Krvelačné bestie řádí

Reklama


Vůbec nevím, čemu se ještě vůbec divíme? Dnes mi někdo poslal emailem odkaz na nějaký článek, pojednávající o nějakých bestiích někde na nějaké Ukrajině, které jsou prý krvelačnější než zvířata. Měl jsem se divit. Krátce předtím jsem šel cestou z oběda kolem obchodu s akvarijními rybičkami. Ten článek jsem nečetl. Nebylo to, myslím, vůbec nijak nutné.

Obchod z otevřených dveří zapáchal typickým mrtvolným zápachem těchto odporných brlohů s otroctvím a utrpením zvířat. V kalné močůvce akvárií chabě provzdušňovaných fekálním plynem, který koloval v zatuchlém prostředí toho krámu již několik let, bezúčelně plavaly zmátožené rybky a mučivě čekaly na svůj prodej nebo smrt.

Vůbec bych se nedivil tomu, kdyby nějaká krvelačná bestie chtěla všechny ty obchodníky s bolestí zvířat a sentimentálním idiotizmem dementních občanů podřezat rezavým nožem s roztřepeným ostřím nebo vyhodit jejich hnusné brlohy i s nimi samotnými rovnou do povětří.

Ostatně, není krvelačným každý masožravý občan, který nechce vidět bestialitu, genocidu, mučení a vraždění v každém řeznickém regálu a na každém talíři s kusem masa? Není zajímavé, že když porcujeme my druhého, tak je všechno v pořádku, a říkáme tomu humanismus, svoboda, demokracie, pokrok a vrchol evoluce? A není podivné, že jakmile začne porcovat někdo nás, náhle je vše špatně, jedná se o zvěrstvo, brutalitu, bestialitu a krvelačnost?

V jednom tom špinavém a těsném akváriu bez rostlin plovala tupě nad zahnojeným dnem nějaká větší ryba. Měla na čumáku otevřenou ránu, ze kterého se provalovalo hnijící živé maso. (Některý čtenář nebo idiot se jistě ohradí, že ryby vůbec žádné čumáky nemají, aby tím dokázal, jak se v tom, co uvádím, hluboce mýlím.)

Ta větší ryba by ve svém přirozeném teritoriu žila ve vodním prostoru pojímajícím možná několik desítek nebo stovek kubických metrů. Nežila by ovšem ve svobodě, demokracii a blahobytu. Žila by v hnusné totalitě bez všech lidských a občanských práv.

Propočítaný akvarijní prostor těch zbylých malých rybiček, by byl jistě ještě menší. Ale nějak jim to už asi nevadí. Žijí tak již spoustu generací a nepřijde jim to vůbec nijak divné. Mají přece svobodné volby. Mají přece možnost svobodné volby. A mohou cestovat. Mimoto mohou také pozitivně myslet. Člověk by nevěřil, jak jsou večerní paneláky se shodně blikajícími okny záblesky seriálů a reklam plné optimizmu a dobrých rad deviantních psychologů.

Dnes mne na přechodu pro chodce málem porazil nějaký fanatický idiot s autem vyzdobeným státními vlaječkami v každém okně. Zřejmě se pomátl a zešílel vlivem nějaké strašlivé události, o které nemám vůbec žádné ponětí. Stala se z něj krvelačná bestie. A sám jsem zřejmě zaostalý.

Nevíte, který idiot namluvil lidem, že zvěř je krvelačná? Není to nějaký potměšilý řezník, který si na ně pěkně pečlivě brousí nůž?

Přejít do diskuze k článku 18 komentářů