Diskuze k článku


 • Bety • 19. dubna 2018

  Volby jsou k ničemu proto, že zvolení nejsou za nic zodpovědní a ještě si zařídili imunitu. Pořád platí – Podle skutků poznáte je. Každá strana by měla mít konkrétní program, který by řešil konkrétní věci. Neměl by obsahovat žádné mlhavé, mnohomluvné a vznešeně znějící fráze. Hodláme zařídit to, to, a to a to
  tímto způsobem. Pokud vám námi navrhovaný program a způsob jeho realizace vyhovuje, tak nám dejte svůj hlas. Pokud námi navrhovaný program nebudeme plnit, nebo se dokonce pokusíme udělat pravý opak, souhlasíme s okamžitým odstoupením a s trestní odpovědností. Pokud se během doby naší vlády vyskytne
  nový, závažný a programem neřešený problém, budeme ho řešit referendem.
  Samozřejmě by takovýto způsob stejně nemohl postihnout všechno, ale vyřešil by
  dost na to, aby ty vládychtivé udržel v nějakých mantinelech.
  Koneckonců existuje dost lidí, kteří rádi řeší problémy a mohli by se tímto způsobem realizovat. Jen nesmí mít pocit beztrestnosti.
  A v médiích by to mělo být obdobné – dokázali jsme ti, že jsi vědomě lhal tak vypadni.
  Hodně idealistické, co? Ale pak bych možná v tu demokracii začala věřit.

 • fajt • 19. dubna 2018

  česko – země, která není dobrá pro chudý a ani pro bohatý, staré eutanaziuje a mladé dokonale spaluje … snad muslimské bratrstvo tomu vyrabovanému důlku dá nějaký civilizační řád. ..)

 • Gatta • 19. dubna 2018

  Volby … ano … jistě tam jsme si „všichni rovni“.
  Všichni mají svůj jeden a pouze jeden hlas.
  Jen někdo může svou stranu (své zájmy) podpořit i třeba nějakým milionkem – oficiálním sponzorským darem. Kde je ta rovnost ? … všicni víme …

  Tedy pokud nebude jednoznačně omezena velikost sponzorských darů (v hodnotě odpovídající možnostem mediální zaměstnanecké mzdy, průměrné zivnosti či menší firmy) na jedno RČ nebo jedno IČO za rok, tak si o nějaké volební rovnosti můžeme jen nekonečně povídat.

  Pozn: „Neoficiální“ sponzoring není předmětem volebního, ale daňového a trestního práva.

 • Amenre • 19. dubna 2018

  Gatta : obavám se, že to nic neřeší, jelikož sponzorské dary se dají takto rozepsat stejně tak jako pracovní agentury rozepíšou odpracované hodiny na x „dohod“. Takže takový Dědek nepošle 10 mega Gazdíkovi, ale udělá to za něj 30 lidí s 30.000 Kč. Nebo 1000 lidí s 1.000 Kč. Tož a teď kontrolujte zda dotyční opravdu poslali tuto částku.
  A co se týče rovnosti hlasu, tak mě spíš trápí, že při kandidatuře na prezidenta má jeden senátor sílu hlasu 2 poslanců nebo 5.000 lidí z ulice. Nemluvě o tom, že někteří poslanci to podepsali 3 kandidátům.

 • Gatta • 19. dubna 2018

  Re Amenre – kolik senátorů = kolik lidí je parametrický problém, jinak souhlas.

  Ale možnost neomezeného sponzoringu je problém systémový. Viděl bych to tak na 10 000 na RČ a u firem něké 0,x % ze zisku, maximálně ale 100 -250 000,- Kč.

  To že se něco nedá ošetřit dokonale, tak to neznamená, že s tím nemá smysl bojovat a jev se snažit omezovat – to je totiž takový tradiční omyl a velmi často jen výmluva k nekonání ničeho. Takový obíbený komunikační faul.
  (opravdu to neberte osobně)

 • Gatta • 20. dubna 2018

  PS
  Možná mnou uvedená čísla jsou mimo, ale zavedením striktního stropu pro politické sponzorství na jedno RČ a jedno IČO by se z problému systémového stal problém parametrický, který se dá snáze upravovat a měnit.

 • Bety • 20. dubna 2018

  Sponzoring od firem je stejně jako lobování prachsprostá korupce, jen jinak
  pojmenovaná.

 • Gatta • 20. dubna 2018

  Re Bety – velký SOUHLAS !!! – asi jediné úplně správné řešení je možný politický sponzoring – finančně zastropovaný a pouze na RČ.

  Nevím proč, ale asi mi to připadlo příliš neprůchozí – tak jsem hledal nějakou cestu postupných kroků.
  Ono v každé republice od antiky, přes Benátky , VFR, k Leninovi až dodnes … vždy o tom kdo je a není plnoprávný občan rozhodovaly jeho peníze nebo jeho moc. Což jsou ostatně jen dvě strany jedné mince.

  Netřeba v to všem hledat logiku a dokonce snad ani zákony – jde pouze o moc a peníze … a dalších 7 hlavních nectností (lakota, obžerství, lenost, pýcha …)
  Pozoruhodný postřeh byl dnes na Mackovi ohledně zdůvodnění US ohledně posouzení možných změn v protikuřáckém zákonu.

  *****
  http://www.macekvbotach.cz/patecni-glosy-20-4-2018/

  „Karolina Stonjeková:
  Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský obhajuje fakt, že ÚS smetl ze stolu námitky proti protikuřáckému zákonu takto: „Kuřárny jsou prostředkem, který nechrání zdraví populace. Úplný zákaz ostatně představuje standardní řešení, jež není nijak výjimečné ani V OKOLNÍCH ZEMÍCH.“
  Tady už jednomu fakt zůstává rozum stát! Až do dnešního dne jsem měla za to, že cílem tohoto orgánu je posuzovat, zda jsou/ nejsou napadené normy v souladu s Ústavou České republiky!!!
  Ale asi to nějak přestalo platit nebo co… Od teď bude zřejmě rozhodující, to co je nebo není výjimečné v okolních zemích.
  Hoďte na něj síť!“