Věk kramářů

Věk kramářů, trhovců, obchodníků, ekonomů a jiných zlodějů a podvodníků byl již pradávno předpovězen v písmech svatých před mnoha tisíci lety. Když věk kramářů přišel, přišel mezi své, ale oni jej nepoznali. Blbost má tu náramnou vlastnost, že její nositel si ji neuvědomuje, takže o ní neví. Jinak by to nebyla ta správná blbost.

Vědci dávno zjistili, že blbost vznikla okamžitě s Velkým třeskem. Čas jejího prvního projevu určují čím dále, tím blíže k času Nula. Naši odborníci na kosmos jsou velice ohleduplní lidé, a tak blbost nenazývají pravým jménem čili blbostí, ale popisují ji pomocí vědeckých termínů a matematických formulí, kterým nikdo nerozumí. A čtete-li jejich vědecké spisy, zjistíte, že jim nerozumí ani oni sami.

Velice ohleduplní jsou ve skutečnosti všichni vědci. Motivy jejich ohleduplnosti jsou zcela pragmatické. Přišli o svá dobře placená zaměstnání, neboť jsou vědeckými nádeníky, kteří dělají vědu za peníze. Své parazitování na těle lidstva přírody zakrývají radostí z poznání, kterou šíří mezi veřejností, aby tolerovala jejich obludně nákladné projekty a blbosti.

Jenom naprostého idiota může nadchnout nějaká cesta na Měsíc nebo na Mars, kvůli které zhebnou hladem další tisíce a tisíce dětí v zemích, kde se již desítky let buduje ta správná demokracie. Vědecké nadšení je velice působivé. Například jásání nad objevem pouhým okem neviditelné planetky na druhém konci vesmíru snadno způsobí, že veřejnost vděčně přijme další snížení obsahu masa v uzeninách zároveň s dalším zvýšením jejich cen.

Ekonomika si vědce vydržuje jako zvláštní sortu příživníků, kteří doplnili tradiční nezajímavou a řídnoucí vrstvu kněží. Věda je bohapustou vírou.

Abyste například mohli zkoumat vesmír, musíte uvěřit v jeho existenci. V tom případě však musíte úplně zblbnout, respektive podlehnout prvotní explozi blbosti dané vznikem vesmíru Velkým třeskem. Nemůžete prokázat existenci něčeho, v co nevěříte. Souhlas vynucený inkvizicí pomocí mučení není důkazem. Bolest ani radost není důkazem, neboť si je lze uvědomovat.

Každý hlupák chápe, že co má vznik, má také své trvání a zánik, co má trvání, má také svůj vznik a zánik, a že co má zánik, má také své trvání a vznik. Pouze hospodářská ohleduplnost naší vědy nám namlouvá hlouposti o nekonečnosti vesmíru, abychom tolik netrpěli, když musíme roztáčet kapitalistická kola čertova mlýnu. To dá rozum, že jestliže by byl vesmír nekonečný, nemůže jej pochopit konečný člověk se svojí konečnou (blbou) myslí. Zbývá mu pouze blouznit a snít o nekonečnosti snu, který pokládá za vesmír.

Bez ideje trvale udržitelného růstu blahobytu, svobody a demokracie by se ekonomika rázem zhroutila. Hodnota peněz, které ovládají svět, je čistě otázkou víry v peníze. Karel Marx byl podvodník nebo hlupák, který zákonem přidané hodnoty zblbnul celý svět. Ekonomika ve skutečnosti funguje pouze na základě zákona ubrané hodnoty (zlodějny), který je v naprostém souladu s univerzálními procesy gravitace, zhroucení a zániku vesmíru.

Podstatou ekonomického růstu je naprostá blbost. Kramářská ekonomika cele spočívá na oblbnutí a okradení druhého. Kdo koho více oblbne a okrade, ten více vydělá. Hodnoty přitom nevznikají, ale zanikají. Člověk je jediným tvorem v přírodě, který neprodukuje zhola nic užitečného, ale všechno ničí. Člověk je vrahem vesmíru. Jeho údělem je zničení přírody i sebe. Kdo tomu nevěří, ať neumře.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Lena
Lena
20. 3. 2020 18:05

To nám ještě scházelo, zase takové kravin. od toho vyhlášeného Schaschka.

Gatta
Gatta
20. 3. 2020 18:58

Když absurdita, tak absurdita … dobré :-)

racek
racek
20. 3. 2020 20:04

Ach jo. Z jeho příspěvků bych to mohl tušit …

J. W.
J. W.
21. 3. 2020 8:07

Jste užasní a skvělí. Zasloužíte si lepší život, nové výrobky, 5G, ledničky, které budou nakupovat a myslet za vás. Absurdita pro absurdní rozum? Studujte, když ne sebe, tak kvantovou fyziku a indickou filosofii, neboť populární/vulgární interpretace těchto vědních oborů rozhodně není vaší silnou stránkou.

Aleš
Aleš
21. 3. 2020 20:46

BLBOST a stupně blbosti jsme se spolužákem v lavici gymnázia používali jako další základní fyzikální veličinu. Základní ideologie urvi a orvi je v čase konstantní. Záchod tohle mylně zaměňuje za civilizaci. V Jurském parku ji chtěli zakrýt teorií chaosu. S hospodářským růstem blbost roste a s hospodářským poklesem také. Konstantně. Exponenciální funkce, mocnítko nula. „Zlepšováky“, které nám někdo pro naše dobro vnucuje, jsou toho důkazem. Rostou současně s hospodářským růstem i poklesem (matematicky tedy víc odpovídá mocninám než absolutní hodnotě). Jen by mě zajímalo, co na to říká expert om z pozice sexuality Jan Kristek. Ačkoli předpokládám, že to bude… Číst vice »

racek
racek
21. 3. 2020 21:26

No jo, Aleši, zrovna nedávno jsem si koupil geniální vynález. Je to obouvač ponožek. Přípomíná rozříznutou trubku se dvěma šňůrkama, stojí asi 150 korun a funguje… bože, jak je nádherné nemuset se ohýbat v mém věku (8% mortality na coronu). Jo, vynálezy jsou skvělé..

Lena
Lena
22. 3. 2020 6:28

A-lež radost udělá, ekonomice rozumí, hloupě na ni nečumí. Média i vlády, zákulisím nastrčené, činí správně, když občanskou hloupost pěstují? Předěláš snad hlupáky, když sami to nechtějí? Snad jen na ještě větší? Jde o nezvratný zákon spirály úpadku a smrti, že hloupost je hlavní silou trvale udržitelného růstu ekonomiky a hlouposti?

Aleš
Aleš
22. 3. 2020 17:16

Lena: Původně jsem si chtěl dát nick Aleš Pravda, ale ten už někdo přede mnou použil. VTTIP je v tom, že momentálně se pokouší spirálu přerušit novým přeformátováním. V tváří tvář reálnému problému, kterým korona je, se nikdo nikoho nebude ptát, zda chce či nikoliv. I takový Klaus a jeho klausule se budou podílet na novém světu tak trochu dle Grety, chcačky nechačky… Jaký ten svět bude, bude tak trochu i výsledek toho, jaký ho budeme tvořit, nejen toho, jak si to nějaký GP vyprojektoval. Karel Kachyňa ústy Stanislava Zindulky používal krásný moravský termín. Kapitální békovina. A dvě takové kapitální… Číst vice »

Gatta
Gatta
22. 3. 2020 19:34

Re Aleš – globalizace je objektivní jev – je do jen důsledek technických možností lidstva – komunikace a především dopravy (osobní a zváště té nákladní). Z těchto technických možností se formuje i ta globální ekonomika.

Teď zrovna vidíme, že díky obavám z koronaviru ty globální možnosti značně poklesly. A někteří už snad i pochopili, že ta globalizace nemusí přinášet jen výhody.

racek
racek
22. 3. 2020 20:35

Víte, přátelé, netěšte se. Globalizace se naopak ještě prohloubí, zejména v naší části světa. Při nastávajíci krizi bude totiž následovat obrovský přesun majetku a soustředění ještě větší moci v hrsce těch 1000 rodin, majitelů světa … Jen Čína a možná Rusko, pokud tam nebude převrat… se udrží. O Indii se nikdo zvlášť nepere, obrovská neřízená země s obrovitými ptroblémy…

Aleš
Aleš
22. 3. 2020 20:41

racek napsal

Víte, přátelé, netěšte se. Globalizace se naopakještě prohloubí, zejména v naší části světa. Při nastávajíci krizi bude totiž následovat obrovský přesun majetku a soustředění ještě větší moci v hrsce těch 1000 rodin, majitelů světa … Jen Čína a možná Rusko, pokud tam nebude převrat… se udrží. O Indii se nikdo zvlášť nepere, obrovská neřízená země s obrovitými ptroblémy…

Zbožné přání někoho otcem takových myšlenek.

Gatta
Gatta
23. 3. 2020 8:19

Ono to bude asi jako v tom vtipu, kde na sjezdu KSČ padla otázka, jestli v komunismu budou peníze?
Odpověď UV – revizionisté říkají že budou, věrní stalinisté věří, že nebudou, ale my opravdoví marx-leninisté víme, u někoho budou a u někoho nebudou.

Tak asi i s tou další globalizací …