Přiznávám 2.0

Přiznávám, nejsem odborníkem na politiku. Takže jen popíšu, co nechápu. A třeba tu pro mě započne jakási platforma pochopení toho, co se v naší republice děje.

Startovní čarou budiž povolební situace. Nejsou-li všechna ta prohlášení typu „už mě nebabíš“, alias „s Babišem ne“ jen divadlo, pak si kladu otázku:

PROČ?

Čeho se tak mocně bojí bývalí mocní? Těch následujících 4 let vlády A. B.? Ale probůh, vždyť oni ve většině nějakou formou parazitují na systému už přes 24 let. A teď najednou, když nebudou u kormidla, je „ohrožena demokracie“.

Aha. Abychom to zkrátili – totální rozkradení všeho, co tu bylo před rokem 89, se nazývá „demokratické vládnutí“. Od rozkradení majetku ROH, Svazarmu, Pojišťovny, přes likvidaci průmyslu, likvidaci zemědělství, likvidaci učňovského školství – to vše bylo v pořádku a „demokratické“. Rozkradení důchodového fondu taktéž. Zprivatizování televize jako hlásné trouby jednoho politického směru taktéž. (Nemohu si pomoci, vybavuje se mi dobrotivý pan Svěrák, který chtěl mocí mermo dobrotivě prosadit dobrotivého demokratického rakouského knížete a vybavuje se mi všechna ta novodobá dobrotivá šlechta, která nejdříve vysaje do dna sociální systém svou neskutečnou nenažraností [včetně církví], a pak, když logicky nezbudou prostředky na podporu invalidů atp., hraje si na „charitu“ a velkomyslně pořádá představení na podporu potřebných.)

Nuž vraťme se k otázce ČEHO SE BOJÍ?

Čeho se bojí po 24 letech? To je (v průměru) šestinásobné volební období, po které ukazovali, co umí.
A ukázali.

A teď se bojí 4 let?

Bojí se, že někdo během následujících čtyř let ukáže, že zajistí spravedlivější důchody? Že zmenší státní dluh, který nadělali? Že najde peníze na platy učitelů? Že zprůhlední nákupy pro zdravotnictví? Že úředníci ministerstev budou brát platy za kvalifikovanou činnost a nebudou se sjednávat přeplacené externí firmy a jednotlivci? Že… že … že … ?

A že – pokud to dokáže, jej logicky budou lidi dále volit? No a pokud to nedokáže, stejně u dalších voleb propadne.

Vyslechl jsem rozhovor pana Veselovského s panem Topolánkem. Pan bývalý premiér nepřekvapil. Potvrdil, že žije v podobné bublině, jako paní Němcová z ODS:

„Nikdy nám nebylo líp než v současnosti.“

No – jestliže mluví ti dva jen za sebe, pak to chápu. Ale jestliže to vztahovali na celou společnost, pak ve své bublině netuší a nevědí, že velká spousta lidí nedosáhne ani na polovinu tzv. průměrné mzdy.

Netuší a nevědí, že hodně lidí je nespokojených s démonizováním Ruska a s tím, aby se navyšovaly výdaje na zbrojení (rozumějme – aby se cpaly peníze zbrojním firmám, a ještě k tomu cizím). Nevědí, že lidé jsou nuceni přeplácet vodu pro zisky cizí korporace, nevědí, že v obchodech nám za drahé peníze prodávají méně kvalitní potraviny, nevědí, že stát prosazuje zisky hnědouhelných baronů a zisky výrobců kotlů, roztočením kolotoče dotací na nové kotle. (lidé, co si koupili před pár lety „starý“ kotel, jsou NUCENI vyměnit jej za nový – dostanou dotaci – ta ovšem pokryje třeba 75% nákladů. Připojme k tomu ztrátu peněz za kotel, který koupili v minulosti s představou, že je to investice na dlouhá léta… Není to tak dávno, co se lidem doporučovalo pořídit si elektrické topení, protože elektřinu máme a budeme mít levnou…)

Němcová s Topolánkem nevědí, že stále narůstá nebezpečí teroristických útoků a lidi chtějí po politické reprezentaci, aby udělala preventivní opatření.

Nevědí .. nevědí … nevědí…?

Babiše a jeho ANO jsem nevolil, ale hysterie, co nastala, když získal většinu hlasů, mě „babí“.

A jaká hysterie musela zavládnout v samotné „České“ televizi! A v ČEZu! A u „České národní“ banky!?

Budou-li předčasné volby, přísámbůh – budu volit. Ano, budu volit!

Převzato z ostrova Janiky

Přejít do diskuze k článku 43 komentářů