Diskuze k článku


 • zamp1 • 11. října 2016

  Jsou dvě základní poučky.
  1. Kdyby volby mohly něco změnit, byly by už dávno zakázány.
  2.Jestliže se předseda vlády chová jako agent cizí mocnosti, je to agent cizí mocnosti.
  Socani byli VŽDY ve službách kapitálu a VŽDY pracující zradili! Z naší nebližší minulosti: opoziční smlouva, OKD, IPB, Paroubek a Topolánek, atd. atd.
  Kromě toho se socani pokouší zničit český národ. Likvidace školství, multi-kulti politika a imigrace zničí národ do 20 -30-ti let. Všechny vládní strany jim v tom ze všech sil pomáhají, včetně komunistů!
  V tomhle systému je volič VŽDY zklamán.
  1. Hned po volbách – jeho strana nevyhrála.
  2. Jestliže jeho strana vyhraje, tak je zklamán po roce vládnutí jeho strany – strana dělá pravý opak toho co slibovala.
  Ještě je mezi námi asi 35% šílenců, kterým nestačilo 25 let „tzv. demokracie“ aby se poučili, pořád chodí volit to „menší zlo“ a za 4 roky jdou zase volit jiné menší zlo a tak pořád dokola! :-)
  Jen ve Svitavách to už asi prokoukli, tam přišla dvě procenta voličů.
  Asi starosta s rodinou. :-)

  • Stan • 12. října 2016

   Odkaz na ty Svitavy?

 • fra • 11. října 2016

  Jak hlásají všichni vyznavači demokracie a jak uvádí Wikipedie: „Volby jsou hlavním mechanismem zastupitelské demokracie, kterým občané vybírají vládnoucí politiky a podílejí se na chodu země.“ Definice je celkem v pořádku a nelze jí nic vytknout, ale to co na jejím základě už několik desetiletí vzniká v pořádku není. Chudák poctivý volič prostuduje programy stran, někoho si vybere a jde s nadějí k volbám. Po volbách zjistí prakticky pravidelně, že volební program který volil nebude naplněn protože k tomu není vůle ve vládnoucí koalici. A tak to běží od voleb k volbám. Ti zvolení kašlou na volební program a nahradí jej programem „hlavně nahrabat pro sebe.“ Kašlou nejen na voliče, kašlou na všechny v celém státě s výjimkou těch od kterých mohou ještě něco získat tj. těch nahoře. Některé voliče to po čase unaví a důsledek je jasný.
  Jako blázen jsem to tam dvacet let házel ČSSD v naději, že se něčeho dočkám. Člověk ví že za dané konstelace nelze čekat moc, ale oni už se nezmohou ani na levicovou rétoriku. Tak neposlouchám zprávy v TV ani rozhlase a k volbám nechodím. Nechodit k volbám je prý špatné říkají. To ano, ale to by musela být opravdová demokracie a ne tato její imitace. Nechávám to naivnímu mládí, to v tom bude žít já už nikoliv. Pokud mě paměť neklame tak vrchní skin před pár lety sliboval, že zřídí státní banku. Státní a soukromé vlastnictví snad i dnes může existovat vedle sebe a konkurovat si. Už jsem se těšil jak tam přesunu těch mých pár peněz. A ono zase nic. Takže já svým hlasem nehodlám ani vytvářet zdání že tyto hochštaplery podporuji. Prosím nenadávejte mně!

 • Admirál • 11. října 2016

  Největší „chucpe“ socialistů bylo, když si do předvolebních letáčků dali, že zabrání privatizaci majetku krajů (zdravotnictví).

  To už takhle zabránili církevním restitucím. Hlavní předvolební tahák.

  Přitom jim stačil ve sněmovně jeden den obstrukcí. Člověk se ptá: Neschopnost či záměr?

  O povolebním „zabraňování“ restitucím s lidovci už ani nemluvím.

 • Aleš • 11. října 2016

  Smutné je, když sociální demokracie se chová asociálněji než hnutí oligarchy Babiše.
  Smutné je, když kvůli vlastním korytům podporují takové zlodějny jako restituce.
  Smutné je, když jediná její alternativa asi ani o voliče nestojí, za to její vedení asi stojí o koryta.
  Ještě smutnější je, když sociální demokracie pohrdá přirozenými koaličními partnery či merdii méně skloňovanými subjekty a blábolí o programových shodách s asociálními fašizujícími subjekty.
  Vrcholem nesvéprávnosti je, když výbor sněmovny pro obranu dělá vše pro ohrožení naší republiky i zbytku světa vojenským konfliktem.
  Ostudou je dlohodobě práce našeho ministerstva zahraničí, Zadolárek bohužel na rozdíl od spacího pytle moc času v práci neprospal, k naší škodě. Kancelář prezidenta republiky ví, že tohle je téma důležité i pro krajskou politiku a ne že ne.
  Líto mi je, že voliči jsou nepoučitelní a mají talent vybírat nejhorší z nejhorších. Sázky, lyže, Liberec, jak se to rýmuje.
  K vzteku je, když největší rétoři kritizující napojení ministra na dotace sami svoje kandidáty usazují na posty rozhodující o rozdělení dotací na krajích.
  Katastrofální je působení médií, když v rámci demokracie a vyváženosti dávají nejvíce času pro prezentaci názorů strany, která skončila až na 9. místě. Radostná zpráva je, že tyhle volby nejsou tolik důležité, zajímavější běží v USA.
  Pobučení z krizového vývoje? Ministryně školství, inkluze je cesta do pekel, neznám pedagoga či občana, kterému se zamlouvá.
  Na otázku integrace cizinců a migrantů nejlépe odpověděl Jan Keller,europoslanec. Jak zde můžeme o něčem takovém jako integraci do společnosti vůbec uvažovat, když je naším zásadním problémem, že naše společnost již je dostatečně desintegrovaná.
  Kdy konečně zrušíte soukromé zdravotní pojišťovny? Kdy nám opravíte silnice?

 • Martin (už bez taky m) • 11. října 2016

  Na Bruntálsku prošel kandidát Komančů do druhého kola proti ANO.
  Bude to zajímavé, disciplína a souboj „chuti“ proti „touhám“.
  Od Krajských voleb nic moc k lepšímu nečekám – dokud I PO Volbách nebudou ti zvolení stát zvolení o názory občanů – na celé funkční období – stejně jako stáli o hlasy voličů před svým zvolením.
  Jsem zvědav, jak se naplní tvrzení ANO o tom, že chtějí kraje bez klientelismu…
  Uvidíme.
  Sny o volbě ideálu zůstávají sny.
  Co poněkud odkráčelo do historie jsou antagonistické ideologie, i když jako propaganda se objevují nové snahy a protikladné zájmy pochopitelně zůstaly.
  Je dobré občas snít, usilovat o naplnění těch pěkných a smysluplných, ohleduplných snů.
  Žijeme ovšem v reálném světě.
  Ve světě který -nakonec- přece jen poněkud ovlivní jak ti kdo k volbám chodí, tak zejména ti co konají i po nich – a nutí státní správu aby fungovala – a působí na politiky aby nepracovali jen pro sebe.
  Pasivní občan snící své sny na pustém ostrově „až do jejich zhmotnění v realitu“ je nesmysl.
  Bez aktivity jsme jen pasivní obětí.
  Tou můžeme být sice tak jako tak, ale proč k tomu přidávat i ten „svůj střípek“ rezignace a pasivity??
  Berme se za svá přání a práva!
  Veřejný prostor je to co chtějí politici zcela ovládnout – stejně jako ostatní vlivové a mocenské skupiny.
  Pokud jej někdo ovládá, není to na věčné časy, život je i možná změna.
  VEŘEJNÝ PROSTOR obklopuje i ukradené hmotné statky – i další h(l)odnoty se nacházejí v něm. Nelze jej zprivatizovat či „ukrást a monopolizovat na věčné časy“. Není zdaleka bezcenný- proč by jinak o něj mocní tolik usilovali?
  Je to nejen PROSTŘEDÍ, Vektor (Trend), může působit jako Umocnina či Faktoriál… Můžeme jej Formovat i DE-formovat, ať „uprostřed“ či „na okraji“ -jsme a budeme vždy jeho součástí.
  Berme se za své – JE I NÁŠ!

 • Alena • 12. října 2016

  myslet si, že oligarcha přijde o své dotace, je naivita. V lepším případě je dá do fondu, v horším se zachová jako ostatní- jeho firmy koupí bílý kůň.( proč k tomu nedošlo už dříve? očividně se jedná o člověka, pro kterého je okázalé hromadění majetku koníčkem). Na krajích z toho bude po dalších volbách velký pláč, když se penězovody a průtokáče definitivně přesunou do těch správných rukou
  Nikdy jsem si nepomyslela, že k umění dělat politiku patří i herecké řemeslo. Po dokonalém výstupu ve sdělovacích prostředcích si v klidu poklábosíme se svými oponenty u pivka. Pokud by naši politici chtěli odstranit zlodějnu, po nástupu nového ministra financí by muselo nutně dojít k vymetení Augiášova chlíva a všechny zlodějny by vyšly na povrch. Nedošlo k tomu, a slovenský politik se aspoň u mne zcela odkopal.
  Nejhorší na tom je, že EET a hlavně kontrolní hlášení slouží především k zmapování konkurentů na trhu.
  Pasivní nevoliči , pokud jim to jejich inteligence dovolí, se jednoho dne probudí a zjistí ,že zde není Česko, či Morava, či Čechie, ale Babišovo.
  Pan Martin má pravdu. Nikdo nás nespasí, žádný vůdce, spasit se musíme sami, a to svou aktivitou a starostí o věci veřejné. Žijeme ve hmotě, a projevit se tak, že jsme důslední a nemilosrdní ke zlodějnám, není hřích.

 • Alena • 12. října 2016

  probíhá příprava na parlamentní volby 2017, ti zloději nechcú pustiť kraje!!
  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/vitezka-jermanova-se-nastvala-ze-ji-babis-obetoval-3159

 • fajt • 12. října 2016

  žijeme v té nejhorší době co mohla českou ovci potkat a žádné další fašistické volby nevolby to nespraví a ani nespasí, ti nahoře mají svůj neotřesitelný mocenský kult smrti a dav dole je neopravitelně bez odvahy a pudu sebezáchovy, lobotomie po staletí prováděná na ovci je více než dokonalá, takže úslužnost těch otrocky nejbystřejších neprodyšně betonuje i jenom náznak pokroku kdekoliv na planetě. ..

 • Gatta • 12. října 2016

  Po delší době skutečná diskuze …

  Re zamp 1 a ostatní nevoliči:
  „Kdyby volby mohly něco změnit, byly by už dávno zakázány.“ – Jistě, něco na tom je. Na druhou stranu, jak říkal kamarád: „Hlavně si to nějak vysvětlit, aby si člověk nepřipadal jako blbec“. Nebo ještě něco horšího …

  Demokracie není žádná „dobromyslný spolek spravelivých“ – demokracie je pouze šance se podílet na moci a tím i na benefitech z toho plynoucích.
  (pozn. – na rozdíl od aristokacií, kde se do této možnosti jedině „musíte narodit“)
  Tedy, kdo nenejde ani těch 20 minut jít hodit papír do kastlíku – ten si zaslouží jen nekecat a makat.

  Re Martin: „Berme se za svá přání a práva! Bez aktivity jsme jen pasivní obětí.“ – souhlas.

  Re fra : – dvacet let? – to tedy máte výdrž …

  Re Admirál: – záměr, lenost, neschopnost, hloupost. Někdo zradí za peníze – někdo z blbosti i zadarmo.

  Re Alena: – krajské volby nejsou důležité až tak pro to, co se udělá lidi, jako pro množství krajských veřejných zakázek.

  Re Aleš – článek:
  Slabá účast ve volbách je nejen projev nefunkčnosti dnešní demokracie, ale i občanské vyspělosti. Omluvenky v této věci nepřijímám … (viz výše)

  Ti co k volbám přišli, tak si od tohoto kroku „něco slibují“ – a to dokonce i za předpokladu, že volí čistě jen protestně. I od té protestní volby si „něco slibují“ – třeba naivně a hloupě – to už je závislé od vyspělosti a rozumu každého jedince.

  A to je i klíč. Pokud je nějaká strana překvapena získanou nízkou preferencí – třeba ČSSD a KSČM – tak je to prosté – lidé ji nevěří, že jim může pomoci a něco pro ně vyřešit. Není pro ně ani nadějí ani řešením. Toť vše …

  Re fajt: Tak jo – dobrá zpráva a ovečky na závěr. Možná by se to mělo vzkoumat i na lidech :-)
  http://hobby.idnes.cz/ovce-jsou-jako-lide-v-davu-jsou-tupe-jako-indi

 • zamp1 • 12. října 2016

  Martin bez m napsal:“Bez aktivity jsme jen pasivní obětí..“
  To platí na 1000%!
  Ale ta aktivita by určitě neměla znamenat, jít jednou za 4 roky k volbám.
  Ti aktivní by měli jít proti těm co jsou agenty cizích mocností a ničí nás a naši zem!
  Jak to dělat – to už je téma k diskusi!

 • Patrick73 • 13. října 2016

  Stan napsal

  Odkaz na ty Svitavy?

  Ve Svitavách jako celku bylo 32%, ale v jejich okrsku č. 18 skutečně přišly volit jen 2,34%, což představuje pouhých 13 voličů z celkem 555, kteří tam bydlí. To by stálo za průzkum, proč tomu tak bylo. Ve zbývajících 17 okrscích Svitav byla účast mezi 27% až 44%.

 • Alena • 13. října 2016

  Gatta napsal
  Re Alena: – krajské volby nejsou důležité až tak pro to, co se udělá lidi, jako pro množství krajských veřejných zakázek

  to ano, ale při potenciálu Babišových podniků se v podstatě státní správa bude privatizovat.
  Jak jsem napsala jinde- např. čelní představitel ANO je ředitel jednoho z podniků agrofertu, je v představenstvu plynárenské a energetické společnosti.
  Dostanou města slevu na elektřinu, nebo spíše se např. elektřina zdraží na úkor škrtů v sociální oblasti?
  Z Česka se stane něco jako knížectví ve feudálním stylu- Babišovo

 • Gatta • 13. října 2016

  Re Alena – v podstatě ano, jen bych řekl, že: „Státní správa se přizpůsobí soukromému sektoru – neboť ten je tvůrcem hodnot a tedy je nutno mu neklást překážky“. A to ani na krajské úrovni. Nakonec – nic nového.
  Tedy takový „hybridní novofeudalismus“ – „demokratická oligarchie“- kombinace státní obálky se soukromým obsahem.
  No, ale když vidím a čtu projevy mnoha našich spoluobčanů – viz třeba to odmítání voleb – tak si říkám, že si nic jiného nezaslouží. Bohužel to postihne nás všechny.

  Myslím, že se snížením vlivu v krajích nastanou ČSSD stranické finančně těžké časy.
  Uvidíme, jak a kdy začnou splácet ovi …

 • Aleš • 13. října 2016

  Volby jsou o důvěře, to je jasné Gatto. Jen nahazuju úhly pohledu, proč může někdo, kdo evidentně má od prostějších lidí dál, vzbuzovat větší důvěru. A narážím pořád na ne nevýznamná procenta těch, kteří to pořád hážou subjektům, jejiž cílem je konečné vyřešení české otázky. Triky s přejmenovávání stran a zakládání nových se starými tvářemi a stejným kapitálem v pozadí…
  http://outsidermedia.cz/za-co-to-politiky-cssd-volici-potrestali-za-zradu/
  Poučí se z toho straníci? Neměl být už dávnou předsedou takový pan Foldyna? Setrvačnost procesů je bohužel velká a zpětná vazba je vždy pokřivena vůlí kapitálu a slabou vůlí rozhodujících.
  S takovou bude nadějí v parlamentních volbách koalice ANO a KSČM a případně SPO-SPD.
  Zajímavostí je, že největší úspěch KDU ve volbách zaznamenal ve Zlínském kraji (jediná bašta pravice na Moravě je dlohodobě Zlín) pan Čunek, který se činy a rétorikou podobá mnohem víc kandidátům SPO-SPD. Nicméně šance, že KDU opustí svou linii tvrdé rusofobie a zastydlého antikomunismu je zatím malá, špičky strany jezdí na rozumy k neokonům, tady v příštích letech se zatím rozumné politiky nedočkáme. Snad někdy v budoucnu.

 • Dolmen • 13. října 2016

  Aleš napsal
  S takovou bude nadějí v parlamentních volbách koalice ANO a KSČM a případně SPO-SPD.

  V příštích parlamentních volbách se KSČM (v případě, že se zásadně nevymění její vedení) propadne do naprosté marginality. Pokud by jí Babiš opravdu přizval do vlády, tak je to její definitivní politická smrt.

 • Gatta • 13. října 2016

  Re Aleš – by jsme si rozuměli – já se s Vámi nepřu.

  Kdysi jsem četl, že dělali výzkum o množství prosázených peněz v loterii v zhledem k hospodářské situaci země. Tuším se jednalo o Brazílii.
  Jednoznačný výsledek: „Čím horší ekonomická situace – tím vyšší obrat loterií“.
  Prostě v zoufalých situacíchzkouší lidé cokoliv.

  To, že se do té zoufalé situace naši občané dostali vlastní hloupostí a vlastní pohodlností – to už je jiná kapitola.

 • Aleš • 13. října 2016

  Alena: Novofeudalismus tady ovšem nezavedl Babiš, on je jedním z desítek tisíc popřevratových zbohatlíků a k moci se dostal až volbami. Využil konexe (úplně stejně jako ostatní) a znalost prostředí z před převratu. To, že dokázal minimalizovat negativní dopad růstu „svého“ bohatství na okolí a u toho růst maximalizovat efektivněji, vyvolává vlnu závisti a samozřejmě vztek u tvůrců rozpadu našeho státu a hlavně jejich loutkovodičů. Chtěli, aby kapitál spadl do klína zdarma cizákům…To se v tomto případě nestalo. Proto tolik povyku.
  Rád budu naslouchat vašim argumentům kritickým. Živnostníci jsou po zemědělcích našim druhým takřka klíčovým (použiju dnes oblíbené slovo) resortem pro život našich obcí a měst. Když nebudou oni, ani sebelepší dopravní síť či špičkoví lékaři na každém kroku v nich neudrží život a vzniknou tu města duchů, kde bude upadat i spolková činnost, budou se zavírat školy, farář dojede jednou za měsíc. Ono pak ubude i cestovního ruchu a zisku z něj, lidé budou unavenější, otrávenější, nemocnější… A stav regionů se projeví v kondici státu…
  Jde o to, aby mzda za slušně odvedenou práci každému poskytla možnost důstojného a smysluplného života. Sepište rizika a nedostatky zavádění EET a můžeme konfrontovat s možnými pozitivními dopady a třeba někoho napadne systém funkčnější. U nás ve 4 tisícové obci zavřeli lékárnu a to žádná EET ještě není…

 • Martin (už bez taky m) • 13. října 2016

  KSČM je dnes jednou ze stran sbírající tzv. protestní hlasy.
  Již ne jedinou ale „jednou z více“…
  I to je důvod propadu,
  vedle zejména pohodlného vysedávání v Parlamentech…
  Nepohodlní a sví (jako např. M. Ransdorf) „byli odejiti“ (různými způsoby).
  Ve vedení měl být mnohem spíše pan Skála.
  Ne v nějaké koalici ale v zatuchlosti stávajícího vedení je problém KSČM.
  Současné vedení vylučuje souhlas mnoha mladších lidí jít alespoň na jejich kandidátku pro mnohé (výjimky samozřejmě jsou).
  Stávající vedení udržuje iluzi strany a vyčerpalo dávno svůj kredit a možnost odejít bez obviňování ze spoluúčasti na současném politickém marasmu.
  To vedení KDU – no comment, kde je třeba pan Hovorka??
  pro Aleše: http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=24492
  Tak je už jen farizejství…
  Řešení není „vedení mladé za staré“ ale vyváženost a zejména zohledňování zájmů lidí. Podnikatelé mají své „Komory“, „podnikavci“ své „Camorry“… Prostý občan často slzy a pláč, strach o budoucnost…
  Oligarchové na regionální úrovni mají své služebníky, pro obojí jsou lidé již jen materiál, ti na státní mají moc…
  Kde zůstala „moc lidu“?? „zaručená“ Ústavou??
  Kde respekt k právu a kde lidskost??
  Kde soudnost??
  Soudě nejen podle těchto voleb stranám zvoní umíráček,
  „hnutí“ se dosud „nedovyvinula“, jejich vedení často představují zaslepení egoisté či různí samolibí „spasitelé“.
  Nemluvme o politické zkušenosti v této zemi…
  Ale spása národa není v tom, že bude zájmy mocných (projevované i skrze volby) ignorovat, a dělat, že „příšery nejsou…“
  Skutečná práce v politice je svého druhu tvrdá práce, šikovné a rovné konání a vyjadřování, neustálý respekt k „lidem dole“…neb jinak je každý takový „pobli-Tik“ jen ještě mnohem níže…
  Poctiví si musí pomáhat tak jako jejich „protějšky“- dlouhodobě, STÁLE.

 • Aleš • 13. října 2016

  Dolmen: Skutečnou nadějí by mohlo být, kdyby KSČM na základě propadu ve volbách udělala mimořádný sjezd a nové volby vedení. Pan Skála je osobností, která by tento trend mohla obrátit. Myslím, že si rozumíme. Ani mladí kariéristi ani zazobaní papaláši tipu Filip ani stará garda chlápků s titulem RSDr. neumí reagovat na proměny v dnešním světě.

 • Admirál • 13. října 2016

  Aleš napsal

  Volby jsou o důvěře, to je jasné Gatto. Jen nahazuju úhly pohledu, proč může někdo, kdo evidentně má od prostějších lidí dál, vzbuzovat větší důvěru. A narážím pořád na ne nevýznamná procenta těch, kteří to pořád hážou subjektům, jejiž cílem je konečné vyřešení české otázky. Triky s přejmenovávání stran a zakládání nových se starými tvářemi a stejným kapitálem v pozadí…
  http://outsidermedia.cz/za-co-to-politiky-cssd-volici-potrestali-za-zradu/
  Poučí se z toho straníci? Neměl být už dávnou předsedou takový pan Foldyna? Setrvačnost procesů je bohužel velká a zpětná vazba je vždy pokřivena vůlí kapitálu a slabou vůlí rozhodujících.
  S takovou bude nadějí v parlamentních volbách koalice ANO a KSČM a případně SPO-SPD.
  Zajímavostí je, že největší úspěch KDU ve volbách zaznamenal ve Zlínském kraji (jediná bašta pravice na Moravě je dlohodobě Zlín) pan Čunek, který se činy a rétorikou podobá mnohem víc kandidátům SPO-SPD. Nicméně šance, že KDU opustí svou linii tvrdé rusofobie a zastydlého antikomunismu je zatím malá, špičky strany jezdí na rozumy k neokonům, tady v příštích letech se zatím rozumné politiky nedočkáme. Snad někdy v budoucnu.

  Foldyna – k tomu, aby se stal někdo předsedou, vůdcem strany, nestačí, že někdo má názory/postoje/vyjadřuje se ve shodě s preferovaným názorový proudem. Musí k tomu mít i jiné předpoklady. Ty měl Rath. Proto byl zničen.

  Současná soc. dem. je vykastrovaná. Nevidím osobnost, která by chtěla otočit stranu žádoucím směrem a při tom měla potřebné schopnosti.

  KSČM tak dlouho rétoricky nabízí řešení, která jsou označována za radikální (přitom radikální nejsou), až lidé přestali věřit v účelnost je podporovat.

  V KDU je víc osobností, než Čunek. Takový Hovorka je dodnes pro mne nepřekonaným vzorem pevnosti a neúplatnosti. KDU jako celek? Bohužel.

 • Aleš • 13. října 2016

  Martin: Farizejem se člověk naštěstí nerodí, ale stává…
  Gatta: Nejsme vepři.

 • Aleš • 13. října 2016

  Admirál: Pro mne je též větší osobností pan Ludvík Hovorka.

 • fra • 13. října 2016

  Vážený pane Gatta, protože Vaše repliky míří zřejmě na můj příspěvek tak se pokusím o menší vysvětlení, pokud to je vůbec možné.
  1. To že někdo to hází 20 let jedné partaji svědčí o tom, že je konzistentní ve svých názorech a současně možná asi naivní, že se přece jen dočká od té strany zázraku.
  2. Ti kdož to hází pokaždé jiné partaji tak také doufají v zázrak, říká se tomu volit změnu. Skončíte to maximálně u jiných tváří. Lidí naláká nová partaj a neotřelé sliby nejlépe prezentované slušivými blondýnkami (stálo nás to 140 miliard). Dnes je to ANO vedené oligarchou, tomu to tam hodíme, protože kdo má prachy má mít i moc a naopak.
  3. Většina voleb pokud se pamatuji skončila plichtou a tím i kompromisem, který až na nepatrné výjimky přinesl většinové společnosti jak se říká kulové. Volbou dáváte těm lidem mandát přikrádat si na tom jejich dvorečku, ale jinak musí šlapat jak si přeje zahraniční páníček, protože toho co zde zbylo a o čem lze říci, že je to naše a o čem rozhodujeme už je žalostně málo.
  4. Volby nejsou o těch 20 minutách času, jsou o jejich smyslu v daném systému, o tom jak bude společnost uspořádána a o jejím směřování. Osobně dávám přednost cílům které jsou prospěšné 99% a nikoliv tomu 1% „vyvolených“. Bylo by zajímavé co by se dělo, kdyby jim tam k té šaškárně nepřišel mimo stávkokazů vůbec nikdo. To by museli řešit. Takhle je to pohodička a už Vás na nic nepotřebují.
  5. Čest osobnostem v politice kteří vedou marný boj proti většině zkorumpovaných kumpánů. Proto Vám přeji pevné zdraví a šťastnou ruku a dobrý pocit při všech volbách které Vám život dopřeje.

 • Gatta • 13. října 2016

  Re fra – Neberte to ale prosím osobně, jen občas mám k něčemu vyhraněné postoje.
  Jedna věc je konzistentnost – druhá věc poučitelnost o účelnosti svého chování.
  Jakou má asi motivaci ke změně strana, která sice opakovaně neplní své sliby, ale pořád má dost hlasů ???
  Já o ČSSD ztratil iluze uzavřením opoziční smlouvy a v následném období. Od té doby ji považuji pouze za menší zlo. A to ještě jen občas.
  Sexy blondýny ani podnikatelské záměry nevolím. Občas je to těžká volba – ale půjdu volit pokaždé, dokud budu moci. A když nebude koho volit pozitivně, tak protestně – i kdybych měl do obálky dát (obrazně) „Zemanovu fotku“.

 • Alena • 13. října 2016

  Aleši
  jsem daleka jakékoliv závisti proti domácímu či zahraničnímu kapitálu. Má profese mi dovolí kouknout se dovnitř firem, takže nevidím jen to pozlátko- , ale i těžkosti, které firmy doprovázejí- získávání úvěrů , celkové zadlužení firem, těžkosti při shánění kvalitních zaměstnanců,atd.
  Domnívám se, že podnikatel, ať již domácí či zahraniční ,nemá v politice co pohledávat, je to obrovský střet zájmů.
  Kontroly na fú mne poučily, že čím menší firma, tím větší kontrola. Je to jednoduché podržet si ze zákona měsíc pár šanonů na fú a kontrolovat a kontrolovat. Na velké firmy si fú netroufnou, zkontrolovat např. všechny pobočky makro v Česku je otázka buď fyzické kontroly napěchovaných šanonů v jedné stodole nebo sofistikovaný software, který by účetnictví přetáhl elektronicky.
  Specializovaný tým na velké firmy se připravoval, leč nástupem oligarchy byl rozpuštěn.
  Kontrolní otázka: pošle si ministr financí sám na sebe kontroly ze svého Fú?
  Pokud odpovíte správně, mám další otázku. Jak mi někdo zajistí, že jeho firmy stát nepodvádí, když kontroly jeho firem neproběhly?
  A jak je pak věrohodné jeho heslo- všici kradú a já to musím pohlídať?
  Namítnete mi, že ostatní politici mají své firmy, které řídí bílí koňové. Ano, to je pravda, ale žádný politik nemá tak rozsáhlý komplex firem zasahující všechna, hlavně lukrativní odvětví nebo odvětví s dotacemi, jako oligarcha.
  Že bude státní správa privatizována, je nabíledni. Že to bude nadnárodní kapitál provádět přes arbitráže TTIP nebo CETA, je jasné taky
  EET si zaslouží samostatný článek

 • peter. • 13. října 2016

  fra napsal
  svědčí o tom, že je konzistentní ve svých názorech a současně možná asi naivní, že se přece jen dočká od té strany zázraku.
  2. Ti kdož to hází pokaždé jiné partaji tak také doufají v zázrak, říká se tomu volit změnu.

  fra:
  Vidíte to správne.Dovolím si opakovane uviesť môj názor na to,ako donútiť politikov k zmene postoja ku svojmu elektorátu a k tomu,aby začali pracovať pre blaho občanov svojho štátu v záujme štátu a nie pre záujmy cudziny a svoj vlastný prospech.
  Jediné čo môžu ľudia pre to urobiť je,že buď demonštratívne odmietnu ísť k voľbám alebo ako to tu už niekto navrhol, ísť k nim vo veľkom počte a do urny vhodiť znehodnotené-neplatné volebné lístky.Som si vedomý,že parlament a vláda by vznikli aj z takých volieb.No ak by sa volieb zúčastnilo povedzme 9%voličov, alebo(v druhom prípade)91% vhodených volebných lístkov by bolo neplatných,tak by to tých politikov muselo poriadne kopnúť do riti,lebo už by len ťažko mohli obhajovať svoje rozhodnutia a konanie argumentom,že konajú z vôle ľudu od ktorého dostali mandát vo voľbách.Museli by pristúpiť k zmene ktorej sa do teraz môžu úspešne brániť.Lebo sa spoliehajú na to,že účasť voličov okolo 50% bude vždy.

 • peter. • 13. října 2016

  peter. napsal
  demonštratívne odmietnu ísť k voľbám alebo ako to tu už niekto navrhol, ísť k nim vo veľkom počte a do urny vhodiť znehodnotené-neplatné volebné lístky.Som si vedomý,že parlament a vláda by

  V tomto by mohli napomôcť sociálne siete(FB a Twitter) a alternatívne internetové médiá.

 • Gatta • 13. října 2016

  Re peter – taky mě napadla ta organizovaná neplatnost volby – u refefenda – jako oficiální možnost odmítnout jeho závaznost.

 • Aleš • 13. října 2016

  Rozumím, ale to nadržování velkým a bohatým a bič na obyčejné lidi, to není písnička, kterou jakkoliv Babiš vymyslel či tu instaloval. To je zničující systémový znak imperialismu, který musí být zničen.