Diskuze k článku


 • Béda • 26. července 2015

  Skvělé! A jaké je řešení, Stane? Co se vyřeší tím, že začneme postupně přijímat stále víc migrantů z těch oblastí? Bude se bojovat méně? Co když víc? Co zabrání těm, které jste popsal, že se na tom podílejí, někteří pravda jenom zvenčí a zdálky, aby v tom nepokračovali a ještě ty procesy neprohloubili?

 • Béda • 26. července 2015

  Co pak? Budeme přijímat ještě víc migrantů?

 • merlin • 26. července 2015

  správně děláte, lidi v tom mají zmatek. :-) Taky jsem si všimla, že tu pořád někdo píše islám a šária, což je zbytečné, páč se to nedá oddělit. šária je soubor neměnných božích pravidel, jak žít, který samozřejmě zahrnuje i právo, když islám, pak šária :-) liší se jen konkrétní aplikací práva podle jednotlivých právních škol, sunnité mají 4 právní školy, největší je malikí a platí v severní africe a části perského zálivu. šafií zhruba na pobřeží středozemního a černého moře, hanbalí je dominantní na arabském polostrově /Saudové, Katar/a nejumírnnjší je hanafí /severní írák, východní sýrie, ale taky třeba bosna, a střední asie. Zatímco šiíti se dělí na tři základní proudy podle počtu imámů / uznávají 4, 7 nebo 12 historických postav imámů, další šiítské proudy tvoří alawité, ismailité a drúzové.
  Taky tam hrají velkou roli mystická súfijská bratrstva, obstarávají reformní hnutí v rámci těch různých právních škol, třeba v rámci právní školy hanbalí to bylo hnutí wahábí /saudové/, v rámci právní školy malikí hnutí ansar/mahdíja je to střední a západní súdá a sanusíja /Kyrenajka/ Súfijská bratrstva/taríky/, které se nevážou na právní školy převládají v severním a východním súdánu, ale i v některých státech maghrebu /mezi berberskými kmeny tuaregů, kabylů je to třeba marabútismus/.Reformní muslimské bratrstvo je kromě egypta zastoupené dnes po celém arabském světě, stejně jako konzervativní salfisti. Například při vzniku isil sehrála významnou roli súfijská tarika Nakšbandíja, která původně vznikla ve střední asii a odtud šlo do číny a na kavkaz a přes čečensko se prodrala s pohrobky duky umarova do íráku, kde se spojila s bývalými členy baas. Ted jsem ale četla, že se mezi sebou rovněž rozkmotřili, situace je, jak ji popisuje vtipně stan, dosti nepřehledná a stále se mění

 • lomikel • 26. července 2015

  mozne vychodisko je at se u Alaha rezou mezi sebou, ON uz si to prebere. Trebas pokud by Turek valcil doopravdy s ISIL tak maji moje pozehnani…

 • orinoko • 26. července 2015

  Celá situace připomíná gordický uzel. Ten výčet vlastně není úplný.
  Opičákova Emerika souhlasí s Erdragonovým bombardováním iráckých Kurdů, ale na Kurdy v Sýrii nesmí sáhnout. S nimi má svoje zámysly Hosseinova opice, která souhlasí, že v Sýrii může bombardovat ISIL-Daeš a vytvořit dokonce bezletovou zónu do hloubi syrského území v místech, kde se Daeš dostal až k severním hranicím protektorátního území šesticípého krále Davida. Turecko je vlastně IzraHELLský protektorát, přes nějž je IzraHELL vlastně členem NATO.
  Celé jsou to vlastně nedomyšlené důsledky původních mckovbojských záměrů celé letité garnitury emerických dinosaurů NWO, byť záměr chaosu naplněn byl , ale bohužel jinak, než si emerický imperialista představoval.
  Lehce se může stát, že syrský Assad ve funkci přežije i toho současného blonďáka v černém vigwamu, a začne být legendou typu Fidel Castro.
  Erdragon svolává NATO. Divíte se mu? Do vlády s tím hitlerovským hovadem nikdo nechce, armáda klade odpor a armádní senioři bijí na poplach podobně jako ti v Česku. V Turecku narůstá rezistence „ulice“ a Erdragonův syn je namočen ve kšeftech s naftou nakupovanou z Iráku i Sýrie, tam, kde na ní dosáhne Daeš.
  Turecká prokuratura o tom ví, ale zatím si netroufá zasáhnout.
  V Turecku vládne de facto mafie soudruha Erdragona, a to ještě jeho dcera dozírá na chod tajné nemocnice pro tělesně poškozený dobytek z Daeše.
  A nad tím bdí Bibi z IzraHELLského režimu a rád by v somanském protektorátu uprdelil svoje éroplány, aby nasral Irán.
  Turecko se ocitá na hraně, za níž už není návratu. Hrozí mu postupný rozpad a rozklad. Žid by měl významné zahraniční enklávy.
  A propos. Sýrie velmi trpí suchem. A nedaleko Damašku se našly významné zásoby plynu.
  A to má nechat Žida v klidu?

 • merlin • 26. července 2015

  ještě bych k výše napsanému dodala, že wahábisté vyrábí neskutečné množství osvtového mtaeriálu za účelem radikalizace umírněných, takže se bohužel radikalizuje i střední asie, kavkaz, dagestán, povolží, bosna,/ jsem vystudovala:-)/ a všichni mají fakticky strach, by se nezbláznili i šiíté v azerbajdžánu kvůli ropě.

 • orinoko • 26. července 2015

  Tady si nevystačíme jenom s islámem. Má snad někdo pocit, že ten horror Starého zákona , což je židovská práce, je nějaká mírová selanka?
  Na islám se jistě můžeme dívat všelijak, ale co vás napadá, když vidíte Žida u Zdi nářků? Vypadají, jako když jsou pod drogami. Anebo mají padoucnici?
  A ty jejich krabičky na hlavách, Jéžíši, jak se jim říká? Myslím , že to začíná písmenem Y nebo I.
  Naši mladí mají kroužky v rypákách, na jazyku kovový hrách, mají novodobé příušnice a „ozdoby“ na Pahlaví… Myslíme si o tom své.
  A když má Žid na palici nějakou škatuli, kterou rozdává každému, koho potká, tak to je něco extra?

 • merlin • 26. července 2015

  ono tady toho chybí, třeba ted mi vytanulo, že se ještě nemají hodně rádi saudové s muslimským bratrstvem. A to ješt orinoko i stan pominuli jemen.

 • vittta • 26. července 2015

  Žida nikdo jen tak nevidí, Orinoko, byť mnozí je cítí za každou lumpárnou a každým rohem.
  To je ovšem pouze teorie.
  Za to muslimů je tady ( v Evropě) vidět tisíce a další tisíce jich čekají.
  A vo to kráčí, víš?
  Žida se nezbavíš, protože nevíš nic, jestli tady je, nebo není, jestli za něco může, nebo nemůže, jestli to Žid je, nebo není…to vědí jen židobijci a jejich teorie leckdy připomínají spíše nějakou scifi literaturu, jak politickou myšlenku.
  Ale islám vidět je a jeho agresivita…také.
  Kromě toho, nezdá se, že by arabští šejkové, co mají pod zadkem miliony tun ropy byli chudší, jak Rockefelové.
  Tak kdo vlastně tomu světu vládne?

 • orinoko • 26. července 2015

  Příkladem nečekané normálnosti je, když už vedle sebe a spolu bojují proti islámskému dobytku šíité i sunnisté, jako už k tomu dochází v Iráku. Irák se potřebuje nadechnout stejně jako Sýrie. Když jde o fanatiky a hovada, tak je ohrožen každý.
  A za další: Zroentgenujte do minulosti tzv. křesťanství a máte před sebou současné animozity islámu.
  A za další další: Islámské státy čeká v nejbližších letech prudká feminizace společnosti. Nemrdaví kreténi budou u svých Hurisek, a celá armáda normálních chlapů bude buďto bojovat , anebo poté opravovat.
  Sýrie je na tom podobně jako Irák. V maskáčích vidíte chlapy v létech anebo snad rekruty. Začíná chybět hybná síla středověkých … olalá … chlapů. Nevidíte žádného tlusťocha, Hosseinovu bejčí šíjí, je vidět, že toho mají plné kecky.
  Ale on dochází matroš i na druhé straně.
  Ve chvíli, kdy Daeš udeřil na Sinaji, tak se asi Sísímu rozsvítilo konečně v makovici a chce vztahy se Sýrii povýšit na bývalou úroveň.
  Se Sýrii navazuje opět normální vztahy Tunisko, jihoamerická Uruguay přijala nějaký počet syrských běženců, obnovily se kontakty s Kuvajtem, a Alžírsko obzvlášť prožívá syrský úděl, protože je další na řadě. Vzniká mezi Sýrií a Alžírskem zvláštní relace.
  Jde o pud sebezáchovy. Islám jede po vedlejší koleji.

 • Sasin • 26. července 2015

  Tuhle poudačku, kterou nigdo nezná, provozují stejní háje zla a harpagondechajci od nepaměti a furt nigdo neví gde bydlí.

  Dej mu do zubů povídá rab ín a já ti zaplatím škody. Pošlu ti na pomoc kolegu, kterého potkal stejný osud. Kolego dej mu do zubů povídá rab ín a já ti zaplatím škody. Pošlu ti na pomoc kolegu, kterého potkal stejný osud a zaplatím ti zbraně. Kolego dej mu do zubů povídá rab ín a já ti zaplatím škody. Pošlu ti na pomoc kolegu, kterého potkal stejný osud a zaplatím ti zbraně a gdyž se ti povede, zaplatím ti volební kampaň. Kolego dej mu do zubů povídá rab ín a já ti zaplatím škody. Pošlu ti na pomoc kolegu, kterého potkal stejný osud a zaplatím ti zbraně a gdyž se ti povede, zaplatím ti volební kampaň a seznámím tě s dalšími mými kolegy, se kterými vyženeš okupanty, nastolíš svoji vládu a budeš mocný a to jen za úroky z majetků, které s mojí pomocí u mého nepřítele získáš. Tož komu to není ještě jasný, volte je!! Už na to čekají.

  Lidi se babrají ve střevech jiných národů a nevidí jak to u nás chodí.

  Dej mu do zubů nebo okradni někoho povídá rab ín a já ti zaplatím škody. Pošlu ti na pomoc kolegu, který si taky chce nakrást a potkal ho stejný osud. Kolego ukradni ten stát nebo ho alespoň zavleč do války povídá rab ín a já ti zaplatím škody. Peněz máme kolik budeš chtít, stačí půjčku jen něčím založit a lup máš doma. A tak si tady štrykujeme ponožky se stále stejným vzorem. Inteligenti hádají s koulí a hlupáci tomu věří a tento poznatek rozvíjejí dál ve svých názorech. Tož tak. Muheeeeeee

  „Šla Nanynka do zelí, do zelí, do zelí, natrhala lupení, lupeníčka. Přišel za ní Pepíček, rozšlapal jí košíček, ty, ty, ty, ty, ty, ty, ty to budeš platiti.“ :-) :-)

 • Sio • 26. července 2015

  Mám k pochopení těchto problémů poměrně skromné požadavky. Není moc zajímavé, kdo s kým a proti komu. To se mění pomalu každý měsíc a zajímavější by asu bylo znát čí peníze a zbraně proti čím penězům a zbraním a proč.
  Ale i to je nejspíše zbytečně moc detailů. Situace je poměrně jasná. Plyn, ropa, ropa, ropa, plyn, plyn a k tomu snaha udržet si místo na slunci, koho asi?.
  Jasné je, že
  – ropní giganti se chtějí ještě víc napakovat, vojensko-průmyslový komplex oživit poptávku
  – chtějí zatnout típec ruským dodávkám do EU a tím Rusko nechat „vyhladovět“. Sebrat mu trhy. Rozložit ho zevnitř.
  – samozřejmě, je v tom i snaha nějak „pomoci“ Číně a dalším „diktátorským zemím“.
  Za účelem splnění těchto cílů bude včerejší extrémista zítra bojovníkem za pravdu nebo jen rebelem (to je ten hodný) a pozítří zase naopak.

 • orinoko • 26. července 2015

  Merlin, velmi aktuální připomenutí.
  V Jemenu spolu bojují Húttí a snad jejich Ansarullah, a armáda Jemenu na jedné straně, proti Hosseinově Al Káidě a žoldnéřům jemenského quislinga Hádího, který je na vodítku saudských utěrek.
  Přičemž se bouří nějaké kmeny u Saudů, ale kořeny mají snad víceméně jemenské.
  Je třeba zmínit i Omán. Bez vyhledávání nejsem schopen říci, jestli je v jeho čele sultán, ale jde o stát na Arabském poloostrově, který vede velmi rozumnou politiku dovnitř i navenek. S Iránem má velmi korektní vztahy a hlavně … vyplynulo z TV kraksny … obyvatelstvo Ománu je velmi dobře informované o všech zájmech, které se na Středním východě protínají. Ví velmi dobře, kdo je Velký Satan, a o co mu jde.
  Jen tak na okraj: Do Iránu se chystají naše firmy. Některé mě opravdu překvapily. Dokonce i softwarové. Během srpna dojde k vytvoření Česko-iránské hospodářské komory a z Turecka se do Iránu bude stěhovat nějaká ta naše Czech Trade či co. – Turecko je vepsí.
  Ruský plynovod/?/přes Turecko je minulostí, vůbec se Rusům nedivím, prý by tudy rádi táhli něco z Azerbajdžánu Emíci, ale oni mají v plánu Kurdistán, takže se bude válčit i v Turecku, ale na druhou stranu Čína údajně kupuje celý řecký přístav, který bude schopen přijímat zkapalněný plyn.
  V každém případě se nenudíme … ani na nuďárně … a změna hned tak nehrozí.

 • vittta • 26. července 2015

  Třeba se zapomíná na to nejobyčejnější.
  Oni…se nudí.
  No jen si zkuste, mít strašně peněz, úplně strašně?
  To je pořád ropa, plyn, železo, nikl,stříbro….
  To dávalo smysl, dokud se věřilo, že je těch surovin málo, protože když je něčeho málo, špatně se to kupuje a ten, kdo to kontroluje, kontroluje budoucnost, především svou.
  Jenže…jak se zdá, ono je toho hodně.
  A když je něčeho hodně, dá se to snadno koupit a to prosím za papírky, které se dají bez potíží tisknout- a budoucnost neovládá ten, kdo ovládá ty suroviny ale ty papírky.
  Kromě toho, ty papírky udržují stabilitu mezi lidmi, protože představují odměnu za práci, ze kterou se kupuje živobytí.
  Jinak by nastal chaos a ten by nepřispěl ke klidu a štěstí nikoho.
  Takže kdo má hodně těch papírků, nepotřebuje je na živobytí, ale na zahnání nudy.
  Znáte to, proč lidé chodí do ZOO a na hrady a zámky a do kina atd…???
  Kupují si čas, aby zahnali nudu.
  Jiní jí třeba zahánějí politickým pletichařením…

 • Sasin • 26. července 2015

  Chodí pešek okolo, nekoukej se na něho, kdo se na něj koukne, toho pešek-harpagondechajec bouchne.

  Sedí se v kruhu, oči zavřené, hlavy na kolenách, ruce obepínají skrčené nohy.. Harpagondechaj obchází s obuškem a recituje. Jednoho bací, zahodí peška a obíhá kruh. Když doběhne na uvolněné místo, Harpagondechaj si tam zasedne. Exekuovaný peška zvedne a snaží se jej dohonit, ale nedohoní. Až se mu to nepovede je blbej pešek on.
  Muheeeeeee

 • merlin • 26. července 2015

  orinoko, pokud budou na tom kurdistánu nejen trvat, ale uskuteční to, tak to bude akorát další průser jak brno, nic proti kurdům, přeju všechno nejlepší, ale nějak na to není doba, myslím

 • merlin • 27. července 2015

  orinoko napsal

  http://english.alarabiya.net/en/perspective/analysis/2015/07/23/Will-Tunisia-host-a-U-S-base-to-fight-ISIS-in-Libya-.html

  https://twitter.com/ChuckPfarrer/status/625137511963209728/photo/1

  http://www.mediafire.com/convkey/b560/ep9tni9o8kut01vzg.jpg

  To, že že amíci chtějí základnu pro drony v severní africe ještě neznamená, že ji tam mít budou. Prý oslovili více zemí, ale myslím, že žádná vláda nechce vyletět do vzduchu a chce spíš dál vládnout. Tunis je úplná kravina, když jen šest tisíc tunisanů údajně bojuje za isil, jezdí tam a zpátky a není jim líto se odpálit kdekoliv a kdykoliv. možná egypt, ale nevím. kdekoliv by se to provalilo, byla by to rozbuška téměř k lidovému povstání

 • merlin • 27. července 2015

  http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/127095-zakaz-islamu-vubec-ne-jedno-reseni-s-muslimy-by-tady-ale-pry-bylo/
  západ už imámy přehazovat zkoušel, úspěch je zřejmě viditelný. to že tento koncept euroislámu zkrachoval, sdělují na přednáškách již i ti optimističtější orientalisté. Už slovo islám je v arabštině podstat. jméno slovesné, které ke 4. kmeni slovesného kořene s-l-m, tedy ke slovesu aslama, což znamená podřídit se /Bohu. Islám není náboženství jak ho tady běžně chápeme, ale je to kultura, stát, právní řád, politika a finanční systém zároveň, prostupuje každý detail života muslima od toho jak vstupuje do místnosti a pozdraví, jak si sedne, jak jí atd…islám nezná církev v našem smyslu slova. Muhammad žádnou církev nezaložil. V koncepci islámu se s církví nepočítá, je nadbytečná, tusíž oddělení státu a církví nebo vymezování kam dosahuje stát a kde je prostor pro náboženství vůbec nemá v islámském světě opodstatnění. To je neislámské a nemá to smysl. muslimové chápou člověka od začátku stvoření vybaveného islámem. Čili stav islámu je od prvního člověka adama přirozený, ale protože se svou vlastní vinou člověk od islámu během dějin odvracel a upadal do náboženské nevědomosti, bůh postupně sesílal lidem všech národů v různých dobách proroky aby se je snažili vrátit k islámu. vyvrcholením boží práce zde je příchod Muhammeda jako pečetě proroků, čemuž prý předcházelo 124 000 proroků a on je posledním z nich. Muhammed nepřináší nové náboženství, ale pouze uvádí každého člověka do původního stavu, kterým je islám.Muhamadovo poselství je určené celému lidstvu, je univerzální a na rozdíl od předcházejících zjevení se zachovalo v nezměněné podobě /tak jak bylo od věčnosti u boha/. Tudíž platí pro celý nadcházejíc čas. M. zjevení je prostě definitivní

 • Béda • 27. července 2015

  merlin,

  tak fajn. A nemohli by žít se svým zjevením a šířit to poselství tam, obohacovat se vzájemně, kde žijí? Místní politici by rádi obohacovali, sami sebe v tomto výjimečném případě přistěhovalci nebudou (ovšem tradičně na úkor druhých kterých se zapomněli ve volbách zeptat, jestli se takto obohatit chtějí). Předkládají to jako pomoc běžencům a lidi instinktivně cítí, že jde o toto „kulturní (náboženské) obohacení. Ve Francii, VB, Německu, Dánsku, Norsku již obohacují nějakou dobu, proto již tyto země nemají zájem o další bohatství a snaží se o ně povinně podělit formou nařízení s doposud neobohacenými a o bohatství ochuzenými. Zdá se, jako kdyby zde šlo o popření základního ziskového motivu v kapitalismu. Proč nemůže ten, kdo se chce takto obohacovat, odjet do muslimských zemí a obohacovat sám sebe tam a proč to musí vnucovat, aniž by se zeptal ostatním?

 • Béda • 27. července 2015

  merlin,

  musí to být vskutku skvělý soubor hodnot, když se mezi sebou tak řežou.

 • merlin • 27. července 2015

  pokrač.M. formuloval šest článků víry takthle: víra je věřit v boha,jeho anděly, jeho písma, jeho posly, v poslední soud a předurčení, ať je dobré nebo špatné. Taky sám zformuloval známějších 5 pilířů islámu. Základní koncept islámu spočívá v tom, že povinností jedince i islámského společenství věřících /ummy/ je naplňování božího zjevení a boží vůle na tomto světě, ale jen přes optiku koránu. Zjevení se /ideálněú apl. v praxi důsledným dodržováním nařízení šaríi /božského zákona. Boží vůle byla lidem seslána prostřednictvím proroka Muhammada a zcela přesně, bezchybně a naprosto nezpochybnitelně zapsaná v závazném textu koránu, který spolu se sunnou tvoří nedělitelný náboženský, politický a legislativní ideální vzor, ke kterému se má muslim ve svém životě navracet. Všechno ostatní, co přinesla další století vývoje islámské civilizace, včetně ponížení islámu západem v době kolonialismu a post/neo/kolonialismu, je už jen něco, co se tomuto ideálu vzdaluje. Snaha o návrat k počátkům, tedy k ideálu, k tomu, jak žili a uváděli v praxi svou víru Muhammad a první muslimové je velmi žádoucí a pozitivní. Poselství z jeho doby všem dalším generacím muslimů je to, že vzor a ideál neleží v budoucnu, ale naopak v nezkažených/tak jsou chápané/ autentických počátcích islámu. Touhu puzení vracet se k počátkům je třeba chápat nejen na úrovni náboženské, ale taky politické, soudní, ekonomické atd. Smrtí M. jako posledního proroka lidstvo ztratilo možnost přímého kontaktu s bohem až do soudného dne. Proto ten silný důraz na uchování jeho odkazu v nezměněné podobě. Šaría se stejně jako korán chápe jako nestvořená, jako dílo boha, nikoli člověka. Muslim proto šaríu netvoří, ale objevuje.
  Důežité mi přijde zmínit status dhimmi, který se apl. na územích již získaných džihádem týkající se

 • merlin • 27. července 2015

  bédo, snažím se to vysvětlit, závěry si udělejte dle libosti, nic neobhajuju

 • merlin • 27. července 2015

  pokrač 2.: týkající se výhradně lidí knihy. pro nevěřící nebo jiná náboženství mimo židy a křestany je možnost výbrěu omezená – v úvahu připadá jen přijetí islámu. Je to v súře pokání 9,29 ,,Bojujte proti těm, kdož nevěří v Boha a v den poslední a nezakazují to, co zakázal Bůh a Jeho posel, a kteří neuctívají náboženství pravdy, z těch, kterým se dostalo Písma dokud nedají poplatek přímo vlastní rukou, jsouce poníženi.,, takže přesto nejede vlak. Dhimma je smlouva, která je ustanovená mezi islámským státem a mezi lidmi knihy tak, že oni přijmou podřazené postavení, stanou se druhořadými občany výměnou za zachování si své víry/ a budou dodržovat podmínky ve smlouvě a za svou ochranu budou platit náboženskou daň /džizju. Džizja ale nemá jen ekonom. funkci, ale taky má ukázat nadřazenost islámu a ponížení těch druhých. „V den platby budou shromáždění na veřejném místě jako je tržnice. Měli by zde stát a čekat na nejnižším a nejšpinavějším místě. Výkonný úředník, který zastupuje zákon, bude postaven nad ně a bude používat výhrůžné chování, aby oni i všichni ostatní viděli, že naším cílem je ponížit je předstíráním, že bereme jejich majetek. Uvědomí si, že jim prokazujeme laskavost, když od nich přijímáme džizju a necháváme je svobodně odejít.,, /Různí komentátoři a právníci se ale liší ve výkladech, co znamená dát poníženě poplatek./ Neměli by ji platit ženy, děti a duševně nemocní. Nemuslimští podřízení jsou povinni řídit se islámskými pravidly, která se vztahují k bezpečnosti a zabezpečení života, úcty a majetku. Kromě toho jsou trestáni za spáchání nevěry nebo krádeže, nikoliv ale za opilost, jsou odlišeni od muslimů oblekem, nejsou zdraveni pozdravem mír s tebou, musí se na ulici držet stranou

 • Béda • 27. července 2015

  „…Už slovo islám je v arabštině podstat. jméno slovesné, které ke 4. kmeni slovesného kořene s-l-m, tedy ke slovesu aslama, což znamená podřídit se /Bohu. Islám není náboženství jak ho tady běžně chápeme, ale je to kultura, stát, právní řád, politika a finanční systém zároveň, prostupuje každý detail života muslima od toho jak vstupuje do místnosti a pozdraví, jak si sedne, jak jí atd…islám nezná církev v našem smyslu slova…“ Řekněme si to na rovinu – je to největší náboženská dogmatika všeprostupující úplně celou společnost od jedince na úroveň státu, která vyžaduje nesmlouvavě bezpodmínečnou nekritickou poslušnost věřících myšlenkám obsaženým v jakési knížce a její šíření mezi bezvěrci. Je to středověk bez šance na změnu. Proto taky ty hrdelné tresty a msty.

 • Alena • 27. července 2015

  V tom případě je Islám, paní Merlin, v něčem podobný s židovskou vírou. Ta byla též prodchnuta tolika nařízeními a rituály, že prakticky nedovolila splynutí židů s jinověrným obyvatelstvem. Je-li Islám tak dokonalý, proč se odehrávají tak zrůdné věci jako zde
  http://video.aktualne.cz/dvtv/jezidky-nam-vypraveli-o-dennim-znasilnovani-islamskym-statem/r~f54eeef0091911e5b1d8002590604f2e/
  nebo budu napadána z toho, že reportérky jsou jaksi populistické?

 • merlin • 27. července 2015

  nemohou stavět vyšší budovy než muslimové, nebo na vyšším místě, ačkoliv když získají vysoký dům, nemusí být zbourán, je jim zakázáno otevřeně ukazovat víno nebo vepřové, zvonit na kostelní zvony nebo ukazovat kříže, recitovat tóru nebo evangelia nahlas, nebo na veřejnosti ukazovat své pohřby a slavnosti, je jim zakázáno stavět nové kostely. Dále nespáchat nevěru s muslimskou ženou nebo sňatek s ní, skrývání špehů nepřátelských sil, svádění muslimů od islámu, zabití muslima, mluvení nepovolenou řečí o alláhovi, prorokovi nebo o islámu.
  Smlouvu lze nedodržet odmítnutím platit džizju nebo porušením jejích podmínek. Smlouvu mohou porušit dhimmi jako celek, pak je sankcí džihád. Pokud poruší smlouvu jednotlivec, chalífa/emír zváží, co je dobré pro islám a vyřkne trest. Ten může nabrat formy smrti, otroctví, propuštění bez platby, nebo propuštění výměnou za peníze nebo za muslimského zajatce drženého nepřítelem. Pokud jednotlivec konvertuje dříve, než chalífa vyřkne rozsudek, je trest smrti vyloučen.
  Dhimmi je ponechána omezená autonomie v určitých oblastech, a to v náboženské a občanskoprávní oblasti, ne však např. v trestním právu.
  Přes určitou podobnost mezi západním právem a islámským právem je možno konstatovat, že právě body, které jsou odlišné až protichůdné, jsou i na teoretické bázi prostě neslučitelné a tudíž konfliktní v běžném životě. Tahle nekompatibilita se týká těch nejdůležitějších věcí a hodnot, na kterých si oba systémy zakládají, které vycházejí z jejich základů, Dobrý a tudíž důsledný muslim by měl dělat věci, které jsou v konfliktu se západní občanskou společností a s naším pojetí humanity obecně. Dle mého názoru samotný islám jako takový ve své úplnosti obsahuje nebezpečné motivy nadvlády.

 • lomikel • 27. července 2015

  merlin – vyborna, dekuji.

 • Béda • 27. července 2015

  merlin,

  zpočátku jsem se až zalekl, že jste orientální věrouce zcela propadla a začínáte nosit burku. Konec ovšem vše vysvětluje. :

 • lomikel • 27. července 2015

  lomikel napsal

  merlin – vyborna, dekuji.

  btw mohu vas text sirit ? bez ci s uvedenim autora jak si budete prat (navrhuji bez s tim ze jsem to prevzal) jako podnet k premysleni o oslamu.

  btw bylo by hezke kdyby nejaky xenofil provedl vecnou oponenturu :)

 • Alena • 27. července 2015

  paní merlin ví, umí a ráda provokuje, či manipuluje ?tam, kde předpokládá, že si to může dovolit

 • lomikel • 27. července 2015

  nebo jeste lepe nechcete to zcopypastovat do clanku ?

 • Béda • 27. července 2015

  lomikel,

  xenofil – co to je? To ještě neznám.

 • lomikel • 27. července 2015

  Béda napsal

  lomikel,

  xenofil – co to je? To ještě neznám.

  xeno-fob, xeno-fil – milujici cizi.

 • Béda • 27. července 2015

  lomikel,

  díky za vysvětlení. Ještě jsem se s tímto novým pojmem nesetkal.

  Takže Zadolárek se Sobotkou si mají nad čím lámat hlavu. Třeba přitom nezapomenou taky na mírumilovné majdanisty, kteří se taky utábořili v Praze, která má velice vstřícný postoj k mladé křehké kyjevské demokracii.

 • lomikel • 27. července 2015

  pokud je podpora destrukce spolecnosti ve ktere zije jedincem motivovana jinak nez cistou laskou ale nenavisti/pocitem viny, tak se muze jednat o https://cs.wikipedia.org/wiki/Oikofobi

 • vittta • 27. července 2015

  A xeno-fon je takový hudební nástroj.
  Divím se, že dnes, v době „xeno“se tak málo používá.
  Určitě by si to místo v moderní společnosti našlo.

 • vittta • 27. července 2015

  Aleno, Merlin především hodně ví.
  Učte se, to co ona, jen tak někdo nepoví.
  Je to sdělení k věci, ne agitace čehokoliv, nebo provokace.

 • merlin • 27. července 2015

  Reforma islámu není z principu prost možná, protože islám je z výše uvedené logiky věcí nastavený tak, že kdo by chtěl měnit primární prameny, v podstatě je narušitelem, který se snaží opravovat Muhammada a samotného boha. Revidovat korán nebo sunnu není možné už z principu. Ten, kdo se o to pokouší, je vlastně odpadlík, apostata a apostata i když uteče a nepopraví ho, není žádná autorita pro zbytek, není to pro nikoho nějaký hrdina, alébrž je to narušitel řádu, humus. Islámské učení je prostě vysoce odolné vůči revizi a jakékoliv modernizaci. V islámu lze snadno a rychle narazit u určitých témat na absenci kritického myšlení. Těm, kdo by se o rehabilitaci filosofie v islámu případně snažili, bylo a bude vždycky namítnuté, že se pokouší obnovit dávno zpochybněnou cestu. Na postoj nedůsledného muslima se sázet nedá. Čtu poslední dobou plno aktivistických článků o tom, že islám je tolerantní a s násilím nesouvisí. Myslím, že to pravda není a že autoři se dopouští dá se říct hříchu /mnozí v dobrém úmyslu, aby nezhoršovali už dost napjatý vztah našeho obyvatelstva k muslimům/. Jednak tím brání umírněným muslimům v náhledu příčin násilí a jednak snižují obranyschopnost občanské společnosti špatnou identifikací zdroje problémů. Poukazování na údajnou neslučitelnost násilí s islámem je kontraproduktivní, nepravdivé a scestné a nemůže vést ke skutečnému civlizačnímu smíru. Leží tu na stole samozřejmě možnost se islámu podřídit. Je otázka, jestli by to stálo za to a co by to všechno stálo. Pravdou je, že je třeba vyhodnotit, zda náš systém hodnot stojí za záchranu. A vzhledem k prvkům přímé demokracie a sociální solidarity tam i to je možná cesta. Ale myslím, že by bylo třeba vyložit poctivě všechny karty na stůl a nechat lidi se rozhodnout kudy jít.

 • Alena • 27. července 2015

  vittta napsal

  Aleno, Merlin především hodně ví.
  Učte se, to co ona, jen tak někdo nepoví.
  Je to sdělení k věci, ne agitace čehokoliv, nebo provokace.

  ano pane vittto, paní merlin hodně ví. Přesto neváhá, pokud to potřebuje , nálepkovat. To už dělali i komunisti, i dnešní politici. Když jim něco nešlo pod fousy. To umí každý, ale pro paní merlin je to pod její úroveň

 • merlin • 27. července 2015

  To je vše, co mohu k tématu zatím na nějakou dobu dodat, chybí mi ta arabština. A mohu se tudíž v tom svém závěru mýlit. Nemyslím, že zde u nás v Čechách akutně něco někomu hrozí, ať už muslimům nebo obyvatelstvu, výhledově v několika generacích snad /mám na mysli z důvodů usídlení muslimů zde/. Přesto si myslím, že je třeba být opatrný v udělování občanství – nikoliv však v poskytování pomoci válkou zasaženému obyvatelstvu z uprchlických táborů a z důvodů, které opakovaně uvádím je zcela jedno, zda to budou muslimové nebo kdokoliv jiný. Vytahovat do boje jako Bartoš a Okamura je jen zviditelňování se. Konvička, proti kterému leccos mám /nezná dobře oblast, o které mluví, sem tam tvrdí nesmysly /př. archeolog. vykopávky křesťanských památek v saudské arábii apod./ je-li např. pozván do televize, neumí se připravit a podávat relevantní info/ má sice v něčem pravdu, ale celý ten jeho Blok se jen chystá ke vstupu do politky – podle mého názoru. Možná ale nakonec poslouží aspoň k otevření serióznější debaty než probíhá dosud, pokud ovšem přestane být tak otřesně sebestředný. A když ne on, tak snad někdo jiný. Ach jo.

 • Alena • 27. července 2015

  Vyložit poctivě karty na stůl znamená seznámit širokou veřejnost s postavením ženy v islámském světě. Kromě toho zda je přípustné, aby pracovala, bude v případě zavedení Islámu u nás běžný model rodiny jeden muž a více žen?

 • lomikel • 27. července 2015

  alena, merlin – jen upozornuji ze pokud zacnete uvazovat stylem – „nebylo by lepsi se vzdat islamu“, nebo „bude v případě zavedení Islámu u nás běžný model rodiny jeden muž a více žen?“

  mate https://cs.wikipedia.org/wiki/Stockholmsk%C3%BD_syndrom
  bez ohledu na perfektni analyzu pani merlin a bez ohledu na negativni postoj k islamizaci pani aleny.

  jazyk funguje jako sebe programovaci nastroj, takze : )

  nebylo by lepsi nakopat islamu p*** ?
  proc bych se mel vubec bavit bit i jen o minimalni akceptaci ideologickeho systemu ktery nebere muze a zenu jako rovnopravne bytosti z pohledu obcanskych prav ?

  Islam v CR nechci!

 • abx • 27. července 2015

  stret roznych kultur je problemova vec kvoli beznym systemovym nedorozumeniam, v tomto pripade to vyzera ovela horsie, ked z bielych socialne odkazanych deti si niekto robi lovnu zver. Rotherham je v anglicku, wiki pise:

  Rotherham je mesto v South Yorkshire, v Anglicku. Leží pri rieke Don a v blízkosti rieky Rother, medzi mestami Sheffield a Doncaster. Mesto má 248 000 obyvateľov.

  Rotherham 27. júla 2015 (HSP/lidovky.cz/Foto:TASR/AP-The New Haven Register, Melanie Stengel)
  http://www.hlavnespravy.sk/co-priniesol-multikulturalizmus-v-britanii-hromadne-znasilnenia-a-unosy-deti/650112

 • lomikel • 27. července 2015

  abx – za tenhle odkaz jsem dostal od janiky banan :)
  tedy za ten nize, kde jsou i odkazy na materialy local authorities, bez toho je to mene informativni.

  http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/o-znasilnovani-deti-snadne-bile-maso.html

  no mohla si si procist a rozporovat to jako ohavne spiknuti proti islamu :)))
  no resila to radeji takto, to je casta reakce pokud informace zasadne nesouhlasi s paradigmatem jedince.

 • merlin • 27. července 2015

  Alena napsal
  ano pane vittto, paní merlin hodně ví. Přesto neváhá, pokud to potřebuje , nálepkovat. To už dělali i komunisti, i dnešní politici. Když jim něco nešlo pod fousy. To umí každý, ale pro paní merlin je to pod její úroveň

  Já už nějakou dobu, resp. od doby co jste sdělila, že mám protiruské postoje, nějak moc nevím, o čem se mnou vlastně mluvíte. Ale klidně v tom pokračujte, protože když jsem Vás tam slušně požádala o vysvětlení, tak jste ho nepodala, tudíž mi je to dál fakticky jedno, co máte za problém, protože je Váš a ne můj. Myslím, že bude pro obě lepší, když už na Vás nebudu raději reagovat. Takže se Vám předem do budoucna zdvořile omlouvám.

 • fajt • 27. července 2015

  Béda napsal

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zdeseny-Zaoralek-Islamismus-oslovuje-celou-generaci-frustrovanych-lidi-I-tech-jejichz-koreny-jsou-uplne-jine-385760

  hromada křesťanů nemá problém konvertovat k islámu, když se k tomu přidá možnost reálného boje proti současné absolutně zkorumpované klice včele se SSA , tak tady máme takové lákadlo, kterému mnozí spravedlivě nasraní prostě nemohou odolat, pro mnohé křesťanství ztratilo duchovní rozměr a stalo se vazalstvím bez původního smyslu existence, islám v tomto pohledu může být alternativou, který bohulibé věřící vrátí na cestu spásy a vykoupení. ..)

 • Béda • 27. července 2015

  fajt,

  tím se možná vysvětluje Zaolárkův mírný kormidelnický obrat v proudu. Jako kdyby na chvilku osvítil jeho kariéristickou duši stín poznání.

 • vittta • 27. července 2015

  Bédo, ten Zbořil napsal článek, ve kterém nic neřekl.
  Vyvolává se jakási blíže nespecifikovaná hysterie a provokované události slouží ke snižování práv občanů.
  Pěkné….
  Ještě měl pan Zbořil dodat, co tedy podle něm máme dělat, když válka na Ukrajině, vyhrožování Rusku a tisíce a tisíce kolonistů z nám nepřátelského prostředí jsou tvrdou realitou.
  Pak tam píše že:
  „Možná že bude mít jednou větší problém vysvětlit, o co v tom novodobém ‚stěhování národů“ jde …….“
  No, tak to měl pan Zbořil vysvětlit, protože já na to mám několik teorií, ale abych to VĚDĚL, o co jde, to tedy nevím….na rozdíl od pana Zbořila.
  Škoda, že se nepodělil….že píše jen v náznacích, jako Bible.

 • merlin • 27. července 2015

  Nebo čistý pragmatismus. Už při prvních výbjích k islámu přestupovali patrně z tohoto důvodu vyšší společenské vrstvy, které by dnes někteří nazvali střední třídou a obslužnými elitami, zatímco ty nižší zůstaly věrny křeťanství a v judaismu
  se také přeběhlíci našli – ti schopní a vzdělaní

 • fajt • 27. července 2015

  Béda napsal

  fajt,

  tím se možná vysvětluje Zaolárkův mírný kormidelnický obrat v proudu. Jako kdyby na chvilku osvítil jeho kariéristickou duši stín poznání.

  zaorálek je pouhé tělo bez duše ( a mozku) toho nikdy nic neosvítí, jeho zaváhání v rétorice přikládám k dočasnému zmenšenému tlaku loutkovodiče na tuhle odpornou figuru. ..)

 • Alena • 27. července 2015

  merlin napsal
  Já už nějakou dobu, resp. od doby co jste sdělila, že mám protiruské postoje, nějak moc nevím, o čem se mnou vlastně mluvíte. Ale klidně v tom pokračujte, protože když jsem Vás tam slušně požádala o vysvětlení, tak jste ho nepodala, tudíž mi je to dál fakticky jedno, co máte za problém, protože je Váš a ne můj. Myslím, žebude pro obě lepší, kdyžuž na Vás nebudu radějireagovat. Takže se Vám předem do budoucna zdvořile omlouvám.

  perfekt, paní merlin, já žádný problém s Vámi nemám. Stačí ale poukazy na ruskou literaturu či ruské politické postoje, a máte vztyčený ukazováček, a to nejen zde, ale i na ostrově janiky. Pro Vás jsou Rusové, na rozdíl od Arabů prostě barbaři. To je ovšem Váš problém. My ženy máme právo být neobjektivní, že

 • Béda • 27. července 2015

  vitta,

  někdy je odvážné i naznačovat. Jinak si myslím, že Zbořil pastří v poslední době (spolu s Petránkem) k těm kvalitnějším původně mainstreamovým komentátorům, kteří začali reflektovat také rub jednostranné pravdy a lásky. Asi to bude tím stářím a možná i zdravotním stavem – takže si řekli: teď na konci již není co ztratit. Když začneme mluvit tak jak věci jsou alespoň budeme odplouvat na druhý břeh neobtíženi hříchem lži. Anebo se na ty lži již nemohli dívat a řekli si – alespoň to bychom mohli pro příští generaci okradenou o budoucnost mohli udělat.

 • abx • 27. července 2015

  lomikel – pod Rogozovovym blogom je 5 odkazov, je to vierohodne, overoval som to…

 • merlin • 27. července 2015

  merlin napsal

  Nebo čistý pragmatismus. Už při prvních výbjích k islámu přestupovali patrně z tohoto důvodu vyšší společenské vrstvy, které by dnes někteří nazvali střední třídou a obslužnými elitami, zatímco ty nižší zůstaly věrny křeťanství a v judaismu
  se také přeběhlíci našli – ti schopní a vzdělaní

  adresát byl nick fajt :-)

 • fajt • 27. července 2015

  krom toho, já nemám problém s islámem ( a s jeho adekvátní reakcí ), ale s agresivním křesťanstvím, které po staletí ničí svět, všude rabuje, przní, smilní a lidi programově mění ve zvířata. ..

 • vittta • 27. července 2015

  Aleno, já tady tomu někdy moc nerozumím.
  Nevšiml jsem si, že by Merlin někdy nějak extra nálepkovala, nebo že by byla dokonce protiruská.
  Možná je to tím, že jsem na ní zvyklý…ale asi bych si všiml i tak.
  Ze sebe mám stejný pocit, co já tady už dostal nálepek….jen jsem čuměl.
  Nálepek jsem obdržel hodně, ale moje texty moc pochopeny nebyly, a nabyl jsem dojmu, že nebyla ani ta snaha.
  Na rozdíl od Merlin jsem ale na ty, kteří se mi nelíbili, vlétl jak rozdivočelá šelma.
  Tím se dá celkem snadno zjistit, kdo je kdo.
  Někdo si se mnou nakonec porozumí, jiní mě přestanou číst úplně (chuj s nima) a jiní mě ještě před tím, než mě zavrhnou, označí nehezkými názvy, takže je jasně vidět, že vlastnosti, které připisují mě, sami ve značné míře mají.
  Zkrátka, panují tady divné poměry…chci tím říc, že nemusím být sám, koho to překvapilo a mohl na to nějak reagovat.

 • Alena • 27. července 2015

  které křesťanství máte na mysli, pane fajt? Máme tady katolíky, evangelíky, luterány, protestanty. pravoslaví. Katolíci jsou již po mnoho let pod vlivem judaismu a přizpůsobují se NWO, zcela schvalujíc homo hrátky

 • vittta • 27. července 2015

  Ale jo, Bédo…ten Zbořil ještě celkem jde přečíst.
  Ale autocenzuru má vmáčklou pod kůži…

 • Alena • 27. července 2015

  vittta napsal

  Aleno, já tady tomu někdy moc nerozumím.
  Nevšiml jsem si, že by Merlin někdy nějak extra nálepkovala, nebo že by byla dokonce protiruská.
  Možná je to tím, že jsem na ní zvyklý…ale asi bych si všiml i tak.
  Ze sebe mám stejný pocit, co já tady už dostal nálepek….jen jsem čuměl.
  Nálepek jsem obdržel hodně, ale moje texty moc pochopeny nebyly, a nabyl jsem dojmu, že nebyla ani ta snaha.
  Na rozdíl od Merlin jsem ale na ty, kteří se mi nelíbili, vlétl jak rozdivočelá šelma.
  Tím se dá celkem snadno zjistit, kdo je kdo.
  Někdo si se mnou nakonec porozumí, jiní mě přestanou číst úplně (chuj s nima) a jiní mě ještě před tím, než mě zavrhnou, označí nehezkými názvy, takže je jasně vidět, že vlastnosti, které připisují mě, sami ve značné míře mají.
  Zkrátka, panují tady divné poměry…chci tím říc, že nemusím být sám, koho to překvapilo a mohl na to nějak reagovat.

  no, já nemám takovou povahu, abych hned na někoho vlétla. Vyslovila jsem svůj názor a na odpověď jsem nereagovala, má chyba. Svůj názor jsem si ale udělala na základě dlouhodobého pozorování. Paní Merlin považuje Rusy ne za Evropany, spíše za Asiaty. Tak se vyjádřila na ostrově janiky. Já si naopak myslím, že světlo bude vycházet tentokrát z východu, i díky teorii řízení společnosti.
  Ty paní merlin též nemusí a nevěří jim.
  Nadvláda Islamistů, dle mého, je cesta do pekel. Samozřejmě, je to jen můj názor.

 • lomikel • 27. července 2015

  „fait – krom toho, já nemám problém s islámem ( a s jeho adekvátní reakcí ), ale s agresivním křesťanstvím, které po staletí ničí svět, všude rabuje, przní, smilní a lidi programově mění ve zvířata. ..“

  proc si myslite ze islma je lepsi, je jiny, na rozdil od krestanstvi vam vleze do vaseho zivoat i kdyz 5x reknete nechci, je v aktivni misijni fazi, bude v ni jeste dlouho. kouknete na rozbor pani merlin, je to dano strukturou konceptu a tim ze islam nebyl nucen se prizpusobit staletym souzitim s sekularne koncipovanou spolecnosti (jak bylo nuceno se prizpusobit krestnstvI0.

  chapu li to dobre tak na chronicky kasel ordinujete zapal plic ?

 • fajt • 27. července 2015

  Alena napsal

  které křesťanství máte na mysli, pane fajt? Máme tady katolíky, evangelíky, luterány, protestanty. pravoslaví. Katolíci jsou již po mnoho let pod vlivem judaismu a přizpůsobují se NWO, zcela schvalujíc homo hrátky

  hlavně papežence, ale dnes v podstatě všechny odnože kolaboruji se svatou stolici, která sice změnila image ( někteří ji na to i skočili), ale přitom stále jede ve starých kolejích – a kdo dneska pase Vatikán je prostě otázka za sto bodou ( judaisté tam budou určitě taky), v každém případě tahle sekta se hlavně klaní mamonu a to ve všech podobách. ..)

 • merlin • 27. července 2015

  lomikel – proc bych se mel vubec bavit bit i jen o minimalni akceptaci ideologickeho systemu ktery nebere muze a zenu jako rovnopravne bytosti z pohledu obcanskych prav ?

  Já Vám přece neříkám, že něco takového máte udělat. Jen poctivě se nad tím zamyslet, jestli by nám to vyhovovalo. A komu z nás. A co máme pak dělat, když usoudíme že nevyhovovalo. A jestli můžeme něco dělat. Zatím se nás to tady totiž přímo fakticky netýká. Takže ta hysterie která panuje, není na místě. Na druhé straně nevědět vůbec, co dál a o čem se bavíme, také nelze.
  Zatím se zdá, že si začali vyřizovat účty šiíté se sunnity a možná se mezi nimi začíná schylovat k finálnímu střetu, alespoň to je zatím filosofie ISILu a radikálů – četl jste snad něco od ISILu vůči Izraeli, nějaké vyhrůžky? Ani Ň. Dokonce proti Římu ano, ale co se Izraele týče, jsou zatím velmi opatrní. Až tohle nějak dopadne bude se řešit nebo neřešit zbytek. Rozhodně ale Daéš vrací drsným způsobem i náznak zasahování – viz jordánský pilot, američtí zajatci atd., vrací to oko za oko s pořádným tyjátrem navrch. Ostatně velmi nechutným.

 • orinoko • 27. července 2015

  http://www.activistpost.com/2015/07/turkey-calls-emergency-nato-meeting-no.html

  Od včerejška je znepřístupněn jeden z mých hlavních syrských zdrojů. – Ten, kde se vedla jmenná statistika mrtvého žoldnéřského dobytka v Sýrii. Může to být náhoda, ale také nemusí. Hlavně tam přicházeli lidé z celého světa. Tu mapu hackerských útoků jsem měl právě z tohoto zdroje.

 • fajt • 27. července 2015

  lomikel napsal

  „fait – krom toho, já nemám problém s islámem ( a s jeho adekvátní reakcí ), ale s agresivním křesťanstvím, které po staletí ničí svět, všude rabuje, przní, smilní a lidi programově mění ve zvířata. ..“

  proc si myslite ze islma je lepsi, je jiny, na rozdil od krestanstvi vam vleze do vaseho zivoat i kdyz 5x reknete nechci, je v aktivni misijni fazi, bude v ni jeste dlouho. kouknete na rozbor pani merlin, je to dano strukturou konceptu a tim ze islam nebyl nucen se prizpusobit staletym souzitim s sekularne koncipovanou spolecnosti (jak bylo nuceno se prizpusobit krestnstvI0.

  chapu li to dobre tak na chronicky kasel ordinujete zapal plic ?

  nepropadejte panice, kterou vám ordinují druzí – na vašem místě bych se nejvíce bál vlastních lidí, když na to příjde, tak právě ti, kteří na vás dnes ženou balastem nenávisti a potřeby boje proti islámským psům, klidně přejdou na druhou stranu a přitom vás s klidem popa Jebavého hodí přes palubu. ..)

 • Béda • 27. července 2015

  fajt,

  jsou zde i mnohem horší nenávistníci, kteří chtějí šířit násilí izolací (sebe od přílivu migrantů). Ti jsou vůbec nejhorší. Nechtějí se nechat nasílu obohacovat a ještě se snaží drze se omezovat svobodný pohyb osob.

 • lomikel • 27. července 2015

  fait – byl jste krestan ? Ja si svoje uvahy vypracovam sam, nejsem zavysli na nekom kdo mi je vsune :).

 • vittta • 27. července 2015

  Alena napsal
  no, já nemám takovou povahu, abych hned na někoho vlétla. Vyslovila jsem svůj názor a na odpověď jsem nereagovala, má chyba. Svůj názor jsem si ale udělala na základě dlouhodobého pozorování. Paní Merlin považuje Rusy ne za Evropany, spíše za Asiaty. Tak se vyjádřila na ostrově janiky. Já si naopak myslím, že světlo bude vycházet tentokrát z východu, i díky teorii řízení společnosti.
  Ty paní merlin též nemusí a nevěří jim.
  Nadvláda Islamistů, dle mého, je cesta do pekel. Samozřejmě, je to jen můj názor.

  Paní Merlin není pro nadvládu islamistů ani proti Rusku.
  Nezaujímá jasná stanoviska, pokud nemusí.
  Zřejmě proto, že zaujmout jasné stanovisko není reálně možné, co se teorie řízení lidstva či historie týká.
  Já jasné stanovisko zaujal, vy také, (ale prakticky, teoreticky mám plno pochyb o vinnících a obětech) ale měli bychom si u toho uvědomit, že budou umírat nevinní a je to odporné, i když to třeba budu já, kdo bude držet v ruce pušku.
  Zkuste se ještě zamyslet nad tím vším.
  O Merlin není slušné více psát, dokáže se v pohodě obhájit i sama, jen jsem se cítil povinen hodit na plac můj názor.

 • petr • 27. července 2015

  6 způsobů jak zabránit teroristům zničit svět
  https://borivojfilip.wordpress.com/2015/01/20/6-zpusobu-jak-zabranit-teroristum-znicit-svet/

 • Alena • 27. července 2015

  člověk obecně může být sebevzdělán na maximální úrovni, přesto v jeho názorech hraje roli jeho osobní zkušenost a zkušenost jeho rodu. To nelze upřít. Až na tomto území budou pomíchány rasy, nikdo si už nevzpomene na svůj slovanský původ. To hraje svou roli a zároveň i osobní zkušenost již zemřelého příbuzného, který bojoval po boku sovětů v afgánistánu. Když si vzpomenu na jeho vyprávění, ještě dnes je mi z toho špatně. Islám nepřijímám ani ke studiu

 • cnemo • 27. července 2015

  Výborný článek Stane. Když jste to tak pěkně shrnul, působí to dojmem, že válku chtějí skoro všichni. Z toho plyne, že situace s uprchlíky bude eskalovat a my bychom měli ten plot už začít stavět. Pro začátek bych zavedl přísnou vepřovou dietu v uprchlických zařízeních, to by asi bylo ještě účinější.

 • orinoko • 27. července 2015

  Smuteční dobytek v ženských hadrech údajně ve velkém začíná opouštět oblast Ramádí v Iráku a Palmyru v Sýrii. Že by na allahakbaristy padl strach? Jak je to možné, když si je tak pěstuje celá rodina Židů, Osmanů, mckolťáků a saudského středověku. O britském slizounovi ani nemluvě. Zároveň by to ale vysvětlovalo, proč Erdragon tak spěchá s bombardováním Sýrie a Iráku. Jakpak na tom je Sýrie s protiletadlovou obranou? Možná by neškodilo, kdyby Rus do Sýrie umístil letku bitevníků jako prevenci.
  A Kurdové by si měli pamatovat, kdo jim usiluje o existenci.

  http://english.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13940505000611

 • merlin • 27. července 2015

  ,,..Merlin považuje Rusy ne za Evropany, spíše za Asiaty. Tak se vyjádřila na ostrově janiky. Já si naopak myslím, že světlo bude vycházet tentokrát z východu, i díky teorii řízení společnosti. Ty paní merlin též nemusí a nevěří jim.,,

  Toto je kostra té úvahy, která začala srovnávváním paradigmat. Koukala jsem na ostrov ale musela bych hodně hledat. Zajímal mě tady jeden z atributů, který má Rusko se světem islámu, zejména pak se světem Arabů a Peršanů, společný. Ve 13. a 14. století byly Persie, značná část tehdejšího chalífátu včetně Bagdádu, jenž byl jeho centrem a tehdejší Kyjevská Rus vojensky rozdrceny, vydrancovány a zmasakrovány hordami. Mezi západními historiky existuje názor, že arabská civilizace, která do té doby byla otevřená, komunikativní a kvetoucí, se v důsledku prodělaného šoku uzavřela sama do sebe. Nejprve hodnotově, ale následně i mentálně, pokud jde o schopnost inspirovat se cizími vzory a tyto dále rozvíjet. Arabové, kteří do té doby zaznamenali, vedle úspěchů vojenských, celou řadu úspěchů v matematice, chemii, astronomii pak už skoro nic nevymysleli, jen udržovali to, co už do té doby zvládli. Jejich, do té doby výrazně méně úspěšní, vzdělaní i mocní, evropští sousedé, se jim dokázali nejprve vyrovnat, a pak je i výrazně překonat – minimálně pokud jde o vědecké a mocenské kapacity.Rusko prodělalo podobný otřes a když se cca kolem roku 1480 konečně zbavilo nadvlády Mongolů/Tatarů, tak se rozhlédlo kolem sebe a zjistilo, že na celém světě je jen jediný pravoslavný stát, který nepodléhá nadvládě islámu či z jejich pohledu heretickému západnímu křesťanství, a tím jsou oni sami.

 • merlin • 27. července 2015

  Centrum jejich identity – Konstantinopol – bylo od roku 1453 ovládáno osmanskou říší a tak se ocitli v pozici opuštěného, ale právě proto jedinečného státu/civilizačního centra. Stáli tam, dívali se kolem a byli osamělí. Protože relativně nejméně problematičtí a zároveň evidentně mocensky disponovaní sousedé leželi na západě, začali s nimi opatrně a velmi selektivně komunikovat a obchodovat. Ivan IV. Hrozný to začal, Petr s Kateřinou rozvinuli a Alexandr I. se Stalinem to dovedli na vrchol /podáno zkratkovitě/ Nikdo z nich se nechtěl stát Evropanem /dříve západním křesťanem/, protože to by znamenalo ztrátu vlastní identity, ale každý z nich chtěl být stejně silný nebo silnější jako oni, protože to, o co stáli byl respekt. Proto vždy přejímali věci užitečné, zejména pak vše, co mělo přímý vliv na rozvíjení velmocenských kapacit, ale vždy odmítali převzít cokoli, co by měnilo hodnotové nastavení jejich světa. A jaká vlastně byla filosofie ruských carů? Křesťanská metafyzika typu Solovjeva? Získala jsem z četby dojem, že za tím vším stojí přesvědčení, že svatá matička Rus /ať už posvěcená nebo zašpiněná spoustou prolité krve/ má svého zvláštního boha a ruští filosofové vymýšlejí a vymýšleli pro tohoto speciálního boha zvláštní specifickou filosofii švihnutou navrch slavjanofilstvím.
  ,,Stojíme na rozhraní dvou světů – minulosti a budoucnosti; my jsme noví a neporušení, neposkvrněni zločiny Evropy… Veliké jest naše povolání a těžký úkol! Svého ducha musíme vepsati v děje umu lidského, jako jméno naše jest zapsáno na pomnících vítězství. Druhé, vyšší vítězství – vítězství vědy, umění a víry – očekává nás na troskách zchátralé Evropy,, – píšou ruští filosof. 18.st., zdá se, že tohle je platné pro mnohem delší dobu.

 • merlin • 27. července 2015

  Ten zápas západníků a slavjanofilů končívá nakonec na stejné vlně účastníků, tou svatou matičkou Rusí a nazíráním světa a sebe přes ty dva tisíce let staré absolut. hodnoty pravoslavné ortodoxie,o které se opírá imperiální filosofie carů.
  Na druhou stranu byli skutečně osamělí, kontakt na východ nic moc a Evropa pro ně byla ,,zkažená západním křesťanstvím,,. Je podivuhodné, co pár slov – mám na mysli Níkájské vyznání a filioque – nadělá.
  Ruské lidi chápu. Grobačov je zradil, Jelcin byl opilec, co je prodal za pár lahví vodky a přišel někdo, kdo ty hodnoty, které mají nejen v genech ale i v memech a díky kterým doteď přežili, zvednul. Někdo je zvednout musel. Co jim nabízí západ? Mindrák? Ponížení? Z jejich pohledu to tak rozhodně je. Nechápu, že to západ nechápe.

  Tak teď jsem si to oživila, jedna z nás je asi někde mimo, protože mi tohle jako protiruské štvaní fakt nepřijde, ale možná mám hranice hodnot jinde než Vy. Celkem ať si každý udělá názor sám.
  No a s východem je to takhle, tak třeba pro současnou Řiši středu není ona žádný Dálný východ. Nebo osou současného arabského světa je údolí Nilu a území na západ od něho /severní Afrika/ je africký západ – Maghreb, zatímco africký východ- Mašrik, jsou území západní Asie. Co Aleno Vy míníte tím východem – současné kapitalistické Rusko, Indii, Vietnam, Čínu ?

 • kchodl • 27. července 2015

  Turecko, člen NATO, bombarduje Kurdy, kterým ČR, Němci, Holanďani, Francouzi – také členové NATO – dodávají zbraně – což je od posledního rozhodnutí Bílého domu také terorismus, tedy pokud by dodávky nebyly ukončeny. Na evropském seznamů teroristů jsou členové „Occupy London“ a doněčtí povstalci, ale ne turecká tajná služba, dodávající ISILu sarin a zbraně, provozující pro islámský stát nemocnice. Islámský stát je spojenec v Sýrii proti ďábelskému režimu Assada, ale nepřítel v Iráku a u Saudů. Pravý sektor, upalující lidi v Oděse a vraždící na potkání, je spolu s Azovem zastáncem demokracie, brzy budou o pravé demokracii přednášet v Evropském parlamentu, na pozvání našeho demokrata Štětiny.

  Může se to zdát nelogické, prostě se to naučte zpaměti, ať při prověrkách neuděláte chybu.
  Je to přece úplně jednoduché. Válčíme s Oceánií, ne s Euroázií – pokud si to pamatujete jinak, je to samozřejmě nejen chyba, je to ideozločin.

 • hudryper • 27. července 2015

  vittta napsal
  O Merlin není slušné více psát, dokáže se v pohodě obhájit i sama, jen jsem se cítil povinen hodit na plac můj názor.

  vitttaCitovat

  Ona je Vám,mm,za to nejspíš velice vděčná. Co by si bez Vás tady na OM uprostřed léta počala ?

 • orinoko • 27. července 2015

  Navzdory osmanskému humanitárnímu bombardování i syrských Kurdů nakopali tito Daeš do rozpůlené části zad.

  http://www.presstv.ir/Detail/2015/07/27/422120/Syria-Kurds-YPG-Sarrin-Aleppo-Syrian-army-Palmyra-Hasakah

  https://twitter.com/ChuckPfarrer/status/625137511963209728/photo/1

  Četl jsem jakýsi emerický výpotek snad s kosmírným názvem – Strategické studium syrských bojů … nebo tak nějak …. Pokud má něco takového k dispozici emerický penegán a ten zrzek v bílém vigwamu , tak se nemůžeme divit, že politika stejků a karbošů vykazuje takové zásadní defekty.
  To jsou pane kamarádi. Dneska vám řeknou, jak vás milují, a už zítra na vás pošlou svoje duhové revoluce a neviditelné éroplány.
  A teď ta česká schíza. Budou dál vojáci dodávat Kurdům aspoň střelivo. Proti osmanskému dobytku, který je stejný jako jeho Muslimské bratrstvo , teď se jmenující shodou okolností ISIL-Daeš?

  Nějak se mi to nezdá, ale v roce 2013 u Sýrie došel k úhoně neviditelný emerický raptor F. Prý. Takže 2 Tomahawky down … a jestli ještě ten předražený létající král Lávra … tak to je hodně tristní výsledek světového četníka.

 • orinoko • 27. července 2015

  Tohle je zajímavá mapa. Ale o těchto zámyslech nebylo ve strategických studiích ani ň.

  http://nsnbc.me/wp-content/uploads/2013/02/kurdishsyrianstratscenario.jpg

  Turecko poté, co splní úlohu haličského debila, bude podrobeno balkanizaci. Prý to má pracovní název – kooperativní antagonismus. Cosi jako izrahellská preemptivní obrana.

 • merlin • 27. července 2015

  mapak je trošku šokující. Navrch to vypadá, že ta teorii má díry, sice lidi co mají mezi sebou nejvíc konfliktů jsou možná soudržnější, ale tahle šílená skrumáž plná vzájemných antagonismů fakt není manželský pár po třiceti letech. Spí š to tam vypadá jak v Jugošce před definitivním rozvalem.

 • merlin • 27. července 2015

  http://www.theguardian.com/world/2015/jul/27/cameron-global-pressure-isis-turkey-air-strikes
  To je zajímavé, možná amíci vyměnili vstup do některých tureckých vojenských základen za konec příměří s Kurdy. A na oplátku jim budou britové a amíci tolerovat ty útoky na kurdy.
  Cameron na otázku, zda je znepokojen akcí proti kurdům odpovídá : ,,Chceme se zaměřit na akce proti iSIL. Je důležité, že Turecko udělalo tyto kroky a my ho v tom budeme povzbuzovat,,
  Mluví jak Sybilla. Je fakt fajn mít takový seriozní spojence, chudáci Kurdové.

 • orinoko • 27. července 2015

  A to je celý slavný Západ. Všechno začalo britským dobytkem a jeho koloniemi. Kde nemuseli, tam osobně neválčili. Vždycky to navlékli tak, aby se rval někdo jiný mezi sebou a když to nestačilo, tak brali rekruty černé, hnědé, žluté, rudé a kouřili u toho doutníky. Dneska vyhulují keňská Marllbora typu HoSSein a ještě u toho ani nestačí být dosti slizcí.

  A já si neodpustím nedávné připomenutí, že Rus by měl upgradovat svojí co? … základnu … v Tartusu. Anebo si je tak jist přítomností svého letadlového křižníku?

 • orinoko • 27. července 2015

  Rád bych věřil, že vědí, co dělají. Můžu vám říci, že dostat se k některým informacím je katastrofálně složité. A to už jsem i na různých alternativních informacích i v Rusku. Vůbec jsem netušil, jaká je v Rusku informační pluralita. Irán a Sýrie totéž. S Irákem je to horší.

 • vittta • 27. července 2015

  Byl jsem docela napjatý, jak vyřeší NATO, USA a EU budoucnost Kurdů.
  Tak trošku jsem se domníval, že rozparcelují Irák, a tím lehce uklidní Turecko.
  Jak se zdá, vybrali si možnost, hodit Kurdy přes palubu.
  Tam bude ještě hukot….

 • merlin • 27. července 2015

  orinoko napsal

  Rád bych věřil, že vědí, co dělají. Můžu vám říci, že dostat se k některým informacím je katastrofálně složité. A to už jsem i na různých alternativních informacích i v Rusku. Vůbec jsem netušil, jaká je v Rusku informační pluralita. Irán a Sýrie totéž. S Irákem je to horší.

  ráda věřím, už jsem si mockrát pěkně naběhla na vidle. Ale Camerona na Guardianu by měli přece jenom citovat přesně.

 • orinoko • 27. července 2015

  Ja si jako blbec snazim veci i overovat. Tak napr. lezu na i stranky FSA. Nejak se vidi v Kurdech a jsou uplne naivni. Mysli si, ze kdyz budou v Syrii u moci, tak bude svoboda a vsude dobre. Po Libyi nechapu, jak muze byt nekdo jeste tak blby. Taky jsem jim to tam napsal, a jim se to nelibilo.
  V Rusku jsou ruzni insideri, blogy apod. Iran podobne veci toleruje a Syrie tim primo zije. Nejvic me ovsem sejri, kdyz to je v ramci Facebooku. Otresny format.

 • merlin • 27. července 2015

  facebook nemám účet, takže nevím, neumím se v něm orientovat, chodím hodně na írán, malajsii a pákistán. noviny kromě obvyklých, ale někdy zadávám v angličtině a němčině hesla googluju si poslední hodinu nebo den a prohlížím stránku jedna a pak až pět a dál. Bývá v tom pak rozdíl, v těch info :-)

 • vittta • 27. července 2015

  To by mě zajímalo, jestli vůbec někdo tuší, jak se věci mají.
  Ve skutečnosti to dávno nemusí vědět ani ti, co se v nich angažují.
  Svět se stal absolutně nepřehledným.

 • Alena • 27. července 2015

  merlin napsal

  Ten zápas západníků a slavjanofilů končívá nakonec na stejné vlně účastníků, tou svatou matičkou Rusí a nazíráním světa a sebe přes ty dva tisíce let staré absolut. hodnoty pravoslavné ortodoxie,o které se opírá imperiální filosofie carů.
  Na druhou stranu byli skutečně osamělí, kontakt na východ nic moc a Evropa pro ně byla ,,zkažená západním křesťanstvím,,. Je podivuhodné, co pár slov – mám na mysli Níkájské vyznání a filioque – nadělá.
  Ruské lidi chápu. Grobačov je zradil, Jelcin byl opilec, co je prodal za pár lahví vodky a přišel někdo, kdo ty hodnoty, které mají nejen v genech ale i v memech a díky kterým doteď přežili, zvednul. Někdo je zvednout musel. Co jim nabízí západ? Mindrák? Ponížení? Z jejich pohledu to tak rozhodně je. Nechápu, že to západ nechápe.

  Tak teď jsem si to oživila, jedna z nás je asi někde mimo, protože mi tohle jako protiruské štvaní fakt nepřijde, ale možná mám hranice hodnot jinde než Vy. Celkem ať si každý udělá názor sám.
  No a s východem je to takhle, tak třeba pro současnou Řiši středu není ona žádný Dálný východ. Nebo osou současného arabského světa je údolí Nilua území na západ od něho /severní Afrika/ je africký západ – Maghreb, zatímco africký východ- Mašrik, jsou území západní Asie. CoAleno Vy míníte tím východem – současné kapitalistické Rusko, Indii, Vietnam, Čínu ?

  paní merlin, jsem ráda, že jste se mnou ochotna se bavit. Uznávám Váš intelekt a Vaše znalosti a nechci náš vztah nadále nesmyslně ostřit . Prostě jsem takový názor získala a neobezřetně jsem ho ventilovala, aniž jsem si o tom s Vámi blíže pohovořila. Rozhodně nejsem odborník na Islám, nicméně z dostupných informací nejsem přistěhovalecké vlně nakloněna.
  Na dálnici D1 se občas skví plakáty- Ať jsou všechny bytosti šťastný- to přeji všem, i Vám , paní Merlin, dobrou noc

 • orinoko • 27. července 2015

  Tak např. tento zdroj tvrdí, že po emerických politicko-vojenských saltech došlo k jednání mezi Assadem a syrskými Kurdy. V Sýrii mají nejblíže k vysoké míře autonomie. To zase bude kooperativní antagonismus pro FSA užitečné idioty.

  http://www.moonofalabama.org/2015/07/turkeys-war-on-kurds-realigns-kurds-with-the-syrian-government.html

 • Alena • 27. července 2015

  Co se týče slunka vzešlého z východu- myslím tím opravdu Rusko. Předpokládám, že v tom zápase Rusko versus západ vyjde nejlépe Čína, jako ekonomicky nejvyspělejší stát.
  Pro mne bude ale kulturně a duchovně nejbližší opravdu Rusko- od ruské literatury, hudby, baletu, až po jejich koncepci sociální bezpečnosti, neboli řízení společnosti. Spojení logiky a duchovna je fascinující a jedinečné, lhostejno, jaký k tomu zaujímá názor většina.

 • Alena • 27. července 2015

  Dále se domnívám, že je sice skvělé perfektně zmonitorovat islám jako takový včetně jeho dopadu na státní správu státu, ale dle mého je už pozdě! Vždyť dle ČT 24 -20 až 50 běženců denně překročí hranice.
  K tomu – zákon umožňující hlasovat cizincům na komunální úrovni je schválen.
  K tomu – neziskovky, které mají dost peněz na to, lákat běžence. V naší republice tento proces už rychle běží, a je již dnes pozdě
  Vzhledem k povaze české lze očekávat, že kvůli prebendám budeme všichni vbrzku islamisté. Pokud vám to nevadí, mi ano
  Toť vše

 • merlin • 27. července 2015

  orinoko napsal

  Tak např. tento zdroj tvrdí, že po emerických politicko-vojenských saltech došlo k jednání mezi Assadem a syrskými Kurdy. V Sýrii mají nejblíže k vysoké míře autonomie. To zase bude kooperativní antagonismus pro FSA užitečné idioty.

  http://www.moonofalabama.org/2015/07/turkeys-war-on-kurds-realigns-kurds-with-the-syrian-government.html

  četla jsem na middle east, že erdogan měl prohlásit, že kurdský stát v severní sýrii je prostě červená čára, přes kterou se nejede, rptože mu nikdo nebude podporovat separatistické nálady u něho doma. Zřejmě se amíci snařili, ale ted, když jim státy severní afriky nakašlali na základny pro drony, mají po poruce toho správnýho spojence člena nato, a kurdivé ostrouhají a asi to ví aa mají vzteka a jdou se domluvut s bášárem. legrační je, že všichni budou mít určitě tu srprávnou americkou výzbroj

 • merlin • 27. července 2015

  aleno dík, taky přeju hezký večer :-)

 • merlin • 28. července 2015

  Dnes Erdogan informoval jednotlivě telefonicky francouzského prezidanta Hollanda, katarského emíra šejka Hamada bin Tamím al Thaního a saudského krále Salmána o probíhajících protiteroristických operacích Turecka. Pak oznámil, že všichni tito ho podporují a Turecko má jejich podporu v boji proti všem formám terorismu, včetně teroristických organizací Daéš a Kurdské strany pracujících/PKK, protože uznávají, že chaos v Sýrii ohrožuje bezpečnost Turecka.
  Hollande pokrytecky vyjádřil své velké uspokojení nad mezinárodní anti ISIL koalice a tureckým zápasem s ISIL.
  Nálety proti Daéš a PKK /přelož proti Kurdům a Assadovi, ale to tam nebylo/ budou pokračovat, ale pozemní ofenziva /která by se zabývala hlavně vymazáváním kurdů z mapy severní Sýrie/ se prý zatím nebude konat, tak se dohodly USA s Tureckem. Na tom, že PKK je teroristická organizace, si znovu potvrdily USA, EU a Turecka.
  Turecko bude dál pokračovat v čistce ve vlastních řadách a zatýkat radikály / údajně už přes tisícovku lidí/ podezřelých z terorismu jako je Daéš, pak PKK ,DHKP/C /nelegální marxistická strana/ a další.
  Jiné zdroje uvádí, že na severu Sýrie turecké tanky jsou a zabývají se systematickým ostřelováním kurdských vesnic samozřejmě v rámci boje proti ISIlu. Ale možná to budou jen stejně zlé pomluvy, které se šíří o ukrajinském Azovu. /vždyť ten Štětina by tam přece nejezdil, kdyby to byla pravda, že/
  Abych nezapomněla, Ban Ki-moon vyjádřil Erdoganovi sympatii a byl smutný, že Erdogan musí čelit útokům kurdských separatistů a ISIlu. Já nevím, pro OSN nevede panda, bylo by to levnější a uměla by žvýkat bambusové výhonky stejně soustrastně.

 • merlin • 28. července 2015

  turecké tanky stále ještě jsou – tzn. včera byly a dnes dopoledne ještě jsou

 • fajt • 28. července 2015

  číně stále padá akciový trh, intervence vlády jsou buď záměrně slabé ( tedy očekávaný očistný proces) a nebo soudruzi z fedu maj i tady své kopálisty, kteří na povel taranují ekonomiku čínského draka – jestli by propad pokračoval, tak ani tahle říše v plusu by nemohla činit svou dosavadní obchodní global politiku a její ohlášené grandiózní investice ( tř. v nikaragui) by byly v trapu. ..)

 • peter. • 28. července 2015

  Americký politik odhalil pravého vinníka zodpovedného za vznik IS.
  http://www.konzervativnyvyber.sk/vedeli-ste-ze-za-vznik-islamskeho-statu-mozu-klimaticke-zmeny/8209/

 • merlin • 28. července 2015

  Když tak o tom uvažuju, kdo je z hlediska Kurdů lepší – Erdogan nebo chemický Ali a Sadám?

 • Alena • 28. července 2015

  mravnost nade vše
  ….Daily Mail v této souvislosti upozorňuje na průzkum veřejného mínění deníku Le Monde, ze kterého vyplynulo, že islám vnímá jako hrozbu většina Francouzů i Němců. Osloveno bylo v průzkumu 1600 respondentů, kteří se shodli na tom, že muslimové se nedokázali do většinové společnosti správně začlenit. Tento názor dle průzkumu zastává 68 % Francouzů a 75 % Němců. Právě ve Francii (7 milionů) a Německu (4,3 milionů) žije největší muslimská komunita v Evropě. Ve Velké Británii potom podle informací Daily Mail žije asi 2,4 milionů muslimů…..
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Muslimky-napadly-v-parku-mladou-Francouzku-Jestlipak-vite-proc-385925

 • merlin • 28. července 2015

  Tohle je zajímavé. Vznikly a asi i stále vznikají informační brožury, které mají instruovat a vzdělávat například učitele v českém školství a které obsahují nepravdivé informace týkající se islámu. Vůči těmto brožurám z provenience Člověk v tísni o.p.s., pokud je mi známo, naši odborníci na islám mlčí a raději jim asi nevěnují pozornost. Jako příklad uvedu: „Slovo islám pochází z arabského kořene slm, který mimo jiné znamená mír, poslušnost, čistotu … Podřízenost Boží vůli společně s poslušností neznamenají rozhodně ztrátu individuální svobody, ba naopak …Džihád … toto slovo zahrnuje i píli v práci, učení, v péči o rodiče, rodinu a jako poslední význam je mu přisouzena i sebeobrana – boj při napadení./ Člověk v tísni o.p.s. Jihočeská univerzita Pilíře islámu./ Evidentně je zde islám představován jako tolerancí překypující náboženství.
  Zřejmě pro velký úspěch ve školství svěřilo Organizaci Člověk v tísni Ministerstvo vnitra, odbor prevence kriminality, svěřilo i vytvoření brožury pro Policii ČR s názvem ,,Policista v multikulturním prostředí,, a to v rámci boje proti rasismu a xenofobii. Tam se dočteme, že ,,Povinnost bojovat za víru /džihád / je někdy připojována k výše uvedeným závazným pravidlům. Nejedná se o šíření víry zbraní, neboť Korán doslovně říká ,nebudiž žádného donucování v náboženství,, ale znamená to především nasazení všech sil člověka pro nábožensky motivované jednání zasazování se o náboženskou humanitu proti pasivitě a liknavosti.,,
  Je pochopitelné, že vláda či jednotlivá ministerstva se snaží konfliktům předcházet a tlumit hrany, ale je principiálně nepřípustné stavět toto úsilí zcela záměrně na nepravdivých informacích a faktech. Budeme-li ignorovat nepříjemná fakta o islámu, realita sama nám připraví něco mnohem nepříjemnějšího.

 • merlin • 28. července 2015

  Džihád doslovně znamená úsilí či snahu, tedy nikoli svatou válku. Ale ve smyslu islámu se jedná o všestranné úsilí pro jedince i obec, o ustanovení, rozšíření a rozvoj islámu ve světě. Džihád má několik zaměření. Jedno do nitra člověka, proti hříchu a nedokonalosti, a další směrem ven, proti nevěřícím. Džihád jako válka se chápe jako náboženská válka. Je to vždy válka za Boha, za šíření Jeho zjevení a získávání území, na němž má být nastolena Boží vláda. Proto útočný džihád představuje bohulibou a spravedlivou válku.
  Muslimská právní věda dělí svět na dvě části; jedná se o bipolární vidění světa. Jedno území je území islámu /dar al-islám a druhé územím války /dar-al harb. Na území islámu mají moc muslimové a je na něm uplatňována šaría. Území války představuje území, které mají v moci nevěřící. Konečným cílem je, aby se celý svět stal domem islámu. V případě, že jsou muslimové slabí a nemohou v daném prostoru momentálně zvítězit, lze uzavřít příměří až do doby, kdy jsou opět schopni vést džihád, avšak ne déle než na deset let. Tomu se říká území příměří /dar as-suhl nebo dar al-ahd. Glorifikace džihádu a bojovníků/mudžahedínů, kteří se ho účastní, je obsahem dalších hadíthů. Zvláštní úctě se těší mudžáhid, který padne v boji. Stává se z něj mučedník /šahíd. V muslimském pojetí ovšem mučedníka představuje někdo jiný, než jak to chápeme my. Mučedník není ten, kdo pasivně trpí a zemře za svou víru, ale naopak aktivní bojovník džihádu, padlý ve válce za islám. V islámu nepředstavuje vynucené přijetí víry zlo, ale jasné dobro.,,Prorok říká: Alláh se podivuje nad lidmi, kteří vstoupí do ráje v řetězech.,, /Al-Bucharí. Z tohoto hadíthu jednoznačně vyplývá, že ten, komu je islám vnucen, se přesto dostane do ráje. A ráj je dobrem. Není tedy zlem šířit islám násilím.

 • merlin • 28. července 2015

  Asi si zavedu jako dědeček v Saturninovi detektivní kancelář na obracení definic Člověka v tísni na pravou míru.
  Při prezentaci islámu jeho apologeti jako důkaz, že jde o náboženství míru a že násilí je s islámem neslučitelné, často předkládají následující verš súra krávy ,,Nebudiž žádného donucování v náboženství! A již bylo jasně rozlišeno správné vedení od bloudění! Ten, kdo nevěří v Tághúta a věří v Boha, ten uchopil se rukojeti spolehlivé, jež nikdy se neutrhne. A Bůh je slyšící, vševědoucí.,,
  Leč ve světle právního principu nahrazování /al-naskh wa al-mansukh/ se situace dramaticky mění, jestliže byl Muhammadovi v pozdější době seslán verš, který verši 2,256 protiřečí. Pak se tento stává jako novějším ,,překrytým,, a nový tím nabývá závaznosti, stává se ,,překrývajícím,,. Jde o následující Verš meče Súra pokání 9,5 – Pokání – ,,A až uplynou posvátné měsíce, pak zabíjejte modloslužebníky, kdekoliv je najdete, zajímejte je, obléhejte je a chystejte proti nim všemožné nástrahy! Jestliže se však kajícně obrátí, budou dodržovat modlitbu a dávat almužnu, nechte je jít cestou jejich, vždyť Bůh je věru odpouštějící, slitovný.,,
  Takže tak.

 • Sio • 28. července 2015

  Alena napsal

  mravnost nade vše
  ….Daily Mail v této souvislosti upozorňuje na průzkum veřejného mínění deníku Le Monde, ze kterého vyplynulo, že islám vnímá jako hrozbu většina Francouzů i Němců. Osloveno bylo v průzkumu 1600 respondentů, kteří se shodli na tom, že muslimové se nedokázali do většinové společnosti správně začlenit. Tento názor dle průzkumu zastává 68 % Francouzů a 75 % Němců. Právě ve Francii (7 milionů) a Německu (4,3 milionů) žije největší muslimská komunita v Evropě. Ve Velké Británii potom podle informací Daily Mail žije asi 2,4 milionů muslimů…..
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Muslimky-napadly-v-parku-mladou-Francouzku-Jestlipak-vite-proc-385925

  Ty ženy, stejně jako většina nebo alespoň valná část muslimů jsou indoktrinovány na nejvyšší prioritě řízení – světonázorové. Jsou k tomu učeny a kdyby to udělala kterákoli z nich, dostala by patrně nářez daleko větší. Jsou to oběti. Nicméně, trestat se to musí. Muslimové MUSÍ vědět, že pro nemuslimy neplatí to, co víra ukládá jim a nemají žádné právo to požadovat. To by je měli učit doma. Trest by měl být tvrdý.

 • orinoko • 28. července 2015

  Jsem ted na tablete … O lala … procez je mi stale spanelskou vesnici copy a pasta.
  Doporucuji clanek na Akt, kde konecne nekoho nechali mluvit … Terezu Engelovou. Ona neni tuplak meho piva, ale tady se prekonava.
  Konecne polooficialne v teto zasrane Havlove sametove brusirne nekdo rekl bez obalu, o co jde v Turecku. O vladu jedne strany s konsekvenci na Kurdy. Zasnu, jak emericky zrzek, NATOidni europytel a IzraHELL okamzite poklekly a zacacaly mohutne cadit Erdragonova Chocholouska, ktery ma v pulmesici zapichnuty srp a kladivo.

  NATO jsou hulibrci. No nazdar. A to nas ma chranit. Co kdyz bude minus 20?
  A ted co udela zasrana Ceska armada? Posere se do vysky?

 • Sio • 28. července 2015

  S náboženskou nesnášenlivostí se bojuje těžko. Jediná možnost je dlouhodobé plánování a rozklad na mnoha úrovních řízení. Začít je třeba u mládeže, je bohužel nezbytné postavit ji proti fanaticky věřícím rodičům. To samé se tu událo s křesťanstvím a během nějakých 80 – 100 let se je podařilo marginalizovat. V Česku přímo exemplárně, tady si církve pomohly k nepopularitě samy. Ale i v dalších západních zemích. Věřím, že i sekularizace muslimů je zákonitá. Jestli to bude trvat dalších 100 let nevím.

 • Alena • 28. července 2015

  naše společnost je v rozkladu. Těžko můžeme mladým islamistům předložit jinou alternativu, leda tak zdálky, pokud by tady nežili a neviděli vše na vlastní oči

 • orinoko • 28. července 2015

  Marne se snazim vzpomenout, kdy za sociku nekdo behem ani ne 50ti hodin provedl tolik politicky antagonistickych veletocu, jako to zvlada posrane NATO. Zavidim Rakusakum, ze jsou usetreni koureni Erdragonovy papirosky.
  A naopak nezavidim emerickemu zrzkovki, ktery saje jako o zivot. Az prijde cas, tak to Erdragonovi vsechno secte. I svoje huleni. Soudruh Trump ma pravdu, Emerika je samy hulibrk.

 • lomikel • 28. července 2015

  sio – nejsou to obeti, jsou to psychopaticke agresivni osoby. S takovou by byl obet kazdy i ukro vrazi na ukrajine, obet je ta pani co ji zbily.

  Zadny rozklad se konat nebude, neni vule a prostredky k rizeni timnto zpusobem. Reseni je separace a zajisteni hranic jako za valky Turkem (no ona mozna jeste bude), plus. podpora polosekularnicch/mnohonabozenksych statu (dnes treba Syrie kde bohove vedi jak to dopadne, nebo Cecna) ktere jihad nevyvazeji a radikalni islamisty strili, a ty islamske pak rozkladat ale UVNITR islamskych uzemi, ne u nas.

 • lomikel • 28. července 2015

  Lhotan nebudil u me nikdy dojem prilisne psychicke stability, ale rekl bych ze se to horsi.
  http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/30123-jednotna-evropa-zamerne-rikam-evropa-a-ne-eu-je-v-ocich-ruska-nejen-silnym-konkurentem-ale-i-potencialnim-nepritelem.aspx
  davam to sem pro sudium umneho nazoroveho mixu bo taky jsem jeste nevidel 8-)

 • peter. • 28. července 2015

  V Nemecku to vyriešili!
  Bojovať treba s takýmito imigrantami :
  http://vzdor.org/?p=1431#more-1431
  Imigrantov ktorí znásilňujú a terorizujú pôvodné obyvateľstvo,sa musíme naučiť chápať,byť ku nim tolerantní, politicky korektní a keď to obohacovatelia našej kultúry budú od nás žiadať,tak ochotne budeme spolu s nimi 5 x denne mlátiť hlavou o zem a modliť sa k Alláhovi.

 • lomikel • 28. července 2015

  zeman poslal mic a sobotka si dal vlastnanka:

  http://www.novinky.cz/domaci/376183-nejhorsi-pudy-sireni-nevrazivosti-sobotka-kritizuje-zemanovy-vyroky.html
  Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se v úterý ohradil proti názoru prezidenta Miloše Zemana, který se pozastavil nad tím, že vláda je připravena přijmout do ČR uprchlíky, ale není schopna zajistit 30 miliónů korun na financování Klokánků. Podle Sobotky nemá prezident důvod „podbízet se těm nejhorším pudům a nahrávat šíření nevraživosti”.

  je to ale ho*** ten sobotka

 • merlin • 28. července 2015

  Sio napsal

  S náboženskou nesnášenlivostí se bojuje těžko. Jediná možnost je dlouhodobé plánování a rozklad na mnoha úrovních řízení. Začít je třeba u mládeže, je bohužel nezbytné postavit ji proti fanaticky věřícím rodičům. To samé se tu událo s křesťanstvím a během nějakých 80 – 100 let se je podařilo marginalizovat. V Česku přímo exemplárně, tady si církve pomohly k nepopularitě samy. Ale i v dalších západních zemích. Věřím, že i sekularizace muslimů je zákonitá. Jestli to bude trvat dalších 100 let nevím.

  Sio – malé muslimské dítě není pavlík morozov. To myslíš, že bys jim jejako barnevert odebíral po narození, dával je k adopci do ,,dobrých,, českých rodin a dělal z nich správné malé čechy? Rozklad na mnoha úrovních řízení se nepodařil ani rusákům v česku a měli na to tři generace. ty jsi už padlej na hlavu s teorií řízení a sekularizací muslimů do sta let :-) To máš místo novýho marxe engelse?

 • merlin • 28. července 2015

  lomikel napsal

  Lhotan nebudil u me nikdy dojem prilisne psychicke stability, ale rekl bych ze se to horsi.
  http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/30123-jednotna-evropa-zamerne-rikam-evropa-a-ne-eu-je-v-ocich-ruska-nejen-silnym-konkurentem-ale-i-potencialnim-nepritelem.aspx
  davam to sem pro sudium umneho nazoroveho mixu bo taky jsem jeste nevidel

  lhoťan to má popletený. http://www.lidovky.cz/z-ceska-sly-penize-na-podporu-al-kaidy-d8i-/zpravy-domov.aspx?c=A110505_084730_ln_domov_mc
  Z Česka šly peníze na podporu Al Kajdy, kryli je ochránci lidských práv, se ale nevědělo, o kterou českou neziskovku, šlo samozřejmě o Člověka v tísni. Pak se ta ostuda nějak zakecala, ale já si je od té doby sleduju zvláště pak pečlivě. Fungují jako agenturní sít. a od doby, co vyvěsili mimo jiné praporky v azerbajdžánu, jsem nervozní. Pře tím průšvihem kterému se tu hrděě říkalo arabské jaro byli roztahaní po severní africe, ted se posunuli do jižní.

 • vittta • 28. července 2015

  merlin napsal
  Sio – malé muslimské dítě není pavlík morozov. To myslíš, že bys jim jejako barnevert odebíral po narození, dával je k adopci do ,,dobrých,, českých rodin a dělal z nich správné malé čechy? Rozklad na mnoha úrovních řízení se nepodařil ani rusákům v česku a měli na to tři generace. ty jsi už padlej na hlavu s teorií řízení a sekularizací muslimů do sta let To máš místo novýho marxe engelse?

  Já jsem o tom kdysi psal u Janiky.
  To se dá dělat tak, že se třeba ZAKÁŽE nošení šátků či hidžábu ve veřejných prostorách, tedy školy, úřady, koupaliště, sportoviště atd.
  Jinak ať si každý nosí co chce.
  Pak se zakáže, aby třeba dívky nechodily na tělocvik a tyhle věci.
  To se dá vymakat.
  Takové arabské děvče je také jenom děvče a jistě se lépe cítí v lehkých šatech, než v nějakém hidžábu, v bikinách, než v nějakém rouchu.
  A žádná moc rodiny nad dětmi…kde-pak, lidská práva vymáhat a přísně, zřídit udavačské linky, kde by si mohly děti stěžovat na útisk rodičů a speciálně bych odsoudil nucení k nábožensví či náboženským rituálům, protože svoboda, SVOBODA vyznání platí nadevše, ne?
  Bojovat jejich zbraněmi a tvrdě.
  Je humanita a humanita, jak se na to kdo kouká, oni jí zneužívají proti nám, my jí můžeme zneužít proti nim, že si ani neškrtnou!

 • peter. • 28. července 2015

  Starý pán si už môže dovoliť prezentovať takéto názory :
  http://zurnal.pravda.sk/esej/clanok/362311-emigracia-imigracia-identita-a-populacna-explozia/

 • merlin • 28. července 2015

  orinoko napsal

  Jsem ted na tablete … O lala … procez je mi stale spanelskou vesnici copy a pasta.
  Doporucuji clanek na Akt, kde konecne nekoho nechali mluvit … Terezu Engelovou. Ona neni tuplak meho piva, ale tady se prekonava.
  Konecne polooficialne v teto zasrane Havlove sametove brusirne nekdo rekl bez obalu, o co jde v Turecku. O vladu jedne strany s konsekvenci na Kurdy.Zasnu, jak emericky zrzek, NATOidni europytel a IzraHELL okamzite poklekly a zacacaly mohutne cadit Erdragonova Chocholouska, ktery ma v pulmesici zapichnuty srp a kladivo.

  NATO jsou hulibrci. No nazdar. A to nas ma chranit. Co kdyz bude minus 20?
  A ted co udela zasrana Ceska armada? Posere se do vysky?

  obecně to tak o naší armádě lze napsat, ale kdosi to konkretizoval a dostal za to flastra. A ne abyste se pak neopatrně zeptal, kolik kurdů – vlastně obyvatel budoucí území zvaného Daéš, zvláště pak jeho budoucích okrajových částí jsme pomohli v rámci likvidace teroristů hrdinsky postřílet.
  Ostatně Sio by na to mohl nasadit tu terii řízení, má tam takové ty krátkodobě trvající intenzivní manipulace a celý to vyřešit ve prospěch kurdů, když už s tím tady pořád operuje.

 • orinoko • 28. července 2015

  Teď je ta pravá chvíle se zeptat českých emerických dobytků typu Zadolárek a soudruh Bureš … co s tím chceš, ty vole, dělat? Pošleš černoprdelnického Bělosudeťáka Kurdům anebo Erdragonovi?

 • Béda • 28. července 2015

  Jenom taková otázka. Stále se mluví o „třetím světě“. Neví někdo, který svět je ten první a druhý? Já původně myslel, že je jenom 1.

 • merlin • 28. července 2015

  lhotan má pravdu v jednom rusko čekají taky hodně velké problémy s postupující radikálazicí muslimů , tak uvidíme, jak si s tím poradí. sice si inaugurovali dosti brutálního zabijáka Kadyrova na to, aby je držel silou nožem pod krkem, ale bůh ví.

 • orinoko • 28. července 2015

  U pavího péra Erdragona se daří čím dále tím více. Neběží v Turecku agenda 911?
  Kdo ví? Nevraždí Erdragon svoje vlastní lidi , aby proběhla gliwice? Vybouchlo potrubí, kterým cestoval iránský plyn do Osmana. Iránec pochopitelně hned zavřel kohútik …. nesvítíte někde zbytečně?
  Nechci malovat anděla do septiku, ale aby nám Erdragon nakonec neskončil v Haagu. Jeho Muslimské bratrstvo se hrubě nelíbí saudským utěrkám. Saud dá Emíkovi, a Emík dá HAAGU.

 • merlin • 28. července 2015

  jsem četla různé úvahy o tom, jak psali politologové dokonce že to nakonec budou kurdové versus isil /kurdové s podporou obamy a amíků/ a ona je to nakonec naše pomoc erdoganovi připojit si kus sýrie :-)

 • orinoko • 28. července 2015

  To jistě může zkoušet. Ale je to kus Sýrie s Kurdy. Že by myslel na jejich dobro a zvýšil kurdské volební kvórum, a by mu bylo doma ještě lépe? Soudruh Erdragon – to je takový osmanský Batista. Myslím, že Emerika mu pomůže – na krchov.

 • merlin • 28. července 2015

  no ale jeho základny usáci potřebují,. a taky bude asi záležet na tom, jak se dohodnul nebo dohodne izrael se saudama a spol, usa nemají rádi, saudové se navíc onehdy dost urazili vzhledem k obamovi a černocha hlásajícího po africe evangelium gayů /taky se jim asi nelíbí, že se prý pak chce stát prezidentem keni/oblíbeného ho nemají – hodně nemají, netanjahu taky ne, takže krátkodobé až střednědobé pikle vyloučit nelze, spíš jo než ne. vzhledem k tomu, jak se zatím chová isil směrem k izraeli… A te´d společný odpor proti iran deal může zájmy spojit

 • Irena • 28. července 2015

  merlin napsal

  lhotan má pravdu v jednom rusko čekají taky hodně velké problémy s postupující radikálazicímuslimů , tak uvidíme, jak si s tím poradí. sice si inaugurovali dosti brutálního zabijáka Kadyrova na to, aby je držel silou nožem pod krkem, ale bůh ví.

  Tupější názor na Kadyrova jsem ještě nečetla.

 • fajt • 28. července 2015

  Irena napsal
  Tupější názor na Kadyrova jsem ještě nečetla.

  bylo by zajímavý vědět, čím tentokráte Putin uspal Kadyrova, zase se vytratil z medií a jeho spec družina na Donbase přílišnou aktivitou taky nevyniká ( a že měli plánů a úkolů). ..)

 • Irena • 28. července 2015

  fajt napsal
  bylo by zajímavý vědět, čím tentokráte Putin uspal Kadyrova, zase se vytratil z medií a jeho spec družina na Donbase přílišnou aktivitou taky nevyniká ( a že měli plánů a úkolů). ..)

  A proč by ho měl uspávat? Mají oba práce nad hlavu a Donbas je jenom jedna z front. Možná by si tam měl podle vás Kadyrov stoupnout do čela svých pluků? Aby pro jednou měli v ukrajinské televizi v něčem pravdu a uspokojili vás přímočarou akcí, ne?

 • merlin • 28. července 2015

  Irena napsal
  Tupější názor na Kadyrova jsem ještě nečetla.

  a co je, něžná lań?

 • fajt • 28. července 2015

  Irena napsal
  A proč by ho měl uspávat? Mají oba práce nad hlavu a Donbas je jenom jedna z front. Možná by si tam měl podle vás Kadyrov stoupnout do čela svých pluků? Aby pro jednou měli v ukrajinské televizi v něčem pravdu a uspokojili vás přímočarou akcí, ne?

  já ho ( nikoho) nikam netlačím, jenom jsem reagoval na jeho prohlášení, že Novorossia potřebuje helfnout a po posledním ter. útoku v Grozném prohlásil, že jeho družina už na Donbase udělá pořádek – zatím tam jenom ze zálohy někdo zabil Mozgovoje a to je asi tak všechno, velcí hráči se drží Minska a Soči, kde bylo cosi ujednané, ale prostému lidu jaksi nic neřekli co, ono proč taky, že. ..)

 • peter. • 28. července 2015

  fajt napsal
  jeho spec družina na Donbase přílišnou aktivitou taky nevyniká ( a že měli plánů a úkolů). ..)

  Čečenci boli požiadaní,aby z Donbasu radšej odišli.O tom,čo sa na Donbase deje,je článok na vz.ru
  http://www.srspol.sk/clanek-vnutorne-problemy-dlr-a-llr-sa-uz-nedaju-viac-skryvat-11236.html

 • fajt • 28. července 2015

  peter. napsal
  Čečenci boli požiadaní,aby z Donbasu radšej odišli.O tom,čo sa na Donbase deje,je článok na vz.ru
  http://www.srspol.sk/clanek-vnutorne-problemy-dlr-a-llr-sa-uz-nedaju-viac-skryvat-11236.html

  jj, to je smutné, ve vzduchu ještě lítaj kulky a miny od ukrů a oni se někteří „opolčenci“ už rvou o moc a private prospěch jako psi. ..

 • orinoko • 28. července 2015

  Na Novinkách je obrovské haló. Dva články o NATO, Turecku=ISIL. Naběhlé modré kulky ODS jsou v totální defenzivě a kdekdo klade otázky, na které nezná odpověď ani agent Bureš. O emerickém zrzkovi nemluvě.

  Tady je jeden syrsko-kurdský zdroj.

  http://ypgrojava.com/en/

  A tady „osmany lafita“.

  http://www.todayszaman.com/home

 • peter. • 28. července 2015

  fajt napsal
  jj, to je smutné, ve vzduchuještě lítaj kulky a miny od ukrů a oni se někteří „opolčenci“už rvou o moc a private prospěch jako psi. ..

  Skôr by som povedal,že o moc sa tam bije niekto iný.A tí iní nemusia byť ani z Donbasu.V tom článku sa píše,že Zacharčenko nevyhovuje(na rozdiel od Plotnického)svojou čestnosťou,neústupčivosťou,zásadovosťou a tým,že sa odmieta spolupodieľať na zákulisných politických machináciách.

 • orinoko • 28. července 2015

  Ta hovada si s tím vůbec nevědí rady. Soudruzi z NATO se stali obětí svých vlastních konspiračních teorií. Tolik hovad pohromadě, tvářících se jak prasata po první ráně, to je opravdu historická událost pro NATO. NATO – ani náhodou omylem – bombarduje svého spojence v boji proti parchantovi, který se vymkl zpod kontroly. Mě by opravdu zajímalo, jak se právě tohle třídně správně obhajuje?
  Copak NATO soudruh Štětináč? Halič je v tuto chvíli de mode. A dánský bombardovací servis je vyčerpán. Křižácký Západ právě uklouzl na vlastní odhozené banánové slupce.

 • fajt • 28. července 2015

  peter. napsal
  Skôr by som povedal,že o moc sa tam bije niekto iný.A tí iní nemusia byť ani z Donbasu.V tom článku sa píše,že Zacharčenko nevyhovuje(na rozdiel od Plotnického)svojou čestnosťou,neústupčivosťou,zásadovosťou a tým,že sa odmieta spolupodieľať na zákulisných politických machináciách.

  může být, ale jako vrchní vojenský velitel jedné z povstaleckých republik by měl mít dost pravomocí, prostředků a odhodlání se proti těmto škodlivým jevům a figurám postavit – pokud bude stále ( tř. Plotnickému) ustupovat a věci nechávat na potom, tak nakonec nedopadne dobře – to je bráno v tom případě, pokud je opravdu nastaven na vyšší cíle, o kterých stále hovoří, pokud hraje taky levou a vyloženě kapitálové a mocenské zájmy třetích osob mu taky nejsou cizí, tak v tom případě sbohem a šáteček Novorossia. ..

 • fajt • 28. července 2015

  orinoko napsal
  Copak NATO soudruh Štětináč?

  štětináčovi to je jedno, on NATO bere lentilky http://www.steroidy-anabolika.cz/produkty/164/anapolon-50mg/tab.-100tab.-turecko

 • orinoko • 28. července 2015

  Tady si s tím také nevědí rady.

  http://www.bbc.com/news/world-europe-33682972

 • Irena • 28. července 2015

  fajt napsal
  jj, to je smutné, ve vzduchuještě lítaj kulky a miny od ukrů a oni se někteří „opolčenci“už rvou o moc a private prospěch jako psi. ..

  Nevypadá to, že by se rvali, v tomto konkrétním případě spíš jde o očistný proces, což se dalo čekat. Nemají to tam vůbec jednoduché, to jediné z článku vyplývá a to je bohužel pro občanskou válku typické, jakmile se jí někde podaří vyvolat. Problém je, že si to musí srovnat především místní. Nikdo jiný to za ně neudělá a buď se jim to povede, nebo ne.
  Tady se ani dva diskutující většinou názorově neshodnou a tam, kde jim jde o život je to dohadování o to horší. Vypadá to, že se teď nic neděje, že věci stagnují a lidé tam jsou už ze všeho unavení. Nechtějí být pořád v té nejistotě, rádi by, aby se to konečně vyřešilo, jenže to se prostě lusknutím prstů nepovede.
  Na ostatních frontách se zatím bojuje usilovně. V Kyrgyzstánu se Majdan vyvolat nepodařilo, v Arménii to Američanům pomalu usíná, mezitím jsou v Ufě, i jinde vedena důležitá jednání…. Za jeden stůl si v Ufě sedla i Indie s Pákistánem. Kdo nechce, ten to nevidí. V samotném Rusku se také věci pomalu a jistě hýbou. Dneska jsem dávala ten odkaz o Dagestánu například.

  A že lidem na Donbase nikdo nic nevysvětlil? Co chcete, aby jim vysvětlovali? Že v téhle na houby situaci budou muset ještě delší dobu vydržet, protože se to jinak vyřešit nedá? Myslíte, že by tohle chtěli slyšet?

 • merlin • 28. července 2015

  https://themuslimissue.wordpress.com/2015/07/25/turkey-pretends-to-fight-isis-by-dropping-bombs-on-kurdish-areas/ tady to říkají aspoň rovnou, že turci předstírají boj s ISILem aby mohly házet bomby na kurdy
  https://themuslimissue.wordpress.com/2015/07/25/switzerland-immigrant-recruits-may-not-be-loyal-to-country-army-chief/
  švýcaři se vyděsili, že část armády – 2 generace migrantů je neloajální :-) a co vlastně ty státy čekají ?

 • merlin • 28. července 2015

  orinoko napsal

  Tadysi s tím také nevědí rady.

  http://www.bbc.com/news/world-europe-33682972

  Tak ono to nejde vysvětlit lidem. Jak byste tohle vysvětlil? Protože kurdové měli jednoznačně jako jediní úspěchy v boji proti ISIL na frontách v Iráku i Sýrii, a to přes přímou tureckou podporu ISILu. Poslední kapkou pak byl patrně pro Erdoganův režim byl historický úspěch převážně kurdské Demokratické strany lidu/HDP v červnových volbách. Proto se i jediná šance na smíření Kurdů a Turků, tedy liberální promírová HDP, stává mezi ostatními terčem celkem brutálních represí. Erdogam potřebuje vyhrát válku a pak vyhrát předčasné volby – kde by vyhrál. Bezostyšnost politiků EU je v tomto případě opravdu už nepopsatelná slovy. Jsem nad tímhle ustrnula už včera u toho Camerona. To se nějak pojmenovat asi vůbec nedá.

 • fajt • 28. července 2015

  Irena napsal
  A že lidem na Donbase nikdo nic nevysvětlil? Co chcete, aby jim vysvětlovali? Že v téhle na houby situaci budou muset ještě delší dobu vydržet, protože se to jinak vyřešit nedá? Myslíte, že by tohle chtěli slyšet?

  myslím, že jo, bylo by to poctivé a v souladu s politikou, kterou teď Kreml razí – tedy jestli to není taky trochu jinak – ve zbytku, co jste napsala, jim fandím a držím pěsti, no a čas ukáže, jak se s tím popasují a co ze všech programových cílů dojde naplnění. ..)

 • fajt • 28. července 2015

  http://cz.sputniknews.com/byznys/20150728/799460.html – Francouzský prezident François Hollande prohlásil, že přijme rozhodnutí ohledně smlouvy o dodání Mistralů Rusku „v nejbližších týdnech“ – sakra, to Rusko je ale bohatá země, a jak maj rádi žabožrouty s emerickou nádivkou. ..)

 • Stan • 28. července 2015

  Koukám, že mi tady někteří hlasatelé humanity a pokroku, obránci evropských hodnot a bojovníci proti totalitě rozjeli úplný koncert „náboženské snášenlivosti“. Jen bacha, abyste nepřekročili hranice zákona a nezačali stejným způsobem rozebírat některou ze zákonem a orgány činnými v trestném řízení speciálně chráněnou skupinu. Na muslimy, Rusy a levičáky se v ČR (zatím) smí nakydat cokoli.

  Přitom můj článek mířil úplně jinam, na lidi, kteří se už asi před 15 lety netajili svými úmysly a kteří do oblasti posílají zbraně, finance (střídavě či současně většině stran konfliktu) a speciální jednotky. To vše je placeno i z našich daní a stojí to mnohonásobně více než těch několik stovek ubožáků, kteří měli to štěstí, že se jim z toho bordelu, který i my takto financujeme, podařilo utéct.

 • Sasin • 28. července 2015

  Stane
  Mnohá zvířata si raději ukousnou, tlapu, než by zůstala v klepetech o kterých ví, že budou stejně jejich posledním módním doplňkem. A v tom je celý vtip, Stane.

  Jen málo individují je schopno vlastní myšlenkou rozetnout okovy, asi paranormální jev, ale drtivé většině ta klepeta vyhovují, gdyž zjistí, že nejdou bezbolestně sundat, stejně jako vám. A jestli je to všechno ZLO z daní, tak je neplaťte. Jestli je to všechno ZLO za bankocetle, tak je nepoužívejte.

  Všichni tady tvrdí jak jsou inteligentní, či dokonce vyštudovaní a jsou schopni vyseknout mnohaodstavcové vnitřní výpotky, ale jakmile skončí, běží do bankstermatu, nakupují balenou vodu ( asi na koupání) a odvezou si to v zadluženém fáru, nejlépe 2 metry vysokém. O čem je zde řeč? O vlastním kataklizmatu nebo o vtipech pro důchodce, kteří už dávno nárok na svoji vatu nemají. Igydž se párkrát trefíte do duševního rozpoložení místních psychopatů s názorovými distancemi, nemůže to nic změnit ani v jejich záporných či kladných jontech energetické závislosti. Na to byste musel být ten správnej kanón a ládovat do svých myšlenkových nábojů takovej dinamit, který by ostatní nemohli dlouhodobě ignorovat, páč jednosuše jsou přirozeným, fundamentálním, či jinak vypodmínkovaným břemenem každého člověka bez ohledu na jeho sbírky různých idiotských titulů v kni-howně či jiných znalostí nabraných vidlema v debilizačně léčebných zařízeních, ze kterých se vychází postiženě, ale za to s diplomem.

  Jediné co bylo a je podstatné jsou podíly. A to podíly doslova na čemkoli. Je irelevantní proti podílům křičet svobodným slovem, páč ty podíly na to prostě neslyší. Je to jiný svět, který byl ukraden normálním lidem nejdříve harpagondechajci a pak komanči, kteří si na tom vybudovali impérium. Čili vrátit podíly na půdě lidem a ještě na rozočtu, a na základě těchto dokladů inkasovat ničím nepodmíněný příjem ( žádný harpagondechaj tuto rentiérskou podmínku ještě neslyšel) aby mohl každý napsat a poslat do sečítání rovnou to, co každý podělaný papaláš v parlamentní kantýně u okýnka s vysokokalorickou dluhovou a zaprodanou výživou. Už dost bolo panstva. UŽ NIGDY ŽÁDNÉ PÁNY!!!

  Kdo je chce, je háje ZLO, darebák a zaprodánek bez mozku! O tomto piš! Pak ti pošlu korunu. Heh

 • Martin (už bez taky m) • 28. července 2015

  Sasine je radost Vás číst!
  Už jste tady opravdu dlouho chyběl!

 • vittta • 28. července 2015

  Tak to pozor, Sasine!
  Já nejsem ani študovaný, ani nekupuju balenou vodu, pro kterou si jezdím fárem na dluh.
  Což mi ale nebrání, být kreténem ještě větším, než tihle študovaní.
  Za tu chvíli, co sem píšu, jsem to dotáhl od arogantního sebestředného vola, přes trockistického levičáka až k pravičákovi.
  A ještě jednou se zproviním, budu vyhozen, tohle je slušný prostor pro slušné lidi, jak jsem zvěděl.
  A největší slovo tady mají ti zasloužilí bojovníci, kteří jsou podle mě už tak názorově vyčpělí, že nemohou bojovat ani se svým průjmem, natož se systémem, jehož podstatu neznají a znát jí ani nechtějí v domnění, že to všechno znají.
  Teoretici z nudy, zaviněné chronickým dostatkem všeho.

 • Sio • 29. července 2015

  Sasin, doporučuji nějakou harekrišna sektu, kde se všichni o všechno dělí na rurálních statcích. Anebo zpátky na stromy, tam všude ocení vaši genialitu. Možností máte spoustu. Můžete se alternativně přihlásit k výměnnému pobytu s některým imigrantem, to, co byste rád, v jejich zemích mají.
  V prvé řadě se odkažte od elektřiny, o počítačích ani internetu nemluvě, vymysleli to ti blbí otitulovanci a jejich používáním s nimi nejen souhlasíte, ale je i podporujete. Není vám ze sebe zle, kdykoli váš obličej osvítí display?
  Chválím vám, že jste zavrhl školství, což považuji za prokázané, vzhledem k vámi používané češtině. Doufám, že nikdy, ale opravdu nikdy, nechodíte k lékaři, to je jeden z nejhorších majitelů idiotského titulu. A jistě to nedovolíte ani svým dětem, pokud jste se na nějaké zmohl. Vždyť úplně stačí dát si jointa a jste jako rybička.
  Peníze take nepotřebujete, nejste přece harpagondechaj. Pokud se vám protiví posílat je s použitím bankovního účtu, rozdejte je všechny chudým. Potřebných je dost. Prodejte komp, odhlašte internet, vypněte pojistky, zastavte plyn a vodu a najděte nejbližší nekontaminovanou studni. Na záchod byste musel nosit vodu ze studny, což bude asi daleko, ale to zvládnete. Přece nebudete používat výdobytky otitulovaných psychopatů, to byste se musel ze sebe zblít. Přeji vám mnoho štěstí a je mi poněkud líto, že se už nedozvím, jak jste dopad, protože nebudete na žádné síti, snad jen té kanalizační. Pokud budete důsledný, tak ani to ne. Na druhé straně, možná o vás někdo napíše nebo vás ukáží v televizních novinách. Nezapomeňte uvést, že jste Sasin, používat jména z kalendáře a matriky by byla nedůslednost. Dokumenty musíte zahodit, to víte. Tak abychom poznali, že jde o vás. Závidím vám svobodu, které nabydete, ale je to jen pro nejlepší.

 • Béda • 29. července 2015

  vittta napsal

  Tak to pozor, Sasine!
  Já nejsem ani študovaný, ani nekupuju balenou vodu, pro kterou si jezdím fárem na dluh.
  Což mi ale nebrání, být kreténem ještě větším, než tihle študovaní.
  Za tu chvíli, co sem píšu, jsem to dotáhl od arogantního sebestředného vola, přes trockistického levičáka až k pravičákovi.
  A ještě jednou se zproviním, budu vyhozen, tohle je slušný prostor pro slušné lidi, jak jsem zvěděl.
  A největší slovo tady mají ti zasloužilí bojovníci, kteří jsou podle mě už tak názorově vyčpělí, že nemohou bojovat ani se svým průjmem, natož se systémem, jehož podstatu neznají a znát jí ani nechtějí v domnění, že to všechno znají.
  Teoretici z nudy, zaviněné chronickým dostatkem všeho.

  Řekl bych že váš problém tkví nejspíš ve vaší sebestřednosti. Nejčastěji totiž píšete o sobě. A také v tom, že velice často, zcela bezdůvodně rýpete do druhých namísto abyste psal k věci. Určitě „nejste vyčpělým teoretikem z nudy, který všechno zná“. PS: ani nevím co zavdalo příčinu k tomu, abyste přesídlil na OM.

 • Sio • 29. července 2015

  Vittta, nevěděl jsem, že jste takový kabrňák zocelený chronickým nedostatkem všeho. I když nevím, co všechno zahrnujete pod ten pojem „všeho“. Ale co vás nezabije, to vás posílí, Sasin nám tu bude chybět, až odhlásí ten internet, dsobecky doufám, že nejste tak důsledně svobodomyslný jako on a internet si neodepřete.
  Zmiňoval jste se o boji proti systému, který nás kruší. Samozřejmě, kruší, neměl byste nějaký návod, kde začít? Já se tu snažím uvést, že síla je ve vědění a seznámit alespoň v hrubých rysech s DVTŘ, ale mnozí si myslí že je to sektářská teorie, jiní zase, že nic nového pod sluncem. Banovat mě nechtějí, škoda, získal bych punc revolucionáře, dnes se prý říká rebela. Takhle mě tu škatulkují jako teoretika a názorově vyčpělého slušňáka. No, nehroutím se z toho, každý má právo na názor a ještě nikdo mě tu nerozbrečel, protože lítost na někým mě k slzám nedovádí a nad sebou ji zatím, asi z neznalosti, nepociťuji, a ač jsem mrzký otitulovanec z nudy zaviněné chronickým dostatkem všeho, zpívám si dál. Co mi taky zbývá, teď mám týdenní vycházku, v pondělí si jdu zase dobrovolně nasadit okovy do práce, jak to ostatně dělám celý život.

 • lomikel • 29. července 2015

  Stan napsal

  Koukám, že mi tady někteří hlasatelé humanity a pokroku, obránci evropských hodnot a bojovníci proti totalitě rozjeli úplný koncert „náboženské snášenlivosti“. Jen bacha, abyste nepřekročili hranice zákona a nezačali stejným způsobem rozebírat některou ze zákonem a orgány činnými v trestném řízení speciálně chráněnou skupinu. Na muslimy, Rusy a levičáky se v ČR (zatím) smí nakydat cokoli.

  Přitom můj článek mířil úplně jinam, na lidi, kteří se už asi před 15 lety netajili svými úmysly a kteří do oblasti posílají zbraně, finance (střídavě či současně většině stran konfliktu) a speciální jednotky. To vše je placeno i z našich daní a stojí to mnohonásobně více než těch několik stovek ubožáků, kteří měli to štěstí, že se jim z toho bordelu, který i my takto financujeme, podařilo utéct.

  nabozenska snasenlivost je dana tim ze spolecnost je budovana na sekularnim zaklade. Islam je statne nabozenska ideologie ktera jde zcela proti tomuto konceptu. Islam pozaduje pro sebe pravo rozhodovat o tom ktere vire je prava pro vsechny obyvatele statu kde vladne.

  Takze vam vracim vase laskava slova, propagaci islamu propagujete nabozenskou nesnasenlivost Vy. Ostatni nabozenske organizace v CR zadne problemy negeneruji, dobrovolne ci nucene akceptuji sekulatni spolecnost a nenuti ty kteri veri v jine paradigma ci ateisty se jim podridit.

 • lomikel • 29. července 2015

  stan – doporucuji vasi pozornosti Velkou Britanii, kde je dostatecne velka smes etnik a nabozenstvi a lze to . Masivni problemy jsou prave jen s vyznavaci Islamu, je to prave z toho duvodu ze Islam ma ve sve korenove strukture zabudovane pozadavky na rizeni cele spolecnosti, neni to osobni vira ale agresivni nabozensko-statni ideologie. Za to nemuzu ani ja , ani vy, ani USA/Istrael ti to jen obratne vyuzivaji, v nasem pripade k destrukci Stredomori, Blizkeho vychodu a Evropy.

  Problem neni s pirjimanim uprchliku, problem je s prijimani masivniho poctu uprchiku s islamskym memem.

 • Stan • 29. července 2015

  lomikel napsal
  Masivni problemy jsou prave jen s vyznavaci Islamu, je to prave z toho duvodu ze Islam ma ve sve korenove strukture zabudovane pozadavky na rizeni cele spolecnosti, neni to osobni vira ale agresivni nabozensko-statni ideologie.

  Možná byste do toho Londýna měl zajet. A zjistil byste, že problémy tam kromě chudinských ghett různého etnického a náboženského složení mají s narkomanií, opilstvím, pouličními gangy, segregací, latentním rasismem, nadměrnou automobilovou dopravou atd. A že kromě celé řady chudinských ghett tam existuje cosi jako City, kde se sice také jezdí vlevo, ale jinak tam britské zákony neplatí. To místo má zvláštní atmosféru a jde z něj mnohem negativnější energie než z Wembley.

  Příslušník země, která je v paktu, jehož vrcholní představitelé opakované vyhlašují křížové výpravy a kryjí a podporují vražednou „nábožensko-státní ideologii“ jménem sionismus, by měl o jiných „agresivních nábožensko-státních ideologiích“ raději pomlčet. Prokazatelně v současnosti neexistují agresivnější „nábožensko-státní ideologie“ než ty, které určují veřejný diskurs v tzv. „euroatlantickém prostoru“. A všechny ty pravdivé, polopravdivé i zcela lživé historky o muslimech, které zaplavily v poslední době český internet, slouží jen k tomu, aby naše elity snadnějí získávaly veřejný souhlas pro další kruciáty a alibi pro neřešení jejich následků.

 • peter. • 29. července 2015

  Stan:
  O tom,kto je zodpovedný za narastajúcu imigračnú krízu,vedia viac menej všetci.Bolo to nespočetne krát diskutované aj na OM.Tak isto vieme,že nám nepomôžu žiadne protiimigračné demonštrácie a prejavy odporu,lebo vzhľadom na medzištátne zmluvy ktoré naše vlády podpísali(Lisabon) o tom,koľko,akých a odkiaľ pochádzajúcich imigrantov u nás bude,sa rozhodne v Bruseli a nie v českom alebo slovenskom parlamente.Súdny človek ktorý si tento fakt uvedomuje,celkom logicky začne uvažovať o rizikách z toho vyplývajúcich pre jeho rodinu,štát a národ.A začne sa pozerať do štátov,ktoré už skúsenosti s imigrantami majú.Začne rozmýšľať o ekonomických, zdravotných,kultúrnych a bezpečnostných dopadoch na svoju krajinu a hľadá všetky informácie na túto tému.No potom,ako sa so svojimi obavami zverí v diskusii na OM,narazí na výbuch vašej nevôle.Vy si jednoducho neprajete aby tu uvádzané príspevky vyjadrovali obavy z imigrantov.
  O zdravotných rizikách :
  http://pravyprostor.cz/je-za-minutu-dvanact/
  O ekonomike:
  http://medzicas.sk/naklady-na-imigrantov-v-nemecku-explodovali-a-napatie-vzrasta/
  O bezpečnostných rizikách :
  To,čo sa píše o kriminalite imigrantov v Anglicku a severských štátoch je z viacerých spoľahlivých zdrojov overená pravda.Môj syn ktorý žije a pracuje v Anglicku,mi to len potvrdil.O tom,že medzi imigrantami môžu byť aj teroristi sa už tiež napísalo dosť.
  Tak by som chcel vedieť Stan,aká je vaša predstava o spolunažívaní s imigrantami v Čechách a kam až siahajú limity vašej tolerancie,súcitu a solidarity v otázke riešenia tejto utečeneckej krízy.

 • Martin (už bez taky m) • 29. července 2015

  Sio: na Sasina útočíte zcela zbytečně. Je součástí folklóru na OM, když s nadsázkou a způsobem sobě vlastním kritizuje častou „zabedněnost“ internetových konzumních mas, které nemají nic společného ani s Vaším oblíbeným „vědění je síla“.
  Sasin poukazem na vztah k půdě nepropaguje rurální návrat do jeskyní. Naopak popisem tohoto spojení upozorňuje na vztahy „příčina – následek“, na souvislosti a NAŠI ZODPOVĚDNOST. Poukazuje na naši DENNÍ závislost na Zemi na níž rádi ve své technické sebezahleděnosti a sebestřednosti zapomínáme…
  Jeho „útok na tituly“ není tím čím se zdá, ale útokem na ZPARCHANTĚLÉ tituly – například našich parlamentních „borců“, kteří nikdy nedrželi lopatu, na ty tituly defraudované a kupované po desetitisících, stejně jako na záplavu „titulů“ nových…
  Tady už je pomalu netitulovaný jen …
  Paní Alena na jiném vláknu se ptá jak začít…
  Souhlasím se Sasinem, že NÁVRATEM VZTAHU K PŮDĚ, ZEMI, ZODPOVĚDNOSTI.
  A s paní Alenou že i tím „národním obrozením“.
  Tím SKUTKOVÝM naplněním Ústavy ve smyslu MOC PATŘÍ LIDU. Moc „demokratických zastupitelů“ (rozuměj oligarchů příslušného stupně) kteří místo na Bibli či Ústavu přísahají denně věrnost ideálům korporátního fašismu je třeba odebrat. Mj. tím že si uvědomíme KDO JSME, co máme a jaké jsou naše skutečné možnosti…
  S odstřihováním se od sítí a návratem do jeskyní to nemá nic společného. A pokud naopak ano s tím, že i Vy Sio si uvědomíte, že denně PIJETE I dýcháte – pak s tímto ano…
  Sasin volá po zdravém selském rozumu, a po skutečném POZNÁNÍ. To je bezesporu také v úrovni technického a technologického pokroku – ale CENTREM toho pokroku by měl vždy být a zůstat ČLOVĚK!

 • vittta • 29. července 2015

  Béda napsal
  Řekl bych že váš problém tkví nejspíš ve vaší sebestřednosti. Nejčastěji totiž píšete o sobě. A také v tom, že velice často, zcela bezdůvodně rýpete do druhých namísto abyste psal k věci. Určitě „nejste vyčpělým teoretikem z nudy, který všechno zná“. PS: ani nevím co zavdalo příčinu k tomu, abyste přesídlil na OM.

  Bédo, když budu důsledný, pak o sobě NEJČASTĚJI rozhodně nepíšu, takže bych vás mohl označit za lháře a tlachala, který nejraději ze všeho píše o druhých.
  Však jste mě také zaškatulkoval jako pravičáka, což nechápu především proto, že jsem tím měl jakoby ztratit cosi na své lidské kvalitě.
  Také bych mohl napsat, že to, na co nyní reaguji, rozhodně není k věci, takže by mi mohlo být divné, proč to píšete, když mě za to pranýřujete a dodat, že máte zřejmě potřebu ukázat sám sebe v lepším světle a sebestředný že jste naopak vy.
  To je ale zbytečné, já to chápu tak, že to píšete obrazně a že tím spíše myslíte, že o sobě píšu často.
  No, třeba jo-a co teď s tím?
  Jsou tady myslím jen dvě možnosti, buď mě Stan zabanuje jako neloajálního ješitu, nebo mě přestanete číst.
  V tom příspěvku, na který tak trošku reagujete jsem psal o zasloužilých bojovnících, kteří tady mají největší slovo.
  Vy se ptáte, kde jsem se tady vzal…VY se ptáte, VY, zasloužilý bojovník,kterého moje texty ruší v teoretických úvahách, nebo vás to jenom tak zajímá?
  To Lomikel dal nějaký odkaz k Janice a já sem nakoukl.
  A jelikož jsem se choval sebestředně i u Janiky, tak jsem se tam zrovna pohádal, hlásajíc názor proti imigrantům.
  Začal jsem tedy psát sem, za což se vám samozřejmě omlouvám.

 • vittta • 29. července 2015

  Sio, to byla narážka na dostatek, který systém nabízí a na bojovníky s tím systémem, kteří ten dostatek mají.
  Výraz „všeho“ byl na to vhodný, šlo mi o materiální statky, duševní statky naopak v kapitalismu podle mě chybí, dílem následkem dostatku materiálního.
  Jakkoli to berete výsměšně, zocelený nedostatkem jsem, z dětství.
  Snad to bylo nakonec to nejlepší, co jsem mohl dostat, to nevím.
  Ale zase, bylo to myšleno obrazně a mě prostě připadalo, že ten člověk, ten Sasin, píše dost nesrozumitelný text, který se dá vysvětlit různě a tak jsem popřemýšlel a napsal podobný, který se dá taktéž vysvětlit různě, že třeba napíše něco věcnějšího, jestli si padneme, nebo nepadneme do noty.
  Proč se toho chytáte zrovna vy, je mi celkem záhadou, nikdy jsem proti vám nic neměl a nestalo se, že bych napsal nějaký jedovatý komentář směrem k vám, byť nepopírám, že k jiným to dělám s chutí, jmenovitě k těm, kteří takto oslovují mě.
  To už mám napsané od malička ve ksichtě, že když do mě bude hodinu 5 chlapů kopat, a já dám někomu pěstí, agresor jsem já,protože jsem dal jednomu pěstí.
  Někdo to tak má, takže mě to nebere.
  Ještě dodám, že těch 5 kopajících chlapů a moje jedna rána pěstí je jen příklad, není to podloženo praktickým zážitkem tohoto ražení.

 • Martin (už bez taky m) • 29. července 2015

  Stan napsal:
  „Příslušník země, která je v paktu, jehož vrcholní představitelé opakované vyhlašují křížové výpravy a kryjí a podporují vražednou „nábožensko-státní ideologii“ jménem sionismus, by měl o jiných „agresivních nábožensko-státních ideologiích“ raději pomlčet. Prokazatelně v současnosti neexistují agresivnější „nábožensko-státní ideologie“ než ty, které určují veřejný diskurs v tzv. „euroatlantickém prostoru“. A všechny ty pravdivé, polopravdivé i zcela lživé historky o muslimech, které zaplavily v poslední době český internet, slouží jen k tomu, aby naše elity snadnějí získávaly veřejný souhlas pro další kruciáty a alibi pro neřešení jejich následků.“
  Souhlas.
  Princip webu který sám otevírá otázky národnostní, náboženské i ideologické není v tom že cosi nechce vidět. Naopak spočívá v tom, že SKUTEČNĚ VIDÍ -k čemu že- jsou tyto otázky využívány: K MANIPULACI A OBLBOVÁNÍ MAS, K OVLÁDÁNÍ MAS.
  Nejsem žádným zastáncem islámu, ale ani nenávisti.
  Vím na jakém zbídačování a drancování jsou postaveny „Evropské hodnoty“ dnešního korporátního fašismu zvaného demokracie…
  Ukazuje se stále zjevněji, že cíleným atakem na základní potřeby člověka lze zcela zatemnit jeho mysl.
  Nemyslím si, že Stan či jiní si přejeme muslimskou Evropu. Ale víme, že muslimský „svět“ je nedaleko a s Evropou vždy BYL A BUDE v kontaktu.
  Víme, že ti „JINÍ“ jsou také lidé.
  Spolupráci je třeba stavět na TOM CO NÁS SPOJUJE, ideologie se mění, náboženství také. Kdo tvrdí opak, nemluví pravdu. Již tady padlo, že „Křesťanství“ mělo a má své krvavé stránky… Dtto islám.
  Ale věci na této planetě se mění, a měnit budou.
  Neměnná je jen smrt, ne život.
  Muslim v Evropě musí ctít zvyklosti a respektovat zákony a život většiny, dtto Evropan u nich. Děláme to..?!
  Požeňme ke zodpovědnosti skutečně odpovědné.

 • lomikel • 29. července 2015

  stan – ani Vy ani nikdo jiny mi nebude rikat o cem mam pomlcet. Ok jste xenofil a chcete islamizovat evropu jako vykup nejake kolektivni vinny kterou citite, ja vam to neberu, jen budu kontrovat svymi nazory protoze podle meho nazoru jsou vase predstavy, pokud by byly realizovany, vedouci jen do jeste vetsiho chaosu a rozkladu. Korme vykupi vasi viny neprinesou nic pozitivniho, to mi pripada dost vysoka cena.

  • Stan • 29. července 2015

   Nemusíte mlčet, každý se může zesměšnit dle vlastní libosti. Stejně jako jste to právě učinil, když jste na mě nejdřív navěsil něco, co jsem nikdy netvrdil a pak s tím polemizoval. Islamizovat Evropu nechci, jen tvrdím, že pokud někdy v budoucnu Evropa islamizována bude, tak ne přes nadmíru plodné vaginy islámských žen a meče modžahedínů, ale přes povadlé penisy evropských hurávlastenců. Tomu totiž nasvědčují všechna tvrdá statistická data, na rozdíl od tvrdých „urban legends“, kterými nás tady už několik týdnů zásobuje fronta islamofobů a více či méně latentních rasistů. Hrbení se před novodobými kolonizátory, neochota se množit a nechuť přiložit ruku k dílu na těch skutečných evropských hodnotách humanity a tolerance nás ničí mnohem efektivněji než všichni wahábističtí imámové světa. K čemu nám bude nábožensky a etnicky čistá Evropa, když ji proměníme v profízlovaný vymírající koncentrák bez perspektivy pro mladé?

 • Alena • 29. července 2015

  Stěžejní otázka- máme odpovědnost za války, utrpení a neštěstí lidí v místě konfliktů? Z mravního hlediska určitě.
  Ale totéž mravní hledisko s železnou logikou by nás mělo donutit potrestat ty, kteří z tohoto neštěstí mají ZISK. A to nejsme my, občané ČR, i když naše země bez referenda je v NATU.

 • vittta • 29. července 2015

  Martine, píšte mimo jiné že:
  „Nemyslím si, že Stan či jiní si přejeme muslimskou Evropu. Ale víme, že muslimský „svět“ je nedaleko a s Evropou vždy BYL A BUDE v kontaktu.
  Víme, že ti „JINÍ“ jsou také lidé.
  ———-
  V jakém kontaktu byl ten muslimský svět s Evropou?
  To bych být vámi napsal, je to určitě zajímavé.
  Víte, že ti „jiní“ jsou také lidé?
  Skutečně?
  A vědí to i oni o nás?
  Protože u věřícícho může být člověk hodný toho jména jen jiný věřícící.
  Pak píšete, že:
  „Spolupráci je třeba stavět na TOM CO NÁS SPOJUJE, ….“
  ———–
  A Martine, co nás vlastně spojuje?
  Dále píšete:
  „Muslim v Evropě musí ctít zvyklosti a respektovat zákony a život většiny, dtto Evropan u nich. Děláme to..?!
  Požeňme ke zodpovědnosti skutečně odpovědné.“
  ————-
  Kdo to je „děláme“? To je nějaká množina nás, všech?
  A dělají to oni?
  Co pořád my, my,my..
  A ke zodpovědnosti bych skutečně odpovědné hnal, napíšete mi, kdo to konkrétně je?
  Píšete dost v hádankách.

 • lomikel • 29. července 2015

  alena – ano, proc se levice nesustredi na boj proti korporatnimu kapitalismu ? Protoze to jde tezce, lehceji lze se preferovat homoseksualitu a imigraci, tam je totiz soubeh zajmu s globalmimi top elitamy. To se to burcuje a bojuje, kdyz je to povolene a placene prez neziskovky, z fondu EU nebo z USA gov. Viz Culik a jeho buzines napr.

  Pokud smyslem existence levice je podpora multikulty agendy tak si takovou levici vetknete za klobouk.

 • lomikel • 29. července 2015

  stan (nejde mi citace) – profizlovanost a islamizace jsou dve dobrodini ze stejneho zdroje, v ramci rizeni spolecnsoti k NWO. Tam tedy opravdu nechapu vasi argumentaci. Co se nizke porodnosti tyce tak je zpusobena dlouhodbou negativni politikou statu v teto oblasti a dale dlouhodobou kampani za preferenci tz. zapadniho zpusobu zivota (single, spotreba jedince, preference kariery atd.). Dovoz imigrantu s velkou natalitou je jen tresnicka na dort – i to je podle vs nase vina za kterou se mame vykoupit ?:)

  Pisete o nabozensky a etnicky ciste evrope – kde jste na to prisel ? Z mych prispevku urcite ne. Nabozenska tolerance a snasenlivost kterou jste se na zacatku pokousle zneuzit k propagaci islamu spociva prave ne tom ze kazda nabozenska organizace je jen a pouze zajmovou organizaci a kazdy jeji pokus o prosazovani jejich vnitrnich reguly na zbytek spolecnosti je odmitnut. Evropa neni nabozensky homogeni a ani etnicky vycistena, co ji ale realne hrozi je nabozenska inifikace pod tlakem islamu.

  Zopakuji to co jsme uz napsal – problem s imigranty je problem predevsim Islamu, pak masivnosti imigrace ktera ale samo osobe by nebyla tak zavazna pokud by bylo lze ocekvata ze dojde k nejake integraci. Nastesti mame moznost sledovat jak funguje masivni islamska imigrace v Francii, Anglii, Holandsku, Svedsku, dojde k presne opacnemu jevu radikalizaci imigrantu a jejich stale rostoucich pozadavcich na zbytek obyvatel ve smyslu konformity k islamu.

 • abx • 29. července 2015

  z polemiky vyplynula zaujimava otazka – je vobec konzumna spolocnost schopna urobit totalny reset a prejst na inaksi system fungovania? co mam moznost vidiet okolo seba a citat na internete – skor nie, ako ano. najpravdepodobnejsi scenar je vojna, socialny upadok a potom revolucia. alebo druhy scenar – bojovni imigranti, ktori vyjdu do ulic a strhnu so sebou aj cast vyznavacov konzumnej kapitalistickej kultury – v tom ma stan pravdu, ze v tom vidi nejaku moznost. v com nema pravdu je, ze to pise na tomto webe, kde chodia ludia so zaujmom zmenit veci ako sa maju k niecomu lepsiemu, cize by bola mozna aj diskusia napriamo , systematicke nadhadzovanie pritazlivych revolucnych tem z minulosti blizkej aj vzdialenej…

 • Alena • 29. července 2015

  Stan napsal

  Nemusíte mlčet, každý se může zesměšnit dle vlastní libosti. Stejně jako jste to právě učinil, když jste na mě nejdřív navěsil něco, co jsem nikdy netvrdil a pak s tím polemizoval. Islamizovat Evropu nechci, jen tvrdím, že pokud někdy v budoucnu Evropa islamizována bude, tak ne přes nadmíru plodné vaginy islámských žen a meče modžahedínů, ale přes povadlé penisy evropských hurávlastenců. Tomu totiž nasvědčují všechna tvrdá statistická data, na rozdíl od tvrdých „urban legends“, kterými nás tady už několik týdnů zásobuje fronta islamofobů a více či méně latentních rasistů. Hrbení se před novodobými kolonizátory, neochota se množit a nechuť přiložit ruku k dílu na těch skutečných evropských hodnotách humanity a tolerance nás ničí mnohem efektivněji než všichni wahábističtí imámové světa. K čemu nám bude nábožensky a etnicky čistá Evropa, když ji proměníme v profízlovaný vymírající koncentrák bez perspektivy pro mladé?

  cesta, kterou naznačujete, pane Stane, bude cesta utrpení. I tak lze donutit mladé, aby si začali vážit evropských hodnot

 • Alena • 29. července 2015

  tvrzení pana Pjakina o evropském chalifátu jsem brala se značnou dávkou nadsázky. Teď vidím, že je to realita, která se pomalu naplňuje

 • peter. • 29. července 2015

  Stan napsal
  ale přes povadlé penisy evropských hurávlastenců. Tomu totiž nasvědčují všechna tvrdá statistická data, na ro

  Tvrdé štatistické údaje hovoria to,že najlepším afrodiziakom pre „povadlé“československé penisy a lenivé čsl.vagíny, bola štátna politika vedená do r.1989 v záujme rastu populácie.( Husákove deti).
  Takže vieme dobre,v čom spočíva problém a nemusíme hľadať riešenie v tom,že budeme vytvárať priestor pre uplatnenie sa „stoporených“afrických a pakistanských penisov.

 • vittta • 29. července 2015

  Alena napsal

  Stěžejní otázka- máme odpovědnost za války, utrpení a neštěstí lidí v místě konfliktů? Z mravního hlediska určitě.
  Ale totéž mravní hledisko s železnou logikou by nás mělo donutit potrestat ty, kteří z tohoto neštěstí mají ZISK. A to nejsme my, občané ČR, i když naše země bez referenda je v NATU.

  Já za to necítím jakoukoliv odpovědnost.
  Muslimové jsou zabíjeni, jejich domovy ničeny-ale jsou to především jejich lidé, kteří to dělají.
  US boys se do to zase tak neženou, (mise a-la Vietnam už nejsou v módě) nějaký ten nálet, drony…spíše pro ukázku síly.
  Jasně, provokují to a nejspíš do značné míry financují,evrospké vyčpělé velmoci si chtějí také zobnout…ale muslimové se spíše zabíjejí mezi sebou sami a dost nadšeně, na to, do jaké role obětí jsou stavěni.
  Což sluníčkáři nemohou překousnosu, a tak se mrskají, a mrskají…
  Copak o to, ať se mrskají, ale ať u toho nemrskají nás!

 • merlin • 29. července 2015

  Martine, možná v tom lepším případě budeme moci koexistovat vedle sebe, pokud bude jasně vytyčená územní hranice, co je čí. Ale myslet si, že lze vést o některých pro ně zásadních věcech dialog nebo že islám se bude nějak výhledově měnit, je myslím si v tomto případě Váš mylný předpoklad postavený na jeho nedostatečné znalosti, což je pochopitelné, protože my ji tady všeobecně prostě nemáme neb jsme ji zatím nepotřebovali a tudíž je nám kulturně cizí / až na představy z májovek Pouští a Kurdistánem apod. / Na straně druhé jako zbytečné je vůbec se zabývat populistickými výkřiky pana senátora Doubravy a jiných o tom, kdo co komu kde řekl a jak je to ošklivé. A spoustou podobných zpráv. Dokonce bych řekla, že ty podstatné věci pak novinářům en gros tak nějak u tématu unikají. :-)

 • Alena • 29. července 2015

  škoda, že Jan Hus žil v patnáctém století. Tehdy slovo populista neexistovalo. Nebyl by tudíž heretikem, byl by populistou. Za to by nebyl naštěstí upálen, pouze zesměšněn

 • Amenre • 29. července 2015

  Tvrdá statistická data taky naznačují, že kdokoli s dvěma kulkama v hlavě toho moc nenasouloží.
  Svět je na pokraji války mnohem více, než kdy byl včetně období před Mnichovem. Házením viny jen na Amíky a slepým doufáním, že se díky pár přivandrovalým africkým alfa samcum, budeme mít lépe je krásně naivní.

 • merlin • 29. července 2015

  lomikel napsal

  stan (nejde mi citace) – profizlovanost a islamizace jsou dve dobrodini ze stejneho zdroje, v ramci rizeni spolecnsoti k NWO. Tam tedy opravdu nechapu vasi argumentaci. Co se nizke porodnosti tyce tak je zpusobena dlouhodbou negativni politikou statu v teto oblasti a dale dlouhodobou kampani za preferenci tz. zapadniho zpusobu zivota (single, spotreba jedince, preference kariery atd.). Dovoz imigrantu s velkou natalitou je jen tresnicka na dort – i to je podle vs nase vina za kterou se mame vykoupit ?:)

  Pisete o nabozensky a etnicky ciste evrope – kde jste na to prisel ? Z mych prispevku urcite ne. Nabozenska tolerance a snasenlivost kterou jste se na zacatku pokousle zneuzit k propagaci islamu spociva prave ne tom ze kazda nabozenska organizace je jen a pouze zajmovou organizaci a kazdy jeji pokus o prosazovani jejich vnitrnich reguly na zbytek spolecnosti je odmitnut. Evropa neni nabozensky homogeni a ani etnicky vycistena, co ji ale realne hrozi je nabozenska inifikace pod tlakem islamu.

  Zopakuji to co jsme uz napsal – problem s imigranty je problem predevsim Islamu, pak masivnosti imigrace ktera ale samo osobe by nebyla tak zavazna pokud by bylo lze ocekvata ze dojde k nejake integraci. Nastesti mame moznost sledovat jak funguje masivni islamska imigrace v Francii, Anglii, Holandsku, Svedsku, dojde k presne opacnemu jevu radikalizaci imigrantu a jejich stale rostoucich pozadavcich na zbytek obyvatel ve smyslu konformity k islamu.

  lomikele problém imigrace není problém především islámu jak píšete. Vy se všichni tak nějak koncentrujete na to, že přijde nějaký, jak by řekl Doubrava, islamista, a uřízne Vám hlavu. Ale to se soustřeďujete blbě. Protože – a napíšu to znovu – značná část toho, co považujete za nepříjemné, jsou kulturní tradice, kterými Vás mohou hodně ošklivě zaskočit i křestané z regionu severní afriky a arabského poloostrova. To za 1. a za 2. imigranti jsou různého typu. Nepřijmout nebo nepomoct válečným uprchlíkům – t.j. lidem z území, kde se válčí, je hloupé a nereciproční chování, které se může fakt moc ošklivě vrátit. Je tedy pragmatické se chovat v tomto případě vstřícně. Pominu-li už jakékoliv jiné důvody. Ale tato pomoc nemusí být ani není vázána na získávání našeho občanství. Byl jste třeba ve Španělsku? Jestli byl, tak se tam žije s jistým časovým posunem, pokud jste si všimnul. I jiné jižní národy jsou zvyklé po půlnoci sedět na náměstíčkách a vykecávat a dopoledne všude chcípnul pes. Že po sobě katařani a saudové nesbírají odpadky – no holt doma na to mají lidi z bangledéše a indonésie a indie. Nejsou zvyklí. Atd.atd.

 • merlin • 29. července 2015

  lomikel – muhammad se nestavěl proti tradicím polyteistických kmenů. Stejně tak křesťanské směry prvních století n.l., které byly odsud vypráskání coby heretici a mnozí se uchytili tam. Př. Obřízka byla tam i v severní africe dávno předtím, je dokladatelná od střední říše. Praktikují ji jak křeťané, tak židé, tak muslimové – mužskou, žensko křesťané a muslimové – taky se dá doložit u v Ebersově papyru. Ten důraz na řád je převzatý ze starého Egypta a spousta dalšího. Včetně Káby, protože u toho šutru zasazeného do zdi se konaly poutě polyteistických kmenů dávno před Muhammadem. Jednotlivé kulturní okruhy mají trochu jinak vykrystalizované své myšlenkové vzory, dle kterých fungují. Bez ohledu na to, jestli je tady můj soused ateista, katolík nebo evangelík, sdílíme stejné kulturní vzory. A budeme se v obdobných situacích chovat obdobně. Když to chápete tady proč to nechápete jinde

 • lomikel • 29. července 2015

  merlin – no merlin, tak nejak sem houfne krestane z afriky nemigruji. Je nechal zcela stranou to ze kulturni zazemi obecne je ruzne v ruznych zemich, ale a tady bych souhlasil s multukulturalisty je to zajimave a prinosne, evropa si s tim poradi uz proto ze ty zvyklosti sjou ruzne a nejsou pouzite pro masove rizeni – jako je islam ( a kazda ideologie). Takze bohum zel musim trvat na tom ze primarni problme je islam ktery tmeli ruznoroda etnika a kultury ( a vlastne je globalizuje svym zpusobem) v masovou nabozensku silu ktera aspiruje na privilegovane zachazeni v hostitelskych zemich daleko drive nez se stane majoritou.

  Pokud chcete diskutovat formu pomoci, tak jak uz jsem psal, uprchlicke tabory se stravou, zajistenou lekarsku peci a zakladnim vzdelanim pro deti (oz je je jsite doist pro valecne uprchliky) co nejblize zemi puvodu. Filtrace dle motivace, filtrace na radikalni islamisticke aktivity, program repatriace do zemi puvodu. Vse za penize EU, s tim nemam zadny problem. Taky nemam zadny problem s tim ze budou armady statu evropske unie zajistova tyto tabory a optimalne cvicit dobrovolniky pro osvobozenecke armady zemi puvodu. No ale protoze toto vyzaduje urcity konsensus na urovni OSN tak dokud k tomu nedojde je treba imigranty neprijimat.

  Vi z toho Merlin delate burlesku s temi priklady ala nocni zivot, bordel atd. To je pomerne dost podruzne.

 • lomikel • 29. července 2015

  merlin – k vasemu druhemu postu, az bude v nejake islamske zemi takova svoboda vyznani jako je v evrope, tak mi dejte vedet. Do te doby me vcelku nezajima proti cemu se kdo stavel, nebo kdo komu co urezaval. Me zajima realna svoboda vyzanani v islamskych zemicha, realna obcanska prava ( treba tech homoseksualu).

  nejak nechapu co chcete rici, pomocte mi! dik :)

 • merlin • 29. července 2015

  Lomikele, tu burlesku :-) z toho nedělám já, já sem ty příklady zkaženosti našich místních ,,islamistů,, nezavlekla, já jen reaguju na jejich přínos do debaty. Jasně, tak ta pomoc. Se zeptám, byl jste někdy v jakémkoliv uprchlickém táboře? Já jednou jo a nechtěla bych tam bydlet několik let. Některé vjemy /zaplavení nejrůznějšími pocity/ jsou nepřenosné.

 • Martin (už bez taky m) • 29. července 2015

  Věci se mění.
  A změní.
  S tím žádný Imám nikde na světě nic nenadělá.
  To že se věci v něčem někde nezměnily není žádnou zárukou že se tak nestane v budoucnu.
  Jakákoliv ideologie podléhá časem změnám nebo je opuštěna.
  PROTI „PRAVDÁM PŘÍRODY“ JE LIDSKÉ POZNÁNÍ někde jinde…
  Kdybychom v 90- tkách pochopili šířeji o čem je šance k níž shodou mnoha faktorů došlo, měli bychom zde vzkvétající Evropu, uskromněnou Ameriku, slušně žijící Rusko inspirující svět, střídmější Čínu, i rozumně se chovající Afriku i „Arábii“…
  Nemáme.
  PROČ?!
  Kvůli muslimům?!
  PROBUĎTE SE!
  Šance ke změně je KAŽDÝ DEN.
  Znáte někoho kdo cosi tvrdí co by Vám bylo sympatické?
  Víte jak skutečně žije a co skutečně dělá?
  Přesvědčili jste se o tom NA VLASTNÍ OČI?
  Pokud se Vám to líbí, proč takovým lidem nepomůžete?
  Vždyť to udělat můžete- a opakuji – KAŽDÝ DEN.
  Nikdo Vám nebrání.
  Internet je síla, ale někteří cosi děláme i skutečně…
  Snad proto tady „nevisíme“ stále, snad proto že máme zcela autentickou tvář i výsledky nepotřebujeme si zde pod „novátorskými“ nicky budovat „internetovou identitu“.
  Komunikuji zde jen s těmi, kteří svou značku neskrývají. a jsou si vědomi toho, že se navzájem „čteme“… Ne s těmi, kteří tady provozují cizí agendu. Napíšu to jasně: CIZÍ AGENDU.
  Rovněž tak nemám v úmyslu komunikovat s manipulátory, těmi co překrucují co kdo napsal či tvrdil…no popřál jsem pěkné léto někomu, kdo se na mé názory chtěl „vyblejt“…a „o alternativu nestojí“… já o jeho naivně skrývanou identitu také ne.
  Stan tady otevírá otázky, přemýšlí…je cokoliv jiného než nějaký „islamofil“. Ale tady řádí parta“salónních revolucionářů“ kteří se chystají upalovat podle hesla „Kdo není s námi, je proti nám“, a chtějí okamžitá, vyčerpávající řešení.
  No jistě, vždyť my je MUSÍME poskytnout…
  Skutečně?!

 • merlin • 29. července 2015

  lomikel napsal

  merlin – k vasemu druhemu postu, az bude v nejake islamske zemi takova svoboda vyznani jako je v evrope, tak mi dejte vedet. Do te doby me vcelku nezajima proti cemu se kdo stavel,nebo kdo komu co urezaval. Me zajima realna svoboda vyzanani v islamskych zemicha, realna obcanska prava ( treba tech homoseksualu).

  nejak nechapu co chcete rici, pomocte mi! dik

  Celkem to prý jde v Súdánu /není moje zkušenost/. Ale pochopení pro homosexuály v Africe nenajdete nikde. Solidní zkušenost byla ta Malajsie, dalo by se. Nebo Singapur.

 • lomikel • 29. července 2015

  merlin – pomoc/tabor – oni prece utikaji pred valkou a hladem. uprchlicke tabory maji zabranit jejich smrti z vyse uvedenych pricin. To ze se vam tam nelibi, jako vyssi stredni tride :), me neprakvapuje. Az vam bude nekdo chtit uriznout hlavu ve jmenu allaha (bud proto ze neverite nebo proto ze neverote dost vhodnym zpusobem) tak jeste rada do tabora pujdete. O tihle prece jde, no o ty co si zaplati cestu do evropy skrze SA/USA/Israel spec sluzby. Tem se jiste tabor nelinbi, nemohou tam provadet cinnsot za kterou jsou placeni.

 • merlin • 29. července 2015

  lomikel .- tady bych souhlasil s multukulturalisty je to zajimave a prinosne, evropa si s tim poradi uz proto ze ty zvyklosti sjou ruzne a nejsou pouzite pro masove rizeni – jako je islam ( a kazda ideologie). Takze bohum zel musim trvat na tom ze primarni problme je islam ktery tmeli ruznoroda etnika a kultury ( a vlastne je globalizuje svym zpusobem) v masovou nabozensku silu ktera aspiruje na privilegovane zachazeni v hostitelskych zemich daleko drive nez se stane majoritou.
  tady se budeme lišit, Vy prostě směšujete věci. Jedna je nebezpečí islamizace – bezprostředně nám zde nehrozí, druhá je imigrační vlna – ta jde nejen z Afriky ale i z Pákistánu, Afgánistánu a i Bosny. /tu zastavit – jestli je to ale vůbec možné/ Třetí je pomoc válečným uprchlíkům. /tu poskytnout v plné šíři všem bez rozdílu/

 • lomikel • 29. července 2015

  merlin – ja vidim veci v kontextu :)p rotoze jsem v EU, staci islamizace v Bruselu, tedy v mozcich tamni „elity“. Ta nastavi pravidla a kazda zeme dostane svuj pridel k obohaceni. Dale dochazi k masove rizene migraci ktere IMHO se neda vysvetlit jen narustem problemu v zemich puvodu, ukazuje se ze cast migrantu je posilana skrze dobre organizovane kanaly ktere na tom i dobre profituji. Tim bude zajisteno ze Brusel bude mit co distribuovat.

  a ted zpet k kulturni diversite x islam, kulturni diversita je snizovana kazdou velkou ideologi aspirujici na universalni modus vivendi. Krestanstvi, liberalismu, komunismu, Islam. V tomhle si nepomuzete, ja rozlisuji etnicke a kulturni rozdili ( treba proto ze me zajimaji puvodni domoroda nabozenstvi coby politeistu animistu) a universalni islam ktery je ve stejen fazi jake bylo krestanstiv pred 1000 lety – expanzivni fundamentalisticke hnuti, ktere bude delat a uz dela , to same co delali krestane teba v pobalti pri katolizaci.

 • peter. • 29. července 2015

  merlin napsal
  problém imigrace není problém především islámu

  S týmto výrokom súhlasím.To čoho sme svedkami v Európe,je výsledkom zasahovania veľmocí do života moslimských štátov podporou sionizmu počnúc,cez objav terorizmu na Blízkom východe židovskými teroristickými organizáciami ako „Irgun“alebo „Stern“až po snahu o ovládnutie nerastného bohatstva tohoto regiónu.Násilný export „demokracie“spojený s vraždením civilného obyvateľstva splodil v moslimoch nenávisť ku sionizmu, k západu ktorý sionizmus podporuje a tým logicky aj ku kresťanom.Treba vedieť,že Islam považuje kresťanov a židov za „Ľudí knihy“,svojho proroka Mohameda považujú za následníka Mojžiša a Ježiša Krista(Ježiš je pre moslimov prorok Isa bin Mariam – syn Márii,no neprisudzujú mu božskú podstatu ako kresťania).Židia Ježiša neuznávajú vôbec a jeho meno hanobia a znevažujú.V Koráne sa píše mimo iné aj toto:
  „Alláh vám nezakazuje správať sa láskavo a spravodlivo voči tým,ktorí vo veciach viery nebojovali proti vám a nevyháňali vás z vašich príbytkov.“
  To,čo dnes považujeme za vlastné Islamu, ako odrezávanie hláv,kriminalita a znásilňovanie a zabíjanie je dôsledkom toho,že pod vplyvom bezprávia páchanom na moslimoch sionistami a kresťanským západom,sa ku slovu dostali militantní moslimskí kazatelia ktorí dokázali sfanatizovať moslimov a zdeformovať učenie Islamu do podoby akú dnes poznáme a z ktorej máme oprávnené obavy.To,čo dnes vnímame ako Islam,je iba jeho zdeformovaná podoba.Hrozná,odpudivá a strach naháňajúca.Zlé je to,že k nám majú namierené
  práve takýto islamisti a Afričania,ktorých religiozita je pre mňa veľkou neznámou.
  Kto má záujem dozvedieť sa o islame viac,tak ľahko zrozumiteľné informácie sú tu :
  http://www.vyvlastnenie.sk/postreh/a/ako-nas-vnimaju-ludia-z-islamskych-krajin-ako-my-ich/

 • Alena • 29. července 2015

  pan lomikel to popsal přesně- řízená migrace je to, co se dnes děje na jedné straně. Já se pak nedivím tomu, že na druhé straně je zase manipulace ze strany politiků, kteří zde Islám nechtějí. Někdy stačí pouze správně události pojmenovat

 • peter. • 29. července 2015

  merlin napsal
  Se zeptám, byl jste někdy v jakémkoliv uprchlickém táboře? Já jednou jo a nechtěla bych tam bydlet několik let.

  merlin:
  Utečenecký tábor sa môže mnohým utečencom,najmä tým z Afriky,zdať rajom v porovnaní s tým,ako žili doma.Takto to porovnávať,sa podľa mňa nedá.

 • Sasin • 29. července 2015

  Sio • 29. Červenec 2015

  Sasin, doporučuji nějakou harekrišna sektu, kde se všichni o všechno dělí na rurálních statcích. Anebo zpátky na stromy, tam všude ocení vaši genialitu. Možností máte spoustu. Můžete se alternativně přihlásit k výměnnému pobytu s některým imigrantem, to, co byste rád, v jejich zemích mají.

  ==========

  Sio, vašim prostřednictvím jste mne informoval, že se nechcete s nikým dělit, že jen ti druzí jsou toho hodni. No nemůžu vám to vymlouvat a ani bych tomu nekladl větší důležitost, páč vašich 8 bitů není vůbec podstatných. Prostě nejste schopen moji velkolepou myšlenku tímto nástrojem rozklíčovat, tak vám to vyhodilo chyby.

  Každý člověk, myslím tím právoplatný člen tohoto národa, musí mít v tomto národním celku hmatatelný podíl na půdě a podíl na rozpočtu. Pro cizáky prostě nezbude. Na základě těchto dokladů se musí dobrat projevení vlastní vůle ohledně výdajů rozpočtu, který budou podílníci řídit vlastními požadavky a vlastními potřebami, které se sečtou. Požadavky se plní od nejpotřebnějších k nejzbytečnějším. Kdo to na dohodu o práci vykoná je mě pak úplně jedno. To jsou základní fundamentální potřeby svobodého člověka. Svoboda je nedělitelná, neprodejná a nesmí se na ní vydělávat. V době mé nepřítomnosti se raďte s Martinem, páč on velmi dobře pochopil větu UŽ NIGDY ŽÁDNÉ PÁNY!!!

  A teď se podívejte co jste mně napsal.
  P.S. Ty si prostě hraješ na pána. Muheeeeeee

 • vittta • 29. července 2015

  Martine, píšete mimo jiné že:
  „Komunikuji zde jen s těmi, kteří svou značku neskrývají. a jsou si vědomi toho, že se navzájem „čteme“… Ne s těmi, kteří tady provozují cizí agendu. Napíšu to jasně: CIZÍ AGENDU.
  Rovněž tak nemám v úmyslu komunikovat s manipulátory, těmi co překrucují co kdo napsal či tvrdil…no popřál jsem pěkné léto někomu, kdo se na mé názory chtěl „vyblejt“…a „o alternativu nestojí“… já o jeho naivně skrývanou identitu také ne.“
  ———–
  To si myslím, že děláte dobře.
  Jen tak bude internet opravdu internetem, jen tak bude alternativa alternativou, jen tak budou lidé přemýšlet.
  Diskutujte jen s těmi, kteří si to zaslouží, nebo s těmi, kteří jsou toho hodni.
  Na ostatní kašlete.
  Ostatně, mainteram to tak už dělá….a jak je úspěšný.
  Vzal jste si poučení-a to je důležité.

 • vittta • 29. července 2015

  Stan napsal
  Možná byste do toho Londýna měl zajet. A zjistil byste, že problémy tam kromě chudinských ghett různého etnického a náboženského složení mají s narkomanií, opilstvím, pouličními gangy, segregací, latentním rasismem, nadměrnou automobilovou dopravou atd. A že kromě celé řady chudinských ghett tam existuje cosi jako City, kde se sice také jezdí vlevo, ale jinak tam britské zákony neplatí. To místo má zvláštní atmosféru a jde z něj mnohem negativnější energie než z Wembley.

  Příslušník země, která je v paktu, jehož vrcholní představitelé opakované vyhlašují křížové výpravy a kryjí a podporují vražednou „nábožensko-státní ideologii“ jménem sionismus, by měl o jiných „agresivních nábožensko-státních ideologiích“ raději pomlčet. Prokazatelně v současnosti neexistují agresivnější „nábožensko-státní ideologie“ než ty, které určují veřejný diskurs v tzv. „euroatlantickém prostoru“. A všechny ty pravdivé, polopravdivé i zcela lživé historky o muslimech, které zaplavily v poslední době český internet, slouží jen k tomu, aby naše elity snadnějí získávaly veřejný souhlas pro další kruciáty a alibi pro neřešení jejich následků.

  Narkomanie….kdo jí tam organizuje a kdo zajišťuje?
  Pouliční gangy mají jaké složení?
  Segregací..jak konkrétně a kde se projevuje tak, že je s ní problém?
  Latentní rasismus-jak konkrétně vypadá problém s latentním rasismem?
  Prokazatelně neexistují agresivnější nábožensko-státní ideologie…. jak to víte, resp. do jaké míry je to opravdu PROKAZETELNÉ?

  Jaké máte řešení pro současný stav společnosti?

  Martin řešení má, s nehodnými se nejen nebaví, ale ještě je označuje za jakési CIZÍ AGENDY , co vy, pokusíte se odpovědět, nebo se s CIZÍMI AGENDAMI také nebavíte?

  • Stan • 29. července 2015

   Narkomanii zpravidla organizuje a zajišťuje narkomafie. Na etnické a náboženské složení (předpokládám, že od většiny těch lidí se skuteční věřící drží raději dál) narkomafie a pouličních gangů dejte dotaz na Scotland Yard, předpokládám, že v něm budou nadreprezentovány menšiny, podobně jako je tomu na celém světě. Segregace se ve velkoměstech typu Londýna konkrétně projevuje vznikem chudinských ghett s pestrým etnickým a náboženským složením (viz např. heslo Wembley na Wikipedii). Problém s latentním rasismem vypadá obdobně jako u nás, např. tak, že ti s jinou barvou pleti obtížněji shánějí práci. Agresivitu našich nábožensko-státních ideologií lze snadno prokázat počtem obětí této agresivity v porovnání s počtem obětí neeuroatlantických nábožensko-státních ideologií. S cizími agendami se opravdu bavím jen nerad, tak si važte toho, že jsem u Vás, pravděpodobně kvůli profesionální deformaci, učinil výjimku.

 • orinoko • 29. července 2015

  Další zdroj částečných informací o Sýrii, bohužel je to arabsky.

  https://www.youtube.com/watch?v=D4FOKNnKSWU

 • vittta • 29. července 2015

  Teď kdo je kdo, Orinoko.
  Ale jak jsem si všiml, palba je vedena děly z T55, to bychom tady měli ještě mít, co jim to někomu střelit?
  Nebo darovat na revanš, obdarovaný bude v TV týden ten hodný a je to…..

 • vittta • 29. července 2015

  Velice si toho vážím, Stane,ale vyplynulo mi z toho několik zajímavých věcí.
  Latentní rasismus je dán tedy tím, že má žadatel o práci jinou barvu kůže?
  Co když jsou s lidmi jiné barvy kůže špatné zkušenosti?
  je to i pak latentní rasismus?
  Když to přirovnám třeba k těm cizím agendám, Martin to napsal jako pozitivní krok, ale…jestli on není třeba nějak latentní něcofob.
  Dotaz na Scotland Yard…no,dejme tomu, že bych ho vznesl, ale odpověděl by mi někdo jinak, než že organizotory jsou prostě britští občané?
  O menšinách by řeč být nemusela, sám jste mluvil o tom latentním rasismu, tak aby je (Scotland Yard) ještě někdo neobvinil—nejen z latentního rasismu.
  Vznik chudinských ghet má dle váš na svědomí segregace, ale mám tomu snad rozumět, že segreguje nějak vláda, nebo snad dokonce britský lid?
  Co já vím třeba od p.Čulíka (který tam žije) tak britská společnost je zcela prosta jakýchkoliv projevů segregace a rasismů, tak tomu nějak nerozumím.
  A ta agresivita a prokázání počtu obětí…
  To kdybych jako odkázal na počet obětí 1 a 2 čečenské války, dokázal bych agresivitu Ruska?
  Nebo když bojují militantní islamisté IS s Kurdy, tak to dokazuje agresivitu USA nebo EU?
  Víte, Stane, moje názory na některé věci se od těch vašich zase tak neliší, snad je rozdíl v tom, že já si pravdou nejsem nijak jistý, jsou to spíše doměnky.
  Ale vy to máte za pravdu.
  Je to ale opravdu pravda?

 • peter. • 29. července 2015

  peter. napsal
  merlin:
  Utečenecký tábor sa môže mnohým utečencom,najmä tým z Afriky,zdať rajom v porovnaní s tým,ako žili doma.Takto to porovnávať,sa podľa mňa nedá.

  Trochu som si to usporiadal a rozhodol som sa dať vám za pravdu.Takí utečenci,ktorým sa naše utečenecké tábory môžu zdať rajom v porovnaní s tým ako žili doma,k nám asi nesmerujú.A pre tých čiernych frajerov v značkovom oblečení a s drahými smartfónmi,môže byť ubytovanie v našich utečeneckých táboroch naozaj peklom.

 • orinoko • 29. července 2015

  Erdragon by rád alespoň z části Sýrie udělal vazalský stát, kde bude vládnout FSA. To jsou přesně ti idioti, kteří se přihřívají na úspěších Kurdů na severovýchodě Sýrie a tváří se jako jejich spojenci, ale hlavní zátěž bojů ve městě Hasaka nesla především SAA a domobrana. Kurdové stačili černoprdelnickým akbaristům uzavřít zásobovací trasy, takže se černoprdelníci ocitli v kotli. Allahu akbar. – Daeš má třikrát větší ztráty.
  A tedy vlastně ve městě Hasaka bojují formálně FSA s Kurdy a SAA proti Daeši, zatímco u Allepa bojuje FSA vedle Daeše a Núsry proti Syrské armádě. Mapy to jasně dokládají.
  Opět nesnesitelný kooperativní antagonismus. Jak to chce ten blbec Erdragon vysvětlovat, když právě u Allepa by měl podle logiky svého ocasu, umístěného na krku, bombardovat vedle Daeše i FSA? Jak je chce z letadla rozeznat.

  http://en.etilaf.org/all-news/political-news/erdogan-syria-safe-zone-will-help-1-7-m-refugees-return.html

 • merlin • 29. července 2015

  orinoko, narazila jsem na mapku rozložení ze včerejška, jestli Vás bude zajímat..
  https://cs7061.vk.me/c540102/v540102202/2edb4/wmnKpSMyFfY.jpg a tohle jedna z tw adres na kterou sem tam taky chodím, jsou tam odkazy na analýzy a mapy Peto Lucem@PetoLucem

 • orinoko • 29. července 2015

  Jste neposedná a zvědavá … to je i mnou velmi využívaný odkaz. A právě na této mapě je to vidět. Mezi černoprdelníky – islámskými katolíky – jsou vlevo nahoře dvě vlaječky syrských babtistů /připomínají oficiální syrskou vlajku, ale hvězdy jsou v barvě červené/. Nusra by měla být zelená, ale je v tom zmatek. V Sýrii terorizuje i Chorasan a pak blbé a ještě blbější odnože, přičemž nemálo jich je z Čečny a snad Turkmenistánu.

 • orinoko • 29. července 2015

  Mimochodem, můj nejlepší syrský zdroj je pořád nedostupný. A to už nebude jen tak samo sebou.
  Ten odkaz s Erdragonem stojí za prozkoumání. Prezidentem syrské koalice je klasický Emerikou nagelovaný blb. Vytvářejí strukturu.

  http://en.etilaf.org/coalition-components/general-body/political-committee/president/khalid-khouja.html

 • orinoko • 29. července 2015

  Teď jsem si všiml. Jmenuje Chálid CHUJ. Allah mu přeje.
  Trochu mi ta syrská koalice asociuje výkřiky jedné slovenské postavy v povídce od … Kriste pane …. zpíval – „šukal jsem na stojáka s madam Prahou“ ….. tak ten v jedné povídce odehrávající se v hospodě píše, jak hospodský napomínal jednoho Slováka: ….“ A nekřič mi tu pořád jebať!“ Slovák chvíli koukal a pak spustil … “ Tož tedy trtkať!“ A bylo vymalováno.
  Co tím chci říci? Je vcelku jedno, jestli se Emerický gel jmenuje Chuj, anebo Péro, protože to vždycky bude jen nějaký zajebanec.

 • orinoko • 29. července 2015

  Došel jsem až na britské způsoby. Erdragon prý křičel: Daeš nebo Kurdové, to je to samé. Allah akbar.

 • merlin • 29. července 2015

  hezké, v jiných verzích včetně independentu to poštěkával turecký ministr zahraničí, ale to je celkem fuk, který z nich. Osmanská říše slintá opo kurdské ropě, až vymlátí ty kurdské teroristy, tak to bude správní území turecka s kšefty pofrčí. A nebude závislý na nějakých ropovodech, co jsou s něma jen problémy.

 • orinoko • 29. července 2015

  Velmi dobrý postřeh.

 • Sio • 29. července 2015

  Sasin napsal
  Sio

  Просто меня твои хуйни хорошо развлекают.

 • Sio • 29. července 2015

  vittta napsal
  Sio

  Dík za vysvětlení. Omlouvám se, nejspíše máme k sobě blíž, než se zdá. Klidně si občas rýpněte i do mě, přežiju to. :-)
  Ale upřímně, trochu jste mě poslední dobou štval tím řešením vztahů s ostatníma, pojďme raději o krok dál k řešení témat článků, třeba.

 • Sio • 29. července 2015

  Martin (už bez taky m) napsal

  Sio: na Sasina útočíte zcela zbytečně. Je součástí folklóru na OM, když s nadsázkou a způsobem sobě vlastním kritizuje častou „zabedněnost“ internetových konzumních mas, které nemají nic společného ani s Vaším oblíbeným „vědění je síla“.
  Sasin poukazem na vztah k půdě nepropaguje rurální návrat do jeskyní. Naopak popisem tohoto spojení upozorňuje na vztahy „příčina – následek“, na souvislosti a NAŠI ZODPOVĚDNOST. Poukazuje na naši DENNÍ závislost na Zemi na níž rádi ve své technické sebezahleděnosti a sebestřednosti zapomínáme…
  Jeho „útok na tituly“ není tím čím se zdá, ale útokem na ZPARCHANTĚLÉ tituly – například našich parlamentních „borců“, kteří nikdy nedrželi lopatu, na ty tituly defraudované a kupované po desetitisících, stejně jako na záplavu „titulů“ nových…
  Tady už je pomalu netitulovaný jen …
  Paní Alena na jiném vláknu se ptá jak začít…
  Souhlasím se Sasinem, že NÁVRATEM VZTAHU K PŮDĚ, ZEMI, ZODPOVĚDNOSTI.
  A s paní Alenou že i tím „národním obrozením“.
  Tím SKUTKOVÝM naplněním Ústavy ve smyslu MOC PATŘÍ LIDU. Moc „demokratických zastupitelů“ (rozuměj oligarchů příslušného stupně) kteří místo na Bibli či Ústavu přísahají denně věrnost ideálům korporátního fašismu je třeba odebrat. Mj. tím že si uvědomíme KDO JSME, co máme a jaké jsou naše skutečné možnosti…
  S odstřihovánímse od sítí a návratem do jeskyní to nemá nic společného. A pokud naopak ano s tím, že i Vy Sio si uvědomíte, že denně PIJETE I dýcháte – pak s tímto ano…
  Sasin volá po zdravém selském rozumu, a po skutečném POZNÁNÍ. To je bezesporu také v úrovni technického a technologického pokroku – ale CENTREM toho pokroku by měl vždy být a zůstat ČLOVĚK!

  No, podle toho, co jsem u něj četl, píše dost zmateně, asi ho nadále budu spíše ignorovat, jeho styl mi prostě nesedí.
  Já jinak nemám žádný problém s tím, co vy vcelku srozumitelně píšete. Je mi naprosto jasné, že zdroje (a k těm patří nejen čistý vzduch, voda a potraviny, ale chápu tím okolní prostředí jako komplex) je potřeba chránit a šetřit. IMHO jsem velmi šetrný a nenáročný člověk a teď nemluvím o penězích, mluvím o životní filosofii.
  Nejsem ale rovnostář, lidé musí mít nějakou motivaci, aby se chovali jako lidé, ne že jedni se snaží, druzí ne a všichni dostanou stejně. Protože pak ti, co se nesnaží, mají ve skutečnosti více – zůstane jim totiž spousta volného času a energie, kteréžto statky většinou ještě využívají destruktivně.
  O tituly samozřejmě vůbec nejde, sám ten svům napíši před jméno jen v řídkých odpovídajících situacích. O úctu ke znalostem, zkušenostem a také relevantnímu celostnímu vzdělání mi zase jde a to hodně. Protože za tím nestojí jen nějaké nadání, ale hlavně spousta těžké práce.

 • vittta • 29. července 2015

  To já zase jen tak do někoho neryju, i když to tak třeba vypadá.
  K některým lidem mám trpělivost přímo svatou a jiným dokážu obětavě lecos vysvětlovat tak dlouho, dokud to nepchopí.
  To víte, já něco píšu a samozřejmě to přesně chápu, ale to nutně nemusí znamenat, že to chápu i ostatní.
  Jenže někteří tak spěchají s odpovědí na můj text, že ho ani nečtou..tak co pak s nimi, že jo.
  Seřvat je dokulata.
  A místním celebritám by také neškodila větší pokora.
  Ne předemnou, jak se snaží naznačit, ale před informacemi a povahami jiných diskutérů.
  Takhle jsou někdy až…směšní, a jelikož jsou kromě směšnosti i chytří, tak dobře vědí, že jsem si té směšnosti všiml a reagují poněkud podrážděně.
  Tohle je moje parketa, to mi jde úúúplně samo, vniknout do „srdcí“ lidí.
  Všichni mě tam nepustí, ale většina ano.
  Podívejte na toho Martina třeba.
  Fakt…on mě neodpovídá, ale v těch textech se mnou mluví, zmiňuje moje diskuzní obraty, které jsem na něj použil a tím mě okopává kotníky.
  Ale nezadá si s „placeným agentem kdovíkoho“, to zase ne.
  No a co já s tím mám dělat?
  Já nevím, jestli sem budu nějak pravidelně psát, ale musím si předběžně vyšlapat svou pozici.
  U někoho špatnou, u někoho dobrou, tak to chodí.
  Sám sobě se divím, že raději nepíšu do poklidných vod Pana Bavora, kde se nikdo nikomu vysloveně nepošklebuje, i když názory jsou samozřejmě různé.

 • vittta • 29. července 2015

  To je text pro Sia, ten výše.

 • Sasin • 29. července 2015

  Sio • 29. Červenec 2015

  Sasin napsal
  Sio

  Просто меня твои хуйни хорошо развлекают.

  Proč bych ti měl psát, že ses od posledně poučil a zmoudřel, gdyž to není pravda? Textu nerozumíš, psát taky neumíš, styl taky nemáš… Drzej a hloupej seš a dokonce se tím ostentativně vymykáš. Ano, mohl jsem to napsat pěkně korpulentně, ale zase bys dělal blbého mezi ostatníma. Příště jestli na mě budeš reagovat, pokus se formulovat alespoň nějaký normální názor a pak se uvidí. Muheeeeee

 • Alena • 30. července 2015

  velmi dobře dopadl projekt začleňování Vietnamců a Řeků u nás v minulém století. Nevím, kolik stál tehdejší republiku peníze, rozhodně ale všichni cizinci u nás našli zaměstnání. Začlenění do společnosti takovým způsobem je nejúčinnější způsob, jak předejít jakýmkoliv nevraživým či rasistickým útokům. Nevšimla jsem si v tomto směru, že by vláda ČR měla nějaký plán. Ví o tom někdo více?

 • vittta • 30. července 2015

  Nikdo se z nich neposral, Aleno.
  To je celá paráda.
  Takže dostali práci a nějaký bivak, a museli se starat.
  Dneska si tam podávají neziskovky dveře a když se někdo jen blbě podívá, už je to xenofob a rasista…jak oni umí krásně tahle slova používat na jevy, které nemají s významem těch slov společného pomalu nic, to je úúúplný umělecký obor.
  A když to použít nejde, tak jsou ty neblahé jevy v LATENTNÍ podobě.
  To nezbývá, než čumět s otevřenou hubou..doslova!