Diskuze k článku


 • LiL • 16. dubna 2018

  Američané a jejich spojenci píší stále stejné scénáře,ve smyslu čaroděje ze země Oz a myšlenkově nutí ty slabé aby byly tlampačem nové pravdy. Chemické zbraně samozřejmě nespálíte raketou a superpřesné satelity zaznamenávají každou vteřinu. Pokud ještě nepozavírali všechny počítačové experty,tak se máme na co těšit. Je jen otázkou,zda – li to není počátek něčeho fatálnějšího.

 • Bety • 16. dubna 2018

  Na Nově ukazovali záběr dopadu americké rakety – tentýž proběhl i internetem –
  na nějaké budovy. Na tom záběru byl o pár set metrů dál (netroufnu si odhadnout přesněji vzdálenost) velký shluk zřejmě obytných domků. Co by asi tak s jejich
  obyvateli provedl oblak ať už jakéhokoli otravného plynu aktivovaného tím výbuchem? Asi kolaterální ztráty, jak by prohlásilo NATO, děti, neděti.
  No ale protože tam nebylo co aktivovat, tak může Trump klidně spát, ne?

 • Dana • 16. dubna 2018

  Ano, Trump i Putin mohou klidneji spat, sklady chemikalii a i vyzkumny ustav u Damasku byly vcas vyklizeny. Planovane cile byly predem ohlaseny Put’kovi, Put’ka jiste telefonoval Basharovi. On snad hned po utoku Asad hlasil, ze sklady ci vyzkumny ustav byly uz dlouho mimo provoz ? Ne, jenom Syrane uvadeli , ze se ve vyzkumnem ustavu nevyvijely zadne zbrane chemicke. Take disputuji to, ze by skladovali ve vybombardovanych budovach skodlive chemikalie. No, treba ted, s krizkem po funuse, zacne Asad tvrdit, ze to byly budovy davno opustene, ve kterych stejne nic nebylo. To prece nic na veci nemeni, objekty jsou rozmlacene, nepouzitelne. Pro syrskou vladni propagandu je ale ted dulezitejsi, jak se zvedla moralka lidu, protoze syrska obrana nejen sestrelila vetsinu raket mirenych na armadni objekty, ale agresora statecne zahnala. :-)

  To ovsem nic nemeni na skutecnosti, ze treba chlor v sudech na civilisty hazeji jak asadovci, tak islamisti. Obe strany jsou muslimove, valci mezi sebou mohamedani, a ti jsou z podstaty kruti i na vlastni lidi. Proto ja se neangazuji a nerozlisuji mezi dobrymi muslimy a muslimy spatnymi . Jen je mi lito jejich deti, ty chudinky jeste za nic nemohou.

 • Bety • 17. dubna 2018

  Dano, na to by ani nestálo odpovídat. Jen – před šesti lety byla Sýrie liberální, všem otevřený stát, domnívající se, že jejich spojenectví se Západem ještě upevňuje jeho stabilitu. A protože se jim pro jejich ekonomiku nezdál výhodný plán přepravy ropných produktů a dali přednost jinému řešení, naordinovali jste jim ISIL. A teď máte tu drzost litovat jejich děti? Jděte se vycpat!

 • Dana • 17. dubna 2018

  Ale no tak.
  Ano, Syrie byla ponekud liberalnejsi v primeru k okolnim statum, ovsem stale tvrda diktatura. Americe to rozhodne nevadilo, nejaka ropna preprava produktu nema vubec vyznam v americke ekonomice. Syrie zacla vadit az pak, co se Asad aktivne spolcil s Iranem, s Ba’ath politickou stranou a Hezbollahem.. Utok na chemicka zarizeni byl minen i jako varovani pro Ajatollahy.
  No a ISIL ? Uz to jmeno, „Islamsky stat Iraku a Levantu“ napovida, ze tato teroristicka organizace ma svuj puvod v po-saddamovskem Iraku, kde se etablovala v boji proti Americanum, na zacatku resistance pusobila s al Kajdou v zabirani ropnych poli v Iraku. V jadru to je salafisticke hnuti ze Saudske Arabie, ovsem vedouci sejkove proti nim bojuji. Ne tak kvuli muslimske ideologii, ale protoze ISIL si delala vlastnicke naroky na jejich nejposvatnejsi misto na svete, na Meccu.. Syrie nebyla pripravena a odolna proti sunnitskym islamskym extremistum, protoze tri ctvrtiny Arabu v Syrii jsou sunnite.
  Proto muze byt partyzanska valka proti Asadovi nekonecna.

 • Bety • 18. dubna 2018

  Dana napsal
  Proto muze byt partyzanska valka proti Asadovi nekonecna.

  Kecy, kecy, kecy.
  Nebo také přání je otcem myšlenky.
  Do Iráku jste vpadli pod falešnou záminkou, stejně jako do Libye a Sýrie.
  Všude jen kradete a zabíjíte, kde nemůžete sami, tam používáte buď zblblé fanatiky, nebo žoldáky, nebo směsku obojího.
  Právo a spravedlnost používáte jako špinavý hadr ve svůj prospěch a znamenají pro vás míň než zaječí bobek.
  Svět vám nepatří, ačkoli si to zjevně myslíte.
  A svět si to také začíná uvědomovat.

 • Martin (už bez taky m) • 18. dubna 2018

  Dano: v deklaraci nezávislosti a LZPS jste psali ušlechtilé věci.
  Ale…
  Přes výzvy/ proklamace o lidskosti, humanismu, férovosti a široce sdíleném pokroku jste nakonec vždy využili ty největší svinstva a ty největší lumpy.
  Zdiskreditovali jste myšlenku i té demokracie tak, jako nikdo.
  Nejen ruské archivy jsou plné dat o vaší poválečné spolupráci s nacisty, za velké části „své“ techniky vděčíte nejen celosvětově vykrádaným mozkům a pod falešnými záminkami rabovanému bohatství jiných národů- ale zejména extraktu toho nejhoršího co kdy člověk spáchal či způsobil.
  Proto nemáte například žádné zábrany ve využívání fašistů, a cíleně lžete/ špiníte jiné…
  Proto jste celosvětově hojně užívali svou „Dullesovu doktrínu“ – nejen na soc. státy – ale de facto proti lidskosti…
  V poslední době jste zdiskreditovali také všechny mezinárodní bezpečnostní dohody, a spolu se svými „slouhy ve špatnostech“ jste z mezinárodního práva udělali cár papíru, a z OSN frašku…
  Nikdy jste neváhali spojit se s tím nejhorším v lidech kdekoliv na planetě.
  Moc vaší věrchušky je založena na vraždách a násilí maskovaném jako „pravda a láska“… Jste již ale v příliš velkém srabu, a bez ohledu na to kolik se vašim poskokům podaří ještě zabít lidí kteří jsme se vám vzepřeli skončíte špatně.
  Mnoho lidí vám kdys věřilo…
  To je MINULOST.
  Jste „kůl v plotě“ přes své žvanění „o izolaci RF“ a sprostý nátlak na Čínu.
  Všem kdo stále nepochopili co je mentalita věrchušky v USA zač doporučuji si nastudovat materiály k vaší špinavé válce například ve Filipínách před II.WW, a v Latinské Americe po II. WW.
  Nikdo soudný vám již neuvěří a nechce žít jako vy…
  Ti čistší tam u vás vaší věrchušce jednou sami zlomí vaz…
  RF a Čína se ubrání – a budou se na to jednou s pochopením dívat.
  A národy celého světa s nimi.

 • Martin (už bez taky m) • 18. dubna 2018

  „demo“kracie po americku…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/usa-varovaly-italii-pred-dusledky-zruseni-sankci-proti-rusku/