Web ODS hacknut, Anonymous vyzývají k odporu


V noci ze středy na čtvrtek byl napaden web Občanské demokratické strany. K útoku se přihlásilo hnutí Anonymous a na web umístilo text odsuzující mezinárodní dohodu ACTA, kterou Česko utajeně podepsalo právě před týdnem. Akce předchází dnešní demonstraci před začátkem jednání poslanecké Sněmovny.O útoku informují Novinky.cz, ČTK i vysílání České televize. Web ODS.cz zřejmě nebyl poškozen, návštěvníka uvítala černá stránka s maskou Vendetty a textem vysvětlujícím nepřípustnost obchodní dohody ACTA. V samostatném textu vyzývají Anonymous prezidenta ČR, aby dohodu nepodepisoval. Poslední část textu je adresována médiím. Zde se Anonymous ohrazují proti označení „teroristé“: „Nejsme teroristé. Neubližujeme nevinným a bezbranným. Naším úmyslem není vyvolávat chaos bez příčiny, ale bránit svět před tyranií, kterou mu nyní chtějí vnutit vlády a podnikatelské lobby.“ 


Na webu byl i proklik, kterým bylo možno se dostat na funkční web ODS. Celý text Anonymous byl uzavřen citátem mluvčího ODS Tomáše Bartovského: "Náš web je standardně dobře zabezpečen. Už jsme čelili řadě útoků."  Média o připravovaném útoku informovala již den předem, očekával se zřejmě jen další DDoS útok, díky kterému byly minulý týden přetíženy stránky vláda.cz, osa.cz a cpu.cz. Ve středu byl DDoS útokem zasažen i web poslanecké Sněmovny a musel být odpojen z veřejného přístupu.


Celý text Anonymous přinášíme níže. Web byl ovládnut kolem třetí hodiny ranní, správci webu ho dostali pod kontrolu kolem půl osmé ráno. V noci bylo zveřejněno další video československé skupiny Anonymous – Vyzva občanům 1.2. Obrací se k občanům Česka a Slovenska, aby se v obou zemích zapojili aktivně do odporu proti zkorumpovaným mocenským elitám.


Dnes bude veřejnost protestovat proti utajovaně přijaté mezinárodní dohodě na pražském Klárově. Demonstrace začíná od 14 hodiny, svolala ji Pirátská strana, vystoupí i zástupci dalších politických strana a další představitelé veřejného života, například novinář a bývalý člen Rady Českého rozhlasu Štěpán Kotrba. Podrobný program akce: Protest proti ACTA 2. 2. v Praze: Program


Prohlášení Anonymous na webu ODS.cz ze dne 2. února 2012:

» ACTA


ACTA staví zájmy vybraných mediálních korporací nad práva člověka. Kvůli ochraně duševního vlastnictví vybraných subjektů se my všichni musíme vzdát části svých práv.


ACTA předjímá, že každý z nás je zlodějem. Schválením ACTA nás námi volení zástupci zbavují soukromí ve jménu ekonomických zájmů kasty privilegovaných. Budeme monitorováni a kontrolováni v reálném i virtuálním světě.


ACTA legalizuje privilegované postavení úzké skupiny subjektů na trhu. ACTA klade všem lidem za povinnost chránit cizí duševní vlastnictví a to na vlastní náklady, ale prostředky, které určí ACTA. Budeme to tedy my, spotřebitelé, kteří zaplatí za ochranu duševního vlastnictví jiných.


Budeme to tedy my, kteří budou okradeni pod záminkou podezření, že my sami jsme kradli! Budeme okradeni o svá práva, majetek i důstojnost.


» Vzkaz politikům

Naši příliš drazí politici, lidé nebudou volit někoho, kdo nehájí jejich zájmy.


» Vzkaz médiím

Nejsme teroristé. Neubližujeme nevinným a bezbranným. Naším úmyslem není vyvolávat chaos bez příčiny, ale bránit svět před tyranií, kterou mu nyní chtějí vnutit vlády a podnikatelské lobby.


"Náš web je standardně dobře zabezpečen. Už jsme čelili řadě útoků."

Tomáš Bartovský, mluvčí ODS

Vzkaz pro prezidenta

Vážený pane prezidente,


dne 9. 11. 2011 se usnesla vláda na tom, že Vám doporučí zmocnění zástupce naší republiky k podpisu smlouvy veřejně známé jako ACTA.


Již v minulosti jste ukázal, že se řídíte vlastním úsudkem i svědomím. Zmocněním zástupce ČR k podpisu smlouvy ACTA vyjadřujete svůj souhlas s omezením práv a svobod občanů České Republiky.


Budoucnost naštěstí ještě není ztracena, a proto Vás vyzýváme k využití Vašeho vlivu k nápravě. Nedovolte, aby běh našich životů diktovaly ekonomické zájmy jiných!


„ We are Legion. We do not forgive. We do not forget. Expect us“


Převzato z Pirátských novin


 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments