Chytře do uren!

Už je to zase tady! Komu-anální volby! Opět k urnám! Vhazujte do uren hlasovací lístky, než do nich v sypkém stavu vhodí vás. Každé volby k tomu napomáhají. Jinak, než vždy hůře být nemůže. Odporují tomu kosmické, gravitační, entropické i legislativní zákony. Volit lze jenom v souladu s nimi. A vždy jenom zásadně pozitivně!

Také jsem se vrhl do předvolební kampaně. Řepné již zrušili. Kdo by si rád nevylepšil důchod pár koláči a koblihy? Aby to tak neřvalo, bral jsem u agitačních stánků i volební programy. Měli tam ze mne radost. I nějakou tu propisku přidali navíc.

Doma jsem se pohroužil do zkoumání těch programů. Nemyslete si, k volbám nechodím nepřipraven. Byla to samá sladkost. Všechny byly zase tak pozitivní, líbezné a optimistické, že by se z toho jeden podělal.

Všichni bojují za naše krásné město, aby bylo ještě krásnější. Již to tak děláme od konce Rakousko-Uherské monarchie, a ještě to není nikde moc vidět. Nebýt monarchie, neměli bychom železnice, ulice, silnice a mnoho další věcí. A také bychom neměli nervy v kýblu!

Jsem rozený demokrat. Všechny výsledky všech voleb radostně přijímám. Nechystám se proti vítězům voleb již před volbami, jako činí mnoho pozitivních stran a politiků. Nejsem pozitivní, jsem negativní.

Když budeme chytří, budeme chytře volit. Když budeme chytří, naše město bude mít ty nejlepší úřady, nejlepší školy, nejlepší učitele, nejlepší lékaře, nejlepší jazykové kurzy, nejlepší policisty, nejlepší odborníky, nejlepší podnikatele, nejlepší investory, nejlepší politiky a nejlepší občany. Naše město nebude sice nejlepší ze všech měst, ale určitě bude v první dvacítce. Co se týká narkomanie dětí a mládeže, tak to už je tam dávno.

Když budeme chytří, budeme mít ve městě více parkovacích míst, levné a kvalitní bydlení pro mladé rodiny, levnou a efektivní městskou hromadnou dopravu, dostupné bydlení pro seniory, snadnou průjezdnost městem, průjem, parkovací dům v parku, obnovu rakousko-uherského nádraží, a také zlevněnou vodu, plyn, elektřinu, a hlavně především zlevněné lidi.

Když budeme chytří, budeme mít chytré domy, chytré ulice, chytré firmy, chytré investice, chytré přechody, chytré záchody, chytré výkaly, chytré odpadkové koše, chytrá elektrokola, chytrou dopravu, chytré garáže, chytrá auta, chytré autobusy, chytrou komunikaci, chytré technologie, chytré koncepce, chytrého primátora, ještě chytřejší primátorku, chytré policisty, chytré strážníky, a hlavně především chytré občany. Budeme chytré město!

Abych to zkrátil a nezdržoval, buďte chytří, a mrkněte se do těch chytrých pozitivních programů sami. Ať se přesvědčíte, jak jste chytří, jak z vás chytří politikové dělají chytré občany.

Se mnou je to však horší. Vždy jsem byl blbec, blbcem zůstanu, a na stáří se to ještě více zhoršuje. Cítím se nejlépe mezi svými. Jsem rád mezi blbci, pitomci, hlupáky, idioty, debily, nevzdělanci, analfabety, negramoty, zaostalci a podobnými nechytrými individui. Hádejte jednou, kdo to je?

Přejít do diskuze k článku 15 komentářů