Diskuze k článku


 • Jáchym • 28. října 2016

  Ano, zní to hezky a je to moc hezky napsané! Jen by mě zajímalo nakolik jsou zde v článku alespoň naznačena reálná fakta a svědectví? Protože pouze na faktech svědectví může být postavena vědecká práce. Tak je to. :-) Nicméně takovéhle věci moc. moc rád čtu – odpočinu si u toho. Dříve jsem to měl u Dr.Součka nebo Danikena. Dobře se u toho sní….., hlava odvíjí různé představy, jak to asi mohlo být, kdyby….. Uvidíme :-), třeba se pletu :-), časem se něco možná provalí a lidé se něco dozví, ale co když také ne……Každopádně pište dál, výborně si u toho člověk odpočine. Děkuji! Jáchym

 • CROIX • 29. října 2016

  Kdysi na mojí alma mater, která je jednou ze tří tradičních univerzit u nás, jsme měli volný nepovinný cyklus přednášek „Dějiny civilizace.“ Tam jsme byli seznámeni mj. s výsledky práce litevské profesorky Gimbutasové, která dala dohromady výsledky archeologických výzkumů z východu Evropy. Dodnes to nebylo využito k přepsání učebnic, ačkoliv to vyšlo i tiskem s pomocí nějakých „skrytých sil.“ Ale obeznámena je s tím jen hrstka lidí. Jde o to, že v dobách označovaných jako neolit, kdy podle oficiálních učebnic se měli po východní Evropě řídce vyskytovat divoši doby kamenné, bylo ve skutečnosti zjištěno husté trvalé zemědělské osídlení. „Neolitická“ města měla běžně kolem odhadem 4.000 obyvatel, vyskytovaly se domy o více místnostech i patrech, byly základované na kůlech i v pohyblivých půdách, ve srovnání se současností byla vyšší četnost pěstovaných plodin a srovnatelná šíře chovu domácího zvířectva… Šlo zkrátka o rozsáhlou a vyspělou civilizaci. Byly nalezeny zlomky tehdejšího písma, 2. tisíce let před datací pro summerské písmo, „neolitické“ bylo podobné lineárnímu písmu krétskému. Dodnes není na tento průlom doba, bere se to jako fantazie, i když to bylo zjištěno (někdy právem vysmívanou) pozitivistickou moderní vědou. Ale je to moc daleko, podobně jako některé nejzazší plody práce C. G. Junga ohledně takových věcí, jako je synchronicita, či kolektivní nevědomí, abych to přirovnal k situaci v jiném oboru…

 • fajt • 29. října 2016

  CROIX napsal
  CROIX

  chtěl bych žít na planetě asi před jedním milionem a čtyři sta tisíci léty a nebo před dvě stě sedmdesáti tisíci léty ( to už ale byl prý slabší odvar původní civilizace ). ..)

 • zamp1 • 29. října 2016

  Cituji: Máme být na koho hrdi. Jan Hus, Karel IV., Jan Žižka, Jan Ámos Komenský, Karel Havlíček Borovský, Karel Čapek, Jan Werich, nebeští jezdci, hrdinové od Dukly či Karel Kryl.
  Velmi pěkné čtení. Jen mi trochu chybí ve výčtu osobností náš velikán, dramatik Václav Havel.
  Přestože už má své letiště, bustu, náměstí, ulice a lavičku, pořád jej někteří znalci nemají dostatečně zažitého! My ostatní obyčejní občané jsme ho už strávili a on v klidu vyšel tam kam patří. :-)