Transnacionální dějiny krajní pravice: Centuria

Důkazy odhalené v tomto dokumentu Institutu pro evropská, ruská a euroasijská studia Washingtonské univerzity ze září 2021 naznačují, že se Národní akademie pozemních vojsk hejtmana Petra Sahajdačného (NAA), přední ukrajinská vojenská vzdělávací instituce, stala sídlem Centurie, samozvaného řádu vojenských důstojníků, kteří chtějí přetvořit ukrajinskou armádu na základě pravicové ideologické linie a hájení „kulturní a etnické identity“ evropských národů proti „bruselským politikům a byrokratům“.

Skupina je vedena jednotlivci s vazbami na ukrajinské mezinárodně aktivní krajně pravicové hnutí Azov a přilákala několik členů, včetně současných a bývalých důstojnických kadetů NAA, kteří nyní slouží v ozbrojených silách Ukrajiny. Její členové se objevili na fotografiích, kde zdravili nacistickými pozdravy, a na internetu se prezentují extremistickými prohlášeními. Skupině se podařilo infiltrovat a získat budoucí ukrajinskou vojenskou elitu uvnitř NAA. Někteří členové také získali přístup do západních vojenských vzdělávacích a výcvikových institucí.

Skupina tvrdí, že její členové slouží jako důstojníci v několika jednotkách ukrajinské armády.  Od roku 2019 vyhlásila Centuria několik mobilizací a vyzvala ideologicky spřízněné členy ukrajinské armády, aby usilovali o přesun do konkrétních jednotek, kde členové této skupiny slouží.

Skupina má silné vazby na ukrajinské krajně pravicové hnutí Azov a orientovala Azov na kadety NAA. Je prokázáno, že její příslušníci přednášeli v pluku Národní gardy Azov.

Vazby Centurie na hnutí Azov jsou alarmující, protože Kongres USA v roce 2018 zakázal použití rozpočtových prostředků americké vlády „na poskytování zbraní, výcviku nebo jiné pomoci praporu Azov“.

Velká Ukrajina bude!

Souboj s noži na kyjevské Lysé hoře

Příprava „totální obrany“

Centuria: Ohňový rituál, odměňování nejlepších

Pozor! Formujeme bojovou jednotku


Stanův komentář: Válka vše změnila. Západní peníze, zbraně, vojenští instruktoři a žoldáci teď budou proudit na Ukrajinu zcela nekontrolovaně. Balkanizace Ukrajiny se po ruské invazi raketově zrychluje, zbytek Evropy (včetně Ruska) se stejně rychle ukrajinizuje. Radikálové na obou stranách fronty i v zatím klidném zázemí teď určují další dění, volání po míru je na obou stranách konfliktu označována za vlastizradu. Svět se zbláznil…

Komentáře jen na vlastní riziko, Stříž má zrak ostříží…

4.8 10 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
24. 3. 2022 21:00

Stane, svět se zbláznil už dávno, jen tahle válka je poněkud blíž – i když Jugoslávie z hlediska Evropy byla ještě blíž – a kupodivu žádná hysterie se nekonala. Já jsem vděčná, že po covidu nás díky zničeným biolaborkám nepostihne něco, co by opravdu byla nebezpečná smrtelná nákaza, protože strana, ke které teď bohužel patříme, je z hlediska lidských ztrát zcela bez zábran. Nechápu, že mnozí nevidí, že dodávat do oblasti konfliktu zbraně je přilévání oleje do ohně. Ti, co jsou za dodávání zbraní a žoldáků zodpovědni to ale vědí velice dobře, a čím víc to bude stát lidských životů… Číst vice »

sifrin
Reply to  Bety
25. 3. 2022 4:48

Že „po covidu nás díky zničeným biolaborkám nepostihne něco, co by opravdu byla nebezpečná smrtelná nákaza“ – tak na to rovnou zapomeňte. Samotný průběh epidemie z ledna-dubna 2021 to vylučuje. Totiž virus, jako ta malá potvora – tedy DNK obalená nějakou bílkovinou, může přebývat pouze ve vlhkém prostředí (vzduchu). V suchém vzduchu se rychle vysuší a rozpadne. No a zatímco při +10st.C (optimální pro viry) může být ve vzduchu až ~9,4 g/m3, tak při -10st.C jen ~2,5 g/m3. Proto v zimě není chřipka. Ale kovid kupodivu řádil jako divý. Takže to o těch laboratořích a šíření pomocí ptáků platí i… Číst vice »