Diskuze k článku


 • petr jihlava • 23. května 2016

  Gratuluji rakouskému lidu k moudrému rozhodnutí.
  A to je přitom Hofer ve srovnání s naším Okamurou, Úsvitem, Zemanem… ale i Chovancem a jejich zdejšími obhájci Ruskem a Baronem Le Samendi vyložený sluníčkář…:)

 • hudryper • 23. května 2016

  petr jihlava napsal
  Gratuluji rakouskému lidu k moudrému rozhodnutí

  Pane Barone ! Dovolím si k Vašemu článku dodat,že s výjimkou posledních polských voleb dochází
  ve střední Evropě pravidelně k opakovaným statistickým zázrakům. Třeba když dva dny před volbama vyhlašují všechny přítomné agentury preference o 10 % vyšší ,než které staťák dva dny později spočte. Existuje prý na tento náročný akt importovaný software, No a tam,kde by něco takového prostě nešlo v důsledku morálky statistiků,tak se holt použije hlasování internetem a
  hned je radosti neurekom,nejen u Stropnických a Sobotků,nýbrž i u trollů jako Petr Jihlava. Mám však zato,že po této zkušenosti si už rakouští voliči dají setsakramentský pozor až budou volit do parlamentu.

 • Morybundus • 23. května 2016

  Ale no tááák… To vždy, když nevyhraje „náš“ kandidát, tak jsou volby písknuté? Společně s „petrem jihlava“ blahopřeji Rakušanům, že se nedali opít rohlíkem antiimigrační rétoriky, za níž se skrývá (standartně) neoliberální ekonomický program.
  Vůbec mě baví, jak mnoho údajných levičáků horuje za überpravičáka jen proto, že je „taky proti migrantům“. Jak málo stačí k radosti… Vzpomínám na scénu z Vávrova filmu, kde kázal Jan Hus něco v tom smyslu, že „i kdyby sám ďábel zaplatil, vstoupil by na nebesa“ – to mi velmi připomíná dnešek. I kdyby sebevětší demagog, pravičák a populista utrousil cosi o uzavřených hranicích a obraně naší kultury, tak by mu mnozí nadšeně tleskali a volili jej. Co na tom, že jeho skutečný program by byl tak neoliberální, že Kalouskova hrůzovláda by proti tomu byla neškodnou selankou.
  Nějak se mi z toho všeho vytrácí onen „zdravý selský rozum“, kterým se všichni „mráčkaři“ tak ohánějí, ale přitom své vize staví na čirých emocích.

 • tožtak • 23. května 2016

  Není důležité kdo kandiduje, ale kdo sčítá hlasy.

 • Salsa Verde • 23. května 2016

  No divnou zkusenost jsem mel pred par lety v nasem volebnim okrsku v Praze. Ja volil Delnickou stranu, soused taky a ejhle na vypisu z volebniho okrsku pocet hlasu nula. Takze muj predchudce ma asi pravdu…

 • Sio • 23. května 2016

  Morybundus napsal

  Ale no tááák… To vždy, když nevyhraje „náš“ kandidát, tak jsou volby písknuté?Společně s „petrem jihlava“ blahopřeji Rakušanům, že se nedali opít rohlíkem antiimigrační rétoriky, za níž se skrývá (standartně) neoliberální ekonomický program.
  Vůbec mě baví, jak mnoho údajných levičáků horuje za überpravičáka jen proto, že je „taky proti migrantům“. Jak málo stačí k radosti… Vzpomínám na scénu z Vávrova filmu, kde kázal Jan Hus něco v tom smyslu, že „i kdyby sám ďábel zaplatil, vstoupil by na nebesa“ – to mi velmi připomíná dnešek. I kdyby sebevětší demagog, pravičák a populista utrousil cosi o uzavřených hranicích a obraně naší kultury, tak by mu mnozí nadšeně tleskali a volili jej. Co na tom, že jeho skutečný program by byl tak neoliberální, že Kalouskova hrůzovláda by proti tomu byla neškodnou selankou.
  Nějak se mi z toho všeho vytrácí onen „zdravý selský rozum“, kterým se všichni „mráčkaři“ tak ohánějí, ale přitom své vize staví na čirých emocích.

  Ono možná, když levice se už dávno nechová levicově, přestává pravolevá hranice voliče zajímat. Ať už volby byly cinklé nebo ne, pomyslná pružina se stlačuje. A bude se stlačovat dál, jak bude ten nesmyslmý proces masové divoké imigrace pokračovat. V určitém bodě už bude celkem jedno, kdo byl před rokem nebo dvěma zvolen. Drtivá většina lidí bude mít jasno. Ještě před pár měsíci Rakousko poučovalo Maďarsko o plotech. Nyní o chlup méně než 50% voličů si myslí, že ty ploty nejsou zase tak špatný nápad… Co asi bude za půl roku, za rok, za dva? Trendy jsou jasné.

 • GRENZER • 23. května 2016

  „CINKNUTÉ“ VOLBY V RAKOUSKU?
  Mimochodem,volby v Rakousku byly možná „tak trochu cinknuté“. Rakouské ministerstvo vnitra na svém webu uvedlo cosi o 169% volební účasti v jedné obci… Ale,jakáž pomoc. „Kdyby volby mohly cokoliv změnit,už dávno by je zakázali“. :-( Jímá mě předtucha,že rozkaz z Brusele zněl jasně: „Hofer nesmí být zvolen“. Podobné kejkle už se děly i při hlasování o samostatnosti Skotska, nebo o Lisabonské smlouvě. K zblití…

  http://m.heute.at/bpw16/Naechster-Daten-Skandal-146-9-Wahlbeteiligung;art83655,1291864

 • GRENZER • 23. května 2016

  tožtak napsal

  Není důležité kdo kandiduje, ale kdo sčítá hlasy.

  Čekají nás zlé časy. :-(
  Islámské chalifáty Austria na naší jižní a Germania na západní hranici.

  A u nás doma? Tzv.“pátá kolona“ submisivních vítačů, sluníčkářská ultralevicová pakáž a proradní, zbabělí politici v čele země i obou komor Parlamentu.

  To jsou velmi zle rozdané karty a pokud se zdravé jádro našeho národa nevzpamatuje a nepostaví se zlu, stejně jako národy Slovenska, Polska, Maďarska, máme neradostné vyhlídky.

 • Morybundus • 23. května 2016

  Problém je v tom, že mnozí si udělali z migrační krize středobod všehomíra a jemu přizpůsobují vše. Nejde mi na rozum, jak jinak chytří lidé, dovedou sednout na lep jednoduché propagandě pravice, která se skrývá pod populistickými hesly, ale furt je to jedna a ta samá pravice. Furt jsou to prominenti kapitálu, kteří vás poté, co na antiimigrační vlně vyhrají volby, sedřou z kůže ve fabrikách, v nichž se pojede dle zásad „volného trhu“. Vy nevidíte, kdo stojí za těmi „zachránci Evropy“? Velkokapitál, na který jste nadávali před pár lety a vyhazovali ho z oken, se vám nyní cpe zpátky hlavním vchodem a vy mu k tomu ještě tleskáte.
  Takové to, že levice a pravice jsou překonané pojmy, to jsou s prominutím kecy v kleci. Pravice=kapitál, vykořisťování, zisk za každou cenu, ostré lokty atd. atd. Levice=člověk, solidarita, humanita, mír atd. atd. Máte to před očima, ale vidět to nechcete. Proč?
  A že se levice nechová levicově… Snad proto, že mnozí údajní levičáci jsou vlastně hodnotově konzervativní pravičáci a tak očekávají něco, čeho se dočkají spíše u DSSS než u KSČM. Levice se chová levicově, dnes už spíše Zelení, než komunisté, ale už raději mlčím, protože jsem tímto tvrzením asi těžce zhřešil proti místnímu bontonu :)

 • fajt • 24. května 2016

  GRENZER napsal
  Tzv.“pátá kolona“ submisivních vítačů, sluníčkářská ultralevicová pakáž a proradní, zbabělí politici v čele země i obou komor Parlamentu.

  tak je taky nešetřete. ..)

 • Slobo • 24. května 2016

  (●̮̮̃●̃)
  Páči sa Vám Barone,
  táto karika ?
  http://nazory.pravda.sk/kresba/clanok/393953-gasparec-24-5-2016/

 • Gatta • 24. května 2016

  Včera ráno jsem v rádiu slyšel, že v Rakousku rozhodnou korespondenční hlasy … nevíte proč mě odpolední výsledek nepřekvapil ???

 • JanDrda • 24. května 2016

  Příspěvek M. Kuraše, který jistě stojí za přečtení od začátku až do konce: http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/1767-benjamin-kuras-mame-se-bat-islamu

 • Stan • 24. května 2016

  Nejde ani tak o pravici, nebo o levici. Osobně bych se měl mít radost z vítězství Zelených, ale nemohu se radovat z něčeho, co smrdí manipulací voleb (především nevidím důvod, proč by měl být statisticky významný rozdíl mezi výsledky korespondenční a klasické volby, a zaráží mě také 40% nárůst korespondenčních hlasů).

  Celé mi to jen potvrzuje můj názor, že jakmile se umožní jiný způsob volby, než klasické vhazování volebních lístků do uren voliči zapsanými ve voličských seznamech, vždy to usnadňuje možnost manipulace s hlasy. Dnes mi přišel mail, že v některých rakouských volebních okrscích zaznamenali účast převyšující 100 %, s tímto odkazem: https://www.facebook.com/Vilimsky.Harald

 • peter. • 24. května 2016

  Morybundus napsal
  Nejde mi na rozum, jak jinak chytří lidé, dovedou sednout na lep

  To bude najskôr spôsobené kapacitnými možnosťami vášho „chápania“.Lebo ak by ste si naozaj úprimne priali pochopiť argumenty tých,ktorých názory vám „nejdú na rozum“,tak namiesto toho,aby ste sa snažili vžiť sa do pocitov ľudí,ktorí si jednoducho neprajú vystavovať svoju domovinu,rodinu a kultúru nebezpečenstvu,ktorí majú národné cítenie,milujú tradície svojho národa a odmietajú čokoľvek na tom meniť,tak vy sa snažíte dehonestovať a zosmiešňovať tieto ich obavy z postu akejsi nadradenosti ľavičiara,ktorý je múdrejší a lepšie informovaný ako hlúpi ľavičiari ktorí sadli na lep prefíkaným kapitalistickým poskokom a ich propagande.Tak to vyplýva z vašich komentov.
  Zo Slovenska dochádzajú za prácou do štátov západnej Európy státisíce zväčša mladých ľudí.Majú skúsenosti s tým ako imigranti menia charakter a kultúru krajín v ktorých pracujú.Tak o tom doma rozprávajú a človek nemusí byť ľavičiar alebo pravičiar aby sa začal obávať,že niečo podobné môže postihnúť aj jeho.
  Privítal by som,keby ste napísal,ako môžu hodnoty dnes presadzované tzv.európskou ľavicou ako multikulturalizmus,presídlenie miliónov imigrantov z Ázie a Afriky do Európy,presadenie práv LGBTI, genderová agenda atď.napomôcť zvrhnutiu kapitalizmu.

 • Stan • 24. května 2016

  Ještě jeden odkaz k rakouským volebním manipulacím: http://m.heute.at/bpw16/Naechster-Daten-Skandal-146-9-Wahlbeteiligung;art83655,1291864 Možná by Hofer přece jen měl požádat o přepočítání hlasů.

 • Tribun • 24. května 2016

  On to už za mě napsal Morybundus, ale stejně mi to nedá, abych si nepřisadil. Výsledek je těsný a jako takový je vždy problematický. Ale jako mnohem větší problém vidím to, kolik lidí ho považuje za zmanipulovaný jenom proto, že nevyhrál kandidát s protmigrační rétorikou. Stejně dobře mohli hlasy pro něj zfalšovat ti strejcové z rakouského vidlákova, když je z té urny vyndávali. Jediné, co z těch rakouských voleb plyne je, že když je prezident jen jeden, tak někdo musí být vítěz a někdo poražený. Demokracie se pak pozná ne podle toho, kdo vyhraje, ale podle toho, že poražený se smíří s porážkou a vítěz se mu nezačne mstít.

 • fajt • 24. května 2016

  Tribun napsal
  Tribun

  a od kdy my žijeme v demokracii?? jsem jaksi nepostřehl, že by se vládci tohoto světa drželi nějakých obecných společenských pravidel ( despotismus, fašismus a diktatura kapitálu je hlavně o moci, strachu a síle úzké skupinky soukmenovců, kteří si vůči ostatním dovolují co je napadne a co jim nese nezasloužené výhody). ..)

 • fajt • 24. května 2016

  Stan napsal

  Ještě jeden odkaz k rakouským volebním manipulacím: http://m.heute.at/bpw16/Naechster-Daten-Skandal-146-9-Wahlbeteiligung;art83655,1291864 Možná by Hofer přece jen měl požádat o přepočítání hlasů.

  blahopřání Hofera „vítězi“ rakouských voleb považuji za mazanou ironii. ..)

 • peter. • 24. května 2016

  Tribun napsal
  když je prezident jen jeden, tak někdo musí být vítěz a někdo poražený.

  Dá sa s týmto výrokom súhlasiť.Ale iba vtedy ak je jeho platnosť všeobecne platná za každých okolností.Dnešní „demokrati“však týmto výrokom argumentujú len vtedy ak je víťazom ten,koho si prajú oni a nedajbože aby vyhral ten druhý.Lebo potom sa taký „víťaz“okamžite onálepkuje rôznymi prívlastkami a v oveľa väčšej miere ako v prípade volieb rakúskeho prezidenta sa začne hovoriť a písať o nespravodlivých voľbách a hlúpych „vidlákoch“.
  Mohli by ste prosím definovať pojem „vidlák“?Kto je podľa vás „vidlák“ a aké je percentuálne zastúpenie „vidlákov“ v populácii toho ktorého národa?

 • Gatta • 24. května 2016

  Re Tribun
  Ale jako ještě mnohem větší problém vidím to, kolik lidí ztratilo důvěru … v regulérnost jakýchkoli voleb či referenda, v práci sdělovacích prostředků, ve kvalitu potravin, v lékařskou péči, v právní systém, v poslání policie, v EU … … …

  A co chcete budovat bez vzájemné důvěry ?

 • Tribun • 24. května 2016

  Člověk je potvora, co ztratí důvěru pokaždé, když není po jeho. No, v tomto konkrétním případě polovina lidí důvěru ztratila a polovina ji naopak získala, jen ta, co ji ztratila, je víc slyšet, protože se cítí povinna svoji křivdu vykřičet do světa. Nějak jsem zapomněli – pokud jsme to kdy vůbec věděli – že právo není totéž, jako být po mém. Těžko můžeme mít vzájemnou důvěru, když se nechceme a neumíme respektovat.

 • lomikel • 24. května 2016

  http://www.nwoo.org/2016/05/23/kdokoliv-miluje-rakousko-stoji-za-hno-novy-rakousky-president-nenavidi-svou-vlastni-zemi/

  http://www.nwoo.org/2016/05/23/novym-rakouskym-prezidentem-se-nakonec-misto-vlastence-stala-merkelova-s-penisem/

  docela obsirne jsme tu diskutovali levicove pozice soucasne doby. Jakys takys konsensus byl ze aktulani levice u moci ( ktera neni marxisticka v puvodnim slova smyslu) neresi zakladnu ale pervertuje spolecnost skrze sve agendy ruku v ruce s pravou vetvi liberalismu. Nesluzebna levice neni.

  Volby v Rakouksu jsou toho ukazkou, vzpomel jsem si na Jeba co zajistil Simpanzovi Bily dum.

  Trubun a Moribudus tu jen spinuje a osetruji sve slunickove „viteztvi“.

  Gatt – jak muze Tribun budovat duveru ?! Po tom co pise ve svych clanicich mu neverim ani za mak.

 • lomikel • 24. května 2016

  z diskuse

  ve Vídni je již 49% cizinců. 70 % dětí mezi 5-9 roky má ve Vídni přistěhovalecký původ, 28% obyvatel země má rovněž přistěhovalecký původ. V 1. kole cizáci volili sluníčkové strany: zelené, socany, lidovce – 21%+11%+11%. Ale roztříštili tak fatálně své hlasy. Když viděli ten průser, v 2. kole se všichni revolučně semkli. Rodilí Rakušané je přeci vždy strčí lehce do kapsy. Už jen tím, že lépe ovládají řeč. Aby se cizinci zbavili svého pocitu méněcennosti, tak jediná cesta jak z druhé kategorie ven, je zbavit se původních Rakušanů = volit Bellena, který do Rakouska natahá jim rovné – čili další migranty.
  http://nadhlad.com/content/kdo-dokaze-zastavit-velkou-vymenu
  A s Bellenem naplnit černý scénář prognostiků: autochtonní obyvatelstvo bude v Rakousku v roce 2050 tvořit menšinu. Rakousko závodí s časem. A děti imigrantů dorůstají do volebního věku. Bellen prohlásil už před volbami, že nikdy nejmenuje premiéra, pokud ten bude ze strany Svobodných. Takže i když Svobodní, které zastupoval při prez. volbách Hofer, by nakrásně vyhráli parlamentní volby (2018), nebude jim to nic platné, vládu i tak nesestaví. Bellen, dítě dvou přistěhovalců: ruského Nizozemce z Pskova a Estonky, kteřÍ utekli před VŘSR do Vídně, bude začátkem konce Rakouska (jaké známe). Volby už budou rozhodovat rakušané přistěhovaleckého původu. Ti původní, skuteční Rakušané, už pány ve své vlasti nikdy nebudou.
  mapa s podílem přistěhovalců nad 10% (hnědé plošky) se dobře kryje
  http://www.integrationsfonds.at/themen/publikationen/zahlen-fakten/migramap/
  s vítěznými obvody Bellena (zelené plošky)
  http://file.oe24.at/center/presidential/index.oe24.clientHeader.html?apaactualBallot=2

 • Alena • 24. května 2016

  Tribun napsal
  Těžko můžeme mít vzájemnou důvěru, když se nechceme a neumíme respektovat.

  No, to máte pravdu. Běžte poučit sluníčkáře z Hatefree, že na obraz presidenta se bláto ani kamínky nehážou, že je potřeba respektovat úřad presidenta.

 • lomikel • 24. května 2016

  je to valka, a tribuni holt stoji na druhe strane.

 • Tribun • 24. května 2016

  Jak mohu budovat důvěru? Tak, že jsem ve svých názorech konzistentní, i když mne to evidentně stálo velkou část popularity. Důvěra ovšem není totéž, co shoda.

 • Alena • 24. května 2016

  Morybundus napsal
  A že se levice nechová levicově… Snad proto, že mnozí údajní levičáci jsou vlastně hodnotově konzervativní pravičáci a tak očekávají něco, čeho se dočkají spíše u DSSS než u KSČM. Levice se chová levicově, dnes už spíše Zelení, než komunisté, ale už raději mlčím, protože jsem tímto tvrzením asi těžce zhřešil proti místnímu bontonu

  diskuse o levici ani Marxovi a jeho učení jsem se zde nezúčastnila, obávám se že nová doba vyžaduje nové politické spektrum. Jak jsou nadnárodní firmy mocné, je vidět např.na pokusu zavést v Evropě TTIP.
  Boj o přežití malých českých firem nad korporacemi, boj za zachování fungující veřejné správy, boj za zachování národa jako takového si vyžádá jiná témata .
  Dělení společnosti na pravici a levici je anachronismem

 • lomikel • 24. května 2016

  Tribunum staci kdyz budou spolecnost ukolebavat, tlumit jakekoli aktivity vedouci k uvedomeni a prosazeni zajmu lidi v CR. Az dojde k bodu zvratu bude pozde, bude dokoncena druha etapa kulturni revoluce – plne prevzeti politicke kontroly skrze demografickou zmenu.

  Vyhoda CR je ze nejsme tak daleko jako nemecko ci rakousko, casovani pro evropskou kulturni revoluci neni casovani pro nas.

  Pro zacatek by navrhl heslo “ Se slunickari se nevyjednava“.

 • Gatta • 24. května 2016

  Naprosto obecně: – Důvěryhodné je to, co je ve slovech i činech lidem dlouhodobě jasné a pochopitelné a v cílech v postupech a s těmito cíli a postupy lidé souhlasí.

  Re Tribun – samotný fakt názorové konzistence nestačí.

 • Tribun • 24. května 2016

  Je zájmem ČR rozvrácená Evropa, konglomerát státečků a republiček, co si jdou po krku a řvou u toho něco o suverenitě? Je zájmem ČR etnicky a myšlenkově homogenní monokultura? Je zájmem ČR minulost? Jenže ta už byla, teď je přítomnost a tu bychom měli využít k přípravě na budoucnost, ne ke snaze vrátit minulost.

 • lomikel • 24. května 2016

  Morybundus napsal
  A že se levice nechová levicově… Snad proto, že mnozí údajní levičáci jsou vlastně hodnotově konzervativní pravičáci a tak očekávají něco, čeho se dočkají spíše u DSSS než u KSČM. Levice se chová levicově, dnes už spíše Zelení, než komunisté, ale už raději mlčím, protože jsem tímto tvrzením asi těžce zhřešil proti místnímu bontonu


  :),
  to je fakt dobry ftip davat za vzor Zelene jako autentickou levici. Zeleni jsou ty nejprodejnejsi leve d*e*v*k*y liberalismu. Takova variace TOP09 s ekologickym krytim.

 • fajt • 24. května 2016

  Tribun napsal

  Člověk je potvora, co ztratí důvěru pokaždé, když není po jeho. No, v tomto konkrétním případě polovina lidí důvěru ztratila a polovina ji naopak získala, jen ta, co ji ztratila, je víc slyšet, protože se cítí povinna svoji křivdu vykřičet do světa. Nějak jsem zapomněli – pokud jsme to kdy vůbec věděli – že právo není totéž, jako být po mém. Těžko můžeme mít vzájemnou důvěru, když se nechceme a neumímerespektovat.

  z vaší strany dost laciný opis situace a trochu se vám v tom ztratila krátkozraká a nekorektní účelovost jedněch proti druhým, kteří možná více než je zdrávo důvěřovali jistému institutu, který se evidentně stal pouhým ( dost ošklivým ) nástrojem. ..)

 • lomikel • 24. května 2016

  Tribun – v zajmu CR a lidi ktri v ni ziji, a to nejsou jen etnicti cesi, je vypraskat novou prodajnou liberalni levici. Na Vasi budoucnost Vam dlabu.

  Lez a pretvarka, skryvani cilu a podle prostredky to je vase nova levice. Blbe je ze kdyz jste prikrocili na zapade k dalsi fazi kulturni revoluce tak to mlzeni uz nefunguje.

 • Tribun • 24. května 2016

  Heslo nové doby: „Nenávidím, tedy jsem!“

 • Alena • 24. května 2016

  Tribun napsal

  Heslo nové doby: „Nenávidím, tedy jsem!“

  to se na sluníčkáře hodí jako ušité

 • lomikel • 24. května 2016

  Ja vas nemusim nanavidet, to zaslepuje, me staci ze jsem vas (plural, Vas osobne nepovazuji za velke zvire) idetifikoval jaky skupinu liid snazici se poskodit me, mou rodinu, tenhle stat a celou evropu.

  Svymi cinny to dnes a denne dokazujte, protoze nechci byt jako ovce na halal porazku tak na vas musim reagovat v intencich vasich akci. Dopoustite se tezkych precinu proti pravu, predevsim ti kteri se dostali k moci jako ted president v Rakousku, a vy ostatni a tedy i VY to kryjete svou fejetonistickou retorikou.

  Co vam nejvice zazlivam je pervertace mlade generace, tam priznam se, opravdu ztracim klid, sam maje deti.

  Takze Tribune proto na Vas a vas reaguji a reagovat budu.

 • Tribun • 24. května 2016

  Však reagujte, od toho diskuse je :-) Ale potěšilo by mě, kdybyste reagoval konkrétně. Když píšete že lžu, napište kdy, v čem, komu a jak, když píšete o činech, napište kdy, kde, komu a co jsem udělal. Můžete přidat i to, vás tím ohrožuji a poškozuji.

 • lomikel • 24. května 2016

  Uz jsem napsal, temer kazdy vas clanek (i tam jsem to psal) co jsme cetl byl propagacni fejeton cileny na ciste emoce.

  Pracujete jako zametac a mlzic ktery se snazi sec muze zabranit v nahlednuti zajmu spolecnosti v CR ( a levicove uvzujicich zvlaste) a misto nich jim podsouvate vasi (neolevicovou) agendu.

 • fajt • 24. května 2016

  http://www.novinky.cz/domaci/404310-vyhrala-slusnost-nad-populismem-ceska-vlada-si-pochvaluje-vitezstvi-van-der-bellena.html?source=FBS – Jurečka řekl, že porážka pravicového populisty Norberta Hofera znamená, že strach není vždy dobrou strategií k vítězství. „Je dobré, aby byl kandidát pozitivní. Věřím, že i v ČR to otevírá možnosti na příští prezidentskou volbu, že vše není jasno dopředu,“ řekl Jurečka v jasné narážce na současnou hlavu státu ČR Miloše Zemana – tak co, taky dobudou český hrad podvodem? . ..)

 • lomikel • 24. května 2016

  fait – pokud v realu pracuje liberalni fronta z prava i zleva podle stejnych globalnich not ( napr. Trubun je, byt si to mozna nechce priznat, v stejnem globalnim teamu jako Knize) tak to byl v Rakousku docela uspech.

  Paara volbami nebyla upustena ( rakusane budou dale upozadovani ve prospech imigrantu) a priste uz to treba nepujde konstitucni cestu.

  Volby meli sanci dostat trochu rovnovahy do politiky v Rakousku.

  V cechach bohum zel nema Zeman podporu zadne vetsi parlamentni strany, liberalove nasadi sve psy z (pseudo)leva i zprava.

 • Gatta • 24. května 2016

  Re fajt – vždy se dívám na diskuze pod článkem – u Novinek (po několika tam organizačních změnách, provedených v zájmu zatajení většinového názoru diskutujících) je nejzajímavější si diskuzi přepnou do režimu „od nejstarších“.

 • hudryper • 24. května 2016

  lomikel napsal
  vzpomel jsem si na Jeba co zajistil Simpanzovi Bily dum.
  Trubun a Moribudus tu jen spinuje a osetruji sve slunickove „viteztvi“.
  Gatt – jak muze Tribun budovat duveru ?! Po tom co pise ve svych clanicich mu neverim ani za mak.

  Místo svého příspěvku podepisuji vše,co jste pod tímto článkem napsal. A dokonce až na jedno zájmeno osobní bez chyb ! To je vedle vnitřního obsahu docela úžasné a já Vám gratuluji. Už nejméně 20 let (přinejmenším co existuje internet) jsou tzv. demokratické volby představením
  pro naivní,nebo pro ty,kterým je to vlastně jedno,hlavně že se jim teď právě práší za kočárem.
  Jsem rád,že Stan,který má solidní statistické vzdělání,když tuto disciplinu učil, a dobře !, vidí to,
  co vidí i Ti,kteří jsou nespokojeni proto,že se“vyhrálo“ proti jejich zájmům a jde přitom o existenci.
  A podobně jako statistický zázrak ve volbách proti Paroubkovi,blahé paměti,působí rakouská mapa s vyznačením jak kde volili prezidenta ! Zkrátka nejsme už daleko od hranice,po jejímž dosažení
  neocony budou volby něčím hodně podobným jako prvomájové průvody s mávátky pod tribunou.

 • Morybundus • 24. května 2016

  Fakta versus Emoce… O ničem jiném to není. Jestli někdo podporuje pravicového populistu jen z toho důvodu, že se bojí zničení naší země migranty, pak na tom vidím hned několik logických lapsů.
  Nejpodstatnější je zřejmě ten, kdy se v ČR pohybuje pár desítek, slovy pár desítek , migrantů, kteří odsud prchají, jakmile poznají dobrodiní zdejšího sociálního systému (a slovanskou pohostinnost „slušných lidí“). Pracně postavený domeček z karet ohrožení „naší kultůry“ tak padá a mráčkař (opak sluníčkáře) musí vymýšlet něco nového, čím by ospravedlnil jinak zcela nelogickou podporu těm, kteří mají lví podíl na současném marasmu a nakonec i na oné migrační krizi.
  Tak se přijde s tím, že je třeba začít stavět ploty hned a raději být připraven, než poté překvapen… Tak to podle této logiky bychom měli stavět atomové kryty na každé zahrádce, protože jaderný konflikt také někdy MŮŽE přijít. Stejně jako může přijít obří sucho, které způsobí hladomor. Tak proč nebudujeme vodní rezervoáry, abychom „byli připraveni dřív, než k tomu dojde“? A propos, nevadilo by vám, kdyby se stavba těch antimigračních plotů „vysoutěžila“ po českém způsobu za bratru 50 miliard a v důsledku toho se skrouhly sociální výdaje, zmrazily platy, důchody atd? Nebo by to byla jen „nutná cena za naše bezpečí“?
  Zaslepenost šablonovitým uvažováním, mohutně podporovaným „souvěrci“ v diskuzích na webech, které čtou „všichni dobří vlastenci“, vzájemné poplácávání si po ramenou v diskuzích… A když přijde někdo s jiným názorem, okamžitě jej vyobcovat, aby nám nerušil naše kruhy.
  Tak se ptám ještě jednou. Je v tom logika, nebo za vším stojí emoce, brilantně ovládnuté pravicovou propagandou?

 • peter. • 24. května 2016

  Tribun napsal
  Ale potěšilo by mě, kdybyste reagoval konkrétně. Když píšete že lžu, napište kdy, v čem, komu a jak,

  Polopravda je často krát horšia ako lož.Napríklad vy píšete,že sa vám hnusí monokultúra (etnicky a myšlienkovo homogénna).To je ale len polovica pravdy,lebo to čo nechcete alebo sa obávate napísať je,že túžite po multikultúrnom kotli(sám ste to priznal v diskusiách na OM),v ktorom sa všetky dnešné monokultúry pretavia na novú,tentokrát už vami žiadanú monokultúru.A čestné od vás by bolo,keby ste nás oboznámili so svojou víziou novej,už zase monokultúrnej Európy.Chýba mi aj vaše vyjadrenie sa k tomu,čo si od takto novo vytvorenej monokultúry sľubujete vo vzťahu k odstráneniu kapitalizmu.Lebo ja som si istý,že tento experiment s odstránením etnicky a myšlienkovo homogénnych monokultúr sa súčasných elít a bankárskych rodov nedotkne.Keď už pre nič iné,tak preto,že to oni sami sú pôvodcami týchto šialených pokusov s celými národmi v snahe zničiť ich národnú identitu a vytvoriť novú,ľahšie ovládateľnú, politicky korektnú a poslušnú masu euroobčanov.
  A dôveru ak ste nejakú mali,ste stratili preto,že svoje tvrdenia o potrebe vítať imigrantov nepodkladáte argumentami,zbavujete celé národy práva slobodne sa rozhodnúť,či sa chcú alebo nechcú vzdať svojej národnej a kultúrnej identity a uchyľujete sa výhradne ku kritike tých,ktorí vaše názory nezdieľajú.Strašíte fašizmom a extrémnou pravicou.No ja vás ubezpečujem,že u nás vie čo tieto pojmy znamenajú asi tak 2 promile z tisícky náhodne vybraných ľudí,ktorým takú otázku položíte.No,skrátka vidláci!

 • lomikel • 24. května 2016

  modibundus – jen kratce, „Se slunickari se nevyjadnava ..“

  – lepe pravicovy populista nez svetoobcan a exponent nove levice/libralismu, ono skoro vse je lepsi nez nova levice, jedinou temnou vyjimkou je oficialne fasisticky regime na Ukrajine slozeny ze svetoobcanu a podporovany vsemi stranami, i temi pseudo levicovimi v EU.

  – pokud vam to uslo tak se vodni nadrze staveji uz par tisic let, souhlasim ze nezrizena a rizane imigrave je zivelni pohroma jako hladomor nebo sucho, s jadernou valkou bych to snad nesrovanaval ale akceptuji vas nazor.

  Emoce ve me vzbuzujete treba Vy, jste pravicovy (brilantni) propagandista ? 😉

 • Gatta • 24. května 2016

  Re Morybundus:

  „Jestli někdo podporuje pravicového populistu …“ “ Jestli někdo podporuje zaprodaného sluníčkáře…“
  1:1 na nélepky

  “ … podle této logiky bychom měli stavět atomové kryty na každé zahrádce, protože jaderný konflikt také někdy MŮŽE přijít.“
  Výuku CO a armádní útvary CO jsme po sametu slavně zrušili, což se následně projevilo v jejich potřebě (třeba) při povodních a v bezpečnostní neinformovanosti mladé generace. Jedinou informovanou vyjímkou je v této věci dnes okolí atomových elektráren.

  „Tak proč nebudujeme vodní rezervoáry, abychom „byli připraveni dřív, než k tomu dojde“
  A k čemu myslíte, že slouží přehrady – že to stavěli pro motorové čluny?

  „Zaslepenost šablonovitým uvažováním, mohutně podporovaným „souvěrci“ v diskuzích na webech, které čtou „všichni dobří vlastenci“, vzájemné poplácávání si po ramenou v diskuzích… A když přijde někdo s jiným názorem, okamžitě jej vyobcovat, aby nám nerušil naše kruhy.“
  To máte zleva jajo zprava, ale ze zkušenosti vím, že ti, co se staví jako něco lepšího – jako svatí a láskyplní – ti co tou svojí upřimnou svatou láskou tak rádi lidi organizují – ti jsou vždy nejhorší.

 • lomikel • 24. května 2016

  z diskuse

  http://zvedavec.org/vezkratce/12815/

  Rozdil mezi Hoferem a Van der Bellenem je treba v tom, ze Hofer rekl, ze necha m.j. ohledne TTIP udelat referendum, aby obcane sami vyjadrili, jestli smlouvu chteji nebo ne,

  Van der Bellen na zacatku volebniho boje rekl, ze je to sance pro rakousky a evropsky prumysl.. Pozdeji se vykrucoval, ze by si TTIP musel nejdrive podrobne prostudovat a pak by se rozhodl.. A tesne pred vlastni volbou byl jeho nazor, ze by asi nepodepsal, mozna jenom casti TTIP…

  Van der Bellen je neverici, ale Islam bere jako soucast Rakouska, ze k Rakousku patri. Hofer je katolik a rika, ze Islam k Rakousku nepatri.

  —–

  to je ale levicovi prezident ze ?

  uz jsem to sem daval:
  http://www.nwoo.org/2016/05/23/kdokoliv-miluje-rakousko-stoji-za-hno-novy-rakousky-president-nenavidi-svou-vlastni-zemi/

  Je to liberalni bastard s pseudolevicovym naterem ktery kope za NWO jakymikoli prostredky. Neco jako Knize s cirem.

 • lomikel • 24. května 2016

  modibundus,
  oficialni sdelovadla:

  „S hlasitým vydechnutím přijaly evropské elity výsledek infarktového druhého kola rakouských prezidentských voleb,“ píše v komentáři analytička výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky Zuzana Lizcová. Jejich vítěz, nezávislý kandidát Alexander van der Bellen, v něm dokázal jen těsně obstát proti Norbertu Hoferovi z euroskeptické Svobodné strany (FPÖ).“

  Smazat Hoferův čtrnáctiprocentní náskok z prvního kola se mu podařilo jen díky úspěšné mobilizaci širokých vrstev občanů. Zastánci liberálně demokratického, proevropského a světu otevřeného Rakouska vyhráli v důležitém a nebývale sledovaném střetnutí. To poslední, co by ale nyní měli udělat, je usnout na vavřínech.

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/komentar-k-rakouskym-prezidentskym-volbam-fkr-/zahranicni.aspx?c=A160524_100252_zahranicni_neh

  otazka byla – erohujer/euroskeptik, profesionalni slunickar/narodni politik.

  Evropske jelity si vydechli, jeste jim zafungoval vyplach mozku, tedy skoro, ale dalo se s tim „pracovat“.

  je hezka ze s Tribunem neusinate na vavrinech, kujete zelezo dokud je zhave, a vubec provadite super medialni kryti cele udalosti.

 • Alena • 24. května 2016

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Chceme-nove-volby-volaji-Rakusane-437068
  ……Podepsat tuto petici považuji za nutnost, protože volby skončily podvodem,“ uvádí například Thomas Reumiller z Vídně. Stejného názoru je také Regina Hazibar, která si je dle svých slov „naprosto jistá, že volby byly zmanipulovány“. Thomas Koller ve svém diskusním příspěvku publikovaném dnes těsně před polednem upozorňuje na skutečnost, že již jsou k dispozici důkazy prokazující falšování při sčítání voličských hlasů.

 • lomikel • 24. května 2016

  no takze tak, Herr Man vi co rika, reknete si mu Tribune a Moribunde o baksis za medialni ofenzivu na kulturni fronte ….

  Jo jasne, pravice a levice bylo tema tech voleb …
  ;o)

  Český ministr kultury Daniel Herman okomentoval výsledek jako dobrou zprávu nejen pro Österreich, ale i pro celou Evropu. Rozum a rozvaha podle něj zase jednou zvítězily.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Hromadna-znasilneni-penize-Arabum-podvody-pri-volbe-prezidenta-Publicista-a-akademik-prinasi-informace-o-stavu-v-Rakousku-437058

 • PPK • 24. května 2016

  Lomikel, tentokrát naprostý souhlas! Ostatně se dalo čekat, že rakouské volby by mohly být zfalšované. Je to však i hloupost aparátu té poražené strany, že si výsledky ve druhém kole svými aktivisty nepohlídala a zároveň už dávno předtím hlasitě mediálně neodmítla uměle vytvořený právní institut tzv. korespondenčních hlasů buď rovnou apriori, anebo bez provedení autentizace identity hlasujících ex post. Vždyť dá rozum, že tento způsob „hlasování“ je jen nástrojem na vyrábění podvodů už ze samého principu.

  Ostatně, ona by volba prezidenta i u nás dopadla jinak, kdyby nebylo až příliš velkého rozdílu mezi množstvím hlasů pro Zemana a pro politického turistu a tzv. knížete. Zkrátka, prediktoři EU se nyní už poučili a tak výsledek v Austrii je takový, jaký je.

  Btw, tahat do této záležitosti problematiku „levice vs pravice“ je pustá demagogie, mající za cíl jen vykrádat autentické sociální ideje levice pravicovými propagandisty, jak zdejší trapní trollové jasně dokazují. (1/) Ty tzv. politiky imigrace a multikulturalismu totiž jen sledují dávno vymyšlenou Kalergiho doktrínu spolu s hloupou představou korporátních neokonů, že imigranti budou pracovní silou, levnější než je ta domácí. Nebudou. Oni do Evropy nepřišli s cílem pracovat, ale realizovat džihád.

  Co oni vlastně jsou? Jsou to jen sorošovští žoldáci idejí saudsko arabského islámu. Důkazů na to je dost. Btw, bylo úsměvné, když ti mladíci vojenského věku a mnozí i identity z ISIL-u tvrdili, že ztratili doklady, ale svůj iphon zázračně žádný z nich neztratil. Sluníčkářští trollové by si měli připravit krky. Nože bojovníků džihádu si je najdou, až jejich majitelé uznají, že už ty nevěřící trolly potřebovat nebudou.

  (1/)
  http://outsidermedia.cz/39720-2/

 • Morybundus • 24. května 2016

  Připomíná mi to volby ve Venezuele, které byly podle opozice vždy zfalšované, až dokud je nevyhrála-pak to byla „reprezentace vůle lidu“. Vždyť je to směšné…
  Citovat Parlamentní Listy, což je v současnosti treffpunkt přívrženců nové pravice, konspirativců, konzervativních komunistů a podobných, není žádný nerozborný důkaz toho, že by rakouské volby byly „cinklé“. Kdo hledá-najde a pravicově populistické weby hledají a nacházejí ty, kteří volají „podvod-podvod“, protože nevyhrál jejich kůň.
  Ale zajímalo by mě, jak jen se stane z člověka, který ještě před pár lety spílal Kalouskovi a Drábkovi za asociální škrtformy, člověk, který nyní podporuje reprezentanty politických směrů, proti němuž byly Kalouskovy ekonomické kejkle skutečně jen „tupými škrty“? Jak se stane z člověka, který ještě nedávno nenáviděl katolickou církev (a přenesně mnohé jiné církve) za pseudorestituční podvod, člověk, který nyní horuje za „křesťanskou podstatu naší kultury“?
  Jestli za toto a mnohé jiné může skutečně jen migrant, který byl lidem předhozen coby vějička, pak zřejmě nemá levice nejen v ČR, ale ani v oněch „zemích zaslíbených“ alias Maďarsko, Polsko a Slovensko, na vítězství sebemenší šanci. Je symptomatické, že obyvatelstvo bývalého Východního bloku hledá východiska z krize kapitalismu v ještě větším kapitalismu a nedostatek schopnosti zamyslet se nad ekonomickými souvislostmi si vynahrazuje nenávistí k abstraktním kontrukcím typu „invaze migrantů“, či „nadvláda globálního zednářstva“.
  No, já vás při tom klidně nechám, když vás to baví. O to víc se budu kysele smát, až tahle nesmyslná migrační mánie odezní a vy se probudíte do světa z něhož vám (nebo bohužel nám) kapitál v době vašeho zaujetí migrací, udělal alternativ prostou neoliberální totalitu.

 • Gatta • 24. května 2016

  Re PPK – Inovace ideologií ­ podmínka přežití Systémů

  V předmluvě knihy „Oni a my“ pan Kysučan píše ve smyslu, že: „Každá společnost kromě roviny materiální, společenské a kulturní musífungovat i v rovině duchovní – v tom co dává smysl existence – člověka i společenosti“.
  Tedy jinými slovy: „Člověk i lidstvo „mají neodstranitelnou potřebu věřit“.

  To co popisujete, je stejné jako neustálé hledání „zázračné vodičky na … (cokoliv)“, „zázračné uzdravující potraviny“, tedy i … „zázračného receptu na výklad světa“.
  A jelikož nic takového neexistuje lidé jsou postupně konfrontováni s realitou, tak to „zázračné“ se stává vyčpělé a ztrácí svoje kouzlo – vodička, jako staří Bohové, nebo nějaký -ismus.

  Tedy je potřeba nových – tentokráte pravých Bohů, – ismů, nebo „zázračných vodiček založených (třeba) na nanotechnologii“ …

  Jakou to má logiku nevím – ale beru to jako fakt a výchozí parametr pro lidské chování.

 • Alena • 24. května 2016

  Morybundus napsal
  No, já vás při tom klidně nechám, když vás to baví. O to víc se budu kysele smát, až tahle nesmyslná migrační mánie odezní a vy se probudíte do světa z něhož vám (nebo bohužel nám) kapitál v době vašeho zaujetí migrací, udělal alternativ prostou neoliberální totalitu.

  tato migrační krize jen tak neskončí, to je zásadní rozpor

 • peter. • 24. května 2016

  Morybundus napsal
  Ale zajímalo by mě, jak jen se stane z člověka,

  Jednoducho!
  Keď vám bude horieť dom,tak aj vám bude jedno, akú politickú príslušnosť má ten,kto vám pomáha hasiť.Bude vám dokonca jedno aj to,že ten váš pomocník pri hasení je vlastne váš nezmieriteľný ideologický protivník.Vnímanie imigrácie ako hrozby spája ľudí bez rozdielu.Ideológia a predchádzajúce animozity idú pri hájení spoločných záujmov bokom.
  A ak by ste chceli namietať,že ešte nehorí,tak sa pozrite ako rýchlo menia názor na imigrantov aj tí,ktorí tú krízu svojimi vyhláseniami zhoršili na neúnosnú mieru.
  Napr.posledné vyhlásenia p.Merkelovej na túto tému.
  Vaše komenty sú stále iba mentorovaním a povýšeneckým a zhadzujúceim hodnotením komentárov väčšiny tunajších diskutérov.Tak nás už konečne oboznámte s vašou predstavou riešenia imigračnej krízy.Napíšte nám,ako náš ústretový postoj k ich prijímaniu môže privolať pád kapitalizmu!

 • Tribun • 24. května 2016

  Až vám bude hořet dům…

  No jenže on nehoří, ani vám, ani sousedovi, jen minulý rok shořela stodola ve vedlejším okrese.

  … jakou politickou příslušnost má hasič. Jenže tenhle hasič není hasič, ale pojišťovák, co chce vydělat na všem strachu. A to nemluvím o hasičích, kteří sami zapalují, aby měli co hasit.

 • Tribun • 24. května 2016

  Také jsem vám, ze staré známosti a proto, abyste viděli, že nejsem škrt, našel tu pravou levici pro vás http://deliandiver.org/2016/05/mechanicka-zelena-kosile-predstavujeme-alternativni-levici.html

 • PPK • 24. května 2016

  Gatta napsal
  Člověk i lidstvo „mají neodstranitelnou potřebu věřit“.

  Pouze člověk nacházející se v nějaké stressové situaci cítí potřebu v něco nadpozemského věřit, aby alespoň odtamtud obdržel pomoc v nějaké nevyrovnané duševní situaci. Naopak ten, kdo ve stressu není, o podobných věcech sice zvědavě a zvídavě uvažovat může, ale hledat nadpozemskou pomoc důvod nemá, protože buď nemá žádné trápení, anebo i když má, tak má v sobě dostatek pokory ve smíření s nepoznatelností ÚPLNĚ VŠEHO, co jej obklopuje.

  Nu a pak je tu ještě otázka toho nejzákladnějšího silového prvku mezidských vztahů – MOCI někoho nad těmi druhými. Vždyť přece úplně snadno a jen pouhými slovy, když budu chtít, mohu vystrašit své méně inteligentní okolí už i jen pouhou hrozbou trestem či katastrofou od nějakých bohů, které si vymyslím, jestliže okolí mne poslouchat nebude. No uznejte, to je přece úžasná páka na generování podřízenosti ostatních! A co k tomu potřebuji? Nic víc, než určitý čas věnovat k získání jejich důvěry – a tím i získání JEJICH víry, kterou jim JÁ „přinesu“.

  Říká se, že chytrost nejsou žádné čáry – a vskutku to tak je, protože právě tak to i funguje v praxi života. Již pradávní šamanové sílu slova a tajemných obřadních pohybů znali a rovněž již pradávní náčelníci kmenů věděli, jak je užitečné mít vždy po ruce svého duchovního „politruka“. Techniku a nějaké nanotechnologie v tom, vážený Gatto, nehledejte. Odedávna k tomu lidem postačilo pouhé „psychologovo“ Slovo, které na počátku bylo, jak autoři bible již v první větě Starého Zákona píší.

 • hudryper • 24. května 2016

  Tribun napsal
  ze staré známosti a proto, abyste viděli, že nejsem škrt,

  Vám nenabízím pravou levici,nýbrž přeji schopnost malého pozastaveníčka “ stop time“ a chvilku
  meditace. Pokud mou nabídku využijete,přestanete přinejmenším psát o tom,co se Vám honí v
  hlavě,když zrovna přemýšlíte výlučně prvoplánově.

 • peter. • 24. května 2016

  Tribun napsal

  Až vám bude hořet dům…

  No jenže on nehoří, ani vám, ani sousedovi, jen minulý rok shořela stodola ve vedlejším okrese.

  … jakou politickou příslušnost má hasič. Jenže tenhle hasič není hasič, ale pojišťovák, co chce vydělat na všem strachu. A to nemluvím o hasičích, kteří sami zapalují, aby měli co hasit.

  Horí na celom juhu Európy,horí v Škandinávii,Nemecku Rakúsku,Taliansku Grécku aj vo Francúzsku.Horí na Ukrajine,odkiaľ sa v dohľadnej dobe pohnú utečenci tiež.Takže obavy z požiaru sú oprávnené a je potrebné prijímať adekvátne opatrenia.
  A prosím vás,nepokúšajte sa zľahčovať situáciu.Môj syn žije už viac ako osem rokov v Londýne,pracovne navštevuje všetky štáty EU a jeho rozprávanie a hodnotenie situácie s utečencami na západe je pre mňa dôveryhodnejšie ako tie vaše pacifistcké,chlapa nedôstojné reči.

 • PPK • 24. května 2016

  oprava – mezidských => mezilidských

 • Morybundus • 24. května 2016

  peter. napsal
  Jednoducho!
  Keď vám bude horieť dom,tak aj vám bude jedno, akú politickú príslušnosť má ten,kto vám pomáha hasiť.Bude vám dokonca jedno aj to,že ten váš pomocník pri haseníje vlastne váš nezmieriteľný ideologický protivník.Vnímanie imigrácie ako hrozby spája ľudí bez rozdielu.Ideológia a predchádzajúce animozity idú pri hájení spoločných záujmov bokom.
  A ak by ste chceli namietať,že ešte nehorí,tak sa pozrite ako rýchlo menia názor na imigrantov aj tí,ktorí tú krízu svojimi vyhláseniami zhoršili na neúnosnú mieru.
  Napr.posledné vyhlásenia p.Merkelovej na túto tému.
  Vaše komenty sú stále iba mentorovaním a povýšeneckým a zhadzujúceim hodnotením komentárov väčšiny tunajších diskutérov.Tak nás už konečne oboznámte s vašou predstavou riešenia imigračnej krízy.Napíšte nám,ako náš ústretový postoj k ich prijímaniu môže privolať pád kapitalizmu!

  Kdybych věděl, jak mávnutím kouzelného proutku vyřešit migrační krizi, zřejmě by mě Nobelovka neminula. Bohužel, nevím to. To mě má ale diskvalifikovat z možnosti vyjádřit se? To je jako kdybych pro konstatování toho, že Země je kulatá musel mít zároveň doktorát z astrofyziky…
  Ale když už se ptáte… Myslím, že prvotní by v této věci mělo být nastolení míru v zasažených zemích SOUČASNĚ s ekonomickými stimuly, umožňujícími důstojný život. Mír v zemi, kde hrozí hladomor, sám o sobě nestačí. Rozzuřený bílý muž, proti němuž se všichni spikli, samozřejmě namítne, že „oni si tam udělali bordel, tak ať si to i sami vyřeší“. To je však kardinální omyl. Všimněte si, že migrační vlny přicházejí vždy až poté, co se někde odehraje konflikt . Oba konflikty s masivní vlnou migrace za poslední čtvrtstoletí – války v Jugoslávii a na Blízkém východě – by s největší pravděpodobností nenastaly, kdyby k nim „někdo“ nedopomohl. Africké země by se zřejmě nepotácely nad hranou existence, kdyby je dříve rozzuřený bílý muž, proti kterému se všichni spikli, nekolonizoval, nevykradl a poté, když už nebylo co brát, milostivě neopustil.
  Nechť tedy ti, kteří pod záminkou svých sobeckých zájmů „rozesrali“ země, z nichž dnes proudí uprchlíci, přijmou zodpovědnost. To se samozřejmě nestane a tak jediné, co dovedou, je propagandou masírovat davy, aby namísto požadování oné zodpovědnosti, kanalizovali svůj hněv na ty, kteří se nemohou bránit.
  Řešením rozhodně není stavba plotů, exaltovaný nacionalismus a podpora populistické pravice. Prav. populisté používají migrační krize pouze jako výtahu k moci a jejich skutečným cílem je pouze nahrazení těch, kteří jsou „u koryta“ sebou samými. Chcete-li smyslupnlé řešení, hledejte jej u levice. Není jednoduché, ani líbivé, ale zato účinné. Řešením není kapitál!

 • fajt • 24. května 2016

  http://zpravy.aktualne.cz/domaci/na-svou-prezidentskou-kampan-jsem-ochoten-dat-50-milionu-rik/r~15de9b86219511e6a3e5002590604f2e/?utm_source=centrumH – ty sladká demokracie … nebo že by spíše, ty špinavá děvko? … já už volím ( virtuálně) pouze Šarika a do urny, jen tak z demokratické potřeby, půjdu hodit skutečný hovno. ..)

 • Sio • 24. května 2016

  Morybundus napsal

  Problém je v tom, že mnozí si udělali z migrační krize středobod všehomíra a jemu přizpůsobují vše. Nejde mi na rozum, jak jinak chytří lidé, dovedou sednout na lep jednoduché propagandě pravice, která se skrývá pod populistickými hesly, ale furt je to jedna a ta samá pravice. Furt jsou to prominenti kapitálu, kteří vás poté, co na antiimigrační vlně vyhrají volby, sedřou z kůže ve fabrikách, v nichž se pojede dle zásad „volného trhu“. Vy nevidíte, kdo stojí za těmi „zachránci Evropy“? Velkokapitál, na který jste nadávali před pár lety a vyhazovali ho z oken, se vám nyní cpe zpátky hlavním vchodem a vy mu k tomu ještě tleskáte.
  Takové to, že levice a pravice jsou překonané pojmy, to jsou s prominutím kecy v kleci. Pravice=kapitál, vykořisťování, zisk za každou cenu, ostré lokty atd. atd. Levice=člověk, solidarita, humanita, mír atd. atd. Máte to před očima, ale vidět to nechcete. Proč?
  A že se levice nechová levicově… Snad proto, že mnozí údajní levičáci jsou vlastně hodnotově konzervativní pravičáci a tak očekávají něco, čeho se dočkají spíše u DSSS než u KSČM. Levice se chová levicově, dnes už spíše Zelení, než komunisté, ale už raději mlčím, protože jsem tímto tvrzením asi těžce zhřešil proti místnímu bontonu

  Demagogické plky. Všichni vědí, co znamená neomarxistická „moderní levice“ na západě. Multikulti, politická korektnost (ó jak levicově to zní), a ochrana velmi podivně vybraných menšin. To vy, pane, sloužíte velkokapitálu, banksterům a korporacím. Všechno, co řeknete o levici je lež. A jak to tak vidím, o opaku tu přesvědčíte maximálně pana Moravu, co je ze stejného hnízda.

 • fajt • 24. května 2016

  http://expert.ru/2016/05/24/yavka/ – no vono to stejně nemá cenu nějak dále rozpitvávat, pro američtí pohádkáři i na to budou mít dozajista neprůstřelnou legendu, ale dávám to k dobru, kdyby se někdo rozhodl ve vlastním zájmu ( obecný zájem už demokraturníci pohřbili ) natrhnout neoconům a jejich barevným šaškům volební prdel. ..)

 • Alena • 24. května 2016

  Morybundus napsal
  Chcete-li smyslupnlé řešení, hledejte jej u levice. Není jednoduché, ani líbivé, ale zato účinné. Řešením není kapitál!

  kapitál je příčinou migrace. Ó ty prachy! Je to velký byznys, převádět uprchlíky. Bude to krásný výdělek, až se majitelům ubytoven naskytne příležitost nájmu . A konečně velká příležitost pro neziskovky, aby byly aktivnější a rychleji přiváděly do země migranty. Vždyť jsou bohatě zadotovány.

 • fajt • 24. května 2016

  http://www.dobrarada.sk/portals_pictures/i_003469/i_3469113.jpg – dvě věci, pro které i dneska ještě stojí žít. ..)

 • bergpora • 24. května 2016

  Zeleni jsou opravdu autenticka realna levice a Rad prace by zaslouzil clovek, ktery toto okrajove hnuti prestransformoval na kanalizator evropske nespokojenosti. U Zelenych najdete vse, co si nespokojena levicova duse zada: ekology, anarchisty, odborare, revolucni ideology, zasnene teinisty a dredare, ale i nezakotvene rozervane multikulturni duse typu van Bellena ci Cohn- Bendita. Na ceske scene to za ne vzal Schlafenberg, ackoliv ten je panevropsky v jinem duchu. Zeleni jsou univerzalistickou levicovou stranou, s tim nikdo nic nenadela.
  No, ona se tahle volba Rakusakum jeste secte, jen co Bellen zacne otevrene podporovat TTIP, otevreni hranic a kvoty, rozsirovani NATO na vychod a tak dale…a tak dale…
  Krize prijde za dva roky, az Rakusane udelaji nejsilnejsi stranou Svobodne a Bellen odmitne jeji zastupce jmenovat do vlady.
  Zakonitost dejin je zde zrejma: zatimco na evropske pomery umirneni Svobodni mohli letos svym prezidentem vyvazit politickou situaci, udelali z nich volici casovanou bombu, ktera na 100% vybuchne, a to v blizke dobe. Jedine, ze by predsednictvo Svobodnych v ramci boje proti nacismu pobili, ci koncentrovali, coz nelze vyloucit. Ostatne i na Geerta Wilderse jsou pravidelne podnikany atentaty, jez se v ramci boje proti extremismu nevysetruji, parlament mu se skripenim zubu jen dodal ochranku…inu, kluk ma, co chtel.

 • Sio • 24. května 2016

  Alena napsal
  No, to máte pravdu. Běžte poučit sluníčkáře z Hatefree, že na obraz presidenta se bláto ani kamínky nehážou, že je potřeba respektovat úřad presidenta.

  Trefa!

 • Gatta • 24. května 2016

  PPK napsal
  Pouze člověk nacházející se v nějaké stressové situaci cítí potřebu v něco nadpozemského věřit, aby alespoň odtamtud obdržel pomoc v nějaké nevyrovnané duševní situaci. Naopak ten, kdo ve stressu není, o podobných věcech sice zvědavě a zvídavě uvažovat může, ale hledat nadpozemskou pomoc důvod nemá, protože buď nemá žádné trápení, anebo i když má, tak má v sobě dostatek pokory ve smíření s nepoznatelností ÚPLNĚ VŠEHO, co jej obklopuje.

  Nu a pak je tu ještě otázka toho nejzákladnějšího silového prvku mezidských vztahů – MOCI někoho nad těmi druhými. Vždyť přece úplně snadno a jen pouhými slovy, když budu chtít, mohu vystrašit své méně inteligentní okolí už i jen pouhou hrozbou trestem či katastrofou od nějakých bohů, které si vymyslím, jestliže okolí mne poslouchat nebude. No uznejte, to je přece úžasná páka na generování podřízenosti ostatních! A co k tomu potřebuji? Nic víc, než určitý čas věnovat k získání jejich důvěry – a tím i získání JEJICH víry, kterou jim JÁ „přinesu“.

  Říká se, že chytrost nejsou žádné čáry – a vskutku to tak je, protože právě tak to i funguje v praxi života. Již pradávní šamanové sílu slova a tajemných obřadních pohybů znali a rovněž již pradávní náčelníci kmenů věděli, jak je užitečné mít vždy po ruce svého duchovního „politruka“. Techniku a nějaké nanotechnologie v tom, vážený Gatto, nehledejte. Odedávna k tomu lidem postačilo pouhé „psychologovo“ Slovo, které na počátku bylo, jak autoři bible již v první větě Starého Zákona píší.

  Re PPK – Nevím, ale myslím, že se zase až tak moc názorově nelišíme…

  Jak už tuším Engels pravil – vše nadpozemské začíná tam, kde končí poznání. Tam také začíná nejistota – tedy stresové prostředí – tedy živná půda pro všechny teorie, pavědy a podvody vzaložené na „slovu“ :-) – a tedy na víře v cokoliv – i v ty zázračné nano – o kterých sice ten člověk vůbec nic neví, ale 100% ví (věří) že mu to ten jeho problém vyřeší.
  A lidské poznání je vždy omezené – ne každý má IQ 160, nikdo nezná vše, nikdo není schopen obsáhnout veškeré plidské poznání, vše není ani poznáno – a to stresující nepoznané prázdno je nutno něčím vyplnit, že? I v běžném denním životě – také používáme věci, kterým nerozumíme, ale věříme těm co nám je prodali, nebo naordinovali.
  Ta víra společnosti jako celku ve smysl její existence – naposledy to bylo (a ještě je) představa, že větší a „větší hmotná výroba zajistí lepší a pohodlnější a plnohodnotnější lidský život pro všechny“. Tomu věřili lidé v kapitalismu i socialismu.

  No a nejistota – ještě přesněji „nejistota a její správné dávkování“ – to je přece základní způsob ovládání lidí.
  Bez vedení to nejde – tedy otázkou je, k čemu jsou ti lidé ovládání.

  Dnes končím.

 • Sio • 24. května 2016

  Tribun napsal

  Je zájmem ČR rozvrácená Evropa, konglomerát státečků a republiček, co si jdou po krku a řvou u toho něco o suverenitě? Je zájmem ČR etnicky a myšlenkově homogenní monokultura? Je zájmem ČR minulost? Jenže ta už byla, teď je přítomnost a tu bychom měli využít k přípravě na budoucnost, ne ke snaze vrátit minulost.

  Je v zájmu, většina obyvatel těch státečků si to myslí. Že je to tak v ČR, na to můžete vzít jed. Tož postavte ke každému policajta, na každý roh dejte kameru a vydejte spolu s Berlínem rozkaz, co si má kdo myslet, vy demokrate!

 • Sio • 24. května 2016

  Alena napsal
  kapitál je příčinou migrace. Ó ty prachy! Je to velký byznys, převádět uprchlíky. Bude to krásný výdělek, až se majitelům ubytoven naskytne příležitost nájmu . A konečně velká příležitost pro neziskovky, aby byly aktivnější a rychleji přiváděly do země migranty. Vždyť jsou bohatě zadotovány.

  Aleno, rozumíte situaci velmi dobře. Zcela s vámi souhlasím. A ti, co tu hlásají sluníčkářský názor nejsou také blbí, jsou zkorumpovaní. O tom jsem přesvědčen.

 • peter. • 24. května 2016

  Morybundus napsal
  Kdybych věděl, jak mávnutím kouzelného proutku vyřešit migrační krizi, zřejmě by mě Nobelovka neminula.

  Morybundus:
  V tomto ja s vami vo veľkej miere súhlasím.Lenže tieto veci okolo príčin migračnej krízy a jej vinníkov sme už prebrali nespočetne krát a skoro vždy sme sa zhodli na tom,kto je pravým vinníkom.Mne skôr ide o to,aby sa ne tejto umelo vyvolanej kríze nepriživovali rôzne ideológie a to bez ohľadu na to z ktorej strany politického spektra pochádzajú.Mám na mysli hlavne všetky tie „Neo“politické smery ako neoliberáli,neokonzervatívci aj neomarxisti.Aby na tom neparazitovali rôzne „mimovládky“ a aby sa nám na základe tejto krízy neuťahoval náhubok tzv.“politickej korektnosti“,aby sa nelikvidovali aj tie posledné zbytky slobody u nás.(Priznám sa,že slovo sloboda predstavuje pre mňa dosť vágny pojem a mám problém s jeho definíciou).Vychádzam totiž z toho,že väčšina ľudí u nás má politiku už dávno na háku ako sa hovorí a striedanie tzv.ľavice a pravice pri moci ich už dávno nezaujíma.To,čo nás znepokojuje(aspoň nás na východe)sú správy o imigrantoch ktoré prinášajú ľudia pracujúci na západe(cca 400 tisíc),skúsenosti Maďarov a Rusínov z Podkarpatia.Sú to alarmujúce správy a tak človek u nás nemusí byť ľavičiar,pravičiar,katolík,pravoslávny alebo luterán aby nepocítil obavy.Máme ich všetci a aj ich vyjadrujeme.Sme vďačný každému kto ich s nami zdieľa a vyjadruje ochotu,postaviť sa na našu stranu.V našej ústave máme v preambule napísané:
  My národ slovenský!
  Nie – My národ európsky!Tak nech nám je dovolené,aby sme sami rozhodovali o svojej budúcnosti.

 • PPK • 24. května 2016

  Tribun napsal

  Je zájmem ČR rozvrácená Evropa, konglomerát státečků a republiček, co si jdou po krku a řvou u toho něco o suverenitě? Je zájmem ČR etnicky a myšlenkově homogenní monokultura? Je zájmem ČR minulost? Jenže ta už byla, teď je přítomnost a tu bychom měli využít k přípravě na budoucnost, ne ke snaze vrátit minulost.

  @peter – začínám mít dojem, že Tribun a Morybundus už přestoupili na islám a pouze nám tady tají, že jsou členy nějaké nové Evropské politické neo-partaje, která tu buduje muslimský chalifát = ta jejich vytoužená BUDOUCNOST.

  To by ovšem potom ty jejich agitky měly logiku. To ano …

 • JanDrda • 24. května 2016

  Morybundus napsal

  Připomíná mi to volby ve Venezuele, které byly podle opozice vždy zfalšované, až dokud je nevyhrála-pak to byla „reprezentace vůle lidu“. Vždyť je to směšné…
  Citovat Parlamentní Listy, což je v současnosti treffpunkt přívrženců nové pravice, konspirativců, konzervativních komunistů a podobných, není žádný nerozborný důkaz toho, že by rakouské volby byly „cinklé“. Kdo hledá-najde a pravicově populistické weby hledají a nacházejí ty, kteří volají „podvod-podvod“, protože nevyhrál jejich kůň.
  Ale zajímalo by mě, jak jen se stane z člověka, který ještě před pár lety spílal Kalouskovi a Drábkovi za asociální škrtformy, člověk, který nyní podporuje reprezentanty politických směrů, proti němuž byly Kalouskovy ekonomické kejkle skutečně jen „tupými škrty“? Jak se stane z člověka, který ještě nedávno nenáviděl katolickou církev (a přenesně mnohé jiné církve) za pseudorestituční podvod, člověk, který nyní horuje za „křesťanskou podstatu naší kultury“?
  Jestli za toto a mnohé jiné může skutečně jen migrant, který byl lidem předhozen coby vějička, pak zřejmě nemá levice nejen v ČR, ale ani v oněch „zemích zaslíbených“ alias Maďarsko, Polsko a Slovensko, na vítězství sebemenší šanci. Je symptomatické, že obyvatelstvo bývalého Východního bloku hledá východiska z krize kapitalismu v ještě větším kapitalismu a nedostatek schopnosti zamyslet se nad ekonomickými souvislostmi si vynahrazuje nenávistí k abstraktním kontrukcím typu „invaze migrantů“, či „nadvláda globálního zednářstva“.
  No, já vás při tom klidně nechám, když vás to baví. O to víc se budu kysele smát, až tahle nesmyslná migrační mánie odezní a vy se probudíte do světa z něhož vám (nebo bohužel nám) kapitál v době vašeho zaujetí migrací, udělal alternativ prostou neoliberální totalitu.

  Cílem marxismu/neomarxismu/trockismu/neotrockismu je odstranění kapitalismu jako systému. Každý z nich má jiné metody-prostředky. Prostředkem neomarxistů a neotrockistů je islamismus zaváděný prostřednictvím migrantů.
  Kapitalismus bude odstraněn a nahrazen feudalismem.
  -Ismus protože jsem konservativní.

 • Alena • 24. května 2016

  JanDrda napsal
  Cílem marxismu/neomarxismu/trockismu/neotrockismu je odstranění kapitalismu jako systému. Každý z nich má jiné metody-prostředky. Prostředkem neomarxistů a neotrockistů jeislamismus zaváděný prostřednictvím migrantů.
  Kapitalismus bude odstraněn a nahrazen feudalismem.
  -Ismus protože jsem konservativní.

  jako na zavolanou
  http://www.novarepublika.cz/2016/05/od-demokracie-k-neofeudalismu.html

 • petr jihlava • 24. května 2016

  Morybundus : Díky za skvělé a výstižné komentáře.Naprostý souhlas.
  Věcná a slušná diskuze na tzv.alternativních zpravodajských a informačních webech,které se jinak tváří nezávisle a levicově je nemožná(Outsider Media,Nová republika). Pokud nesdílíte pochybné články a komentáře od jejich autorů ihned vás v diskuzi nenávistně a hystericky onálepkují za nezodpovědného sluníčkáře,neomarxistu,vlastizrádce nebo vás označí za pravicové liberála.
  Zejména se to týká témat jako je řešení migrační krize,interpretace a definice socialistická levice a fašismu.Alternativy k současnému liberálnímu kapitalismu apod.
  „Mladí a odvážní“, tak popisoval koncem devadesátých let pravicové populisty
  politolog Cas Mudde. Jako první upozornil na to, že pravicový populismus není jen fenoménem sociálně slabých a netvoří se v sociálně vyloučených lokalitách či předměstích Paříže a Amsterdamu. Politiky typu Pima Fortyuina nebo Jörga Haidera už tehdy podporovali i progresivní pětatřicátníci, kteří ve víru globální ekonomiky a s ní spojené nové mezinárodní reality začali mít pocit, že konzervativní strany zradily zavedené pořádky. A tak se dali k pravicovým populistům.Když s nimi budete diskutovat, roznesou vás na kopytech své demagogie.
  Jejich eventualita je:Opevníme hranice, vystoupíme z Evropské unie, militarizujeme společnost a uprchlíky budeme v lepším případě nekompromisně stíhat a vracet, odkud přišli. Problémem tohoto řešení je, že aby mohlo být funkční, bude se muset Česká republika přeměnit na totalitní policejní stát, který bude řízen nějakou juntou lumenů formátu Bartoše nebo Hampla. Uprchlíci neprojdou. Stejně jako těch pár posledních slušných lidí, kteří ještě nebudou sedět v kriminále a budou snít o emigraci do poslední výspy demokracie ve střední Evropě, kterou bude patrně Německo.

 • hudryper • 24. května 2016

  petr jihlava napsal
  petr jihlava • 24. května 2016

  Morybundus : Díky za skvělé a výstižné komentáře.Naprostý souhlas

  Samomluva…..

 • fajt • 24. května 2016

  http://www.lidovky.cz/mig-21-zustanou-bez-trestu-skodu-za-poniceni-restaurace-v-opilosti-uhradili-166-/zpravy-domov.aspx?c=A160524_142746_ln_domov_hm – komedianti z Práglu na Moravě – až tihle povaleči zase začnou někoho na povel moralizovat, tak jim ty jejich sračky nahážu na ty jejich prodejné pruhované kebule. ..)

 • fajt • 24. května 2016

  http://domaci.eurozpravy.cz/politika/156250-top-09-zahajila-krajskou-kampan-verime-ve-svobodu-verime-ve-vas/ – bratr cocot Kalousek se svým hypnotickým divadlem. ..)

 • Morybundus • 24. května 2016

  hudryper napsal
  Samomluva…..

  No vidíte, kam až se dá zajít s konspiracemi :)
  Petr Jihlava, Tribun a moje maličkost jsme trojným bodem neomarxistické úderky, která trvale zasedá u PC, nemaje co jiného na práci, než psát sluníčkářské plky a ještě se za to vzájemně chválit :)

 • merlin • 24. května 2016

  Morybundus napsal
  No vidíte, kam až se dá zajít s konspiracemi
  Petr Jihlava, Tribun a moje maličkost jsme trojným bodem neomarxistické úderky, která trvale zasedá u PC, nemaje co jiného na práci, než psát sluníčkářské plky a ještě se za to vzájemně chválit

  Tý jo, a víte že to skoro tak vypadá ? :-)

 • peter. • 24. května 2016

  merlin!
  Kde ste sa tak dlho flákala?Chýbala ste!

 • hudryper • 24. května 2016

  Morybundus napsal
  Petr Jihlava, Tribun a moje maličkost jsme trojným bodem neomarxistické úderky, která trvale zasedá u PC, nemaje co jiného na práci, než psát sluníčkářské plky a ještě se za to vzájemně chválit

  Nikdo vás nenutí k samochvále. Plkáte a zatím se věci vyvíjejí pro vás zřejmě správným směrem.
  Přečtěte si následující zprávu a připojte své stanovisko :
  http://eurodenik.cz/zpravy/v-indonesii-byla-pravem-saria-poprve-potrestana-nemuslimka.

 • hudryper • 24. května 2016

  Mně zase opravdu hodně chybí na OM Starý doktor. Ozvěte se,pane doktore,doufám,že jste zdráv.
  Vaše příspěvky jsou vždy k věci a mimořádně kvalitní. S pozdravem Hudryper.

 • hudryper • 24. května 2016

  hudryper napsal
  Morybundus napsal
  Petr Jihlava, Tribun a moje maličkost jsme trojným bodem neomarxistické úderky, která trvale zasedá u PC, nemaje co jiného na práci, než psát sluníčkářské plky a ještě se za to vzájemně chválit

  Pročpak nepokračujete ve svém imigračním tažení ? Došly vám plky ? Tak dobrá, Filipíny jsou daleko a mohlo jít o nevzdělané muslimské fanatiky,viďte ? Mám pro vás tedy jiný příklad. Týká
  se vzdělaného muslima,který získal ve Velké Británii nemocniční praxi,aby se jim odvděčil :

  http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/404441-lekar-opustil-rodinu-v-britanii-a-pripojil-se-k-is.html

  Jak se říká na Ostravsku – „a včil mudruj“

 • Morybundus • 24. května 2016

  Pane Hudrypere, krom plkání mám i jiné věci na práci, takže nemohu odpovídat dle Vašich ctěných požadavků, nejlépe dřív, než jsou vyřčeny. :)
  Ale bude to celkem rychlé. Článků, kterými podpoříte Vaši křížovou výpravu najdete do alelujá, stejně jako se dá najít množství statistik o tom, kolik trestných činů je motivovaných náboženskou nenávistí, etnickou příslušností, politkou, či podobnými motivy. Pokud mi předhazujete články, v nichž má konkrétní čin konkrétního člověka ospravedlnit nenávist k celku, tak na mě si s takovou argumentací nepřijdete. Na mnohé lidi bohužel ano, ale mě na tahleta sofismata neužije. Moc dobře víte (a pokud nevíte, pak je to blbý), že je to argumentační faul a poslední berlička, které se chytá každý, kdo už němá co říci. Takové to „a vy zase bijete černochy“.
  Navíc, já s Vámi a nejen s Vámi debatuji o absolutně jiné problematice – o tom, jak se ultrapravice dostává skrze migrační krizi opět k moci – a Vy, zřejmě nevěda kudy kam, do toho začnete plést islám…. Tak až budete zase posílat nějaký článek o „zlořečeném migrantovi“, odpovím Vám odkazem na recept na výbornou hovězí pečeni. Logiku to bude mít asi stejnou.
  Nejsem nábožensky nijak angažován, nezastávám se náboženství. Celou dobu mi jde jen a pouze o poukázání na fakt, že pomocí iracionální propagandy se k moci opět dostávají síly, které, v bleděmodré variantě, většina z vás ještě před pár lety nesnášela stejně, jako dnes nesnášíte migraci. Jenže tehdy jste měli pravdu a dnes ji nemáte! Tehdy jste se pídili po příčinách, správně jste rozklíčovávali souvislosti mezi politikou a ekonomikou, kriticky uvažovali. Co z toho zbylo dnes? Nějaký pravicový populista zahuláká něco o „zavřených hranicích“ a můžete se potrhat s jeho podporou. A proč? Protože imigrant! Kritické myšlení par excellence.

 • bergpora • 24. května 2016

  Pritomna krize je troji:
  ekonomicka (kapitalove rizene spolecnosti) + mocensko-politicka (kulturni) + uprchlicka
  Kazdy ulet ma sve misto, jen ho spravne zaradit.
  Pokud budete vyzdvihovat jen jeden z aspektu, budete se vzdycky placat na povrchu. To samozrejme vi mainstream a tak akcentuje jen tu uprchliky, tu ekonomiku, tu mravni nedostatecnost, stejne jako tahle mainstreamove unyla debata :-)

 • Martin (už bez taky m) • 24. května 2016

  Chtělo by to zklidnit, a přestat vždy a všude a za každou cenu „hledat zavilého nepřítele“…
  Morybundusi za sebe mohu napsat že sice ne vše, ale řadu Vašich vývodů chápu. Nestrkám vás do stejného pytle s Petry z Jihlavy a spol.
  Potíž je v tom, že proimigrantskému svinstvu zase rozumím jako nástroji jak zničit lidem poslední jistoty.
  Vy by jste měl by zase chápat, že imigrantskou krizi- účelově to vyvolaný problém + důsledek dlouhodobě debilní a bezohledně kořistnické zahraniční politiky „Západu“ či „vyspělých zemí“ – právem řada lidí vnímá jako ohrožení zbytku jim známého světa, a dosavadních jistot – či toho zbytku co jim kapitál zatím milostivě ponechal…
  Já se strachu a obavám lidí z „Aláhakbaristů“ bez jakékoliv ochoty k přizpůsobení vůbec nedivím, ač vnímám že ne všichni imigranti takoví musí být. V základu té kampaně a ochotě i reálně ohrozit soudržnost společnosti je sviňárna, a Slováky a Maďary je třeba chápat stejně jako lidi žijící třeba v Itálii. Jsou v jiné situaci než zatím ČR, je třeba být s nimi solidární, chápaví a vnímaví.
  Je to od neocons sebranky a vládců hormadivších kapitál, vliv a moc na úkor pracujících lidí mistrně hraná fraška na demokracii.
  Rozbíjí vlastně právě jakoukoliv důvěru v cokoliv.
  Chce to naše vzájemné pochopení pro naše obavy, abychom se obecně kýmkoliv nenechávali rozeštvávat.
  Nejsou zase všichni s jiným náhledem hned trolové a rozesírači typu jihlavy či bergpor protiruských…Pokud se tu opravdu začneme dělit „na příznivce či odpírače rasové čistoty“, bude zle.
  Účelový protiiimigrantský „hustý nátěr všeho“ je taky špatně. Za sebe konstatuji, že kdyby mi chtěl takový Kalousek pomoci cokoliv zachraňovat, neuvěřil bych mu jakkoliv by se chtěl zašťiťovat i protiimigrantskou rétorikou…
  Na to bychom si prosím měli dát pozor.

 • Béda • 25. května 2016

  Volby v Rakousku byly především o tom, jestli zvítězí agenda „národního státu“ anebo agenda neoliberalismu. Zvítězila jak se dalo předem čekat agenda neoliberalismu – „korespondeční hlasování“ vzbuzuje u mnohých vážně úvahy na téma poctivosti volebního cirkusu, který se eufemicky nazývá demokracií, i když jde v podstatě jenom o politickou tržní formu. Opět zvítězily velké peníze. Těsný výsledek (a diskutabilní forma hlasování) dávají akorát důvod se zamýšlet nad formou a poctivostí té volby.

  Téma migrace a budoucnosti (Evropy a národních států), jak zde kdosi výše napsal se ještě mnohokrát bude opakovat. Neoliberálové, Barnett – Coudenhove-Calergiovští, pravdoláskaři (lžinenávistníci) a pátokolonisti všech odstínů v otázce plíživého zavádění šaríi mají našlápnuto k evolučnímu vítězství.

  (Mimochodem zelená = ekobyznys a dražší energie nemají s levicí vůbec nic společného. Hoffer versus van der Bellen nebyl střet levice s pravicí ale střet (národního) liberalismu s (nadstátním) neoliberalismem.

 • Alena • 25. května 2016

  Morybundus napsal
  Co z toho zbylo dnes? Nějaký pravicový populista zahuláká něco o „zavřených hranicích“ a můžete se potrhat s jeho podporou. A proč? Protože imigrant! Kritické myšlení par excellence

  už dle své přezdívky jsem jako Alenka v říši divů. Tak si někdy připadám, když pročítám komentáře, odtržené od reality.
  Samozřejmě, že imigranti se budou pomalu usazovat na našem území, bude to trvat roky, minimálně dvě generace. Zatím se budou pomaličku přepisovat naše dějiny, bude mizet náš jazyk a naše kulturní specifika. Tento fakt je nám všeobecně znám, a i kdyby proti bylo 80 % obyvatel Česka, na světě žádné války
  či ekonomická krize, tento plán se bude naplňovat. Dokážete mi , že mé tvrzení není pravdivé ?

 • hudryper • 25. května 2016

  Morybundus napsal
  já s Vámi a nejen s Vámi debatuji o absolutně jiné problematice – o tom, jak se ultrapravice dostává skrze migrační krizi opět k moci – a Vy, zřejmě nevěda kudy kam, do toho začnete plést islám….

  Vážený pane Morybundusi , Vaše psychoanalýsa mých motivů a způsobů jak a proč vést s Vámi dialog je jak vystřižena z učebnice pro psychology,kteří umí vlastně jen zařadit určitý typ chování do příslušného chlívečku bez toho,že by kromě sedativ a dalších oblbováků byli schopni účinně
  pomoct pacientovi a hlavně jeho okolí.
  Jistě, záměrně vytvářený a financovaný chaos v Evropě prostřednictvím masy mladých uprchlíků
  je motivován právě zopakováním těch poměrů v Evropě,jaké byly Versailskou smlouvou vytvořeny
  v Německu a jeho spojenců v IWW. Jde o chaos ,v němž se už obdoba Hitlera po 100 létech najde
  snadno,spíš bude problém vybrat toho pravého z pravých. Jestli někdo vytvoření nové Výmarské republiky s jejím finančním a posléze mocenským chaosem podporuje,pak jsou to přesně ti,jejichž postoje v této diskusi intelektuálně hájíte. Takže myslím,že otázka co je v tomto procesu prvotní a co druhotné,je zodpovězena dostatečně. Chování vrcholných loutek na špagátcích Washingtonu a
  Tel Avivu je vzhledem k míře jejich zkompromitovanosti pochopitelné,ne tak však chování lidí,
  kteří tímto tlakem netrpí a přesto z jakýchsi pohnutek přispívají ,když ne k zničení sebe sama,pak
  ale určitě svých potomků.
  Proč bylo znovu vybráno Německo,aby rozvrátilo dosavadní život v Evropě? Po Kohlově a Gorbyho
  sjednocení si byly lotkovodičské kruhy skoro jisté,že potřebný chaos v Německu zajistí program, v
  němž budou západní Němci doplácet na ty východní tak,že kdyby k něčemu podobnému došlo v USA,byla by z toho revolta. Specifika Němců a jejich schopností tento plán udělala chimérou . A tak se o 20 let později realizoval plán B. To je ten, jemuž se ze všech svých intelektuálních sil snažíte pomáhat na české internetové síti. Nejspíš si jste jistý,že děláte dobrou práci. Neděláte .

 • PPK • 25. května 2016

  Morybundus napsal
  Navíc, já s Vámi a nejen s Vámi debatuji o absolutně jiné problematice – o tom, jak se ultrapravice dostává skrze migrační krizi opět k moci – a Vy, zřejmě nevěda kudy kam, do toho začnete plést islám…. Tak až budete zase posílat nějaký článek o „zlořečeném migrantovi“, odpovím Vám odkazem na recept na výbornou hovězí pečeni. Logiku to bude mít asi stejnou.

  Morybundusi, pokud chcete na toto téma vskutku seriózně a VĚCNĚ diskutovat, pak tedy nejprve vyjasněte své vlastní definiční pojmy a jejich „logiku“ a nikoliv jen dojmy, postavené na emocích, jimiž tady hýříte:

  1/ Jaká je vaše politicko třídní definice ultra-pravice?
  2/ Jaké máte sociálně logické důvody pro takovou definici?
  3/ Existovala podle Vás v minulosti někde ve světě ultra-pravice už před migrační krizí, anebo tomu bylo naopak?
  4/ Je vznik ultra-pravice určen migrační krizí anebo není? Pokud myslíte, že není, pak je ten vznik určen čím?
  5/ Kde ve světě dnes ultra-pravice suverénně vládne a kdo z toho má prospěch a jaký?
  6/ Vládne dnes FAKTICKY ultra-pravice v USA a pokud si myslíte že ano, tak v čem to jejich ultra-pravičáctví spočívá?
  7/ Pokud si myslíte, že ultra-pravice v USA nevládne, tak proč si to myslíte?
  8/ Jaký je stav spravedlnosti ve státě, kde děti v mateřských školkách „bydlí“ a jedí za peníze svých rodičů (v drtivé většině pracujících), zatímco nepracující zločinci ve věznicích a nepracující imigranti ve státem přidělených bytech občas i milostivě bydlí a jedí za peníze daňových poplatníků?

  Nešetřete fakty, emoce si ponechte pro sebe.

 • lomikel • 25. května 2016

  neni nutne se shodnout, nebo nedejbohove presvedcit sve ideove a mozna i tridni nepritele :).

  jejich zajmy, me zajmy, pokud se neprotnou neni porozumeni mozne.

  castecne inhibice jejich agitace je maximum z pohledu nakladu ( cas ) a vynosu (prosazeni svych zajmu, nebo alespon jejich presentace) kam se ma smysl naprit.

  Krome toho jde benefit projasneni si vlastnich myslenek verbalizaci a otestovani si jich v diskusi.

 • lomikel • 25. května 2016

  bergpora: „…ale i nezakotvene rozervane multikulturni duse typu van Bellena ci Cohn- Bendita…“

  :) vy jeden zerteri, vyse znineni panove patri, spolecne treba se Sorosem/Merkelovou/Porosenkem , k tem velmi dulezitym presentovatelnym pseudovudcum kteri delaji stafaz tem kteri se presentovat takto nechteji.

  Jejich odstrizeni vede minimalne k nutnosti lokalniho restrukturalizace rizeni ( a jak bylo dobre v dobe bezvladni po 89), jejich zpravodajske vytezeni nekde v ustranni by prineslo voditka umoznujiici nahradit GP necim vice pozemskym.

  Tihle jsou ty kteri vedome a planovite pachaji trestne ciny velkeho rozsahu, ti kteri vedi a znaji co a proc delaji. U Tribunu o to nejsme presvedcen, spise se klonim k tomu ze se jedna o autolobotomii.

 • lomikel • 25. května 2016

  Alena napsal
  jako na zavolanou
  http://www.novarepublika.cz/2016/05/od-demokracie-k-neofeudalismu.html

  clanek jsem si ulozil, premena liberalismu na klientelismus a rizeni mas skrze inovace zalozena na pokrocilych technologiich sedi k probihajicim aktivitam jak zadnice na hrnec.

  jen je treba doresit tu demokracii, v evrope skrze islamizaci – dve urovne:antiteroristicka agenda ktera se miji s teroristy a je pouzivana ne umrtveni populace ; a redeni pospolitosti, jejich vazeb a z toho plynouci sily skrze novy agresivne se prosazujici substrat.

  velmi fikane.

 • PPK • 25. května 2016

  A ještě něco, milý Morybundusi a potažmo i Tribune:
  Pokud si pozorně promyslíme jádro věci vašich dosavadních diskusních příspěvků, tak je lze čistě odborně charakterizovat dokonce už i v jediné delší větě. Chcete vědět jak? Inu, i to možné je a lze to natrénovat, poněvadž určité úřední listiny tuto slovně šroubovanou formu vyjádření dokonce povinně vyžadují. Pokud vás to tedy zajímá, tak by to definiční souvětí Vašeho JÁDRA VĚCI mohlo vypadat například takto:

  Politicky nátlaková mediální propagace mocenské tyranie od speciálně vybraných názorových menšin proti většinám; tyranie prosazováním jejich menšinového amorálního až deviantního životního stylu vnucovaného do života většin proti jejich vůli; tyranie těmito propagandisty pokrytecky zdůvodňovaná pseudo-humanitárními důvody a účelově vymyšlenou většinovou ultra-pravicově rasovou a náboženskou nenávistí např. vůči občansky nepřizpůsobivým etnikám a nezvaně příchozím cizincům; tyranie nepřizpůsobivých menšin většinové domácí obyvatele mediálně vydírající a navíc i placená z daňových peněz většiny obyvatel státu proti jejich vůli.

  A prosím pozor: Nejprve vždy musí existovat agrese a tyranie. Teprve toto pak vygeneruje sebezáchovný odpor a obranu vlastního životního prostoru všech ostatních. Logika je tu neúprosná: Prvotní nenávist je vždy na straně agresorů a tyranů.

 • peter. • 25. května 2016

  PPK napsal
  Politicky nátlaková mediální propagace mocenské tyranie od speciálně vybraných názorových menšin proti většinám; tyranie prosazováním jejich menšinového

  Juraj Smatana je ten „chruňo“ktorý zostavuje zoznamy proruských webov.
  K Eduardovi Chmelárovi môžem mať výhrady ale v tomto vystúpení má absolútnu pravdu.Pozorný poslucháč určite nájde náväznosť aj na váš komentár,p.PPK
  https://www.youtube.com/watch?v=-UJWQNLtDbM

 • PPK • 25. května 2016

  peter. napsal
  Juraj Smatana je ten „chruňo“ktorý zostavuje zoznamy proruských webov.
  K Eduardovi Chmelárovi môžem mať výhrady ale v tomto vystúpení má absolútnu pravdu.

  Poslechl jsem si ten záznam a naprosto s Vámi souhlasím. „Chruňovia“ vždy pozorně hledí, zavděčit se svým páníčkům, (jak trefně je nazývá pí.Irena), protože tito lidé vždy vycítí příležitost k nějakému zisku do svých tlam či kariérnímu úspěchu. Zkrátka, normální kolaboranti, nic víc.
  P.S. Protože jsem právě obědval, nechal jsem tu YouTube běžet dál a skočil tam další záznam, kde jakýsi pan Kiska přednášel studentům, kolik má milionů a jak dělá ten svůj byznys s obrovskou radostí a láskou. Hmm, vskutku dobrý komik …

 • Sio • 25. května 2016

  Obávám se, že zdejší sluníčkáři Morybundus, Morava a Tribun se snaží přímo vyprovokovat někoho z nás k jasně fašistickým výrokům popřípadě nějakým násilným vyhrůžkám. Zatím se jim to nedaří, ale pozor na tuhle zákeřnou taktiku. Pak budou posílat kopie diskusních příspěvků z tohoto webu stejně jako kolují po netu Konvičkovy výroky z FB. Pozor na to, přátelé, jak odpovídáte na jejich vyčůrané provokace.
  A ještě jednoho se obávám. Aby si náhodou potřebný nick, který to udělá nevyrobili sami a jeho prostřednictvím si nevyrobili i ty výroky. A to je varování pro Stana, snad ví, koho si registruje.

 • bergpora • 25. května 2016

  lomikel napsal
  vy jeden zerteri, vyse znineni panove patri, spolecne treba se Sorosem/Merkelovou/Porosenkem

  Dostal jsem neodbytny pocit, ze musim ospravedlnit neco, co jsem nenapsal :-)
  Samozrejme ti dva nejsou zadna orezavatka, jde o vudci osobnosti autenticke evropske levice. Ale pracuji na jinem soustruhu, nezli Soros, Merkelova a Porosenko a to diky velmi podobne rodinne anamneze. Ze standardni osobnosti byste podobne vyroky a postoje, jake zastavaji ti dva, nikdy nevydoloval. Jeste k nim patri treba Schulz, ale ten je pyknik, tak to dela jinak.
  Ostatne i Barroso na tom bude take nejak podobne, protoze zadny z jeho zivotopisu se nezabyva jeho rodinou, coz v takovych pripadech neni obvykle.

 • bergpora • 25. května 2016

  Jeste ke Cohn- Benditovi: ten stal u zrodu nemeckych Zelenych, ktere spoluzakladal s Fischerem. Ale pritom nikdy nebyl jejich clenem, coz take o necem vypovida. Ale pritom se primo angazoval v jejich ideologii jako treba platforme Realo atd., on je pravy univerzalisticky Evropan, levicak telem a dusi :-)

 • Morybundus • 25. května 2016

  PPK, konečně nějaké otázky k věci:

  1) Ultrapravice (UP) stojí na dvou principech – sociálním a ekonomickém – ten ekonomický je liberální (ve smyslu kapitalistickém) a ten sociální je naopak konzervativní (ve smyslu hodnotovém).
  UP se snaží dovést pravicovou politiku k „dokonalosti“ tím, že ji „očistí“ od toho, co považuje za „brzdu pokroku“.
  V ekonomickém slova smyslu jsou za tyto brzdy považovány skrovné zbytky sociálního státu, zaměstnaneckých práv apod. – jejich likvidací dojde k legalizaci oligopolů a k petrifikaci stávajích majetkových vztahů. Zároveň tím bude odstraněna nežádoucí alternativa a umlčeni případní odpůrci. Nutností téměř neustálé a vyčerpávající práce, která bude mizerně ohodnocená, nezbude „lidským zdrojům“ čas na protistátní kejkle. Deklarované možnosti volného podnikání budou reálně neuskutečnitelné, neb nebudou moci konkurovat láci a všudypřítomnosti výrobků/služeb oligopolů. Zbyde tudíž jen jediná možnost-být zaměstnán a přijmout práci tak, jak je nabízena. Odborová angažovanost je nežádoucí brzdou „pokroku“. Člověk se stává lidským zdrojem, zcela podřízeným kapitálu.
  V sociálním slova smyslu jde v podstatě o likvidaci jakýchkoliv alternativ. Ať už v podobě menšinové kultury, nebo politických idejí kolidujících s UP. Alternativa je v sociálním smýšlení UP největším zlem, neb UP se profiluje výhradně konzervativně ve smyslu zachování statu quo. A jak lépe tento stav zachovat, než znemožnit byť jen teoretickou možnost alternativy? Aby k tomuto znemožnění mohlo dojít, je zapotřebí získat většinový souhlas, čehož se děje za pomocí propagandy. Stačí získat souhlas většiny, ne celku. Dobře ovlivněná většina se pak totiž sama postará o to, aby byl hlas menšiny umlčen. Sociální konzervativismus UP by se dal shrnout známým heslem „Bůh, Vlast, Rodina“.

 • Morybundus • 25. května 2016

  Bůh ve smyslu vyšší pravdy, která ospravedlňuje status quo (z Boží milosti král, stejně jako z Boží prozřetelnosti Vůdce). Vlast ve smyslu posvátné a nekritizovatelné instituce, kvůli jejímž zájmům a ochraně se dá provádět cokoliv – od nuceného „uskrovňování se“ až po žalářování či „mizení“ názorových oponentů. A konečně rodina, propagandisticky sice podávaná jako harmonický celek, avšak reálně brána zcela technokraticky jako účetní jednotka a „zdroj lidských zdrojů“.

  I když primárním cílem UP je zajištění svébytného ekonomického pořádku, tak v případě získávání moci, je pro UP překvapivě prvořadý spíše ten sociální princip. Je totiž důležité nejdříve „vychovat masy“, aby poté, co budou vrženy do sociálně-darwinistického tržního procesu, nereptaly a vše zlé svedly na kohokoliv jiného, než skutečného původce – na neomarxisty, levici, tajné spolky atd. atd. Ideálním cílem je zajištění takového stavu, kdy lidé ve „vyšším zájmu“ (pro vlast, ve skutečnosti však pro vládnoucí UP elity) budou ochotni omluvit cokoliv a ke každé případné alternativě přistupovat už od počátku nepřátelsky.

  2) Nevím sice, co si představujete pod pojmem sociálně-logický důvod, ale pokusím se odpovědět. Faktem je, že lidstvo žije na planetě s omezenými zdroji. Padá proto základní premisa kapitalismu, že každý může být milionářem, jen když se přičiní. Tato psychologická konstrukce umožňuje kapitálu udržovat si značné množství sympatizantů, kteří jej brání, neb si myslí, že i oni jednou zasedou ke stolu mocných. S tenčícími se zdroji však kapitál seznává, že i přes dosavadní propagandu, ovládání mezinárodních institucí, války apod. není schopen déle udržet stav, v němž úzká elita z těchto zdrojů tyje.

 • Morybundus • 25. května 2016

  Bojí se stavu, kdy by společnost, která by již neměla co ztratit, nebylo možno dále ohlupovat propagandou a ta by upřela svůj zrak konečně k pravým původcům stavu věcí. Proto vždy, když má dojít ke krizi, přispěchá s řešením, které upustí páru z tlakového hrnce lidové nenávisti a nasměruje ji tam, kde je to pro ně žádoucí. Tu k Židům, tu k uprchlíkům, tu k různým náboženstvím, tu (to ideálně!) k levici, která je (nebo aspoň dříve byla) jejich největším nepřítelem.

  3) Ano, existovala. V různých „stupních vývoje“ v mnoha zemích, které přejaly sociální koncept „Boha, Vlasti a Rodiny“ a ekonomický koncept postavený na mocných korporacích a trhu. Abychom nemuseli zmiňovat notoricky známé příklady z Evropy, podívejme se např. na Pinochetovo Chile. Allendeho multikulturní sociálno nahrazeno rigidním náboženským konzervativismem a pokusy o sociální ekonomiku nahrazeny nejtvrdším neoliberalismem Chicagské školy.

  4) Vznik UP není určen (podmíněn) migrační krizí. Migrační krize je pouze jedním ze způsobů, popsaných v odpovědích výše, jak odvést pozornost lidí od horšící se ekonomické situace směrem od jejich viníků, které má naopak prezentovat jako zachránce před tímto nebezpečím. Vznik (spíše rozvoj, neb UP je zde již pěknou řádku dekád) UP je podmíněn ekonomickým prostředím, v němž přestávají platit pravidla výhodná pro ekonomické elity a hrozí odklon k alternativám pro tytéž elity nepříhodným (např. socialistickým).

  5) Těžká otázka. V krystalicky čisté podobě zřejmě UP nevládne nikde, ale to jen proto, že ještě nebyly splněny nutné podmínky pro její nerušený nástup (myšlen ten sociální princip zmíněný v odpovědi č. 1). Zkouší to však skoro všude. Ovšem liberální pravice, jako taková, vládne v drtivé většině zemí světa.

 • Morybundus • 25. května 2016

  6+7) V USA UP nevládne. Ale to je dáno spíše specifickou rolí USA ve světové ekonomice i politice. USA, jako jediná země, může své ekonomické problémy „odložit“ natisknutím potřebného množství dolarů. Zatímco Řecko musí pro obdržení „kreditů“ plnit drakonická neoliberální opatření, USA si prostě své peníze „posvětí“ jako platné a je to. Tím pádem odpadá potřeba ultrapravicového zdůvodňování ekonomického stavu, neb ten, i přes mnohé nezdary, stále zaručuje poměrně vysokou životní úroveň většiny obyvatelstva. Typ vlády v USA bych označil spíše za plutokracii, v níž nemnoho vlivných lidí určuje, jaká bude politika demokraticky zvolených lídrů. Tomuto problému má tendenci postavit se Bernie Sanders. Od jeho republikánského rivala, stejně tak jako od jeho demokratické „kolegyně“ bych žádné zásadní změny směrem k lepšímu nečekal.

  8) Je to stav, jaký zavedl neoliberalismus se svým tlakem na liberalizaci všeho, co se dá nějakým zpsůobem zpeněžit. Je to nespravedlivé, ale lidé to zřejmě tak chtěli a možná i chtějí, když proti tomu neprotestují. Když věří, že lékem na nemoci kaiptalismu je ještě více kapitalismu. Zatím totiž vidím jen protesty proti migrantům, kteří za Vámi zmíněné problémy mohou asi tolik, jako motýl v Oregonu za povodně v Bretani. Nevidím protesty proti tomu, že se společnost musí skládat na školní obědy, které by měl správně hradit stát. Zato vidím protesty proti zástupným pseudoproblémům typu migrace. Milý pane, já se něco nademonstroval v dobách, kdy o něco ještě šlo. Tehdy nám nadávali, lidi jezdili demonstrativně do práce na kole s transparenty „za mě nestávkujete“, místo na Václavák šli raději do hospody… Tehdy o něco šlo, dnes ne. Dnes jde jen o to, odvést pozornost lidí tam, kde je třeba.

 • Morybundus • 25. května 2016

  Pryč od původců současného marasmu, pryč od KAPITALISMU, který je skutečným a jediným zdrojem chudoby, válek a nenávisti ve světě.

  Víte, problém je v tom, že dnešní doba nutí lidi uvažovat v černobílých šablonách. Jsi proti dění na Ukrajině=jsi proti migrantům=jsi pro Rusko=jsi proti USA=jsi proti EU=jsi pro „národovce“=jsi proti multikulturalismu atd. atd. Pro mě je tohleto jedním slovem bullshit. Já prostě neumím a nechci uvažovat takto. Kritizuji, co si kritiku podle mě zaslouží, zamýšlím se nad věcmi, nad jejich souvislostmi. U mě se odpor k círekvním „restitucím“ nijak nevylučuje s uznáním krásy církevního umění, prokapitalistické normy Evropské komise mi neznechutí myšlenku Evropské Unie jako dobrého projektu, žel v současnosti řízeného zcela špatně. Rusům (jakožto i jiným národům) budu vždy neskonale vděčný za osvobození naší země, ale to mi nebrání v kritickém pohledu na současné Rusko, které provozuje ryze kapitalistickou ekonomiku a životní úroveň obyčejných lidí se tam zhoršuje. Jsem ostře proti zahraničním intervencím Spojených států, ale zároveň vím, že obyčejní občané USA mají naprosto stejné problémy, radosti a starosti jako my a jsou to v drtivé většině dobří lidé, kteří chtějí rovněž mír, klid na práci a rodinnou pohodu.
  Z toho důvodu dnes možná nemohu najít společnou řeč ani s těmi, s nimiž jsem si před rokem ještě notoval. Proč? Snad proto, že si myslím stále totéž, co před rokem a vidím stále stejné mechanismy, i když jsou kamuflovány jinými barvami.

 • Morybundus • 25. května 2016

  Pro pana Sio a jeho konspirace. Pane Sio, já čtu OM od dob, kdy vznikl, registrován jsem zde již také nějaký ten pátek a diskutuji zde rovněž delší dobu. Myslím, že ještě před nástupem migrační krize, než se mnohým „takylevičákům“ cosi přeplo a začli vzývat Orbána či Le Penovou, zde moje příspěvky mnozí dokonce chválili… Hold, nová doba, host vyhazuje…hosta :)

 • Sio • 25. května 2016

  Morybundus napsal

  Pro pana Sio a jeho konspirace. Pane Sio, já čtu OM od dob, kdy vznikl, registrován jsem zde již také nějaký ten pátek a diskutuji zde rovněž delší dobu. Myslím, že ještě před nástupem migrační krize, než se mnohým „takylevičákům“ cosi přeplo a začli vzývat Orbána či Le Penovou, zde moje příspěvky mnozí dokonce chválili… Hold, nová doba, host vyhazuje…hosta

  Že jste tu dlouho? A to něco dokazuje? Podle mě nic. Samozřejmě, to, co jsem napsal je možnost s určitou pravděpodobností. I když je to jen možnost, cítil jsem potřebu kolegy varovat. Druhou možností je, že jste užitečným idiotem velkokapitálu, jako všichni neomarxisté. Protože imigrační krize je spuštěna velkokapitálem a má své cíle, ať se vám to libí nebo ne. A co je cílem? Vytvořit lépe řiditelné stádo bez identity. Rozdělit a panovat.

 • lomikel • 25. května 2016

  bergpora – myslite jako ze posunuji hlanice mysliteneho, jsa pod imunitou?

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Daniel_Cohn-Bendit
  Pedofilní aktivismus[editovat | editovat zdroj]
  V 70. a 80. letech učinil Cohn-Bendit množství provokativních prohlášení o sexu s dětmi. Například v polovině sedmdesátých let ve své biografii Le Grand Bazar (Velký bazar) popsal své zkušenosti s dětskou sexualitou z doby, kdy pracoval jako učitel v „alternativní“ mateřské školce: „Můj trvalý flirt se všemi dětmi získal brzy erotické rysy. Mohl jsem skutečně cítit, jak se mě již pětileté holčičky naučily balit.“[1] V roce 1982 v interview prohlásil: „Když se malé, pětileté děvče začne svlékat, je to fantastické. Je to hra, neuvěřitelně erotická hra.“[2]

  Schulze jsem vzdy povazoval za tupouna co si nevidi do huby, ale vase uvaha ze to je zamer PRistu v ramci chaotickych ridicich impulsu je zajimava a budu ji brat v uvahu :)

 • Martin (už bez taky m) • 25. května 2016

  Morybundusi, děkuji Vám za konstruktivní odpověď a snahu o vysvětlení. Rozumím Vám.
  Sio, Vám zase naopak přestávám rozumět.
  Máme se tu „postavit na dvě strany barikády a začít si spílat“? Já pro Vaši reakci na Morybundusova tvrzení nevidím žádný rozumný důvod…
  Přitom Váš hlas je zde mnohdy hlasem rozumu a snahou o racionalitu a solidní logiku.
  Jistě, každý máme své možnosti i svá omezení, chyby sám jich mám nepochybně mnoho.
  Ale chtěl bych jen říci, že se snažím „číst“ jednotlivé komentátory nejen podle okamžité reakce na nějaký jejich text. Ne, nejsem na OM asi tak dlouho, a i když jsem jej občas četl o dost dřív nežli jsem zde začal reagovat. nepokládám se za pamětníka…
  Naproti tomu v NNO průsobím celý dospělý život, tedy o dost déle než existuje OM… To není žádný důvod k namyšlenosti, jen tím poukazuji na určitou zkušenost s „čtením lidí“ podle textů. Musel jsem a musím jich dost stále analyzovat, chci-li svou nezaplatitelnou a roky neplacenou práci dále dělat s určitým efektem pro přírodu i všechny poctivé a fér LIDI. Hovada nepočítám, a vím, že „příšery prostě jsou“…
  Jako člen dnes mnohdy zprofanovaných a částečně i právem nenáviděných NNO (pro ty co se nechaly a nechávají zneužít) trpím za ty poctivé… Ano je smutné jak se v ČR nyní ochotně často „vylévá dítě i s vaničkou“…
  Když zde někdo nyní dává odkazy na pravicové ZMETKY (u nich i to „pravicové“ je FALEŠNÉ) typu Klause, Hájka či Weigla, Kalouska či jiných podobných, když se někdo dnes odvolává na to že „i oni mají alespoň v tomto rozum“, VŽDY VÍM, ŽE STÁLE BEROU HEZKÝ PLAT SDÍRANÝ Z OBČANŮ, a jako mnozí populisté dále jedou na vlně, která je vynesla. Zde se plně shoduji s Morybundusovým tvrzením o zástupných problémech k odlákání, kanalizování pozornosti. Jistě, imigrační svinstvo je nebezpečné.

 • Martin (už bez taky m) • 25. května 2016

  pokrač.
  Ano, a vážným. Ale nevím zda spoléhání se na poblitiky kteří v minulosti dovedli nejen své země ale i Evropu do dnešního stavu, lumpy kteří ochotně vždy vlezou do …komukoliv mocnému (často např. US establishmentu, či komukoliv s mocí a vlivem) je správnou cestou jak se rizikům vyhnout.
  Spíše se domnívám, že právě ta alternativa za níž tady Morybundus pléduje je možnou cestou. Nejsem a nikdy jsem nebyl promuslimský, ale nejsem ani fanatický katolík, kteří mi dost ublížili. Ne v minulých staletích, ale nyní. I z toho vyplývá můj odpor k restitucím, nehledíc na fakt, že hory které jsem desetiletí hájil jim sebranka v NAŠICH POLITICKÝCH ŘADÁCH vydala za ulhané nic… Jsem dnes hrdý na své prostěradlo po babičce s nápisem „Jeseníky proti vládě korupce a vlastizrady a za referendum“…v oné jedné z mnoha demonstrací, i za spoluúčast mezi těmi více než stotisíci později opět zrazenými na onom Václaváku… Za dvě desetiletí práce dříve vím, že mnohem větším problémem jsou oni nestíhatelní Kalouskové, Topolánkové, Klausové, Dybové, Kočárníci, Tykačové…. Tam si musíme udělat pořádek a přestat věřit tomu, že tito ZMETKOVÉ kdykoliv cokoliv budou myslet s národem či lidmi dobře… Viníkem našeho dnešního trápení i ohrožení nejsou lidé jako je Morybundus.
  Kdybych měl v Rakousku volit já, neměl bych koho, ani jeden by mi neseděl, a pro „menší zlo“ bych se tam tentokrát nerozhodl, to byl náš Zeman ještě „zlatý“…přes své někdy opravdu nešťastné vyjádření.
  Není opravdu možné si nevšimnout, jak i jen „pár kapek“ protiimigrantské rétoriky dnes na lidi působí… nepřijde Vám to vážení JAKO DOPŘEDU DOMLUVENÉ DIVADLO, jak prostým lidem ještě více ublížit, zvýšit jejich ohrožení o další nešťastníky a IS fanatiky – a snahu „zachovat vše jak to dobře (pro ty zmetky) jede i dále“??

 • Sio • 25. května 2016

  Martin (už bez taky m) napsal

  Morybundusi, děkuji Vám za konstruktivní odpověď a snahu o vysvětlení. Rozumím Vám.
  Sio, Vám zase naopak přestávám rozumět.
  Máme se tu „postavit na dvě strany barikády a začít si spílat“? Já pro Vaši reakci na Morybundusova tvrzení nevidím žádný rozumný důvod…
  Přitom Váš hlas je zde mnohdy hlasem rozumu a snahou o racionalitu a solidní logiku.
  Jistě, každý máme své možnosti i svá omezení, chyby sám jich mám nepochybně mnoho.
  Ale chtěl bych jen říci, že se snažím „číst“ jednotlivé komentátory nejen podle okamžité reakce na nějaký jejich text. Ne, nejsem na OM asi tak dlouho, a i když jsem jej občas četl o dost dřív nežli jsem zde začal reagovat. nepokládám se za pamětníka…
  Naproti tomu v NNO průsobím celý dospělý život, tedy o dost déle než existuje OM… To není žádný důvod k namyšlenosti, jen tím poukazuji na určitou zkušenost s „čtením lidí“ podle textů. Musel jsem a musím jich dost stále analyzovat, chci-li svou nezaplatitelnou a roky neplacenou práci dále dělat s určitým efektem pro přírodu i všechny poctivé a fér LIDI. Hovada nepočítám, a vím, že „příšery prostě jsou“…
  Jako člen dnes mnohdy zprofanovaných a částečně i právem nenáviděných NNO (pro ty co se nechaly a nechávají zneužít) trpím za ty poctivé… Ano je smutné jak se v ČR nyní ochotně často „vylévá dítě i s vaničkou“…
  Když zde někdo nyní dává odkazy na pravicové ZMETKY (u nich i to „pravicové“ je FALEŠNÉ) typu Klause, Hájka či Weigla, Kalouska či jiných podobných, když se někdo dnes odvolává na to že „i oni mají alespoň v tomto rozum“, VŽDY VÍM, ŽE STÁLE BEROU HEZKÝ PLAT SDÍRANÝ Z OBČANŮ,a jako mnozí populisté dále jedou na vlně, která je vynesla. Zde se plně shoduji s Morybundusovým tvrzením o zástupných problémech k odlákání, kanalizování pozornosti. Jistě, imigrační svinstvo je nebezpečné.

  Je to prosté Martine. Nebezpečí plynoucí z neřízené imigrace nebo invaze, či jak to nazvat považuji nyní za nesouměřitelně vyšší, než ostatní. A levice, která na to reaguje sluníčkářstvím, namísto toho, aby to odmítla, nerozumí lidem, chová se protilidově. Neví, co chtějí. Je zaslepená. Anebo zkorumpovaná. A levice, která vede lidi k chápání procesů nesprávným směrem je horší, než pravice, protože je nebezpečnější.
  Pokud si někdo neumí představit, co se stane, když se do země přistěhuje stotisíc až milión ekonomických uprchlíků plných přehnaných očekávání a neschopných se adaptovat, musí být mentálně slepý. Na tom trvám.

 • peter. • 25. května 2016

  Morybundus napsal
  Bůh, Vlast, Rodina“.

  Vždy som sa držal a učil som tomu aj svojich synov,že ak človek musí za niečo bojovať,tak je otázkou jeho cti aby bojoval za svoju vlasť a za svoju rodinu.A keďže sme našou Ústavou konštituovaní ako národ,tak je správne bojovať aj za svoj národ.Necítim sa byť preto ultra pravičiarom.
  Morybundus stavia úmyselne otázku imigrantov tak,že tí ktorí ich odmietajú prijať na územie svojho štátu,plnia vedome alebo nevedome úlohu pomocníkov zastáncov kapitalizmu.Z toho pre mňa vyplýva poznatok,že ak odsudzujem kapitalizmus,tak musím otvoriť svoju náruč imigrantom aj za cenu,že Slováci budú nútení v ešte väčšej miere opúšťať svoju vlasť a odchádzať za chlebom do zahraničia.Tí čo zostanú sa „politicky korektne“ vzdajú svojich tradícií,kultúry a ak chcete,tak aj svojho Boha.(religiozita na Slovensku presahuje 80%).No a ja za toho živého Boha neviem ako práve prijímanie imigrantov s otvorenou náručou pomôže poraziť kapitalizmus.
  Obsiahly elaborát ktorý tu zverejnil Morybundus je znôška pseudoľavičiarskych klišé účelom ktorých je jediné:Si proti nanútenému prijímaniu imigrantov?Miluješ svoju vlasť,národ a rodinu?Si veriaci? Ak áno,tak sa hanbi,lebo si pravicové hovado,ktoré sa necháva zneužívať kapitalistami.
  Ja som človek nútene apolitický,lebo mi je dovolené politicky sa prejaviť len raz za 4 roky.Preto,ako napokon väčšina ľudí z môjho blízkeho aj vzdialenejšieho okolia,na všelijaké ľavice,pravice a pod. z vysoka kašlem,lebo som toho názoru,že jedine ten minulý režim bol pre nás tým najvhodnejším a najspravodlivejším.Bol to socializmus v Československej socialistickej republike.Zabezpečoval ľuďom slušné živobytie,perspektívu pre mladých ľudí,tým aj žiadúci rast populácie a bol po všetkých stránkach sociálne spravodlivejší.Nepotrebujem všelijaké „vydumané“ mutácie socializmu.

 • bergpora • 25. května 2016

  lomikel napsal
  myslite jako ze posunuji hlanice mysliteneho, jsa pod imunitou?

  Vsimnete si jedne veci, funkcni autenticka levice pusobi mimo vlastni politickou platformu. Jde o lidi, uzce spolupracujici jiz prez pul stoleti, spolecne vytvarejici politicke strany, hnuti a platformy a to aniz by v nich spolecne pusobili.

 • lomikel • 25. května 2016

  bergpora napsal
  Vsimnete si jedne veci, funkcni autenticka levice pusobi mimo vlastni politickou platformu. Jde o lidi, uzce spolupracujici jiz prez pul stoleti, spolecne vytvarejici politicke strany, hnuti a platformy a to aniz by v nich spolecne pusobili.

  zajimave, diky.

 • bergpora • 25. května 2016

  lomikel napsal
  zajimave, diky.

  Ano, je to zajimave…
  Potvrzenim, ze se jedna o autentickou a nikoliv teoretickou ci lumpenproletarskou levici je, ze hodla vyuzit uprchliky jako nastroje k rozvraceni systemu. To samozrejme souhlasi i s vasimi vychodisky: soucasna autenticka levice= soucast NWO.
  A jde o tvrde politiky, bez skrupuli, kteri rozvrati system za kazdou cenu, ale soucasne dokazi paralelne budovat novy rad. To samozrejme predpoklada skryte vedeni a organizaci, byt treba pracujici v nejakem rozvolnenem algoritmickem modu, technicky background samozrejme dostavaji od NGOs.
  A dokazali k sobe pritahnout vetsinu nespokojencu, levicovych intelektualu, mladych a dalsich, jak o nich pisi vyse. Proto „nikdo nic nedela“, to je de fakto program, kterym se moderni levice ridi. A neni to nejaka fantasmagorie: rozvraceni systemu je totiz posledni moznost, jak se s nim vyrovnat, jak ho reformovat, pomale „demokraticke“ kroky tu totiz nejsou mozne, protoze ty dokaze system uspesne absorbovat.
  Tim je nijak neobhajuji, pouze pisi, jak jsou asi rozvrzeny sily a jake moznosti kdo ma. Proc je takova destrukcni levice podporovana korporacemi je na jinou otazku, jejiz reseni si my, neomarxiste, nechavame radsi sami pro sebe :-)

 • bergpora • 25. května 2016

  Béda napsal
  Levičák to je ten co usiluje o zlepšení pracovních a životních podmínek zaměstnanců, dělníků, lidí závislých na kapitalistech

  Inteligentni levicak uz davno rozpoznal, ze tohle je v soucasnosti slepa ulicka, zcela nerealizovatelna.

 • Béda • 25. května 2016

  bergpora napsal
  Inteligentni levicak uz davno rozpoznal, ze tohle je v soucasnosti slepa ulicka, zcela nerealizovatelna.

  Aha a co je pro „inteligentního levičáka“ světélko v tunelu? Boj za ekobyznys, gay pride, úráva LGBT komunit, islamizaci, likvidaci sociálního systému a systému pracovního práva, vytvoření prostředí trvalé ztráty bezpečí ve vlastní domovině, snížení úrovně vzdělávacího systému, podpora „bezpečnostní a mírové“ politiky NATO, podpora tibetského lidskoprávního aktivisty a buddhistického „marxisty“ ? Tak se dnes definují „inteligentní levičáci“?

 • petr jihlava • 25. května 2016

  hudryper:Pro vaši zajímavost-nejsem invalidní ani starobní důchodce či rentiér,který nemá celý den nic jiného na práci než sedět u PC a utrácet čas na internetové diskuzi.Alternativní média jako např. OM sleduji možná delší dobu než Vy.

  Morybundus: Nečetl jste zajímavý článek(Lid bez reprezentace, kapitalismus bez levice) od politického komentátora Martina Hekrdly,kde rozebírá výsledek prezidentských voleb v Rakousku ? Pokud ne,vřele doporučuji.Já osobně s článkem souhlasím:http://a2larm.cz/2016/05/lid-bez-reprezentace-kapitalismus-bez-levice/
  Na fejsbůkové stránce A2larm by článek trefně okomentován:
  1,komentář:Já s autorem souhlasim, ale vyhybá se odpovědi na otázku, proč tento Lid nevolí radikální levici, ale spíše a fašistickou pravici.
  2,komentář:Lidi preferuji a vzdycky preferovali nacionalni socialismus (radikalni pravice) pred socialismem internacionalnim (radikalni levice), a to z duvodu, jake autor uvadi: lidi, kteri voli socialismus nejsou (a nikdy nebyli a nebudou) zvedavi na miseni kultur, protoze jim jde primarne o bezpeci, az potom o svobodu. Proto v SSSR vladl Stalin a ne Trotsky a v Nemecku Hitler.

  Jinak Vám přeji hezký zbytek dne a pevné nervy na internetové diskuzi a ne jenom tam.

 • Béda • 25. května 2016

  Jenom koukám jak se v poslední době diskuse na OM multinickově rozrostla.

 • bergpora • 25. května 2016

  Béda napsal
  Aha a co je pro „inteligentního levičáka“ světélko v tunelu?

  Pro odpoved na tuhle otazku se musite vratit do 60. let, kdy to vsechno zacalo:
  http://deliandiver.org/2014/09/franco-g-freda-rozmetani-systemu.html
  Svym zpusobem je dnesni spolecenska krize pokracovanim nedokonceneho roku 1968. Tu se tehdy podarilo uplatit nejdrive socialnim statem, posleze iluzi euforicke svobody. To skoncilo a demoni se vraci…
  V pripade pravicaka Fredy si vsimnete, ze cast tehdejsich opozicnich hnuti prijala jeho komunismus (!).
  Jinak socialni stat 70. let neni vysledkem prace levice, ale sikovne manipulace ze strany podnikatelu, od te doby je mainstreamova levice lumpenproletarska, nebot velmi dobre pochopila, ze „usilovat o zlepšení pracovních a životních podmínek zaměstnanců, dělníků, lidí závislých na kapitalistech“ nema smysl.
  Ano, vudcove mainstreamove levice jsou velmi inteligentni a v pripade volby mezi oportunnim jednanim a „rozmetanim systemu“ samozrejme, coby profesionalove a nikoliv lide srdce, zvolili to prve. Od te doby vodi sve volice za nos a predkladaji jim nikdy neuskutecnitelnou iluzi „lepsich zitrku pro zamestnance“, po ktere vyznamna cast volicstva skace co kazde 4 roky.

 • Béda • 25. května 2016

  bergpora,

  „..Jinak socialni stat 70. let neni vysledkem prace levice, ale sikovne manipulace ze strany podnikatelu, od te doby je mainstreamova levice lumpenproletarska, nebot velmi dobre pochopila, ze „usilovat o zlepšení pracovních a životních podmínek zaměstnanců, dělníků, lidí závislých na kapitalistech“ nema smysl…“ A podle čeho tedy definujete levici? Kdo je podle vás levičák? Co se obsahově podle vás ukrývá za tímto pojmem?

 • Morybundus • 25. května 2016

  petr jihlava napsal

  hudryper:Pro vaši zajímavost-nejsem invalidní ani starobní důchodce či rentiér,který nemá celý den nic jiného na práci než sedět u PC a utrácet čas na internetové diskuzi.Alternativní média jako např. OM sleduji možná delší dobu než Vy.

  Morybundus: Nečetl jste zajímavý článek(Lid bez reprezentace, kapitalismus bez levice) od politického komentátora Martina Hekrdly,kde rozebírá výsledek prezidentských voleb v Rakousku ? Pokud ne,vřele doporučuji.Já osobně s článkem souhlasím:http://a2larm.cz/2016/05/lid-bez-reprezentace-kapitalismus-bez-levice/
  Na fejsbůkové stránce A2larm by článek trefně okomentován:
  1,komentář:Já s autorem souhlasim, ale vyhybá se odpovědi na otázku, proč tento Lid nevolí radikální levici, ale spíše a fašistickou pravici.
  2,komentář:Lidi preferuji a vzdycky preferovali nacionalni socialismus (radikalni pravice) pred socialismem internacionalnim (radikalni levice), a to z duvodu, jake autor uvadi: lidi, kteri voli socialismus nejsou (a nikdy nebyli a nebudou) zvedavi na miseni kultur, protoze jim jde primarne o bezpeci, az potom o svobodu. Proto v SSSR vladl Stalin a ne Trotsky a v Nemecku Hitler.

  Jinak Vám přeji hezký zbytek dne a pevné nervy na internetové diskuzi a ne jenom tam.

  Dobrý den! Článek jsem četl a ano, v lecčems se s ním dá souhlasit. Jinak články pana Hekrdly jsou trochu jako na houpačce. Někdy nad nimi nevěřícně kroutím hlavou, někdy jsou opravdu trefné.
  Zaujala mě tam zmínka o „kaviárové levici“, jako lidech odtržených od většinové společnosti ve své bublině. Jistě, je taková skupina. Pan Hekrdla je ale podle mě k levici příliš příšný (jako ostatně vždy). Ostatně, sám zastupuje intelektuální levici, tak proč ta sebeskepse? Každý ideový směr, má-li být úspěšný, potřebuje své myslitele, kteří cizelují myšlenky a program. Problém nastává, když je takových „cizelérů“ více, než těch, kdo pak do těch voleb skutečně jdou, více než těch, kteří diskutují a rozšiřují myšlenky v kolektivech. To bych řekl, že je problém české a nejen české levice.
  Ale zpět k Hekrdlově článku. S čím se naopak neztotožňuji je takový ten pesimistický tón. Víte, člověk, pokud není stroj, potřebuje vidět taky trochu té naděje, mít z něčeho radost, i v té politice. Pokud však bude neustále vidět jen varovné prsty a každý úspěch bude v podstatě okamžitě znegován, pak se lidem nedivím, že hledají alternativy u rozjařené ultrapravice, která slibuje ráj na zemi už pozítří. Jistě, my můžeme vidět, že je před námi hodně práce, že existuje plno úskalí, ale chceme-li oslovit masy, musíme je oslovit s pozitivním programem. Jinak to levice prostě projede, i kdyby ji program psali Chomský s Varufakisem dohromady.

 • PPK • 25. května 2016

  @Morybundus – děkuji za obšírnou a zdá se, že i poctivou odpověď. Bohužel však Vaše odpověď trpí anarchií definic pojmů a nezná systémový způsob řešení věci – nahrazení kapitalismu socialismem. Vysvětlím: Jednostranně a selektivně vidíte jen dílčí střípky sociálních důsledků kapitalismu, přičemž mlhavým a zmateným představám řešení této ideologické slepé uličky říkáte alternativa, aniž byste chápal, že to hlavní, co lidé potřebují, jsou jejich životní jistoty. Je mi líto, ale utíkáte od analýzy podstaty důsledků toho základního. Od čeho a kam? Od příčin nezaměstnanosti, od pracovních a životních podmínek zaměstnanců, od základu spravedlnosti a příčin nespravedlností k chimérám frází o motýlu v Oregonu a povodních v Bretani. Nad tím vším pak v rukách držíte chaoticky prázdná hesla typu „Pryč od původců současného marasmu, pryč od KAPITALISMU!“ No dobrá, ale víte vůbec, kam pryč? Obávám se, že asi tuším, proč – ten Váš zmatek. Patrně jste nikdy v socialismu nežil, anebo jej nikdy nepochopil. Možná, že jste také nikdy nic PLNĚ ZODPOVĚDNĚ neřídil a neorganizoval s rizikem důsledků možných chyb.
  Přemýšlejte, prosím, o definičním souvětí JÁDRA VĚCI a o konkrétním denním životě obyčejných lidí zaměstnanecké práce. Přemýšlejte o agresivní myšlenkové tyranii, kterou Vy – menšina – ideo-násilím vnucujete do mírumilovných životů většin pod pokryteckou záminkou, že jim přinášíte údajné Dobro a tudíž že na to přinášení dobra máte i nárok. Nemáte!
  Přemýšlejte o důsledcích aktivit všech „dobroserů“, jejichž důsledkem je odpor obránců alespoň těch už posledních sociálních jistot. Odporu, kterému vy falešní dobroseři pokrytecky říkáte nenávist.

  Provokace bergpory a kompiláty toho, co je hlava, nekomentuji. Bylo by ztrátou času, brát je vážně. Možná by pomohlo nechat se vyšetřit.

 • Starý doktor • 25. května 2016

  Svetové udalosti bez politickej korektnosti [24.05.2016]
  https://www.youtube.com/watch?v=yzqKbataRzM

 • bergpora • 25. května 2016

  Béda napsal
  Co se obsahově podle vás ukrývá za tímto pojmem?

  Pravice i levice jsou progresivni strany, jejichz cilem je pokrok ve forme hospodarskeho rustu ci socialnich jistot.
  Co je to levice se dovite na pozadi zjisteni co je to pravice, coz se lze docist v kazdem programu kazde pravicove/ levicove strany a to jiz v preambuli, netreba dlouze studovat
  Na pomoc si beru ODS:
  „Středobodem našeho programu, ale i více než dvacetiletého snažení a působení ODS v naší zemi, je ochrana svobody a nedotknutelnosti soukromí. Jsme zastánci soukromého vlastnictví, nízkých daní a omezeného přerozdělování veřejných financí. Dlouhodobě naopak bojujeme proti nadbytečným regulacím a obtěžujícím intervencím státu do života občanů.“
  A ted KSCM:
  „KSCM nabízí životaschopná rešení k oživení ekonomického rustu, rozšírení demokracie a zvýšení životní úrovne vetšiny obyvatel Ceské republiky. KSCM tak usiluje o naplnení zájmu a potreb obcanu, i tech, kterí v podmínkách kapitalismu nemají možnost zabezpecit vlastní poctivou prací své rodiny primerenou životní úrovní, uplatnit se podle dosaženého vzdelání a kvalifikace.“

  Rozdil tu vidite hned: pravice chce dosahnout pokroku pasivni cestou, uvolnenim rukou schopnych lidi, zatimco levice chce dosahnout pokroku aktivnim jednanim ve forme statni pomoc tem, kterym chybi moznost (sance) na uplatneni a ziskani primerene zivotni urovne.

  At je tento motiv v jednani napr. vyse diskutovaneho Cohn- Bendita jakkoliv nezreteleny, stale to je jeho hlavni motiv. Kde a jak je tam pritomen, to je take na dalsi diskuzi, ale ve zkratce lze rici, ze rozmetanim systemu dojde k osvobozeni lidi, ktere pak bude moci socialne saturovat „novy“ stat. A dale pak vychazi z predpokladu, ze i uprchlici jsou lide, kteri si zaslouzi svuj dil pece statu a je jedno jakeho.

 • Béda • 25. května 2016

  bergpora napsal
  Pravice i levice jsou progresivni strany, jejichz cilem je pokrok ve forme hospodarskeho rustu ci socialnich jistot.
  Co je to levice se dovite na pozadi zjisteni co je to pravice, coz se lze docist v kazdem programu kazde pravicove/ levicove strany a to jiz v preambuli, netreba dlouze studovat
  Na pomoc si beru ODS:
  „Středobodem našeho programu, ale i více než dvacetiletého snažení a působení ODS v naší zemi, je ochrana svobody a nedotknutelnosti soukromí. Jsme zastánci soukromého vlastnictví, nízkých daní a omezeného přerozdělování veřejných financí. Dlouhodobě naopak bojujeme proti nadbytečným regulacím a obtěžujícím intervencím státu do života občanů.“
  A ted KSCM:
  „KSCM nabízí životaschopná rešení k oživení ekonomického rustu, rozšírení demokracie a zvýšení životní úrovne vetšiny obyvatel Ceské republiky. KSCM tak usiluje o naplnení zájmu a potreb obcanu, i tech, kterí v podmínkách kapitalismu nemají možnost zabezpecit vlastní poctivou prací své rodiny primerenou životní úrovní, uplatnit se podle dosaženého vzdelání a kvalifikace.“

  Rozdil tu vidite hned: pravice chce dosahnout pokroku pasivni cestou, uvolnenim rukou schopnych lidi, zatimco levice chce dosahnout pokroku aktivnim jednanim ve forme statni pomoc tem, kterym chybi moznost (sance) na uplatneni a ziskani primerene zivotni urovne.

  At je tento motiv v jednani napr. vyse diskutovaneho Cohn- Bendita jakkoliv nezreteleny, stale to je jeho hlavni motiv. Kde a jak je tam pritomen, to je take na dalsi diskuzi, ale ve zkratce lze rici, ze rozmetanim systemu dojde k osvobozeni lidi, ktere pak bude moci socialne saturovat „novy“ stat. A dale pak vychazi z predpokladu, ze i uprchlici jsou lide, kteri si zaslouzi svuj dil pece statu a je jedno jakeho.

  Já se tázal na levičáka obecně. Z toho co jste zde popsal dovozuji že za autentickho levičáka považujete zastánce KSČM.

  Citujete: „KSCM nabízí životaschopná rešení k oživení ekonomického rustu, rozšírení demokracie a zvýšení životní úrovne vetšiny obyvatel Ceské republiky. KSCM tak usiluje o naplnení zájmu a potreb obcanu, i tech, kterí v podmínkách kapitalismu nemají možnost zabezpecit vlastní poctivou prací své rodiny primerenou životní úrovní, uplatnit se podle dosaženého vzdelání a kvalifikace.“
  (bohužel zde není konkretizováno jakými způsoby a prostředky toho chce KSČM dosáhnout)

  „Rozdil tu vidite hned: pravice chce dosahnout pokroku pasivni cestou, uvolnenim rukou schopnych lidi, zatimco levice chce dosahnout pokroku aktivnim jednanim ve forme statni pomoc tem, kterym chybi moznost (sance) na uplatneni a ziskani primerene zivotni urovne…“ A co chce provést pravice s těmi „neschopnými“, kteří zestárnou (předdůchodci a důchodci), těžce onemocní, stanou se invalidy, kterým zdemontuje sociální stát a nechá je napospas kapitalismu a humanitárním sbírkám? Anebo s těmi, které 4-tá průmyslová revoluce připraví o práci?

  „Kde a jak je tam pritomen, to je take na dalsi diskuzi, ale ve zkratce lze rici, ze rozmetanim systemu dojde k osvobozeni lidi, ktere pak bude moci socialne saturovat „novy“ stat. A dale pak vychazi z predpokladu, ze i uprchlici jsou lide, kteri si zaslouzi svuj dil pece statu a je jedno jakeho.“ Tím chcete naznačit že „nový stát“ = NWO (projekt mezinárodní oligarchie) je snad projektem komunistů anebo levičáků? Jinak jestli se nepletu komunisté prý tvrdili každý podle svých schopností (stát je povinen zajisti každému podle jeho schopností a kvalifikace práci a odměnu za práci), každému podle jeho odvedené práce. Nevšiml jsem si že by komunisté

 • Béda • 25. května 2016

  v minulosti anebo v současnosti podporovali agendu nekontrolované invaze převážně zdravých a práceschopných nekvalifikovaných lidí do zemí s nezaměstnaností, kde není předpoklad jejich zaměstnání. Agenda multikultiralismu skrze islamizaci poslouží akorát ke srážení mezd a rozvratu sociálního systému. A samosebou k etnické nesnášenlivosti. To nepovažuji za levicové.

 • bergpora • 25. května 2016

  Jak rikam, Bedo, inteligentni cast levice dospela k zaveru (jiz v 70. letech), ze socialniho pokroku nelze dosahnout evolucne, cestou drobnych vyher u zamestnavatele a ze v tomhle pripade jde nejen o slepou ulicku, ale dokonce o past, ze ktere neni uniku.
  Takze zvolili revoluci, kterou jim prerusil rok 1989, ovsem ted se do toho pustili zcela bez servitku- a uprchlici jsou jim nastrojem, jak rozlozit system. Zaroven korporace jim kryji zada s moznou vystabnou „noveho sveta“ (proto ta neocekavana kooperace).

  Dale pisete:
  „Agenda multikultiralismu skrze islamizaci poslouží akorát ke srážení mezd a rozvratu sociálního systému.“
  No to jsou ty povestne trisky, letajici pri kaceni lesa. Korporace socialni system rozvratit nenechaji- ovsem potrebuji k tomu pomoc levice :-) coby garanta socialni soudrznosti.

  A do tretice:
  „Já se tázal na levičáka obecně. Z toho co jste zde popsal dovozuji že za autentickho levičáka považujete zastánce KSČM.“
  Za autenticke levickay povazuji dnesni silence o kterych sla rec vyse, vy jste se ptal na levici obecne, tak jsem odpovedel. Ne kazdy levicak je autenticky, mnoho z nich ustrnulo na ceste socialnim statem ci v knihovnach ustavu marx- leninismu. Jinak pokud cituji KSCM, pak jako priklad, v kazdem programu tzv. levicovych stran najdete to same, napr. CSSD:
  „Stát musí být oporou občana a občan u něj musí cítit zastání. Za své daně si lidé zaslouží kvalitní veřejné služby, bezchybně pracující úřady, celkově bezpečný vstřícný a přívětivý stát.“

 • Béda • 25. května 2016

  bergpora napsal

  Jak rikam, Bedo, inteligentni cast levice dospela k zaveru (jiz v 70. letech), ze socialniho pokroku nelze dosahnout evolucne, cestou drobnych vyher u zamestnavatele a ze v tomhle pripade jde nejen o slepou ulicku, ale dokonce o past, ze ktere neni uniku.
  Takze zvolili revoluci, kterou jim prerusil rok 1989, ovsem ted se do toho pustili zcela bez servitku- a uprchlici jsou jim nastrojem, jak rozlozit system. Zaroven korporace jim kryji zada s moznou vystabnou „noveho sveta“ (proto ta neocekavana kooperace).

  Dale pisete:
  „Agenda multikultiralismu skrze islamizaci poslouží akorát ke srážení mezd a rozvratu sociálního systému.“
  No to jsou ty povestne trisky, letajici pri kaceni lesa. Korporace socialni system rozvratit nenechaji- ovsem potrebuji k tomu pomoc levice coby garanta socialni soudrznosti.

  A do tretice:
  „Já se tázal na levičáka obecně. Z toho co jste zde popsal dovozuji že za autentickho levičáka považujete zastánce KSČM.“
  Za autenticke levickay povazuji dnesni silence o kterych sla rec vyse, vy jste se ptal na levici obecne, tak jsem odpovedel. Ne kazdy levicak je autenticky, mnoho z nich ustrnulo na ceste socialnim statem ci v knihovnach ustavu marx- leninismu. Jinak pokud cituji KSCM, pak jako priklad, v kazdem programu tzv. levicovych stran najdete to same, napr. CSSD:
  „Stát musí být oporou občana a občan u něj musí cítit zastání. Za své daně si lidé zaslouží kvalitní veřejné služby, bezchybně pracující úřady, celkově bezpečný vstřícný a přívětivý stát.“

  No vida, pane multinicku

  Kterou část levice v 70 letech a kde považujete za inteligentní? Mluvíte o skandinávském modelu = tzv. levici v kapitalismu anebo snad o r.1968? A jestliže o 68-ém, kterou levici pak máte na mysli?

  Do jaké „revoluce“ v koho zájmu se podle vás „inteligentní levice“ pustila nyní bez servítků? Jaký asi nový svět chtějí vybudovat korporace s „inteligentní levicí“? S minimálními daněmi, off shory, privatizací států, privátním zdravotním systémem, zlikvidovaným sociálním systémem, 4 průmyslovou revolucí jejíž plody budou nést privátní vlastníci technologií, TTIP? To je ten nový svět společný pro „levici“ a oligarchii? Oligarchie potřebuje přece minimální stát se zachováním jeho despotické funkce. Nezbláznil jste se multinicku?

 • bergpora • 25. května 2016

  Tak to obratme, Bedo, reknete mi vy, co je levice a tentokrat se vas zacnu ptat ja :-)
  Diky.

 • hudryper • 25. května 2016

  Starý doktor napsal
  Starý doktor • 25. května 2016

  Svetové udalosti bez politickej korektnosti [24.05.2016]
  https://www.youtube.com/watch?v=yzqKbataRzM

  Starý doktorCitovat

  Srdečně Vás zdravím, pane doktore. Jsem opravdu rád,že Vás tu zase vidím. S Vašimi příspěvky se nepolemizuje, s nimi se skoro vždy souhlasí.

  Bédo, proboha, nedávejte,prosím, svými reakcemi šanci bergporovi,aby nám tady slintal své PŠM.
  Na mé náměty ani nehlesl,zato by ale chtěl všem přednášet svá destilovaná moudra. Ignorovat !

 • Béda • 25. května 2016

  bergpora,

  pane multinicku. To vy jste zde začal vykládat o „inteligentní levici“. To vy jste povinen vysvětlovat a objasňovat svá tvrzení.

 • Sio • 25. května 2016

  bergpora napsal
  Ano, je to zajimave…
  Potvrzenim, ze se jedna o autentickou a nikoliv teoretickou ci lumpenproletarskou levici je, ze hodla vyuzit uprchliky jako nastroje k rozvraceni systemu. To samozrejme souhlasi i s vasimi vychodisky: soucasna autenticka levice= soucast NWO.
  A jde o tvrde politiky, bez skrupuli, kteri rozvrati system za kazdou cenu, ale soucasne dokazi paralelne budovat novy rad. To samozrejme predpoklada skryte vedeni a organizaci, byt treba pracujici v nejakem rozvolnenem algoritmickem modu, technicky background samozrejme dostavaji od NGOs.
  A dokazali k sobe pritahnout vetsinu nespokojencu, levicovych intelektualu, mladych a dalsich, jak o nich pisi vyse. Proto „nikdo nic nedela“, to je de fakto program, kterym se moderni levice ridi. A neni to nejaka fantasmagorie: rozvraceni systemu je totiz posledni moznost, jak se s nim vyrovnat, jak ho reformovat, pomale „demokraticke“ kroky tu totiz nejsou mozne, protoze ty dokaze system uspesne absorbovat.
  Tim je nijak neobhajuji, pouze pisi, jak jsou asi rozvrzeny sily a jake moznosti kdo ma. Proc je takova destrukcni levice podporovana korporacemi je na jinou otazku, jejiz reseni si my, neomarxiste, nechavame radsi sami pro sebe

  Neboli si myslíte, že zapojíte velkokapitál pro své cíle a pak ho nějak očůráte. Co mi to jen připomíná? Třeba jak ušáci založili islámský stát s tím, že bude makat na ně a pak „to nějak zvládnou“.

 • Sio • 25. května 2016

  Co by byl nejsmysluplnější cíl levice? Omezit nadměrné majetky silně progresivním zdaněním. Už jsem to tu uváděl, snad na 20 nebo 50 mil Kč, ne více. Pokud má někdo miliardy, nemůže existovat demokracie. Proč? Protože si koupí jakékoli politické řešení. Přítomnost nadměrně majetných lidí je v přímém protikladu s existencí skutečné demokracie. A jen skutečná demokracie může přivést k cílům definovaným KSČM. Oni totiž velmi chudí lidé tu byli i za socíku.

 • petr jihlava • 25. května 2016

  Morybundus :Děkuji za názor a odpověď.
  Souhlasím s Vámi,že jinak zajímavé politické komentáře pana Hekrdly mají někdy zbytečně pesimistický tón.
  Kde ale máme hledat potřebnou naději či záblesk světla na konci tunelu ?

 • Morybundus • 25. května 2016

  petr jihlava napsal

  Morybundus :Děkuji za názor a odpověď.
  Souhlasím s Vámi,že jinak zajímavé politické komentáře pana Hekrdly mají někdy zbytečně pesimistický tón.
  Kde ale máme hledat potřebnou naději či záblesk světla na konci tunelu ?

  Přijde mi, že pan Hekrdla je tak trochu Trockista. Myslím tím to, že hledá neustálou revoluci v revoluci a už z principu není spokojen s ničím. Dobře věci popisuje, ale ta řešení někdy kulhají. I proto jsem obezřetný k Trockismu, jako k levicovému proudu, protože mi přijde právě jako „vzpoura intelektuálů“, kteří to snad mohou i myslet dobře, ale jejich požadavky jsou nereálné a jejich poněkud anarachistické metody neúčinné.
  Kde hledat naději? Vždy se něco najde. Drobná vítězství, jako např. zvolení Jeremyho Corbyna lídrem Labour Party, probuzení občanské společnosti ve Spojených státech Berniem Sandersem, nebo van der Bellenův nečekaný úspěch, je třeba náležitě oslavit. Dobrou zprávou je ale např. i fakt, že antikapitalismus zapouští kořeny i mezi mladou generací. Že byl zvolen levicový Matěj Stropnický předsedou Zelených a tak se konečně objevila i jiná relevantní alternativa pro levicového voliče, než KSČM (teď to schytám) :)
  Doháníme Západ. Pomalu, ale jistě. Snad za 10-15 let to zde bude podobné jako ve Francii nebo ve Španělsku, nebo skoro kdekoliv jinde na Západě, Severu a Jihu, kde „mladé konzervativce“ spočítáte na prstech jedné ruky a progresivní mládí podporuje nekapitalistické alternativy. Je třeba věřit a aspoň něco málo pro to dělat (třeba se účastnit takových diskuzí, jako tato zde). Na naší straně je pravda a ta nakonec zvítězí!

 • peter. • 25. května 2016

  Morybundus napsal
  Na naší straně je pravda a ta nakonec zvítězí!

  Je priam dojímavý tento „bojový pokrik“,keď si uvedomíme ako veľmi je podobný onomu slávnemu:“Ať pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí“.
  V žiadnom obore ľudskej činnosti sa neprejavuje Dunning-Krugerov efekt tak výrazne,ako v politike a medzi apologétmi nových učení,ktoré majú priviesť ľudstvo k šťastným zajtrajškom.Vo svojom nevyvrátiteľnom presvedčení o svojich (neexistujúcich) výnimočných schopnostiach sú pripravení zmeniť ľudstvo a svet všetkými možnými prostriedkami bez ohľadu na to,či si to svet a ľudstvu praje alebo nie.
  Príkladom takéhoto blba v politike ktorý preceňoval svoje schopnosti bol bývalý prezident USA G.W.Bush.To bol blbec na pohľadanie a predsa sa vo svojej blbosti podujal vykonávať funkciu prezidenta USA.
  Pozrite sa na takého M.Schulza – nedouka bez maturity,ktorý ani na okamih nezapochyboval o svojich schopnostiach viesť nie len európskych socialistov ale aj celú EU.Takto by sme mohli pokračovať,až kým neskončíme vo vlastných parlamentoch a vládach.A ako zisťujem,nechýbajú ani medzi tunajšími novoprišlými diskutérmi.

 • Sio • 25. května 2016

  peter. napsal
  Je priam dojímavý tento „bojový pokrik“,keď si uvedomíme ako veľmi je podobný onomu slávnemu:“Ať pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí“.
  V žiadnom obore ľudskej činnosti sa neprejavuje Dunning-Krugerov efekt tak výrazne,ako v politike a medzi apologétmi nových učení,ktoré majú priviesť ľudstvo k šťastným zajtrajškom.Vo svojom nevyvrátiteľnom presvedčení o svojich (neexistujúcich) výnimočných schopnostiach sú pripravení zmeniť ľudstvo a svet všetkými možnými prostriedkami bez ohľadu na to,či si to svet a ľudstvu praje alebo nie.
  Príkladom takéhoto blba v politike ktorý preceňoval svoje schopnosti bol bývalý prezident USA G.W.Bush.To bol blbec na pohľadanie a predsa sa vo svojej blbosti podujal vykonávať funkciu prezidenta USA.
  Pozrite sa na takého M.Schulza – nedouka bez maturity,ktorý ani na okamih nezapochyboval o svojich schopnostiach viesť nie len európskych socialistov ale aj celú EU.Takto by sme mohli pokračovať,až kým neskončíme vo vlastných parlamentoch a vládach.A ako zisťujem,nechýbajú ani medzi tunajšími novoprišlými diskutérmi.

  Mimochodem, kolem hlasování, když byl zvolen Křovák mladší byly taky nějaké pochybnosti se sčítáním hlasů.

 • Alena • 25. května 2016

  Sio napsal

  Co by byl nejsmysluplnější cíl levice? Omezit nadměrné majetky silně progresivním zdaněním. Už jsem to tu uváděl, snad na 20 nebo 50 mil Kč, ne více. Pokud má někdo miliardy, nemůže existovat demokracie. Proč? Protože si koupí jakékoli politické řešení. Přítomnost nadměrně majetných lidí je v přímém protikladu s existencí skutečné demokracie. A jen skutečná demokracie může přivést k cílům definovaným KSČM. Oni totiž velmi chudí lidé tu byli i za socíku.

  nejsem teoretik , ale jako praktik pohybující se v daňové oblasti pokládám za nemožné domluvit se s nadnárodními kolosy. Ty mají své jisté a postupně budou pohlcovat státy v tom smyslu, že zprivatizují ten zbytek veřejné správy a státního majetku, který tady je. Nevěřím, že se najde neúplatná politická strana, která před jejich požadavky neustoupí. Jediné řešení vidím v nalezení takových technologií, které by ty nadnárodní koncerny nemohly využít, protože by byly spotřebovávány a produkovány přímo lidmi

 • Sio • 25. května 2016

  Alena napsal
  nejsem teoretik , ale jako praktik pohybující se v daňové oblasti pokládám za nemožné domluvit se s nadnárodními kolosy.Ty mají své jisté a postupně budou pohlcovat státy v tom smyslu, že zprivatizují ten zbytek veřejné správy a státního majetku, který tady je. Nevěřím, že se najde neúplatná politická strana, která před jejich požadavky neustoupí. Jediné řešení vidím v nalezení takových technologií, které by ty nadnárodní koncerny nemohly využít, protože by byly spotřebovávány a produkovány přímo lidmi

  Dobrovolně se nevzdají a změna demokratickou cestou skrze nějaké partaje není možná, v tom máte pravdu. Pokud budou takové technologie nalezeny, tak velkokapitál je nedovolí lidem použít. Proč by měly? Pokud mají v rukou stát, mají všechny prostředky k tomu, cokoli zakázat. Závěr, co z toho vyplývá, nechám na vás.

 • Béda • 26. května 2016

  Sio,

  absolutní souhlas. (Morybunda -alias x-tou diskusní reinkarnaci multinicka raději ponechám bez reakce. Je to stále tatáž píseň jako u P..Jihlavy, bergpory etc. Ustřhneš jedno chapdlo a je zde v převleku hned jiné anebo souběžně několik chapadel) Akorát zapomněl vysvětlit, v čem je Van der Bellen anebo Stropnický levicový. Zapomněl vzpomenout taky staršího zeleného levičáka Bursíka (takto rentiéra z Malé strany) a velkého sympatizanta zelených levičáků, který se nechal zvolit za zelené Karla Jana Nepomuka Josefa Norbert Bedřich Antonín Vratislav Menas kníže ze Schwarzenbergu alias Bilderberga s čírem.

 • fajt • 26. května 2016

  Alena napsal
  nejsem teoretik , ale jako praktik pohybující se v daňové oblasti pokládám za nemožné domluvit se s nadnárodními kolosy.Ty mají své jisté a postupně budou pohlcovat státy v tom smyslu, že zprivatizují ten zbytek veřejné správy a státního majetku, který tady je. Nevěřím, že se najde neúplatná politická strana, která před jejich požadavky neustoupí. Jediné řešení vidím v nalezení takových technologií, které by ty nadnárodní koncerny nemohly využít, protože by byly spotřebovávány a produkovány přímo lidmi

  přesně, a když už člověk na něco významného, v oblasti nových technologii ( ale i jinde ) příjde, tak by si to měl nechat pro sebe, protože obecný, veřejný, či široce civilizační zájem už pár desítek let neexistuje, je tady pouze korporátní despocie, která je čistě parazitní formou a v podstatě člověka degeneruje na nemyslící a poslušnou hmotu – proto je třeba důsledně ignorovat pravidla a morálku korporačního světa a tento světonázor přenést i na další generaci, a to tak, aby ho měla přirozeně za vlastní, aby ho aplikovala způsobem, který se ji stane základním životním stylem. ..)

 • Martin (už bez taky m) • 26. května 2016

  FAJTE NIC VE ZLÉM, ALE PŘIPADÁTE MI JAKO PODVRAŤÁCKÁ ESENCE SOBECTVÍ!
  Nedivte se prosím, že toto píšu, když jsem od vás nucen číst ty neustálé defétistické kidy, kdy se jen a jen snažíte překonat sám sebe v tom nihilismu a beznaději!
  Já sám mám asi nejméně důvodů k nějakým oslavám či radosti, přesto se radovat snažím, stejně tak jako pracovat pro společnost. Dávno jsem se smířil s tím, že poděkuje či pomůže jen malá část lidí. Nic to ale nemění na tom, že když u úřadů (např. Správy CHKO) zabojuji za zdravější lesy či vodu v lese (naposledy celý den předevčírem), může to mít pozitivní efekt u většiny lidí. Teda mohlo by mít i dost zásadní pozitivní dopady pokud bych na vše nebyl tak osamělý… a nemusel zároveň řešit základní existenční otázky…
  V životě jsem potkal mnoho sobců a totálních egoistů, a náš dnešní svět je především výsledek toho, že se běžní lidé nechávají oblbovat beznadějí a nihilismem, dopředu avizovanou předposraností…
  Přitom pokud má člověk v hlavě mozek a umí využívat alespoň ty předpisy které zbývají či vznikly, stále může usilovat o zlepšení…
  Já nevím nakolik třeba Rakouskou politiku určuje prezident, soudím ale, že prezidentský systém tam nemají…
  Tak nebudu z jedněch voleb vyšilovat fajte, a nebudu avizovat „konec světa“….
  Jiný kamarád bojuje například za citlivější hospodaření na rybnících, další přenáší na jaře s dětmi ze škol pod horami žáby, s jinými vymýšlíme průchody pod tratí modernizované železnice aby nebylo sráženo tolik zvířat…
  Krucipísek!!!
  KAŽDÝ DEN MŮŽE KAŽDÝ ČLOVĚK TOLIK ZKUSIT UDĚLAT PRO LEPŠÍ SVĚT A ŽIVOT!!!
  Přestaňme šířit tu beznaděj a defétismus!
  Stačí jen chtít, a VŽDY JDE ALESPOŇ NĚCO PRO ZLEPŠENÍ UDĚLAT!
  Bláboly o tom „žít jen pro sebe“ jsou sprostým hedonismem bez spoluzodpovědnosti!
  To není cesta, může být lépe!

 • lomikel • 26. května 2016

  Martin – ja vas obdivuji, jen by nejprve kazdy mel zkusit poresit svuj zivot, pak svou rodinu, pak komunitu atd.

  V ramci toho poradani si sveho zivoat muze dospet k uvaze, jako treba fajt, ze drobne a naplnujici snazeni nema v globalnim pohledu zadny vyznam protoze struktura zakladnich globalnich procesu lidskeho rodu jde zcela jinam a v takove dimensi ze drobne regionalni snazeni je nesoumeritelne.

  Pokud to vztahnu k diskusi zde, korporace kaslou na ochranu prirody protoze zisk a, neolevicaci kaslou na ochranu prirody protoze chaos zmeni system, zle je dobre.

  Nakonec dojdete treba k tomu ze jedineho koho zajima trvale udrzitelny rozvoj jsou v pravde globalni elity ktere maji snahu premenit nektere casti zeme v parky pro sve rodiny. Bill Gates dela depolulaci dobrou sluzbu k nastoleni rovnovahy mezi prostredim a lidkou populaci.

 • Martin (už bez taky m) • 26. května 2016

  kuricpísek lomikeli: jak „NEJPRVE“ ??!
  Život se přece ŽIJE!
  KAŽDÝ DEN!
  Mnozí z nás zde vyzdvihujeme, že zdaleka ne vše „ve starém režimu“ bylo zlé a špatné…
  Jedním z mnoha byla ochota lidí si navzájem pomáhat!
  Nenechat padnout ty odvážné!
  Jak si myslíte, že jako takoví se máme šanci se vyhrabat z dnešní situace „každý sám“?!
  Představte si někoho kdo je u místních oligarchů naprostý nepřítel, naprosto nepřijatelný….bezbřehým nebezpečím… zcela neuplatitelný…
  To si myslíte že se sám vyhrabe?
  Směšné…
  Chceme-li lepší svět, musíme si pomáhat.
  „Ten umí to a ten zas tohle…“
  „Sám nejsi nic“…

 • fajt • 26. května 2016

  Martin (už bez taky m) napsal
  Martin (už bez taky m)

  Martine, každý asi máme jiný pohled na svět ( a další formu existence v neofeudalismu), který plyne ze životních zkušenností a celoživotního obohacování vědomostmi, či interakcí s okolím, chápu, že můj pohled se Vám nemusí líbit, ale věřte mi, mé názory a pohledy nejsou určitě vedeny nějakým pouze a čistě účelovým sobectvím, kterým bych chtěl neoprávněně získat výhodu nad svým okolím a pro tuto výhodu, že bych byl schopen ztratit poslední zbytky soudnosti a lidskosti, ba naopak, jenom tady ukazuji na jednu z cest, jak projít dnešním civilizačním marasmem a přitom co nejméně zasahovat do procesů, které jsou zhoubné a při dalším trvání nakonec stejně povedou k záhubě – myslím si, že důsledná odluka od darebáků a jejich systémů, ať se jeví a tváří nevím jak progresívně a evolučně, je v zájmu všech, kteří nechtějí být zničení a jejich další generace zatracena – no a pokud jde o formu podání, ta je prostě přímo úměrná akutnímu ohrožení každého jedince, který není a nebude vyvolen – takže ne sobectví, či defetismus, ale obezřetnost na nejvyšší úrovni a pak taky konec kompromisům, které ničí ducha a dělají z lidí poslušné poskoky bez citu a morálky. ..)

 • Martin (už bez taky m) • 26. května 2016

  Lomikeli, já jsem PRO SPOLEČNOST.
  Ne pro nějakou idiotskou depopulaci, a kterýkoliv z výše postavených zmetků s nimž jsem občas měl co do činění, po 2 minutách řeči pochopil, že je jediné řešení „u takových“ (z jejich pohledu)…
  No a já mám TAKÉ JEDINÉ ŘEŠENÍ S OHLEDEM K NIM…
  Přijde čas – nerozpadne li se společnost zcela na soubor bezmocných poživačných jedinců…
  Každý zachráněný život zvířete, stromu, rostliny, slušného člověka MÁ SMYSL.
  JÁ VÁM- ZLOBTE SE NEBO NE – SERU NA GLOBÁLNÍ HRÁTKY NĚJAKÝCH „horních deseti tisíc či jednoho procenta“!
  Život se dá měnit k lepšímu každý den i po kouskách a přitom člověk má hledat i systémovější řešení. O to se snažím, sám či skoro sám bohužel nezmůžu tolik, kolik by zmohla skupina lidí s základními mOžnostmi a DŮVĚROU V MOŽNOST ZLEPŠENÍ!
  ZATÍM SE TO vždycky tomu 1 % posralo…
  A mne to neskonale těší, víte, když jim můžu něco překazit…
  Kašlu na kidy o „vybraných rodinách“, když se tak někdo prezentuje či snaží, pak mu jasně dávám najevo co si o tom myslím a co- kdykoliv budu moci – tak udělám…
  Měnit na internetu „informační pole“ je hezké, ale já nehodlám sedět jen u PC, nemohu…
  To radši ručně pokosím kus louky a desítky lidí pak obdivují ty květy… a tisíce hmyzáků se radují a mohou existovat, desítky ptáků pak zase mají co žrát… malé děti vodí ukázat berany…
  Jen já nemám na novou ohradu, přístřešek na seno…
  protože píši připomínky proti zešílivším lobby jedné z obcí Jeseníků, která se rozhodla „dohonit Špindl“ a tím dávám najevo, že „ta brzda rozvoje ještě žije!!!“ spouštím u nich ALARM a „bantuju“ slušné lidi…
  Jak si pak mám pomoci nejprve sám??/!
  Ba ne lomeikeli, ta naše krásná krajina nevznikla jen sama ale i tvrdou prací lidí… a kdosi musí bojovat, aby všude nebyla nadjezdy, tunely…
  Jde jen o VODU…

 • bergpora • 26. května 2016

  lomikel napsal
  Ze vy si z nas delate srandu ?:)

  To mate takto, lomikeli: Beda na me pozaduje jakesi vysvetleni mych stanovisek a to pote, co jsem je vysvetlil…zde totiz vedeme humanitni diskuzi, v niz prijemce informaci nema stejne hodnotove parametry jako jejich vydejce :-)
  Coz znamena, ze kazdy muze sdelit, diky svym intelektualnim vlastnostem, jen svuj „uhel pohledu“. Coz znamena, ze mineni nejsou objektivni, ani stala a tudiz slouzi jen imaginaci (inspiraci) a zadnym objektivnim vyvodum.
  I kdyz jiste- neco se najit da, urcite hrube obrysy a tendence, na kterych se da shodnout. Debata by mea byt vedena pokud mozno analyticky, aby se odhalilo co nejvice souvislosti, nejakou objektivitu bych tu ale nehledal, ta je vyhrazena preciznejsim oborum, nezli je sociologie, nebo politologie, kterou tu provadime.
  Takze souhlasit se mnou nemusite, to mi nevadi, me uplne staci, kdyz prijdete s necim novy, co mi uteklo…coz se deje, takze ja jsem s vami spokojen :-)
  Cest praci! :-)

 • lomikel • 26. května 2016

  begpora – chapu, jen ja jsem orientovan ne az tak na plky ale ne nejaky zaver, byt jiste omezany vzhledem k informacim kterem mam, inteligenci a osobni hystorii.

  Takze vas prosim ;), uspokojte moji zvedavost, ta vase uvaha na tema Zeleni, od kud to mate. Chodite na , zeleny, caj k Dienstbierovi nebo tak neco ? :)

  Je mi jasne ze to co jste napsal muze fungovat jako zivotni deluze/kryci legenda pro nekoho jako je Cohn- Bendita, muze to byt fesacke tema na levicove vecirky, ale me by zajimala nejak propracovanejsi koncept podle ktereho se postupuje, organizuje a ridi.

  dik

 • lomikel • 26. května 2016

  tri clanky o zvysovani chaosu skrze neolevicove koncepty.

  muj nazor je ze aktualne probihajici pokus o nastartovani revoluce bez konceptu
  povede k diskreditaci levicovych ideii na dlouhu dobu.

  Ono je ve finale jedno kde je ridici/koncepcni centrum, staci ze tato agenda je prosazovana primarne z levice.

  http://www.nwoo.org/2016/05/25/madarsko-zuri-kvuli-fuhrerovskym-poznamkam-noveho-rakouskeho-kanclere/

  http://www.nwoo.org/2016/05/26/migranti-v-nemecku-pachaji-proporcionalne-neumerny-pocet-zlocinu-ale-media-s-vladou-se-soustreduji-na-krajne-pravicove-ideozlociny/

  http://www.nwoo.org/2016/05/26/svedska-policie-omlouva-znasilnovani-migranty-a-vinu-svaluje-na-severskou-kulturu-alkoholu-a-ignoranci/

  —–

  mala zmena tema, existuje narodni levice ?

 • peter. • 26. května 2016

  Gatta napsal

  http://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=523479

  Gatta:
  Ďakujem za odkaz,pobavil ma.
  Najvýrečnejší je tento obrázok:
  http://u.smedata.sk/blogidnes/article/9/52/523479/523479_article_photo_b8rbno0_600x.jpeg?r=05e
  Na tom modro vyznačenom území žijú podľa Trbuna …vidláci.

 • peter. • 26. května 2016

  KronenZeitung:
  146,9 % účasť vo Waidhofene
  http://www.krone.at/Oesterreich/146.9_Prozent_Wahlbeteiligung_in_WaidhofenYbbs-Ministeriumspanne-Story-511598

 • Admirál • 26. května 2016

  Kdo je kdo? Neolevice, neopravice, sáhlodlouhé diskuze, vědecké elaboráty podepřené citacemi autorit.
  K čemu to?

  Nedávno jsem se při jakési příležitosti v rodině setkal zrovna v době návštěvy čínského prezidenta se synovcem. Hlásí se k anarchistům. Bojovník proti kapitalizmu. Že prý bude věšet vlajky Tibetu.
  Zeptal jsem se ho, co říká tomu, že to chválí veškerá korporální média a Kalousek s Karlem, Langšádlovou a celou ekipou posluhů nadnárodního megakapitálu.
  Zarazil se. Sice neotočil, ale v hlavě mu to přeci jen zavrtalo.

  Chváli li tě tvůj nepřítel, zamysli se, děláš něco špatně. A není nad tím třeba příliš vědecky špekulovat. To je všeobecně platné.

  Zamyslete se vy propagátoři nové levice, Jihlavo atd., pokud nejste pouhopouzí provokatéři, šlápli jste do hovna. A přísloví říká, „stojíš li v hovně, tak se nevrť“

 • lomikel • 26. května 2016

  admiral- dam reply ciste jen pro projasneni a zafixovani vysledku diskuse, souhlasim s vami.

  1. neolevicak z ideovych pohnutek bude akceptovat spolupraci s Karlem protoze
  doufa ze se system zhrouti skrze tuto diversi a nastane prava utopie na zemi. Lev bude sou.. ehm lehat s berankem atd.

  2. neolevicak z zistnych pohnutek, nebo rozpracovany a prinuceny ke spolupraci, bude tvrdit to same, ze spoluprace s Karlem povede ke zhrouceni systemu a lev zase toho beranka oje… atd. Jen tenhle vi ze lze.

  Proto me zajimaji detail tech planu jak se chaoticky rozklad systemu premeni na budouci lepis pristi a jake ze to budouci lepsi pristi vlastne bude.

  V podstate lze souhlasit ze evoluce systemu neprinese jeho zasadni zmenu, jak tedy bude do soucasneho chaosu vnesena levicova modulace a k jake harmonii se skrze ni mame blizit ? Piste ! dekuji

 • bergpora • 26. května 2016

  lomikel napsal
  koncept podle ktereho se postupuje, organizuje a ridi.

  V pripade Zelenych je treba se vratit k jejich pocatkum. Nemyslim si ze je nekdo ridi na 100%, ale ze jde spise o rizenou kooperaci. Zeleni jsou projektem, jehoz ucelem je kanalizovat „autentickou“ levici (to „autenticke“ davam do uvozovek, protoze tady v diskuzi to nabralo trochu jine souvislosti).
  Vse opet zacina v roce 1968, po kterem se podarilo uplatit levicove strany, ktere se daly na lidska prava cestou „vice Neckermanna“, cimz vypalily opravdovym levicakum rybnik a ti se zacali radikalizovat (RAF, Brigate Rosse a dalsi).
  To byl velmi nebezpecny trend, ktery hrozil tim, ze spolu s nastupujici krizi (1976) se na cestu teroru vyda vyznamna skupina obyvatel.
  Takze si vybrali osoby z prislusnych radikalnich kruhu, ktere ale byly ochotny spolupracovat a slibily, ze vytvori radikalnejsi, ale politickou levicovou platformu, ktera na sebe navaze potencialni teroristy (a samozrejme dalsi). Proste klasicka StBacka metoda, nic moc sofistikovaneho, ale zato ucinneho.
  Samozrejme museli sahnout po lidech se znalosti prislusnych kruhu, zaroven dobrodruhu ochotnych hrat roli dvojitych agentu, pritom ale inteligentnich a s tahem na branu- no a vysli jim ti, kteri jim vysli, jak vidno operace byla dosti uspesna.
  A kooperace je pochopitelna: pokud by Zeleni nevznikli, s rozvijejici se krizi by zacal problem s radikalnim disentem v ilegalite, takze korporace Cohn- Bendita a dalsi nezbytne potrebovaly. Na druhou stranu Zeleni by neuspeli bez financniho zazemi, ktere dostali od „nepritele“.
  Casova posloupnost je odpovidajici: 1967 vznik teroristickych bunek…ovsem jake prekvapeni, po jejich likvidaci nastoupila 2. generace (1977), coz byl signal k poplachu…1978 Bendit s Fischerem pracuji na zalozeni Zelenych…1980 strana je zalozena…do roku 1985 se teroristicke bunky rozpoustej

 • Béda • 26. května 2016

  Po zjištění, kdo všechno je dnes považován za neomarxistu soudím, že Marx musel být muslim, narkoman, gay a bojovník za ekobyznys. V tom taky spočívalo jeho levičáctví. Bojoval za ovládnutí společnosti muslimy, legalizaci drog, zrovnoprávnění LGBT komunit a zisky pro zelený průmysl. Kdepak proletáři všech zemí, spojte se! Kdepak Evropou obchází strašidlo komunismu! To nebyl žádný marxismus. To byl jenom krycí manévr Karla Marxe.

 • lomikel • 26. května 2016

  bergpora – dekuji, chvili pockam, snad se moribundus zastavi :)

  Bedo ale preci nejde o to ze je to podle vas sproste a nepoctive, ale o to jak moc to je ci neni realita.

  Diskuse zde zije svym zivotem, povazuji ji za velmi kvalitni, s ohledem na jine weby, i ty nezavysle. Sice je misty klopotna, ale imho ma katarzni dopad, sice nic moc neporesi v realite, ale da prilezitos kazdemu si procistit sve soubory memuu.

 • Ladislav Hinner • 26. května 2016

  Tribun a Morybundus se tváří jako pravověrní levičáci bojující proti neoliberalismu, jenže proč k tomu boji na život a na smrt potřebují nájezdníky? Na to odpověď nemají a sami ani netuší, v čem by jim mohli být nápomocní. Nebo snad spoléhají, že oni či jejich potomci alespoň nebudou oběťmi nových pořádků, nastolených po dovršení migrace? Bláhoví propagandisté bez imaginace…

 • Béda • 26. května 2016

  lomikel napsal

  bergpora – dekuji, chvili pockam, snad se moribundus zastavi

  Bedo ale preci nejde o to ze je to podle vas sproste a nepoctive, ale o to jak moc to je ci neni realita.

  Diskuse zde zije svym zivotem, povazuji ji za velmi kvalitni, s ohledem na jine weby, i ty nezavysle. Sice je misty klopotna, ale imho ma katarzni dopad, sice nic moc neporesi v realite, ale da prilezitos kazdemu si procistit sve soubory memuu.

  To že zde existují iniciativy bojující za obchod s drogami, za ekobyznys, za islamizaci Evropy, za zrovnoprávnění případně pozitivní diskriminaci LGBT komunit může být realita a přesto to nemusí mít absolutně nic společného s Marxem. Jinými slovy: To že to existuje ještě neznamená, že jde o nějakou odrůdu marxismu. Aby tomu tak bylo, musel by někdo na argumentech prokázat, že tato pro agendu mezinárodní oligarchie (různé Sorose, kteří tyto iniciativy „nezištně“ podporují) a NWO velice pozitivní hnutí mají nějakou přímou spojitost s K.Marxem anebo s jeho dílem. Pokud jsem si všiml, nikdo takovou spojitost neprokázal, přesto tyto pomocné prostředky neoliberální agendy jsou nazývány neomarxismem. Proč asi? Nuže za pomoci nich chtějí dosáhnout ještě jednoho efektu – zdiskreditovat marxismus, který je jim dodnes trnem v oku.

 • lomikel • 26. května 2016

  jak o tom tak dumam,

  i s. Lenin se jak teoreticky tak prakticky vyporadal s evolucionari a prosadil revolucni pristup. Kovanejsi s. me jiste doplni vhodnym citatem

  i Rusku nebyly delnici ve vetsine, a skupina profesionalnich revolucionaru navrativsich se/prislich z emigrace uz ani nemluve. Kolik z nich bylo etnickych rusu.

  urcite paralely by tu s dnesni situaci byly, ne ?

 • bergpora • 26. května 2016

  Vsak take jednacim jazykem prve schuze sovetu bylo jidis.

 • petr jihlava • 26. května 2016

  Morybundus napsal
  Přijde mi, že pan Hekrdla je tak trochu Trockista. Myslím tím to, že hledá neustálou revoluci v revoluci a už z principu není spokojen s ničím. Dobře věci popisuje, ale ta řešení někdy kulhají. I proto jsem obezřetný k Trockismu, jako k levicovému proudu, protože mi přijde právě jako „vzpoura intelektuálů“, kteří to snad mohou i myslet dobře, ale jejich požadavky jsou nereálné a jejich poněkud anarachistické metody neúčinné.
  Kde hledat naději? Vždy se něco najde. Drobná vítězství, jako např. zvolení Jeremyho Corbyna lídrem Labour Party, probuzení občanské společnosti ve Spojených státech Berniem Sandersem, nebo van der Bellenův nečekaný úspěch, je třeba náležitě oslavit. Dobrou zprávou je ale např. i fakt, že antikapitalismus zapouští kořeny i mezi mladou generací. Že byl zvolen levicový Matěj Stropnický předsedou Zelených a tak se konečně objevila i jiná relevantní alternativa pro levicového voliče, než KSČM (teď to schytám) …
  Doháníme Západ. Pomalu, ale jistě. Snad za 10-15 let to zde bude podobné jako ve Francii nebo ve Španělsku, nebo skoro kdekoliv jinde na Západě, Severu a Jihu, kde „mladé konzervativce“ spočítáte na prstech jedné ruky a progresivní mládí podporuje nekapitalistické alternativy. Je třeba věřit a aspoň něco málo pro to dělat (třeba se účastnit takových diskuzí, jako tato zde). Na naší straně je pravda a ta nakonec zvítězí!

  Vidím to podobně jako Vy.
  Články a komentáře od pana Hekrdly patří mezi X jiných autorů,které považuji mimo jiné za zajímavé a jsou informačně pro mě nějak užitečné.
  Co se týče internetové a jiné diskuze jsem toho názoru,že diskutovat s takovými ,,levičáky“ jako je např. zde Béda je zbytečná ztráta času.Vstřícná a milosrdná ignorace. To je v některých případech skutečně nejlepší reakce.
  Mimo internetový levicový Deník Referendum musí politicky a ideově blízký lidé jako já nebo Vy diskutovat dnes již na pravicových a mnohdy xenofobních a rasistických webech s pochybnou vlastnickou strukturou.
  Věcnou a slušnou diskuzi považuji rovněž za prospěšnou a dělá mi radost,že na internetové diskuzi se objevují komentáře jako např. od Vás.
  Bohužel je ostuda i deficit občanské demokratické levice,že si vyměňujeme názory mezi sebou na webech, jako jsou Outsider Média či Nová republika.

 • Admirál • 26. května 2016

  petr jihlava napsal
  Vidím to podobně jako Vy.
  Články a komentáře od pana Hekrdly patří mezi X jiných autorů,které považuji mimo jiné za zajímavé a jsou informačně pro mě nějak užitečné.
  Co se týče internetové a jiné diskuze jsem toho názoru,že diskutovat s takovými ,,levičáky“ jako je např. zde Béda je zbytečná ztráta času.Vstřícná a milosrdná ignorace. To je v některých případech skutečně nejlepší reakce.
  Mimo internetový levicový Deník Referendum musí politicky a ideově blízký lidé jako já nebo Vy diskutovat dnes již na pravicových a mnohdy xenofobních a rasistických webech s pochybnou vlastnickou strukturou.
  Věcnou a slušnou diskuzi považuji rovněž za prospěšnou a dělá mi radost,že na internetové diskuzi se objevují komentáře jako např. od Vás.
  Bohužel je ostuda i deficit občanské demokratické levice,že si vyměňujeme názory mezi sebou na webech, jako jsou Outsider Média či Nová republika.

  Jihlavo, ignorujte ty xenofobní mnohdy rasistické weby. Vysloveně tu ztrácíte svůj drahocenně zaplacený čas.

 • Sio • 26. května 2016

  lomikel napsal

  jak o tom tak dumam,

  i s. Lenin se jak teoreticky tak prakticky vyporadal s evolucionari a prosadil revolucni pristup. Kovanejsi s. me jiste doplni vhodnym citatem

  i Rusku nebyly delnici ve vetsine, a skupina profesionalnich revolucionaru navrativsich se/prislich z emigrace uz ani nemluve. Kolik z nich bylo etnickych rusu.

  urcite paralely by tu s dnesni situaci byly, ne?

  A co myslíte, je možné dosáhnout dostatečných změn parlamentní cestou skrze systém politických stran?

 • Sio • 26. května 2016

  Béda napsal

  Po zjištění, kdo všechno je dnes považován za neomarxistu soudím, že Marx musel být muslim, narkoman, gay a bojovník za ekobyznys. V tom taky spočívalo jeho levičáctví. Bojoval za ovládnutí společnosti muslimy, legalizaci drog, zrovnoprávnění LGBT komunit a zisky pro zelený průmysl. Kdepak proletáři všech zemí, spojte se! Kdepak Evropou obchází strašidlo komunismu! To nebyl žádný marxismus. To byl jenom krycí manévr Karla Marxe.

  Trefné!

 • Sio • 26. května 2016

  bergpora napsal

  Pritomna krize je troji:
  ekonomicka (kapitalove rizene spolecnosti) + mocensko-politicka (kulturni) + uprchlicka
  Kazdy ulet ma sve misto, jen ho spravne zaradit.
  Pokud budete vyzdvihovat jen jeden z aspektu, budete se vzdycky placat na povrchu. To samozrejme vi mainstream a tak akcentuje jen tu uprchliky, tu ekonomiku, tu mravni nedostatecnost, stejne jako tahle mainstreamove unyla debata

  Kdepak. Krize je jen jedna. A souvisí s krizí imperialismu.

 • bergpora • 26. května 2016

  Sio napsal
  A souvisí s krizí imperialismu.

  Takze kdyby imperialismus nebyl v krizi, bylo by vsechno v poradku?

 • bergpora • 26. května 2016

  Tady jste mimochodem narazil na jedno z nejslabsich mist levicove praxe: jakmile ekonomika slape, zacne levice zavirat obe oci a nejenze promine kapitalu kde co, ale zacne s nim spolupracovat.
  V sirsim slova smyslu to plati i pro obcany zapadnich zemi: kdyz imperialismus funguje na cizim uzemi, neni zase tak zly, jak se o nem rika.
  Po celou dobu naseho socialismu spousta spokojene zijicich lidi byla prez verejne deklarovany internacionalismus faktickymi rasisty (vtipy na cernochy, chovani k Vietnamcum atd.) a stranila imperialismu, pokud byl na jejich strane…takze si nejsem jisty, jak to s tim iperialismem pro levici a jeji volice vlastne je. Obavam se, ze pokud jim prokazete jeho krizi, jedine prani ktere budou mit bude, aby zase nejak normalne fungoval :-)

 • Béda • 27. května 2016

  Multi kulti není záležitost od 60 let minulého století,ale minimálně už sto let,kdy si koloniální mocnosti tahali obyvatele svých kolonií ve velkém domů jako levnou pracovní sílu-a trošku jim to přerostlo přes hlavu..Další aspekt takového prototypu multi kulti jsou třeba USA a Austrálie, kde jsou přistěhovalci ze všech koutů světa. USA po válce vnutily svoje vidění světa svojí půlce Evropy … Natahaly si migranty dobrovolně během x generací,zatímco země východního bloku touto zhoubou vůbec nebyly zasaženy,tudíž nechápu,co má multikulti společného s komunizmem nebo Marxem? Kdyby tomu tak bylo, tak první, co by tímto multikulturalismem bylo zasaženo by byla půlka světa,která se v Marxově učení viděla a žila tím. Nebo ne? Tudíž mě to celý připadne tak,že se západní „elity“(myslím tím ty uvědomělé) snaží hodit na komunismus něco, s čím nemá absolutně nic společnýho-prostě nenažranej západ se svými kapitalisty si k sobě už x generací tahal svoje otroky z kolonií,ale teď, když je z toho průser,tak to hází na Marxe a pomalu i na Lenina.. Přitom to opět organizují Sorosové a různé podnikatelské skupiny v zájmu velkokapitálu.

 • lomikel • 27. května 2016

  bergpora – je revoluce cil nebo prostredek ? Oboji, zalezi na okolnostech a lidech.

  Vy to tlacite jako profesionalni revolucionar ;), delat revolici pro ten pocit, pro ego, dulezitost nebo jen z nudy, neni dostatecne uzemene.

  Pokud se zactete, a ja verim ze vy jo, do historie revoluciii, tak prinosy na naklady ( s trochou cinismu sem zahrnme i mrtve) je treba peclive vazit a sledovat jejich distibuci po spolecenskych skupinach ( trida je az moc siroky pojem).

  Revoluce jako kazdy projekt, vyzaduje, alespon u koncepcnich kadru, jasnou rozvahu co, jak a proc chteji menit. Uvaha ze po rozruseni systemu dojde k jeho samo regulaci na vyssi spolecenske prospesnosti ( byt i jen vazene pres masivnost te ktere spolecenske skupiny) je naivni az debilni. Proto take revolucionare ktery nejsou toto schopni reflektovat a srozumitelne presentovat zarazuji do uzitecnich idiotu. Ano, je mozne ze to jen rici nechteji vedomi si zasadnich disproporci mezi ideologii kterou hlasaji, tim co delaji a jejich motivy, pak patri do kategorie k*r*v*y.

  Nebojte se a vrhnete sem svou ideu, ktrou citim mezi radky, co presne nam neomarxisticka revoluce v Evrope prinese ;).

  Takze uvaha zda opravit ci zcela rozbyt dum a postavit vedle novy/ci jen stan, je zcela validni. Dvakrat mer, jednou rez, a kdyz rerez tak neprestavej, bych to tak shrnul :). Tim chci rici ze neni uplne mozne soudit schopnost lidi v druhe fazi podle toho jak rozvazne vystupuji ve fazi prvni.

  Tim odpovidam i Siovi na „A co myslíte, je možné dosáhnout dostatečných změn parlamentní cestou skrze systém politických stran?“
  – zalezi na situaci a tom jaky ze system ma nastoupit, kdo ma v ruce rizeni procesu atd. Sak vite.

  Btw. jeste k te krizi, zase krize je jak pro koho, muze byt i rizena a planovana, jako ze ta aktualni v EU.

 • lomikel • 27. května 2016

  tak treba tady uz je vymereno a a svinaka chaotika revolucionare uz treba jen rezat a rezat
  http://www.nationalreview.com/article/417997/professor-if-you-read-your-kids-youre-unfairly-disadvantaging-others-katherine-timpf

 • Béda • 27. května 2016

  lomikel napsal

  bergpora – je revoluce cil nebo prostredek ? Oboji, zalezi na okolnostech a lidech.

  Vy to tlacite jako profesionalni revolucionar ;),delat revolici pro ten pocit, pro ego, dulezitost nebo jen z nudy, neni dostatecne uzemene.

  Pokud se zactete, a ja verim ze vy jo, do historie revoluciii, tak prinosy na naklady ( s trochou cinismu sem zahrnme i mrtve) je treba peclive vazit a sledovat jejich distibuci po spolecenskych skupinach ( trida je az moc siroky pojem).

  Revoluce jako kazdy projekt, vyzaduje, alespon u koncepcnich kadru, jasnou rozvahu co, jak a proc chteji menit. Uvaha ze po rozruseni systemu dojde k jeho samo regulaci na vyssi spolecenske prospesnosti ( byt i jen vazene pres masivnost te ktere spolecenske skupiny) je naivni az debilni. Proto take revolucionare ktery nejsou toto schopni reflektovat a srozumitelne presentovat zarazuji do uzitecnich idiotu. Ano, je mozne ze to jen rici nechteji vedomi si zasadnich disproporci mezi ideologii kterou hlasaji, tim co delaji a jejich motivy, pak patri do kategorie k*r*v*y.

  Nebojte se a vrhnete sem svou ideu, ktrou citim mezi radky, co presne nam neomarxisticka revoluce v Evrope prinese ;).

  Takze uvaha zda opravit ci zcela rozbyt dum a postavit vedle novy/ci jen stan, je zcela validni. Dvakrat mer, jednou rez, a kdyz rerez tak neprestavej, bych to tak shrnul :). Tim chci rici ze neni uplne mozne soudit schopnost lidi v druhe fazi podle toho jak rozvazne vystupuji ve fazi prvni.

  Tim odpovidam i Siovi na „A co myslíte, je možné dosáhnout dostatečných změn parlamentní cestou skrze systém politických stran?“
  – zalezi na situaci a tom jaky ze system ma nastoupit, kdo ma v ruce rizeni procesu atd. Sak vite.

  Btw. jeste k te krizi, zase krize je jak pro koho, muze byt i rizena a planovana, jako ze ta aktualni v EU.

  Tak to já mám docela jasno kdo to řídí v kapitalismu. Možná by to nikdo nečekal ale jsou to ti co mají v rukou největší kapitál a možnost tvořit kapitál z ničeho. (Říkejme mu třeba GP anebo Deus ex machina) Vemte jim ten kapitál a tu možnost tvořit jej a můžete vytvořit něco jiného. Ponechtě jim je, dělejte co chcete a za pár „dnů“ vám držitelé velkého kapitálu opět vlezou do baráku komínem a pojede se dál kočárem bílým kolem černých skal. Stejně jak předtím, než jste je vyhodil z baráku (dočasně odstavil od moci).

 • Béda • 27. května 2016

  Jo. A rozhodně procesy v kapitalismu neřídí nějací proletáři anebo levičáci. To je hluboký omyl. Tak jako nezakládali Evropské společenství uhlí a oceli. Když vemu jenom ty poslední. Co by proletáři měli z nacistického převratu na UkraDině, co z islamizace a migrační invaze do Evropy, co mají z protiruských sankcí, co mají ze zavedení fotovoltaické energie do sítě…?

 • lomikel • 27. května 2016

  Beda – souhlas, je maly focus na reseni relne ekomicke/politicke/konceptulani moci mezi revolucionari a je velky na rozesirani pospolitosti lidi kteri zadnou vyznamnou ekonomickou/politickou/konceptualni moc nemaji.

  Ton je podle me varovne, a opet bych rad vedel proc, zatim jen bergpora naznacil ze to je z duvodu ro zvraceni :).

 • lomikel • 27. května 2016

  petr jihlava:

  „Bohužel je ostuda i deficit občanské demokratické levice,že si vyměňujeme názory mezi sebou na webech, jako jsou Outsider Média či Nová republika.“

  jste medikovan ?:)

 • lomikel • 27. května 2016

  http://www.nwoo.org/2016/05/27/byly-rakouske-volby-konzervativnimu-populistovi-ukradeny/

  mluvčí ministerstva vnitra Robert Stein odhalil, že poštovní hlasy byly otevřeny a spočítány v neděli v noci ve čtyřech různých okresech v Carinthii bez přítomnosti oficiálních volebních svědků, což vyvolalo stížnost úřadu prokuratury pro hospodářskou zločinnost a korupci státních úředníků.

  V Linzu se zaregistrovalo 3 580 lidí, aby mohli hlasovat za jiné lidi, to se ale promítlo do 598 procentní volební účasti.

  Takze tak, svoloc jedna Zelena..

 • Alena • 27. května 2016

  poč zelení nebojují proti tomuto svinstvu?
  Halo,halo, pan Stropnický, panBursik a další, kde jste?
  http://www.nwoo.org/2016/05/27/chemtrails-tajna-vojna/

 • lomikel • 27. května 2016

  alena – protoze jim to ridici organ nezadal ..

 • Alena • 27. května 2016

  lomikel napsal

  alena – protoze jim to ridici organ nezadal ..

  někdy si říkám, že naší chybou je, pokud přemýšlíme a nenecháme se tak snadno ovlivnit. Byli bychom šťastnější.
  Koneckonců, robot je české slovo, až toto území bude plné robotů, úkol bude splněn

 • peter. • 27. května 2016

  Alena napsal

  poč zelení nebojují proti tomuto svinstvu?
  Halo,halo, pan Stropnický, panBursik a další, kde jste?
  http://www.nwoo.org/2016/05/27/chemtrails-tajna-vojna/

  Lebo sa mylne domnievate,že ich názov je odvodený od farby lesov,lúk,trávy a stromov.
  Nie je to pravda.Svoj názov odvodzujú od huby ktorá sa volá „muchotrávka zelená“.

 • peter. • 27. května 2016

  peter. napsal
  Lebo sa mylne domnievate,že ich názov je odvodený od farby lesov,lúk,trávy a stromov.
  Nie je to pravda.Svoj názov odvodzujú od huby ktorá sa volá „muchotrávka zelená“.

  Skutoční „zelení“sú títo ľudia.Politicky sa angažujú len v tom prípade,ak ide o ochranu prírody:
  http://www.wolf.sk/

 • bergpora • 27. května 2016

  lomikel napsal
  Nebojte se a vrhnete sem svou ideu, ktrou citim mezi radky, co presne nam neomarxisticka revoluce v Evrope prinese 😉

  No to neni otazka na jinou diskuzi, ale na nekolik jinych diskuzi…podle meho :-)
  Ale kratce: nejdrive je treba vyhmatnout, kdo tvori revolucni strany (tj. kdo chce revoluci a kdo se ji brani).
  Podle meho je zakladnim omylem, ze jde o revoluci levice vs. pravice, osobne jsem presvedcen, ze jsme svedky konzervativni revoluce uvnitr systemove vlastnicke tridy a to takto:
  – na jedne strane stoji trzni jestrabi globalniho typu, jez neciti potrebu se nechat svazat jakymikoliv zakony a „zakony“ (systemovymi dohodami) a jsou pratele „trhu“ (v uvozovkach proto, ze i ad hoc potrebna deformace trhu je pro ne projevem trzni sily). Stat neberou vazne.
  – na druhe strane stoji skupina konzervativnich podnikatelu, take jiz globalniho vyznamu, jejichz primarnim zajmem je vyvarovat se nestability predevsim na odberatelske strane obchodni dohody. Proto jim nejsou proti mysli vyssi dane, ovsem za cenu stabilizace dodavatelsko- odberatelskych a vyrobnich vztahu.
  Ti stat vazne berou a hodlaji ho vyuzit pro „ekonomicko- politicko- obcanskou totalizarizaci“, jez jim ma prinest kyzeny „klid na praci2 a to i za cenu nizsich zisku.

  Vydestiluji- li to nejpodstatnejsi, pak prva skupina pozaduje co nejvyssi zisky dnes a tady (v cemz ji brani stat, ktery chteji rozpustit), druha skupina chce kontinualni a predevsim garantovane zisky dlouhodobe (coz jim ma zajistit totalizovany stat).

  Levice (treba Zeleni) zde nejsou primym (!) ucastnikem procesu, ale pouhym nastrojem druhe skupiny, jez je hodla vyuzit jako politicke zastiteni vznikajici totality, jez ma fungovat v jejich prospech (podnikatelu).
  Z vyse uvedeno i vyplyva, ze nejsme svedky zadne revoluce, ale stretu koncepci rizeni a zpusobu dolovani renty. Jako revoluci to prodavaji Zeleni, protoze nic jineho po ruce nemaji.

 • bergpora • 27. května 2016

  Takze ono jde spise o vnitropodnikovou reorganizaci, vydavanou za revoluci nekoho druheho :-) Proste klasicke smecko, ktere se deje v kazdem podniku (vina se svaluje tady na toho, pak zas tamhle na toho a v pozadi taha manazer za nitky).
  Ovsem…pokud budeme premyslet „u“ Zelenych a „se“ Zelenymi, pak samozrejme vyskoci revolucni tema a rec bude nutne o revoluci….to nas ovsem pote, co jsme odhalili jednotlive aktery deje, nemuze zmast a klidne muzeme cely proces rozdelit na jednotlive casti a bavit se o nich oddelene.

  Motivy, taktika a metody Zelenych, to je take slozitejsi, ale ne neodhalitelne, staci se trochu vcitit do Cohn- Bendita a dalsich a kazdy na jadro jejich chovani a konani prijde sam.
  A k obrazu revoluce patri neoddelitelne i vnejsi nepritel, za ktereho momentalne alternuje chudak Putin…mozna to mysli dobre, mozna je agentem, mozna napul a proto ho hlida Medvedev (to je muj tip)…to ale neni rozhodujici. Rusko ma nesporne drobne uspechy, ale jako celek se pomalu poddava a slabne. Coz je, myslim, presne v sentencich planu druhe „konzervativni“ skupiny, zucastnene na stretu koncepci rizeni.
  Prva skupina by si prala Rusko videt hned zitra rozvalene a zprivatizovane, zatimco druhe skupine staci pomalu utahovat srouby a prubezne pilovat rizeni a opatrne odstranovat nepredvidatelne vznikle chyby v procesu :-)

 • lomikel • 27. května 2016

  bergpora – nesklamal jste me. dekuji, podnetne.

  Podle Vas tedy nema levice (nebo jen Zeleni ?)pristup k zdrojum na uroven kontroli/optimalizace procesu ve spolecnosti, nemluve o koncipovani techto procesu. V tom se shodneme.

  Myslite si ze je toho levice vedoma a soustreduje se na preziti tim ze nebude narusovat ty procesy ktere by z ni udelali terc (KSCM) a pripadne i kooperuje za jidasky gros ( vasi Zeleni) ?

  Jak do toho zapada podpora migrace a multikulty, je to dusledek zavyslosti levice na toleranci ricicich struktur kdy prijima ukoly, nebo je nejake konkretnejsi predstava ze skrze rozklad spolecnosti budou rozlozeny i vyse zminene ridic struktury a tim levice „odemcena“ ? Tady se stale snazim zachovat levici jako myslitelnou jinak nez ke splachnuti do zachodu, prot se ptam.

  Dekuji

 • Alena • 27. května 2016

  peter. napsal
  Skutoční „zelení“sú títo ľudia.Politicky sa angažujú len v tom prípade,ak ide o ochranu prírody:
  http://www.wolf.sk/

  díky , pane peter, uložila jsem si do oblíbených

 • Morybundus • 27. května 2016

  http://blisty.cz/art/82424.html
  Doporučuji k přečtení a zamyšlení se nad tím, kam vede podpora ideologií nacionální pravice.
  Pozor (pro některé), nepíše to Čulík, ale Polák Oryński!

 • bergpora • 27. května 2016

  lomikel napsal
  Tady se stale snazim zachovat levici jako myslitelnou jinak nez ke splachnuti do zachodu

  To ja taky… :-)
  Tohle je na odpoledne nejake slozite tema…
  Ty vase otazky vedou presne k cili, ale nejsem si jist, jestli mam na nejakou uspokojujici odpoved…takze tegeraficky.

  „Levice nema pristup k zdrojum na uroven kontroly?“
  podle meho nema a pokud, pak jen s hlasem poradnim. jednou za cas, ve vypjatych chvilich si k ni prijdou pro radu a zato ji daji penize.

  „Myslite si ze je toho levice vedoma a soustreduje se na preziti tim ze nebude narusovat ty procesy ktere by z ni udelali terc (KSCM) a pripadne i kooperuje za jidasky gros ( vasi Zeleni) ?“
  Podle meho to vnima intutitivne a to na mocenske urovni, kdy podprahove citi (nekteri samozrejme i vedi), ze stoji proti protivnikovi, na ktereho nema. Kdyz prijde na nejhorsi, levicovou demonstraci rozprasi, coz by nebylo tak hrozne jako to, ze zaroven vycisli vzniklou skodu a na vudce demonstrace posle exemplarne exekutora a zlikviduje mu existenci. To je myslim ten generelni strasak o kterem vsichni vedi a vsichni se ho obavaji, proto to nezenou na ostri noze, anebo do ulic.

  „nebo je nejake konkretnejsi predstava ze skrze rozklad spolecnosti budou rozlozeny“
  Podle meho je levice naprosto v uzkych, temer v koncich a nevi, co ma delat a jedine, co se jeji radikalnejsi casti nabizi, je rozklad spolecnosti a to bez planu, jak dale. Podle mne spolehaji na sveho kapitaloveho partnera (opravnene), ze to uz nejak zaridi, protoze kapitalu jde svym zpusobem take o vsechno.
  V zasade si myslim, ze levica ma hotovo, a je donucena spolupracovat, tj. chovat se oportunne a jedine (jak pisi vyse) co ji vubec zbyva jsou uprchlici…na zadnem jinem poli se nechta ani nahodou, to je jeji jedina sance. Rozlozit spolecnost v nadeji, ze se snad pro ni neco urodi. V podstate to podle me delaji dobre :-)

 • PPK • 27. května 2016

  bergpora napsal
  Podle meho je levice naprosto v uzkych, temer v koncich a nevi, co ma delat a jedine, co se jeji radikalnejsi casti nabizi, je rozklad spolecnosti a to bez planu, jak dale. Podle mne spolehaji na sveho kapitaloveho partnera (opravnene), ze to uz nejak zaridi, protoze kapitalu jde svym zpusobem take o vsechno.

  … přání otcem myšlenky :-)

 • peter. • 27. května 2016

  lomikel napsal
  strasne keci, jak od Zelenych

  Ja len že Izrael žiadnych imigrantov neprijíma a nedávno prijal zákon v ktorom sa píše,že Izrael je štátom židov a pre židov.

 • lomikel • 27. května 2016

  bergpora – dekuji, ocenuji vas pohled na vec a preciznost formulaci ( tim nerikam ze vse co pisete beru jako dane).

  Myslim ze jste posunul diskusi velmi masivne od temneho brblani starolevicaku a agitek tech novych.

  Dovolim si Vas pohled srovant s Duginem a jeho obchazenim liberalizmu z leva i zprava, doufam ze se neurazite :). Tady ho nemaji radi, ja jeho uvahy beru jako inspirativni, takovy substrat/hnojivo k jinemu pohledu ktery muze zpetne projasnit moji nazorovou pozici.

 • lomikel • 27. května 2016

  peter. napsal
  Ja len že Izrael žiadnych imigrantov neprijíma a nedávno prijal zákon v ktorom sa píše,že Izrael je štátom židov a pre židov.

  quod liked iovi non liked bovi

  ale ted se citim vycerpan, po marxismu a nove levici :), abych oteviral tema globalni kolektivni strategie zidu ( tech kdo se povazuji a sympatizantu) a dopadu teto strategie na soucasnou evropu.

 • bergpora • 27. května 2016

  lomikel napsal
  tim nerikam ze vse co pisete beru jako dane

  ja take ne, ani u sebe :-) spolecnost je zivy utvar a neustale se v ni neco meni, nicmene na zakladnich vychodiscich a rozvrzeni sil se myslim shodneme, coz je dulezite, u nich je totiz zmena dlouhodoba a jejich pozice se daji zachytit pomerne dobre i na delsi dobu.
  Jinak diky a napodobne…ono i kdyz pred sebou mame humanitni predmet, tak, ac je to k nevire, i zde je treba byt dusledny, predevsim v odhalovani jeho jednotlivych komponent a jeho motivaci. Precizni, jako v technickych oborech, tu byt nemusite a ani nemuzete, ale duslednost myslim staci.

 • Alena • 27. května 2016

  levice a pravice jsou spojené nádoby, jedna bez druhé nemůže žít.
  Pokud je tedy levice v krizi, stejně je na tom i pravice. Nejsem teoretický odborník, tak to cítím.

 • Béda • 27. května 2016

  Bergpora, lomikel,

  no kluci hlavně že jste se shodli na tom, že neo“marxisti“ tzv. neo“levice“ (jak tomu někteří nadávají) jsou pouze užiteční idioti velkokapitálu (někteří mluví o GP). Chvilku vám to sice trvalo (tady už to všichni dávno vědí) ale i to je docela pokrok.

 • bergpora • 27. května 2016

  Béda napsal
  jsou pouze užiteční idioti velkokapitálu

  Jaka levice na evropske scene vubec pusobi? Podle meho jde zhruba o 2 skupiny, rozpadajici se na dalsi 2 podskupiny:

  – levice tradicni
  – revolucni, marxisticka (KSCM)
  – evolucni odborova (CSSD)
  – levice moderni, mlada
  – enviromentalni (Zeleni)
  – elektronicko- anarchisticka (Pirati)

  Kdo z nich ma volebni (politicky, mocensky) uspech? jen ty skupiny, ktere „kolaboruji“. Nic jineho jim totiz nezbyva a tak to, dle meho, delaji dobre, v ramci moznosti. Nad CSSD visi otaznik, protoze jeji zpronevereni se idealum je jiz okate, ale zas treba v Nemecku na tom spatne nejsou. Pri temer shodnem programu a i politickych krocich tedy zalezi i na zemi, kde ktera strana pusobi.
  Nahore pisi „zhruba“, protoze treba v Mediteranii pusobi hodne drobnych bloku, ktere jsou ale treba i vlivne, ale v tech se nevyznam:
  https://www.euroskop.cz/8649/sekce/konfederativni-frakce-spojenych-evropskych-levych-a-evropska-levice/

  Na tradicni revolucni strany moc sazet nelze, protoze jim chybi volicsky potencial- vetsina jejich obcanu totiz kolaboruje s rezimem a je zavisla na jeho vydobytcich, ackoliv proces jejich ziskavani neodpovida jejich vlastni politicke ideologii.
  Jako priklad z meho okoli uvedu celozivotniho zaryteho komunistu, byvaleho vojaka z povolani, ktery provadi manipulace se svymi nemovitostmi a snazi se vyhnout danim jak to jde. Zaroven nemovitosti pronajima a dre najemniky co to jde, vyhazuje je na hodinu, neplni dojednana ustanoveni ustni smlouvy (byt ze zakona je povinen ji uzavrit pisemne, cemuz se samozrejme vyhyba jak cert krizi).
  To je pravda extremni priklad, ale prave proto jako priklad dobry. Zbytek kolaboruje v malem, hlavne na konzumu, dovolenych atd., kterezto pozitky si nejen nenecha ujit za zadnou cenu, ony dokonce tvori hodnotovou pater jeho existence.

 • lomikel • 27. května 2016

  Beda – poezie, nebo dabel, se skryva v detailech :)

 • bergpora • 27. května 2016

  Nahore naskakaly spatne radky, atk to oznacim pismeny:

  1) levice tradicni
  a. revolucni, marxisticka (KSCM)
  b. evolucni odborova (CSSD)
  2) levice moderni, mlada
  a. enviromentalni (Zeleni)
  b. elektronicko- anarchisticka (Pirati)

 • Sio • 27. května 2016

  bergpora napsal
  imperi

  Imperialismus generuje krize už ze své podstaty. Tudíž v pořádku by to bylo jen tehdy, kdyby imperialismus nebyl jako takový.

 • Béda • 27. května 2016

  b. evolucni odborova (CSSD) – podpora nacismu, imperiálních válek, oligarchie, umírněná podpora TTIP
  2) levice moderni, mlada – co to je, v čem je její levicovost? Neznám
  a. enviromentalni (Zeleni) – v čeme je levicovost těchto ekobyznysmanů? Snad v tom že hází vidle mezi sjednocení nespokojených a ožebračovaných?
  b. elektronicko- anarchisticka (Pirati) – to nemá s levicí nic společného. Jejich program je pravicový

 • Sio • 27. května 2016

  bergpora napsal
  imperi

  Jen jste si můj příspěvek vyložil po svém. Imperialismus je v krizi stále a to, čemu říkáme krize generuje sám, jelikož to přináší zisky. Lidi se nezajímají a nerozumějí podstatě ani jí nechtějí rozumět, tedy mám na mysli většinu. Navíc imperialismus národy euroatlantické oblasti korumpuje, aby měl „doma“ klid. Ne, že by neměl z nás zisky, ale pustí více drobků, než v Asii, Africe nebo Jižní Americe. Tam ožebračuje bezostyšně a naplno.

 • Sio • 27. května 2016

  Morybundus napsal

  http://blisty.cz/art/82424.html
  Doporučuji k přečtení a zamyšlení se nad tím, kam vede podpora ideologií nacionální pravice.
  Pozor (pro některé), nepíše to Čulík, ale Polák Oryński!

  To je známý sluníčkář a rusofob.

 • Sio • 27. května 2016

  bergpora napsal

  Nahore naskakaly spatne radky, atk to oznacim pismeny:

  1) levice tradicni
  a. revolucni, marxisticka (KSCM)
  b. evolucni odborova (CSSD)
  2) levice moderni, mlada
  a. enviromentalni (Zeleni)
  b. elektronicko- anarchisticka (Pirati)

  Z toho pro mě jasně plyne, že moderní levice není levice. Stará se o všechno možné, jen ne o lidi.

 • Béda • 27. května 2016

  Sio napsal
  To je známý sluníčkář a rusofob.

  Nevím nad čím ten cvrček medituje. Nic takového by nebylo bez uměle vytvořeného problému migrace:
  1/ imperialistickými válkami v režii USA a jejich NATO pucfleka. NATO pucflek je kuriozní výtvor, kdy si musíme draze platit toho, kdo vytváří nebezpečí (bezpečnostní rizika a pomáhá tvořit zdroje které zničí národ a stát) a vůbec nic nedělá pro obranu. Až tam jsme došli s obranou země.
  2/ bez umělého otevření Merkelovské náruče a vstřícného postoje Adolfa Erdogana, kterého po desetiletí tlačí USA do lůna svého evropského konkurenta.

  Nacionalismus je logická odezva na sebevražednou cíleně vyvolanou islamizaci Evropy, která zruinuje jak koncept národního státum tak koncept sociálního státu, zavede chaos a skrze něj prosazení fašistické korporátní totality (NWO, TTIP)

 • Béda • 27. května 2016

  Pro mě je otázka: Proč ČSSD vydávající se za levici tvrdě a nekompromisně neodmítá islamizaci (když je jasné že to utopí sociální stát, a pracovní právo) , ukrajinský nacismus, imperiální války Západu.

 • bergpora • 27. května 2016

  Béda napsal
  Proč ČSSD vydávající se za levici tvrdě a nekompromisně neodmítá islamizaci

  Je vubec otazka, jaka temata jsou dneska levicova, jestli jen ta tradicni, zamestnanecka a socialni, anebo jestli lze v postoji (volbe) ned tematem uprchliku, LGTB ci zivotniho prostredi take spatrovat pravo- leve deleni.
  Anebo je levice jen konzervativni a vsechna aktualni temata, netykajici se socialna (a dalsich) jiz nelze povazovat za levicova?
  Podle meho je kazda moderna (ta moderna, modernisticke hnuti) levicova, protoze v sobe obsahuje prvek protisystemove revolty, ale to je jen muj nazor.
  Za modernu povazuji hnuti, ktere je presvedceno, ze stavajici problemy neni mozno resit stavajicimi metodami (to mam odnekud z netu, od jakehosi anglickeho kuturologa :-) , ale jako hruba definice mi to prijde dobre.

 • Sio • 27. května 2016

  bergpora napsal
  Je vubec otazka, jaka temata jsou dneska levicova, jestli jen ta tradicni, zamestnanecka a socialni, anebo jestli lze v postoji (volbe) ned tematem uprchliku, LGTB ci zivotniho prostredi take spatrovat pravo- leve deleni.
  Anebo je levice jen konzervativni a vsechna aktualni temata, netykajici se socialna (a dalsich) jiz nelze povazovat za levicova?
  Podle meho je kazda moderna (ta moderna, modernisticke hnuti) levicova, protoze v sobe obsahuje prvek protisystemove revolty, ale to je jen muj nazor.
  Za modernu povazuji hnuti, ktere je presvedceno, ze stavajici problemy neni mozno resit stavajicimi metodami (to mam odnekud z netu, od jakehosi anglickeho kuturologa , ale jako hruba definice mi to prijde dobre.

  Dost hloupé na to, aby se mi to chtělo vyvracet. A tak tento problém řeším nestandardně. Posílám vás s tím do hodně temnýných a nevonících krajin. Pro vás jsem tedy autentický moderní levičák.

 • bergpora • 27. května 2016

  Podstata meho prispevku je otazka, nasleduje osobni mineni jako odpoved na ni…co mi chcete vyvracet? Otazku, anebo muj soukromy nazor?
  Jinak opravdu nevim co jste a ani me to zas moc nezajima.
  Presto mne muj prispevek nahore prijde docela chytry, protoze naznacene je delici carou soucasnych zmatku: co je jeste levice a co uz ne?
  Pokud deleni nad LGTB, uprchliky ci enviromentem neni pravo/ leve, pak vznika opet otazka, jak to nazvat, kam to zaradit? Vznikl nejaky novy, v dejinach neznamy politicky proud, vymykajici se doposavad znamym politickym poradkum? Jedine co by o nem bylo jasne, ze neni univerzalisticke, protoze ne vsichni na svete jsou homosexualnimi uprchliky se zajmem o prirodu.

 • PPK • 27. května 2016

  bergpora napsal
  Na tradicni revolucni strany moc sazet nelze, protoze jim chybi volicsky potencial- vetsina jejich obcanu totiz kolaboruje s rezimem a je zavisla na jeho vydobytcich, ackoliv proces jejich ziskavani neodpovida jejich vlastni politicke ideologii.
  Jako priklad z meho okoli uvedu celozivotniho zaryteho komunistu, byvaleho vojaka z povolani, ktery provadi manipulace se svymi nemovitostmi a snazi se vyhnout danim jak to jde. Zaroven nemovitosti pronajima a dre najemniky co to jde, vyhazuje je na hodinu, neplni dojednana ustanoveni ustni smlouvy (byt ze zakona je povinen ji uzavrit pisemne, cemuz se samozrejme vyhyba jak cert krizi).

  bergporo, bergporo, již jednou jsem Vás upozornil na Vaši mylnou klasifikaci motivů jednání lidí v souvislosti s politickým režimem, v němž oni musí žít. Nevím, zda to je nezkušenost mládí, či Vaše sebeprojekce, ale znovu musím konstatovat, že trpíte nesprávnou představou politické „důstojnosti“ (svidomosti)v tom smyslu, že mít nějaký politický názor je totéž, jako být dogmatickým fanatikem toho světonázoru bez ohledu na vše ostatní.
  Ale nevadí, rád Vám to vysvětlím ještě jednou: Pokud je někdo přesvědčen, že se nachází v politickém třídním boji, byť i jen ve svém soukromém, pak od něj neočekávejte vždy jen zásadně čestné chování unylé žákyně dívčího pensionátu – a to za všech okolností. On totiž účel světí prostředky a když Vám někdo dá ránu do zubů, tak mu asi těžko budete následně a jen slovně vysvětlovat etiku podle Gutha-Jarkovského, víte?
  Takže: Tak jako středověcí církevníci klidně využívali tehdejší jejich Systém a zcela účelově a prostředky ohně toho Systému vraždili své mistry Jeronýmy a Jany Husy bez obav z pekla, jehož existenci hlásali, tak i ten Váš celoživotní zarytý komunista a bývalý voják z povolání jen chápe a využívá Systém kapitalismu v jeho soukromém třídním boji a řeší věci právě též prostředky toho Systému v němž on právě sám je.
  No uznejte, jak můžete vyloučit, že on vůbec neví, že fanatických idealistů a dokichotských hrdinů jsou už dávno plné hřbitovy? Jak můžete vyloučit, že on právě se svými nájemníky nejedná stylem „chtěli jste kapitalismus, tak já vám ho dám“?
  Ostatně, kdyby Lenin nebyl pragmatik, nikdy by ani on tu svou revoluci v Rusku 1917 nevyhrál. Nebuďte proto naivka, pane bergporo, a zejména – myslete více tou horní částí svého těla!

 • bergpora • 27. května 2016

  „…ten Váš celoživotní zarytý komunista a bývalý voják z povolání jen chápe a využívá Systém kapitalismu v jeho soukromém třídním boji… (tim zpusobem, ze se chova jako kapitalista- vlozka bergpory)“

  Ted jste mne dostal, PPK, tady na to opravdu nevim, co odpovedet.
  Jedine mne napada otazka: Co asi takovy clovek rika soudruhum ve strane? Ze je nejvyssi cas, aby ho znarodnili? Anebo jim radi, aby zacali vsichni podnikat s tim, ze po revoluci se na svych byvalych majetcich navzajem ustanovi narodnimi spravci?
  Kdo muze tohle, vyjma 12% zmatencu, volit?

 • Sio • 27. května 2016

  bergpora napsal

  Podstata meho prispevku je otazka, nasleduje osobni mineni jako odpoved na ni…co mi chcete vyvracet? Otazku, anebo muj soukromy nazor?
  Jinak opravdu nevim co jste a ani me to zas moc nezajima.
  Presto mne muj prispevek nahore prijde docela chytry, protoze naznacene je delici carou soucasnych zmatku: co je jeste levice a co uz ne?
  Pokud deleni nad LGTB, uprchliky ci enviromentem neni pravo/ leve, pak vznika opet otazka, jak to nazvat, kam to zaradit? Vznikl nejaky novy, v dejinach neznamy politicky proud, vymykajici se doposavad znamym politickym poradkum? Jedine co by o nem bylo jasne, ze neni univerzalisticke, protoze ne vsichni na svete jsou homosexualnimi uprchliky se zajmem o prirodu.

  Je to prosté. Levice – pravice má jedinou dělící čáru. Třídní. Jsou tu ti, kteří jsou oním slovutným 1% vykořisťováni nebo jinak ničeni a pak jsou tu ti, kteří z existence onoho 1% těží nebo k němu rovnou patří. Pokud použiji Kellerovo dělení, ti, kteří těží z existence systému, ve kterém existují diskrétní a servisní elity, a bojují o jeho zachování, patří k pravici. Sami mohou být klidně součástí vyšších nebo nižších středních tříd. Jde o to, k čemu se hlásí.
  Naopak ti, kteří se tento systém snaží změnit nebo rovnou zlikvidovat patří k levici. Vyznačují se tím, že chtějí likvidovat třídy nebo alespoň snížit rozdíly mezi nimi, ovšem zásadně jsou v opozici vůči onomu 1% a jejich přisluhovačům. A opět, k levici mohou patřit i příslušníci středních tříd vzácně i elit, nejen příslušníci nižších tříd.
  Třídy jsou definovány podle přísně ekonomického hlediska, a to z toho důvodu, že ve sporu levice-pravice jde o sociální postavení lidí. Ochránci LGTB , či multikulti nebo zelení nemají jednoznačně vymezený postoj k třídám, tedy mluvit o nich jako o levici nebo pravici je nesmysl a matení pojmů. Velmi se to hodí pravici, protože zmatení a rozdělení levičáků jí velmi pomáhá. Jsou tedy zastánci LGTB , či multikulti nebo zelení buď užitečnými idioty pravice anebo rovnou pravičáci v převleku za levičáky.

 • Béda • 27. května 2016

  Sio napsal
  Je to prosté. Levice – pravice má jedinou dělící čáru. Třídní. Jsou tu ti, kteří jsou oním slovutným 1% vykořisťováni nebo jinak ničeni a pak jsou tu ti, kteří z existence onoho 1% těží nebo k němu rovnou patří. Pokud použiji Kellerovo dělení, ti, kteří těží z existence systému, ve kterém existují diskrétní a servisní elity, a bojují o jeho zachování, patří k pravici. Sami mohou být klidně součástí vyšších nebo nižších středních tříd. Jde o to, k čemu se hlásí.
  Naopak ti, kteří se tento systém snaží změnit nebo rovnou zlikvidovat patří k levici. Vyznačují se tím, že chtějí likvidovat třídy nebo alespoň snížit rozdíly mezi nimi, ovšem zásadně jsou v opozici vůči onomu 1% a jejich přisluhovačům. A opět, k levici mohou patřit i příslušníci středních tříd vzácně i elit, nejen příslušníci nižších tříd.
  Třídy jsou definovány podle přísně ekonomického hlediska, a to z toho důvodu, že ve sporu levice-pravice jde o sociální postavení lidí. Ochránci LGTB , či multikulti nebo zelení nemají jednoznačně vymezený postoj k třídám, tedy mluvit o nich jako o levici nebo pravici je nesmysl a matení pojmů. Velmi se to hodí pravici, protože zmatení a rozdělení levičáků jí velmi pomáhá. Jsou tedy zastánci LGTB , či multikulti nebo zelení buď užitečnými idioty pravice anebo rovnou pravičáci v převleku za levičáky.

  Přesně tak.

 • Béda • 27. května 2016

  http://www.hlavnespravy.sk/blamaz-pre-merkelovu-zapadne-mocnosti-odmietaju-prijat-utecencov/786733

  Prehra pre kancelárku Angelu Merkelovú: USA, Japonsko a Kanada odmietli prijať utečencov. Finančná pomoc bola tiež vylúčená. O vojne ako najdôležitejšej príčine vlne utečencov ani nebolo diskutované…

  (A tak je to správné, tak to má být.)

 • bergpora • 27. května 2016

  Sio napsal
  Jsou tedy zastánci LGTB , či multikulti nebo zelení buď užitečnými idioty pravice anebo rovnou pravičáci v převleku za levičáky.

  Takze i komuniste, hlasujici v evropskem parlamentu pro LGTB jsou uzitecni idioti pravice?
  Evropský parlament schválil v poměru 394:176:72 návrh zprávy Lunacekové
  „Plán proti homofobii a diskriminaci na základě sexuální orientace a genderové identity“.
  http://www.fatym.com/view.php?cisloclanku=2014020057
  Pro hlasovali: Zuzana Brzobohatá, Andrea Češková, Richard Falbr, Věra Flasarová, Jaromír Kohlíček, Jiří Maštálka, Vojtěch Mynář, Pavel Poc, Miloslav Ransdorf, Libor Rouček a Olga Sehnalová.
  Proti byl 2x poslanec KDU a 1x z ODS.

  Jinak se s tim tridnim delenim da teoreticky souhlasit, problem urcite vystane v pripade urovne a jednoty tridniho vedomi.

 • Sio • 27. května 2016

  bergpora napsal
  Takze i komuniste, hlasujici v evropskem parlamentu pro LGTB jsou uzitecni idioti pravice?
  Evropský parlament schválil v poměru 394:176:72 návrh zprávy Lunacekové
  „Plán proti homofobii a diskriminaci na základě sexuální orientace a genderové identity“.
  http://www.fatym.com/view.php?cisloclanku=2014020057
  Pro hlasovali: Zuzana Brzobohatá, Andrea Češková, Richard Falbr, Věra Flasarová, Jaromír Kohlíček, Jiří Maštálka, Vojtěch Mynář, Pavel Poc, Miloslav Ransdorf, Libor Rouček a Olga Sehnalová.
  Proti byl 2x poslanec KDU a 1x z ODS.

  Jinak se s tim tridnim delenim da teoreticky souhlasit, problem urcite vystane v pripade urovne a jednoty tridniho vedomi.

  O současných komunistech, pokud je myšleno KSČM, mám dost pochybností. To, že jsem zde vyzdvihl třídní hledisko neznamená, že mám na mysli dělení na třídy z 19. a první poloviny 20. století tak, jak bylo naznačeno Marxem, Leninem a Stalinem. Od té doby se mnohé změnilo, je zapotřebí nových analýz, já jsem jen naznačil, kudy by se dělení mohlo ubírat s využitím Kellerových prací. V tom je právě potřeba novosti.
  Co se týče toho zákona, jistě je možno nějak chránit menšiny. Ale není to potřeba přenášet do politiky a vyúsťovat to do podivné politické korektnosti, která se zvrhla v měkkou (o to účinnější a nebezpečnější) cenzuru.
  Komunisté v europarlamentu se stávají bohatými lidmi, pokud se svých příjmů nevzdávají ve prospěch idejí. Tudíž se třídně posunují jinam a pokud začnou systém obhajovat, stavají se z nich podle třídních kritérií pravičáci. Komunisté jsou už jen podle nálepky.

 • Béda • 28. května 2016

  Mrkněte na to video v závěru odkazu: http://medzicas.sk/ten-pocit-ked-raketovym-inzinierom-chyba-vyhovujuce-pracovne-prostredie/

 • Sio • 28. května 2016

  Béda napsal

  Mrkněte na to video v závěru odkazu: http://medzicas.sk/ten-pocit-ked-raketovym-inzinierom-chyba-vyhovujuce-pracovne-prostredie/

  Dopadne to tak, jak to prognózuje Klára Samková. Vydržte do konce i když kvalita zvuku je nižší.
  http://en.europenews.dk/Should-we-fear-Islam-This-Czech-lawyer-says-We-should-fight-against-Islam-and-beat-it-132413.html

 • PPK • 28. května 2016

  bergpora napsal

  „…ten Váš celoživotní zarytý komunista a bývalý voják z povolání jen chápe a využívá Systém kapitalismu v jeho soukromém třídním boji… (tim zpusobem, ze se chova jako kapitalista- vlozka bergpory)“

  Ted jste mne dostal, PPK, tady na to opravdu nevim, co odpovedet.
  Jedine mne napada otazka: Co asi takovy clovek rika soudruhum ve strane? Ze je nejvyssi cas, aby ho znarodnili? Anebo jim radi, aby zacali vsichni podnikat s tim, ze po revoluci se na svych byvalych majetcich navzajem ustanovi narodnimi spravci?
  Kdo muze tohle, vyjma 12% zmatencu, volit?

  Mýlíte se, nezúčastňuji se diskusí proto, abych někoho „dostal“ nebo to někomu „nandal“. V diskusi pro mne osobně nejde o nic víc, než pouze o porovnávání logiky a správnosti informací, které si lidé vzájemně sdělují.
  Pokud jde o Vaši akcentaci, význam a vztah slov „majetek“ a „znárodnění“ versus „zesoukromničení“ (privatizace) vidím, že VLASTNICTVÍ je pro Vás velmi citlivé téma. Pro mne ne, pokud je to vlastnictví majetku uživatelsky nadbytečného. Já totiž vím, že si žádný nashromážděný majetek do hrobu nevezmu.
  Takže, co myslíte, co bude lepší? To, že tu např. jednoho dne zůstane také i po Vás nějaké dílo Vaší práce, anebo že tu po Vás zůstane jen nějaký velký majetek, který Vaší smrtí okamžitě ztratí identitu majetku Vašeho a bude-li si to nový vlastník či dědic přát, tak i identita Vaše tím může být okamžitě zapomenuta?
  A ještě něco – Vaše zmínka ohledně národních správců – pokud jste je osobně zažil a znáte to z praxe života, tak napište jak a proč existovali. Já jsem tu dobu zažil a rád si to porovnám s Vašimi zkušenostmi.

 • bergpora • 28. května 2016

  Vychazim z vaseho tvrzeni, ze komunista, premenivsi se v kapitalistu, tak cini z duvodu tridniho boje.
  Nezlobte se, ale to je pro mne nonsens a nejsem tuhle myslenku schopen dale rozvadet, a to ani na vedlejsim tematu narodnich spravcu.

 • PPK • 28. května 2016

  bergpora napsal

  Vychazim z vaseho tvrzeni, ze komunista, premenivsi se v kapitalistu, tak cini z duvodu tridniho boje.
  Nezlobte se, ale to je pro mne nonsens a nejsem tuhle myslenku schopen dale rozvadet, a to ani na vedlejsim tematu narodnich spravcu.

  Tak dobrá, národního správce ponechme stranou, protože vidím, že to téma je Vám vzdáleno a vraťme se zpět k původní věci = přeměny (podle Vás) komunisty na kapitalistu. Není to žádný nonsens! Čtěte proto prosím, následující řádky ještě pozorněji, než ty předchozí:
  Nikde jsem nenapsal, že ten zmíněný komunista se nepochybně přeměnil v kapitalistu s chutí a jen z vlastní vůle a že to udělal prokazatelně aktivně a iniciativně a zejména – že by ta jeho údajná přeměna vznikla výhradně jen z nějakého třídního důvodu. Jestliže totiž někdo své okolí nějak světonázorově chápe, tak to ještě vůbec neznamená, že výhradně jen jeho třídní vědomí musí za všech okolností řídit všechna jeho rozhodnutí bez ohledu na podmínky, v nichž se nachází.
  Je to podobné, jako kdybyste Vy, pokud by tu nastal politický převrat např. ve směru, který by se Vám nelíbil a nechtěl byste emigrovat, také byste se také musel přizpůsobit.
  Ostatně, v kapitalismu, kde politická zodpovědnost vlád států za ekonomiku klidně může limitovat k nule, to navíc vůbec není těžké, dočasně akceptovat jeho praxi, jak již dokázalo mnoho deprivantsky a rychle převlečených někdejších komunistických funkcionářů např. typu Vladimíra Dlouhého, z něhož je nyní kapitalista/prezidentista průmyslové komory = jeden z „nejkovanějších“ jakoby pravičáků.
  Takže, abyste to snadněji pochopil: To je pouze otázka charakteru, víte? Co to tedy znamená? Nic víc, než že to bude jen Vaše svobodné rozhodnutí, budete-li pak toho člověka posuzovat svým pohledem prospěcháře z povahy – anebo očima zásadového idealisty, donuceného okolnostmi dočasně se chovat tak, aby sebe a svou rodinu existenčně neničil jen proto, že si bude hrát na hrdinu svých socialistických ideálů.
  Ostatně, jaké máte Vy sám své mravní a třídní ideály? Pište, rád si to přečtu!

 • lomikel • 30. května 2016

  levicovi fasiste

  http://zvedavec.org/vezkratce/12850/

  Vedoucí německých komunistů prohlásila, že všichni uprchlíci se nemohou vejít do Německa a schytala koláč do obličeje
  29.5.16

  Německo:
  Vedoucí německých komunistů Die Linke, Sahra Wagenknechtová, dostala na zasedání federální strany v Magdeburku koláčem do obličeje.
  Na zasedání vnikli aktivisté Antifa, v rozhazovaných letácích obvinili Wagenknechtovou, že transformuje „populistický hněv lidu“ do politických požadavků stejně jako Alternativa pro Německo a mrštili jí do tváře koláč.
  Wagenknechtová totiž nedávno prohlásila, že všichni uprchlíci se nemohou vejít do Německa.
  Komunistka Wagenknechtová se tak dostala do jedné řady s političkou Alternativy pro Německo, Beatrix von Storchovou, která na zasedání AfD rovněž dostala od aktivistů Antifa koláčem.

 • lomikel • 30. května 2016

  Zelení: EU musí brát mnohem více migrantů z Turecka
  29.5.16

  Německo:
  Předsedkyně Zelených, Göring-Eckardtová, požaduje, aby EU brala z Turecka mnohem více migrantů.
  Vzhledem k tomu, že dohoda s Tureckem by měla být znovu projednána, měla by se EU v nové verzi zavázat k dlouhodobému závazku pravidelného odebírání migrantů.
  Dosavadní dohoda zavázala EU k odběru Syřana z Turecka za každého deportovaného Syřana z Řecka do Turecka – až do počtu 72.000 Syřanů.
  Zatím se takto dostalo do EU několik set lidí.
  Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/05/29/gruene
  Klasifikace: politika

 • Sio • 30. května 2016

  lomikel napsal

  levicovi fasiste

  http://zvedavec.org/vezkratce/12850/

  Vedoucí německých komunistů prohlásila, že všichni uprchlíci se nemohou vejít do Německa a schytala koláč do obličeje
  29.5.16

  Německo:
  Vedoucí německých komunistů Die Linke, Sahra Wagenknechtová, dostala na zasedání federální strany v Magdeburku koláčem do obličeje.
  Na zasedání vnikli aktivisté Antifa, v rozhazovaných letácích obviniliWagenknechtovou, že transformuje „populistický hněv lidu“ do politických požadavků stejně jako Alternativa pro Německo a mrštili jí do tváře koláč.
  Wagenknechtová totiž nedávno prohlásila, že všichni uprchlíci se nemohou vejít do Německa.
  Komunistka Wagenknechtová se tak dostala do jedné řady s političkou Alternativy pro Německo, Beatrix von Storchovou, která na zasedání AfD rovněž dostala od aktivistů Antifa koláčem.

  Do jedné řady s ostatními, realisticky uvažujícími politiky.

 • lomikel • 30. května 2016

  preci jen tam nejaky rozdil je :), mezi novou a starsi levici

 • Béda • 30. května 2016

  No otázka je jestli německá Antifa není užitečným idiotem sociálních inženýrů – fašistů naruby, kteří chtějí násilně islamizovat Evropu. Pokud vím Wagenknechtová, chce pouze zamezit invazi, zarazit nekontrolovanou invazi a infiltraciterorismu a zrušit možnost nedemokratického rozhodování o budoucnosti Německa a Evropy.