Diskuze k článku


 • hudryper • 29. prosince 2014

  Vážený pane inženýre Novotný, měl jsem tu čest sedět s Váma u jednoho stolu na předposlední schůzce autorů OM na Smíchově.
  Obdivuji Vaši vůli i dosažené výsledky. Přeji Vám do nového roku pevné zdraví a alespoň jeden velký úspěch z rodu těch,které jste vyjmenoval. Je opravdu načase,aby špinavá neviditelná pracka Veolie a dalších přestala vykrádat kapsy chudých lidí. Navrhuji po vzoru Itálie vyhlásit referendum o tom,že voda nesmí být předmětem zisku,už vůbec ne maximalizace zisku,jak nám kázal lžiekonom Klaus a jeho poskoci. Pokud by se to podařilo,“strategičtí zloději“ by se sami stáhli z vodáren,které by nesměly mít zisk.

 • Sio • 30. prosince 2014

  S Vesmírem mám určité zkušenosti, ale je to spíše vnitřní záležitost, takže více se mi o tom mluvit nechce. Jen snad to, že sna chápu, o čem mluvíte. Jen do toho, děláte rozhodně dobrou věc. Informace má ohromnou sílu, když se usídlí v hlavách většího počtu lidí a je neporazitelná, pokud ji vezme za svou většina. Tomu skálopevně věřím, potvrzují mi to četné zkušenosti.
  Těch vodnárenských monopolů se zbavíme. Nevím kdy ani jak, ale vidím, jak to vypadá bez nich. Vodu mají ve správě municipality bez jakéhokoli povolení cokoliv kolem ní privatizovat. A jsou pod bedlivou občanskou kontrolou. Vše je veřejné, na internetu nebo jiném médiu přístupném kdykoli z tepla domova.
  Vize? Možná, zatím. Ale už ne dlouho to bude jen vize. Jdeme tomu vstříc a to velmi i vaší zásluhou.

 • Aleš • 30. prosince 2014

  Děkuji Vám za Vaši snahu a články, které s velikou chutí čtu. Mnoho sil a pohody v Novém roce.

 • Kamil Mudra • 30. prosince 2014

  Na poslední „šťouchnutí“ vesmíru doplatili dinosauři. To příští si odskáčeme my a tak bychom si raději měli přát aby mu ta lhostejnost k naší maličkosti vydržela co nejdéle. To jediné co k nám přichází z vesmíru dobrého je sluneční světlo a to ještě jen díky tomu že se planeta stará (vzdor našim sabotážím) o jeho filtrování.

  Vzdejme tedy čest všem šťouchačům z vlastních řad, kteří nezištně odvádějí poctivou práci jako autor článku, protože vesmír to za ně rozhodně nedělá.
  Všem kteří tak činí i těm kteří jim pozorně naslouchají a dokáží si z jejich šťouchnutí vzít něco dobrého, přeji do nového roku aby jim to i nadále vydrželo.