ničení odvěkých hodnot, náboženství a vztahů mezi lidmi, až po úplné zavržení rodiny (to jsme měli také), nabádání k udávání blízkých – to vše bylo proklamováno jako pokrok a mimochodem tehdy mělo širokou podporu po celém světě a bylo to docela módní, stejně jako dnes. Mimochodem, bolševici byli naprosto netolerantní k jiným názorům, než byly ty jejich.

To by, myslím, mělo připomenout něco z toho, čeho jsme svědky nyní. Když se podíváme na to, co se děje v řadě západních zemí, s údivem sledujeme domácí praktiky, které jsme naštěstí nechali, doufám, v dávné minulosti. Boj za rovnoprávnost a proti diskriminaci se změnil v agresivní dogmatismus hraničící s absurditou, kdy se díla velkých autorů minulosti – jako byl Shakespeare – již nevyučují na školách a univerzitách, protože jejich myšlenky jsou považovány za zpátečnické. Klasici jsou prohlašováni za zpátečnické a neznalé významu pohlaví nebo rasy. V Hollywoodu se rozdávají memoranda o správném vyprávění příběhu a o tom, kolik postav jaké barvy pleti nebo pohlaví by mělo být ve filmu. To je ještě horší než agitpropové oddělení Ústředního výboru Komunistické strany Sovětského svazu.

Potírání projevů rasismu je nutná a ušlechtilá věc, ale nová „kultura zrušení“ (cancel culture) ji změnila v „reverzní diskriminaci“ (reverse discrimination), tedy obrácený rasismus. Obsedantní důraz na rasu dále rozděluje lidi, zatímco skuteční bojovníci za občanská práva snili právě o stírání rozdílů a odmítání rozdělování lidí podle barvy pleti. Konkrétně jsem požádal své kolegy, aby našli následující citát Martina Luthera Kinga: „Mám sen, že mé čtyři malé děti budou jednoho dne žít v národě, kde nebudou posuzovány podle barvy pleti, ale podle svého charakteru.“ To je skutečná hodnota. Tam se však věci vyvíjejí jinak. Mimochodem, naprostá většina Rusů si nemyslí, že barva pleti nebo pohlaví člověka je důležitá věc. Každý z nás je člověk. To je to, na čem záleží.

V řadě západních zemí se debata o právech mužů a žen změnila v dokonalou fantasmagorii. Podívejte se, dejte si pozor, abyste se nedostali tam, kam se kdysi chystali bolševici – nejen ke komunalizaci slepic, ale také ke komunalizaci žen. Ještě krok a budete tam.

Horlivci těchto nových přístupů jdou dokonce tak daleko, že chtějí tyto pojmy úplně zrušit. Každý, kdo se odváží zmínit, že muži a ženy skutečně existují, což je biologický fakt, riskuje ostrakizaci. „Rodič číslo jedna“ a „rodič číslo dvě“, „‚rodička“ místo „matka“ a „lidské mléko“ nahrazující „mateřské mléko“, protože by to mohlo rozrušit lidi, kteří si nejsou jisti vlastním pohlavím. Opakuji, že to není nic nového; ve dvacátých letech minulého století si takzvaní sovětští kulturtrégři také vymysleli nějaký new speak v domnění, že tím vytvářejí nové vědomí a mění hodnoty. A jak už jsem řekl, nadělali takový nepořádek, že z toho člověka občas mrazí ještě dnes.

Nemluvě o některých opravdu zrůdných věcech, kdy se děti od útlého věku učí, že z chlapce se může snadno stát dívka a naopak. To znamená, že jim učitelé vlastně vnucují volbu, kterou údajně máme všichni. Dělají to, přičemž z tohoto procesu vylučují rodiče a nutí dítě dělat rozhodnutí, která mohou převrátit celý jeho život. Ani se neobtěžují poradit se s dětskými psychology – je dítě v tomto věku vůbec schopno učinit takové rozhodnutí? Když to nazveme pravým jménem, je to na hranici zločinu proti lidskosti, a to ve jménu a pod praporem pokroku.


Překlad podle kanceláře prezidenta RF, anglický text ZDE.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

4.9 16 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
25. 10. 2021 10:49

Postupně a elasticky budeme měnit stav. Z kruhové obrany nenapadně vystoupíme a do popředí posuneme strategickou iniciativu.

http://www.zvedavec.org/komentare/2021/10/8893-covid-19-pandemie-nebo-kult.htm

Bety
Bety
25. 10. 2021 10:55

Možná tím Putin chtěl říci toto: revoluce je pro stát ničivá a je ničivá pro obyvatelstvo. Rusko to zvládlo (mimochodem říkám já díky bolševikům, ale protože se ve světě ustálil názor, že tam jiné, než bolševické síly nebyly, musí to tak prezentovat i on). Ale když se podíváme na revoluce nebo „převraty“ jen za posledních třicet let, je to smutná bilance – samotné Rusko, arabské jaro, Jugoslávie, Ukrajina, …….země v rozvratu, hospodářství vykradené, války a zabíjení. Rusko to zase zvládlo, ale pořád ještě z toho není úplně venku. A trockistická obdoba kulturtrégrů ze všech sil bojuje za své páníčky v… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Bety
25. 10. 2021 11:15

Rusko má těžký problém – felcary. Konečně mi dochází, co sledoval Stalin opatřením, že je skoro všechny nechal pozavírat. Domnělá elita lidské civilizace se mění na sluhu vyvolené nordické rasy a ještě u toho mlaska. Jeden známý šel po dlouhé době objednání na operaci s kolenem. Bez čočky to nešlo. Tak souhlasil s jednorázovým Džon und Dzinem. Tady u nás HO má kdekdo. Jednou!!! a už nikdy více. Kontaktoval jsem svoje časté adresy. Kdykoli přijeď. A to ještě netuší, jakou parádu s sebou přivezu. A propos … Rusko se kromě felcaru docela tumluje. Po odstoupení z kontaktu s idioty značky… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  orinoko
25. 10. 2021 16:08

Pracovala jsem nějakou dobu ve zdravotnictví a o lékařích si nedělám iluze. Samozřejmě jsou to lidé jako každý jiný, ale vždy jsem si říkala, že je prachy zajímají víc než jiné. To bylo samé – „Sestři, kafe!“ ale nikdy ho neplatili. A ty nářky, že tak dlouho studovali a měli by mít tedy mnohem vyšší plat! A kolik že si vydělá doktor v takovém Německu! Respekt měli, ale to jim bylo málo.
Teď snad konečně mají prachů dost, ale co se týče respektu a vážnosti jsou na tom čím dál tím hůř.

Alva
Alva
Reply to  Bety
25. 10. 2021 16:12

Na dnešní Rusko se hodí mírně upravený „konzumní“ reklamní slogan: „Tady bude svět zas v pořádku“.

Ale taky mě zarazila ta slova o bolševicích – řekl to Putin skutečně, nebo to bylo třeba jen upraveno (zjednodušeno) pro překlad?

Bety
Bety
Reply to  Alva
25. 10. 2021 18:22

Řekl, a radost mi to neudělalo. Ale zkuste se dnes někoho zeptat, v čem se lišily cíle bolševiků a trockistů. Pokud bude vůbec vědět o čem mluvíte, tak z něj možná dokonce vypadne, že trockisté byli ti správní revolucionáři. I tady na OM jsme v tom – a není to tak dávno – neměli a někteří stále ještě nemají jasno. Říkám si, že Putin nedělá nic překotně. V té souvislosti jsem si vzpomenula na F.Castra. Dokázal svým počátečním programem vzbudit dojem, že v případě jeho nástupu půjde, stejně jako jinde, jen o kosmetickou změnu, jinak byl i se SSSR za… Číst vice »

Alva
Alva
Reply to  Bety
25. 10. 2021 20:37

Ta definice bolševismu je přesná i s tím, jak ti chudší i vyloženě chudí ještě dnes VĚDÍ, že kdyby nebylo „bolševické“ totality, všichni by měli fabriky a velkostatky.

A moje poznatky z různých diskuzí (i když se všech neúčastním, jen je občas čtu) jsou takové, že bolševik je ta „nejhorší sorta komunistů“ a taky nadávka největšího kalibru (socan – komunista – bolševik) a to často nejen u programových rusofobů.
Trockista je pak nicneříkající slovo a nevyskytuje se ani jako nadávka.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
Reply to  Bety
27. 10. 2021 9:23

Заседание дискуссионного клуба «Валдай» https://www.youtube.com/watch?v=cTm-YfBLpr8 Tady je celé závěrečné vystoupení V.V. Putina na Valdajském diskusním fóru, dtto na RT v ruštině. Co se týče vzpomínky na „bolševiky“ a revoluci 1917 Putin měl na mysli přílišnou ideologizaci společnosti ve fanatické formě (vč. poukazů na to co se nyní děje na „Západě“), neodmítá- nopak hledání cesty z krachujícího systému kapitalismu ven. Podrobně to rozebral ve vyjádření k fenoménu „Sovětský člověk“, kritice kapitalismu, návrhu budovat skutečný sociální stát, sociálno a vzájemnost respektující společnost. Je ten projev a odpovědi na přímé otázky nejen z publika opět vynikající. Nemám čas to nyní celé překládat, bude-li… Číst vice »

Alva
Alva
Reply to  Martin (už bez taky m)
27. 10. 2021 10:16

Díky za (nejen) vysvětlení „bolševiků“, ale i za ostatní – třeba to k „protikovidovému“ očkování.

Je vidět, že i ve všeobecně známých a x-krát na všech úrovních prodiskutovaných záležitostech je přínosné dozvědět se i jiné, detailnější a hůře dostupné informace.
Myslím tím, jak jinak vyzní např. lakonická zpráva, že Putin doporučuje očkování proti Covidu. Tečka. Konec sdělení.

Řeklo / napsalo se A (dokonce i potvrdilo), ale B, natož C už ne.
Někdy úmyslně (zájem zainteresovaných), někdy prostě jen z neznalosti – a nedorozumění a důvod k dohadování až hádkám bývá na světě..

PPK
PPK
Reply to  Martin (už bez taky m)
27. 10. 2021 10:27

Jak zasáhl Putin proti Sobjaninovu nařízení na povinné očkování státních zaměstnanců v Moskvě? A proč se tázal Putin toho šéfa přes zdraví, kdy už začnou „očkovat“ i děti? (Mám o tom video). A je nějaký principiální rozdíl mezi Sputnikem a Astrou-Zeneca? Pokud ano,tak jak je možné, že i v Rusku podle jakéhosi Buditilniku TV umírají očkovaní? Anebo mám špatné informace?

Last edited 1 rok před by PPK
peter.
25. 10. 2021 10:57

Rusko vydierať mierumilovný Západ neprestane a neprestane! Ultimatívne a hrubo sa západu vyhráža,že plyn,ropu alebo pšenicu zadarmo Západu nedá,čo svedčí o agresívnych a imperiálnych snahách Ruska ! Hulvát jeden…Putin !
https://www.pokec24.cz/politika/polsko-reklo-cim-bude-rusko-vydirat-evropu-po-plynu/

orinoko
orinoko
25. 10. 2021 12:35

Všechno živoucí se začíná bouřit. Cosi jsem u sebe hledal, a když dohledal, tak Trubka kontrovala. Samozřejmě to znám, ale nikoli ve verzi live. Kromě jiných věcí je i toto o nás a OM. Všichni se sejdeme tam, kde už na nás čekají…

https://www.youtube.com/watch?v=c9mt66zeVcU

Lena
Lena
25. 10. 2021 16:40

Nevyjde nová kniha B. Engelse: Podíl KGB na polidštění SSSR?