Zaorálek s novou frází

Poslouchal jsem našeho ministra zahraničí včera večer na ČT 24 v rozhovoru se stejně severoatlanticky nadšeným redaktorem po dobu jedné nebo dvou minut (déle se to v žádném případě vydržet nedalo), a mám za to, že to hlavní jsem i tak stačil pochytit. Je dobré, že se prezident v Moskvě nezúčastní vojenské přehlídky, jak jsem mu to já také doporučil, protože je třeba, aby zahraniční politika státu byla jednotná a nevysílala do okolí falešné signály. Už tedy ne, aby byla jednotná, protože už jsme jednou členy EU a NATO a musíme se podle toho chovat, kteroužto frází jakoby zapamatovanou z mateřské školy se už ministr ve veřejnosti dokonale znemožnil, ale inovace s vysílanými signály, jež mají dokázat, že se Západem, s jeho organizacemi a hlavně s jeho soldateskou kráčíme jednotně v dokonale srovnaném šiku, ale kam ten šik kráčí, kam nás vede, zdali směřuje k cílům spravedlivým či zločinným, tohle ministra nezajímá ani v nejmenším. Jen se probohaživého nikam neodchylovat, a kam se to vlastně mašíruje, o to se nestarejme, na to jsou jiné hlavy, my jen musíme držet krok a směr.

Jde-li Západ na Rusko a obkličuje-li ho ze všech stran, aby pak na ně mohl beztrestně pustit palbu a vymazal je z mapy světa, nu dobře, asi ten Západ ví, co dělá, a pro nás musí zůstávat jedinou starostí, abychom zůstávali jeho pevnou součástí i v této záležitosti jako vůbec i ve všech ostatních, a abychom nevyslali jediný signál, který by naši přináležitost k němu zpochybňoval. A ano, říká-li Obama, že USA, coby jádro tohoto západního společenství, musí příležitostně zkroutit ruce zemí, které by nedělaly to, co USA potřebují, aby dělaly, nemudrujme, je-li to mravné nemravné, násilnické nebo dokonce fašistické, tohle naše starost není, a mějme jedinou péči o to, abychom to nebyli my, Česká republika, které by se ty ruce musely kroutit, a přičinlivě se přišupačme k těm, co budou tento starodávný obřad práva útrpného na neposlušném či málo poslušném vykonávat.

Tohle je jádro zahraniční politiky, jak ji prosazuji já, Lubomír Zaorálek, toho času ministr zahraničních věcí České republiky, jež byla kdysi součástí Republiky československé, založené humanistou T.G. Masarykem.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
14. 4. 2015 10:43

Govorit Prága !!!!A Praha sa zase raz preslávi.
http://cz.sputniknews.com/politika/20150414/255670.html

fra
fra
14. 4. 2015 11:22

Peter Také jsem zaregistroval tyto aktivity, ale že by naší gubernii přinesli slávu o tom silně pochybuji. Je to dnes opravdu těžké se v té propagandě vyznat, ale doufám že ti co mají oči otevřené, posuzují vše podle skutků a nikoliv plamenných řečí politických prostitutů mají jasno. Část lidí která jim přesto fandí buď nevidí, neslyší, nedovede trošku ty plky analyzovat a nebo to jsou jedinci, které s těmito prostituty spojuje stejná morální nízkost či stejná hamižnost bažící po moci a majetku. Jo čůrat proti větru je v každém režimu riziko a vést se v proudu tak snadné. Zrada ideálů… Číst vice »

orinoko
14. 4. 2015 11:40

Co tam budou emericti lobotomici vykladat? Lehoviny? Budou davat na odiv svuj otresny ideologicky a vzdelanostni primitivismus? Hrabani se v neokonskych ANAnuaLech?
Bude to opravdu jako za starych casu , kdy kdosi vida cerveny ctverec pravi – Ano, pane rediteli, to kolecko je opravdu modre.
Njn, tak nas cekaji modra diskusni kolecka.To ODS opravdu prospeje. A pastikari take.

fajt
14. 4. 2015 13:47

peter. napsal

Govorit Prága !!!!A Praha sa zase raz preslávi.
http://cz.sputniknews.com/politika/20150414/255670.html

njn, Prágl bude opět slavný ( město emerickým troll(t)ům zaslíbené) a emeričané budou ušetřeni jedovatého radiového vlnění – tahle akce si určitě zaslouží stálou přítomnost mohutné dragounské jízdy, která se zatím ( asi omylem) uklidila na Ramstein základnu, zo pár provokaček českých operačních poskoků a máme tady opětovně zvací liebesbrief ( už magor Topolánek psal emeričanům, aby poslali vojsko na čezký lid, páč mu chtěli kurwit jeho šwedskou trojku) , myslím, že emeričanům ho osobně donese oranžový ukrohund zaorálek v mordě. ..)

peter.
14. 4. 2015 15:54

Dovolím si malý návrat k účasti prezidenta Zemana na oslavách 70.výročia skončenia 2.sv.vojny.
http://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/20150414/256001.html
Z druhého odkazu vyplýva,že p.Zeman nikdy netvrdil,že do Moskvy ide kvôli vojenskej prehliadke.Článok je z 2.4.2015
http://www.isstras.eu/cs/2015/04/03/s-uctou-se-poklonim-pamatce-osvoboditelu/

K. J.
K. J.
14. 4. 2015 20:39

Český vtip s prakticky neomezenou trvanlivostí:
Dívají se manželé doma na televizi, když se tam ve zprávách mihne ministr zahraničí. Manžel se na něho zadívá a pronese: „Vypadá jako dobrosrdečné prasátko, a zatím je to pěkná svině.”