Diskuze k článku


 • Dolmen • 8. ledna 2016

  Média v téhle české kotlině jsou zajímavý úkaz. Pokud vím, tak v parlamentu je zastoupeno 7 politických stran. Je tu však ještě jedna mocná strana a to je strana médií, kterou reprezentují zejména ČT a ČRo. Tato strana sice nekandiduje v žádných volbách, v parlamentu není oficiálně zastoupena, ale těch svých poslanců má prostřednictvím oficiálně kandidujících politických stran v parlamentu trvale nadpoloviční většinu a to již od dob majetkového převratu. Skupina kamarádů v ČT a ČRo má v rukách nejmocnější páky politiky v ČR a těchto také významně využívá ve všech oblastech života v téhle zemi, do značné míry řídí politiku jednotlivých politických stran a dokonce uplatňuje vliv na rozhodování tzv. nezávislých soudů. Demokracie euroatlantického vzoru je vskutku podařená šaráda. Zemi řídí 7 chlapíků v čele politických stran, kteří spolu se svými nejvěrnějšími kamarády sestavují kandidátky pro užitečné idioty občany, aby tito měli co házet do volebních bedýnek a měli z toho pocit dobře naplněné „demokracie“ … a potom je tu ještě ta strana nejmocnější, která kandidátky sestavovat nemusí, protože dle jejích pokynů sestavuje kandidátky těch sedm statečných, kteří pak pod pod svými barvami sází na volební lístky i kandidáty médií. Kdo řídí ve skutečnosti tu mocnou stranu médií, o tom nechci spekulovat, to už bych se asi dostal do oblasti velmi nebezpečných vod a bažin. Vše je dobře promyšleno a velmi samosvorné. Nechť i nadále vzkvétá a upevňuje se naše povedená a všemi užitečnými idioty milovaná demoška!

 • fajt • 8. ledna 2016

  lidská práva masově do politiky první přenesli američtí mafiáni, kteří tímto dostali na svou stranu veřejné mínění. ..)

 • fajt • 8. ledna 2016

  pokud Kaczynski vytrvá a vychová své důstojné nástupce, mohla by se rzeczpospolita stál velmi významnou silou v rozhárané a silně muslimované Evropě. ..)

 • Admirál • 8. ledna 2016

  Jakékoli řešení veřejnoprávních sdělovadel u nás, ať už privatizace, změna statusu po vzoru Polska a Maďarska bude krok správným směrem. Situace nemůže být horší.

  Nechat si vymývat hlavu a ještě si za to platit….

 • Admirál • 8. ledna 2016

  fajt napsal

  pokud Kaczynski vytrvá a vychová své důstojné nástupce, mohla by se rzeczpospolita stál velmi významnou silou v rozhárané a silně muslimované Evropě. ..)

  Ano, Poláci by mohli…

  Jen mně odrazuje jejich bigotní katolictví a „drag nach Ost“ s nimi také v žádném případě nepotáhnu. Na svou ekonomikou a hospodářskou sílu se podle mne také snaží prdět příliš vysoko.

  To Maďaři jsou jiné kafe. S těmi a jejich současnou reprezentací by to asi šlo. Věřím tomu, že třenice okolo minulosti by se při dobré vůli urovnaly.

 • hank • 8. ledna 2016

  Plně souhlasím. Polská cesta vysvobození zdejších médií z té nesnesitelné tyranie a cenzury pravdoláskařů a pražské kavárny by se měla stát naším vzorem.

  Ještě by tu římští katolíci měli zřídit nějakou tu českou filiálku Radia Maryja a pak jistě nastane mediální ráj na zemi… Významnou částí jejího vysílání budou nepochybně vzdělávací pořady o sexuální agresivitě muslimských imigrantů a morálně-pedagogické prospěšnosti homosexuality a pedofilie katolických kněží…

  A papírové noviny bych rozdělil partajím, povinně a všechny. Babiš už svoje má, tak ostatní si nějaké jistě zaslouží taky. Nebo ještě lepší by bylo, aby všechna média při každé změně vlády automaticky přecházela do rukou těch korporací, na jejichž špagátkách se vládnoucí politici budou zrovna nacházet. Ideální stav pak nastane, až jedna megakorporace bude vlastnit média, politiky a aktivisty koaliční, opoziční i undergroundové. Pak už nebudou potřeba ani „nezávislé“ internetové diskuse, plně je nahradí rozhořčené dopisy poctivých pracujících a dalších slušných lidí odsuzující sluníčkáře, pravdoláskaře a pražskou kavárnu, případně další nepřátele národa, na které média a politici ukážou. Ti pak budou podle nově přijatých zákonů po zásluze odsouzeni na doživotní nucené práce v soukromých kriminálech vlastněných toutéž megakorporací.

  Duch Pepy Géblse se bude vznášet nad krajinou a hurónsky se chechtat… Ale pozor – nesměje on se náhodou už teď? Co – že ho neslyšíte…?

 • Admirál • 8. ledna 2016

  hank – „A papírové noviny bych rozdělil partajím, povinně a všechny.“

  Lepší, než současný stav. Vymejvači hlav se vydávají za nezávislé.

  Na kom jsou nezávislí? Jedině tak na nás.

  Stranický tisk je jiné kafe. Přečtu si, kouknu za kterou partaj se fouká do ohýnku a hned jsou věci pro čtenáře jasnější.

  Nezávislost neexistuje. Člověk bez názoru nemůže dělat novináře. Tak proč to maskovat.

 • fajt • 8. ledna 2016

  Admirál napsal
  Admirál

  no, maďaři taky nejsou špatní národovečtí nacionalisti, bych řekl, že i o hlavu převyšují své polské kolegy, ale nechť, to co pro Evropu přichystali globalisté a tvůrci NWO je v podstatě daleko brutálnější ( krom toho teorii menšího zla pro větší blaho tady masově aplikuje demoška přes pětadvacet let, takže nic nového pod civilizačním sluncem ). ..)

  hanku, vy se čílíte jako kdyby tady byl ideální stav a země vzkvétala nebývalou silou, která má být teď zákeřně podlomena ( i když nelze vyloučit, že jste jeden z mála vyvolených , kterému maras dnešních dnů jde k duhu, jenom spekuluji dle vašeho nastavení, tak aby jste mě nechtěl kavárenskou lopatičkou umlátit :) ) – no a pokud jde o centralistickou kavárnu, tak věřte, tu z okolních sousedů nemíní nikdo dobývat, já mam spíše obavu, aby tahle dřevní síla řípu nakonec sama nepodlehla malomocenskému stavu a nechtěla zase přeběhnout , jak tělem tak i duchem, k silnějšímu proudu, který se „znenadání“ může na staré Dámě objevit. ..)

 • fajt • 8. ledna 2016

  je zajímavý, jak lidé dokáží odpouštět a přijmout za své kolikráte nehorázné věci a od některých vyžadují naprosto křišťálový postup, chování i vyjadřování jako by sami ani jinak nežili – opravdu velmi zajímavá a gumová je lidská psychika. ..)

 • hudryper • 8. ledna 2016

  hank napsal
  Ideální stav pak nastane, až jedna megakorporace bude vlastnit média, politiky a aktivisty koaliční, opoziční i undergroundové. Pak už nebudou potřeba ani „nezávislé“ internetové diskuse, plně je nahradí rozhořčené dopisy poctivých pracujících a dalších slušných lidí odsuzující sluníčkáře, pravdoláskaře a pražskou kavárnu, případně další nepřátele národa, na které média a politici ukážou. Ti pak budou podle nově přijatých zákonů po zásluze odsouzeni na doživotní nucené práce v soukromých kriminálech vlastněných toutéž megakorporací.

  Všimnul jste si hanku,že jste to napsdal na OM a nikoliv na Blicích listech ?

  “ rozhořčené dopisy poctivých pracujících a dalších slušných lidí odsuzující sluníčkáře, pravdoláskaře a pražskou kavárnu, případně další nepřátele národa, na které média a politici ukážou. Ti pak budou podle nově přijatých zákonů po zásluze odsouzeni na doživotní nucené práce v soukromých kriminálech vlastněných toutéž megakorporací. „

 • ex-nemo • 8. ledna 2016

  Možná se mýlím, ale podle mě spoluzavinil situaci v ČTV sám Zeman. Televizní puč v r. 2000 a „stávka“ překračovaly všechny možné zákony. Jedině díky přímé ochraně Pavla Dostála jako ministra kultury to mohlo projít.
  Jako premiér mohl Zeman Dostála okamžitě suspendovat, když ne přímo obvinit z porušování zákonů. Střečkující televizáky i s jejich obskurními „odbory“ v souladu se zákonem rozehnat a dát tam slušné svoje lidi. Nemusel by dnes vést donkichotský a marný boj s médii (který dříve či později prohraje), aspoň s TV.
  Jenže on už se viděl výš, žebřík po kterém vystoupal už pomalu odkopával, takže se nepříjemnými detaily nezabýval. Nechal tomu volný průběh a následky vidíme dodnes a kdoví ještě jak dlouho, protože cesta Polska a Maďarska se u nás jaksi nerýsuje.
  Jedině že by nějakou stranu v příštích volbách napadlo dát si jako jednu z hlavních priorit udělat pořádek s TV a rozhlasem. Dá se předpokládat, že by ty volby mohli i vyhrát.Otázkou by ovšem bylo, kde by dělali předvolební propagaci.

 • Dolmen • 8. ledna 2016

  ex-nemo napsal
  Jedině že by nějakou stranu v příštích volbách napadlo dát si jako jednu z hlavních priorit udělat pořádek s TV a rozhlasem. Dá se předpokládat, že by ty volby mohli i vyhrát.Otázkou by ovšem bylo, kde by dělali předvolební propagaci.

  Ano, to by bylo velmi silné téma, skoro tak silné jako ANO bude líp. Ale nepohodlní dostanou v ČT stejně jen povinnou kvótu minut.., je to vidět i u komančů a to se k televizi (někteří) už téměř lísají. Že za stav, v jakém dnes ČT je, za to bezesporu může Zeman. Dnes už pláče na špatném hrobě…, na své problémy s médii si zadělal sám. A to mu ve věci ČT, kdyby našel odvahu jí řešit, šel na ruku i jeho opopartner Klaus.

 • Alena • 8. ledna 2016

  http://www.svobodne-radio.cz/

 • hank • 8. ledna 2016

  Dnešní polská vláda dostala necelých 20% hlasů oprávněných voličů. Zbytek se buď na volby vykašlal nebo volil někoho jiného. Takže většinovou podporu polské společnosti určitě nemá. Hlasy těch 20% nešťastníků získala tak, že je utáhla na vařené nudli slibů, které samozřejmě nehodlá splnit. Kromě toho polská vláda neudělá nic, co jí neschválí Velký Bratr za Velkou Louží. Velký Bratr za Velkou Louží zcela zřejmě denně nechodí spát a nevstává s myšlenkou, co by dnes udělal dobrého pro svého snaživého menšího bratra ve východní Evropě. Suma sumárum: Jestli si tu někdo myslí, že nová polská vláda bude vládnout v zájmu většiny Poláků, tak se brzo bude divit i ušima.

  Pokud jde o média, nevím, proč bych si měl myslet, že nechat se manipulovat vládními médii je pro mě užitečnější než nechat se manipulovat médii veřejnoprávními, soukromými nebo jakýmikoli jinými. Pro mě je skutečnou volbou volba mezi manipulací a nemanipulací. Nechápu, proč zrovna tomuhle fóru je potřeba vysvětlovat, že volba mezi různými manipulátory je asi tak stejná volba-nevolba jako volba mezi různými zavedenými partajemi.

 • bergpora • 8. ledna 2016

  „Zbytek se buď na volby vykašlal nebo volil někoho jiného. Takže většinovou podporu polské společnosti určitě nemá.“- viz hank.
  V prumerne demokraticke spolecnosti ma nejsilnejsi strana sestavujici vladu neco mezi 10%-15% podpory ve spolecnosti (viz treba v Cesku z obvykle 40%- 50% volebni ucasti dostane vitez 25%, to mate ctvrtinu z pulky, vzato od oka). Tak tech 20% polskych je jeste docela slusnych.
  Maximali mandat treba Merkelove, ktera s nim dosahne po cele Evrope, dela 40% zisku pri 70% ucasti v roce 2013, to jest nema podporu ani 1/3 nemeckych volicu, ani tady nemuze byt o vetsinove podpore ani reci.

 • ex-nemo • 8. ledna 2016

  hank napsal
  Zbytek se buď na volby vykašlal nebo volil někoho jiného. Takže většinovou podporu polské společnosti určitě nemá.

  To je, milý Hanku, normální případ ve všech zastupitelských demokraciích. Velice zřídka lze najít rozhodnutí, které je podpořeno absolutní většinou. Jo, za komunizmu nebo nacizmu to byla jiná, volilo 99 % z toho 99 pro, samozřejmě; takových aby buď k té šaškárně nešli nebo všechy lístky poškrtali bylo mizivě (jednoho znám). Ale to byste snad nechtěl !
  Já mám jen za to, že majitel má právo ovládat svůj objekt a dosadit tam vedení podle svého rozhodnutí, a tomu vedení přikázat aby dělalo co je mu nařízeno. Nebo snad v tom media jsou výjimkou ? Soukromá určitě ne; proč by státní měla být ovládána jakousi obskurní, nikomu nezodpovědnou skupinou, která si dělá co chce anebo spíš plní příkazy někoho mimo tento stát i národ a je důvodně podezřelý, že to s nimi nemyslí dobře.
  V každém případě má vláda, legitimní podle zákona, právo šířit v mediích své názory stejně jako každý jiný. A docela i nepřipustit tam jiné stejně jako v soukromých mediích. Kdo nesouhlasí , ať si jde jinam, má možnost říkat si co chce. Ale za svoje peníze, a ne za naše, kteří jsme vládu volili.

 • tožtak • 8. ledna 2016

  Když dobře počítám, přerod společnosti se v tomto století odehrává zhruba po nějakých 20-30 letech a vyjímkou pár období.
  Asi to ty lidi prokoukli nebo je to přestalo bavit, nevím ( jako teď nás).
  V každým případě, naposledy to bylo v Polsku a pak se to šířilo jako lavina.
  Pověstný kamínek se možná pohnul a my se ani nedočkáme slavné osmičky která má přijít.
  Ale nakonec možná i jo – u tý to skončí – definitivně.

 • hank • 8. ledna 2016

  ex-nemo napsal
  To je, milý Hanku, normální případ ve všech zastupitelských demokraciích. Velice zřídka lze najít rozhodnutí, které je podpořeno absolutní většinou. Jo, za komunizmu nebo nacizmuto byla jiná, volilo 99 % z toho99 pro, samozřejmě; takových aby buď k té šaškárně nešli nebo všechy lístky poškrtali bylo mizivě (jednoho znám). Ale to byste snad nechtěl !Jámám jen za to, že majitel má právo ovládat svůj objekt a dosadit tam vedení podle svého rozhodnutí, a tomu vedení přikázat aby dělalo co je mu nařízeno. Nebo snad v tom media jsouvýjimkou ? Soukromá určitě ne; proč by státní měla být ovládána jakousi obskurní, nikomu nezodpovědnou skupinou, která si dělá co chce anebo spíš plní příkazy někoho mimo tento stát i národ a je důvodně podezřelý, že to s nimi nemyslí dobře.
  V každém případě má vláda, legitimní podle zákona, právo šířit v mediích své názory stejně jako každý jiný. A docela i nepřipustit tam jiné stejně jako v soukromých mediích. Kdo nesouhlasí , ať si jde jinam, má možnost říkat sico chce. Aleza svoje peníze, a ne za naše, kteří jsme vládu volili.

  Výborně. Pěkně nám to jde. Můžeme si odfajfkovat média a s nimi opozici a všechny menšiny, které nemají hrubou sílu ani prachy na to, aby si prosadily své nebo aby je aspoň někdo vnímal. Co tu máme dál? Ááá, parlament… ten zrušíme taky. Za naše prachy se tam stejně jenom žvaní, tak co s ním. Stát budeme řídit jako firmu, tam se taky nežvaní a nehlasuje, velí ten, kdo má prachy, a žádný parlament ho při tom neobtěžuje a neruší mu klid na práci… A protože demokracie končí na bráně nebo v recepci firmy, pryč s demokracií ve státě.

  Takže jsme si odškrtli média a demokracii, co máme dalšího na programu?

 • Sasin • 8. ledna 2016

  I tento mejdlový kolotočář prodává jen lístky. Nedělá zábavu, jen točí. Nedotočí jedno kolo a už valí úvěr na další kolo. Tomu ho učí prý demogrcáca. Čili on řídí v maličkém tu svoju maličkou vládičku ovčanů v kolotočíčku. Zeptal se ON gdy, a gdy vůbec někdy, bárs slušně, ostatních, zda-li by chtěli přerušovat sounáležitost mezi nedořešenými a závažnými problémy, ke kterým se ovce dobrovolně probrali? Nezeptal. A ptát se ani nebude, páč je to ryzí demograt. Zeptá se jen, “ ste připoutaní?! „ANO“, a to mu stačí. Muheeeeee

 • Morybundus • 9. ledna 2016

  Pane Hanku, Vy ještě nevíte, že heslem doby je „Nepřítel mého nepřítele je můj přítel!“ ? Já myslím, že kdyby katolíci vydali nějaký pastýřský list proti migrantům, tak jsou církevní restituce okamžitě zapomenuty a církev ihned s jásotem přijata do obnovené národní fronty proti multikulturalismu, neomarxismu a všem podobným zhoubám :)
  Jo jo, takhle na nás šli a povedlo se jim to par excellence. Nejvíc se divím tomu, že se jim to povedlo i u lidí, kteří po léta vykřikovali, jak jsou kriticky uvažující, že média lžou a dnes staví svůj nově objevený světonázor na zprávách toho největšího mainstreamu a hoaxech.

 • Botičky od Diora • 9. ledna 2016

  Jen bych si dovolil podotknout že ani za tvrdého režimu padesátých let nám zdaleka nelhali tolik jako dnes, dokonce mnoho z toho co jsme vnímali jako lež se ukázalo být pravdou. Dnes se lže svobodně, demokraticky a ke všemu zdaleka ne zadarmo, takže lháři se vždy najdou. Doufám že přijde brzy doba kdy i těm největším lhářům začne pronikat do hlavy když ne pravda tak alespoň strach ze spravedlnosti. Moc se mi líbí výraz „lživot“.Vymytí mozků nás má postihnout všechny, a pokud by vás zajímalo, jak úspěšně u nás už pokročilo, zajděte příležitostně mezi náctileté a zapřeďte s nimi rozhovor. Budete se z něho vracet ustaranější, než jste byli, a vina všech, kteří se na zglajchšaltování mladých duší podíleli, se vám vyjeví mnohem tíživěji, než jak jste ji až dosud viděli.
  Znovu jsem si přečetl knihu „Když nastaly deště“. Rád bych se s vámi podělila o kousek textu /kniha byla vydána 1937/. Umírající bohatý anglický průmyslník umírá v Indii na mor. A v náhlém chvilkovém rozjasnění ducha si pomyslil: „Nesmím zemřít. Ne dřív, než vykonám všechno co mám v plánu…Ne dřív, než nabude většího bohatství, větší moci a než napíše všechny ty úvodní články, kterými ve svých novinách zdeptá ty zatracené bolševiky a všechnu tu slabošskou pakáž, co pořád křičí po míru. Kdože chce mír? Kdo měl kdy něco z míru??“…
  No comment.

 • Béda • 9. ledna 2016

  Morybundus napsal

  Pane Hanku, Vy ještě nevíte, že heslem doby je „Nepřítel mého nepřítele je můj přítel!“ ? Já myslím, že kdyby katolíci vydali nějaký pastýřský list proti migrantům, tak jsou církevní restituce okamžitě zapomenuty a církev ihned s jásotem přijata do obnovené národní fronty proti multikulturalismu, neomarxismu a všem podobným zhoubám
  Jo jo, takhle na nás šli a povedlo se jim to par excellence. Nejvíc se divím tomu, že se jim to povedlo i u lidí, kteří po léta vykřikovali, jak jsou kriticky uvažující, že média lžou a dnes staví svůj nově objevený světonázor na zprávách toho největšího mainstreamu a hoaxech.

  Jak u koho, Morybunde a jak v čem.

  To, že sdílím kritický pohled na migraci a doporučuji NĚKTERÉ články Pravého prostoru týkající se migrace vůbec neznamená, že že se ztotožňuji se vším co píše Pravý prostor, zrovna tak to neznamená že sdílím program Dělnické strany. Váš příměr s ŘKC, v mém případě taky neplatí. Kdyby hypoteticky ŘKC kritizovala bezbřehou migrační politiku z muslimských zemí, patrně bych tuto kritiku (záleží na obsahu) sdílel – i když možná z jiných důvodů než ŘKC. V žádném případě to ale neznamená, že bych souhlasil s restitucemi a již vůbec ne s politikou KDU anebo TOP (což jsou politické afilace ŘKC).

 • Bety • 9. ledna 2016

  fajt napsal
  je zajímavý, jak lidé dokáží odpouštět a přijmout za své kolikráte nehorázné věci a od některých vyžadují naprosto křišťálový postup, chování i vyjadřování jako by sami ani jinak nežili – opravdu velmi zajímavá a gumová je lidská psychika. ..)

  Tohle mne také odjakživa udivovalo.
  Snad je to tím, že si lidé myslí, že ideje či ideály musí takto křišťálově čisté být. Z toho ale vyplývá zajímavé zjištění, že kritika socialismu ( a bezproblémové přijímání nehorázných věcí jež nám přinesla demokracie ) vlastně znamená, že jsou ideály socialismu lidmi vnímány jako jakási vyšší úroveň, která k jejich
  zklamání nebyla plně realizována.

 • Bety • 9. ledna 2016

  Nevím, jestli státní média budou lepší řešení. Pro by mluvila nepříznivá reakce Junckera a jemu podobných.
  Podle mne by určitým řešením mohla být Rada pro vysílání, jejíž členové by byli velkoryse finančně ohodnocováni za každou dokázanou lež či polopravdu, která by ve vysílání zazněla. I tak by to nebylo ideální, protože lidé jsou jen lidé, ale rozhodně by to mohlo být velmi zajímavé.

 • racek • 10. ledna 2016

  Státní média? Proč ne, může to být dobrý nástroj objektivity a zamezení vlivu mediálních monopolů typu Babiš či Berlusconi. Ovšem, přátelé, viděl bych je jako takovou kombinaci čt 2 a čt 24. To co je dnes, je moloch tyjící z 7 miliard a zásobující nás sla..kama vyvolených redaktůrků a veledíly privilegovaných režisérů. Trochu skromnosti by jim slušelo. Měli by totiž být jedničkou pouze ve zpravodajství. A hlavně, informovat, školit, vysvětlovat…

 • Dolmen • 10. ledna 2016

  racek napsal
  Měli by totiž být jedničkou pouze ve zpravodajství. A hlavně, informovat, školit, vysvětlovat…

  Já si myslím, že tohle všechno právě dělají velmi svědomitě . Lživě nás informují a potom hlavně školí a vysvětlují…, to jim jde nejlíp. A právě z toho se chce lidem se samostatným myšlením blejt.

 • Alena • 10. ledna 2016

  německé censurování silvestra a sledování sociálních sítí se jim vrací a bude vracet
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/391386-polsky-ministr-vycetl-nemeckemu-eurokomisari-valecnou-okupaci-i-cenzuru.html

 • Admirál • 10. ledna 2016

  Měl by se najít nějaký statečný politik navrhnout projednání cenzury v německých veřejnoprávních médiích v Radě Evropy.

 • Sio • 10. ledna 2016

  Dolmen napsal
  Ano, to by bylo velmi silné téma, skoro tak silné jako ANO bude líp. Ale nepohodlní dostanou v ČT stejně jen povinnou kvótu minut.., je to vidět i u komančů a to se k televizi (někteří) už téměř lísají. Že za stav, v jakém dnes ČT je, za to bezesporu může Zeman. Dnes už pláče na špatném hrobě…, na své problémy s médii si zadělal sám. A tomu ve věci ČT, kdyby našel odvahu jí řešit, šel na ruku i jeho opopartner Klaus.

  No, Zeman nebyl a není absolutistický monarcha. Celé to spunktovali vaši soukmenovci, co nedávno na Zemana mávali rudými kartami.

 • Sio • 10. ledna 2016

  bergpora napsal

  „Zbytek se buď na volby vykašlal nebo volil někoho jiného. Takže většinovou podporu polské společnosti určitě nemá.“- viz hank.
  V prumerne demokraticke spolecnosti ma nejsilnejsi strana sestavujici vladu neco mezi 10%-15% podpory ve spolecnosti (viz treba v Cesku z obvykle 40%- 50% volebni ucasti dostane vitez 25%, to mate ctvrtinu z pulky, vzato od oka). Tak tech 20% polskych je jeste docela slusnych.
  Maximali mandat treba Merkelove, ktera s nim dosahne po cele Evrope, dela 40% zisku pri 70% ucasti v roce 2013, to jest nema podporu ani 1/3 nemeckych volicu, ani tady nemuze byt o vetsinove podpore ani reci.

  To ovšem neplatí pro Putina. Ale pardon, aha, tam není demokracie, jinak by nemohl mít takovou podporu.

 • bergpora • 10. ledna 2016

  Pokud ma nejaky politik/ vudce po cele roky 80%- 90% podpory pak asi nejde o prumernou spolecnost, jak pisi, ale o spolecenstvi bud na konstatnim vzestupu z velke bidy, anebo v deledobem ohrozeni. Rusko je asi oboji dohromady.
  Pokud bychom ale chteli nejak „lidsky“ Rusko hodnotit, pak by nejlepsim meritkem byla asi uroven zastoupeni pravniho statu. Pokud budete obycejny pracovnik nekde u pasu a v Rusku nabourate auto nejakeho mistniho bosse, ci s majitelem mistni tovarny vstoupite do obcanskopravniho sporu o pozemek, jakou budete mit asi sanci na solidni vysetreni a rozsouzeni pripadu, treba oproti Ceske republice, at nezeru?