Diskuze k článku


 • Kvalitni Velekněz Ratata • 24. září 2015

  To chce preventivně si vypudit z palice svazující bludy:
  1) naproti sedí dvě dámy;
  2) v diskusi přesvědčujeme protistranu;
  3) diskusi rozhoduje racionální argument.
  Já vím, ono se to radí. Ale trpěl jsem, svrběl mě jazyk (srandičky si nechte, jo ??). Další údy taky, tedy ty obvykle používané ke gestikulaci a řeči těla vůbec. Ale teda vznášejí se jedna báseň, holubičky dvě, to se musí nechat …

 • orinoko • 24. září 2015

  Prakticky vsechny kecane diskuse jsou jaksi nad moje osobni sily. Takze je radeji nesleduji.
  Ale trochu vybocim. Letko? … myslim, ze Letko … dal dohromady velmi vyznamny dokument o 911. Je vynikajici. Nejenze logicky kompiluje ruzne zdroje, aby vysledek mel vahu, ale on cele veci dodal vlastni logickou duslednost. – Tak treba nahled na format tzv. konspirace.
  Jinymi slovy: Hovada muzou lhat, ale MY o tom nemame co pochybovat.
  Mozna si neumite predstavit, kolik lidi je nasrano takovymto poznanim.
  Jak pravi klasik. Lidi muzete oblbovat. Dokonce se to delat docela dlouho. Ale jen opravdovy blbec nepochopi, ze se to neda delat vecne.

 • slava • 24. září 2015

  Celou debatu držel chlapům palce. Ustát před dvěma symetrikami, u kteřých dávno se zastavil vývoj myšlení! S tou „komsomolkou“ , to byla trefa do černého. Na chvíli to ji vyřadilo s provozu. Chvilkami jsem připadal jak na koberečku v kanceláři krajského výboru KSČ. Ale ustálí to!

 • Hunt3r • 24. září 2015

  Michale a Pavle, kua chlopi, smekám. Tohle vydržet by mne stálo rok života….a navíc kvůli odporným pi*kám úplně zbytečně….podobné slepice se dnes musí čepýřit blahem, že se dočkaly doby, kdy se konečně i u nás o ně možná opře nějaký ten Ahmed, když už ani to kolo…(a to se nepovažuji za žádného rasistu, páč čtvrtím lidi ouplně jináč) – což jim z celého srdce přeji, jen se dá čekat, že z toho, nedej Alláh, vzejde nějaký ten 3P (podobně patogenní pitomek), se kterým našinec bude muset sdílet tuhle zemičku (dokud třebas nějaký vlastenecký „terorista“ nerozhodne jináč).
  Ale každopádně přidávám se k názoru, že pokud někde v cizí zemi „hájím“ dobrovolně (!!) zájmy jiných „ozbrojenou složkou“, musím zákonitě počítat s jakýmkoliv odporem a tudíž s možnými (i smutně nevratnými) následky, kteréžto mohou být jinými naopak oslavovány. A pokud jsem takový zaslepený de*il, že nechci vidět, čí zájmy mimo svoji vlast hájím a proč…Morituri te salutant… a chuj se mnou, však na Pravdě procitnu..
  Přeji vám, chlopi, hodně sil a pevných nervů do dalších „bojů“, pakliže s podobně protivnými protivníky …(i když si myslím, že na repete v této sestavě byste byli buď hodně otrlí nebo ..blbí? .. tomu ale nevěřím 😉
  Míru zdar!

 • Dana • 25. září 2015

  Holky v debate s Kesudisem argumentacne vyrazne prevysovaly muzske diskutery.
  Nejen vyrecnosti, ale i poukazanymi fakty. . Letko a Kesudis mleli jejich spekulace, jako ze neveri oficialni versi, nebo zase odbihali od podstaty diskuze do historickych primeru, ktere uz dneska nemaji relevanci. . Docela zoufalci.
  Diskuterky byly v Afghanistanu a presvedcily se na vlastni oci, jaka je tam situace, poukazaly na rozhodnuti OSN a prinesly do diskuse jine vecne dukazy, ktere nesly vyvratit..
  Ze ma Kesudis jiny nazor na vojenskou pritomnost ceskych vojaku je v poradku, zde se ale jednalo o hyenisticke prani smrti svym spoluobcanum, schvalovani zlocinu v nekombatantni zone, souhlas s vrazdenim nevinnych Afghancu a take necitliva sprostota vuci rodinam padlych ceskych vojaku. Volani po krvi neni adekvatni vyjadreni nesouhlasu. . Je to boratske a takove chovani podporuji jen Borati…
  Kdyby se na zacatku afery Kesudis vyjadroval (na FB) zdrzenlive jako v te diskusi na Debatnim klubu, pak by jiste nebyl soudne stihan…

 • Béda • 25. září 2015

  Dana,

  celá válka v Afghánistánu stojí na velice pochybném základu událostí z 11/9/2001, kdy po provedené konspiraci jeden z hlavních podezřelých vyšetřoval sám zločin z něhož byl podezřelý a který pak využil jako základ pro svoji globální intervenční politiku, všeobsáhlé špiclování, omezování lidských práv , unášení a mučení lidí a četné porušování mezinárodního práva. Usáma bin Ládin byl spolupracovníkem zpravodajské agentury USA ještě z časů sovětsko-afghánské války. Z teroristických činů 11/9 snad ani nebyl obviněn. Koneckonců Kesudis správně poukázal na to, že tehdy vládnoucí Talibán na americké ultimátum nakonec navrhl že Usámu vydá k vyšetřování do USA spřáteleného muslimského Pákistánu. USA ovšem potřebovaly zahájit éru globálního válčení (Projekt pro nové americké století, 7 válek za 5 let…), odstranit Talibán od moci v Afghánistánu a nahradit jej nějakou svojí loutkou vstřícnou k politice USA a budování plynovodu projekt TAPI, nikoliv ukončit smírem jednu ze svých četných konspirací.

 • Béda • 25. září 2015

  Dana,

  obě diskutérky potvrdily, že jsou to Pravé (rozdíl od levých – levicových) „komsomolky“ a s prominutím SLEPICE.

 • Dana • 25. září 2015

  Myslet si muzete co chcete, Bedo.
  Ovsem realita je takova, ze z Afghanistanu a Iraku utikaji mladi muzi pred teroristickymi bunkami, talibanci, isilaky a vsechnou moznou barbarskou chamradi. . Prave proti islamistum, ne proti celkove populaci bojovali Americane a NATO clenove. Zapadni vojska nezabijely ucelne nevinne lidi..
  Dnes, po odchodu Americanu vitezi islamsti radikalove. Z casti proto, ze mladi muzi nechteji bojovat, nemaji v sobe visi lepsi budoucnosti a hlavne, nemaji vztah ke sve vlasti. Islamska vira nezna lasku k rodne hroude, pac cely svet je svet Allahuv.. Chapu je, ale presto jsou tito mladi muzi u mne deserteri.
  Je proto dle mne nemoralni, kdyz nekdo urazi pamatku ceskych vojaku, kteri cestne plnili svuj zavazek, kterym se zavazal jejich stat a vyzdvihuje lidi, kteri svou zemi nechrani . Tyto agresory ve vire nazyva odbojari proti okupantum. Oni nebojuji proti okupantum, ale proti „nevericim“.. Je jedno kde. Okupant je zapadni pojem a tihle bojovnici za celosvetovy islam na tento termin zvysoka kaslou…

 • Bety • 25. září 2015

  Otázka pro Danu: Čím to, že v zemích poctěných přítomností vojsk USA se enormně zvyšuje výroba a distribuce drog? Afghanistán je toho zářným příkladem.

 • JK • 25. září 2015

  Nejstrašlivější je, že ty dámy všemu co nakvokaly asi opravdu věří a nemají nejmenších pochyb o dobromyslnosti a absolutní pravdivosti všeho, co vzejde jako oficiální stanovisko od administrativy USA a jejich vazalů. Starší se projevila vyzráleji a chytřeji, šikovně předstírajíc snahu o pochopení a empatii. Mladá dravá se ale předvedla s bezelstnou okázalostí a to byl tedy bonbónek. Dokonce i do obhajoby něčeho tak barbarského jako je mučení, se vrhá bez zaváhání. Vždyť se toho přeci dopouští páníček a ten co činí, dobře činí. Že prý waterboarding je „pohodová metoda“, sama si ho totiž prý vyzkoušela. Panečku, ta v tom udělala jasno. Ona by ale možná své hodnocení waterboardingu jako super zábavy přehodnotila, kdyby ho nezkoušela s přáteli se slovy „až mávnu tak stačí“, ale vzal si jí do parády nepřátelský vyšetřovatel s odhodláním vyprosit si od ní nějaké informace. Možná by se pak dlouho bála i sprchy. Uvědomělé jsou obě jako Miroslava Němcová, takže trapností zcela vyplnily celou atmosféru debaty. Obdivuji oba pány, že se dokázali zdržet každým okamžikem se nabízejících podpásových sarkasmů.
  V souvislosti s tímto představením se mi vybavilo několik lidí, s kterými jsem měl tu čest a projevovali se stejně jako tyto dvě. Dogmatičtí omílači za toho kterého režimu právě platného diskursu, bez náznaku ani ochoty zamyslet se nad reprodukovanou „svatou pravdou“, bez pochybností, bez projevu ducha. Nechci působit šovinisticky, nicméně všechno to byly ženy.

 • Dana • 25. září 2015

  Bety • 25. Září 2015
  Otázka pro Danu: Čím to, že v zemích poctěných přítomností vojsk USA se enormně zvyšuje výroba a distribuce drog? Afghanistán je toho zářným příkladem.
  ——–
  Ano, v Afghanistanu se oproti vlade talibu zvysila produkce opia.
  Predtim, mezinarodni instituce, veleni NATO, se snazili produkci opia zmirnit. Zadarmo rozdavali zrna psenice a jinych plodin mimo maku, nabizeli jine moznosti mimo pestovani drog. . Problem byl, ze pestovani jedlych plodin neni zdaleka tak lukrativni, jako pestovani maku. Sice by slo, vojensky, vypalovat pole maku, coz by ale nebylo v souladu se zemskym pravem Afghanistanu. Byla to afghanska vlada, hlavne president Karzai, ktery se prikre ohradil proti vmesovani se do zemedelskych zalezitosti Afghanistanu. . Poukazoval, ze specialne Americane jsou v zemi proto, aby bojovali proti mujaheedum a ne strkali nos do toho, co si sedlaci na svych polich pestuji. . Americane, kteri nechteli byt osocovani z tvrde okupantske politiky, cizackeho utlacovani, nakonec ustoupili, pac by anti-ami zase po svete tapetovali vychtrle a placici domorodce, jak jim Amici nici jediny zdroj obzivy… To jsou okupanti, ze… :-)
  Nasledky drogovych stezek a paserackych cest nese Evropa dnes, protoze tyto cesty jsou sablonou GPS a mapou pro dnesni paseraky s lidmi….

 • Palo58 • 26. září 2015

  Teda,zvládl jsem jenom část této diskuse. To je mazec,jedna práskačka jak za dob minulých a druhá neví,co je to demokracie! Teda chlapi,obduvuji vás za tu výdrž.

 • karpi • 8. října 2015

  Ještě se tady k tomu zde, po pár dnech, vracím…
  Přímo k videu jsem se už ve zkratce a s ne právě chladnou hlavou jednou vyjadřoval. V diskuzi zde:

  http://outsidermedia.cz/byt-sluzebnikem-obcanu-nikoliv-korporaci-rozhovor-s-miloslavou-posvarovou-byvalou-zamestnankyni-rsd/?show=comments#comment-45313

  Sem se sluší jenom doplnit odkaz na článek, který dotyčná, neskutečně chytrá, milovnice waterboardingu veřejně vyvěsila na svém webu:
  http://www.ozbrojeneslozky.cz/clanek/nalet-v-afg-zasahl-lekare-bez-hranic-a-ti-se-neskutecne-hloupe-ptaji-proc-my-odpovim

  Je to takové detailnější prokreslení jejího mentálního nastavení, pro toho, komu ten rozhovor s Kesudisem nestačil…

 • karpi • 8. října 2015

  + jedna krátká stopáž nádavkem..

  http://www.playtvak.cz/zeny-jsou-horsi-nez-valka-rika-vojak-z-afghanistanu-fxy-/australsky-sen.aspx?c=A151006_143445_australsky-sen_kuko

  Srdcervoucí výpověď českého žoldáka (resp. pardon, profesionálního vojáka) z Afgánistánu. A o tom, co ho nakonec zničilo.
  To jeden neví, jestli se smát, nebo brečet…