Diskuze k článku


 • tožtak • 22. března 2015

  Nechápu proč se nevrací po stejné trase, kterou jeli na cvičení. :-)
  Větva má s tou 3.5 t značkou dobrý nápad. Už vidím jak u každýho mostu stojí kolona a dumá jestli je to unese ….

 • hudryper • 22. března 2015

  Milý Větvičko, nemusíš mít tak samozřejmou pravdu pokud se týče doby,po kterou by chtělo
  panstvo z Pentagonu využívat nově rekonstruovaná kasárna v ČR. Ber to tak,že se pár stovek Amíků přesvědčí o tom,že by jim tu bylo lépe než jinde. Než se člověk rozhodne o svém novém bydlišti,pořádně si ten objekt prohlédne,ne ? To dá přece rozum. A ten transport obrněnců není
  „návrat“ na jejich původní stanoviště,nýbrž rádoby utajené přemístění této techniky z Norska,kam
  bylo údajně celý rok masívně přiváženo z USA,nebo možná i odjinud, do prostoru střední Evropy.
  Prostě jsou důkladní a připravují se na válku,o které jsou přesvědčeni,že proběhne jen u nás v Evropě. Doufám,že existují důvody,které je přesvědčí,že v takovém případě budou padat bomby i u nich doma. To by mělo ty šílence ,co si usurpovali vládu USA,snad od takové války odradit.

 • bmw525i • 22. března 2015

  Ale no tak, přeci tak blbej nemůže být ani vylízaný zelený mozek, že by si tu trasu předem nenaplánovali. To je přeci standard pro jakýkoliv přesun ať již vojenské techniky, nebo v civilních podmínkách tzv. nadměrného nákladu. Já tedy nějak zvlášť Ostravu neznám, (i když jsem tam několikráte byl), ale nemyslím, že na hlavních průjezdních trasách budou nějaké mosty s nosnosti do 3,5 t. To by tam nemohly jezdit ani klasické návěsové soupravy (počítejte náklad 24 tun + prázdná souprava a jste na 30 tunách).

 • mirror • 22. března 2015

  Myslím, že když pojedou po dálnici přes Bohumín, tak je běžný občan uvidí až ve Vyškově. Řidiči budou na kolonu nadávat, ale předjet půjde, protože dálnice z Bohumína má dva jízdní pruhy, od Hranic po Přerov dokonce tři. Přes Ostravu si netroufnou, protože by zabloudili a v Přívoze pod železničním mostem možná ani neprojedou. Horší to bude na dálnici D1 do Prahy. Tam je budou proklínat. To hlavní už bylo dosaženo. O průjezdu se diskutuje a vůbec není jisté, kolik je tady lidí pro Američany. To asi ideologickému dozoru neujde. Já osobně doporučuji, aby místo vojáků posílali do Česka lektory angličtiny beze zbraní. Vojensky neorganizovaní Američané a civilisti mimo jejich vládu jsou pro mne ochotní kamarádi a mám je docela rád.
  Na Parlamentních listech je následující výrok Františka Bublana: Průjezd kolony USA rozděluje národ jako volba prezidenta. Nemusíme prý mávat vlaječkami, ale pojměme to tak, že Američané nám chtějí dát najevo partnerství. Bývalý nebo současný kněz Bublan asi má ve zvyku chodit na návštěvy do bytu se sekyrou, krompáčem a motorovou pilou, aby dal někomu najevo své sociálně demokratické přátelství.

 • Béda • 22. března 2015

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Oligarcha-ktery-pry-zacal-valcit-s-Porosenkem-Takovy-politicky-zivotopis-jste-nejspis-jeste-necetli-367405

  Z článku:“… Europoslanec Ransdorf popisuje, proč v posledních dnech značně eskalovalo napětí na Ukrajině. Před několika týdny se totiž objevilo zjištění, že z ropovodu Oděsa-Brody mělo být ukradeno více než 600 tisíc tun technické ropy. V reakci na to parlament prohlásil závod UkrTransNafta, který ropovody spravuje, závodem státně důležitým, který musí být vlastněn a kontrolován ukrajinským státem.

  Následovalo něco neuvěřitelného. Do závodu vtrhl Ihor Kolomojskij, známý oligarcha z Dněproptrovska a jeden z nejvlivnějších na celé Ukrajině. Státní ropný podnik měl přes dosazené manažery ovládat již dříve, ale nyní se jeho podřízení před státním dozorem v sídle firmy zabarikádovali. Vyjednávat se pokoušel ministr energetiky, ovšem Kolomojskij vzkázal, že se s ním nebude bavit. Jediný, s kým je prý ochoten jednat, je prezident Porošenko, další z ukrajinských oligarchů.

  Jednání na nejvyšší úrovni mělo skončit neúspěchem. V Kyjevě se prý mluví o tom, že Kolomojskij v jeho konečné fázi svému protějšku pohrozil, že pošle do Kyjeva dva tisíce příslušníků své soukromé armády, kteří prezidenta sesadí. „Porošenkovi nezbylo, než se obrátit na amerického velvyslance. Ten Kolomojského pozval na konzultaci. Konzultace proběhla, ale výsledky jejich jednání nejsou známé,“ popisuje Ransdorf perličky z ukrajinského zákulisí…“ T onic nemění na tom, že na tzv. Ukrajině po nacistickém puči vládne demokracie západního typu a USA s tím nemají vůbec, ale vůbec noc společného. Za všechno prý můžou Rusové, které je potřeba sankcionovat.

 • Béda • 22. března 2015

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Protesty-proti-prujezdu-vojsk-USA-jsou-pry-propaganda-A-tim-ministr-Stropnicky-v-Partii-zdaleka-neskoncil-367387

  „… Hosty nedělní Partie FTV Prima byli ministr obrany Martin Stropnický (ANO) a předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik. Debatovali o průjezdu konvoje NATO přes Českou republiku. Podle Stropnického se to moc nafukuje, jakékoli zpochybňování našeho dobrovolného členství v NATO navíc považuje za nebezpečné. Kováčik naproti tomu tvrdil, že nejsme v NATO tak úplně dobrovolně a varoval před totalitou. Následně se pánové přeli o Ukrajinu, Rusko i prezidenta Zemana…“Je to spojenecké ubezpečení, že Aliance funguje a je akceschopná,“ prohlásil hned na úvod Stropnický s tím, že k přesunu vojsk nedochází poprvé, jen se to dřív dělo jinými cestami než po silnici a nebývalo to za dne. „Jenže tento průjezd se vymyká, sami Američané říkají, že budou demonstrovat sílu, budou se také zastavovat a debatovat s občany,“ kontroval Kováčik. Podle jeho názoru navíc není postup české vlády úplně v souladu s Ústavou…“

  Takže zjednodušeně: Přeun amerického šrotu není „standardní“ ale jde o demonstraci síly fašistického hegemona který cíleně přivádí země do chaosu a do válečného nebezpečí a žádnou válku ani s mnohem slabšími státy nedokázal vyhrát.

 • zedd • 22. března 2015

  Navrhuju slavnostně otevřít Blanku, kolonu navést dovnitř a odpálit všechna ústí tunelu – pokud ovšem sám nezkolabuje.

 • Am2 • 22. března 2015

  Nápis, který se při průjezdu vojsk NATO nikde neobjeví:

  MÁME VÁS RÁDI! JSTE LIDÉ! JSTE SILNÍ, ODVÁŽNÍ A SCHOPNÍ MUŽI!
  Nemáme ale rádi vaše mocipány, kteří zneužívají vaší vojenské poslušnosti pro své geopolitické hry, které začínají false-flag iniciačními událostmi, a končí hospodářsky zlikvidovanou zemí a miliony mrtvých civilistů.
  A když se po letech vrátíte domů a máte nadbytek času si zjistit, koho jste to vlastně zabíjeli a za koho jste ve skutečnosti byli ve válce, pak pácháte „syndromové“ sebevraždy.
  Převrat na Ukrajině nebylo přání obyvatel Ukrajiny, ale byl to převrat organizovaný USA a to několik let dopředu a s náklady řádově 5.000.000.000 USD.
  Proto od nás nečekejte podporu a ocenění, až budete plnit úkol provokovat našeho skoro souseda Rusko stavěním vojenských štábů u jeho hranic. Úkol třebaže maskovaný jako ochrana Evropy před Ruskem.

 • r.m. • 22. března 2015

  bmw525i napsal
  nemyslím, že na hlavních průjezdních trasách budou nějaké mosty s nosnosti do 3,5 t.

  Původně měli nosnost jinou a ta je i na mapách. Na místě pak bude doplňkové dopravní značení se skutečným údajem.
  Infrastruktura postavená v 90. letech i za 300 mld. tehdejších!! korun z důchodového účtu už zestárla)))

 • Béda • 23. března 2015

  Právě jsem se dověděl, že prý zastavit a dělat obstrukce americkému humanitárnímu kordonu v ČR chtějí místní MÍROVÍ ŠTVÁČI. (štvou lidi k míru)