Uprchlícký rébus

V souvislosti s příchodem cizinců ze Středního východu a Afriky do Evropy už bylo napsáno mnohé. Poslední měsíce dominuje zprávám takzvaná Balkánská cesta, která začíná na jihozápadním tureckém pobřeží, pokračuje přes řecký ostrov Lesbos do řeckého vnitrozemí a Makedonií do nitra Balkánu. Ten pro EU končí ve Spielefeldu ve  Štýrsku, odkud rakouské autobusy převážejí cizince, přirozeně ještě neregistrované, na pět bavorských hraničních přechodů. Odtud  domnělí utečenci pokračují do nitra Německa. Třetina jich stále zůstává neregistrována, podle bavorských pramenů tato denní třetina z asi 9 tisíc osob, které propustí hranice, mizí v moři německých, či evropských muslimů.

Vcelku není důležité, alespoň pro tuto chvíli, že podle zdrojů, které si předávají policejní orgány zemí EU, se jedna a táž osoba jmenuje řekněme Jahjá Ajjúb ve Slovinsku, a Ali Muhammad v Rakousku, a že uváděné datum narození oněch silných mladých mužů plných testosteronu schopných si dát míli sprintu do rakouského spielefeldského vnitrozemí je z velké většiny 1. 1. 1995, potažmo 1.1.1996. Není jejich vinou, že v jejich domovech se nevedou přesné matriky, či matriky vůbec. Neboli, jak správně podotkl prezident Miloš Zeman v interview Blesku: přicházející „jsou všichni  Gogo“, jak zazní v české komediální klasice Čtyři vraždy stačí, drahoušku.

Co za podstatné, nepochopitelné a tudíž záhadné považuji, je to, že vídeňské letiště Schwechat denně na příletech a odletech odbaví více než 60.000 cestujících, slovy: šedesát tisíc, což zní neuvěřitelně, a přitom každý cestující je kontrolován, identifikován, je mu odbaveno, především bezpečnostně, zavazadlo na příslušnou palubu jeho dopravce, a i on sám je proskenován a téměř premedicinsky vyšetřen- skener výše teploty, kvůli horečkám (ebola) a agresivity (možné). Samotné vídeňské letiště odbaví takto ročně téměř 23 milionů osob. Pro srovnání to ruzyňské v Praze  přibližně 10 milionů  pasažérů ročně, pokud bereme čerstvý údaj za první pololetí  roku 2015, který činil 5, 250.000 osob. Je vidět, že i na malém prostoru si s číslem devět až deset tisíc osob umějí poradit během několika hodin.

To ostatně dokáží i Saúdové, mající v údolí Míná  u Mekky statisíce vyhřívaných a chlazených stanů s WC a sprchou pro miliony poutníků, mířících během krátkého období do Arábie k vykonání posvátné  poutě. Protože směrná čísla poutníků pro jednotlivé země jsou zhruba padesátitisícová, při počtu muslimských zemí od Senegalu po Irian-Jaja jde o gigantický úkol – přijmout a odbavit je na několika letištích v blízkosti saúdské Džiddy. Kontrola příchozích tedy je možná, přestože se všichni brání plotům, nasazení rozpuštěného Grenzschutzu, tedy pohraničníků ve službách  Německa, či jiných.  Je ovšem otázkou pro záhadology, proč z tisíců expertů na provozy všech evropských leteckých přístavů politici nesestaví tým, který by parametry Schwechatu, nebo letiště v Praze jednoduše replikoval. Nebo snad i o kontrolách na letišti Václava Havla lidskoprávníci křičí, že jsou rasistické? Nikoli. Jsou profesionální. Na rozdíl od  zmatených výkonů politiků v Evropě.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
38 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
7. 11. 2015 9:12

Přesně tak, technicky není problém to zastavit.

hudryper
hudryper
7. 11. 2015 9:32

Zatím,Sio, zatím. Desetitisíce pěších lidí lze zastavit a identifikovat. Těžko ale,až v příštím roce oblehnou hranice evropských států statisíce denně a miliony za půl roku. A přitom je to přesně tak nastavené ,konečně na co největším prodloužení stavu bezradnosti v tomto roce je postaven i neslavný konec kariéry té chudinky Merkelové. K ničemu podstatnějšímu už nebude zapotřebí. A ona tento vlastizrádný úkol od svých loutkovodičů přijala ! Proč asi ? To chce věřit,že se Němci a
s nimi celý svět nedoví,čím byla přidržena k takové poslušnosti ? Zbytečný pokus, všechno vyjde
nakonec na povrch.

Béda
7. 11. 2015 9:39

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vaclav-Cilek-varuje-Prijde-az-miliarda-bezencu-A-ti-lide-se-nikdy-neintegruji-Bude-pry-nutne-nove-narodni-obrozeni-407006 Celkem jsme prý dospěli ke čtyřem zásadním zlomům současně, a to už je skutečně velká bouře.Na úvod se rozpovídal o svých zkušenostech z muslimského světa. „Orientálci jsou většinou milí, mají děti s krásnýma očima a tak podobně, ale vnímáte, že titíž lidé klidně přijdou zapálit křesťanský kostel,“ prozradil Cílek. Podle něj je navíc nepochybné, že tito lidé zásadně změní Evropu. Když Cílek mluví s vědci zabývajícími se evropskou historií, všichni jsou prý neobyčejně vážní a zasmušilí. „To trauma je doopravdy hluboké a pramení z pocitu, že se opravdu něco děje se samotnou podstatou Evropy,“ varuje. To, co se děje… Číst vice »

fajt
fajt
7. 11. 2015 10:02

hudryper napsal Zatím,Sio, zatím. Desetitisíce pěších lidí lze zastavit a identifikovat. Těžko ale,až v příštím roce oblehnou hranice evropských států statisíce denně a miliony za půl roku. A přitom je to přesně tak nastavené ,konečně na co největším prodloužení stavu bezradnosti v tomto roce je postaven i neslavný konec kariéry té chudinky Merkelové. K ničemu podstatnějšímu už nebude zapotřebí. A ona tento vlastizrádný úkol od svých loutkovodičů přijala ! Proč asi ? To chce věřit,že se Němci a s nimi celý svět nedoví,čím byla přidržena k takové poslušnosti ? Zbytečný pokus, všechno vyjde nakonec na povrch. pražská kavárna česko zachrání…muhehe.… Číst vice »

Irena
7. 11. 2015 10:44

hudryper napsal
Proč asi ? To chce věřit,že se Němci a
s nimi celý svět nedoví,čím byla přidržena k takové poslušnosti

Já bych skoro řekla, že to bude zlatý hřeb programu, až budou chtít škrtnout sirkou u toho v současné době přetápěného kotle jménem Německo, který potom výbuchem zničí Evropu tak, jak ji teď známe.

Béda
7. 11. 2015 10:57

Otevřená politika Angely Merkelové vůči lidem prchajícím z občanské války v Sýrii se octla ve zmatku poté, co Berlín oznámil, že Syřané přicházející do Německa už nebudou mít právo na azyl ani na status uprchlíka. Toto páteční oznámení z ministerstva vnitra v Berlíně je důkazem paniky ve vedení německého státu. Velmi rychle bylo dementováno. To jen zintenzivnilo pocit zmatku a automatické obranné reakce úřadů před uprchlíky. Ministerstvo vnitra v pátek oznámilo, že Syřané sice stále budou mít právo přicházet do Německa, ale jen na jeden rok a jen v rámci tzv „vedlejší podpory“, což omezí jejich práva uprchlíků. Rodinní příslušníci… Číst vice »

Bety
Bety
7. 11. 2015 11:39

Zapomínáte na to, že těm lidem někdo poradil, aby zničili veškeré doklady.
Byrokracie je totiž schopná kontrolovat a případně buzerovat jen ty lidi, kteří doklady mají. Pokud doklady nejsou, není co kontrolovat a byrokracie je bezradná.

Sio
Sio
7. 11. 2015 11:50

hudryper napsal Zatím,Sio, zatím. Desetitisíce pěších lidí lze zastavit a identifikovat. Těžko ale,až v příštím roce oblehnou hranice evropských států statisíce denně a miliony za půl roku. A přitom je to přesně tak nastavené ,konečně na co největším prodloužení stavu bezradnosti v tomto roce je postaven i neslavný konec kariéry té chudinky Merkelové. K ničemu podstatnějšímu už nebude zapotřebí. A ona tento vlastizrádný úkol od svých loutkovodičů přijala ! Proč asi ? To chce věřit,že se Němci a s nimi celý svět nedoví,čím byla přidržena k takové poslušnosti ? Zbytečný pokus, všechno vyjde nakonec na povrch. Jestli jsme jako běloši… Číst vice »

fajt
fajt
7. 11. 2015 12:27

Sio napsal Jestli jsme jako běloši v něčem dobří, tak v zabíjení. Napadený organismus zmobilizuje imunitu. Nedal bych se oklamat snižujícími se počty a „spící“ mládeží. Kyvadlo se dostává za horní úvrať tolerance k multikulti, nějakou dobu už klesá a zrychluje hnáno vzrůstajícím vztekem Evropanů. Tohle je proces, který Evropany sjednotí. A snad dokonce i s Rusy, v tom má Pjakin pravdu, bez Rusů to nebude jednoduché, možná je to beznich i nemožné. Pokud Putin povede politiku tak šikovně jako doposud, objeví se na západě politici typu Orbán, kteří se odkloní od Ušáků a budou žádat příklon k Rusku, protože… Číst vice »

mm
mm
7. 11. 2015 13:52

jako autor stati bych jen podotknul, že pracovních sil nám netřeba. Jednak je v Evropě dosti nezaměstnaných a druhak, dnes slévárna znamená zaměstnání pro dvě stě lidí. Pamatuji, že zaměstnávala i dvě tisícovky (včetně modelárny, řekněme). Jak napsal Štěpán Kotrba, 28. říjen pro něj nebyl Dnem republiky, ale dnem, kdy v Německu robotem vedený kamion poprvé putoval se zbožím po veřejných komunikacích z bodu A do bodu B včetně nakládky a vykládky. Kamionistů, do deseti let, nebude třeba . Kolik to je pozic…..padesát tisíc v ČR? I v segmentu osobních aut se prý lidé začnou prát o své právo řídit… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
7. 11. 2015 14:09

Sio napsal
Kyvadlo se dostává za horní úvrať

Kyvadlo ještě v horní úvrati není, chybí jen malinko…., ale zpětný pohyb již neočekávejme, protože v horní úvrati se kyvadlo urve – únava materiálu…. a teprve potom začne ta správná mela. Říkám si, že Rusové potřebují osídlit Sibiř…, sice mám raději teplíčko, ale větší bobky mám z džihádistů než ze zimy. A nebudou to jen džihádisté, ze kterých budeme mít brzy husí kůži…, přibudou k nim i tuzemští fašisté…., dnes se ještě kulantně nazývají „pražskou kavárnou“.

hudryper
hudryper
7. 11. 2015 15:03

mm napsal
hudrypera, kterého tímto zdravím).

mmCitovat

Vážený barone,Vaše metamorfozy pečlivě eviduji,i když ne vždy reaguji. Jsem opravdu zvědav,jak
dlouho si ještě nechají Evropané vládnout americkými psychopatickými loutkami. Možná že dnešní ozbrojovací kampaň v Rakousku i jinde,kterou zde tak jednoznačně podpořil Georgius z Raduně ,není zaměřena až tak proti vetřelcům,nýbrž se stává předpokladem účinné obrany proti
vlastním zkorumpovaným a vydíraným elitám. K dnešnímu výročí VŘSR Vám barone blahopřeji
a rovněž zdravím.

Dana
Dana
7. 11. 2015 16:49

Pausalne – Ze zkusenosti s nasimi illegaly do US soudim, ze do Evropy prichazeji lide, kteri jsou vyskoleni ulici a nasilim, pro ne je normalni spolecnost neco, co bez problemu pouziji, nikdo jim nemusi mic radit, protoze oni zadne rady nepotrebuji. Lehce schoulostiveleho domorodce precuraji. Maji odhodlani a vydrz , pud sebezachovy, kterou uz zapadni clovek ztratil. . Jsou desetkrat agilnejsi nez cesti Romove a tem prece take nemusi nikdo radit, jak se domoci svych potreb, ze. Na letistich se pracuje uz se zakladem nejakeho dokumentu totoznosti, cemuz se bystry bezenec vyhne tim, ze proste zadne doklady nema,“ sorry, ztratil… Číst vice »

mm
mm
7. 11. 2015 17:19

Dana napsal Pausalne – Ze zkusenosti s nasimi illegaly do US soudim,ze do Evropy prichazeji lide, kteri jsou vyskoleni ulici a nasilim, pro ne je normalni spolecnost neco,co bez problemu pouziji,nikdo jim nemusi mic radit, protoze oni zadne rady nepotrebuji.Lehce schoulostiveleho domorodce precuraji.Maji odhodlani a vydrz , pud sebezachovy, kterou uz zapadni clovek ztratil. . Jsou desetkrat agilnejsi nez cesti Romove a tem prece take nemusi nikdo radit,jak se domoci svych potreb, ze. Na letistich se pracuje uz se zakladem nejakeho dokumentu totoznosti, cemuz se bystry bezenec vyhne tim, ze proste zadne doklady nema,“ sorry, ztratil jsem je na ceste“.… Číst vice »

mm
mm
7. 11. 2015 21:41

ještě k tomu letištnímu provedení: fotografovat lze, brát otisky také a pokud jde o seznamy Syřanů, řekl bych, že už Kamel Taabth aka Eliahu Cohen řekl, že Izraelci mají seznamy všech Syřanů. Pokud to platilo k roku 1965, jistě byly tyto seznamy aktualizovány. Přestože Eliahu Cohen byl nejlepším izraelským zpravodajcem všech dob, centrála, podle mne AMAN, ho nechala, přestože markýroval život velmi bohatého Araba, dělat školácké chyby. Měl pronajaté sedmipokojové apartmá v luxusní čtvrti, ale nezaměstnával služku, kuchařku ani řidiče. Řídil si sám dobrý vůz (na poměry Damašku), pral si sám v bytě, vařil sám, myl nádobí. Protože byt půjčoval… Číst vice »

Starý doktor
8. 11. 2015 7:16

Pákistán se rozhodl dočasně ukončit dohodu o zpětném přebírání migrantů z Evropské unie s vyjímkou Velké Británie.Smlouva byla podepsána v roce 2010. Jejím účelem bylo usnadnit návrat nelegálních migrantů z Pákistánu zpět do vlasti. „Evropské země dohodu zneužily“, řekl pákistánský ministr vnitra Chaudhry Nisar Ali Khan. „Podle smlouvy pákistánské občany, kteří přijíždějí nelegálně do západních zemí, tamní úřady vypovědí až po přesném ověření jejich původu a dalších informací v součinosti s pákistánskou vládou. Ale většina zemí vrací lidi bez ověření s pákistánskými úřady. V loňském roce bylo do Pákistánu z různých zemí vráceno cca 90.000 lidí.“ Prohlášení Nisara přichází dva… Číst vice »

Starý doktor
8. 11. 2015 7:17

Německý ministr vnitra Thomas de Maziere oznámil, že v urychleném řízení vrátí Německo do Albánie cca padesát tisíc migrantů, protože Albánie patří mezi bezpečné země původu. Vyhlídky, že se Albáncům podaří získat v německu azyl, označil za nulové.
http://www.dalmacijanews.hr/clanak/cml9-njemacka-u-albaniju-vraca-50-tisuca-migranata-po-ubrzanom-postupku#/clanak/cml9-njemacka-u-albaniju-vraca-50-tisuca-migranata-po-ubrzanom-postupku

Starý doktor
8. 11. 2015 7:20

Norsko se snaží odradit migranty kampaní na Facebooku. Mluvčí norského ministra spravedlnosti, Gunar Johanson, v ní anglicky oznamuje, že migranti, obzvláště ti, kteří nemají šanci získat azyl, budou deportováni z Norska i za použití síly.
Ministr spravedlnosti, Andres Anundsen, upozorňuje, že sociální služby pro migranty budou redukovány o 20 % a budou zavedena přísnější imigrační pravidla.
http://www.welt.de/politik/deutschland/article147760266/De-Maiziere-ueberging-Fluechtlingskoordinator-Altmaier.html

merlin
merlin
8. 11. 2015 8:44

ahoj hudrypere, vzhledem k oblibě apokalyptických vizí mezi muslimy si Vás dovoluji odkázat na jednu oblíbenou už od nejranějších období islámu od Kaˇb al abhára, proslulého sběratele tradic a literáta/zemřel 562 v Homsu/. Co zůstane z Hlubin /Al-Amáq -území severní Sýrie mezi Himsem a pohořím Tauru/. Hlubiny daly název historickému apokalyptickému cyklu, který je pro studium muslimské apokalyptiky stěžejní, neboť jeho základní osa se opakuje ve většině podání nebo se používá jako pojítko jiných epizod. V jednom podání se Byzantinci se obrátí na muslimy s žádostí o příměří na což muslimové přistoupí. Jednoho dne někdo přejde hranice v pohoří Taurus… Číst vice »

merlin
merlin
8. 11. 2015 8:47

ka´b al- ahbar, přepis, omlouvám se

merlin
merlin
8. 11. 2015 8:48

to za Konstantinopol – tím myslím náš západ, prostě z Evropy

mm
mm
8. 11. 2015 8:51

nepamatuji, merline, kdy byli Syřané a Iráčané přátelé. viz rozkol v renesančních stranách, potažmo křídlech strany Baath, česky Baas – hizb al baas al arabí aš šabí

mm
mm
8. 11. 2015 9:03

samozřejmě, chytrá služba (roznášková, třeba na pizzu- co myslíte?) tedy chytrá služba by měla v těch boatech své lidi, a není těžké pod legendou, že telefony mohou provlhnout- moře je zalije dosáhnout shromáždění těch cca čtyřiceti kousků, při přistání na Lesbu zařídit trochu vzruchu- útok místních, a čtyřicet mobilů sebrat a poslat k analýze.

merlin
merlin
8. 11. 2015 9:15

mm napsal

nepamatuji, merline, kdy byli Syřané a Iráčané přátelé. viz rozkol v renesančních stranách, potažmo křídlech strany Baath, česky Baas – hizb al baas al arabí aš šabí

upozornuji jen na apokalyptické vize znamení velké a malé hodiny, které, jak ostatně dobře víte, cloumají čím dál intenzivněji od 70 let islámským světem. Přímý vstup Ruska do konfliktu v Sýrii tím pro ně tím nabyl ještě dalších dimenzí, o nichž se příliš nepíše /tedy u nás, u nich jo/ a nebere se na ohled. Ale měl by. Rozhodně by měl.

merlin
merlin
8. 11. 2015 9:16

na ně ohled

merlin
merlin
8. 11. 2015 9:39

jo a nezpomente barone, že tenhle židovský učenec konvertující k islámu zemřel ještě za života M., takže o njakém dělení na šiíty a sunnity neměl páru

merlin
merlin
8. 11. 2015 9:43

čímž jste mě upozornil na můj další překlep, jež vás uvedl asi v omyl, nezemřel v Hpmsu 562 ale 652 resp. přesněji mezi roky 652 až 655, další omluva, sakryš.

jogín
jogín
8. 11. 2015 13:28

Zapomínáte na jednu věc. Ti bruselští byrokrati se celý život živí jen plácáním hubou a je div, že je nemusí přebalovat. Představa, že by dokázali zorganizovat identifikaci uprchlíků je zcela absurdní. Místo toho se budou dohadovat, hledat „koncensus“ a nebudou schopni se dobrat ničeho- viz vyhlášení nových podmínek pro asyl a jejich zrušení. Stačí jeden sluníčkář a „diskuze“ může pokračovat do nekonečna.

mm
mm
8. 11. 2015 18:04

merlin napsal
upozornuji jen na apokalyptické vize znamení velké a malé hodiny, které, jak ostatně dobře víte, cloumají čím dál intenzivněji od 70 let islámským světem. Přímý vstup Ruska do konfliktu v Sýrii tím pro ně tím nabyl ještě dalších dimenzí, o nichž sepříliš nepíše /tedy u nás, u nich jo/ a nebere se na ohled. Ale měl by. Rozhodně by měl.

chtělo by to napsat a poslat Stanovi. Jde o ideu, hýbající nejen islámskými mystiky.

Sio
Sio
8. 11. 2015 20:26

merlin napsal

ka´b al- ahbar, přepis, omlouvám se

Merlin, merlin, to mi nepřipadá jako náhoda … ;-)

merlin
merlin
8. 11. 2015 20:35

dělám chyby často, zvláště pak proto, že stále nemám na klávesnici písmenka, má je nebožtík straka. Její smrt se mně dotkla a uchovávám ji proto pietně v zdevastovaném stavu. Můžu ti ji vyfotit a poslat, abys ocenil, že jsem z domu vůbec schopna něco napsat :-)

mm
mm
9. 11. 2015 18:58

černí v s. bílí bílí, bahubal, prohrají https://www.youtube.com/watch?v=vU3U6Dvof3U

merlin
merlin
10. 11. 2015 8:13

Děkuji Petere :-)