Diskuze k článku


 • Amenre • 30. května 2018

  Takže pokud řeknu třeba „Trpělivost zahojí všechny rány“ tak nebudu za debila ?
  Pro pana ministra asi ne, ale obavám se, že pro ostatní ano.

 • orinoko • 30. května 2018

  Především cely Cermat at jde do perdeale. Někde v bedně jsem slyšel hovado z teto instituce vykládat, ze státní maturity jsou na howghno. Stát si platí sam rozkladny dobytek. Prý každá škola ma mít specifickou maturitu. Tak třeba, pojď na DEMO proti prezidentistovi , a složil jsi zkoušku z dospělosti.
  Převratná doba. Z kuned se vytahuji české vlajky, dobytek poučuje o pateri , smradi maji byt respektování jako koryfejove voňavek pravdy a lásky, a lez stoji na každém rohu jako kurrwa za suché z nosu.
  A nad tim vlaje srdicko Pravdy a lásky. Ještě ze nemá tvar kosočtverce.

 • orinoko • 30. května 2018

  Mimochodem, na webu je Kaceruv AUtenticky dopis , který opravila učitelka angličtiny.
  Absolvent Cermatu. Hotovy frekventant vokovicke Sorbonny anebo plzeňských prav.

 • racek • 30. května 2018

  Další krok bude zrušení státních maturit. Neb zbytečně zatěžují naše žactvo zaludnxmi otázkami, že. A ta matematika, stačí přece umět násobit a ty procenta, jak se vyjádřil v tom duchu jeden pravicový diskutující u Soukupa. Jo, to chápu.
  Čekal bych že bude bouře za výsledky matematiky a návrhy na nápravu. Ne, ubozí žáci jsou přetěžování vědomostmi a zbytečné těžkou matykou. … zrovna nedávno jsem si predcital, co všechno museli umět jednoroční dobrovolníci a čekatele na poddůstojnickou funkci v rakouskouherske armádě. Mám dojem, že by tu jazyky, fyziky, zemepis a další předměty?ty zvládl za skvělé připravených absolventů našich iluzivních škol pouhý zlomek. … A u pultu se šklebí a pronáší křečovitě pokusy o vtipkování kterým se sama směje sama autorka inkluze, příslušnice klanu Diensbierů s poslední dobou trochu s nevyřešenou sex. Orientaci Valachová. A nikdo se na to nezeptal…. (Trochu o tom něco vím, maje učitelství v rodině. Slušná slova o ní a ministerských úřednících vymyslejicich šílené směrnice u nich neuslyšíme.
  Proč ta devastace školství? Odpověď najdete tam, kde ji hledat nesmíme.

 • Bety • 30. května 2018

  Čas může přinést leccos, ale pochybuji, že to bude školství vonící po růžích.
  Dalo by se říct, že budoucnost v naší republice už tak nějak dopředu smrdí.

 • idiotronic • 30. května 2018

  Bety napsal

  Čas může přinést leccos, ale pochybuji, že to bude školství vonící po růžích.
  Dalo by se říct, že budoucnost v naší republice už tak nějakdopředu smrdí.

  V zemi, kde včera matika již zítra znamená motyka…

 • PPK • 3. června 2018

  To nezačalo až se zavedením státních maturit! Začalo to nezodpovědností první kategorie kariérních ideologů typu tzv. profesora Matějů – u mustru kapitalistického neoliberalismu a u ideje soukromého podnikání se vzděláváním.
  Jak? Faktickým zrušením veřejného učňovského školství a zavedením privátních středních škol, mocně přiživovaných státními dotacemi, aniž by se vládci lidu otázali, zda ti, kteří platí daně na ty korupční dotace, to vidí jako spravedlivé, když mají veřejnými daněmi živit vzdělanostní byznys těch, kteří si otevřeli soukromé školy především proto, že tam mohou inkasovat školné I DOTACE ZÁROVEŇ.
  A za co? Za pouhé mluvení před studenty bez zodpovědnosti za jejich budoucí vědomosti a dovednosti. Dá rozum, že když někdo zaplatí školné, tak soukromý maturitní certifikát přece dostat musí, i kdyby nic neuměl.
  Jenže firemní kádrováci nechtěli hloupé absolventy soukromých škol, kteří umí jen žvanit, profesi neovládají a hodí se leda tak k montážnímu pásu, kde už je mzdově levnějších Ukrajinců beztak k dispozici dost. A tak problém sám sebe opět naložil na hrb těm hloupým politikům, co tohle všechno vymysleli … Zkrátka, už i Marie Terezie měla víc rozumu, než někteří dnešní „experti“ na ministerstvu. Co s tím?
  Inu, nezbude, než se se školstvím vrátit o 50 let nazpět a vzdělávání zorganizovat tak, jako to bylo za komunistů. Jenže tu ale bude problém: Pak už to nebude vzdělávání kapitalistické a pravicově ideologické. Navíc i proto, že byznys s alibistickými testy bude opět nahrazen autentickým vědomostním a dovednostním zkoušením žáků jejich učiteli.
  Ty soukromé a společností nepoužitelné tlamocvičné školy pak už samy zaniknou. A škoda jich nebude. Holmes by řekl: Je to prosté, Watsone! Jen ČR už ale nebude mít nejvíc SŠ a VŠ na jednoho obyvatele.

 • PPK • 3. června 2018

  Dodatek: Je otázka, jak dlouho to ještě bude trvat, než si národ občanů voličů uvědomí, že kapitalismus a privatizace fšeho tady v devadesátých letech nebyly zavedeny kvůli demokracii a vyšší svobodě občanů a kvůli lepší prosperitě státu a jeho ekonomiky, ale pouze a jenom proto, aby kariérní a odborně nevzdělaní politikové měli co nejmenší hmotnou osobní i trestní ZODPOVĚDNOST za všechny škodlivé důsledky své neschopnosti kvalitně řídit a poctivě spravovat stát.