Diskuze k článku


 • Petrpavel • 25. března 2020

  Velmi rozumný a správný postřeh. Bohužel v tomto systému nenaplnitelný.

 • Aleš • 25. března 2020

  Krásně situaci ilustruje březnová zpráva čučkařů o tom, že v lednu zmizelo do Číny množství ochranného materiálu. Prostě čučkaři evidentně nekopou za náš národ, nejsou součásti celku. Pokud něco užitečného v tomto měli podniknout, tak okamžitě. Všechno ostatní je jen démonizování Zemana, Číny, Babiše v cizím zájmu. Systém je nastaven tak, že čučkaři si najdou vždy cestičku, jak škodit. Takže to není jen o materiálnu. Až skončí současná krize, bude nejvyšší čas se ptát, zda je inteligentní nápad i nadále setrvávat v liberální lži a mantinelech euroatlanticismu.

 • Petrpavel • 26. března 2020

  Kdepak, žádný pozitivní efekt po tomto období nenastane, žádné vzedmutí národa jako 1968, tento systém vytvořil přibližnou polovinu příživníků kteří odmítají přispívat do společné kasy, jen z ní brát, kteří se nenechají odstrčit od koryt, ale budou, když se jim teď trošinku vyprázdnila, vyřvávat a žádat tu druhou poctivě pracující polovinu aby je sanovala ještě víc než dosud. Porovnejte hlasování o názorech a bude vám jasno kam směřuje tento stát. Do občanské války. Nastanou žně pro Chvilkaře – počkejte jen co opadne vyděšení z nemoci.

  Ing. Libor Dobrý, Ostrava
  Včera 21:17
  nahlásit|+113|-109
  Sám podnikám, ale stát není bezedná studna. Odložení EET, úlevy na zdravotním a sociálním pojištění, náhrady mezd zaměstnanců… No nevím, tuto situaci nezavinila vláda, takže jaká náhrada škod? Následně někdo vznese požadavek, že vzhledem k úpadku firmy z důvodu nynější situace, je stát povinen zaplatit podnikatelům hypotéku, nájmy, leasing na auto a plánovanou dovolenou u moře. Není to postavené na hlavu?

  Karel Vlk, Pardubice
  Včera 21:19
  nahlásit|+103|-135
  Proč by měl také stát hradit náhradu škody. Stát si žádnou nemoc nevymyslel, ta přišla stejně jako jakákoliv jiná pohroma. Za působení vichřice také stát nenese odpovědnost.

  Dušan Mlýnek, Ostrava
  Včera 21:13
  nahlásit|+107|-33
  Miroslav Harant, Praha Přestaňte brát ten virus jako omluvu na všechno. S touhle salámovou metodou by se taky už nemusely otevřít nikdy hranice s omluvou co kdyby jednou nějaký virus.

  Martin Hromada, Praha 5
  Včera 21:04
  nahlásit|+248|-81
  Plivnuti do ksichtu všem živnostníkům…

  Jiři Pečonka, Ostrava
  Včera 21:03
  nahlásit|+182|-168
  Zlatá vláda ods a topky

  Petr Brotánek, Kozolupy
  Dnes 0:43
  nahlásit|+11|-24
  Stát nemůže odškodnit všechny a v plné výši. To snad je jasné každému, kromě soudruha Fialy

 • Gatta • 26. března 2020

  Re Tribun – poslední odstavec velmi výstižný.

  Úplně obecně – ona každá věc má svoji „přirozenou“ míru (a to i takové, jako třeba šetrnost, láska k dětem, empatie, pracovitost … …). Ta míra se sice mění v čase, místě a podle okolností, ale jen naprosto vyjímečně je „na hraně svých možností“.
  Tedy vše je pěkné a použitelné, pokud se to nedotáhne „ad absurdum“ – do fáze, kdy začnou převažovat vedlejší negativa nad původní přínosností.

  Tak to je i s jinak přijemnou globalizací a tvorbou zisku v kapitalismu …

 • Stan • 26. března 2020

  Aleš napsal


  Krásně situaci ilustruje březnová zpráva čučkařů o tom, že v lednu zmizelo do Číny množství ochranného materiálu. Prostě čučkaři evidentně nekopou za náš národ, nejsou součásti celku. Pokud něco užitečného v tomto měli podniknout, tak okamžitě. Všechno ostatní je jen démonizování Zemana, Číny, Babiše v cizím zájmu. Systém je nastaven tak, že čučkaři si najdou vždy cestičku, jak škodit. Takže to není jen o materiálnu. Až skončí současná krize, bude nejvyšší čas se ptát, zda je inteligentní nápad i nadále setrvávat v liberální lži a mantinelech euroatlanticismu.

  Inspirován twitterem:
  1. Je správně, že Číňané v době krize sháněli potřebné zdravotní potřeby všemi možnými i nemožnými prostředky. My tak dnes činíme také.
  2. Je správně, že na to BIS vládu upozornila.
  3. Je správně, že vláda poté, co se koronavirus dostal k nám, zastavila jejich vývoz.
  4. Není správně, že informace o bodu 1 a 2 unikla z BIS.
  5. Není správně, že z toho Respekt a Deník N zpětně a ahistoricky udělaly protivládní a protičínskou kauzu.

 • orinoko • 26. března 2020

  V emerice je to hlina. Tam debilum zacinaji delat u kseftu kruhy, kde maji stat. Ti kreteni budto nevi, co jsou 2 metry /pripadne delkovy ekvivalent/ , anebo dementum naznacuji, ze priste uz je bude regulovat treba Narodni garda.

 • LiL • 26. března 2020

  Vzpomínám, jak naše babičky celý život dělaly zásoby , plnily spíže a sklepy. Bylo to v nich,protože životní zkušenost je nejlepší učitelka. Žádné co kdyby a možná, žádná kázání. Jsme společnost založená na spotřebě a to každodenní, plné regály zboží a reklamní masáž, to je realita. Celá tato filozofie, je třicet let hlavním motivem a myslím, že je velice naivní si myslet,že na tom virus něco rychle změní. Ta změna bude postupovat pozvolna a dotkne se každého z nás, dotkne se hlavně pojetí světa ve kterém žijem,hodnot které sdílíme a vše se bude dít pro naše dobro.

 • Gatta • 26. března 2020

  V článcích i dikuzích se množí úvahy co bude v době po coronaviru.
  Úvahy neškodí, ale možná bych ještě počkal a nedělal účet bez hostinského.

  Moźná že ta coronavirová doba totiž ještě ani pořádně nezačala …
  Nemocných přibývá všude, Afrika zatím „čeká“ … a konec v podobě léku či vakcíny je stále v nedohlednu. Stejně jako zjišťěmí míry získáné přirozené imunity po prodělání nemoci.

 • orinoko • 26. března 2020

  Presto se trochu da tusit, co nastane. Pud sebezachovy uplne nejdrive posle do kopru masovy cestovni ruch. Predevsim mezikontinentalni. Uz nebude : Turecko – vow. A s nim pujde do hajzlu vse, co je napojene , pridruzene a provazane. Obri lode, letadla, cestovky, prumyslovy konzum rychlozradla, hotely a ubytovani vubec. Kazdy segment bude bobtnat problemy sam o sobe, pricemz sebou potahne vseobjimajici platebni neschopnost. Do hajzlu pujde KONZUM JAKO TAKOVY. Nebude odbyt, prudce vyletne nezamestnanost, nejaka stabilita bude utekem na roky. Mezi padlymi na drzku budou zhusta kdejake celebrity, a nejspise i nektere staty. V rozvalu se budou nachazet cela odvetvi soucasne pseudoekonomiky, pricemz svet zaregistruje nova spojenectvi a politiku, kterou dneska jeste ani nevime, kde hledat.
  V5 plus Srbsko, Slovinsko je treba vnimat jako budouciho vlivneho hrace, pokud v cele techto statu nebudou stat idioti.

 • orinoko • 26. března 2020

  Nevim proc se mi vybavuje tvrzeni klasiku trzniho zazraku, ze krach v kapitalismu je vlastne takovy ozdravny proces. Vse neduzive a nekonkurence schopne odumre , aby mohlo vyrust nove a nadejne. A jak nabozne zirali debilove typu jambor, gule od mamule, cesky frankenstein a podobna modra verbez. Jen tak mimochodem – na docela vyznamnou dobu si svet oddechne od Tri komisi, Davosu a podonych obskurnich vydobytku svetovych kapounu.
  Secteno a podtrzeno: Musi nastat svetovy krach kapitalismu, aby mohl nastoupit novy , nadejny a udrzitelny rozVRH zemskou KOULI.
  Na MOONU se nepristane dalsich 50 let. A Mars bude rad, ze ho emericky debil nebude zkouset oplodnit dokonce planetarni krizi krome te monetarni.
  Neni toho na jeden lidsky zivot uz trochu moc?

 • racek • 26. března 2020

  Petrpavel – k té diskusi o státních podporách … To je vždy obrovský problém. Jednomu dáte málo, jinému nic, někdo dostane hodně … a na konci stojí náš ˇUstavní soud, sestávající se s výhradně Vyvolených jedinců. Stačí ústavní stížnost našich posranců a zenátorů a US rozhodne spravedlivě dát všem stejně a nejvíc. Takže stát asi zkrachuje. Samozřejmě, nejvíc dostanou ti, kteří moc daní neplatí, že…
  Skvostný případ řešili s velkou chutí když jeden nenažranec měl za to, že dostal malý důchod (rozuměj, v kategorii těch nejvyšších) takže výpočet rychle upravili. Konec konců, soudruzhů soudců se to týkalo také, že ano. Takže si pro budoucnost přidali, proč taky ne, že ano. Jen stát se pěkně prohnul a ti chudší holt dostali míň – peněz je totiž pořát stejně. Samozřejmě, když hrozilo že vyhraje Paroubek … zrušili volby. Když šlo o církevní krádež (prý restituce…) tak věděli hned a žádné argumenty ani dokumenty jim nestály v cestě. A řadu dalších podivných rozhodnutí jistě znají všichni.
  Víte, já si myslím že některá rozhodnutí US už překročily hranici vlastzrady či zločinu. A teď si podvodníci a zločinci budou chtít napást na celkem správném nápadu pomoci ekonomice. A napasou se, buďte si jistí. US to jistí.

 • racek • 26. března 2020

  Ano, Aleši, čučkaři. Ćíňané nakupovali u nás v době, kdy zrovna Babiš odmítl jejich žádost o pomoc … Tak tedy ti lidé (ne stát) ze svých prostředků )celkem asi 1 milion) pomohli těm doma, kteří tehdy ty věci neměli. A u nás to nikomu nevadilo.
  No, asi 2 týdny poté začal Kelner přímo v Číně nakupovat za své pro čechy roušky. Za 100 milionů… Čínské rozvědce to nevadilo … asi nás chtěla zákeřně rozvrátit.
  Co to je? V BiS jsou buď šílenci, nebo je to cílená provokace. Tak si říkám, že tio vypadá spíš půl na půl. Zemanovi se nedivím. Tahle banda je opravdu k ničemu.

 • Aleš • 26. března 2020

  Stane: Správné by bylo, kdyby BIS okamžitě upozornila vládu. Což se patrně nestalo. Pokud to udělala později a vzápětí nějaký insider v Bisce poskytující informace deníku N vlastně úmyslně rozpoutá takovou kauzu, tak teda nejde o chybu, dokonce ani o to, že taková BIS je Zemanovi k ničemu, ale o záměrnou cílenou protistátní činnost. Vzhledem k tomu, že tohle popisuju jen tak z veřejně dostupných zdrojů, bez hlubší znalosti reálií, možná, že se mýlím. Možná nějakého vlastence, Koudelkova podřízeného dělajícího dobře svoji práci bezdůvodně urážím. Vážně netuším, zda tam někdo takový není. Nicméně myslím, že tam ryba smrdí od hlavy, zápach už je nesnesitelný, a jako pracovník jiné instituce vím, jak moc velké procento pracovníků bývá institucializováno* (Morgan Freeman – Vykoupení z věznice Shawshank).

 • Aleš • 26. března 2020

  Myslím si, že pokud Babiš nechce za tuhle kauzu být zodpovědný, měl by odvolat Koudelku. Rozumím, že má teď dost jiné práce, ale až se dostaneme do situace, kdy počty nakažených virem začnou klesat, bude mít možnost.

 • Gatta • 26. března 2020

  Pochopitelně to není příčina vzniku, ale jen rozšíření.
  Když se dívám na mapu světového výskytu covidu, a charakter a bohatost příslušných zemí, tak bych to nazval „nemoc cestovatelů“.

 • racek • 26. března 2020

  Aleš napsal

  Myslím si, že pokud Babiš nechce za tuhle kauzu být zodpovědný, měl by odvolat Koudelku. Rozumím, že má teď dost jiné práce, ale až se dostaneme do situace, kdy počty nakažených virem začnou klesat, bude mít možnost.

  Aleši, mimistra vnitra a tajných služeb, jakož i obrany jmenuje velvyslanec USA na návrh CIA. Což platí už 30 let. Taky ho může odvolat jen on. Bohužel, tohle asi víte, není to žádné tajemství. Po vzniku České republiky už neponechávají nic náhodě. Koudelka je neodvolatelný, snad jenom kdyby velvyslanec usoudil, že je to až příliš velký … cenzurováno … to víte, nějaká poslankyně označila Hřiba volem a už je trestně stíhána, což Hamáček z Aspenu a od Sörose velmi dobře ví. Holt dobře proškolený chlapec.

 • Aleš • 26. března 2020

  https://www.youtube.com/watch?v=gEQykxU5Gx4
  !!! Jiné cesty z toho není, než-li NATO opuštění.

 • LiL • 27. března 2020

  No vida, co nám to tady vykvetlo, samý odborník na organizovaný chaos. Je zajímavé, že párečku
  přeživších z prognoztického ústavu docházejí slova a začíná být opravdu nelehké, nalézt cestu nejmenších ztrát. Je až podezřelé, jak se kapitáni snaží dopadnout nakaženou krysu a ona jak liška zametá stopy. Vše má zvláštní logiku a možná jsme svědky něčeho, co přesahuje naše možnosti.

 • Aleš • 27. března 2020

  https://www.youtube.com/watch?v=UEVGsQJZbmM

 • Gatta • 27. března 2020

  Je zajímavě, o kolik měně připípadů má sousední Slovensko – možná že díky trochu jinému termínu prázdnin a díky domácím horám jich tolik v kritickém období neodjelo lyžovat do Itálie.

  Jinak dnes už – „America first!“.

 • racek • 27. března 2020

  Tak uz to zacalo, jen jsem to dopsal. Opozice v cele s Kalouskem hyka cosi o nárocích a spravedlnosti, Schillerova to prednesla na tiskovce jak se tomu pokusi vyhnout, pravnici s takovými neceskymi jmény kvičí cosi o protiustavnosti, sakra, zase jsem neco řekl a ono uz to jede… Jo tohle mi slo dobře, videt černé a ono se to bohužel splnilo.
  Ted jde o to, jestli Babiš odolá. Schilleroval je pevna, Primula taky… Ale veli Babis. Opozice nasla slabé místo.. A my to zaplatíme. Zase tem samym. Asi tak, jako když se dva zide hadali o Novu a … Zaplatil to český daňovy poplatník. A z tech dvou nikdo nebyl skodny. Jeden dostal miliardu, druhy 10…

 • Gatta • 27. března 2020

  Re
  Babiš zaplatí málo – podvod na živnostníky, zaplatí hodně – kupuje si hlasy …

  Můj katolický přítel říká, že „ďábel je nekonečně inteligentní“ a dlužno dodat, že tím přináší jen rozklad a zmar.

 • orinoko • 27. března 2020

  Vidite to hodne cerne. Bavite se o kretenech, kteri Babise stejne nevolili. A nikdy nebudou. Spousta jich je uplne degenerovana. Nestaci jim 15 klacku, ktere musi stacit vetsine produktivniho obyvatelstva. Jake procento tvori, a kolik z nich je uplne zbytnych pro fungovani systemu? Tretina urcite, a neni slozite je vytipovat. At jdou do vyroby. Bude jich tam treba. Po zkusenostech s gastarbeitery v Cesku se stejne schylovalo k uprave jejich zamestnavani. Soucasna situace tomu jenom napomuze. Nesmi se chvalit, je to podezrele. Ale soucasna vlada situaci zvlada srovnatelne s Rakusaky, Madary a asi i Polaky. I tam budou resit podobne problemy. Bude stacit divat se kolem sebe a konzultovat.
  Babis nemuze zvyhodnit ruzne ICO vyzirky. To pisu s plnym vedomim toho, ze jsem sam byl osoba samostane vydelecne cinna.
  Je velmi prihodna doba zbavit se ruznych parazitu a smradu, ktere uz nebudou chtit calovat ani smluvni vyroby. Myslim tim napr. takovy merchandising a podobne obskurni vydobytky. Ruzna poradenka , finance pointy, smenarny, kouce hubnuti a trenery vytirani riti.
  Chodite ven? Vite, co se vubec deje? Vietnamci jedou na jednicku. Uz jim tam nepostava halicsky ksindl, ktery chlasta lahvace, ale ceske hospode kseft neudela.
  A v neposledni rade je treba provest cistky v agenturach prace. Take same ICO lejno.
  Trochu si to srovnejte.

 • orinoko • 27. března 2020

  Predevsim bych pak totalne nasral kriplum, kteri meli moznost se vystlat z hlediska vydelku tak, aby nemuseli zebrat. Danove priznanni muze byt voditkem. Mas jachtu v Chorvatsku? Ano? Tak si vyser voko. A tak dale a tak podobne.

 • Martin (už bez taky m) • 27. března 2020

  V nejbližším obchodě s potravinami- tam a zpět cca 7 km dohromady od nás – v Horním Městě Vietnamci chtějí 6.4. zavřít- do odvolání.

 • Aleš • 27. března 2020

  Soudruh Kalousek má v dnešní době nejvíce na srdci blaho Nadnárodní Americké Teroristické Organizace a to zda a kolik ji platíme výpalné. Nazývá to, zda splňujeme spojencké závazky. V nouzi poznáš kreténa, píše autor na sousedním vláknu. V případě pana Kalouska je to černé na bílém, jako facka, kterou dává na počkání nesouhlasícím studentům… Ubohý alkoholik, který nepatří do parlamentu, ale na hrad. Na Mírov!