Jeďte do Itálie na dovolenou, škrabat se v rozkroku

Reklama


Když jsem si dnes na internetu četl velice důležitou mediální zprávu o tom, jak si mladá americká popová hvězda užívá na dovolené v Itálii a přitom se škrabe v rozkroku, tak jsem upadl do velice libého snění. Při svědění, které mne přitom pronásledovalo, jsem pochopil demokratické hodnoty a zápas o demokracii.

Podotýkám, že jsem občan velice loajální, který je zastáncem mírného pokroku. Ovšem pouze v mezích zákona! Ostatně jako důchodci, který to má za pár, a který se pomočuje, mi už nic jiného stejně nezbývá. O některých věcech, jako je například naše demokracie, nelze vůbec hlasovat. Otevírá se tím totiž prostor pro lidský omyl.

Naše starosti o světové uspořádání, světový mír a světový pořádek jsou založené na úsilí o společné hodnoty, které mají na naší cestě k  nezávislosti, svobodě, demokracii a blahobytu osobitý charakter. Je to rozumná metoda, ke zlepšení lidské existence a jak si pojistit demokratické výdobytky, která ovšem vyžaduje mimořádnou mravní sílu.

Musíme postupovat s obezřetným optimizmem, abychom podporovali mírový proces spějící k demokratické budoucnosti. Je to válka o demokracii, vedená kvůli obhajobě lidských práv. Jsme aktivními účastníky budování nového mezinárodního pořádku, opřeného o praktické hodnoty, což však vyžaduje pragmatické vyrovnání s realitou.

Panující řád nemá žádnou obecně sdílenou definici. Je založen na vnitřně vštípeném úsilí o svobodu. Proto musíme vybízet druhé k dodržování a rozvíjení lidských práv. Demokracie a lidská práva jsou inspirací našeho jednání k všeobecné globální transformaci. Není to jenom náš morální podnik. Svět musí ctít naše demokratické naděje. Vyžaduje to ovšem prestiž a zastrašovací schopnosti.

Když jsem se z toho erotického snění u obrazovky probíral, zjistil jsem, jak jsem vlastně šťastný. Bylo to tím, že jsem si uvědomil, že poměry v rakousko-uherských káznicích se rozhodně zlepšily. Především proto, že Rakousko-Uhersko již neexistuje. Může za to ta pomlčka, která se dostala mezi Rakousko a Uhersko. Pak už to šlo strašně rychle, až k Hitlerovi, naší pomlčce a k dnešku. Bílá hora je nejlépe vidět z Černého údolí.

Poměry jsou dnes rozhodně mnohem lepší. Například se již nemusíte vůbec trmácet až do Itálie, abyste tam sledovali světodějné události a omrkli tam někde na pláži tu popovou hvězdu a potom meditovali nad tím, proč ji také něco svědí v rozkroku. Internet vám celý seznam takových velice důležitých zpráv přinese až domů, doslova až před hubu. Stačí jen čumět, jako tele na nová vrata.

Přírodní a občanská realita spolu s digitální revolucí díkybohu ztratila na půvabu. Už nemusíte namáhavě chodit do přírody a sledovat bory, jak šumí po skalinách. Nemusíte se stříkat repelenty na komáry a klíšťata. Nemusíte se intoxikovat očkováním proti alergiím. Nemusíte se obávat prasečí a ptačí chřipky.

Oproti monitoru televize, počítače, mobilu, tabletu či povzbuzujícím tabletám jsou přírodní a občanská realita velice málo kontrastní a pestré. Jejich rozlišení je velice nevýrazné a šedivé. A co je to hlavní, jestliže jste jejím trpícím aktérem, tak vás jenom velmi rozesmutní nebo strašně nasere.

Digitální přenos reality je však hygienický. Sice vás také emočně vzruší, ale nemusíte při tom například jezdit po rozmlácených a rozestavěných silnicích, nebo se belhat po zaplivaných chodnících plných odhozených špačků, vajglů, žvýkaček a psích sraček. Nemusíte mít strach, že na vás z domovních kontejnerů vyskočí krysa, bezdomovec nebo vysoká životní úroveň.

Světodějné události jsou mým velice oblíbeným koníčkem. Ovšem mimo toho, když na mě přijde to svědění. Trpím totiž inkontinencí a díky tomu zapařeným a opruzeným rozkrokem. Pokud těm světodějným událostem trochu porozumíte, tak zjistíte, že jsou vlastně těmi největšími vtipy na světě.

Musím již končit, abych si vzal prášky na hlavu, žaludek, střeva, trávení, povzbuzení, spaní, erekci, zácpu, průjem, inteligenci, bolavé klouby, močení, prostatu, srdce, pomočování, vlasy, ponocování, paměť a já již fakt vůbec nevím, na co. Dejte si majzla, abyste nepřišli do podobných potíží. A užijte si řádně na dovolené, ale jen to, co je dovolené.

Přejít do diskuze k článku 6 komentářů