Radost z Vladimíra Kučery? – až v budoucnu

Na první pohled vypadá za svými vousy jako docela hodný a přívětivý děda, ale jakmile ve svém pořadu Historie.cs. na ČT otevře ústa, a to nejen svoje, ale znásobené čtyřmi či pěti, neboť tolik je jím do pořadu obezřetně vybraných a stejně jako on tedy smýšlejících hostů-historiků, (jiné by těžko snesl), člověk žasne, kolik nenávisti se pod jeho nenápadnou a o to promyšlenější taktovkou vyhrne náhle na obrazovku. Nenávisti proti všem hloupým a nechápajícím, že jediné zlo světa jsou Rusko a Putin, jedinou světovou pravdou je pravda neokonzervativní americká, a jediná pravda česká – z této světové pravdy odvozená a na na české poměry poctivě nasazená – je pravda havlistická a pražsko-kavárenská. Pravda jediná a proto posvátná, kterou musíme jako zorničku oka střežit, a všechny řečičky nepoučených, které by ji chtěly třeba i jen slůvkem zlehčit či zpochybnit, je nutno hnát klackem nejtlustším za hranice naší země. A to nikoliv kamkoli, ale jen a jen na východ. Tam v sibiřských tundrách a močálech nechť tyto zlovolné hovory živoří, než docela a potichu zajdou.

To už ovšem nad světem zaplane zář amerického míru Pax Americana, a jediný světový duch, vycházející z budovy Kapitolu a Bílého domu, ovládne zeměkouli od severu k jihu a od západu k východu, ustanou mezinárodní půtky i války, které dřív tak drásaly svět, a všichni lidé, kteří tomuto cíli přinesli své nejlepší schopnosti – mezi nimi bezesporu i Vladimír Kučera – budou moci odejít na zasloužený odpočinek.

Což bude pro nás všechny (pokud ovšem shora popsané přežijem), na celé té věci jediná a opravdová radost i útěcha.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
16. 2. 2016 12:19

Naposledy som tohoto slizkého človeka videl v TV minulý týždeň,keď sa vo svojej relácii snažil zhanobiť pamiatku hrdinu SNP,Jána Švermu. Obhajoval aj odstránenie jeho sochy v Mnichovom Hradišti a odstránenie jeho mena z názvu školy,ktorú mimochodom nechala postaviť rodina J.Švermu.
Našťastie,tentokrát si slizniak nevybral správnych spolubesedníkov,lebo dotyční historici v diskusii viac-menej Švermovo meno očistili.
Je zaujímavé,že tento hrdina,ktorý odmietol po potlačení SNP odletieť do Moskvy,zostal radšej so spolubojovníkmi a zomrel pri pochode smrti cez hrebeň Nízkych Tatier pod Chabencom,je na Slovensku oveľa viac váženou osobnosťou ako v rodných Čechách.
S názorom p.L.Mana na tohoto človeka(Kučeru)súhlasím.

Ladislav Hinner
Ladislav Hinner
16. 2. 2016 14:59

K názoru na taky historika Kučeru není co dodávat. Z televize se při jim moderovaných pořadech řine sliz v míře vetší než je obvyklé.

asym
asym
16. 2. 2016 19:26

Ladislav Hinner napsal

K názoru na taky historika Kučeru není co dodávat. Z televize se při jim moderovanýchpořadech řine sliz v míře vetší než je obvyklé.

Souhlasím s Vámi, ale ještě bych podotkl, že kučera se mi navíc jeví jako osoba která se v určitých věcech týkajících se historie jednoduše ztrácí. Možná je to můj subjektivní náhled na toto individuum, nicméně jeho ponížená pukrlata a poklonkování v určitých dílech „historie cs“ svědčí, že přijímá názory pozvaných „odborníků“ proto, že vlastní nemá.

Aleš
Aleš
17. 2. 2016 6:06

U takých kreatur nepoužívám termín historik, ale hysterik.