Diskuze k článku


 • Sio • 15. listopadu 2015

  Ano, tohle je svinstvo. Samozřejmě chápu, co asi cítí příbuzní obětí. Třeba odebrání řidičáku na zbytek života + nějaká podmínka, či 1 – 2 roky – možná. Hodně záleží na tom, zda tam byla nějaká recidiva.
  Ale 15 let? Toho člověka to pravděpodobně totálně zničí. A co tím dosáhneme? Myslím, že nic. Jen budeme jednoho mladého člověka živit 15 let v kriminálu, vyjde ven, patrně nic nebude umět, kromě toho, co se naučil tam. Je to nejen kruté, ale hlavně také hloupé, kontraproduktivní.

 • Béda • 15. listopadu 2015

  Patrně měl být ten drakonický rozsudek signálem pro podobné agresivní hyeny na silnicích, které si myslí že jsou „Kingové“. O charakteru tohoto „neviňátka“, které to prý tak nemyslelo a omluvilo se u soudu svědčí krom jiného opilost, urážky soudce, to že ujel od místa nehody, kterou prý „nechtěně“ způsobil… Jinak jsem přesvědčen o tom, že odvolací soud tomuto psychopatovi vyjde vstříc a nakonec mu trest bude snížen. Jinak půlka mu může být ještě prominuta „za dobré chování“.

 • fajt • 15. listopadu 2015

  s rovností před zákonem je to tady hodně na pravačku ( jenom připomenu nehodu R. Šimůnka, kterému z basy ven pomohl přímo demogratický guru Václav Veškrna a tím potvrdil normu ) a bude hůře – když si člověk uvědomí, že státní donucovací aparát je divoce zprivatizovaný a ctí pravidlo, že stupeň ne-bezpečnosti pro společnost je dán majetností, vlivem a správným politickým rodem, tak aby si obyčejný ovčan při každém i nepatrném pochybení rovnou hledal strom a nebo zeď ( z tohoto pohledu strašení islámem po čase může nakonec ztratit i původní „výchovný“ smysl) . ..)

 • Irena • 15. listopadu 2015

  Jenže to nebyla obyčejná nehoda:

  Martin Novák, který v Brně v srpnu 2013 vytlačil svým jaguarem dodávku s šesti lidmi na svodidla, dostal 15,5 roku vězení. Odsouzen byl za pokus o vraždu. Důvodem k nebezpečnému manévru byla zřejmě nespokojenost řidiče po předchozím konfliktu, kdy řidič jaguaru zdržoval kolonu aut a dodávka ho poté předjela.

  On tu dodávku vytlačil úmyslně a to je tedy podle mě opravdu pokus o vraždu, nemluvě o tom, že navíc odjel z místa nehody.

 • bmw525i • 15. listopadu 2015

  Všem co s tou výší trestu souhlasí. Podívali jste se na to video důkladně? Tam nemohla být vyšší rychlost než takových 60-70 km/hod.

  V článku se píše – Obě auta podle svědků stála v koloně, ovšem řidič jaguaru telefonoval a nereagoval na pohyb kolony ani poté, co byl na tuto skutečnost upozorněn. Dodávka stále stojící jaguar objela a mířila směrem do centra. V místě, kde se silnice rozšiřuje na dva pruhy, ji řidič jaguaru dojel a nevybíravým manévrem vytlačil na betonová svodidla.

  Ten řidič jaguáru jednoduše chtěl předjet vozidlo co jelo po pravé straně a pravděpodobně předpokládal, že se do té mezery mazi dodávkoua tím vozidlem vejde. No nevešel a vytlačil tu dodávku ven, ale na svodidla, tedy ne mimo vozovku, jako kupř. Lacina. Nehledě k tomu, že v případu Lacina, byla ryclost minimálně dvojnásobná. Takže vyhodnotit to jako pokus o vraždu, je IMHO irelevantní. Samozřejmě následná činnost, tedy to, že od nehody ujel a že se u soudu choval jako dobytek, je jiná věc. Mohly to být přitěžující okolnosti, ale ne důvod, vyhodnotit připad, jako pokus o vraždu a napálit 15,5 roku.

  Jen pro porovnání – Krajský soud v Praze poslal na 16,5 roku za mříže třiadvacetiletého Josefa Nováka, který pod vlivem drog zabil autem policistku. Tedy „zabití“ policistky 16,5 roku. Vdaná matka dvou dětí z Podbořan, která v prosinci roku 2013 odložila svého novorozeného chlapce do odpadků, stráví za vraždu 15 let ve vězení – za vraždu narozeného zdravého človíčka 15 let. Za „středně těžké“ zranění dvou lidí 15,5 roků. Zdá se vám to přiměřené?

 • Irena • 15. listopadu 2015

  bmw525i napsal
  Ten řidič jaguáru jednoduše chtěl předjet vozidlo co jelo po pravé straně

  Vzhledem k tomu, že tam proběhla určitá gestikulace, tak zcela určitě nechtěl pouze předjet vozidlo. Chtěl mu zavařit a přehnal to.

  zde video, jak chtěl „předjet“!!!!

  http://www.novinky.cz/krimi/385252-vytlaceni-dodavky-v-brne-byl-pokus-o-vrazdu-ridic-jaguaru-dostal-15-5-roku-vezeni.html

 • bmw525i • 15. listopadu 2015

  Musíte si to video stáhnout a použít nějakou aplikaci, která Vám umožní ho pouštět pomalu, nebo rozfázovat. Pak na tu situaci získáte zcela jiný pohled. Mimochodem, reakce řidiče dodávky byla zcela nesmyslná a skoro sebevražedná. To bylo podobné, jako reakce řidičky Mazdy v případě Laciny. Tam stačilo mírně ťuknout volantem vpravo a pak srovnat. Místo toho (pravděpodobně z leknutí) strhla volant vpravo a vyletěla z dálnuice. Zde to bylo podobné.

 • idiotronic • 15. listopadu 2015

  Řidič se choval agresivně (chtěl vyhrát gestikulační hádku) a ujel z místa nehody!!!
  Že neměl na špičkového advokáta, jenž by mu pomohl,to je zřejmé.
  Trest je nezvykle vysoký, možná pro agresivní úmysly, které nedokázal obžalovaný skrýt. Ale nepochybně i proto, že nehodovost na našich silnicích je vysoká a společnost nezná způsob
  jak ji snížit (v tomto směru vysoké tresty nic neřeší). Agresivita je adorována jako obdivuhodný způsob jednání a na silnici je viditelně kontraproduktivní. Naprostá většina těchto skutků není postižena (vzpomeňme, kolikrát poslanci argumentovali tím, že řídila ,, Osoba blízká“). Nelze v agresivní společnosti uhlídat tak velký počet případů, a zároveň nelze provozovat tímto stylem (silniční) dopravu .
  Ve Studénce už zase zastavil kamion na kolejích a zůstal stát…
  Tentokrát se těsně před vlakem rozjel(záběr bezpečnostní kamery jste mohli vidět na Novinkách).
  Autora chválím za odkaz v závěru článku.Nevypovídá ani tak o celebritách, jako o tom, že individuální automobilismus dosahuje v ČR svoji fyzikální mez.

 • Irena • 16. listopadu 2015

  bmw525i napsal

  Musíte si to video stáhnout a použít nějakou aplikaci, která Vám umožní ho pouštět pomalu, nebo rozfázovat. Pak na tu situaci získáte zcela jiný pohled. Mimochodem, reakce řidiče dodávky byla zcela nesmyslná a skoro sebevražedná. To bylo podobné, jako reakce řidičky Mazdy v případě Laciny. Tam stačilo mírně ťuknout volantem vpravo a pak srovnat. Místo toho (pravděpodobně z leknutí) strhla volant vpravo a vyletěla z dálnuice. Zde to bylo podobné.

  To si děláte srandu? Ať to fázujete, jak chcete, výsledek je stejný.

 • Béda • 16. listopadu 2015

  p. Irena

  v názoru na tento trestný čin se s vámi zcela shoduji. Tvrzení, že ten agresivní řidič v jaguáru s agresivní gestikulací si pak při vytlačování dodávky ze silnice toto nevšiml (asi již byl úplně klidný a „úplně zapomněl na to, co tomu předcházelo“ ) mi přijde jako naprostý nesmysl. A koruna všeho je, že od nehody ujel. Asi si také nevšiml, že způsobil nehodu. Osobně bych celou situaci posoudil (až na ten trest – zde si nejsem úplně jist – při zvažování by asi hrálo roli také to, že na soud došel opilý a urážel soudce) pravděpodobně úplně stejně jako ten soudce.

 • Botičky od Diora • 16. listopadu 2015

  Fašismus klepe na naše dveře a naši spoluobčané se již nemohou dočkat….
  Gubernátor Vologodské oblasti Oleg Kuvšinnikov poslal dopis primátorce hlavního města Prahy paní Adrianě Krnáčové s žádostí, aby byl zachován pomník maršála Koněva, instalovaný před 45 lety na jednom z náměstí české metropole:

  „Určité kruhy dnes činí pokusy o přepsání historie a přezkoumání výsledků války. Konkrétně se v médiích stále častěji objevují materiály o situaci, která vzniká kolem památníku maršála Sovětského svazu, čestného občana Prahy, Ivana Stěpanoviče Koněva, který se v hlavním městě České republiky nachází.

  Obyvatelé Vologodské oblasti jsou těmito zprávami znepokojeni. V souvislosti s tím se na Vás obracím jménem všech obyvatel našeho regionu s prosbou, abyste využila všech možností pro zachování pomníku Ivana Koněva v jeho původní podobě jako symbolu vzpomínky na hrdinské stránky minulosti…“

  http://www.novarepublika.cz/2015/11/obyvatele-vologodska-zadaji-aby-byl-v.html

  http://www.pravda.ru/news/districts/northwest/vologda/13-11-2015/1282174-memory-0/

 • aram • 16. listopadu 2015

  Nic ve zlém pane bmw525i, ale také můj souhlas s paní Irenou. Hledáte omluvu za každou cenu. To video netřeba fázovat. Už na Novinkách to běží zpomaleně, což je velice dobře vidět na autech vlevo a to že jel 60-70? určitě ne, ale i kdyby choval se agresivně a to je pak i tato rychlost nebezpečná. Holt každý není Pitipaldi a normální člověk agresi na silnici nečeká tudíž na ní ani nemůže dle vašeho návodu reagovat. Silné auto je dnes zbraň obzvláště pak v rukou agresivního blba a to, že je agresivní a blb navrch prokázal u soudu. Žádné špatné svědomí. Vy zřejmě silná auta také máte rád soudě podle vašeho nicku a tudíž máte tendenci chlapa omlouvat. Jezdíte snad taky tak? Čekáte, že vám všichni budou dělat cestu, protože máte dělo?

 • Béda • 16. listopadu 2015

  Béda napsal

  http://www.novinky.cz/krimi/386541-policie-dopadla-ridice-audi-po-jehoz-predjizdeni-zemrela-zena-ve-fabii.html

  Nehoda se odehrála v neděli kolem 16. hodiny u Bořanovic. Jedno z havarovaných aut měl řidič audi vytlačit ze silnice, další zůstalo značně zdemolované na silnici. Dva lidi museli vyprostit hasiči.

  Cestovali v nich celkem čtyři lidé. Žena z fabie zemřela, dva lidé utrpěli těžké zranění, se kterým je záchranáři převezli do nemocnice.

 • bmw525i • 16. listopadu 2015

  aram napsal

  Nic ve zlém pane bmw525i, ale také můj souhlas s paní Irenou. Hledáte omluvu za každou cenu. To video netřeba fázovat. Už na Novinkách to běží zpomaleně, což je velice dobře vidět na autech vlevo a to že jel 60-70? určitě ne, ale i kdyby choval se agresivně a to je pak i tato rychlost nebezpečná. Holt každý není Pitipaldi a normální člověk agresi na silnici nečeká tudíž na ní ani nemůže dle vašeho návodu reagovat. Silné auto je dnes zbraň obzvláště pak v rukou agresivního blba a to, že je agresivní a blb navrch prokázal u soudu. Žádné špatné svědomí. Vy zřejmě silná auta také máte rád soudě podle vašeho nicku a tudíž máte tendenci chlapa omlouvat. Jezdíte snad taky tak? Čekáte, že vám všichni budou dělat cestu, protože máte dělo?

  Jděte do háje. Nemám BMW ani žádné jiné dělo. Momentálně vlastním auto tzv. střední třídy. No asi jsem také „pyrátem silnic“, protože řidičák mám od roku 1959 a ujeto něco přes 1,5 milionů km (zaklepat na dřevo) zatím bez vážnější nehody. Ten Nick mám proto, že jsem to BMW 525i cca 8 let vlastnil a ujel na něm bez nehody půl milionů km po celé Evropě. Silniční dopravou jsem se živil posledních 35 let před odchodem do důchodu. Nikoho neobhajuji, ale uvědomte si jen jednu maličkost – hmotnost Jaguára a hmotnost té dodávky a z toho plynoucí kinetické energie. Zkuste se zamyslet, jestli auto o hmotnosti cca 1200 kg dokáže nárazem na bok auta o hmotnosti přes 2 tuny toto vytlačit ze silnice. Ano, byl to agresivní manévr, ale také naprosto neprofesionální reakce řidiče té dodávky. Tam stačilo podržet volant rovně a možná by na ten pangejt vyletěl jaguár. V mém prvním příspěvku, jenom jsem poukázal na rozdílné přístupy soudců při řešení závažných trestních činů. A pokud se Vám moje tři příklady zdají málo tak zde je jich více:

  Milan Knížák
  Šéf Národní galerie způsobil za Stříbrem na Tachovsku vážnou nehodu, když narazil do protijedoucího vozu a těžce zranil německého řidiče. Dostal pokutu 400 000 Kč a tříletý zákaz řízení…

  Jiří Bartoška
  Po pár skleničkách alkoholu se ve své mazdě srazil se Škodou 120. Odnesl to zlomeným nosem a přišel na 9 měsíců o řidičák.

  Herečka a exmanželka Bolka Polívky
  zavinila v Olomouci dopravní nehodu, při níž těžce zranila dva mladé lidi. Řidič druhého auta skončil s těžkým poraněním pánve v nemocnici, spolujezdkyně utrpěla vážná vnitřní zranění včetně roztržení jater. Chantal měla při nehodě v krvi 0,2 promile. Herečka mladým lidem vyplatila odškodné, u soudu dostala roční podmínku a na 20 měsíců přišla o řidičák.

 • bmw525i • 16. listopadu 2015

  Radomír Šimůnek
  Mnohonásobný mistr světa v cyklokrosu při předjíždění mezi Žebrákem a Cerhovicemi narazil svým BMW do protijedoucí Škody 120. Zabil tři lidi a z malého kluka (11), který skončil v nemocnici s otřesem mozku, popáleninami a zlomenou pánví, udělal sirotka. Šimůnek dostal 18 mesíční trest odnětí svobody, prezident Václav Havel ho ale po čtyřech měsících omilostnil.
  Jak se Vám teď jeví těch 15,5 roků?