Diskuze k článku


 • Aleš • 9. února 2015

  Kanada se už přiznala k pošetilosti dělání křoví v přeletu nad kukaččím hnízdem a upřesnila terminologii. Teď by to ještě chtělo uvážlivý čin. Aspoň v rámci možností.

 • abx • 9. února 2015

  neverim na skore ukoncenie bojov medzi kyjevskou sionfasistickou chuntou a novoruskymi opolcencami. chunta najskor potrebuje ziskat oddychovy cas, aby sa mohli lepsie pripravit na dalsiu ofenzivu. geopoliticky zaujem stvat slovanov do bojov medzi sebou je ovela silnejsi, ako profit z akejkolvek mierovej spoluprace. fakt je ten, ze opolcenci momentalne chytili zmiju pod krk a tato sa zacala tvarit, ze je len neskodnou uzovkou, ktora nie je jedovata. s fasistami ani sionistami sa nevyjednava, tych je treba porazit, ci skor dorazit je to spravne slovo…

 • PPK • 9. února 2015

  Ad Írán a Rusko versus USA a EU: Jak zkušenost říká, uzavření hranic, neúměrná cla, obchodní embarga a sankce nezájmu o obchodování od jednoho státu vyvolají u každého toho druhého státu posílení jeho obchodní výměny se zeměmi jinými. Nikdo nežije na planetě sám a není nenahraditelný. Pokud zajímavou produkci nějaký stát nechce prodávat či dovážet, dosavadní obchodní partneři si to vždycky dovezou odjinud. A když už je enormní zájem o cosi obzvlášť technicky pokrokového a embargovaného, diplomaticky se domluví tzv. „zvláštní dovoz“ přes prostředníky, doveze se to tajně a konstrukčně a technologicky se to pak po čase v nějakém výzkumném ústavu okopíruje.

  Účinek sankcí a embarg je proto vždy jen ekonomicky krátkodobý a politicky krátkozraký. Pokud nejde o embargování výslovných nerozvinutých kolonií velmocemi, tak nakonec ty hloupé sankce vedou jen k nákupu embargovaných surovin odjinud, k neuznávání cizích patentů a naopak – k posílení soběstačnosti, technického rozvoje výroby a zemědělství států, které původně embargo mělo postihnout. Dlouhodobý výsledný efekt je tudíž přesně opačný, ekonomicky poškozuje své iniciátory a naopak posiluje produkční nezávislost, obranyschopnost, soběstačnost a měnovou odluku těch, kterým to původně mělo působit potíže.

  Ostatně již druhá polovina minulého století u soc. zemí dokázala, že sankce Západu jen urychlily jejich schopnost lepší a vyspělejší vojenské obrany a ekonomické nezávislosti. Ale vysvětlujme to namyšlenému světovému kovbojovi, který umí jen zbaběle střílet z dronů a plundrovat kolonie a přitom neví, co je vlastně zdrojem technologických cyklů, politických souvislostí a možností mezinárodního obchodu. ČSSR měla kdysi obchodní námořní flotilu. Jestlipak už dnes konečně starému Klausovi došlo, pročpak to asi bylo?

 • Béda • 9. února 2015

  http://www.novinky.cz/zahranicni/361210-obama-pokud-selze-diplomacie-dodame-ukrajine-zbrane.html

  „Možnost řešení ukrajinské krize vojenskou cestou byla vždy malá, Rusko má mohutnou armádu. Pokud ale diplomacie selže, je dodávka obranných zbraní Kyjevu možná, prohlásil v pondělí americký prezident Barack Obama po jednání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Rozhodnutí ale zatím nepadlo, dodal…“ Zajímalo by mě o jaké obranné zbraně se jedná a proti komu se junta, která doposud stále útočila chystá bránit. Nestačilo by, kdyby přestala útočit na DLR a LLR a usedla za jednací stůl?

 • orinoko • 9. února 2015

  https://www.youtube.com/watch?v=cxa8e-R6zOk

  Ten cikán v pruhovaných boxerkách docílí jenom jedné věci: Konflikt se posune do nitra Haliče ve formě cílených úderů vedených Rusy proti emerickému sajrajtu. Obdoba gruzínských zkušeností v koži soudruha Bušisty je patrně nad síly pruhovaného cikána.

 • hylahty • 9. února 2015

  To jsou přece mírové zbraně, Béďo. Přece nebudou říkat, že jim budou dodávat zbraně, které budou zabíjet. To by nevyznělo tak mírotvorně. Ještě by si někdo mohl třeba najednou začít myslet, že pan Barák nedostal tu Nobelovu cenu míru oprávněně.

  Každopádně se tím zase jen víc roztočí ten kolotoč, o jehož točení jde přece až v první řadě. Kolotoč války, zbraní, zbrojařského průmyslu a peněz pro dodávající stranu. Zadarmo se přece ani mírové zbraně nedodávají.

  Mimochodem, nevíte někdo, jestli tenhle obchod zasílá do CZ?
  http://www.voentorg.ru/
  Chtěl bych mít aspoň nějaký hadry na sebe, až tady budeme muset začít pobíhat po loukách, jako teď UKáčka, a v CZ obchodech od NATO dodavatelů se mi kupovat nechce. Dík.

 • hylahty • 9. února 2015

  Moment, tam je to taky samej západní výrobce, jak teď koukám.
  Tak jinak, přeformuluju otázku – nemáte někdo tip na ruskej armyshop s ruským zbožím, kde by se dalo objednat a zaslat i do CZ?

 • hylahty • 9. února 2015

  http://voentorg.biz/
  ?

 • ducatista • 9. února 2015

  hylahty: třeba tady http://www.kospo.cz/

 • Magnes • 9. února 2015

  hylahty : Což takhle vyžkoušet čínské e-shopy ? třeba agregátora http://www.aliexpress.com Tam je věcí, ale musí si člověk dobře vybrat…a cenově se to vypaltí (tzv 5 směna), i když na to člověk čeká i 2 měsíce. Mnoho vybavení mám i z tama 🙂
  OT : Všiml jsem za poslední měsíce jednoho trendu : ten kdo nemá zbroják, tak si logicky, pokud se chce „na přežití“ vybavit, tak asi šáhne v našich končinách po vzduchovkách (do max 16 J ) a to domácí Slavie 634. Již skoro nejdou sehnat (ano, někde mají poslední kusy). Údržba „blbuvzdorná“, náhradní díly za babku a vydrží moc dlouho (i když je to kompletováno na Slovensku). Větrovky jsou fajn…ale kde seženete pak ztlačený „vzduch“ ? 🙂 A dále mizí lovecké diabolky, a i když ty nej vyrábí naše JSB v Bohumíně, tak je velký problém (až na vyjímky) je sehnat. O čem to svědčí ? (Ne, náhoda „vyprodání“ to asi dlouhodobě není…) 🙂

 • peter. • 9. února 2015

  Dobitie Logvinova
  https://www.youtube.com/watch?v=KtpJKiD_9WM

 • Slobo • 10. února 2015

  namet TauRus

  .

  http://cdn1.img22.ria.ru/images/100997/94/1009979432.jpg

  na Ukrajině korupce a protekce není. Není

  .
  .

  ღ ♥ ❤ ✞ ღ
  http://s00.yaplakal.com/pics/userpic/9/7/1/av-163179.jpg

  10-летняя София,
  http://www.newsfiber.com/thumb/20150209-069C9291FA340B10-0-0-2871353F-DEC9BA4963C7484E.jpeg
  дочь украинского премьера Арсения Яценюка,
  не прошла кастинг на участие в украинской версии вокального шоу «Голос Дети».

  9 февраля 2015
  http://glavnoe.ua/news/n212616

  koment ТаuRus:
  Na východ země posílá bomby, pod kterými umírají děti Ukrajiny, ale o své dítko se stará s „dojemnou“ něžnosti.

  Mladší dcerušku Sofii poslal tatíček na soutěž „Golos“, v domnění, že tam utrhne cenu.
  Jenže se stala nehoda. Porota jí ohodnotila dříve, než se dozvěděla o jejím původu. A tak
  A tak Jacenjukovi nezbylo nic jiného,
  než konstatovat, že na Ukrajině korupce není.

  Tatíček Jaceňjuk a jeho dítko
  09.02.2015
  http://leva-net.webnode.cz/kniha-navstev/

  А. Б. „Мало“
  https://www.youtube.com/watch?v=cO-sVrCjH14&feature=player_detailpage#t=145

 • Starý doktor • 10. února 2015

  Z tiskovky Obama – Merkelová

  ТаuRus | 10.02.2015

  1. V nejbližší době se na Ukrajinu nebudou dodávat ani útočné, ani obranné zbraně, „ačkoli taková možnost musí být na stole“.

  2. Mně osobně, začalo být vše jasné, když německá novinářka, dle mě z podání Merkelové, položila Obamovi předem přípravenou otázku „Kde bude procházet červená linie, po překročení které „obranné zbraně“ budou Ukrajině dodány“? Obama otevřel ústa, potom zavřel a na jeho tváří se odrazilo vše, co mu pověděla Merkelová o svém rozhovoru s Putinym, a co ho nenechala zakecat, otázkou té samé novinářky, aby nemusela na tuto nevyhnutelnou otázku odpovídat sama. Obama znovu otevřel ústa, potom se podíval na Angelu a udělal gesto gentelmana, který stojí na kraji propasti a pouští dámu napřed. A paní kanclerin se vzácnou šlechetnosti zachránila prezidenta USA a dala mu možnost srovnat si myšlenky, a přece jen na tuto otázku odpovědět. Ona brebentila asi 10 minut. Poté Obama odpověděl, že odmítá klást takové podmínky, a že „se o tom bude rozhodovat v procesu“. ( V procesu čeho? )
  odsud:
  http://abrod.livejournal.com/702125.html

  P.S.Zřejmě si Obama moc dobře pamatuje na „červenou linii“, kterou kdysi „překročil“ Assad, a která Lavrovovi způsobila dost diplomatického úsilí, potřebného k tomu, aby Obama mohl ze svých slibů vycouvat s minimální ztrátou tváře.
  http://leva-net.webnode.cz/kniha-navstev/

 • Starý doktor • 10. února 2015

  09.02.2015 11:11
  Vyjimecne zpravy z Ruskych zdroju

  February 6, 2015:

  Týdenní komentář Benjamina Fullforda – mluvčího „Společnosti Bílého Draka“.

  Nemci zatkli sekretarku Victorie Nulandove, ktera byla navic zamestnankyni Vanguard Corporation, a ktera u sebe mela vice jak miliardu vysoce kvalitnich falesnych dolaru, vytistenych ve Vanguard Corporation. Tato zamestnankyne (clen statniho uradu) a nyni behem vysetrovani “shodila” jak Vanguard Corporatin, tak take dalsi spolecnosti vcetne Nulandove samotne, Mc Caina, Kerryho, Brennana a jine…

  Vypovidala o tom, jak Vanguard Corporation vytiskla miliardy vysoce kvalitnich falesnych dolaru a platila jimi zoldaky v Syrii, Iraku, Ukrajine, Lybii aj., stejne jako zoldaky z Greystone a ISIS. Svedcila take o spojenich a roparskych smlouvach mezi Vanguard Corp. A ISIS.

  V unoru se pozice Ukrajiny stala kritickou, protoze nemohla zaplatit nove ceny za Rusky plyn. EU, a zvlaste pak Nemecko zkousely jednat jako dohlizejici rozhodci soudci. Potom od teto kurvy Susan Rice prisel rozkaz, byl primo od Nulandove, ktera naridila, ze odstrelovaci musi vytvorit “trochu paniky”.

  Den po te ma Ukrajina novou vladu vybranou primo osobne Nulandovou a Johnem Mc Cainem z Narodniho Republikanskeho Institutu.

 • Starý doktor • 10. února 2015

  pokr.
  Kdyz se administrativa US (Obamova kancelar) dozvedela, ze odstrelovaci byli trenovani NATO (Bylo to v Polske TV), a cela operace byla organizovana Vanguard Corporation, CIA a Uradem Statu – Obama dostal skoro infarkt.

  Ted dokazal, ze je jenom loutka na provazku v nasem divadle, prasivej negr. Skutecne stupidni naciste museli zabit mnoho zen a deti, aby zahnali Putina do kouta a on tak byl prinucen intervenovat valkou.

  Ale vsichni tito lide ted ukazuji, ze vy jste ucili tyhle prasata strilet, ale nenaucili jste je myslet. A tak, kdyz 18. Kvetna “Ukrajinske” jednotky napadly Slavjansk, 19 agentu FBI a CIA bylo zabito a 14 zraneno. Greystone ztratili 17 zoldaku a Academi 59 zoldaku.

  “FBI agenti” byli ve skutecnosti lide od Vanguardu. S padelanymi dokumenty take dostali ukrajinske identifikacni prukazy, ktere jim davali pravomoce ridit ukrajinskoe policejni sily.

  Oni take popsali, jak ty nejvetsi masove vrazdy a zrudnosti byli organizovany Vanguard Corporation a zoldaky z Greystone; taktez jak oni komunikovali s Igorem Kolomojskym a jak spolecne rozsirovali po Ukrajine falesne dolary….

  Nemci jim slibili svobodu, ukryti a podporu, kdyz reknou vsechno co vedi…

 • Starý doktor • 10. února 2015

  Taktez dva jini zamestnanci Vanguard Corporation ukradli miliony falesnych dolaru, a predstirali, ze byli uneseni Novoruskymi milicemi a zavrazdeni. Greystone a Vanguard Corporation poslali tedy dalsi zoldaky do Novorosijska, kteri jednoho z nich zabili a druheho privedli zpatky, aby ho po te odvezli do Londyna, do jejich nemocnice, kde ho zabili a rekli, ze umrel en selhani srdce. Jeho zena, ktera je pomerne slavnou osobou nyni poskytla informace dulezitym lidem a vydira Vanguard Corporation…

  Sokovana Merkelova a prezident Francois Hollande odjizdeji do Moskvy…

  Více zde: http://benjamin-fulford-cz.webnode.cz/blog/

 • Starý doktor • 10. února 2015

  Malý stát ve velké době
  Oskar Krejčí
  http://www.literarky.cz/politika/domaci/19252–maly-stat-ve-velke-dob

 • zajoch • 10. února 2015

  Včera a dnes pobýval prez. Putin v Egyptě. Považují se s egyptským prezidentem al-Sisim za přátele. Ten byl před svým zvolením do funkce na konzultaci v Moskvě. První den proto byl věnován setkání a jednání mezi čtyřma očima. V úterý při již oficiální návštěvě spolu projednávali situaci na Blízkém východě a obchodně – ekonomické vazby. Rusko dodává do Egypta energetické suroviny a obilí, jehož je Egypt největším odběratelem, 40 % spotřeby pokrývá ruský dovoz. Rusko zase zvýšilo odběr egyptské zeleniny. Egypt počítá s brzkým uzavřením dohody o zóně volného obchodu se zeměmi Eurasijské hospodářské unie. Rusko navrhuje Egyptu komplexní jadernou infrastrukturu na základně stávající ruské stanice.
  http://www.kp.ru/daily/26339.5/3222592/