Diskuze k článku


 • mirror • 15. února 2015

  Podle Kellera (viz jeho beseda na PL) vláda doporučuje hlasovat pro smlouvu TTIP. Zaorálek, americký řiťolez, je ochoten zrazovat zájmy svých voličů a Mládek ve smlouvě TTIP nevidí nic špatného. Já žasnu, jak někdo, kdo si myslí, že je demokrat, pohrdá lidmi a rozhoduje za ně o tom, co je pro ně dobré a co je špatné. V našem parlamentu budou proti jen komunisté, protože se to neslučuje s jejich ideologickým přesvědčením. Pochybuji, že tzv. demokratické strany lidu povolí hlasovat v referendu. Kdyby se náhodou konalo, televize voliče přesvědčí, jak volit.
  V Evropském parlamentu bude proti GUI (evropská levice a severští zelení). Keller tvrdí, že uvnitř frakce PES – socialisté je 40 poslanců proti. Nakonec asi budou hlasovat pro, protože si je strany uvázaly na velmi krátký řetěz. Lidovci hájí zájmy nadnárodních monopolů.

 • Alena • 15. února 2015

  podle mne pan Babiš už bere TTIP jako hotovou věc. Proč by jinak byly do přenesené daňové povinnosti ( PDP)zahrnuty od letošního roku obiloviny- konkrétně- sója, kukuřice, slunečnice, hořčičná semena, vesměs plodiny, u kterých je GMO varianta. Pro nezasvěcené, PDP byla zvolena údajně u těch služeb a komodit, kde se podvádí, a je nutno k daňovému přiznání poslat výpis s částkou a DIČ odběratele- dodavatele pro křížovou kontrolu. Náš oligarcha si koupí zbytek dosud samostatných zemědělských firem.

 • Magnus Maximus • 15. února 2015

  Přenesená daňová povinnost už léta platí například ve stavebnictví. V zemědělství se potom už dlouho volá. S TTIP to nemá nic společného.

 • Megafon • 15. února 2015

  Nevím jak na to Alena přišla? Ve stavebnictví to byla jedna z mála dobrých věcí, která se za posledních 20 let udělala. A dlouho se po přenesené dani volalo. A to z toho důvodu, že při platební nemorálce a nevymahatelnosti práva a tím i finančních plnění v ČR byli subdodavatelé enormně zatěžováni odvodem DPH i z plnění, která nebyla realizována. To bylo v mnoha a mnoha případech likvidační.

 • Alena • 15. února 2015

  Přenesená daňová povinnost pro stavebnictví platí od roku 2013. O zavedení v zemědělství se neuvažovalo do doby, než přišel na MF pan Babiš. Pokud se v zemědělství podvádí, bylo by logické zavést PDP nejen na všechny obiloviny, ale hlavně na zemědělské práce, podobně jako práce se stavebnictví. To se nestalo, byly zavedeny pouze na obiloviny, které mají GMO mutaci. Zda je to záměr, je samozřejmě spekulace. Faktem ovšem zůstává, že EU komisařka za ČR Jourová TTIP prosazuje. Faktem také zůstává, že úředníkům MF se naskytla unikátní příležitost, mít trh s těmito plodinami zcela detailně zmapován. O které plodiny se jedná, lze zjistit z nařízení vlády 361/2014 Sb.

 • Alena • 15. února 2015

  Megafon napsal

  Nevím jak na to Alena přišla? Ve stavebnictví to byla jedna z mála dobrých věcí, která se za posledních 20 let udělala. A dlouho se po přenesené dani volalo. A to z toho důvodu, že při platební nemorálce a nevymahatelnosti práva a tím i finančních plnění v ČR byli subdodavatelé enormně zatěžováni odvodem DPH i z plnění, která nebyla realizována. To bylo v mnoha a mnoha případech likvidační.

  Netvrdím, že zavedení PDP je ve stavebnictví špatné, a to ani náznakem. Oprava- …..subdodavatelé byli enormně zatěžováni odvodem DPH ne z plnění, která nebyla realizována, ale z plnění, která byla realizována a nebyla nikdy zaplacena…..

 • Aleš • 16. února 2015

  Když se stala eurokomisařkou Jourová, byla to pro nás obrovská prohra. Když to zjednoduším, Babiš nestál ani tak o některé naše problematické, Kalouskovou hrůzovládou rozvrácené resorty (doprava, spravedlnost), ale o místo v evropské komisi a přesně ten resort, co dostal….
  MM- Odvážné tvrzení. Mezinárodní smlouvy často řeší věci, které s nimi na první pohled nesouvisí, měly by být vnitrostátní záležitostí a to co může naoko vypadat jako náhodný souběh okolností, bývá dopředu naplánováno. Stejně jako problémy, které dnes řeší naše zemědělství nebo stavebnictví. Nepovstali ze vzduchoprázdna. Mnoho let zpět už nám je někdo ordinoval. Mezi tím někdo a autory a prosazovateli smluv jako TTIP souvislost vidím.

 • hudryper • 16. února 2015

  Aleš napsal
  Mnoho let zpět už nám je někdo ordinoval. Mezi tím někdo a autory a prosazovateli smluv jako TTIP souvislost vidím.

  Bohužel pravda je ještě tristnější. 25 let nám jsou „ordinovány“ zdejší kocourkovské figurky pro
  jednorázové použití,přičemž případy jako Klaus jsou výjimkou z pravidla. A stejně jako v dobách
  socialismu,dříve než se figurka prodere nad okresní úroveň,musí absolvovat jakýsi povinný pobyt.
  Tenkrát v SSSR,dnes v USA .Figurce jsou zadána mimo jiné její hlavní témata jako jsou npř.
  vznik a urychlené prohloubení státního dluhu,nebo inovace pro vyzbrojení české armády,či jen
  církevní tunel + tunel na penzijní fondy pro všechny české důchodce. Z těch další,větších témat,
  jež vidím u figurky Babiš ,jsou nepochybně přátelství s Monsantem na věčné časy a nikdy jinak a
  TTIP,jakož i plánovaná výměna politických slouhů,kteří si po čase svého výsadního postavení v
  Kocourkově obvykle začnou plést poslušnost s nafoukaností na své „úžasné schopnosti“ a zapomenou na sliby,díky nimž se stali figurkami,o nichž denně informuje třeba ta „naše“ TV. Nic
  nového v české kotlině,Aleši. Ještě předtím,než začal dojíždět Gottwald do Moskvy,aby se naučil
  zakroutit kapitalistům krky,dojížděli čeští politici do Vídně a po IWW tu do Paříže(Beneš, Štefánik)
  ,tu do Washingtonu (Masaryk) a těsně před IIWW zase do Berlína(Hácha). V dějinách této země nebylo jináče,tož dej se do pláče,vlastenče.Zapomněl jsem ještě na jedno z podobných témat,které
  také nebylo vymyšleno v Bohumíně,ani v Praze. Bohumínské usnesení jako vstupenka do paláce
  šlechtičen hlavním vchodem s povolebním kuponem,který je oddělován portýrem při vstupu,ve
  formě opoziční smlouvy,zkráceně OPOSMLOUVY.(Zeman). A je to ! Tata ta,tata,ta,tatatatatat ta.

 • Aleš • 16. února 2015

  Vím, že jsem taktéž použil eufemismus a to jsem to samé nedávno vytkl Gattovi či Umlaufovi. Ale pro vyvedení Magna Maxima z omylu, kdy tyhle jevy jako daně si troufá vidět vytrženy z kontextu, stačil. Je to myslím učitel, ať nekáže harantům bludy.