Diskuze k článku


 • joevit • 27. února 2015

  *Je neuvěřitelné, že se dnes v Polsku najdou lidé – například Pavel Wieczorkowski, historik (!) – kteří litují, že polská armáda neměla možnost spolu s wehrmachtem zúčastnit se v roce 1941 útoku na Moskvu.
  omyl – v útoku na SSSR v roce 1941 se účastnilo několik set tisíc Poláků. Nejstřeženější tajemství Polska je kolik stovek tisíc Poláků se účastnilo útoku na SSSR v uniformách SS a wehrmachtu.

 • Miloslav • 27. února 2015

  Prezident USA řekl, že cílem jeho zahraniční politiky „je svět, kde Amerika zaujímá vůdčí postavení a zůstává toutéž nepostradatelnou zemí, jakou byla v minulém století“ …Obama prohlásil, že USA mají právo „dát nůž na krk“ celému světu. Spojené státy se před ničím nezastaví a pro své světové panování jsou ochotny jít i do války s Ruskem. Prosazovat své zájmy silou je odsouzeníhodné. Budoucnost lidstva by mohla být postavena na úplně jiných základech.

  USA jsou největším světovým obchodníkem se zbraněmi. Podle některých odhadů vyrábějí tři čtvrtiny světové produkce zbraní. Spotřeba zbraní ve válkách je bytostním zájmem vojenskoprůmyslových komplexů. Z hlediska výrobců zbraní je každý důvod k válce dobrý důvod. Výrobci zbraní jsou skutečnými vítězi každé války. Zisky vojenskoprůmyslových komplexů jsou podmíněny mařením lidských životů a ničením vytvořených hodnot ve válkách. Je čas tuto uvedenou skutečnost změnit. Jedna možná cesta realizace potřebné změny je uvedena v článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

 • J. W. • 27. února 2015

  Je zřejmé, že pan autor asi nechce rozšířit sféru zóny „stability a blahobytu“, která se u nás tak osvědčila (jak a komu).

 • peter. • 27. února 2015

  Hneď po novembri 89,keď československú republiku začali „stavať na nohy „pánovia z pražského prognostického ústavu,našiel si novopečený reformátor V.Klaus na Slovensku sebe podobného ekonóma,ktorý sa volal Jozef Kučerák.O nejaký rok neskôr bola v Bratislave veľká demonštrácia,už ani neviem za čo sa tam demonštrovalo,no a na tej demonštrácii 10 tisíc ľudí kričalo :“Každý chlap má svojho vtáka,iba Klaus má Kučeráka“.Kučerákovi to asi prišlo ľúto a tak aby aj on mal nejakého vtáka,vzal ku sebe Ivana Mikloša.A z tohoto Kučerákovho vtáka sa stal v priebehu rokov jeden z najnenávidenejších vyvrheľov Slovenska,spolu aj s Mikulášom Dzurindom.Tie jeho výroky o Ukrajine iba potvrdzujú môj názor,že je to bezcharakterné hovado.

 • Sio • 28. února 2015

  Přidám odkaz na další propagandistický web. Gulagy (ani se nenamáhali objasnit, kde se to slovo vzalo) prý prošlo 18 mil. lidí a 1,6 mil. nepřežilo. Odkud ta čísla, nevím. Prostá matematika. Podle té prohlídky v tom táboře mohlo být maximálně 2000 lidí a to asi ještě přeháním. Autor hovořil o 17 táborech, tj. řekněme 35000 lidí najednou. Kdyby doba pobytu vězně byla 2 roky a doba existence lágru 30 let, to mám 15 x 35000 lidí, tj. prošlo by jimi cca 500 tisíc lidí za 30 let.
  Hmm, když to vezmu zpětně, tak aby těmi gulagy prošlo za 30 let 18 mil. lidí, muselo by těch lágrů být 36 x tolik, tj 36 x 17, tj. cca 600 podobných táborů. Jak vidno, jsou pozorovatelné satelity. Podaří se jich někomu odhalit alespoň 200 ??? Kolik z nich byli kriminální trestanci a kolik „političtí“? Podle ruských archivů prošlo za 30 let gulagy 2 mil. lidí. To je snáze uvěřitelné.
  Pak tu máme to srovnávání s koncentráky. Neviděl jsem nikde žádné spalovací pece, (to by byly solidní stavby s komíny, co se jen tak nerozpadnou), ani „sprchy“ na cyklon B, či něco podobného. Jen prostory na palandy a nezdálo se, že by byla jedna na druhé.
  Dále. V České republice máme 10 mil. lidí a ročně umře 100 tis. přirozenou smrtí. Tedy 1%. Podle autorů nepřežilo v „gulazích“ 1,6 mil. lidí z 18 miliónů, tj. necelých 10%. A to v i v letech, kdy probíhala válka, při které zahynulo 10% obyvatel SSSR. Šance vězně „gulagu“ na přežití války tedy slušná To nevypadá na to, že by tam byli vězni zabíjeni na potkání, jako v koncentrácích. Jen v Osvětimi za 5 let zahynulo přes milión vězňů (podle informací velitele tábora 3 mil.), původní kapacita 22 budov (8 patrových) 10000 vězňů. Nevím, že by byli vězni němci dobrovolně pouštěni na svobodu. prostě srovnávání zařízení GULAGu s koncentračními tábory je nehorázná demagogie.

 • Sio • 28. února 2015

  Mimochodem, v České republice je cca 20000 vězňů. Pokud vezmu (díky recidivě) průměrnou dobu pobytu vězně 10 let, projde vězeními za 30 let 60000 lidí. Česko má 10 mil., SSSR 200 mil. v té době. Takže podle % uvězněných v Česka by mělo vězeními projít za 30 let sovětskými vězeními 800000 mil. lidí. Samozřejmě zdaleka ne všichni prošli „gulagy“. Ať počítám, jak počítám ta čísla byla přehnaná.
  Samozřejmě, političtí vězni byli. Ale ta čísla, která slyšíme a čteme, přesahují realitu o jeden až dva řády. Přitom se demagogicky směšují „političtí“ s reálnými kriminálníky, přirozená úmrtnost z vraždami atd.
  A to jsme se ještě nedostali k srovnání, například s USA. Kolik asi vězňů prošlo v letech 1920 – 1950 věznicemi v USA? Jaká byla úmrtnost tam? Jaká tam byly podmínky? Viděl někdo třeba film „Frajer Luke“? Alcatraz?

 • Pisismik • 28. února 2015

  Zajímalo by mě, kde vystupoval pan Lídl. Pokud je to ten, kterého myslím, je mu cca 26 let, studuje nějakou pseudofakultu humanitních studií a říká si analytik. Co analyzuje nevím, pravděpodobně to asi neví sám. Při studiu se přiživuje v různých NGO, které jsou převážně placeny z US Embassy, NEDu a podobných. Proto asi tento typ analýz, které analýzami nejsou.

 • peter. • 28. února 2015

  Pisismik napsal
  Zajímalo by mě, kde vystupoval pan Lídl.

  http://www.ceskatelevize.cz/porady/10316155327-horizont-ct24/215411058120006/video/
  9 -ta minúta

 • mirror • 28. února 2015

  Sio napsal
  Přidám odkaz na další propagandistický web.

  Sio, krajane, vložit odkaz jste zapomněl.

  Kdy už konečně pochopíte, že ve svaté válce proti komunismu malá a velká násobilka neplatí?

 • Sio • 28. února 2015

  mirror napsal
  Sio, krajane, vložit odkaz jste zapomněl.

  Kdy už konečně pochopíte, že ve svaté válce proti komunismu malá a velká násobilka neplatí?

  http://gulag.cz/
  Pravda, omlouvám se. A není špatné tu násobilku použít, snad někomu i dojde, jak zkreslená jsou ta čísla. Ale komunismus se bohužel porazil sám.

 • peter. • 28. února 2015

  mirror napsal
  ve svaté válce proti komunismu malá a velká násobilka neplatí?

  Tento výrok môže byť platný.No sme len ľudia a nájdu sa medzi nami takí ktorí pri kontakte s hrubou,zavádzajúcou a zjavne nepravdivou propagandou nadobúdajú pocit,že takáto propaganda uráža ich inteligenciu.Sťažovať sa nemožno,hubu rozbiť tiež nemožno -niet komu.No tak svoje znechutenie vyjadríme aspoň na webe,ktorý sa nám zdá byť priateľský,s nádejou,že na ňom nájdeme zopár ľudí so zhodným myslením.Veď viete.Každý psychológ radí svoji klientom aby sa zo svojich pocitov vyrozprával.To ako sa manipuluje verejná mienka démonizovaním všetkého ruského v minulosti aj dnes je odporné a každého charakterného človeka to musí odpudzovať a urážať.Napokon ako každé zjavné klamstvo.

 • Sio • 28. února 2015

  @Peter: Asi tak. Protože lidí, kteří se nebojí alespoň o tom přemýšlet, je málo. Mirror mezi ně také patří, jakkoli se naše mnohé názory rozcházejí, cením si to na něm.

 • Pisismik • 28. února 2015

  To Peter: díky za odkaz, je to on. Nemýlil jsem se, ten hoch si na analytika hraje, zatím studuje nějakou humanitní fakultu a pěje ódy podle zadání těch, kdo ho platí. V tomto případě je to US Embassy, Evropská komise a podobné struktury.

 • mirror • 28. února 2015

  Surfováním na internet jsem objevil skutečný skvost z klávesnice bytostného demokrata (pokud to není provokace). Nabízím k poučení:
  http://czechfreepress.cz/pavel-victorin/muze-zakaz-kscm-priznive-ovlivnit-bezpecnost-obcanu.html
  Blog Pavla Victorina
  Je zcela jisté, že mezi občany organizovanými v KSČM může být mnoho psychicky vyšinutých jedinců, kteří zločiny KSČ nejen schvalují, ale kteří sami mohou být potencionálními vrahy z řad frustrovaných, agresivních psychopatů, nespokojených s politikou českých nekomunistických vlád a svým společenským postavením.
  (…)
  Pro pochopení, proč skupina mentálně zpozdilých občanů může choromyslný projekt obnovení totality v naší vlasti a kolaboraci s imperiální východní velmocí, pokládat za svůj perspektivní politický program, je třeba si uvědomit, že komunisté jsou, zdvořile řečeno – „lidé zvláštního založení“. Mentálně postižení komunistickým světonázorem uvažují jinak než psychicky normální občané. Vysvětlení lze snad hledat v tom, že většinu organizovaných komunistů tvoří představitelé části občanského spektra, složeného z „pověstných 30% skutečných hlupáků“, kterou obsahuje každá lidská množina a každý národ, nejen množina obyvatel ČR. Procentuální výskyt členů zmíněné skupiny mezi organizovanými českými komunisty odhaduji na 90 – 95%.
  Kromě výrazné majority hlupáků, KSČM zahrnuje i některé členy s vysokým IQ. Jde však o jedince, kteří jsou psychicky labilní a morálně nekonzistentní, např. europoslanec soudruh Ransdorf, známý svými nemorálními, zištnými excesy v Bruselu i doma ve vlasti.
  (…)

 • mirror • 28. února 2015

  mirror napsal
  (…)

  Zrušení politické organizace, ze shora vysvětlených důvodů patrně většinově tvořené „idioty“, z nichž část dokonce i po sametové revoluci vysedává za peníze daňových poplatníků v parlamentu a sabotuje tvorbu a schvalování pro demokracii prospěšných zákonů, by zákonitě mělo přinést, řekněme „intelektuální a morální ozdravění“ české politické scény a následné zvýšení respektu ČR mezi civilizovanými státy všech světadílů, a to nejen z pohledu řadových občanů ale i z pohledu politiků, finančníků a průmyslníků.
  Lze proto důvodně předpokládat, že zákazem KSČM generálně zákonitě dojde k navýšení příjmů z turistiky, nárůstu finančního objemu mezinárodní obchodní spolupráce a ke zvýšení počtu pracovních příležitostí.
  (…)
  Efekt „intelektuálního a morálního ozdravění“ politické scény a občanské společnosti, spolu s očekávatelným ekonomickým vzestupem, by se měl pozitivně projevit v následném úbytku nezvládnutelně frustrovaných psychopatů, jakým byl 63. letý dlouhodobě nezaměstnaný pomatený antikomunista Zdeněk K., který v době oběda, v restauraci Družba v Uherském Brodě, 24. února 2015, choromyslně zavraždil osm náhodně vybraných spoluobčanů.

 • peter. • 1. března 2015

  Tento český „rusológ“a odborník na slobodu slova a tlače tvrdí,že za Putina sa sloboda tlače zhoršila :
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Libor-Dvorak-V-Rusku-jsou-svobodna-media-utlacovana-A-babicky-a-dedeckove-sedi-u-statni-televize-Co-tam-slysi-tomu-veri-coz-je-nejvetsi-problem-ruske-spolecnosti-351369
  Tak neviem.Kde končí sloboda médií a začína otvorená protištátna činnosť zameraná na zvrhnutie vlády?Musí byť protištátna činnosť médií a mimovládnych organizácií ktoré sú platené cudzou mocnosťou tolerovaná každou vládou?Ja si postupne začína uvedomovať význam okrídleného Husákovho sloganu „Republiku si rozvracať nenecháme“.Nikdy nebol aktuálnejší,ako dnes.

 • Martin (už bez taky m) • 1. března 2015

  mirror, peter: ten člověk je klasická 5 kolona. Vůbec jej neřešte, i na CFP z něj mají už jen srandu. „Přesvědčený …“
  Ten LB dtto. Nastrčené figurky začínají „plnit svou roli“…

 • mirror • 1. března 2015

  Sio napsal
  Mirror mezi ně také patří, jakkoli se naše mnohé názory rozcházejí

  Sio, asi máme něco společného. Manželka a děti se s námi o politice nebaví a do hospody nechodíme, jen na OM.

 • mirror • 1. března 2015

  Sio, ten váš gulag ukazovali v televizi. Prý Rusové o gulagy nemají zájem. Čím to je? Jedno z vysvětlení je to, že v nich neseděl intelektuální výkvět společnosti. Musíme jim proto vnutit pocit viny za gulagy a možná se pak snáze podaří ukrást nerostné bohatství Sibiře. Kdyby se raději místo cestování po Sibiři věnovali domácím nezaměstnaným.

 • mirror • 1. března 2015

  Ještě Sio k mrtvé trati.
  http://www.mrtvatrat.cz/
  Byla o ni přednáčka v knihovně Václava Havla. Tu knihovnu sponzoruje Bakala se svým lidským vztahem k obyvatelům bytů OKD v Karviné. Co ti lidé nám vlastně chtějí vzkázat a kdo na takové akce chodí, to by stálo za to analýzovat v nějaké bakalářské práci institutu CEVRO.

 • brankoslav • 1. března 2015

  Martin (už bez taky m) napsal

  mirror, peter: ten člověk je klasická 5 kolona. Vůbec jej neřešte, i na CFP z něj mají už jen srandu. „Přesvědčený …“
  Ten LB dtto. Nastrčené figurky začínají „plnit svou roli“…

  Podstatné je, že loutkovodiči KSČm NIKDY nezruší !
  Proč?
  No, stavby (i polozříceniny typu ČR) by měly mít svůj hromosvod.
  A navíc, vytvořit zrušením KSČm prostor pro nějakou českou SYRIZU, není příliš lákavá představa, že soudruzi kapitalisté.