Svět ruskýma očima 680

 

Vojenský odborník uvedl, jak může ruská armáda rychle přebrat iniciativu od ozbrojených sil Ukrajiny

4. října 2022

Ofenzíva ukrajinské armády v Chersonské a Charkovské oblasti je potenciálně velmi nebezpečná, proto musí ruská armáda neodkladně měnit taktiku, aby rychle převzala iniciativu. O tom pomluvil na svém kanále Telegram odborník a vojenský dopisovatel Jurij Kotěnok. Zveřejnil svoji variantu řešení.

Myslí si, že by ruské vojenské síly měly ovládnout Černigov, aby znovu ohrozily Kyjev a poté přepadly Charkov. Na to by měl stačit jeden armádní tým. Dobyl by Černigov a dál by nešel a začal by se zakopávat. Když jsme letos v zimě odjížděli z Černigova, lidé klečeli a volali „proč odcházíte?“ Ale těm, kteří nás nečekají, „bratrům“ a „soudruhům“ bych dnes udělal takové překvapení. Jurij Kotěnok poznamenává, že na počátku speciální vojenské operace byla snaha organizovat v lesích Černigovské oblasti partyzánské hnutí proti vojsku RF. Za měsíc bylo vyčištěno.

Dodal, že na černigovský směr bude nyní obrácena pozornost USA a ukrajinské vlády. Začnou horlivě přesouvat síly do kyjevské a černigovské oblasti.

Ozbrojené síly Ukrajiny vrhly všechno do útoku a nyní se snaží tlačit v oblasti Chersonu. Vytvářejí hrozbu a budou to dělat pořád, protože v Chersonské oblasti mají pracovní infrastrukturu a v Záporoží má v tomto případě iniciativu ukrajinská armáda. Aby ji bylo možno překonat, musí být otevřen nový směr, roztáhnuty nepřátelské síly a počítáno se směry, kde protivník nečeká úder. Proto ten Černigov. O tom je expert přesvědčen.

Kromě toho obrátil pozornost na to, že se v poslední době objevuje náznak hysterie spojené s jadernou válkou a „pravděpodobným“ použitím taktických jaderných zbraní Ruska proti Ukrajině. Připomenul, že v rukou vrchního velitele ozbrojených sil RF je velké množství jiných nástrojů. Proto není nutné používat proti Kyjevu jaderné zbraně.

Kotěnok zdůraznil, že s odpovídajícím velením jsme pořád silnější a nad Ukrajinou můžeme zvítězit bez použití zbraní hromadného ničení, začneme-li zneškodňovat tři faktory: infrastrukturu, tepelné elektrárny a mosty přes Dněpr. To proti protivníkovi stačí.

Kotěnok poznamenal, že íránské bezpilotníky dlouhého doletu Geran 2 létají podle zadaných koordinát a není třeba hledat po lesích a polích objekty dopravní a energetické infrastruktury, které jsou stacionární.

Při problémech se zpravodajstvím je adekvátní jet podle starých světských map. Určitě už zahrnují tepelné elektrocentrály a veškerou infrastrukturu Ukrajiny. Na rozdíl od vojenských objektů známe tuto infrastrukturu dobře, nezměnila se. je potřeba ji jednoduše rozbít, spálit žhavým železem. Nač brát jaderné zbraně? Všechno je možné udělat jinak.

Převzato z Topcor.ru

***

Oplácení + peníze: v OPEC+ získal Putin dvojí vítězství nad Západem

Ljubov Stěpušova

5. října 2022

Rusko se domluvilo s OPEC+ na snížení těžby ropy o 2 miliony barelů denně. Rusko tak v podstatě vyměnilo několik cizích žoldnéřů zajatých při speciální vojenské operaci za miliardy dolarů zisku a krizi na Západě.

Rozhodnutí OPEC+ je pro Rusko výhodné

Jedná se o výměnu vězňů zprostředkovanou začátkem září Saúdskou Arábií a osobně princem Mohammedem bin-Salmánem. Zde přinesl zájem Vladimira Putina o obraz korunního prince a faktického vládce Saúdské Arábie svoje ovoce.

Rozhodnutí OPEC+ z 6. října bude dlouhodobé, až do konce roku 2023. Kartel nebude nadále konat měsíční schůzky k rozhodování o objemech těžby, to je rovněž cenné.

Toto rozhodnutí je pro Rusko výhodné, protože od prosince uvaluje EU na Rusko embargo na dovoz ruské ropy (USA to už udělaly) a ustanovuje strop cen na její nákupy.

Snížení množství ropy na trhu umožní Rusku vyvážet ropu v celkem stejném objemu a za vysokou cenu. Tak se udrží prostředky rozpočtu. Cena ropy Brent se po rozhodnutí OPEC+ poprvé od 21. září zvýšila na více než 93 USD za barel.

Rozhodnutí OPEC+ se snažily zabránit USA

Americký prezident Biden jel do Rijádu a žádal o zvýšení těžby ropy. Avšak monarchie Perského zálivu, které dodávají stále více ropy na asijské trhy a výhodně si tak doplňují rozpočty, se už nehodlají ohýbat pod nátlakem USA.

Saúdská Arábie je v zlosti, že její boj v Jemenu s Hútíji Washington nepodporuje. Tento konflikt je svojí úrovní takový jako konflikt mezi Íránem a Izraelem, nebo mezi Ruskem a Ukrajinou.

Vliv USA na země těžící ropu a na světový trh s ropou klesá. Kdyby Washington stanovil strop cen za ropu pro všechny přes pojišťovny (90 % jsou západní), nebo se se zeměmi OPEC+ soudil a obvinil je z manipulace, hrozilo by to krachem petrodolaru. a ještě rychlejším zvyšováním cen ropy a pohonných hmot.

Spojené státy opět EU podvedly

Tisková mluvčí Bílého domu oznámila novinářům, že USA nebudou pokračovat v dodávkách ropy na trh ze svých strategických rezerv. Je to signál EU, aby si s tím poradila sama.

Výsledek je ten, že se cena benzinu a nafty zvedne jak v USA, tak v EU. V USA to bude v době voleb škodit demokratické straně a v EU bude palivo dva až třikrát dražší než v USA, které se teoreticky dokáží zásobit vlastní ropou.

Bude větší krize ekonomky v EU, větší odliv průmyslových a technologických společností z Evropy do USA, což USA potřebují.

Putin potrestal rozpad SSSR

Strategie Kremlu je dobrá. Prezident Putin oklestil sankční páky Západu jen tím, že se spřátelil se saúdským princem. Přitom to byli právě šejkové z Perského zálivu, kteří se před jednatřiceti lety spikli se Západem a rozvrátili Sovětský svaz.

Související informace: Návštěva Bidena v Saúdské Arábii zkrachovala. Rusko je připraveno vybudovat vojenské základny v Indii, Saúdské Arábii, Iráku a Íránu.

Převzato z Pravda.ru

***

V USA téměř nejsou lidé se stabilní psychikou

Vladimir Malyšev

6. října 2022

List The New York Times potvrzuje, že je Amerika zemí psychopatů. Je tam přes 15 milionů lidí postižených těžkým duševním onemocněním. Podle americké zdravotní asociace (AMA) patří pod označení „psychopat“ přibližně čtvrtina obyvatel USA.

Podle NYT s tímto strašným problémem nikdo v Americe vážně nezápasí. List píše, že po celé zemi chodí statisíce Američanů s vážnými psychickými nemocemi, jako jsou schizofrenie a bipolární porucha (maniodepresivní syndrom), a ti jsou odkázání na život v podmínkách hluboké nestability. Jsou to oběti systému ochrany psychického zdraví a společnosti, která nemá zájem na jejich stavu.

Jak je to možné? Jednoduše: Mnoho Američanů je chudých a nejsou schopni si zaplatit léčení. Jen málo Američanů dostává odpovídající psychiatrickou léčbu nebo psychologickou podporu. Buď proto, že jejich zdravotní pojištění nepokrývá tento případ, nebo nejsou pojištěni od samého počátku, anebo proto, že jsou příliš dlouhé čekací seznamy. Přitom společnost zanedbává nejtěžší psychicky nemocné. Ze čtrnácti milionů lidí trpících nejtěžšími psychickými poruchami se přibližně třetině nedostává léčby. Jasnou příčinou jsou peníze.

NYT píše, že se s tím Američané smířili, je to tragické, ale jiná varianta není. Jejich apatie se dá pochopit. Pokud se týká duševně nemocných, pak americká historie téměř vždy selhává. Prezident americké psychiatrické asociace Sharfstein má na paměti Bostonskou státní nemocnici v Mattapanu, skřípající budovu z předminulého století, kam se museli posílat nejtěžší pacienti. Říká: „Bylo to strašné místo. Světla nebyla vždycky funkční, pacienti bloumali jako zombie. Nikdo se tam nezlepšil.“

Ohromný počet duševně nemocných není v léčebnách, ale bloudí po ulicích a tento zdravotní problém se stává problémem rasovým. Po příchodu „pandemie“ se Spojenými státy přehnala vlna násilí vůči Američanům asijského původu. Oběti byly poplivány, bity pěstmi, sráženy z nástupišť metra, smrtelně pobodáni a stříleni. V New Yorku byla v březnu 2021 série brutálních útoků na Američany asijského původu. Po vyšetření šokujícího ubití Filipínky za bílého dne uvedla policie, že všichni ze zadržených útočníků jevili příznaky emočního rozrušení.

Ve skutečnosti je v USA situace ještě horší, než uvádí list NYT. Loni zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb (HHS) seznam nejrozšířenějších forem psychických poruch v USA a podložilo novou studii čerstvými informacemi a fakty. Lidé se stabilní psychikou v USA téměř nejsou. Skoro 50 milionů osmnáctiletých a starších Američanů trpí nějakou formou úzkosti. Jsou postiženi zvýšeným strachem, obavami a nutkavými pohyby.

Jeden z hlavních problémů je podle HHS užívání návykových látek. Tito lidé často nechápou, že jejich stav přišel v důsledku pravidelného užívání alkoholu, marihuany nebo jiných látek, které mají doporučené od lékařů nebo z lékáren. Psychotické problémy jsou jedním z hlavních neštěstí americké společnosti. Předpovědi specialistů jsou nedobré – v roce 2025 má být takto postižených přes 30 milionů Američanů.

Takové množství nemocných lidí se musí projevit na kvalitě státní správy. List Times například napsal o obavách psychiatrů ohledně vedoucích osob v Bílém domě. Téměř polovina prezidentů USA měla duševní nemoc. Theodore Roosevelt trpěl bipolární poruchou. Lyndon Johnson se vyznačoval „grandiózním narcisismem“. Předpokládá se. že Ronald Reagan měl rané projevy příznaků Alzheimerovy choroby. Pomocníci Billa Clintona měli obavy z jeho erotomanie. Richard Nixon byl popisován jako paranoik a alkoholik.

O duševních problémech Bidena se mluví dávno.

Převzato z Fondsk.ru

4.7 29 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
idiotronic
10. 10. 2022 1:42

Ve stati o psychopatech je názvoslovný problém. Zatímco psychotik je potenciální pacient psychiatra, psychopat je nositelem úchylky, kterou nelze terapeuticky ovlivnit. Pánové Hare a Babiak o nich napsali knihu Hadi v oblecích, aneb psychopat jde do práce (279 korun v knihkupectví, tisícovka v antikvariátě). Na http://www.youtube.com
je asi dvacetiminutová přednáška Františka Koukolíka ,,O špatných lidech“.
V USA došlo počátkem 80. let k redukci počtu míst v psychiatrických léčebnách a podstatná část pacientů byla propuštěna.

Bety
Bety
Reply to  idiotronic
10. 10. 2022 6:36

Včera jsem viděla záznam z jedné americké školky, kde učitelky děsí děti odpornou maskou, děti křičí strachy a pláčou. Prý je to nový program přípravy na reálný svět.
Asi tam mají těch psychotiků ještě málo, takže je začínají vyrábět už v tomhle věku.
O té redukci pacientů v psychiatrických léčebnách jsem také četla, ale v poněkud
syrovější formě – prostě je vykopli na ulici, ať si poradí jak umí. Prý na ně nebyly peníze.

prozaik
prozaik
Reply to  Bety
10. 10. 2022 8:51

Taky jsem to viděl. V normální zemi a době by tohle video mělo stačit k tomu, aby represivní aparát státu do 24 hodin identifikoval a zatkl celý personál dotyčné školky, ten by strávil zbytek života o chlebu a vodě kdesi v kamenolomu. Děti a jejich rodiče by dostaly mnohamilionové odškodné.

Ale to samořejmě není možné, protože světská moc tu už několik tisíc let není od toho, aby trestala zlo a odměňovala dobro.

Ne, nedělám si srandu.

Proto bděte a nespoléhejte na spravedlnost ze strany současného systému.

Alva
Alva
Reply to  prozaik
10. 10. 2022 10:35

„…světská moc tu už několik tisíc let není od toho, aby trestala zlo a odměňovala dobro“.
Jsme my už dál, nebo se zatím tomu stavu jen blížíme?
Vládní představitelka je názoru, že stát není od toho, aby se staral občany.
K čemu nám tedy je?.

prozaik
prozaik
Reply to  Alva
10. 10. 2022 15:45

Ten můj citát, co máte v kurzívě, je vlastně jen myšlenka z Bible ( Římanům 13 ), která je velmi často, a dlouhodobě, vysvětlována i chápána, poněkud mylně, k nemalé radosti psychopatů všeho druhu. Ona je totiž zakončena slovy „Vládcové jsou v Boží službě, když se drží svých úkolů.“ Cudně už tam není uvedeno v čí službě jsou, když se svých úkolů nedrží… Ale to se dá zase dočíst na jiných místech… Takže teď zrovna, jako mnozí jiní lidé před námi, máme tu čest žít v období, kdy vláda naprosto zjevně straní zlu, odměňuje ho, způsobuje ho – a na… Číst vice »

Aleš
Aleš
Reply to  prozaik
14. 10. 2022 7:37

Pentagram = Pentagon

kolokol
kolokol
Reply to  Bety
10. 10. 2022 8:59

Jo to jsem dokonce viděl na vlastní oči. Bylo to ve filmu Joker s přesvědčeným Joaquin Phoenixem v hlavní roli. Je to docela depresivní snímek, ale skvěle natočený.

prozaik
prozaik
Reply to  idiotronic
10. 10. 2022 8:58

Ano, obecně je třeba si uvědomit, že schopnost systému rozeznat psychopata od cenného občana rok od roku klesá.

I v socialismu docházelo ke křivdám a omylům, ale dnes už je to v podstatě pravidlem.

Policie, obecní i krajské úřady, státní zastupitelství, vědomě kryjí trestné činy a sami se jich dopouštějí.

Proto není důvod izolovat ty, kdo jsou jejich. Kdo uvažují podobně nebo stejně jako oni sami.

Gatta
Gatta
10. 10. 2022 5:52

Při vší úcté – Nnázor vojenského odborníka se mi zdá naprosto zcestný.

pozn. Možná je to nějaký maskovaci záměr.

koloděj
koloděj
10. 10. 2022 11:31

Děkuji za další zajímavý výběr novinek …
Zde https://vk.com/wall557448987_97 je částečný překlad článku o BN800, který byl v těchto dnech přiveden na nominální výkon ( Stan to bude zle snášet :) )

g.hrosik
g.hrosik
Reply to  koloděj
11. 10. 2022 19:26

Domnívám se, že hlavní předností jmenovaného je, že Rusové prokázali možnost průmyslového využití tohoto „perpetua mobile“

Patrik
Patrik
10. 10. 2022 15:29

„…a nad Ukrajinou můžeme zvítězit bez použití zbraní hromadného ničení, začneme-li zneškodňovat tři faktory: infrastrukturu, tepelné elektrárny a mosty přes Dněpr.“  Tady je seznam 25 mostů přes Dněpr, na které by Rusko mohlo zaútočit – zde  A proč je to důležité? Ještě nedávno byl plán, že Dněpropetrovsk se stane židovským hlavním městem světa, neboť celá jeho historie je židovská. Gubernátorem Dněpropetrovska je oligarcha Kolomojskij, který tam nechal postavit největší židovský vzdělávací komplex na světě s názvem Menora. Kolomojskij je ten, který byl na straně Majdanu a který financoval antiruské jednotky v Doněcku a Luhansku. Je to ale dále hlavně ten, který přes… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
10. 10. 2022 15:37

Pro úplnost – úvodní část komentáře je zde
https://outsidermedia.cz/mapa-50-mist-kde-je-lepsi-netankovat/#comment-113373

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
10. 10. 2022 16:01

A k Dněpropetrovsku ještě demokracie podle Kyjeva:

O Dněpropetrovsku Oleg Carev v roce 2017
https://news-front.info/2017/05/19/dnepr-hasidskaya-stolitsa-mira-oleg-tsaryov/

A Oleg Carev – dněpropetrovský žid,v roce 2014 proruský kandidát na ukrajinského prezidenta, v Kyjevě „demokraticky“ zbitý kyjevskými „demokraty“ za podpory amerických koláčků Nulandové
https://www.youtube.com/watch?v=y1n3FnKEdYc&feature=emb_logo

(to se ale ještě nevědělo, že i americkým židům/sionistům zvoní hrana -finální holokaust – neboť slovy Marxe likvidace kapitalismu není možná bez likvidace židů. Což je sice na jedné straně diskutabilní, na druhé straně to ale má pokračování v tom, opět slovy Marxe, že židé a Slované jsou stejná verbež… )

Last edited 1 měsíc před by Patrik
g.hrosik
g.hrosik
Reply to  Patrik
11. 10. 2022 19:28

Tam jde o to, že se nejedná o židy obecně, ale především o chazary s jejich patologickou nenávistí vůči bezvěrcům (zejména Rusům, kterým nemohou odpustit historické vyhnání), ale i vůči židům samým – od nich, od chazarů, to věčné nebezpečí pochází.

Last edited 1 měsíc před by g.hrosik
jb
jb
12. 10. 2022 20:54

Rusko/Evropa

„Skrz sníh… bez plynu“:
na síti se objevil nový trailer k oblíbenému seriálu od Netflixu. Pokud začátek příběhu bylo možné sledovat pouze prostřednictvím předplatného, pak od 1. prosince bude „pokračování“ k vidění ve všech domech Evropy. Západní tvůrci krizí nikdy nezklamali své publikum! #humor
https://vk.com/video-36013850_456240083

jb
jb
Reply to  jb
13. 10. 2022 21:26

„Rusko/Evropa“

Rusko je připraveno dodávat energii do Evropy,

Vladimir Putin vystoupil na plenárním zasedání mezinárodního fóra Ruského týdne energetiky.

Tématem panelové diskuse bylo „Globální energie v multipolárním světě“.

Video a text proslov zde: http://www.kremlin.ru/events/president/news/69584
. . .

Rusko je připraveno dodávat energii do Evropy, včetně možnosti přesměrování objemu ztraceného plynu z Nord Streams přes Turecko, řekl ruský prezident Vladimir Putin ve středu na fóru Ruského energetického týdne.

Putin mluvil o novém plynovém uzlu, teroristickém útoku na Nord Streams, cenách energií, stropu cen energií RF a o trhu s ropou.

jb
jb
Reply to  jb
14. 10. 2022 0:10

„Putin mluvil o novém plynovém uzlu“ Jak řekl šéf Gazpromu ve vysílání Prvního kanálu, objemy nových přepravních kapacit plynu, které se mohou objevit v koridoru Tureckého proudu, mohou být srovnatelné s objemy ztracenými v Baltském moři v důsledku mezinárodních teroristických činů na severních tocích. Vyjádřil přesvědčení, že navrhované nové objemy plynu budou poptávány kupujícími na trhu, uvádí TASS. Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek navrhl vytvořit v Turecku plynový uzel, který by dodával plyn do dalších zemí, včetně Evropy. Ruský vůdce poznamenal, že to bude platforma nejen pro dodávky, ale také pro určování cen. Kreml oznámil, že Ankara přijala myšlenku… Číst vice »

jb
jb
Reply to  jb
14. 10. 2022 20:53

MOSKVA, 12. října. /TASS/. Gazprom zahajuje výstavbu propojky pro západní a východní systémy dodávek plynu v Ruské federaci, řekl šéf Gazpromu Alexej Miller během projevu na fóru „Ruský energetický týden“.

„Dalším úkolem, který byl stanoven prezidentem Ruské federace, je propojit jednotný systém dodávek plynu, který existuje v evropské části země, s plynárenskou infrastrukturou, která již byla vytvořena na Dálném východě a východní Sibiři. Proto zahajujeme výstavbu mostu, který spojí východní a západní část země,“ řekl.

Úkol byl stanoven prezidentem Ruské federace https://tass.ru/ekonomika/16031991

jb
jb
Reply to  jb
15. 10. 2022 13:04

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dorazil na místo výbuchu v dole na severu země.

Prezident Erdogan prohlásil: „Jak k výbuchu došlo a kdo je za něj případně zodpovědný, odhalí správní a soudní vyšetřování. V našich dolech již nechceme vidět žádné nedostatky nebo zbytečná rizika.“
https://www.aa.com.tr/tr/gundem/cumhurbaskani-erdogan-patlamanin-nasil-yasandigi-idari-ve-adli-sorusturmayla-ortaya-cikacak/2712465

Ruský prezident Vladimir Putin vyjádřil soustrast tureckému vůdci Recepu Tayyipu Erdoganovi v souvislosti s nehodou v uhelném dole, při níž zahynuly desítky lidí.
https://russian.rt.com/world/news/1061519-putin-soboleznovaniya-erdogan-shahta-chp

jb
jb
Reply to  jb
18. 10. 2022 20:45

„Ankara přijala myšlenku vytvoření plynového uzlu v Turecku s velkým zájmem“ + „Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dorazil na místo výbuchu v dole“ ANKARA, 14. října. /TASS/. V Turecku bude co nejdříve zřízen mezinárodní plynárenský uzel. Nejvhodnějším místem dne je thrácká oblast v evropské části země, řekl turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v komentáři k výsledkům rozhovorů 13. října v Astaně se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem, na kterých byla tato otázka diskutována. ANKARA, 14. října. /TASS/. Výbuch v dole v severním Turecku zabil 28 lidí. Oznámil to v sobotu turecký ministr zdravotnictví Fahrettin Koca. Dříve šéf ministerstva zdravotnictví informoval… Číst vice »

Last edited 1 měsíc před by jb
Botičky od Diora
Botičky od Diora
13. 10. 2022 8:16

Čínští komentátoři se ptají NASA, jakto že na Měsíci zůstávají stopy čínského roveru a od amerického ani náznak jakýchkoliv stop:
 „為什麼美國那月球照片有脚鞋印,而沒有車輪行駛痕跡?“. (Proč na americké fotce Měsíce jsou otisky bot, ale žádné stopy kol?)
Laciná výmluva „na Měsíci existuje speciální neboli zvláštní půda“ nefunguje – tam zůstávají stopy bot, jsou jasně vidět na fotografii.
Další pokus „vítr vše odfoukl, US-raketa tam stála dlouho“, také nefunguje – s větrem na Měsíci to vypadá jinak…

Nějak to zase nevychází tak jak se chce, režisér tohoto podvodu, Kubrick, o tom věděl své :-)

comment image

jb
jb
13. 10. 2022 21:55

„Vladimir Putin“ Vladimir Putin se zúčastnil šestého summitu Konference o interakci a opatřeních k budování důvěry v Asii (CICA). Setkání vůdců se koná v hlavním městě Kazachstánu, Astaně. Video a text proslovu ruského prezidenta zde: http://kremlin.ru/events/president/news/69587 Po summitu byl přijat balíček dokumentů. Prezident Vladimir Putin řekl, že nová centra moci v Asii sílí. Asie hraje velkou roli v přechodu k multipolárnímu světovému řádu, řekl ruský vůdce Vladimir Putin. Podle něj se svět stává skutečně multipolárním a „velmi znatelnou, ne-li klíčovou roli“ v tom hraje Asie, kde nová centra moci sílí. Putin zároveň zdůraznil, že Rusko dělá vše pro to, aby… Číst vice »

jb
jb
Reply to  jb
13. 10. 2022 22:33

„Asie posiluje – Východ sílí.“

A naši proameričtí tajtrlíci © a česká wiki asi pojem CICA neznají:

comment image

Last edited 1 měsíc před by jb
Patrik
Patrik
Reply to  jb
14. 10. 2022 8:39

„Čína, jakožto druhá největší ekonomika světa (a možná už první), několikrát žádala USA, aby přehodnotily rozhodovací vliv v celosvětových organizacích a přiznaly Číně takový podíl, aby se ze své cca 4% hlasovací síly přiblížila USA s jejich cca 18% silou. Naposledy tak Čína učinila v prosinci 2014, ale americký Kongres její žádost smetl ze stolu. Na to Čína reagovala tak, že k realizaci své vize o AIIB vyzvala všechny země světa s tím, že lhůta ke vstupu je 31. březen 2015. A svět na tuto výzvu reagoval tak, že přes důrazné varování USA, aby tak státy nečinily, se k členství… Číst vice »