Změna Matrixu: Covid z druhé strany

aneb Co byste měli vědět…

Vážení čtenáři,

většinu z vás již nezaskočí fakt, že se na podzim na nás chystá další velká očkovací kampaň, do které vláda investovala 50 milionů Kč. V rámci naší iniciativy jsme proto připravili protikampaň v podobě tohoto webu a malých letáků, prostřednictvím nichž chceme poukázat na klíčové postřehy týkající se covidu, které jsou záměrně přehlíženy.

Mnohé výzkumy totiž ukazují, že současná koronavirová opatření nejsou tak efektivní, jak se nám celou dobu předkládá – ba naopak, nejsou efektivní téměř vůbec, a dokonce mnohdy nadělávají více škody než užitku. Pojďme společně odhalovat druhou stranu mince.

Leták si můžete stáhnout zde, a pak jej kdekoliv vytisknout a šířit dál. V Praze budou letáky k dispozici i u naší členky, tedy v případě zájmu o distribuci nás můžete kontaktovat například na facebooku.

Informace, které zde prezentujeme, čerpáme z různých studií. Zdroje naleznete na konci stránky.

Víte, že… v řadě států se nesnížil počet infekcí ani po zavedení lockdownů?
Zároveň měla řada států podobný vývoj pandemie i přes odlišná opatření.

 • Neexistují žádné důkazy o účinnosti lockdownů uplatňovaných v Itálii, Španělsku, Francii a Spojeném království. [1]
 • Podle rozsáhlé studie [2] lockdown snížil počet infekcí pouze u 15 ze 147 států.

Víte, že… během druhého lockdownu v ČR došlo k výraznému zhoršení duševního zdraví dětí?

 • Podle studií [34] byla nejpostiženější skupina adolescentů.
 • Masivní nárůst úzkosti, zoufalství až deprese, rezignace, sebepoškozování a nezřídka také sebevražedné tendence.

Víte, že… děti jsou vystaveny velmi nízkému riziku závažného průběhu onemocnění covid-19 s výjimkou velmi vzácných případů?

 • V ČR bylo na začátku roku 2022 celkem 1 693 408 dětí ve věku 0–14 [5]. Na covid jich za dobu pandemie zemřelo 9 [6].
 • Slyšeli jste o případu malého chlapce Filípka (12 let) [7], který měl od raného dětství nevyléčitelnou nemoc, zemřel na vdechnutí potravy do plic, ale kvůli pozitivnímu testu na covid je započítáván do statistiky jako úmrtí na covid?

Víte, že… řada států měla podobný vývoj pandemie covid-19 i přesto, že v jednotlivých zemích platila jiná pravidla pro nošení roušek/respirátorů?

 • Rozšířené užívání roušek/respirátorů v podzimní vlně 2020–2021 nezabránilo snížení přenosu covid-19 [8]. Státy s výrazně vyšším užíváním roušek neměly o mnoho lepší výsledky než státy s nižším užíváním roušek (evropské státy).
 • Z dánské studie [9] vyplývá, že rozdíl mezi těmi, co nosili roušky, a těmi, co je nenosili, není výrazný. Z první skupiny se nakazilo 1,8 %, ze druhé 2,1 %.

Víte, že… dlouhodobé nošení roušek/respirátorů může způsobit až 20 negativních dopadů na fyzické zdraví jedince? A to nepočítáme dopady na psychické zdraví…

 • Např. nedostatečně okysličené plíce v důsledku zvýšeného vdechování oxidu uhličitého, komunikační potíže, bolesti hlavy a vyčerpání, závratě, kožní potíže… [1011]
 • Zde je odpověď epidemiologa a lékaře Antonia Lazzarino [12] na studii prosazující nošení roušek a respirátorů, kde upozorňuje na vedlejší účinky jejich nošení.
 • Vše podstatné o nošení respirátorů a roušek v našem článku [13].

Víte, že… během studie posuzující efekt očkování proti covidu-19 u dětí ve věku 5–11 let nemělo závažný průběh žádné dítě, ať už očkované, nebo neočkované?

Víte, že… děti očkované vakcínou proti covidu-19 od firmy Pfizer se podle údajů amerického regulárního úřadu (CDC) nakazí covidem-19 častěji než neočkované?

 • Testováno bylo přibližně 47 700 dětí ve věku 12 až 15 let, přičemž polovina z nich nebyla očkována.
 • Po pěti měsících byly očkované děti náchylnější [16] k častějšímu infikování se virem.
 • Podle další studie [17] není výrazný rozdíl v nákaze mezi dětmi očkovanými a neočkovanými. U očkovaných ve věku 5 až 11 let je míra infikovaných 62 na 100 000 dětí a u neočkovaných jde o 70 na 100 000 osob.

Víte, že… neexistují jasné důkazy, které by podporovaly podání druhé posilovací dávky osobám mladším 60 let, u nichž není vyšší riziko závažného onemocnění?

 • Toto tvrzení uvádí samo ECDC [18] ve svém doporučení pro druhé posilovací dávky a také CDC [19].
 • Ministerstvo zdravotnictví ČR v čele s Vlastimilem Válkem [20], podobně jako Česká vakcinologická společnost (ČLSJEP) tedy doporučuje druhou posilovací dávku i lidem mladším 60 let [21] bez rizika závažného onemocnění. Tuto posilovací dávku doporučuje nad rámec doporučení ECDC, bez důkazů o prospěšnosti a bezpečnosti.

Víte, že… po vakcinaci proti covidu-19 bylo v ČR zaznamenáno přes 12 000 nežádoucích účinků? [22] Těchto komplikací bude pravděpodobně ještě více, protože všeobecně bývá hlášeno pouze 5 % nežádoucích účinků [23].

Převzato ze stránek Změna matrixu

5 13 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alva
Alva
3. 10. 2022 8:55

Není mi jasné, proč se u osob nad 60 let předpokládá, že na rozdíl od těch mladších je pro ně covid-očkování přínosem. Není to opačně? Osoby v tomto věku už mají některé zdravotní potíže, vyplývající právě z jejich věku a v zatěžování jejich organismu očkováním nějakou rychlokvašnou látkou (když tedy pominu ten stále očividnější fakt účelovosti) tedy žádný přínos nevidím. Před nedávnem zavelel americký prezident ukončit plándémii, dnes na https://www.novinky.cz/clanek/koronavirus-vedci-omikron-muze-byt-posledni-variantou-40410229# Rozhodnou-li zainteresovaní o ukončení Covid-pokusu, pak Omikronu nadchází opravdu poslední hodinka. Otázkou jen zůstává, co s těmi nakoupenými a objednanými „vakcínami“ – no co, nějakou tu miliardu nám světoví bankéři… Číst vice »

Jan Kristek
Jan Kristek
Reply to  Alva
3. 10. 2022 10:54

Není to opačně. „Vakcíny“, které nejsou vakcínami, nikdy nebyly určeny k tomu, aby byly zdravotním přínosem komukoli. Nikdy neměly chránit před nějakou nemocí, jejíž existence nebyla nikdy dokázána, a i kdyby byla, tak jako by nebyla, protože neexistuje žádný diagnostický postup, jak ji odhalit. O loterii nazývané testováním netřeba mluvit. …A o nějakém mírném průběhu neexistující nemoci nebo o variantách a mutacích neexistujícího už vůbec ne.

Alva
Alva
Reply to  Jan Kristek
3. 10. 2022 11:30

Ovšem. Přesně tak to vidím i já. Tedy – pokud to škodí mladým a zdravým (bez diskuzí!), o to víc to poškodí staré i mladé, mající některé – i vážné – „přidružené“ nemoci. Organismus má co dělat nimi a navc se musí vypořádávat s „vakcínou“. Ale i ti, kteří před očkováním aspoň opatrně varují (prof. MUDr. Beran) dělají u těch starších a dokonce i s mnoha nemocemi, které ve stáří přibývají, výjimku. Já vím, je to možná „úlitba“, aby se alespoň nejak dostali k možnosti „být viděn a slyšen“, ale taková autorita je pro mnoho lidí hlas boží. TO mi… Číst vice »

peter.
Reply to  Jan Kristek
3. 10. 2022 15:00

Bol to len celosvetový experiment ktorý mal dať odpoveď na otázku,kam až môžu globalisti zájsť a kde sú limity ľudského podvolenia sa. Experiment ukázal,že ľudská hlúposť žiadne limity nemá a určite sa nájde znova kopa ľudí,ktorí si na rozkaz grandonačalstva dajú aj 4,5,…x tú dávku toho pačoku. Ľudstvo sa vo svojej väčšine disciplinovane podriadi každému svinstvu ktoré naň „panstvo“ uvalí! Preto dnes Ukrajina a zajtra ?….Bohvie !

peter.
Reply to  peter.
3. 10. 2022 16:51

Z FB :
Doba je tak hektická,že jsme my neočkovaní úplně zapoměli,že jsme dávno měli chcípat po milionech !

Last edited 1 rok před by peter.