Vítězný únor č. 2

22. únor 2022 vejde do světových dějin jako den, kdy Rusko napadlo Ukrajinu. Rusko tak splnilo svoji roli dlouhodobě šikanovaného středoškolského studenta, který si do školy přinese pistoli a začne s ní střílet po spolužácích. Taková situace, když vezmeme v úvahu ruský jaderný potenciál, nemá dobré řešení.

25. únor 2022 vejde do českých dějin jako den, kdy zde proběhl fašistický převrat. Ruský vpád na Ukrajinu ho určitě urychlil (Спасибо большое, дядя Вова!), ale nakročeno jsme k němu měli už dávno před volbami, v nichž si většina z našich spoluobčanů zvolila do parlamentu lidi, pro něž jsou svoboda, demokracie a lidská práva prázdným pojmem.

Zablokování alternativních zpravodajských webů (1) bez soudního příkazu a bez toho, aniž by v zemi byl vyhlášen válečný stav, ať už k němu došlo na pokyn, či jenom se souhlasem vlády, i vyhrožování občanům ze strany bývalého komunistického vojenského prokurátora, nyní „demokratického“ nejvyššího státního zástupce JUDr. Igora Stříže, že za projevení politického názoru mohou čelit trestnímu stíhání a uvěznění, jsou totalitní praktiky. Rétorika, která tato opatření provází, i nenávistná mediální kampaň (2), která probíhá na sociálních sítích, ale teď už bohužel i na ulicích, na pracovištích a ve školách, je jednoznačná.

Ode dneška žijeme ve fašistickém státu. Se všemi důsledky, které z toho plynou.


(1) Seznam autorem ověřených zablokovaných a nepřístupných webů:

Další weby mají následovat na požádání vojenského Národního centra kybernetických operací. Pokud na nějaký další narazíte, či budete vědět příčinu nepřístupnosti, dejte mi, prosím, vědět v diskusi.

 

(2) Vzkaz novodobým udavačům, ostouzečům a pomlouvačům, kterých se teď všude vyrojilo jako much:

4.7 44 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
45 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
27. 2. 2022 9:16

Jednoho uvědomělého jsem si včera poslechl. Putina prý zastřelit. Ptám se: Máš sbalenou snajperku? Kdy ti to jede na Halič? Čuměl jak Vejr, a rychle se dekoval.

Hudryperman
Hudryperman
Reply to  orinoko
27. 2. 2022 10:24

Ahoj, Stan Ti poslal mojí aktuální adresu,takže nemá smysl pošta přes seznam.Předem děkuji. K Stanově,možná už poslednímu článku.Přesně 74 let mezi Vítězným únorem v r. 1948 a znovu totalitním únorem 2022 působí na mne coby pamětníka obou událostí jako škleb ŠLEMILA z Hoffmanových povídek v provedení slavné Laterny Magiky.Za tříčtvrtě století se v životě jednotlivce i celých národů odehraje obrovské množství důležitých událostí,které s přirozeným odchodem generací pamětníků skoro nikdo nepřipomíná a jež se nakonec vytratí i z politicky upravované „historie“. Kdo z dnešních čtenářů si vybaví ještě jedno únorové datum,to v roce 1943 ? Tenkrát se Rusové ocitli v… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Hudryperman
27. 2. 2022 10:55

Takové hrdinství se jen tak nevidí: …skoro všem novorozeným holčičkám v roce 1943 dávali jméno Jana v souvislosti s Janou z Arku.. a přitom vesele, pilně a svědomitě vyráběli Hetzery (každý 3. tank něm. fašistů byl vyroben zlatými českými ručičkami) a Messerschmitty. „Češi si zaslouží naši úctu kvůli svým mistrovským dovednostem, tvrdé práci, snaživosti, lásce ke své rodné zemi a k národním tradicím a zvyklostem.“ Řečeno A.H. v dubnu 1939. A naše předky jeli jako fretky. Až do 15.05.1945 když jim konečně došlo, že za pilně vyrobené zbraně už nedostanou reichsmarky. Víc než ukrofašismu se štítím maloměšťánského švejko-čecháčství. Je stále… Číst vice »

idiotronic
Reply to  Botičky od Diora
27. 2. 2022 13:18

Češi a Švýcaři nemají moře. Moře dává člověku cosi zadarmo (japonský rybolov). Navíc jejich nadmořská výška je nad průměrem Evropy (i když si to neuvědomují). Proto je tam poněkud delší pracovní doba a intenzita práce, sebevražednost. Hymna sice říká něco jiného, ale tohle se dá odměřit v metrech , hodinách, kilogramech atd.

idiotronic
Reply to  idiotronic
27. 2. 2022 13:50

Možná ještě někdo čte knihy . Popis chování mladé inteligence je v knize
Vladimír Bor: Recese
(stručně: ti lidé riskovali v krajním případě koncentrák , ale neznali v rámci pobytu v Protektorátě BuM efektivní metodu odboje)

Hudryperman
Hudryperman
Reply to  Botičky od Diora
27. 2. 2022 13:26

Já se zase štítím provokatérů s prostoduchými obrázky,které jakoby nechtě přivábí pozornost cenzorů na poslední diskusní web. Jsi horší než Bretschneider. Tvá prvoplánovost na tomto webu není omluvitelná.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Hudryperman
28. 2. 2022 9:44

Přesně potrefená husa se ozvala :-)
Zrcadlo nelže. Pravda bolí, ale i osvobozuje.

zajoch
27. 2. 2022 9:38

Že bych se Stanovou úvahou stoprocentně souhlasila napsat nemohu. Ale přesto jsem pod článek klikla 5 hvěziček, protože již jeho samotné uvřejnění považuji za statečné. Stane, nesouhlasím především s úvodem a ptám se: není jednou z příčin, krom několika jiných, také znemožnění ukr.fašistům dostat do rukou jaderné zbraně?

Dolmen
Dolmen
Reply to  zajoch
27. 2. 2022 12:59

Stanovo připodobnění Ruska k šikovanému studentovi je poněkud mimo. Když už chceme používat nějaká podobenství, připodobnil bych Rusko ke starému muži, který byl dlouho těžce nemocen…a ejhle – uzdravil se nakonec a je opět v plné síle. Přes ulici však bydlí vyčůraný sprostý chlap Šamuel, který doufal že ten starý nemoc nepřežije a on že shrábne jeho majetek. Nepodařilo se a tak je naštvaný…Aby trochu zchladil žáhu, tak navádí partu uličníků, aby sousedovi nadávali, posmívali se mu a kamením mu rozbíjeli okna. V tomhle někteří uličníci obzvláště vynikali, třeba Britán, Čehún…a obzvlášť podařený byl uličník Ukrop, který bydlel hned v… Číst vice »

zajoch
Reply to  Dolmen
27. 2. 2022 13:29

Dolmene, vaše podobenství je trefné. 1*.

Alva
Alva
Reply to  Dolmen
27. 2. 2022 15:35

Taky dávám 1***.

Gatta
Gatta
Reply to  Dolmen
27. 2. 2022 18:12

Dolmenovo i Stanovo přirovnání jsou si podobné.
Outsider přestal být outsiderem.
V ami filmech s takovým středoškolákem se obvykle nekončí střelbou, ale nějakým překonáním a zostuzením vůdce šikanistů. A začne randit s třídní krasavicí. Ale to jsou jen filmy. Napadá někoho nějaký jiný dobrý konec.

Celé se mi to ale vůbec nelíbí.

Tak jednu už pamětnickou s povedenou hudbou a geniálním textem – orig. video už jen na Slovákách.

https://m.mojevideo.sk/f9r

orinoko
orinoko
27. 2. 2022 10:00

Ad začátek: Běžná praxe na emero školách. A takový norský Breivik by mohl zanícene přednášet. Zkusme trochu spekulovat. 22.2.22 se nic nestalo. Banderovci dál překypují optimismem, protože u Oděsy má zaparkováno Malá Kretenie. A tak jde den po dni. 9.5.22, den, kdy banderovci konečne zprovoznili špinavou atomovku, tak vyrážejí na zteč. To je přece smysl jejich existence, jiný není. Až dobudou Rostov, dostanou frcku.
Válka by se konala stejně, a cenzurní opatření by světlo světa spatřila rovněž.

Last edited 1 rok před by orinoko
kolokol
kolokol
Reply to  orinoko
27. 2. 2022 10:29

Ano, je otázkou, zda by se prostě nepodařilo uvařit žábu o něco později. Pjakin však stále tvrdil, že čas hraje proti takovým plánům. Teď se RF vzdala onoho času, obětovala trpělivě dosahované na vyšších prioritách silovému řešení. Otázkou je i to, jaká RF? A k tomu VVP2 říká, že Putinovi selhal plán výměny kádrů. Stanoviska jsou různá i na ruské mediální scéně (u nás již jen jediné – oficiální). Jsem zvědav na nový Vopros-Otvět.

Last edited 1 rok před by kolokol
Dolmen
Dolmen
Reply to  kolokol
27. 2. 2022 13:02

Myslím, že výměna kádrů bude následovat. Zejména začištění domácí 5. kolony.

Alva
Alva
Reply to  kolokol
27. 2. 2022 15:57

Zajímala by mě jedna věc – trochu mimo aktuální téma.
Uznání obou rebublik bylo oznámeno u nás 21.2 ve 22. hod., kdy v Rusku byla půlnoc.
Vzápětí následovala akce, tedy 22.2.
Všimněte si čísla – 22.02.2022 (22 0 22 0 22)
22 = číslo GP – může to mít nějakou souvislost, nebo jen náhoda?

orinoko
orinoko
Reply to  Alva
27. 2. 2022 16:20

Grand Prix? Nebo Globální Prediktor? Ani nevím, že má číslo. S ohledem na dodnes nevyjasněný personální rozměr toho pojmu se já osobně priklanim k výkladu, že Sněžný muž, Bílá paní a Duch Llana estakáda vykazují podobné kontury v lidských myslích jako GlPr. Globální prediktor je velmi nevhodné označení. Nabizejici se symbolika skýtá daleko zajímavější námět. O tom, že se něco stane 22.2.22 začali jako první blábolit emici, když jim nevyšlo 16.2. Ostatně právě oni mě nasměrovali k vytvoření klipu – Palindrom 2022.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
27. 2. 2022 11:09

orinoko

 23. 2. 2022 16:31

To je na webu nadeleni. Kdekdo chtěl změnu a když přišla, tak má vzadu hnědý výprodej. Jakýsi kolokol, kterého známe i odsud, je mimořádné hovado.

kolokol
kolokol
Reply to  Botičky od Diora
27. 2. 2022 11:57

Když nejsi schopen chápat o čem píšu, lépe pomlčet, ne? Takových, co měli ve všem svou pravdu, jsem už v životě viděl…

orinoko
orinoko
Reply to  kolokol
27. 2. 2022 12:42

Například při cumeni do vlastního křivého zrcadla.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
27. 2. 2022 10:58

Aktuální krátká zpráva ze stránky Jurije Podoljaky Война на Украине (27.02.22 на 11:00): обзор ситуации на фронтах, Юг, Харьков, Мариуполь, Киев https://www.youtube.com/watch?v=7VIZqV_reWQ -připomínám, že jde o Ukrajince – byť ruskojazyčného, a jak by nejspíše řekli fašouni „proruského“ -z ruských kanálů jsou informace, že VSU použila k útoku na ropné zásobníky v Luhansku operačně-taktickou raketu „Točka-U“ sovětské výroby. Zásobníky vybuchly, jsou mrtví. Podobný útok byl proveden na zásobníky paliv v Doněcku. Tam se podařilo dvě střely sestřelit, hlavice některých dalších nevybuchly. -nejen hlavní ruské kanály hlásí, že nacionalistické jednotky dosavadní Ukrajiny střílí opakovaně z těžkých zbraní do civilních čtvrtí, sídel na… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
27. 2. 2022 11:13

Po mém skromném soudu: -RF aktivním napadením ozbrojených sil a formací Ukrajiny vstoupila do 8 let trvající občanské války na Ukrajině kde jsou již tisíce mrtvých a kteroužto situaci „Západ“ dlouhodobě přehlížel a stále přehlíží, jen ji eskaloval a vyhrocoval. Situaci je třeba vnímat v mnohem širším kontextu nežli je protlačované tvrzení o konfliktu RF-Ukrajina -do zahájení tzv. bezpečnostní operace RF nebyla tato stranou konfliktu, ale byla jím evidentně ohrožována a poškozována – „vláda“ v Kyjevě „Západem“ dosud „mobilizačně-militaristicky“ maximálně podporovaná byla založena na stavu kdy poslední legálně zvolený prezident Janukovič byl v r. 2014 svržen ozbrojeným protiústavním převratem v… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Martin (už bez taky m)
27. 2. 2022 11:43

comment image

Irena
27. 2. 2022 11:17

Co si si vycinkal, to tu máš, Putinovi za to děkovat nemusíš.

KarelH.
KarelH.
27. 2. 2022 12:38

Web tadesco.org měl výpadek a poté ho někdo převzal. Všechny články od 27.2. tam publikuje někdo jiný.

Vaska
Vaska
Reply to  KarelH.
27. 2. 2022 13:10

KarelH – tadescu nevěřit ani slovo – došel jsem ke stejnému závěru jako ty

KarelH.
KarelH.
Reply to  Vaska
27. 2. 2022 13:13

Ano, mám to potvrzeno od původního správce: „Bohužel ano. Posledních 5 článků jsou velké bláboly a nejsou od nás. Pracujeme na tom.“

Vaska
Vaska
Reply to  KarelH.
27. 2. 2022 13:31

ted jsem tam koukal – články otočili o 180 stupnů a diskuze taky – jsou to falešné stránky – když tam lezu, tak to řve něco o přesměrování (v angličtině)

KarelH.
KarelH.
Reply to  Vaska
27. 2. 2022 14:03

Mám podezření i ohledně ac24.cz. Divné je už to, že tam není žádná blokace. Prověřuji to.

Vaska
Vaska
Reply to  KarelH.
27. 2. 2022 14:20

do počítačů nevidím – mám starší komp a aby mi šel tak téměř každej den pouštím vyčištění CCleaner – když pouštím Tadesco opakovaně tak se hláčka o přesměrování už neobjevuje
tady se můžete podívat, kam to směřuje – https://avia.pro/news/putin-prikazal-nemedlenno-privesti-v-gotovnost-yadernoe-oruzhie

Honza999
Honza999
27. 2. 2022 12:58

Tak já už jsem jednou nohou v kriminále.
Před chvílí mně natrvalo zablokovali na Novinkách, že prý schvaluji trestné činy a popírám holocaust. Měl jsem se toho dopustit třemi texty v tomto znění:

1) Doněck a Luhansk Ukrajina přepadla a 8 let ostřelovala. Na Krym již také jela kolona „karatelů“, naštěstí jim došlo že by to byl jejich konec a stáhli se.

2) A ukrajinští karatelé z praporu AZOV nevraždili?

3) Ukrajina zatím má protiletadlové systémy, které dokáží „sestřelit“ panelák

Nějak marně v těch textech hledám redakcí novinek zmiňovaný trestný čin.

Vaska
Vaska
Reply to  Honza999
27. 2. 2022 13:16

Z hlediska vyššího principu mravního není vražda na tyranu zločin
To co se tu děje je pokus fašistů nahnat nás do války s Ruskem (vlády, která 25.2.2022 – 25.2.1948 – jak příznačné datum – schodila masky a pod nima je fašismus řízený z SSA)

Honza999
Honza999
Reply to  Honza999
27. 2. 2022 14:42

Už cenzurují i webkamery. Podíváte-li se na webkameru Václavák (zrovna tam je protiruská demonstrace), je v levém dolním rohu šedou maskou skryto něco, co nesmíme vidět. Tipuji to na stovku či více těžkooděnců připravených chránit fašismus v ČR.
Jinak, ani na „totalitního“ prvního máje tam nebylo tolik nadšeného povyku jako dnes.

Honza999
Honza999
Reply to  Honza999
27. 2. 2022 18:11

V tuto chvíli již je pohled kamery na Václavák bez omezení, celý obdélník.

Dolmen
Dolmen
Reply to  Honza999
27. 2. 2022 15:29

Mě takhle zabanovali v době největší covidové hysterie. Napsal jsem: Teď už zbývá jen zapálit Reichstag a ze žhářství obvinit neočkované. Za 5 min. jsem měl doživotní ban.

Alva
Alva
Reply to  Honza999
27. 2. 2022 16:10

Že v tom nic závadného nevidíš ty ani my, nic neznamená.
Kdo chce, vždycky něco najde.

Vaska
Vaska
27. 2. 2022 13:18

mám jeden dotaz na naše poblitiky : co jste dělali celejch 8 let když banderovský fašisti dělama stříleli na civilní objekty v Doněcku a Luhansku včetně nemocnic, škol a školek a zavraždili 15 000 civilistů – z toho přes 300 dětí !!!!!!

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Vaska
28. 2. 2022 9:59

Odpověď zní:
Mlčeli jsme, protože jsme to tak chtěli. Proto jsme stvořili to hnědé na ukrajině, No a co, vždyť jsou to jen Rusové, čili podlidí. A v tom budeme pokračovat, Heil!

idiotronic
27. 2. 2022 13:39

Vpřed jenom, vpřed!

restarrt.jpg
PPK
PPK
27. 2. 2022 13:42

Rád bych připomněl jednu velmi důležitou věc v celé té právě probíhající ruské vojenské operaci na Ukrajině. V akci, která je politicky naprosto nezbytná pro zachování silové a mocenské rovnováhy na euroasijském kontinentu – a konec konců v celém světě. Ono totiž … Vzhledem k rozloze RF a Ukrajiny, vojensky obsadit tak obrovské území a zároveň maximálně ušetřit životy domácího nebojujícího civilního obyvatelstva, to je velmi obtížný úkol, který nyní musí ruští vojáci plnit. A nejde jen o neutralizaci nyní Rusku nepřátelských ukrajinských námořních a leteckých základen, velitelských stanovišť a palebných postavení raketových ukrajinských vojsk.  Jde zejména o zabránění záškodnických… Číst vice »

orinoko
orinoko
27. 2. 2022 16:45

V režimním smradu závan logiky, věcného myšlení a selského rozumu.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Olej-do-ohne-Tresty-za-vyjadreni-Zalobce-Striz-dostal-odpoved-694233

Honza999
Honza999
28. 2. 2022 0:09

Tak na Novinkách už vyhubili naprostou většinu diskutérů kteří nebyli dostatečně protiruští. Ještě sem tam se tam někdo ozve s upozorněním na zvěrstva Ukrajiny proti Donbasu nebo na fakešbé zprávy, ale okamžitě následují desítky nadávek, vyhrůžek trestním stíháním, hrozby likvidace kolaborantů a výzev k odstěhování se do Ruska

kolokol
kolokol
Reply to  Honza999
28. 2. 2022 7:43

Novinky mě už nezajímají ani z hlediska nějakého rozložení názorů. Teď už to nevypovídá o ničem. Staly se eldorádem udavačů, jak tam někdo v diskuzi trefně konstatoval. ČT ještě sleduji, abych byl v obraze co se týče upěvňování demokracie v ČR a Eurosojuzu.