Diskuze k článku


 • Béda • 16. prosince 2015

  Ukrajinský (černý) politický humor aneb i tak je možno v demokracii:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jak-si-politici-na-Ukrajine-davaji-pres-hubu-Tereza-Spencerova-shromazdila-sokujici-perlicky-o-kterych-se-u-nas-nevi-413132

  Specifika ukrajinského parlamentarismu vynikla na celosvětovém fóru v minulém týdnu, když se v jednacím sále odehrávaly výjevy, které přiměly ke kousavým poznámkám i otrlé ukrajinské komentátory. Premiér Arsenij Jaceňuk právě hovořil k poslancům, když k němu přiskočil poslanec Oleh Barna a pokusil se jej zápasnickými chvaty dostat z řečniště. Když se premiér bránil, pokusil se jej poslanec dokonce uchopit za rozkrok. Tím rozpoutal rvačku mezi přítomnými poslanci obou koaličních stran. Blok Petra Porošenka v tomto klání nakonec zvítězil na hlavu, načež premiér Jaceňuk, jehož poslanci dostali nakládačku, lapidárně zkonstatoval, že „těch debilů bylo příliš mnoho“…Poslanec Oleh Barna, který svým útokem na premiérovo mužství bitku rozpoutal, je podle deníku Vesti učebnicovým příkladem víceúčelového poslance ukrajinského typu. Na jednu stranu absolvoval tři vysoké školy a je učitelem matematiky, fyziky a informatiky. Na druhou stranu je však vicemistrem Ukrajiny v zimním polyatlonu, což je biatlon vylepšený o cvičení na hrazdě. Už jako poslanec se aktivně účastnil bojů na Majdanu, byl zraněn, což mu ale nezabránilo vyrazit pacifikovat rebely na Donbas.

  Nedávno se v televizní debatě utkal s vysokým představitelem kyjevské oblasti za minulé vládní garnitury. Debata skončila fyzickým střetem, který poslanec Barna završil tím, že soka polil kyselinou. Jako parlamentní řečník je matematik Barna známý svou vybranou sprostotou…atd.

 • Béda • 16. prosince 2015

  omluva za copy ale toto jsem musel: (pokračování) Mimochodem, „šturmovici“ nejsou jediná specifická role v ukrajinském parlamentu. Každá frakce potřebuje i „semafor“, poslance, který rozhoduje, jaký nátlakový prostředek právě nasadit, nebo „scénáristu“, který poslancům píše projevy potřebné k dosažení požadovaného efektu. Další poslanci jsou pak využíváni například k tomu, aby do sálu nosili rajčata a vajíčka, která pak fyzicky zdatnější zákonodárci po konkurenci metají.

  „Každá frakce má dva až deset ‚šturmoviků‘, většinou bývalé sportovce, občanské aktivisty a nově i vojáky. A ve správnou chvíli je pouštějí ze řetězu. Existují ale i nezařazení poslanci, které si lze na rvačku najmout. V parlamentu sice pracují špatně, ale zato se skvěle perou,“ říká politolog Ruslan Bortnik. Obvyklá taxa za „šturmovika“ prý činí tři až čtyři tisíce dolarů měsíčně. Nejpropracovanější systém má majdanistická Radikální strana Oleha Ljaška, ale též Národní fronta a Blok Petra Porošenka.

  Znalci kyjevského parlamentu už dokáží poznat, kdy se schyluje ke rvačce. Parlamentní „šturmovici“, obývající lavice uprostřed sálu proti řečnické tribuně, v takovém případě obvykle odkládají saka a kravaty nebo rovnou usednou do lavice v tričku…

 • fajt • 16. prosince 2015

  Béda napsal
  Jako parlamentní řečník je matematik Barna známý svou vybranou sprostotou…atd.

  https://www.youtube.com/watch?v=NAynANkeuEg

 • fajt • 16. prosince 2015

  http://ceskoaktualne.cz/2015/12/ceska-armada-chce-nakoupit-boty-pro-vojaky-za-42-miliard-korun/ – to se ty děcka v Bangladéši ( či v které kolonii ) pos… než vyrobí neprůstřelné boty z bambusu :-) tak který švejk si udělá parádu za 42 miliard ( počítám, že tak max deset mega půjde na zakázku, i s cesťákem pro nějakého kohoutovského kontraktora ) a dá navždy kokotlině vale. ..)

 • fajt • 16. prosince 2015

  https://russian.rt.com/article/137077

 • Asfalt • 16. prosince 2015

  Daleko od věci není zpráva, že turecký poslanec, který poskytl rozhovor RT, v němž upozornil na existenci důkazů, že Islámskému státu byl dodán sarin přes Turecko, čelí trestnímu oznámení.
  V rozhovoru zde: https://www.rt.com/news/325825-sarin-gas-syria-turkey/ turecký poslanec sdělil, že v r. 2013 bylo tureckým státním zastupitelstvím zahájeno trestní řízení ve věci dodání komponent pro výrobu Sarinu teroristům. Sarin byl použit při chemickém útoku v Ghoutě a dalších místech v Sýrii. Útok [moje pozn.: jež měl posloužit jako záminka bombardování Sýrie] vedl k tomu, že se Sýrie vzdala svých chemických zbraní.
  Přestože pro vyšetřování byly zajištěny důkazy včetně nahrávek rozhovorů sjednávajících obchod s Hayyam Kasap, bojovníkem Al-Qaedy, všech 13 obviněných bylo nenadále propuštěno z vazby a trestní řízení zastaveno. Všichni obvinění pak ihned opustili Turecko přes turecko-syrskou hranici.
  Zdroj: https://www.rt.com/news/326084-erdem-rt-interview-treason/

  PS: Myslím, že to zatím ještě nikdo nepublikoval v češtině, možná by Outsidermedia.cz mohlo být první :)

 • Dana • 16. prosince 2015

  To jsou mi zase spekulace. Proc by asi byl v zajmu zapadniho trhu chaos v Baku ? Jen at si ropu pumpuji, pridava to na nadbytku oleje a tim zustavaji svetove ceny ropy nizke.
  Prirovnani k ukrajinskemu Majdanu take silne pokulhava, v Azerbajdzanu nevolaji statisicove davy po zmene, jen par silencu, co se snazi o rozvrat vlady. Tedy jen zase mala anarchisticka skupinka. Americanum Azerbajdzanci nevadi, jsou neutralni, byt pod ruskym protektoratem. . Zrovna minuly mesic podepsal Putin s tamni vladou smlouvu o ochrane ruskych investici , takze v pripade islamske „revoluce“ si touto smlouvou vyhradil pravo zasahovat vojensky. .

 • Velekněz Ratata • 16. prosince 2015

  Podívejte se na tohle
  https://www.youtube.com/watch?v=WNQi-H8BKl4

 • Béda • 16. prosince 2015

  Velekněz Ratata napsal

  Podívejte se na tohle
  https://www.youtube.com/watch?v=WNQi-H8BKl4

  To vypadá, že mafie má veřejné vystoupení.

 • Irena • 16. prosince 2015

  https://www.youtube.com/watch?v=F5XuKFOT1mI
  Нач.ГОУ ГШ ВС РФ Сергей Рудской подвел итоги действий рос.авиагруппы в Сирии с 30 сентября

 • Béda • 16. prosince 2015

  Poté co se podle jejího muslimského milence zasebevraždila mladá česká dávka 13 bodnými ranami (z toho 3 do srdce – policie ČR matce nechce zpřístupnit spis, srdce se údajně ztratilo) zde máme 2 podobný případ: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bohateho-saudskeho-developera-zprostili-obvineni-ze-znasilneni-Pry-jen-upadl-a-divka-byla-nahodou-primo-pod-nim-413219
  „Saúdský milionář podnikající ve stavebním průmyslu byl zproštěn obvinění ze znásilnění poté, co u soudu řekl, že na osmnáctiletou dívku upadl, a mohlo tak dojít k náhodné penetraci. Když došlo k jeho zatčení, údajně řekl: „Bude to muset dokázat.“ Informuje The Daily Mail…“

  Tak se mi zdá, že v šariátu již žijeme.

 • Irena • 16. prosince 2015

  http://politikus.ru/video/65673-prodolzhenie-istorii-s-pistoletom-tt-na-rynke-solovki.html

  Koho u nás pošleme do přední linie :-)

 • Béda • 16. prosince 2015

  Nejdůležitější je svoboda. http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/ceskoslovensti-vojaci-v-zaloze-uz-prohrali-prvni-bitvu-rozhovor.html

  „…V minulých dílech jsme zveřejnili informace o hackerských útocích na desinformační portály Aeronetu a Svobodného vysílače, tento měsíc útoky cílily na všechny, kteří se pohybují kolem polovojenské organizace Československých vojáků v záloze. Proč se tak děje nám vysvětlil EuroDOCSIS, jeden z hlavních tahounů této anonymní provládní hackerské skupiny…“