Diskuze k článku


 • Béda • 6. prosince 2015

  Že mě to vůbec nepřekvapuje. Vždyť jde o ryzí liberalismus. Peníze (a ropa) přece nesmrdí a nemají morálku. I Heinrich Himmler vycházel z tohoto tržního předpokladu při obchodech 3.říše se zlatem a mýdlem. Při správné ceně se kupec vždycky najde. Židovští obchodníci (i bankéři) patřili vždycky mezi ty nejzdatnější.

 • orinoko • 6. prosince 2015

  Co NATO slavna zidovska vira? Palestinskeho musulmana kropi Litym olovem, a tureckeho musulmanskeho pasu zdatne vyhuluje. I s jeho urezavaci zidovskych hlav.
  Jake zasadni PRINCipy Zid vubec cti a dodrzuje? A jeste ke vsemu se povazuji za VY VOLE NE.
  Izrael se zaradil k vysoce odpudivym formam statnosti. Postavte vedle sebe musulmanskeho reznika z Daese a pejzateho fanaTIKa trepajiciho se u Zdi svetove lzi … a rozeznate je?
  Tak dlouho se chodi s veprovym , az se kanec utrhne.
  Zidi mimoradne uspesne makaji na svoji definitivni dejinne diskreditaci.
  Ja jsem nemel tuseni, ze soudruh Erdragon … pardon, trapne jsem se spletl pri vzpomince na holokaust a generalni tajeMNIKY … tedy , ze soudruh Biby dneska kumuluje funkce. Pry ma dnes i zamini.
  Jeste chvili … a bude z nej Jahve.

 • hudryper • 6. prosince 2015

  To co každý zkušenější pozorovatel dění na SV tušil konečně zveřejnil Globes al-Arabí al-Džadíd.
  Myslím že i to bylo důvodem k instalaci ruského systému SS400,který vytvořil nad izraelským k Sýrii přilehlým územím bezletovou zónu. Od té doby se prostě izraelské stíhačky neodlepí od země
  a když,tak jen od Jerusaléma na jih. Pokud nyní Rusové vybaví Kurdy systémy jako jsou Buratino
  a ti posílením tímto současným dělostřelectvem posunou frontu směrem k Iráku,budou to Rusové a nikoliv Američané a Izraelci,co vybudují kurdskou armádu a posléze i stát. Koalice Ruska,Iránu a Kurdistánu vytvoří na SV blok,který bude rozhodovat o cenách uhlovodíků na celém světě. Irák se s chutí přidá a Turecko bude se vší parádou rozparcelováno,přičemž mu nepochybně nezůstane kontrola Bosporu a Dardanel, kterou si prostřednictvím Turecka přivlastnili Britové ve svém staletém tažení proti Rusku.Bohužel se ale přitom asi poměrně rozsáhlé válce na SV nevyhneme.

 • Sio • 6. prosince 2015

  Pomožte mi v tom někdo zorientovat se. Co to znamená, že „Izrael se stal největším kupcem ropy“? Že tu ropu kupuje stát Izrael? Nebo firma registrovaná v Izraeli? Či snad firma, jejíž generální ředitel nebo vlastník je Žid? Že se ta ropa spotřebuje v Izraeli? Nebo se přeprodává jinak? Komu? Prostě tomu nerozumím, napadá mě tolik možností … ví o tom někdo víc?

 • Viky • 7. prosince 2015

  Sio, přečtěte si článek znovu. Pokud Izrael SPOTŘEBOVÁVÁ 75% své spotřeby ropy, ropou z Kurdistánu…? Tak je asi nejspíš konečným spotřebitelem. Pokud cenu dohadují prakticky na místě izraelští překupníci, bylo by s podivem, kdyby nevěděli, co kupují. Izraelský stát tuto činnost samozřejmě neprovádí, to jsou soukromoprávní izraelské subjekty. Ale také vůči svým občanům spojeným s celou špinavostí nijak nezasahuje. Neklade naprosto zbytečné ošklivé otázky. Na benzínkách se to neprojevuje, protože to není nějaká „služba spoluobčanům“, ale byznys.
  Chcete další státy do kterých tahle „krvavá ropa“ teče? klidně. Třeba Japonsko. Tankery přepravní firmy Erdogana mladšího. Tady je rozdíl, japonci jsou konečným spotřebitelem, nezúčastňují se překupnictví, tudíž formálně „nemohou vědět“, přesněji – je jim to jedno. Taky nakupují za ceny velmi blízké světovým.
  Napsal jsem „státy“ tak alespoň ještě jeden, méně exotický. Třebááá… Bulharsko. Ropa dovezená z Turecka do Burgasu je přímo nasmlouvaná bulharskými překupníky na místě. Obrázek v samé podstatě identický s tím izraelským. Ten izraelský je ovšem zajímavější a díky arabským médiím výrazněji představený. Turecko dodá ropě novou identitu, a tak je vlastně vše OK. Ještě nějakou zemi? (předchozí jsou se zárukou, pro tyto další svědčí pouze některé indicie = mnou uváděné nemusí být skutečností) Tedy- Ukrajina, Polsko.
  Všichni „bojují“ proti ISIL, ale co by to bylo za boj, kdyby ISIL neměl zbraně a prašule. Jediná cesta je na místě ulzové body vybombardovat. Protože domluvit se s těmi, kteří „nevědí“ a „nic špatného nedělají“, se prostě nedá.

 • Béda • 7. prosince 2015

  Sio, Viky,

  navíc všichni překupníci snad vědí, že Turecko není žádným ropným státem, že v Turecku se pouze přeprodává cizí ropa. Proč se ptát odkud se na tureckém území vylíhla, že?

 • Bety • 7. prosince 2015

  orinoko napsal
  Zidi mimoradne uspesne makaji na svoji definitivni dejinne diskreditaci.

  To je přímo „svatá“ pravda. Tak dlouho jsme je litovali… Ale holokaustem se holokaust omlouvat nedá, aspoň ne do nekonečna a zvlášť pokud se týká lidí, kteří s tím prvním neměli nic společného. Jen je špatné, že ten zhoršující se obraz zase neodnesou sionisté, ale obyčejní židé, kteří už to ods..li nejednou.

 • Viky • 7. prosince 2015

  Bédo „“navíc všichni překupníci snad vědí, že Turecko není žádným ropným státem, že v Turecku se pouze přeprodává cizí ropa. Proč se ptát odkud se na tureckém území vylíhla, že?““
  Ono je to trošku složitější, proto Vám jednoznačně nepřitakávám.
  To, co Turecko na svém území těží, zdaleka není schopno pokrýt jeho spotřebu, to ano. Jenže ne vše s čím obchoduje je nelegální, nebo přímo amorální. Je zde Írán v sousedství, a kus Iráku bez kontroly ISIL. A ti poskytují tureckým obchodníkům ropu ke spotřebě, ale i k dalšímu prodeji. Terminálová infrastruktura v tureckých přístavech taky nevznikla předevčírem a kvůli ISIL. Proto také mohou Turčáni svůj export přikrýt legálními zdroji. Jsou? Jsou!!! Ale vyvážejí nějak víc, než jim z těchto míst dodávají. Podstatná část nákladu třeba pro Japonsko tak může mít zcela legální původ. A za ten legální původ se schovává i to, co vidíme v kolonách na ruských leteckých snímcích.
  Dá se původ ropy prokázat? Technicky ano, každá ropa je specifická. Prakticky ne, protože kdo by to udělal a na základě čeho? A i kdyby na to došlo, Erdogan prohlásí, že ropa byla už posledních 8-10 let uložena na horší časy v jeho rodinném bazénu. (nebo mu ropu dodali podlí Íránci, na pokyn ruských tajných služeb, aby ho očernili) Pokud se ale cizí ropodealeři vyskytují a dohadují cenu přímo na místech, kde jiná než kradená snad ani není, je to trošku jiný čajík. A do tohoto šálku právě patří zmiňovaní izraelští, nebo bulharští, nákupčí. Ale opět – jiné domluvy, než bomby, nepomohou.

 • Béda • 7. prosince 2015

  Viky,

  „Ale opět – jiné domluvy, než bomby, nepomohou.“ Proto tak trojčí. Kvůli tomu Osman sestřelil ruské SU-čko, kvůli tomu západní aliance bez mandátu bojují s ISIL v Sýrii a ostřelují přitom „nechtěně“ Asadovy jednotky, kde to i bez nich celkem efektivně zastanou – RF, Sýrie a Írán, proto, Osman šel na Irákem nežádanou „misi“ do Iráku. Proto taky západní aliance „válčila“ s ISIL a ten přitom rostl a sílel, ropné rafinérie a onvoje prý kvůli „ekologii“ nebombardovali…

 • Viky • 7. prosince 2015

  Ano Bédo, tak jest. Suška měla vtáhnout do procesu NATO, ale to nějak nevyšlo. Turčáni chtěli být za každou cenu ublížení, protože ublížení jsou, ale úplně jinak. Ukončit takovýhle kšeft? Tsss, to radši zkusit vyvolat konflikt a zavolat západního bráchu „na pomoc“.

 • Béda • 7. prosince 2015

  Viky,

  divil bych se, kdyby se na tom „paběrkování“ za dumpingovou cenu s ukradenou „ISIL“-áckou ropou nepodílely taky ŕopní giganti západních křesťanských bratří demokratických šariátníků. Tyto ctihodné firmy přece vždy byly přitom, když se někde kradlo. Ostatně i ty války a „revoluce“ v zemích surovin a jejich trasnzitů běží v jejich zájmu.

 • Béda • 7. prosince 2015

  Béda napsal

  Viky,

  divil bych se, kdyby se na tom „paběrkování“ za dumpingovou cenu s ukradenou „ISIL“-áckou ropou nepodílely taky ŕopní giganti západních křesťanských bratří demokratických šariátníků. Tyto ctihodné firmy přece vždy byly přitom, když se někde kradlo. Ostatně i ty války a „revoluce“ v zemích surovin a jejich trasnzitů běží v jejich zájmu.

  Třeba existuje nějaké utajené zlodějské konsorcium s akciovou účastí ropných diktátorů se západními giganty ve kterém jsou Osman a ISIL na nižších příčkách obchodního řetězce. Na své si přitom přijdou také zbrojaři, podpoří to zaměstnanost ve zbrojovkách a určitě nebudou tratit lichváři.