Diskuze k článku


 • Dana • 10. července 2018

  Spojeni obou Koreji si Kim Jong Un predstavuje jako jeden stat pod komunistickou vladou.
  Objektivita neni vlastnosti Robertse, ale kdyz si rika zpravodaj, pak by mel uvest obsah smlouvy, kterou podepsal D.Trump s Kim Jongem v Singapuru.
  „Donald Trump and Kim Jong Un signed a document Tuesday asserting that the U.S. president would provide unspecified “security guarantees” to Kim in exchange for the North Korean leader’s “unwavering commitment to complete denuclearization of the Korean peninsula.”
  Americky president se zavazal, ze bude dodavat-splnovat bezpecnostni garantie Severokorejcum a na oplatku ocekava od S.Korejcu neochvejny zavazek-povinnost pro kompletni denuclerization- (zbaveni se nuklearnich zbrani) na Korejskem poloostrove.
  Temi bezpecnostni garantiemi je mineno neutoceni a zruseni americkych vojenskych manevru v blizkosti Sev. Koreje.. Proto se letos nekonala tradicni cviceni americke armadyv Jizni Koreji a jejich vodach.

  Kim Jong Un podepsal a stejne planoval delat si co chce.
  Nejvice Jonga a jeho generaly nastvalo, ze je Americane spehuji ze satelitu a presne vi, kde zase Severokorejci montuji atomovky.

 • Honza999 • 10. července 2018

  Dana
  Zásadní je věta denuklearizace Korejského poloostrova – znamenala by totiž i odstranění amerických jaderných zbraní, které se nacházejí v Jižní Korei.
  Na to ale Amíci nikdy nepřistoupí, jejich představa je, že vyrazí Kimovi jeho obranu z rukou, Koreu sjednotí pod svou nadvládou a jaderné zbraně by se do (současné) Severní Korey vrátily, tentokrát ovšem pod značkou US. Je to přece jen o nějakou tu stovku km blíže do Ruska i do Číny.

 • Martin (už bez taky m) • 10. července 2018

  kde US parazit zrovna aktivně nepřekáží,
  tam se lidé domluví…
  https://svet.sme.sk/c/20866674/etiopia-a-eritrea-po-20-rocnom-konflikte-podpisali-mier.html

 • QQ • 10. července 2018

  Z mého pohledu není nad stručnější, jasnější a výstižnější zhodnocení problematiky Korejského polostrova, než komentář, který napsal Honza999.
  Ono by to totiž bylo nejen o nějakou tu stovku km blíže, ale zároveň pěkně v zemi přímo s Čínou i Ruskem hraničící. No nekupte to. Zvláště když Rusko vyfouklo Krym přímo pod rukama a jěště ve slevě. „Zánik“ hodícího se nepřítele pohlcením Severní Koreji by jistě zejména v dnešní době ranně novičovského ovlivňování voleb apod., byl neméně stejně srdnatě nahrazen/vyhalucinogenován mééé-dii hlavního proudu tak, že by o nějaké denuklearizaci nebylo ani vidu ani sluchu.

  O Severní Koreji trošku jinak, aneb Miera Scientist Street v Pchjongjangu jako no-go zóna pro mainstream. http://pvpravda.cz/kldr-za-1-rok-postavila-ulici-s-tisici-byty-ktere-lidem-venovala-zdarma-i-s-vybavenim-kim-cong-un-jsou-to-vyhody-socialistickeho-systemu-kldr-ktere-kapitalisticke-zeme-nemohou-ani-vytvorit-nebo/

 • Dana • 12. července 2018

  Jizni Korejci urcite zadne aktualni atomovky nemaji, zvlaste ne, kdyz nyni maji ve vlade socialistickou kliku. Oni maji svuj obranny system, rakety Hyunmoo. To jsou misile neco jako americke Tomawhaky, ale mohou se prizpusobit tak, ze se na ne daji namontovat jaderne hlavice. Mozna, ze Jiz.Korejci maji jednu jadernou hlavici, vlastne i ta by stacila nasadit na nizsi drahu rakety Hyunmoo, na sousedy by nepotrebovali balisticke rakety. Americane nedali Jihokorejcum atomovky, takze klidne at je cely Korejsky poloostrov bez jadernych zbrani. Je ale mozne, ze nuklearni rakety ci jaderne hlavice jsou na americkych lodich-bitevnicich v blizkych morskych vodach, to nevim.
  Kim Jong testuje balisticke rakety, ktere by dosahly na uzemi USA, coz je jina liga.
  Jinak jsou jine cesty, nez jak z Koreje zautocit na Rusko. Spojene Staty Americke de facto sousedi s Ruskou Federaci, stat Aljaska je vzdaleny par kilometru od ruskych hranic. Raketa vystrelena z Aljasky pres Severni pol by mohla pohodlne bombardovat nejen Sibir, ale i Moskvu. Coz ale plati i obracene, balisticka strela z Petersburgu, rizena pres Antarktidu-severni pol, coz je kratsi draha- by vazne ohrozila i severozapadni pobrezi USA. . Proto se tyto dve mocnosti vzdy dohodnou.

 • Dana • 12. července 2018

  Omlouvam se, nevim, jak mne napadla Antarktika, coz je Jizni pol. Samo, ze oblast Severniho polu se anglicky nazyva Arctic .
  Zde jsou hezke mapy :

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Severn%C3%AD_p%C3%B3l

 • Honza999 • 12. července 2018

  Dana
  Kdo říkal, že Jižní Korea má atomovky???
  Atomovky má US ARMY v Jižní Korei přítomná. A denuklearizace Korejského poloostrova podle mne znamená, že tam nebudou přítomny žádné jaderné zbraně – tedy ani ty americké.
  Mnoho ruských raketových základen je právě na Sibiři. Pár set kilometrů znamená pár minut času na reakci, který je Rusku odebrán. Pár minut může znamenat zásadní rozdíl mezi stavem „dokážeme provést odvetný úder“ a stavem „naše síly budou zcela zlikvidovány“… Tedy z pohledu Ruska. Z pohledu USA to pak jsou stavy „necháme je na pokoji protože by nám to vrátili“ a stavem „pustíme to na ně, protože se ne odvetu nezmůžou“.
  Přes póly i přes Aljašku platí verse „….by nám to vrátili“. Z Korey může některý US zelený mozek napadnout, že by mohlo platit „pustíme to na ně….“. To je totiž stav, o který USA usilují.