Výzva ve Svobodném vysílači: Vezměte si vše, co jste nakradli, a vypadněte!

Už toho bylo dost, prosím, vezměte si vše, co jste nakradli, a zmizněte! Tak vyzývají Slováci k odchodu ze země jejich vládnoucí „elitu“. Přidají se k výzvě i Češi?

Námět: Rado Miko

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
idiotronic
22. 12. 2014 4:12

Ano. Jen zbývá dořešit pár detailů. Aby Veolia nepřerušila na měsíc dodávku pitné vody. Aby zahraniční banky nezablokovaly svoji činnost na základě pokynů svých matek ze zahraničí, aby nepožadovaly neprodlené splacení pohledávek 2 biliony , stejně jako je požadovaly roku 1982 (tehdy splaceno ze zlatých rezerv). Aby telekomunikační společnosti nezablokovaly svoji činnost na základě pokynů ze zahraničí, nebo abychom se obešli bez telekomunikací (doprava, rozhlas, TV). Aby armáda nezačala ,,pinochetovat“. Aby nezasáhla vojska NATO, jako v Jugoslávii, když už SSSR nebyl. Aby… Asi musí předcházet výchova generace, která ví, proč a jak. Současní třicátníci volí strany, které jim zavedly školné… Číst vice »

hudryper
hudryper
22. 12. 2014 8:34

Současní třicátníci musí bohužel pocítit na vlastní kůži přibližně to,co někteří třicátníci prožili (a řada z nich nedožila) v době
tak zvané normalizace v první polovině 70.let. Tenkrát ,v období největšího tlaku jsem poznal opravdu jen pár slušných policajtů
ochotných pomoct lidem ,kteří se stali díky svému charakteru fackovacími panáky režimu normalizačních kádrováků. Ostatní jen
tupě konali to,co jim bylo přikázáno. Obávám se,že nyní tomu nebude jinak. Přesto však mám zato,že má toto prohlášení svůj
význam hlavně v tom,že pojmenovává skutky a vykonavatele svých národních vlastizrádců.Je platná ovšem nejen pro Slovensko.

Sio
Sio
22. 12. 2014 8:39

idiotronic: chápu váš realistický pohled a v podstatě ho sdílím. Přesto mám dojem, že ve vědomí lidí se pomalu a jistě odehrává jakýsi posun. Kolik ještě bude muset proběhnout exekucí, kolik lidí si bude muset projít nezaměstnaností, existenčními nebo zdravotními problémy (anebo jejich příbuzní), to nevím. Ale funguje to jako geologické kladívko v skvělém filmu The Shawshank Redemption. Každá taková událost uloupne pár zrníček z té pomyslné vězeňské zdi lží a fikcí, ve které je uvězněno naše vědomí. Až jednou nastane okamžik, kdy těch děr bude tolik, jako v termity prožraném dřevěném americkém domě. Zafouká silnější vítr a ono se… Číst vice »

Sio
Sio
22. 12. 2014 8:42

hudryper: nejde jen o to, zda musí nebo nemusí. On je opravdu žádný růžový život nečeká. A jak píšete, odnesou to ti poctivější, co se pro lidi snaží něco udělat. Bylo to snad někdy jinak?

fra
fra
22. 12. 2014 9:07

Výzva je to krásná a hlavně pravdivá. Jak řekl Jan Masaryk „Pravda vítězí, ale dá to fušku“. Právě na tu „fušku“ je třeba statečných vůdců a k nim velmi mnoho rovněž statečných lidí a to je dnes a bohužel ještě dlouho bude nedostatkové zboží. Nejdůležitější podmínkou ale je, aby se taková iniciativa zrodila v zemi s velkým počtem obyvatel jejíž postavení ve světě je zásadní a aby získala podporu i represivních složek a schopnost ubránit to co se získá. Je to vůbec možné? Takovou možnost nevidím. Snad v budoucnu až většina lidí ve světě „padne ještě více na hubu“. Režimy… Číst vice »

mirror
mirror
22. 12. 2014 9:53

Tak koukám, že se Ficovi nedaří. Povídá se, že prosperita na Slovensku vládne v Bratislavě a okolí a snad v Košicích. Na východě Slovenska se práce sehnat nedá, chcípnul tam pes. Jako z Polska, také ze Slovenska se masově emigruje. V příštích volbách bude Smeru věřit mnohem méně voličů než ve volbách předchozích. Zase si zvolí stranu vedenou klonem Kiska a tak to půjde dokola. U nás jsme zmoudřeli, Sobotku bude volit jen magor. V době převratu jsme v podniku měli odborného ředitele původem ze Slovenska. Ten se dušoval, že Slováci si jsou vědomi toho, co se u nich za… Číst vice »

zbrojmistr
zbrojmistr
22. 12. 2014 10:19

Dobrý den, je to trochu mimo ….ale ted jsem viděl pana Mládka, vyjadřujícího se k energetickému mixu, a poněkud trapně mu tam sekunduje pan ambasador ssa, hlídá si ho…no nevím. Pěkný den

Sio
Sio
22. 12. 2014 10:31

fra napsal Výzva je to krásná a hlavně pravdivá. Jak řekl Jan Masaryk „Pravda vítězí, ale dá to fušku“. Právě na tu „fušku“ je třeba statečných vůdců a k nim velmi mnoho rovněž statečných lidí a to je dnes a bohužel ještě dlouho bude nedostatkové zboží. Nejdůležitější podmínkou ale je, aby se taková iniciativa zrodila v zemi s velkým počtem obyvatel jejíž postavení ve světě je zásadní a aby získala podporu i represivních složek a schopnost ubránit to co se získá. Je to vůbec možné? Takovou možnost nevidím. Snad v budoucnu až většina lidí ve světě „padne ještě více na… Číst vice »

peter.
22. 12. 2014 12:44

Prekliatím Slovákov je ich povaha.Až do poslednej chvíle si budú hovoriť-„Však zatiaľ žijeme,môže byť aj horšie“.Alebo-„Nebabri hovno,nebude smrdieť“.Alebo-„Pán farár povedali,že naše bude Kráľovstvo nebeské a každé nešťastie ja z vôle Božej“.
Musia padnúť tvrdo až na samé dno aby sa nasrali.No a potom…beda tomu,kto ich nasral.

Morybundus
Morybundus
22. 12. 2014 13:57

Problém bude zřejmě také v tom, že ačkoliv se dnes konzervativní pravičák a autentický levičák mohou shodnout na pojmenování problému, rozcházejí se v pohledech na jeho řešení. Shoda na řešení těch problémů je možná tím základním, co altersystémovému proudu schází. Máme tady radikální levičáky, národovce, liberatriány, konspirátory, ezoteriky atd. – všichni se shodnou na kritice hegemoniálních snah USA, na kritice bezuzdného nadnárodního kapitálu, na potřebě multilaterální geopolitky. Každý však spatřuje jiný recept na to, jak dosáhnout kýžené změny. Zatímco levičák považuje za nutné kapitalismus regulovat, libertarián naopak horuje za naprostou deregulaci. Někdo kritizuje tento systém, že na něm nezůstane nit… Číst vice »

fajt
22. 12. 2014 14:57

jednou otrok, navždy otrok, historie je plná národů a kmenů, kteří po celou dobu existence jenom sloužili druhým – slovákům trhání Masarykova prefabrikátu pomohlo, dá se říci, že český kmen přežijí. ..)

peter.
22. 12. 2014 16:39

Tak sa nám tá Európa,matička naša demokratická a slobodná,rozosiera už aj vo svojej doteraz najstabilnejšej časti.Už to musí byť každému jasné,čomu mal poslúžiť multikulturalizmus. :
http://weissbach-info.webnode.cz/news/nemecko-na-pokraji-obcanske-valky/

r.m.
r.m.
23. 12. 2014 11:37

Rozechvělí studentíci někde na severu Čech přeskakujícím hlasem říkají, že nechtějí prezidenta, který mluví sprostě. Jirousi, probuď se…Je to obrovské pokrytectví a unikají nám opravdu vážné věci.
Proč tady pětadvacet let po revoluci jeden druhého nenávidí úplně stejně, jako se nenáviděly underground a popina v osmdesátých letech. Proč nám utíká to podstatné, zatímco zvedáme červené karty kvůli prkotinám. Kdo byl zvedat červené karty, když schválili Opencard? Kdo byl zvedat červené karty, když Babiš pokládal věnce na Národní třídě? Kde ti lidé byli? Kde jsem byl já?
http://a2larm.cz/2014/12/reziser-sedlacek-jsem-pujmanova-kapitalismu/
+
https://www.facebook.com/pages/V%C3%BDb%C4%9Br/354817757992939?ref=hl