Rok boje s covidem. Výsledky – a co dál?

Jaké závěry lze vyvodit z letošního boje s covidem?

Za prvé je zřejmé, že boj s ním se institucionalizoval. Už to není nemoc ani epidemie, ale už je z toho sociální instituce a jako taková se snaží prodloužit svoji existenci. Proč je například třeba bojovat s terorismem? Na jedné straně je to třeba, ale na straně druhé každý takový boj terorismus posiluje. To proto, že je to celý průmysl, který je k tomu boji potřeba – příslušné zákony, terminály, technika, již je nutné kupovat i lidé … Je to ohromná sociální instituce. A ta samozřejmě nemá sklon k tomu, aby jednoho dne řekla, že protože teroristé kamsi zmizeli, tak se rozpouští. To se v žádném případě nestane. No a s covidem je to stejná situace – můžeme s jistotou říci, že protože se stal sociální institucí, tak jí bude nadlouho.

Přesně tak se institucionalizoval boj státu s covid-disidenty a jejich boj se státem. Přitom je zajímavé, že pokud loni docházelo k rozsáhlým přesunům po celé široké frontě a aktivní bojové akce, tak letos obě strany přešly na poziční válku. A tato poziční válka se v podstatě stabilizovala. Každá ze stran už ví, že tu druhou nepřesvědčí, a obě strany se snaží především zajistit své přežití a teprve pak myslí na nějaký tlak na protivníka, jako v každé poziční válce. Co se komu podařilo?

Především se státům, nejen ruskému, ale západním také, podařilo přesně vyřešit svůj základní úkol: Donutit lidi k očkování. Ten úkol je v podstatě vyřešen. Vyhánějí lidi z práce, prakticky je stěhují do ghett, lidé prakticky přicházejí o možnost přesouvat se z jedné země do druhé, pravděpodobně ani nepříliš vzdáleně z města do města. V důsledku toho je podstatná část obyvatelstva k přijetí QR kódu donucena. Nemohu nepoznamenat, že obdržení QR kódu není vždycky ekvivalentní obdržení očkování, ale z hlediska významu slov „ohnout se před státem“ je to totéž. Z tohoto hlediska se státu – přinejmenším Rusku – do značné míry podařilo dosáhnout svých cílů.

Podařilo se ke konci roku prudce zpřísnit rouškový režim. O rukavicích sice stále ještě píší, ale nikdo už je nenavléká, a pokud jde o roušky, tak lze zaznamenat, že sotva se lidé dostanou mimo podmínky tvrdého přímého tlaku, masky okamžitě snímají. A pokud ne, tak to je zpravidla tím, že po odchodu z místa, kde je jejich nošení povinné, je zapomenou sundat. Procento těch, kteří je svědomitě nosí, pokleslo na nějaká 3 %. Z toho plyne, že masky nenosíme proto, že nás pomáhají chránit před pandemií, ale proto, že je to součást politického programu působení na lidi. Někde tady prochází hranice mezi disidenty a elitou. Elity mají za to, že masky, očkování a rukavice chrání před onemocněním, zatímco disidenti to považují za zónu vzájemné kontroly lidí, která s biologií/virem nemá nic společného.

To, o čem hovořím, se nazývá poziční válkou: O kousek se podařilo postoupit jedné straně, o kousek ta druhá ustoupila. Konkrétně u nás v Petrohradě dochází až k anekdotické situaci, kdy „pitěrská“ duma požaduje zákaz návštěv restaurací bez QR kódu od 27. prosince. Restauratéři křičí: „Copak jste se zbláznili? To zůstaneme bez peněz!“ No, a poté státní duma posunula tento zákaz na 2. ledna. To je klasická ofenzíva v poziční válce – za cenu ohromného úsilí o kousek posunuli frontovou linii.

Nicméně je třeba říci, že na rozdíl od prvního roku státy včetně Ruska v boji s disidenty svých cílů dosáhly. Jinou věcí ale je, že cena tohoto výsledku spočívá v tom, že stále víc jde o čistě formální nátlak. Co mám na mysli? Přece jen „projekt coronavirus“ (nemluvím o tom, kdo virus vytvořil, ale kdo ho využívá pro své zájmy a nebudeme ukazovat prstem na inkluzivisty, ačkoli máme na mysli především je) měl na mysli vtažení širokých mas do tohoto boje. U nás se dnes říká, že je nutné, aby lidé na sebe navzájem donášeli, dokonce i běží reklama vyzývající k nulové toleranci k těm, kteří nenosí masky, atd. Reakce na to ale není vůbec žádná. Takže obyvatelstvo naprosto jasně říká: „Tam, kde na nás tlačíte, tam to plníme, ale jakmile tlak zrušíte nebo jen trochu snížíte, tak na to okamžitě zapomínáme.“

Znám lidi, kteří jsou stoupenci očkování, ale nikoli QR kódů.

Samozřejmě – nejspíš jde o zkoušku fungování nové technologie kontroly, kterou je třeba otestovat. Nutno konstatovat, že druhá strana konfliktu se dopustila celého souboru velkých chyb. Odhalení nového kmene právě v den zahájení zasedání WHO – to tedy skutečně nemuseli (mohli to klidně udělat dřív nebo později – lépe by bylo později). Už ale byla natolik zřejmá stopa těch událostí, že tomu nešťastnému kmeni Omicron už prakticky nikdo nevěří – ačkoli jsem slyšel, že už docestoval i do Petrohradu… A zase už na to není žádná podstatná reakce, žádná pozornost.

Letos se znovu hovořilo o tom, že coronavirus je uměle vytvořený. Já stále silně pochybuji, že taková možnost je, ale fakt, že se o tom mluvilo dokonce i mezi virology, je také velmi zajímavý. Je to další kousek poziční fronty. Nerad o tom hovořím jako o prognóze, ale v této poziční frontě se budeme nacházet ještě velmi dlouho. Ačkoli chci upozornit na to, že druhá silná podzimní ofenzíva v podstatě nepřinesla inkluzivcům kýžené výsledky a pomalu a jistě se dusí. Před následující agresí bude nutná jistá pauza.

Ale hlavní věc, udělat z coronaviru instituci, to dokázali!

Překlad: st.hroch 20211231

PS: Rozhovor by zřejmě natolik zajímavý, že ho YT hned druhý den, tj. 31.12., smáznul

5 15 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Honza999
Honza999
1. 1. 2022 19:50

To je jasné, že ten virus nebyl VYTVOŘEN. Došlo jen ke genetickým úpravám viru vytvořeného přírodou.

Gatta
Gatta
1. 1. 2022 22:00

Ještě dokud je 1.1. – dva obrázky na novoroční téma.
Taky vám přišla nonoročenka, že na vás nezapomněli …? No není to od nich milé ? :-)
comment image

Jinak do nového roku ze začátku raději obezřetně…
comment image

Last edited 20 dní před by Gatta
orinoko
orinoko
2. 1. 2022 7:21

Svět mediálních a znormalizovaných boostrantů versus realita života.

https://www.mojevideo.sk/video/364f5/koniec_velkej_britanie_silvester_2021.html

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
2. 1. 2022 9:52

Re – orinoko
Dobré.

Tohle je také nejen o Covidu, ale především o práci médií:
https://dfens-cz.com/silvestrovsky-special-vesjolije-kovidnyje-kartinky/

Pozn. – jen tak mezi námi – čím dál míň mě baví někomu něco sdělovat. Každej chce jen tvrdě obhajovat svoji omezenou pohodlnou „pravdu“ a nechce nic vidět, nic slyšet a nedej bože se o něčem zamyslet.
Bude muset být ještě hůř – a ono bude.

Tak přeji hlavně zdraví a pevné nervy – budeme to potřebovat. Jako lidi i jako společnost.

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
2. 1. 2022 10:14

Já osobně se s lidmi vůbec nedohaduji. Jsi nejsi, dál to neřešíme. Tedy kromě některých. Minulý týden lezl jeden do hospody a když ho uviděli chlapi od jednoho stolu, tak na něj pokřikovali – ty sem nesmíš, nejsi očkován!. A řvali přitom smíchy. Vstoupivší si nakonec samozřejmě přisedl k nim. Chodím tam, kde se nic apriorně nevyžaduje, s jednou novou holkou kdesi jsem se domluvil, že se jako známe. Že jsem jí tvrdil režimní pozitiva a případnou kontrolu si vyřídím sám. Docela vděčně na mě koukala. Samozřejmě porůznu si leckde užili kontrolu, ale všechno bylo na udání!! V tom ovšem… Číst vice »

peter.
2. 1. 2022 13:31

Pravda pomaly vylieza na povrch.
Kam sa všetci tí Šebovia,Koubekovia,Mikasovia,Sabakovia alebo Krčméryovia schovajú,keď sa to svinstvo s Covidom prevalí ?
https://www.skrytapravda.cz/z-domova/312-uz-chapeme-zoufale-besneni-kubka-kuby-koziara-vasakove-vojtecha-a-dalsich-nova-data-ukazuji-ze-nam-proklate-lhali

orinoko
orinoko
Reply to  peter.
2. 1. 2022 13:54

Dlouho jsem od autorky nic rozpačitějšího nečetl. A to ještě volím hodně neutrální výraz.
České naděje před covidem a po jeho vpádu nejen na naše území to vypadá na normalizační coronu. Ale škoda mluvit. Tohle je pořád lepší než kretén CiBULKA, který tvrdí, že covid je Putinův útok na demogracii. Ten už by měl být ve cvokhausu v cele s Heil Novotným a podobnými poďobanými existencemi.

https://www.novarepublika.cz/2022/01/lenka-prochazkova-trpelive-vysvetlujme-ze-mainstream-neni-slovo-bozi

orinoko
orinoko
2. 1. 2022 13:40

Do roku 2022 s nadhledem a veselou myslí, tzv. myslivnou v lebce. Po mnoha letech mě tohle zase hodně pobavilo.

https://www.zkouknito.cz/video_194327_kaiser-labus-a-7-statecnych

orinoko
orinoko
2. 1. 2022 15:09

Jak jsem již byl možná už v roce 2020 napsal: Covid skončí formou české klasické bramboračky. NATO jsme my čížci kadeti. Jinde to bude mít jiné leporelo. Dal bych nějakou citaci, ale na rozklad PDF bych musel použít rozbíječ, což je delší záležitost.

orinoko
orinoko
2. 1. 2022 15:21

V Česku to zatím vypadá na tak trochu zákopovou válku. Ale ta netrvá nikdy vječně. Někdy si tak říkám, co bych udělal, kdybych potkal potkana typu Flígr, Kubek, Maďar, estébácký donašeč, Heil Novotný apod. To by byl obrovský problém. Nikdy v životě jsem si nemyslel, že bych někoho dokázal zřezat až ke smrti.
To se změnilo. Taková hovada si jinak budou myslet, že mají moc Hitlera, Himlera, Heydricha a Mengeleho. To je třeba změnit.

peter.
2. 1. 2022 17:06

Najpravdivejšie správy poskytujú verejnosti členovia vládnucej politickej strany,ktorí sa rozhodli stranu opustiť,resp. z nej boli vykopnutí pre kritiku jej reálnej politiky.
http://www.meras.cz/2021/12/wonner-martine.html#more

PPK
PPK
3. 1. 2022 5:36

Rok to bude, ale nejen s covidem …

Sebevražedná civilizace
Nikola Bornová
31.12.2021

http://www.zvedavec.org/komentare/2021/12/8977-sebevrazedna-civilizace.htm

peter.
4. 1. 2022 10:50

Toto Krčméry,Čaputová ani Kubek s Prymulom a Šebom nevysvetlia !
https://www.hlavnydennik.sk/2022/01/04/jedna-z-najvacsich-zahad-izolovani-vedci-su-nakazeni

PPK
PPK
Reply to  peter.
4. 1. 2022 12:39

Agáta Christie se o tom radila se Sherlockem Holmesem a s otcem Brownem a dospěli k logickému závěru, že se ti hoši v Antarktidě mohli takhle nakazit jen z vlastních vakcín.

orinoko
orinoko
4. 1. 2022 15:41

https://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/vakcinacni-voodoo/

Kdo, s kým, o čem, pro koho.
Boostráti mají obří problém. Nekonečný seriál: Ulice, Tasemnice, Ordinace v Růžové píchačce.
Pícháme pícháme hore po dědině, nejednomu pitomcu fialový hnus nadělíme…

orinoko
orinoko
4. 1. 2022 15:50

Zírám, až mi covid sebral dýško. Corona už ani nedýchá.
Ve kšeftě mladá holka na baru dostává od dědků apod. životní záhul. Už se hodně oprskla, ale to jí svědčí. Na mnohá tvrzení vytáhne mobil a hned sděluje nebo oponuje.
ONA je svém živlu. Dědků se nebojí. Také proč, když jí na talíři předloží vlastní životní děje.
Copak asi může předložit Paroub a jeho banda boostrátů?

Irena
7. 1. 2022 20:29

https://vk.com/video351663392_456239262

Kapka pro život 4.díl