Retro: Sůl nad zlato

30. 1. 2014

Milé děti, nejprve pojednáme o posypové soli na komunikacích: Jejím užíváním ušetříme náklady na naftu při pluhování sněhu i náklady na posypový inertní materiál. I automobový průmysl ji vítá, neboť zkracuje životnost vozového parku. Pomalu a jistě hubí stromy a keře okolo silnic, můžeme tak jezdit čím dal rychleji a bezpečněji, to je nová příležitost pro distributory pohonných hmot. Redukcí nadbytečných dřevin snižujeme expozici alergenními pyly. Méně stromů ve městech a obcích, o to větší bezpečnost pro občany a více slunce. Méně dřevin též snižuje náklady na jejich údržbu a úklid spadaného listí. Producentům pitné vody balené i dodávané centralizovanými sítěmi při eliminaci konkurenčních decentralizovaných zdrojů podzemní pitné vody (studní) pomáhá hned dvakrát. Odlesnění zrychluje pokles hladiny spodní vody a zahuštění solí znemožní její konzumaci. Stavebním firmám zajišťuje práci při stavbě a rekonstrukcích dopravních železobetonových konstrukcí, jejichž ocelovou armaturu chloridy rychleji korodují.

Sůl konzumovaná v potravinách a nápojích je podobně návyková jako cukr, je však lacinější. Dlouhodobá přemíra přispívá vzniku hypertenze. Léčba hypertenze dříve či později vyžaduje léčiva-další zajímavý segment trhu. Její případný následek, oběhové selhání, zase generuje poptávku po vysoce specializovaných lékařských službách. V lepším případě i dlouhodobou následnou péči na dalších pracovištích.

Čtěme sobě i dětem pohádky, rozvíjejí naše marketingové myšlení!

3.7 6 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
idiotronic
31. 1. 2021 21:38

Pohádky obsahují životní zkušenost generací. Například jedna seniorka (patrně 65+,sleva na dráze) se pokoušela zlepšit výživu dvou dětí, které ji za to šouply do pece.
To je jasná vražda, plánovaná, navíc provedená dvoučlennou organizovanou skupinou.
Od té doby děti vědí, kterak zatočiti s COVIDem.