Diskuze k článku


 • Gatta • 26. června 2015

  Rozumím, je dobré si to uvědomit a stále připomínat, kde začínají prakticky všechny zásadní problémy, ale bohužel jsme postaveni jako vždy před dilema. Tedy před volbu z několika špatných možností a odstranění korporátního kapitalismu v nabídce není … a čas běží.

  Tedy můj názor. Je třeba zabránit nevratným změnám. Pak má smysl uvažovat o nějaké možnosti jednání a nápravy. Tedy zastavit teď hned proud imigranů a zklidnit situaci. Pak můžeme hledat viníka a možné řešení.
  V opačném případě budeme mít úplně jiné starosti a situaci, která už dobré řešení nemá.

 • peter. • 26. června 2015

  Gatta napsal

  Rozumím, je dobré si to uvědomit a stále připomínat, kde začínají prakticky všechny zásadní problémy, ale bohužel jsme postaveni jako vždy před dilema. Tedy před volbu z několika špatných možnostía odstranění korporátního kapitalismu v nabídce není … a čas běží.

  Tedy můj názor. Je třeba zabránit nevratným změnám. Pak má smysl uvažovat o nějaké možnosti jednání a nápravy. Tedy zastavit teď hned proud imigranů a zklidnit situaci. Pak můžeme hledat viníka a možné řešení.
  V opačném případě budeme mít úplně jiné starosti a situaci, která už dobré řešení nemá.

  +++++

 • aram • 26. června 2015

  http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/373484-utoky-na-plazich-v-tuniske-suse-si-vyzadaly-27-mrtvych.html
  Nevěřím, že je to všechno je shoda okolností. Je podpáleno z několika stran. Na odstraňování korporátního kapitalismu je pozdě. Na to byl čas do léta loňského roku, když začalo hořet na JV Ukrajině, ale EU se nechala zmanipulovat a sama manipulovala ostošet, že teď má problémy doma a jen zbývá, až právě někoho napadne někde v EU dělat revoluci. Pak bude vymalováno.

 • Dana • 26. června 2015

  To usporadani, ktere nazyva Stan korporatnim fasismem je tu uz desetileti a presto se nenaslo rozumne reseni. Takze on se asi bude pokracovat ve svem vecnem boji, ktery neni dnes tak aktualni a, lidove receno, „stekat u jineho stromu“.
  Korporatni fasismus bude posledni, ktery bude znicen, protoze se zivi na lidske civilisaci, takze napred musi prijit uplne vylikvidovani zapadnich struktur , zniceni zemi a statu k naprostemu vrazednemu chaosu a pak teprve ve vyvrazdenych spolecnostech zajde „korporatni fasismus“ na ubyte…
  Potom bude uz Evropa pod shariou a v sharii, jak vime, korporatni fasismus funguje v jine variante, po islamsku….
  Az pochopite, ze pane Sobotkuvo odmitnuti emigrantskych kvot je vlastne ustupek korporatnimu fasismu , pak prozrite….

 • Neználek • 26. června 2015

  „Přesvědčení, že my, příslušníci národa, který sem v minulosti přišel z povolžských stepí a z nějž ve známých dějinách odešlo několik milionů emigrantů do ciziny, jsme něco více než ostatní“

  Tak o tom není třeba pochybovat. Jsme tady DOMA. O to jsme víc. A my si rozhodneme, koho tu chceme, a koho ne. Je to naše PŘIROZENÉ PRÁVO.

 • Stan • 26. června 2015

  Neználku, my jsme tady sice DOMA, ale už tady nerozhodujeme téměř o ničem. V Listopadu 89 jsme si v ohromné euforii vycinkali PŘIROZENÉ PRÁVO opustit svoji zemi a usadit se téměř kdekoliv se nám zlíbí. Teď čelíme odvrácené minci této svobody. Budeme znova drátovat hranice?

 • Béda • 26. června 2015

  Řešit migraci bez řešení jejich kořenů a příčin (kupř. vměšování imperiálních mocností – ať již vojenské, ekonomické (embarga, ekonomická ultimáta), politické (politická ultimáta, příkazy, zinscenované převraty…) to je jako pokoušet se hasit požár, do kterého z druhé strany stříkají z cisterny hořlaviny.

 • Béda • 26. června 2015

  http://www.novarepublika.cz/2015/06/cina-vraci-uder-usa-jsou-rasistickou.html

  Peking se tvrdě pustil do Spojených států za rozšíření střelných zbraní, které ohrožuje životy občanů, nadbytečné používání síly ze strany policie, „závažné“ mučení CIA a problémy rasové diskriminace.Čína doporučila USA, aby si laskavě řešily své problémy lidských práv
  Čína v pátek vydala zprávu o stavu lidských práv ve Spojených státech v reakci na americké ministerstvo zahraničí, které zveřejnilo svou výroční zprávu o porušování lidských práv ve světě…

 • Béda • 26. června 2015

  …„Ministerstvo zahraničí USA 25. června vydala znovu zprávu o lidských právech v jiných zemích, i když neprokázána byť jen trochu lítosti nebo touhu zlepšit strašlivou situaci v oblasti lidských práv ve vlastní zemi,“ uvádí se v předmluvě zprávy.

  Dokument uvádí, že „dostatečné množství důkazů svědčí o tom, že v roce 2014 ve Spojených státech, které jsou samozvanými obránci lidských práv, nedošlo ke zlepšení existujících problémů v oblasti lidských práv, ve skutečnosti se objevila celá řada nových problémů.“ Podle čínských úřadů, navíc v roce 2014 Američané „arogantní způsobem“ porušovali lidská práva v jiných zemích, které jim vystavily „červenou kartu“ na „poli mezinárodních lidských práv.“..

 • Svoboda • 26. června 2015

  Jakkoli nerad zde cokoli píšu, tak k tomuhle tématu přece jen pár slov :
  Já sám jsem ještě před dvěma, třemi měsíci jsem přesvědčoval známého o tom, že „nelze paušalizovat“ a že mezi běženci jsou přece i ženy, děti, staří lidé, atd.
  Ano, vím, že tam někdy i jsou… Ale nějakých 80% běženců se vyznačuje úúúúplně jinými rysy.
  Kdybych se o to téma nezajímal, držel bych hubu, případně bych si cosi nakvašeně myslel o xenofobních Češích. Ale tohle je opravdu jiné, Stane. To jsou hordy pologramotných násilníků, které opravdu mají v úmyslu tady parazitovat, znásilňovat a výhledově zakládat nové ghetta, jakých je v Německu, Francii i severských zemích už několik a nemá to žádné dobré řešení.
  I to málo, co je dostupné na netu ( včetně videí z Youtube, které rozhodně nejsou inscenované ), spíš připomíná nájezd Avarů či Hunů, než zoufalé lidi typu Sýrijských křesťanů, kteří byli nakonec naší „osvícenou“ vládou odmítnuti, zatímco tisíce černochů se sem dále tlačí. Stane, to není o barvě kůže. To je o úmyslech, motivaci, činech, atd.
  V tom, že řešením by bylo svrhnutí korporátního fašismu není sporu. Ale to dnes masy neudělají. Z celé řady důvodů i pseudodůvodů.
  Takže viníci zřejmě opět potrestáni nebudou.
  Ale proč k tomu všemu ještě trestat obyčejné Čechy, kteří se topí ve vlastních problémech?
  Z čeho chcete financovat bydlení, jídlo, pracovní místa, rekvalifikace, tlumočníky, zdravotní péči, atd. atp. pro tisíce běženců, když se český stát není schopen a ochoten postarat ani o vlastní lidi? Nemáme práci pro 600 tisíc vcelku kvalifikovaných Čechů. Nemáme peníze pro nemocné, opuštěné, staré, atd. Sociální systém se více a více posunuje na bázi charity ( mj. proto, že tady nefunguje adekvátní zdanění bohatých firem i jednotlivců ).

  Škoda mluvit…

 • peter. • 26. června 2015

  Stan napsal
  Budeme znova drátovat hranice?

  Máte aj nejaký iný návrh okrem toho,že sa nemáme vzrušovať,tváriť sa,že sa nič nedeje a so sklonenou hlavou sa podriadiť a skočiť do multikulti taviaceho kotla?

 • cnemo • 26. června 2015

  Stane, Stane, Vy opravdu nechápete vážnost situace. Za hranicí je připravena invazní armáda barbarů, většinově indoktrinovaná vražednou ideologií pedofilního proroka. To už není o diskusi, to je o přežití, válka už začala a musíte si vybrat stranu. Verbální útoky jsou to nejmenší, bude hůř a ž lidé pochopí, že účinější je bojovat proti vlastním kolaborantům (multikůltíkům) než proti imigrujícím kobylkám. Opravdu už nejde o spravedlnost či lidskost, jde o život našich potomků a jejich (alespoň částečnou) svobodu.

  To, že imigrační vlnu způsobily globální elity v celku jasné, ale nám nic jiného nezbývá, než je zastavit.

 • Béda • 26. června 2015

  Kolik běženců doposud přijaly země, které finančně, zbraněmi a ideologicky přiživují konflikty v islámském světě? Kolik svých světonázorových souputníků doposud přijaly S.Arábie, Bahrajn, Katar, SAE, Omán, kolik běženců z jimi rozbítých zemí přijaly velice „svobodymyslné“ USA? Proč se přijímání běženců tolik brání Francie a Británie?

 • Neználek • 26. června 2015

  Stan napsal
  V Listopadu 89 jsme si v ohromné euforii vycinkali PŘIROZENÉ PRÁVO opustit svoji zemi a usadit se téměř kdekoliv se nám zlíbí. Teď čelíme odvrácené minci této svobody.

  To jsou mi věci.

 • Béda • 26. června 2015

  Neználek napsal
  To jsou mi věci.

  taky právo (a jak to tak vypadá tak možná i povinnost) stát se bezdomovci (ve vlastí zemi).

 • lomikel • 26. června 2015

  Dalším symbolem, který se dotýká cítění muslimů je samotná anglická vlajka – kříž Svatého Jiří. I sami někteří Angličané už mají obavy, že jejich národní vlajka by mohla být vnímána jako rasistický symbol (vyvolává prý u muslimů nepříjemné vzpomínky na křížové výpravy). V některých obcích se dokonce zastupitelé rozhodli vlajku raději vůbec nevyvěšovat, aby se tak nedotkli cítění svých muslimských spoluobčanů. Ano, zdejší absurdita soužití s muslimy dosáhla takového stupně, že se (někteří) Angličané v Anglii obávají vyvěsit anglickou vlajku.
  http://www.novarepublika.cz/2015/06/cesky-lekar-zijici-ve-velke-britanii-na.html

 • lomikel • 26. června 2015

  http://www.novarepublika.cz/2015/06/filozof-vaclav-cilek-utecenci-maji.html
  26. 6. 2015 Parlamentní listy, rozhovor
  My si dobře pamatujeme, jak nás islám chtěl dobýt. Konvičky se spíše zastávám
  Na touze uprchlíků z různých končin světa dostat se do Evropy vydělává nejen kriminálně politické společenství lidí, ale podle filozofa a klimatologa Václava Cílka i distribuční mafie, která je maskována hesly o demokracii a otevřené společnosti. Obává se toho, že sem přicházejí lidé ze společností, kde existuje radost z násilí a zločin proti jinému plemeni je glorifikovaný. Navíc když přijmeme lidi bez vzdělání a bez ochoty naučit se jazyk, přijímáme někoho, kdo bude pravděpodobně zdrojem problémů.
  Maďarsko a Rakousko rázně bouchly do stolu v otázce uprchlictví. Rakousko přestalo vyřizovat žádosti o azyl, Maďarsko zahrozilo, že přestane přijímat vracené uprchlíky. Je v těchto dvou zemích znát nějaké napětí v souvislosti s migrační vlnou, nebo se to zveličuje?

 • jh111 • 26. června 2015

  Pořád se jede podle plánu.
  viz. doporučená četba Jitro kouzelníků.
  „Nejde vůbec o potlačení nerovnosti mezi lidmi, ale naopak o její znásobení a o to, aby se z ní stal zákon chráněný nepřekročitelnými hradbami,“ říká Hitler…
  „Jak bude vypadat budoucí společenský řád? Kamarádi, řeknu vám to: bude v něm třída pánů, bude v něm dav různých členů strany hierarchicky utříděný, bude v něm veliká masa anonymů, kolektiv sloužících, navěky podřízených a ještě pod nimi třída ovládnutých cizinců, moderních otroků. A nad tím vším nová vysoká šlechta, o níž nemohu mluvit… Ale o těchto plánech nesmějí nic vědět prostí bojující.“

  Koncentrační tábory vznikají ze zasvětitelské magie, jsou symbolickým aktem, jakousi maketou. Všechny národy budou vyrvány ze svých kořenů, proměněny v obrovský dav nomádů, v hrubou hmotu, s níž bude možno libovolně nakládat a z níž vzejde květ, člověk, který je ve styku s bohy. Je to model planety naruby (jako říkával Barbey d‘Aurevilly, že peklo je nebe naruby), planety, jež se stala magickou rolí přeorávanou Černým řádem.

  „Vy o mně nic nevíte, moji kamarádi ze strany nemají nejmenší představu o snech, kterými
  jsem posedlý, a o obrovité budově, jejíž základy budou alespoň položeny, až zemřu…
  Dochází k rozhodujícímu obratu světa. Ocitáme se na stěžejním bodě časů… Dojde k rozvratu planety, který vy nezasvěcenci nemůžete chápat… To, co se děje, je něco více než nástup nového náboženství…“

  „Národní myšlenky,“ říká sám, „jsem musel použít z důvodů oportunity, ale věděl jsem už, že může mít jen zatímní hodnotu… Přijde den, kdy nezbude mnoho, ani u nás v Německu, z toho, čemu se říká nacionalismus. Na světě zavládne všesvětové bratrství pánů a vládců.“

 • jh111 • 26. června 2015

  pokračování
  „Národní myšlenky,“ říká sám, „jsem musel použít z důvodů oportunity, ale věděl jsem už, že

  může mít jen zatímní hodnotu… Přijde den, kdy nezbude mnoho, ani u nás v Německu, z

  toho, čemu se říká nacionalismus. Na světě zavládne všesvětové bratrství pánů a vládců.“

  Politika je jenom vnějším projevem, praktickou a okamžitou aplikací náboženské vize zákonů

  života vládnoucích zemi i vesmíru. Lidstvo má před sebou úděl, který nemohou pochopit

  obyčejní lidé, neboť by nedokázali snést tuto vizi. To je vyhrazeno jen několika zasvěcencům.

  „Politika,“ říká ještě Hitler, „je jen praktickou podobou a zlomkem tohoto osudu.“ Je to vnější

  část doktríny s jejími bojovými hesly, společenskými fakty, válkami. Ale doktrína má svůj

  esoterismus.

 • Svoboda • 26. června 2015

  Tak já nevím – je to všechno „propaganda“ ?

  https://www.youtube.com/watch?v=2EdDUi7hR2I

  https://www.youtube.com/watch?v=FJrVIC2hUek

  https://www.youtube.com/watch?v=_zIczKO0ERg

  A to tu ty brutálnější ani nedávám…

  ČR si absolutně neví rady ani s Cikány a jejich mentalitou a chováním. Jsem z Ostravska, potkávám je denně, nikdo mě nemůže obvinit ze zaujatosti, jsou to vlastní zkušenosti. Jak by si v takovém, bezbranném Kocourkově bylo možné poradit s lidmi ještě deformovanějšími ?

  Jinak ještě k tomu svržení korporátního fašismu, které je v tuto chvíli asi příliš velkým cílem. Ono by už malými krůčky k lepšímu bylo např. vystoupení z NATO a zavedení Tobinovy daně. A vidíte ( resp. uvidíte ), ani to se nestane…

 • lomikel • 26. června 2015

  ne Stane, zadne spolecny pohled na imigraci s vami nemam. to je poprve za tu dobu co ctu OM kdy to musim rici ze linie serveru je mi v nejake otazce zcela cizi. je to zvlaste proto ze neni snaha o analyzu, treba i prevzatou.

  velmi alamrujici je vase permanetni snaha v tomto tematu o ciste emocne ladene prispevky, v tom vam tribun zdatne sekunduje.

  pokud budou vase multikulti kruhy pracovat jen s emocemi ne jen ze nikoho nerpresvedcite ale sam tim kopete prikop pro jakekoli vecne diskuse a analyzi ktere by umoznili popsat a kvantifikovat situaci kolem rizene migrace.

  zacinam nabyvat presvedceni ze toto vyhroceni situace je zamerem, ne jen ze strany UsaBruselu ale i z kruhu neomraxistikych kteri pro to jiz par let pripravuji legislativni podminky metodou strategicke litigace.

  zacina byt pomerne tezke rozlisit kdo propaguje imigraci z levicovych pozic a kdo z neoliberalnich. ono je to v konci jedno, dusledky budu velmi podobne.

 • Sio • 26. června 2015

  Nevím, koho všechno má Stan na mysli, ano , napsal jsem několik jednoznačných odsouzení kvót imigrace a imigrace z těchto zemích obecně. Snažím se diskutovat bez emocí a tak jsem se myslím žádných emotivních urážek na jejich adresu nedopustil. Pokud ano, jsem připraven vysvětlovat nebo se omlouvat. Na emoce se tu hraje a to na pocity viny a lítost, tak to vidím. Jistě, pak jsou tu také pocity strachu, bezmoci a vzteku.
  Moje námitky se rozhodně netýkají ani rasy ani barvy kůže. Týkají se KULTURNÍCH ROZDÍLŮ, EKONOMICKÉ ZÁTĚŽE a ANTIHUMMÁNNOSTI CELÉHO PROCESU VZHLEDEM K TĚM LIDEM, KTEŘÍ VE SVÝCH DOMOVECH ZŮSTANOU.
  Tak prosím, odhoďme veškeré emoce a hru na city a pocity, a pojďme tato témata RACIONÁLNĚ rozebrat.
  Ještě bych také rád slyšel nějaké logické zdůvodnění, jak prosím souvisí odpor proti imigraci se spoluprací s korporátním fašismem. Vidím to totiž přesně naopak a rád se poučím, co chápu špatně.

 • peter. • 26. června 2015

  Boli na Slovensku časy,keď mafiáni odrezali hlavu policajtovi a nechali ju na verejnom mieste v kvetináči.Chvalabohu,už sa to nestáva,mafiáni sú mŕtvi,v base alebo postúpili na vyšší level,čím sa stali nedotknuteľní.
  Tak by som bol nerád,aby sa k nám zvyk odrezávať hlavy svojim obetiam znovu vrátil.Už nie od mafiánov,ale od islamistov.
  http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/359687-teroristicky-utok-v-lyone-po-atentate-nasli-odrezanu-ludsku-hlavu/
  Prezident Hollande urýchlene opustil kvôli tomuto teroristickému útoku summit
  EU.
  Kto ako zaseje,tak bude žať.

 • Sio • 26. června 2015

  Stan napsal

  Neználku, my jsme tady sice DOMA, ale už tady nerozhodujeme téměř o ničem. V Listopadu 89 jsme si v ohromné euforii vycinkali PŘIROZENÉ PRÁVO opustit svoji zemi a usadit se téměř kdekoliv se nám zlíbí. Teď čelíme odvrácené minci této svobody. Budeme znova drátovat hranice?

  Pokud to bude nezbytné, jednoznačně jsem pro. O změně postoje začnu intenzivně uvažovat v okamžiku, kdy bude rozebrán ten plot mezi USA a Mexikem. V západních zemích jsem viděl dost, aby mi zase tak moc nechyběly. Dávám přednost pořádku u nás doma.

 • Stan • 26. června 2015

  cnemo napsal

  Stane, Stane, Vy opravdu nechápete vážnost situace. Za hranicí je připravena invazní armáda barbarů, většinově indoktrinovaná vražednou ideologií pedofilního proroka. To už není o diskusi, to je o přežití, válka už začala a musíte si vybrat stranu. Verbální útoky jsou to nejmenší, bude hůř a ž lidé pochopí, že účinější je bojovat proti vlastním kolaborantům (multikůltíkům) než proti imigrujícím kobylkám. Opravdu už nejde o spravedlnost či lidskost, jde o život našich potomků a jejich (alespoň částečnou) svobodu.

  To, že imigrační vlnu způsobily globální elity v celku jasné, ale nám nic jiného nezbývá, než je zastavit.

  A kurva, to je slovník, s tím už se snad ani diskutovat nedá: Invazní armáda barbarů pedofilního proroka, válka začala, bojovat proti vlastním kolaborantům, částečná svoboda… No nic, kartáček mám už dávno připravený, akorát jsem nečekal, že si pro mě přijdou zrovna „tihle vlastenci“.

 • Georgius z Raduně • 26. června 2015

  Stane, raději budu živý fašista, než bláhový idealista s odřezanou hlavou. A ke stejnému názoru jsem už s příchodem Gorbačova začal vychovávat své dva syny. Preventivně oba mají vojenské školy a osmiletý vnuk se zrovna v tuto chvíli opět učí střílet – zatím ze vzduchovky. Klidně si mne označte za paranoidního ustrašence. Já spoustu z Vás mám za naivky, poněvadž vidím, co za mírumilovné dobráky se k nám do Evropy na těch lodích hrne a co o tom píšete. Zastávat humánní ideály může pouze ten, kdo tuto dobře a dost dlouho plánovanou akci přežije.

 • abx • 26. června 2015

  ako sa hovori v tom starom zidovskom vtipe – vsetko je inak. dopozeral som cely zaznam zo sobotnej protestnej demonstracie proti imigracnym kvotam dna 20.6.2015 v Bratislave na SNP. je zaujimave, co vsetko maistreamove media zamlcali, uvediem v skratke:

  – protestovalo sa AJ proti kapitalizmu, ktory nedokaze riesit vznikajuce problemy a tieto eskaluju, narastaju
  – v prejavoch bola pritomna cesko-slovenska, aj europska solidarita, vystupili aj dvaja recnici z CR
  – boli artikulovane urcite protiamericke nalady
  – reminiscencie na bombardovanie Srbska, vznikol obraz hlavneho nepriatela
  – ostre odsudenie cinnosti narodnych zastupcov v EU parlamente, ktori zradzaju narodne zaujmy
  – odpor voci obcianskej vojne na Ukrajine a tomu, co robi Kyjevska banda
  – bol pritomny socialny, socialisticky aspekt, hoci podla medii by sa malo jednat o demonstraciu „pravicovych extremistov“
  – jedine hakenkrajcle tam doniesli mimovladkovi aktivisti, aby demonstrovali svoj odpor proti niecomu, co na demonstracii nebolo nijakym sposobom pritomne (oblubena mainstreamova schema)

  zaver:
  politicka scena sa po rokoch stagnacie zacina hmyrit, pricom ako spustac funguje imigracna otazka. urcite zdrave sily schopne kooperacie sa nachadzaju nielen na lavej strane politickeho spektra, ale aj na pravej strane. stred je skompromitovany a nefunkcny, povacsine kolaburujuci s korporativnym fasizmom…

 • Alena • 26. června 2015

  Georgius z Raduně napsal

  Stane, raději budu živý fašista, než bláhový idealista s odřezanou hlavou. A ke stejnému názoru jsem už s příchodem Gorbačova začal vychovávat své dva syny. Preventivně oba mají vojenské školy a osmiletý vnuk se zrovna v tuto chvíli opět učí střílet – zatím ze vzduchovky. Klidně si mne označte za paranoidního ustrašence. Já spoustu z Vás mám za naivky, poněvadž vidím, co za mírumilovné dobráky se k nám do Evropy na těch lodích hrne a co o tom píšete. Zastávat humánní ideály může pouze ten, kdo tuto dobře a dost dlouho plánovanou akci přežije.

  Nejste osamocen, identický názor má můj manžel

 • orinoko • 26. června 2015

  Tak tohle není žádný fake. Tohle je autentická emerická práce, jejíž dobrodiní můžeme za chvíli ochutnávat v dávkách větších než malé množství.

  http://www.nekorektni-tv.cz/?p=16088

 • Irena • 26. června 2015

  Stane zajímalo by mě, zda jsi viděl předměstí Londýna a Paříže. Líbili se ti? Myslíš si, že my to zvládneme lépe? Pokud vím tak už roky živoří v různých ghetech Palestinci. Proč jsme tedy nezachránili je? Možná bychom mohli zachránit celý svět. My si nedokážeme poradit ani se svými problémy, nedokážeme zastavit naše vlastní elity, aby se nepodíleli jménem nás všech na těch hnusárnách Západu a myslíš si, že si poradíme s tisícovkami lidí, které nám sem navíc posílají schválně, aby nás ještě víc odzbrojili a svázali nám ruce? Nestačil ti jeden příklad s pátou kolonou Němců za zadkem, když šlo do tuhého? Máš názorné příklady v celé západní Evropě, že si s přistěhovalci neví rady, tak půjdeme v rámci toho skvělého hesla „o lidských právech“ opět vstříc růžové budoucnosti? To nemyslíš vážně! Zatím nás jenom okradli. Teď už opravdu půjde o život. Navíc se mi pod Tribunem ta diskuze nezdála vůbec strašná. Bylo tam hodně dobrých příspěvků. Možná byste si je s Tribunem měli znovu přečíst a začít myslet hlavou.

 • cnemo • 26. června 2015

  Stan napsal
  A kurva, to je slovník, s tím už se snad ani diskutovat nedá: Invazní armáda barbarů pedofilního proroka, válka začala, bojovat proti vlastním kolaborantům, částečná svoboda… No nic, kartáček mám už dávno připravený, akorát jsem nečekal, že si pro mě přijdou zrovna „tihle vlastenci“.

  Máte jiné stručné označení pro lidi, kteří se sem hrnou? Co z toho není pravda?

  Víte, už jsem moc starý na to, abych někam utíkal. Neemigroval jsem, když tu byli bolševici s Rusákama a kvůli primitivním machometánům s tím nehodlám začínat. Ono ani není moc kam. A pokud opravdu chcete pustit nepřítele za hradby zadní brankou, nepočítejte s tím, že si to jejich obránci nechají jen tak líbit a ponesete následky (tedy, pokud to stihnou:).

  Nevidím naprosto žádný důvod, proč bych se měl uskromňovat, tolerovat netolerovatelné, klanět se stupidní ideologii vytvořené chorým mozkem. Umřít musíme všichni tak jako tak, tak ať je to raději ve stoje:)

  Mimochodem, uvědomujete si, že jste se právě stal agresorem, který pod záminkou ochrany jakých si kobylek likviduje náš způsob života? Ptám se proč? Proč chcete zmrvit životy 10 milionů lidí? Proč tu vlastně vůbec řešíte ty, z tohoto úhlu drobné, sociální nespravedlnosti, kterými elita obšťastňuje občany, a hrajete si na lidumila, když se právě snažíte rozbít nás svět na prach? Jestli nechápete, co mám na mysli, vezmu Vás na školení do Paříže.

 • Gatta • 26. června 2015

  Re cnemo. Je to nějaký divný – s těmi imigranty na OM, nejdřív dlouho divný ticho a pak dva docela divně nečekané postoje …

 • orinoko • 26. června 2015

  Je třeba rozšířit obzory. To je tabletový ser very good.

  http://www.dotyk.cz/50-2014/1_editorial

 • abx • 26. června 2015

  bol to biznis?
  par dni dozadu sa rokovalo o predlzeni sankcii voci Rusku a teraz zrazu padli imigracne kvoty. asi to bolo nieco za nieco a to nieco si niekto prisvojuje ako velky uspech svojej politiky. no fuj, chcelo by to velky RESET. som zvedavy, co na to Pjakin, kto ma azbuku na klavesnici poslite mu otazku…

 • orinoko • 26. června 2015

  Já osobně bych pro přijetí některých uprchlíků byl. Ale po splnění 100 plus 1 podmínek a v omezené míře. Rozhodně jenom těch, kteří mají poměrně blízko k místnímu civilizačnímu okruhu a nenesou v lebce zprostředkovanou emerickou NWO výduť. Konkrétně mám na mysli evidentně postižené syrské RODINY s dohledatelnou historií.
  Afrika ani náhodou. A Pakistán už vůbec ne. Když tam prý mohl žít Zlý Ládík, tak tak tam může žít každý.

 • Stan • 26. června 2015

  peter. napsal
  Máte aj nejaký iný návrh okrem toho,že sa nemáme vzrušovať,tváriť sa,že sa nič nedeje a so sklonenou hlavou sa podriadiť a skočiť do multikulti taviaceho kotla?

  Cituji ze svého vlastního článku: „Nemám nic proti tomu poskytnout uprchlíkům pomoc a vrátit je do mateřské země, dokonce ani proti tomu potápět prázdné lodi pašeráků, beru to však jen jako řešení akutní krize. To dlouhodobé a těžké, co se musí udělat a o čem se vůbec nemluví, je však likvidace korporátního fašismu. Protiimigrační hysterie mu naopak skvěle slouží a povede k tomu, že uměle vyvolaný strach poslouží k zásadnímu omezení občanských práv a utažení šroubů v celé Evropě.“

  Četl jste to? Odpovídá to tomu, co mi vkládáte do hlavy a do úst?

 • Aleš • 26. června 2015

  http://e-republika.cz/article3186-Konvi%C4%8Dky-v-%C4%8CR-nechceme
  Ireno: to není otázka diskuse, milion uprchlíků je nic proti jediné buňce SS.
  Hnědý mor musíme zastavit, ikdybychom museli uživit milion hladových krků navíc. Když to neuděláme, dopadneme jako na Ukrajině. Nebo ještě hůř. Jestli chceme udělat něco proto, aby sem ti uprchlíci nechodili, musíme opustit NATO a ekonomicky se osamostatnit od petrodolaru.

 • orinoko • 26. června 2015

  Ještě bych to upřesnil – žádný pubertální a postpubertální imigranstký cajk by neměl šanci. Pokud by dorazil s něčím značkovým, tak rovnou nakopat prdel.
  Dívejme se k sousedům.

  http://www.stalo-se.cz/?p=26953

  Ale i dalším v Eurosojuzu.

  http://www.stalo-se.cz/?p=26611

  Osmanská hovada.

  http://www.stalo-se.cz/?p=26611

  http://www.ze-sveta.cz/?p=18289

  http://www.ze-sveta.cz/?p=29151

 • Stan • 26. června 2015

  cnemo napsal
  Mimochodem, uvědomujete si, že jste se právě stal agresorem, který pod záminkou ochrany jakých si kobylek likviduje náš způsob života? Ptám se proč? Proč chcete zmrvit životy 10 milionů lidí?

  Ne, uvědomuji si jen, že mi právě teď někdo klade otázky velmi agresivním tónem a nepřímo vyhrožuje likvidací či zmrvením mého života. Někdo, kdo rozlišuje: my-lidi a oni-kobylky. Vše ostatní viz můj předchozí příspěvek – odpověď Petrovi.

 • peter. • 26. června 2015

  Stan napsal
  Nemám nic proti tomu poskytnout uprchlíkům pomoc a vrátit je do mateřské země, dokonce ani proti tomu potápět prázdné lodi

  Lenže my už čelíme akútnemu nebezpečenstvu,za Dunajom ich už majú 60 tisíc a vrátiť ich domov vám nedovolí ľudskoprávna agenda EÚ.Oni odhadzujú doklady do mora aby nikto nemohol zistiť odkiaľ vlastne prišli.Kam ich teda chcete vrátiť?A ako som sa dočítal,tak ich prevážajú lode plaviace sa pod americkou vlajkou.Tak ako ich chcete potápať?Keby EU mohla a hlavne chcela,tak by jednoducho nenechala vyplávať od brehov Afriky ani jednu loď.To o čom tu píšete je neuskutočniteľné.Lavína sa už pohla a nejakými rečičkami ju nezastavíte.Že to môže mať podobné následky ako o tom píšete je pravdepodobné ale moja otázka na vás ostala nezodpovedaná.Stále neviem,ako si tú pomoc predstavujete a koľkých ľudí by sa mala týkať.Lebo celkom isto existuje korelácia medzi kvalitou poskytnutej pomoci a množstvom imigrantov ktorá sa pomoci domáha.Je tu zopár odkazov na to,že sa jedná o akciu organizovanú tými,čo presadzujú multikulturalizmus.Čítal ste to?

  • Stan • 28. června 2015

   Za Dunajom 60 tisíc nasratých agresívnych muslimov a 10 milionov nasratých agresívnych Maďarov. Byť Slovákom, kupujem korán, slovensko-maďarský slovník a vraciam Nagymárosz aj s Gabčíkovom.

 • orinoko • 26. června 2015

  Ještě dodatek.
  Šíité, Alavité, Kurdové se vyznačují daleko umírněnější verzí islámu, pokud ho vůbec vyznávají. Proto jsou také trnem v oku šílených sunnitů a pravěkých wahabitů, kteří se nerozpakují terorizovat de facto souvěrce.

 • Stan • 26. června 2015

  Irena napsal
  Stane zajímalo by mě, zda jsi viděl předměstí Londýna a Paříže. Líbili se ti? Myslíš si, že my to zvládneme lépe? Pokud vím tak už roky živoří v různých ghetech Palestinci. Proč jsme tedy nezachránili je?

  I ty, Irenko? Viděla jsi předměstí Brna? Líbila se ti? A co proletářský internacionalismu? Světová revoluce? Myslíš, že ty dobré duše se zastaví, až zlikvidují všechny „čmoudy“ a „multi-kulti kolaboranty“? Kdepak, pak si přijdou pro „kriply“, „nemakačenky“, „nepřizpůsobivé“, „rudé“, „příliš liberální“, „intelektuály“ atd., fantazii se meze nekladou, národ přece musí být jednotný, silný a krutý, jinak by nepřežil.

 • abx • 26. června 2015

  nieco zo zivota pre humanitarnych teoretikov, anonymny internetovy prispevok, nick „hygly“ o problemoch spoluzitia roznych nabozenstiev a kultur:
  ____

  Osem rokov zijem v Dansku. Zacinala som ako upratovacka na strednej skole, kde osemdesiat percent studentov bolo muslimskeho vierovyznania. (automechanici – v Dansku je to pre nich najviac lukrativny job). Na krku som nosila strieborny krizik. Raz si ho vsimol jeden zo studentov. Na cerstvo umytu podlahu, rovno pred moje nohy hodil supku z banana. Ked som ho slusne vyzvala aby ju zodvihol a hodil do kosa odmietol s poznamkou, ze spinu u nich cistia zeny a to na kolenach. Nic vazne, az na to, ze tento mlady muz sa narodil v Dansku. A vo svojich osemnastich rokoch pouzil vyraz „u nas“. Co myslite? Kde bolo to „u nas?“

  V jazykovej skole na cviceni, ma inac mily, mlady Arab poziadal, aby som si stolicku dala nizsie, pretoze nesmiem sediet na rovnakej urovni ako on.

  A do tretice. Susedia – Arabi narodeni v Dansku, sa spoznali s azylantmi, ktori sa pristahovali do susedstva asi pred rokom. Pred nedavnom zacala susedka nosit satku a vyraz jej tvare absolutne naznacuje jej nesuhlas Na moju otazku „co sa deje“ odpovedala s tuknutim prsta na celo a vetou, „moj muz sa zblaznil“.

  • Stan • 28. června 2015

   Něco ze života pro technokratické praktiky, konkrétní internetový příspěvek, nick „pigly“ o problémech soužití různých náboženství a kultur:

   25 let učím na české střední škole. Začínal jsem jako elév, 80 procent studentů bylo ateistů (ekonomové – v České republice to byl pro ně nejlukrativnější job). Na krku jsem nosil takovou malou, nenápadnou Davidovu hvězdu, byl jsem fanouškem tehdy populární skupiny Oceán. Jednou si ho všiml jeden ze studentů. Na čerstvě umytou podlahu, rovnou před moje nohy, mi hodil křídu. Ani jsem ho nevyzýval, aby ji zdvihl, protože jsem věděl, že by mě poslal do p.dele. Nic vážného, až na to, že tento mladý muž se narodil v Malackách. A ve svých 15 letech použil výraz „u nás“. Co myslíte? Kde podle toho ch.ja bylo to „u nás?“

   V jazykové škole na cvičení, mě jinak milá, mladá lektorka ze Žiliny požádala, abych si tu židli dal níž, protože přese mě nevidí na ty ostatní k.koty. Dyžgryminace jako prase, naštěstí ji vyrazili dřív, než jsem se jí mohl pomstít.

   A do třetice. Sousedi – Slováci, narození kdoví kde, podle arogantního chování bych to tipoval na Bratislavu, se seznámili s Ukrajinci, kteří se přistěhovali do sousedství asi před rokem. Před nedávnem začala moje sousedka nosit žlutomodrou minisukni a výraz její tváře absolutně naznačuje nesouhlas s mojí decentní svatojiřskou stužkou na klopě. Na moji otázku „co se děje“ odpověděla neslušným gestem a větou „choď do p.či“.

   Tož tak.

 • Georgius z Raduně • 26. června 2015

  Asi jsem, Stane, úplný debil, poněvadž ve snaze „zabránit“ nástupu fašismu mám souhlasit s přílivem náboženských fanatiků a primitivů, které vrátit není jak a kam a kteří k nám přicházejí na výkrm a k rozmnožení, aby to tu pak zabrali jako třeba Kosovo. Skuteční fašisté, kteří sedí za velkou louží a toto organizují, z Vás musí mít velikou čurinu.

  • Stan • 28. června 2015

   Vám už zabrali mozek. Jako Kosovo.

 • cnemo • 26. června 2015

  Aleš napsal
  Ireno: to není otázka diskuse, milion uprchlíků je nic proti jediné buňce SS.
  Hnědý mor musíme zastavit, ikdybychom museli uživit milion hladových krků navíc.

  :) „To chce omývat přirození vlažnó vodó“, jak praví klasik. Když není rozum, je nálepka SS:)

  Pochybuji, že Vy budete ten milion živit. To spíš já, vzhledem k naší rozdílné schopnosti vytvářet hodnoty a platit daně:) Opravdu bych se nechtěl dožít této situace, kdyby 5 ekonomicky činných živilo 1 imigranta, to by skončilo velmi rychle šíleným masakrem.

  • Stan • 28. června 2015

   Žádný šílený masakr nebude. Spíše Vás bude na stará kolena „vlažnó vodó“ omývat 5 imigrantů. „Vlastenci“ se nemnoží, protože místo šukání chrání před „renegáty a zrádci“ neexistující pevnosti, proto je přírodní nika v kotlince prázdná, tož se zaplňuje, přesně podle těch vámi vzývaných darwinistických pravidel.

 • orinoko • 26. června 2015

  A to mohlo být ještě hůř. Hodně už se NATO pozapomnělo, ale jedním ze států, jemuž také hrozil rozval v rámci tzv. arabského jara, bylo totiž Alžírsko, které má zkušenost s vlastními fanatiky – myslím, že to je Muslimské bratrstvo. – Osmanský Erdoganův potrat. Jen o málo blbější, než Daeš a wahabiti.

 • cnemo • 26. června 2015

  Stan napsal
  Ne, uvědomuji si jen, že mi právě teď někdo klade otázky velmi agresivním tónem a nepřímo vyhrožuje likvidací či zmrvením mého života. Někdo, kdo rozlišuje: my-lidi a oni-kobylky. Vše ostatní viz můj předchozí příspěvek – odpověď Petrovi.

  Já Vám nevyhrožuji, snažím se Vám jen vysvětlit, že každá akce vyvolává reakci a tato je téměř zákonitá. Ptám se, kde berete tu troufalost chtít zničit náš svět a hlavně proč? Navíc, když to, co většinově lidé chtějí, je zcela jasné.

  A dilema lidi x kobylky? Prosté, člověk je živočich konstruovaný pro život v malých skupinách. Proto přirozeně lidé pro něj mají cenu podle „blízkosti“. Nejblíže je rodina, pak přátelé, pak ti, kterým rozumíme, pak ti, kteří se chovají přibližně stejně, pak zbytek. Proto imigrant má u většiny lidí daleko menší cenu, než soused, se kterým chodí na pivo. Je to vlastnost, kterou nelze změnit, rozpadla by se totiž veškerá společenská struktura.

  Multikulturalisté se stejně jako náboženští fanatici či bolševici snaží změnit podstatu člověka. To nefunguje a navíc to pravidelně vyvolává genocidy apokalyptických rozměrů. S vlastní podstatou se můžeme jen smířit.

  Takže ano, my – většinově lidé, kterým rozumíme a kteří se (také většinově) živí vlastní prací. Chcete-li kobylky, ti zbývající.

  Tento princip nijak přímo nesouvisí s etnikem či rasou a je vázán na teritorium. V muslimské zemi jsem „kobylka“ já ale zde oni. Podrobnosti v mém článku https://nautilus2.wordpress.com/2015/01/08/princip-lokalni-netolerance/

  • Stan • 28. června 2015

   Pro lokálně netolerantní „kobylku“ každý kobylkou. Takže můžete být klidný, na Vás se žádné pokusy o změnu podstaty konat nebudou. Smiřte se se svou podstatou, s Bohem i lidmi a bude vše v nejlepším pořádku.

 • peter. • 26. června 2015

  Včera som sem dal odkaz na článok,v ktorom sa k imigrácii a imigrantom vyjadruje najznámejší slovenský Afričan Ibrahim Majga.Dnes sem dávam odkaz na príhovor primátora Rotterdamu k imigrantom – moslimom.Je to z obdobia keď vo Francúzsku vystrieľali islamisti redakciu Charlie Hebdo.Primátor je tiež moslim.
  http://www.topky.sk/cl/100157/1450147/VIDEO-Drsneho-odkazu-primatora-Rotterdamu–Moslimovia–chodte-do-p-ce-
  Škoda,že video je už stiahnuté z obehu.

 • orinoko • 26. června 2015

  Debilové v akci. Jestlipak to vyřvávají i na tureckém hajzlu?

  http://www.liveleak.com/view?i=6a4_1435320270

 • Irena • 26. června 2015

  Aleš napsal

  http://e-republika.cz/article3186-Konvi%C4%8Dky-v-%C4%8CR-nechceme
  Ireno: to není otázka diskuse, milion uprchlíků je nic proti jediné buňce SS.
  Hnědý mor musíme zastavit, ikdybychom museli uživit milion hladových krků navíc. Když to neuděláme, dopadneme jako na Ukrajině. Nebo ještě hůř. Jestli chceme udělat něco proto, aby sem ti uprchlíci nechodili, musíme opustit NATO a ekonomicky se osamostatnit od petrodolaru.

  Kristepane, copak nechápete, že to ty buňky SS rozdmýchá jako oheň? O co jim asi jde? Ti lidé, ať si to uvědomují či ně jsou zbraň. Tady se nebavíme o pár tisícovkách lidí. Jedná se přinejmenším o sta tisíce a to je pouze první vlna. To jste se ještě nenaučili, že když se ze Západu někdo začne dovolávat lidských práv, tak jsou pro něj na posledním místě? Takových utečenců bylo za posledních přinejmenším 50 let tisíce a tisíce a nikdy se nikdo nehodlal obětovat je přijímat. Zrovna teď, když se hroutí dolar a Amerika to má za pár, se najednou dají do pohybu a všude se najde spousta „ochotných“ lidí je přijímat? Proč se o Sýrijce nestarali, když ten konflikt začal? Proč najednou teď takový zájem o jejich osud? Já souhlasím s některými příspěvky i pod Tribunem, že jejich problémy se mají řešit u nich doma, tam jim můžeme pomoci. Jenže nejsme schopní. Nejsme schopní sestavit mezinárodní mírové sbory, a když říkám mírové, tak myslím mírové, ne americky mírové. Nejsme schopni se postavit tomu svinskému NATO a USA. Zato si teď od nich necháme přivézt přímo domů bojůvky, které tady budou za chvíli schopné vyvolat další destabilizovaný region. A pokud ne přímo oni, tak už jenom dohady mezi státy, kdo a kolik jich má přijmout. Copak nevidíte, že to je právě ta sirka, kterou hodlají škrtnout u bomby, kterou máme pod zadkem? Tady vůbec nejde o ty lidi, o jejich záchranu, nebo o jejich lepší život. Já nechápu, jak takové průhledné algoritmy nejste schopní prohlédnout.

 • hudryper • 26. června 2015

  A je to od dobráků s programem NWO TADY ! Když JUDr. Polreich upozorňoval na skutečné znění článku 5 smlouvy o NATO,neměli pro to amerikofilové chuť vzít na vědomí. Oni přece vědí a rozumí lásce k zemi hvězd a pruhů,ne ? Přečtěte si dnešní článek od podivně nezávislého a dobře prosperujícího amerického novináře v Praze :

  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/6194-erik-best-mytus-o-neotresitelnych-zarukach-clanku-5

  Pochybuji,že ho jen tak z ničeho nic napadlo nám to sdělit. Měli bychom to VŠICHNI vzít na vědomí a podle toho se také chovat. Ke spojencům i k sobě navzájem. Připadá mi to jako v liciťáku
  když hráč vylicituje červenou stosedmu a ti dva zbývající mu na to dají ambo ambo.

 • Sio • 26. června 2015

  hudryper napsal

  A je to od dobráků s programem NWOTADY !Když JUDr. Polreich upozorňoval na skutečné znění článku 5 smlouvy o NATO,neměli pro to amerikofilové chuť vzít na vědomí. Oni přece vědí a rozumí lásce k zemi hvězd a pruhů,ne ? Přečtěte si dnešní článek od podivně nezávislého a dobře prosperujícího amerického novináře v Praze :

  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/6194-erik-best-mytus-o-neotresitelnych-zarukach-clanku-5

  Pochybuji,že ho jen tak z ničeho nic napadlo nám to sdělit. Měli bychom toVŠICHNI vzít na vědomí a podle toho se také chovat. Ke spojencům i k sobě navzájem. Připadá mi to jako v liciťáku
  když hráč vylicituje červenou stosedmu a ti dva zbývající mu na to dají ambo ambo.

  Já myslím, že je (zcela obecně) naprosto jasné, že pokud máme dvě velmoci A, B a každá má nějaké spojence, tak pokud řekněme velmoc B zasadí úder nějakému satelitu velmoci A, tak ta nebude chtít vyvylat konflikt, pokud se jí to nehodí. Ale může například naopak obsadit jiný satelit velmoci B a v obsazeném pracovat pomocí bezstrukturního řízení tak, že velmoc B bude litovat, že ten satelit vůbec zabrala. Články a dohody jsou jen oblbovací papíry, viz Mnichov.

 • nikdo • 26. června 2015

  Problematika uprchlíků je široká, nejsou všichni stejní a nedají se házet do jednoho pytle a v tomhle jsem tady už ve svém příspěvku pořádně ujel.Přesto jsem obecně proti přijímání.
  Přijímání uprchlíků bude nutně mít některé stejné následky jako zde dříve uznávaná nepochybná zla.
  – Privatizace penzí, druhý důchodový pilíř
  Uprchlíci, dokonce i jejich odmítání a vracení, budou stát peníze, a ty se budou brát z kapitoly sociálních věcí – důchodů, nemocenských, podpor. Ze strany lidí disponujících penězi vznikne poptávka po privátních penzích, včetně vyvedení minimálně části příspěvku do průběžného systému mimo státní systém dotující uprchlíky.Narozdíl od předchozí verze, tentokrát bude silná motivace k výstupu ze systému, neboť je dopředu známo, že vybrané prostředky nebudou použity dle svého určení.
  -TTIP
  Jedna ze zde kritizovaných vlastností TTIP byla možnost dovozu levných pracovních sil ze zahraničí – komentář netřeba.
  Omezení státní suverenity v soudnictví
  Už teď někteří komentátoři říkají, že uprchlíci maji *právo* vstoupit na naše území.My tedy nemáme suverénní právo neudělit vstupní vízum?Muslimové už teď mluví o tom, že mají právo žít podle šaríy.Tedy, stát nemá právo uplatňovat vůči nim vlastní zákony.
  Poté, co takto oklestíte právo státu určovat pravidla ve svých hranicích je už zavedení korporátních soudů se státem drobnou formalitou.
  -Socializace rizik, privatizace zisků
  Přijetím uprchlíků máme nést náklady korporátních akcí v Africe, jejichž zisky inkasují manažeři a akcionáři těžařských, zbrojních firem, bank a držitelů vodárenských licencí.

  Česká a evropská společnost je zvyklá na formální instituce a málokdo vymáhá svá práva domělá či reálná svémocí.Uprchlíci jsou produkty kmenové a klanové společnosti, a svémoc je často možností první volby.

 • Karla • 27. června 2015

  Souhlasím se Stanem – jde o zhysterizování obyvatelstva, vyvolat strach a utáhnout šrouby. Jak je vidět, daří se to. Ale eurostatistika říká o uprchlících něco jiného, než do nás hustí média: http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Asylum_quarterly_report . Největší procento jsou kosovští Albánci a nejvíc uprchlíků na počet obyvatel má Maďarsko, ale o tom se nemluví. Proč?
  Charlie Hebdo – šaškování politiků na prázdné ulici …a poté plakáty skoro na každé zastávce pražské MHD. Kdo to financoval a proč?
  Nechápala jsem, jak mohl Hitler tak zfanatizovat Němce, teď vidím, jak je to jednoduché i u nás.

 • Georgius z Raduně • 27. června 2015

  Karlo, Vaše závěrečná věta: „Nechápala jsem, jak mohl Hitler tak zfanatizovat Němce, teď vidím, jak je to jednoduché i u nás.“ je ukázkovou a přitom i sprostou demagogií, v níž si pletete pojmy a průjmy. Každý, kdo umí číst a vidí ty potíže s uprchlíky tam, kde se již vyskytují, nutně musí mít strach i bez těch Vámi připomínaných plakátů. Každý, kdo nechce, aby se i v jeho okolí odehrávala dobrodiní toho již obecně zprofanovaného „multikulti“ je podle Vás fanatikem, přesvědčeným o výjimečnosti své rasy a národa, o jeho oprávněnosti „méněcenné“ národy ovládnout, zotročit, případně vyhladit a v dobyvačné válce si podrobit svět.
  Pokud jste přemýšlivým a o dobro usilujícím člověkem, tak se mi za tuto nejspíš nevědomu urážku nevhodným přirovnáním nyní omluvíte.

 • Georgius z Raduně • 27. června 2015

  Proč jsem podle Karly fanatikem? Poněvadž mám „sklony k matematice“ a proto chápu, jak nebezpeční jsou mezi těmi mírumilovnými muslimy i v malých počtech ti primitivně militantní a jakým nebezpečím je jejich vztah k ženám. Považují je za méněcenné bytosti vhodné jen k reprodukci pánů tvorstva – mužů bojovníků za jediné správné náboženství. Když uvážím, že tito muslimové nutí ženy rodit už od dívčích let a vydržují si je až po čtyřech kusech, tak jsou pro dostatečně zalidněnou Evropu nebezpečnější něž primitivní mikroorganismy, jež se množí prostým dělením. Toto však nepovažuji za fanatismus, ale za předvídavost, která pošetilým idealistům chybí a kterou gauneři ze sobeckých zištných důvodů záměrně potlačují v naději, že oni to ještě přežijí – a po nich potopa, která postihne i ty mírumilovné muslimy. Kosovo je názorným příkladem pro mé obavy.

 • Alena • 27. června 2015

  Karla napsal

  Souhlasím se Stanem – jde o zhysterizování obyvatelstva, vyvolat strach a utáhnout šrouby. Jak je vidět, daří se to.Ale eurostatistika říká o uprchlících něco jiného, než do nás hustí média: http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Asylum_quarterly_report . Největší procento jsou kosovští Albánci a nejvíc uprchlíků na počet obyvatel má Maďarsko, ale o tom se nemluví. Proč?
  Charlie Hebdo – šaškování politiků na prázdné ulici …a poté plakáty skoro na každé zastávce pražské MHD. Kdo to financoval a proč?
  Nechápala jsem, jak mohl Hitler tak zfanatizovat Němce, teď vidím, jak je to jednoduché i u nás.

  takže my Češi, jsme zfanatizovaní a chystáme se jako dříve Němci, okupovat celou Evropu, vědomi si své nadřazenosti?
  Zajímavé, i lidé, podléhající běžně propagandě a nadávající na Zemana, dnes mají obavy.
  Pročpak? Protože se , podle mého, jedná o samu podstatu, o instinkty, které přetrvávají staletí. Ochránit svou rodinu, své děti, svůj klan.
  Proč dojde k tomuto mixu národů je jasné z Pjakinových přednášek. Lepší ovládnutí a zotročení člověka v Evropě v rámci agendy NWO
  Karlo, až ukončíte Vaše pseudohumanitní výkřiky, vždy dodejte- ano, chci v Evropě islamský chalifát.

  • Stan • 28. června 2015

   Aleno, nabízíte něco, čemu se říká falešné dilema. To se nejdříve vystraší lidé a pak se jim nabídne volba mezi hypotetickým islámským chalifátem a konkrétní nesvobodou se zadrátovanými hranicemi. Nemusí tu být ani jedno, když přestaneme panikařit a začneme používat to šedé zvrásněné v hlavě.

 • abx • 27. června 2015

  zevraj praotec Cech bol tiez imigrant. potom sa da tvrdit, ze praotec Cech by volil Tomia Okamuru
  http://stoces.blog.idnes.cz/c/371678/Praotec-Cech-by-volil-Japoncika-Okamuru.html

  • Stan • 28. června 2015

   Jedno české přísloví říká, že drzé čelo je lepší než poplužní dvůr. Příkladem je Korejec s japonským pasem, co si založí nacionalistickou a latentně rasistickou stranu v Česku. Nevím, koho by volil praotec Čech, ale vím, že dedo Tiso volil Adolfa Hitlera. A to nebol imigrant.

 • Irena • 27. června 2015

  V čase od 1:11:00 jsou tam zprávy o Slovensku i migrantech.
  https://www.youtube.com/watch?v=Bk2VPX6D5OY

 • Martin (už bez taky m) • 27. června 2015

  Vážení,
  uklidněme se prosím.
  S nadpisem Stanova textu NAPROSTO SOUHLASÍM.
  Libye byla jen iniciačním bodem, rukama evropské debility „elity“ a US Tomahawky je rozdmýcháváno ničení Evropy zevnitř.
  Náckové typu Konvičky se nezastaví, roky čekali na svou příležitost. Kdysi tu bylo tuším v rámci Debatního klubu video kde onen „ekolog a přírodovědec“ „diskutoval“. Výstižně jej označil i Štěpán Kotrba.
  Opět musím souhlasit s názorem Stana. Potažmo Aleše, byť ten to napsal méně obratně.
  Paní i pánové: nevšimli jste si, jak se tady máme „POSLUŠNĚ SEŠIKOVAT DO DVOU HOUFŮ A ZAČÍT SE MLÁTIT NAVZÁJEM?!“
  Jestliže se tady dávno psalo, že až se dá „hladový třetí svět“ na pochod, čím a jak ho zastavíme – působilo to jako akademická otázka.
  Roky všude píši, že pokud budeme „pasívně čekat“ a nebudeme se brát/prát za svá práva, žádná nám nezbudou.
  Mocní NWO si evidentně myslí, že „nastal čas“…
  Co s tím?
  Orinoko zde (už skoro osaměle!) píše o Sýrii…
  Nejeden Syřan varoval, že „v Sýrii“ se bojuje i za ostatní…
  Návod NWO neoconských j/elit: „rozlij ještě více krve a bolesti na ulici, zem, a na tu včerejší krev a bolest lidé už zítra zapomenou…“
  O nebezpečí fašismu zde píší mnozí z nás… začíná to otevíráním vrátek strachu v našich srdcích.
  Nevěřím prostě tomu, že Stan, Aleš či Tribun chtějí islámské fanatiky a právo šaríja v ČR. Nejsou to „pravdoláskaři“. Nezaměňujme.
  OM snad není a nebude: dalším zřídlem násilí.
  Nenechme se účelově rozeštvat.
  Problém Imigrace a uprchlíků není jednoduchý a nemá snadná řešení. Jistě – akutně je třeba zabránit lavině kde nelze rozlišovat. Náš svět se mění a změní. To je fakt. I to že dny Evropy “ v závětří“ jsou pryč…
  Že principem je řešení v tom, aby uprchlíci nebyli – tj. v restaurování důstojného života v těch „zdrojových zemích“ je jasné.
  Pokrač.

 • idiotronic • 27. června 2015

  Aleš napsal
  nědý mor musíme zastavit, ikdybychom museli uživit milion hladových krků navíc.

  Aleši, tady jste přehlédl, že organizovaný zločin (vy říkáte hnědý mor) nám tu fungoval již před plyšákem.Stížnost (moje) na porušení zákona byla svěřena k vyřízení tomu, na jehož činnost jsem si stěžoval a ten se mi pak vysmál.(90.léta) Po několika zmláceních a pokusech o vraždu jsem na opačném konci státu a nestěžuji si, když organizovanému zločinu ustoupúíte, přestane na vás (mnohdy) útočit.Hlavně mu nepřekážet (nebo vyhrát).U toho milionu krků nejde jen o uživení, ale o začlenění . Nikdy neviděli pracoviště. Neznají jazyk.

 • lomikel • 27. června 2015

  Martin – sikovani lze pozorovat na vsech stranach, i vy sikujete, nic spatneho v tom neni kdyz uz nekdo citi potrebu presentovat nejaky postoj tak to nedela jen proto aby byl zajimavy ale aby, v lepsim pripade, podnotil auditorium k zamysleni.

  Muj zasadni problem se fejetony Stana a Tribuna je ze to jsou prave tak ty fejetony. Osobni vypovedi o emocialnich hnutich jejich mysli. Na OM nebyla, snad jako na jedinem nemainstreamovem webu uverejnena zadna anlyza, a to ani od tech levicovych myslitelu kteri zde uverejnovani obcas jsou.

  • Stan • 28. června 2015

   Máte šanci, mysliteli, zveřejněte, padni komu padni. A dodejte analýzy od ostatních nemainstreamových webů, asi mi něco uniklo.

 • Martin (už bez taky m) • 27. června 2015

  Píše se zde že to či ono „nemůžeme“…
  A vzít samopal či flintu a jít střílet na hranice – to můžeme?!
  Ano, skuteční nešťastní lidé jsou zneužíváni, ale to se jako máme přidat i MY a není jiné řešení?!
  Myslím že je, musíme ho najít.
  Nebude bezbolestné, ale Evropa právě čelí zkoušce své samostatnosti a svébytnosti.
  Vyvolali ji nepochybně v USA s pomocí bblbů z Evropy.
  Navrhuji:
  -finančně pomoci akutně napadeným zemím
  – zablokovat lavinu (vojensky lze snadno)
  – dojít si pro pomocníky iniciátorů typu „převaděčských mafií“. Komanda prý trénují „na Ukradině na Rusa“…
  Tož dejme jim „práci“ jinde.
  – i ČR musí přijmout svůj díl. Řešení zmínil Orinoko: přijmout třeba Syřany, jistě tolik co jsme schopni zvládnout. A zařadit do naší společnosti, která se samozřejmě BUDE vyvíjet a MĚNIT, ale měla by zůstat alespoň v nezbytné míře NAŠÍ.
  Dalším je okamžitá petice pro EU -třeba skrze naše europoslance, dejme jim práci. Jan Keller to řekl jasně. Je třeba zachránit se tím, že zachráníme ty „zdrojové státy“.
  Tam směřujme agresivitu „islamobijců“, ať tlačí na „elity“ aby věc řešily. Nebijme se navzájem v zájmu mocných.
  Ano, Evropa si nyní musí uvědomit co je cesta a co cesta není. Nelze přijímat všechny bez rozlišení.
  Ale nelze ani odmítat všechny.
  Máme jen nějaké možnosti.
  Ale ty musíme využít.
  Věc je vážná, ale ne zoufalá.
  Ukáže se, zda a čeho je Evropa schopna.
  Uvědomme si jen, že pohodlný život na dluh příštích generací financovaný rabováním např. nerostného bohatství zemí Afriky či Asie je minulost.
  Navrhuji speciální daň na odtama dovážené suroviny a podle míry spotřeby platby do fondu na obnovu těch zemí, na zastavení válek.
  Ať tam Evropa ZÍTRA pošle vojáky, uvidíme, zda US a spol budou dále posílat zbraně protistraně…
  Další možností je úder na wáhábisty a jejich „státy“.

 • fajt • 27. června 2015

  největším nepřítelem evropanů není islám, ale jejich evropské vlády ( jejich politické elity), vazalsky ohnuté ke korporátní americe , které opětovně dopustily, že lidský život nemá zase žádnou cenu – taky nechápu, jak chce Evropa řešit extrémní islámské radikály, když neumí potrestat ani své darebáky, kteří rozjebali celý svět. ..)

 • abx • 27. června 2015

  syrcanov by bolo mozne prijat ako kedysi grekov, myslim, ze by si dost rychlo zvykli a boli by uzitocni. ich kulturne zazemie je blizke europskemu. mam syrskeho kamarata a to tvrdim podla svojej skusenosti – oni su pracoviti a schopni. lenze syrcania chcu do nemecka, pripadne francuzska, takze sa treba pripravit skor na obcanov subsaharskej afriky, pre ktorych su pracovne navyky neznamym pojmom. skor sa zaujimaju o zbrane, o koran, s kalasnikovom vedia narabat uz od siedmych rokov. jeho snom je dostat sa do neba ako mucenik a uzivat si tam s pannami. k tomu netreba vela, staci noz, zastava a mobil s fotakom…

 • Kvalitni Martin (už bez taky m) • 27. června 2015

  Když chobotnici ‚ve smyslu Cattaniho) useknete jen jedno chapadlo, co se stane…Musíte jí zničit „hlavu“.
  Fantaskní vize ze zpravodajství xyz:
  „Jednoho rána se rozbité Africké státy a některé státy Blízkého Východu probudili do jiné situace: v přístavech a na letištích stojí menší ale aktivní jednotky vojáků EU a Ruska…
  Na moři patrolují hlídkové čluny, ve vzduchu jsou letadla a drony, nad nimi satelity…
  Vlády S. Arábie, Jordánska, Kataru a řady afrických zemí dostaly varování, že pokud nezakročí ve smyslu zastavení pomoci teroristům a náboženským fanatikům OKAMŽITĚ, budou sesazeny a uvězněny. Také v jejich zemích budou instalovány vojenské jednotky s cílem zastavit pseudonáboženské války a boje…
  Byl ustaven celoevropský fond pomoci uprchlíkům, z něhož jsou placeny akce k obnově postižených zemí…
  Každý kdo pokračuje ve vraždění, je okamžitě po prokázání viny zastřelen…každý kdo pokračuje v nabádání k němu je okamžitě uvězněn a vyslán pracovat fyzicky na obnově zničených zemí…
  Jedna nejmenovaná vláda si myslela, že může podvádět… její členové sedí od dneška v kriminále a čekají na deportaci do oblasti bojů a mají pomáhat při obnově zaminovaných oblastí…
  Na Ukrajinu vjely mírové sbory z 50 % ruské a z 50 % evropské…Jaceňuk a spol jsou internováni a mají pracovat na obnově Donbasu.
  Evropa pochopila své ohrožení jako nutnost akce, nutnost a možnost nastartovat i svůj rozvoj obnovou a vybudováním skutečné prosperity v Africe i postižených regionech Asie… Do fondu masivně přispívá Čína…
  Proslýchá se, že na ustavení týmu odborníků a vyjednavačů EU, kteří tajně s RF a Čínou vyjednali podmínky této překvapivé akce participovala nejmenovaná země ve středu Evropy…“
  Zdá se vám to Vážení přitažené za vlasy?
  Tož tak napište svůj rozumný článek, uplatněte jej.

 • Georgius z Raduně • 27. června 2015

  fajt napsal

  největším nepřítelem evropanů není islám, ale jejich evropské vlády ( jejich politické elity), vazalsky ohnuté ke korporátní americe , které opětovnědopustily, že lidský život nemá zase žádnou cenu – taky nechápu, jak chce Evropa řešit extrémní islámské radikály,když neumí potrestat ani své darebáky, kteří rozjebali celý svět. ..)

  Martine, pod tato tvrzení se klidně podepíšu. Tvé návrhy jsou sice správné, ale minimálně utopické. Navíc „naše společnost“ už dávno není naše a změnila se ve spolek otupělých ovčanů a aktivních užitečných idiotů, podporovaných velice čilými a někdy i rafinovanými sobci, kteří se nechají vodit na nitkách své hamižnosti dobře skrytými loutkáři. Bez násilí tohle prohnilé divadlo nikdo neodstraní. Proto jsem rád, že zítra mi bude osmašedesát a jak to tak vidím, tak do první trombotické mrtvice mi zbývají dva roky. Ovšem všech mladších je mi upřímně líto.

 • Martin (už bez taky m) • 27. června 2015

  Jen se tu Vážení PŘESTAŇME NAVZÁJEM NASÍRÁT A OBVIŇOVAT!
  Dejme J/ELITÁM sežrat „jejich medicínu“ a chtějme po nich, aby za své „nekřesťansky“ vysoké platy dělali práci- pro své lidi a svůj „poloostrov Asie“…
  Pišme návrhy, posílejme je aktivně politikům, žádejme akci a odpovědi!
  Nestavějme ploty mezi lidmi co se chtějí domluvit a mají snahu si pomáhat.
  Mám pro Vás totiž jedno „překvapující konstatování“ na závěr: jiní Lidé na této planetě nepřežijí…

 • hudryper • 27. června 2015

  lomikel napsal
  Na OM nebyla, snad jako na jedinem nemainstreamovem webu uverejnena zadna anlyza, a to ani od tech levicovych myslitelu kteri zde uverejnovani obcas jsou.

  Nebude to třeba tím,že pro čtenáře a diskutujiící na OM je otázka africké a levantské imigrace do Evropy notoricky známá,příčiny a viníci jsou nám známy a líšime se pouze v přístupu k migrantům a v návrzích,jak se k problému postavit ? Souhlasím s Martinem,že bychom měli postupovat aktivně
  a co nejdřív si mezi imigranty vybírat ty,kteří jsou schopni a hlavně ochotni se přizpůsobit zdejší kultuře a tyto imigranty bez velkých ovací,jací že jsme to lidumilové,pustit oficiálně do republiky.
  Už by bylo zapotřebí přestat analyzovat,lomikele,nýbrž na základě toho,co o problému víme,se po
  česku přizpůsobit a mít poté argumenty pro ostatní Evropu,že jsme si tolik a tolik utečenců vzali a postarali se o ně. Na Sobotkově místě bych vyhnal do imigračního terénu okamžitě všechny ty kancelářské špiony ze všech „tajných služeb“ ČR s úkolem vytypování vhodných utečenců k přijetí u nás a pomoc při zprostředkování jejich příchodu. Spousta našich bývalých zahraničních expertů v Sýrii léta žila. Hned bychom je měli mobilizovat k získání přijatelných utečenců dřív, než to učiní
  ostatní postižení v Evropě.

 • Martin (už bez taky m) • 27. června 2015

  Georgius z Raduně napsal
  Martine, pod tato tvrzení se klidně podepíšu. Tvé návrhy jsou sice správné, ale minimálně utopické. Navíc „naše společnost“ už dávno není naše a změnila se ve spolek otupělých ovčanů a aktivních užitečných idiotů, podporovaných velice čilými a někdy i rafinovanými sobci, kteří se nechají vodit na nitkách své hamižnosti dobře skrytými loutkáři. Bez násilí tohle prohnilé divadlo nikdo neodstraní. Proto jsem rád, že zítra mi bude osmašedesát a jak to tak vidím, tak do první trombotické mrtvice mi zbývají dva roky. Ovšem všech mladších je mi upřímně líto.

  Georgie, já vím že i mé návrhy (ostatně nepíši nic moc nového) se asi bez dávky násilí neobejdou. Já byl voják nedlouho, bohužel jsem patřil k té malé hrstce, která byla aktivně připravena okamžitě bojovat…a zabíjet…
  Ta doba je pryč, a po 1000 a více vrcholech nemoci za 7 let obcházím denně po hraně rakve, a snažím se pomáhat chránit prostor pro život a lásku…
  Jiné věci na světě mají význam jen jako jejich „předstupně“…
  Nevíme kdo kolik nám komu zbývá, trochu více víme my co si svou existenci každodenně prodlužujeme…
  Kdysi mi kdos řekl, že jsem tu už dlouho, velmi dlouho…
  Jsem jen člověk, chybující člověk, ale snažím se jím zůstat a co můžu zlepšit…
  I to občasné psaní k tomu směřovalo…
  Nevím kolik zbývá…
  Jen pro Zemi a skutečné Lidi bych si další život, skutečný důstojný Život navzdory všem hrozbám přál…
  https://www.youtube.com/watch?v=zxn1_dT3Y6g

 • fajt • 27. června 2015

  včera jsem byl s jedním mazánkem ( i když dnes vypadá jako pořádný mazanec ) a ten měl prostě o dnešních problémech ( které mu jeho oblíbená tv bedna vyleptává do škopku poměrně schopně ) docela jasno – prý za všechno můžou reptiliáni ( jejich epicentrum se teď přesouvá do Ruska ) a když je odhalíme a nedovolíme, aby naši planetu převedli z třetí hustoty do čtvrté, pro nás lidi naprosto nepřijatelné hustoty, tak prý máme vyhráno … tak jsem ho poslal sofort na jeho radnici, tam je těch mimoňů tolik , že jeho trestající ruka nemůže nikdy minout. ..)

 • peter. • 27. června 2015

  Karla napsal
  jde o zhysterizování obyvatelstva, vyvolat strach a utáhnou

  Karla:
  Ja sa pozriem na východ a vidím,že pár desiatok km od môjho bydliska zúri vojna a nacisti ktorí sa producírujú pod symbolmi nacistických SS divízií sú tam glorifikovaní oficiálnou vládou ktorá má podporu USA a EU.Ja to cítim ako hrozbu a mám z toho obavy.
  Pozriem sa na juh,kde sa už zdržiava 60 tisíc imigrantov,vidím,že rakušan už zadrátoval svoje hranice a jediná otvorená cesta na západ vedie cez moju zem.Grécko ak vypadne z EU rozpustí utečenecké tábory a k podobnému kroku sa chystá aj Taliansko.Lenže Francúzi a Nemci už zadrátovali svoje hranice tiež.Nech počítam ako počítam vychádza mi,že najviac imigrantami postihnutými štátmi budú postsocialistické štáty Európy.Z toho jednoduchého dôvodu,že západné štáty majú schopnosť a silu regulovať toky imigrantov tak,aby ich nasmerovali tam,kam to potrebujú teda na východ.A oni pôjdu,lebo cestu späť,domov,už majú zarúbanú.Vidím tiež,že aj keď utečenecká kríza vrcholí,EU doteraz neurobila nič,aby zastavila alebo aspoň obmedzila prílev utečencov.Naopak,je ich zo dňa na deň viac a viac.
  Takže ja sa bojím!Mám strach o svojich blízkych,priateľov o Slovensko a so mnou zdieľa tento strach 72% Slovákov.Preto vítam každú aktivitu zameranú proti imigrantskej hrozbe.
  Vy sa ale nebojte!Keď seba samu pevne presvedčíte,že zo strany imigrantov vám nič nehrozí,že je to iba snaha korporátneho fašizmu vyvolať v ľuďoch strach aby oni následne vytvárali SS „bojůvky“ a zaviedli v Čechách a na Slovensku fašistický režim,tak bojujte pri PC proti korporátnemu fašizmu a všetkým iným izmom v ktorých vidíte hrozbu pre existenciu vašej domoviny.
  Ja radšej teraz podporím tých,ktorí bojujú proti tej imigrantskej hrozbe.Tá je bezprostredná a akútna.Takže ak korporátni fašisti chceli vo mne vyvolať strach a obavy,podarilo sa im to dokonale.

  • Stan • 28. června 2015

   Takže ak korporátni fašisti chceli vo mne vyvolať strach a obavy, podarilo sa im to dokonale.

   Nejste sám. Strach a obavy jsou nástroje, jak nás ovládnout, vedou k tomu, že se lidé začnou nenávidět a vraždit. Stačí málo: Přestaňme se strachovat a obávat a svět bude opět místem, kde se dá normálně žít.

 • Alena • 27. června 2015

  statistika běženců vypovídající, že muži zůstávají v zemi
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Z-Ukrajiny-pry-utekl-uz-skoro-milion-lidi-Vetsina-do-Ruska-381532
  a jak je to na straně islamských imigrantů ?

 • PPK • 27. června 2015

  Emoce lidí jsou dány morálním hodnotovým systémem a kulturou jejich života. Kultura života je dána sociálním hodnotovým názorem a z něj vycházejícím světovým názorem právním. Ten ovlivňují existující náboženství, protože jevy nad znalostním obzorem si lidé odedávna jinak nevysvětlují, než nadpřirozenými silami. To vše vytváří soubor sociálních hodnot, kterými dospělí takové společnosti výchovávají své děti. Důsledkem toho je, že to co je v jedné komunitě normou, jiná lidská komunita na jiném území může dokonce považovat za zločin a naopak. Přesto a právě proto, žijí li různé kultury na oddělených územích a nemigrují-li vzájemně jedinci či davy z nich do území jiných kultur, ke střetům nedochází. Kdyby primárně nedocházelo ke střetům kultur, nebudou války. Otázkou tedy je, KDO má „prediktorský“ zájem právě na tom, aby ty války vznikaly, protože války jsou pro něj jen byznys. Ergo, je to jen ten, kdo pak z nich má i následně hmotný a mocenský zisk. Pokud někdo z ovládaného davu dnes přemýšlí jen o důsledcích a nikoliv o příčinách toho všeho, tak je to jen člověk, který je buď sám zmanipulovaný původci příčin válek, nebo je jejich zaplaceným propagandistou, který ignoruje kauzalitu. Hloupě si však neuvědomuje, že požár nadbytečných a falešných emocí, který teď sám rozšiřuje, nakonec spálí i jeho, protože zapomněl na záměr těch, kteří jej právě k tomu jeho hloupému chování původně zmanipulovali. Proč? Protože ani lísteček na stromě se nepohne jen tak bez příčiny. Tou příčinou je – obrazně řečeno – ona Sofiina volba, do níž nás všechny někdo, kdo tu nežije, žene. Ukažme na něj a bude to jasné, že je to ten, který tady chce deformně zavést nový systém mocenského řízení nové lidské společnosti podle svých představ. Hranice nejsou korzo, vyznačují území suveréna.
  Jsme jím? Ne.

 • peter. • 27. června 2015

  PPK napsal
  požár nadbytečných a falešných emocí, který teď sám rozšiřuje, nakonec spálí i jeho, protože zapomněl na záměr těch,

  PPK:
  O tom,čo a kto je príčinou tejto krízy vie každý,kto sa trochu zaujíma o dianie vo svete.A každý vie aj to,že sme proti tomu bezmocní a ak sa má niečo v tomto smere zmeniť,tak tomu musí predchádzať nejaký celosvetový otras.To je podľa mňa v nedohľadne.Myslíte,že by sme mali ostať pokojní a bez obáv uvítať tých imigrantov pekne po staroslovansky – chlebom a soľou?

 • PPK • 27. června 2015

  peter. napsal
  Myslíte,že by sme mali ostať pokojní a bez obáv uvítať tých imigrantov pekne po staroslovansky – chlebom a soľou?

  Rozhodně ne. Je to přece jednoduché. Ten, kdo si v zahraničí tu světovou humanitární válečnou kaši uvařil, ten by si ji měl na svém vlastním území také sníst. Jenže problém je v tom, že on tu kaši uvařil právě tak a právě proto, abychom ji jedli my. A jak to udělá, abychom ji jedli my? Sledujte toky peněz: On nejprve finančně zaangažuje politické kolaboranty a mediální flagelantské propagandisty, kteří nás budou přesvědčovat, že to je tak správné. Pak bude pokrytecky hrozit fašismem, který tu údajně jinak vznikne, protože fašismus jako zastrašovací argument se vždycky hodí. Nu a když to nepomůže, tak nám sem dá vojáky s nějakou, nám „smluvně“ dohodnutou jejich základnou. Vojáky, kteří už svými zbraněmi na nás patřičně dohlédnou, abychom všichni poslušně a pěkně tu kaši papali a neremcali.

 • merlin • 27. června 2015

  orinoko napsal

  Já osobně bych pro přijetí některých uprchlíků byl. Ale po splnění 100 plus 1 podmínek a v omezené míře.Rozhodně jenom těch, kteří mají poměrně blízko k místnímu civilizačnímu okruhu a nenesou v lebce zprostředkovanou emerickou NWO výduť. Konkrétně mám na mysli evidentně postižené syrské RODINY s dohledatelnou historií.
  Afrika ani náhodou. A Pakistán už vůbec ne. Když tam prý mohl žít Zlý Ládík, tak tak tam může žít každý.

  souhlasím, že pákistán je nesmírně tizikový. Navrhuji přijmout syrské dúzy, a to klidně všechny, byt je to šiítská sekta, protože mají v základech náboženství mimo jiné důraz na loajalitu k zemi, kde zrovna žijí, což historicky opakovaně prokazují. Navíc se nemíchají s hostitelským obyvatelstvem, ani kdyby ono samo chtělo.

 • merlin • 27. června 2015

  Stan napsal
  A kurva, to je slovník, s tím už se snad ani diskutovat nedá: Invazní armáda barbarů pedofilního proroka, válka začala, bojovat proti vlastním kolaborantům, částečná svoboda… No nic, kartáček mám už dávno připravený, akorát jsem nečekal, že si pro mě přijdou zrovna „tihle vlastenci“.

  u cnema sleduji dlouhodobji tendence i j. debatách na tw využít příležitosti k domácí čistce, dle jeho názoru očistě národa od jeho zrádců. Nechci se cnema dotknout, ale podporovat ho nebudu v žádném případ, páč si nejsem jistá, kam bych nakonec dle jeho přísných měřítek spadla sama :-)

 • peter. • 27. června 2015

  PPK napsal
  Rozhodně ne. Je to přece jednoduché. Ten, kdo si v zahraničí tu světovou humanitární válečnou kaši uvařil, ten by si ji měl na svém vlastním území také sníst. Jenže problém je v tom, že on tu kaši uvařil právě tak a právě proto, abychom ji jedli my. A jak to udělá, abychom ji jedli my? Sledujte toky peněz: On nejprve finančně zaangažuje politické kolaboranty a mediální flagelantské propagandisty, kteří nás budou přesvědčovat, že to je tak správné. Pak bude pokrytecky hrozit fašismem, který tu údajně jinak vznikne, protože fašismus jako zastrašovací argument se vždycky hodí. Nu a když to nepomůže, tak nám sem dá vojáky s nějakou, nám „smluvně“ dohodnutou jejich základnou. Vojáky, kteří už svými zbraněmi na nás patřičně dohlédnou, abychom všichni poslušně a pěkně tu kaši papali a neremcali.

  Však to!Ako som už napísal.Nasvinia,narobia škody a potom vyžadujú od iných aby to svinstvo upratali a škody uhradili.Je to ponižujúce,urážlivé a pre mňa neprijateľné.Oni sa ani neospravedlnia.Takí Francúzi ktorí sa na tejto humanitárnej katastrofe podieľali mierou vrchovatou,si túto vinu nikdy nepriznajú.Európa pre nich nikdy nebude znamenať to čo pre nás.Pre nich je Európou Francúzsko,Nemecko,VB,Taliansko a severské štáty.To ostatné sú pre nich menejcenné porazené štáty,ktoré akoby prijali medzi seba a potom čo ich vyrabovali a zbavili svojbytnosti sa k nim aj tak správajú.Blahosklonne a hovoria s nami z „koňa“,povýšenecky.Nemajú nás za nič.Lacná pracovná sila,len to ich ešte spája s nami.

 • orinoko • 27. června 2015

  Malé shrnutí posledních bojů v Sýrii a Iráku. Turek je dobytek. Každý tamní novinář prý vysvětlí, proč Turecko musí stát na straně Daeše. Mj. také kvůli Kurdům. My je vnímáme možná jednolitě, ale ona jednota všech Kurdů možná nebude až tak horkým zbožím.
  A to chtěli blbouni různých větrů nacpat Turecko do Evropy. Např. Cecil Peroless.

  http://a2larm.cz/2015/06/porazka-isis-u-tall-abjadu-a-jeji-souvislosti/

 • PPK • 27. června 2015

  peter. napsal
  Nasvinia,narobia škody a potom vyžadujú od iných aby to svinstvo upratali a škody uhradili.Je to ponižujúce,urážlivé a pre mňa neprijateľné.Oni sa ani neospravedlnia.

  Peter, my Evropané si málo uvědomujeme kořeny jinakosti lidí, žijících ve třetím světě, ovlivněných jejich tamními náboženstvími, v nichž jsou ty hlavní základy jejich JINÉHO chování a myšlení. Je to zejména tam platný princip karmy, který jim „vysvětluje“, že za nic nikdy nikomu nemají být vděčni, natož ještě snad někomu za něco poděkovat, protože ten, kdo jim něco dává, to prý vždycky dělá jen z čirého sobectví(!) vylepšování své vlastní karmy. (Ostatně, podobná a jen o trochu sofistikovanější ideologie je zakuklena i v křesťansky orientovaných denominacích, kde se podobně argumentuje morálně převráceným a jako by čistě sobeckým slibem ráje za dobro, které někdo někomu poskytuje jen proto, aby SÁM SOBĚ zajistil věčnou posmrtnou blaženost). Zkrátka, kořeny každé kultury a potažmo i všech rozporů kultur, jsou vždy zejména v těch nejstarších a nejrozšířenějších lidských výmyslech – v náboženstvích. V náboženstvích, zde naprosto neslučitelných s racionálním evolučním evropským způsobem myšlení. Nu a když ty způsoby myšlení nejsou slučitelné, pak nikdy není dlouhodobě slučitelné ani mírové soužití s těmito lidmi, i kdyby tu v Evropě žili stovky let a měli tu své chrámy, mešity a imámy. Nu a co naše propaganda v tom všem co nejpečlivěji ukrývá a zamlčuje, je ta hlavní příčina rozporů a válek takto neslučitelných civilizací – je to příčina čistě mocenská a čistě euroatlantická. Je skryta v tom, že na území těchto jiných kultur neustále leze otravovat jejich ovzduší bílý muž neo-kolonizátor, aby tam kradl přírodní zdroje pod falešnou záminkou, že jim chce pomáhat. A to je ten základní Problém, protože on je nositelem intrik, spekulací, lichvy z půjček na úrok, úvěrových dluhů a za tím vším i vždycky nakonec následujícího válečného násilí, když ho oni náhodou odmítnou.

 • peter. • 27. června 2015

  peter. napsal
  Nasvinia,narobia škody a potom vyžadujú od iných aby to svinstvo upratali a škody uhradili.Je to ponižujúce,urážlivé a pre mňa

  Tento výrok sa vzťahuje na tzv.“vyspelé“ európske štáty + USA a ich vzťah k postsocialistickým štátom.

 • Evina • 27. června 2015

  Martin (už bez taky m) • 27. Červen 2015

  Když chobotnici ‚ve smyslu Cattaniho) useknete jen jedno chapadlo, co se stane…Musíte jí zničit „hlavu“.
  Fantaskní vize ze zpravodajství xyz:
  „Jednoho rána se rozbité Africké státy a některé státy Blízkého Východu probudili do jiné situace: v přístavech a na letištích stojí menší ale aktivní
  ———————————-
  Tak tohle podepíšu, opravdu nechápu na co čekáme…
  Martin do Strakovky!!!
  A aby mě někdo nepodezříval z nesnášenlivosti proti uprchlíkům, mám životní zkušenosti s mým tatínkem, který uprchl jako dospívající kluk z Řecka. Patřil k menšině Makedonců, které Řekové cíleně pronásledovali.
  Strýc byl dlouhá léta intervenován ve vězení, které bylo koncentračním táborem, jak mi řekla další Makedonka, která žila 30 let v USA…V USA se tom hovoří a u nás se o tom mlčí, přitom po 2.WW pomáhalo Řecku humánně Britské impérium.
  Otec skončil v Československu, měl už 15 let, tak ho čekal internát a ihned šel do učení ve Válcovnách plechů…
  Jeho sestra skončila v Polsku a viděli se až v její dospělosti přes Červený kříž. Rodiče už oba nikdy neviděli, ti zemřeli v Řecku…
  Proto by se mělo pomáhat v místě kde se ti lidé narodili, nebo aspoň ve státě, kde žili. Uprchlíci budou léta vzpomínat a budou nešťastni, že museli odejít a nechat vlastní rodinu někde jinde…..
  Tohle se asi netýká těch mladíků z Afriky….
  Z Eritreje a ta mi něco připomíná…
  Tam byly přece před 10 a více lety Mírové sbory, ve kterých sloužili mí bratranci, jeden je Slovák a druhý Řek (k Makedoncům se už hlásit může)..
  Slovenský bratranec vyprávěl jak byli vyčůraní, měli opravdu 8 až 10 dětí, o které se starala v rámci možností matka, co dělal otec těžko říct, asi plodil dětičky…

 • LF • 27. června 2015

  Stane,
  nezlobte se, ale tohle je pěkná blbost. Argumenty kulturní shrnul výše cnemo, k němuž se připojuji. Ale podívám se na věc z jiného úhlu.
  V Evropě klesá porodnost, zmenšuje se počet obyvatel a tudíž i potenciálních pracovních sil, ani těm Číňanům už se nechce makat za pár šupů a do nejkřiklavěji špatných pracovních podmínek se nedaří získat zaměstnance. Ba naopak, cena pracovní síly zvolna roste.

  Kdo potřebuje nové, vykořeněné a na šílené podmínky zvyklé migranty?

  Které straně pracovního trhu pomáhá migrace, zaměstnancům nebo zaměstnavatelům?

  Qui bono?

 • Evina • 27. června 2015

  Bratranec (Slovák :-) ) říkával, že už nikdy nebude takový lidumil, že ti lidé – otcové, stáli ve frontě na pytel rýže, mouky..byli klidní to jo, řídili se asi pravidlem, kdo si počká ten se dočká…
  Od nějaké humánitární organizace dostali traktor Jon Deere, který stál na placu a všichni vojáci čekali až vyjede a vono nic…Když měla přijít kontrola jak se drahý dar využívá, nastartovali dar a zorali kus plochy, bylo jedno kdy to zořou tu kontrolní plochu, či v době sucha, či děšťů. To nikoho nezajímalo, kontrola si udělala čárku a milí Eritrejci dostali další pytle s moukou, rýži a na traktor už nesáhli do další kontroly..
  Taky nadával na školu pro jejich děti, říkal bouda na spadnutí, měli hrůzu, že na ty děti spadne, eritrejským mužům to však bylo úplně jedno. Oni opravdu nějaký strach z úrazu potomků neměli, či z jeho zráty…však se narodí další, tak co by se starali…Oni tohle neřeší! Zato koza měla cenu větší, ta se dá prodat….

  Tak si říkám, co je za tím exodem? Odešly Mírové sbory, které aspoň opravily školu, pohlídali je, odešly i ty humanitární organizace a nechali obyvatelstvo ať se stará samo?
  A obyvatelstvo šlo tam, kde žijí ti co o ně pečovali..

  Mimochodem můj otec ovládal makedonštinu, řečtinu, aby se se sestrou domluvil tak i základy polštiny a velmi dobře česky, protože to byla důležitá, když tu žil…Jeho sestra má zase základy češtiny, makedonštinu ovládá dobře, špatně řečtinu, tu v dětství defakto zapomněla a polštinu ovládá výborně, protože v Polsku vyrůstala v DD…
  Bude dnes dnešní liberálnější režim nutit uprchlíky ať se domluví?

 • Evina • 27. června 2015

  LF napsal

  Stane,
  nezlobte se, ale tohle je pěkná blbost. Argumenty kulturní shrnul výše cnemo, k němuž se připojuji. Ale podívám se na věc z jiného úhlu.
  V Evropě klesá porodnost, zmenšuje se počet obyvatel a tudíž i potenciálních pracovních sil, ani těm Číňanům už se nechce makat za pár šupů a do nejkřiklavěji špatných pracovních podmínek se nedaří získat zaměstnance. Ba naopak, cena pracovní síly zvolna roste.

  Kdo potřebuje nové, vykořeněné a na šílené podmínky zvyklé migranty?

  Které straně pracovního trhu pomáhá migrace, zaměstnancům nebo zaměstnavatelům?

  Qui bono?

  Tak získat pracovní sílu má už i u nás většina profláknutých montoven tady na Kopřivnicku, už i Hyundai má všude inzeráty.
  Trh se oživil a nebo lidé už nechtějí pracovat jako levné „socky“, proč taky. Zničí si zdraví a žíjí z ruky do huby a uživit rodinu mají přesto problém…

  Ale stále nevěřím, že to budou ti mladíci….Když si spočítají náklady práce u nás a dávky v Německu, tak tady tedy určitě nezůstanou…

 • LF • 27. června 2015

  Evina napsal
  Tak získat pracovní sílu má už i u nás většina profláknutých montoven tady na Kopřivnicku, už i Hyundai má všude inzeráty.
  Trh se oživil a nebo lidé už nechtějí pracovat jako levné „socky“, proč taky. Zničí si zdraví a žíjí z ruky do huby a uživit rodinu mají přesto problém…

  Ale stále nevěřím, že to budou ti mladíci….Když si spočítají náklady práce u nás a dávky v Německu, tak tady tedy určitě nezůstanou…

  Pokud tady stejně nezůstanou, nemá smysl vůbec uprchlíky přijímat, ne? :-)

 • idiotronic • 27. června 2015

  hudryper napsal
  Spousta našich bývalých zahraničních expertů v Sýrii léta žila.

  Ano , třeba elektrárnu v Homsu stavěla ČSSR. Ve smlouvě na elektrárnu jsou pravidelné revize na léta dopředu, existují lidé s aktuální zkušeností , ovšem nevím, ve kterém roce byla elektrárna srovnána se zemí…

 • orinoko • 27. června 2015

  Docela trefné.

  http://www.kurzy.cz/kreslene-vtipy/reseni-konfliktu/

 • cnemo • 27. června 2015

  merlin napsal
  u cnema sleduji dlouhodobji tendence i j. debatách na tw využít příležitosti k domácí čistce, dle jeho názoru očistě národa od jeho zrádců. Nechci se cnema dotknout, ale podporovat ho nebudu v žádném případ, páč si nejsem jistá, kam bych nakonec dle jeho přísných měřítek spadla sama :-)

  Nebojte, neberu to osobně:)

  Zkusím vysvětlit:
  1. Valí se na nás nekonečný dav barbarů, čím více jich EU přijme, tím víc dalších imigrantů vygeneruje.

  2. Zatím máme na našem území totální převahu, jak početní, tak vojenskou = v současné situaci nám přímé nebezpečí nehrozí

  3. Situaci může změnit malá menšina „multikulturalistů“, v jejímž důsledku se naprosto změní poměr sil.

  Závěr: v tomto okamžiku nejsou našimi nepřáteli sami imigranti, už jen proto, že tu ještě nejsou. Jestli chceme něco změnit, musí akce směřovat proti této malé skupině, kolaborujícím politickým stranám a politikům, podvodným nevládním organizacím a zdroji jejich peněz (norské fondy, Soros, americké „humanitární“ organizace apod.) Je to jako s dírou v lodi, je lépe ji ucpat, než kýblovat vodu (imigranty).

  Kdybychom byli skutečná demokracie, byla by změna velmi prostá, protože názor veřejnosti je jasný. Bohužel jsme (a ne jen my, vlastně všechny EU státy) soft diktaturou, kolonií evropské oligarchie a tento fakt může jinak hladkou změnu pěkně zostřit. Problémem je tedy to, čemu EU papaláši eufemisticky říkají „demokratický deficit“.

 • Evina • 27. června 2015

  LF napsal
  Pokud tady stejně nezůstanou, nemá smysl vůbec uprchlíky přijímat, ne?

  :-D Nemá, ale to oni neví…
  Co budou dělat až je nebudou chtít v Německu a ostatních zemích? A tady je čeká jen ta montovna?

 • Neználek • 27. června 2015

  merlin napsal
  u cnema sleduji dlouhodobjitendence i j. debatách na tw využít příležitosti k domácí čistce, dle jeho názoru očistě národa od jeho zrádců. Nechci se cnema dotknout, ale podporovat ho nebudu v žádném případ, páč si nejsem jistá, kam bych nakonec dle jeho přísných měřítek spadla sama

  Kristepane, cnemo, a proč na tohle vůbec odpovídáte??? Ona prý „sleduje dloudobé tendence“… Jen jestli si to spíš nevycucala z kredence.

 • cnemo • 27. června 2015

  Neználek napsal
  Kristepane, cnemo, a proč na tohle vůbec odpovídáte??? Ona prý „sleduje dloudobé tendence“… Jen jestli si to spíš nevycucala z kredence.

  Domníval jsem se, její názor je způsoben nedorozuměním, tak jsem svůj názor dovysvětlil. Výtka byla udělána slušně a korektně a tak proč ne.

 • Neználek • 27. června 2015

  cnemo napsal
  Výtka byla udělána slušně a korektně a tak proč ne.

  To tedy nebyla. Bylo to ničím nepodložené obvinění a bezdůvodný osobní útok.

 • merlin • 27. června 2015

  cnemo napsal
  Domníval jsem se, její názor je způsoben nedorozuměním, tak jsem svůj názor dovysvětlil. Výtka byla udělána slušně a korektně a tak proč ne.

  Chodím na twitter a jste tam dost ostrý a nekompromisní. K věše uvedenému – běženci ti už jsou a byli, špatně snáším ty z Kosova, co budou mít s námi od prvního ledna bezvízový styk, asi proto, že jse je zažila v akci.Nechme je projít.

 • hudryper • 27. června 2015

  Pánové Cnemo a Neználek : Dovolím si vás upozornit,že Merlin si opravdu nic nevycucala z kredence,jak jste vtipně poznamenal. Vím ,že nositel tohoto nicku má za sebou vzpomínky na poslední /zatím/ válku v Evropě z vlastní osobní zkušenosti,zatímco vy oba jenom spekulujete o
  tom co bude,aniž jste tu válečnou hrůzu a její následky sami zažili. Mohu vás upozornit,že v porovnání s tím,co představuje Merlin,zvláště na tomto hřišti,byste se mohli snadno zesměšnit.

 • Béda • 28. června 2015

  Na BL je videozáznam rozhovoru Čulíka s šéfem HRW Stroehleinem, který rozebírá fobie české „neobeznámené“ veřejnosti z přistěhovalectví z muslimských zemí. Oba aktéři se shodují na tom, že není podstatné to, kdo zavinil vlnu uprchlictví (Čulík vždy když o tom mluví tak zvyšuje hlas) a že Češi by prý měli nést určitou „odpovědnost“ a přijmout svůj podíl na řešení tohoto problému, že prý ti, kteří muslimy znají vědí, že migranti nejsou viníci ale oběti ISIL, že nejsou žádná hrozba. Otázka je, za co mají Češi nést odpovědnost, proč není důležité kdo a co je příčinou migrace a když tedy migrace nepředstavuje žádnou hrozbu, proč mají nést její důsledky chudé státy, které nejsou jejími viníky a příčinou a proč si je nevemou k sobě bohaté západní státy které stály u jejího zrodu, které by především měly nést ZODPOVĚDNOST za svoji konkrétní zahraniční politiku. Škoda, že tam nebyl někdo třetí a nezeptal se obou zúčastněných na tyto věci.

 • merlin • 28. června 2015

  hudryper napsal

  Pánové Cnemo a Neználek : Dovolím si vás upozornit,že Merlin si opravdu nic nevycucala z kredence,jak jste vtipně poznamenal. Vím ,že nositel tohoto nicku má za sebou vzpomínky na poslední /zatím/ válku v Evropě z vlastní osobní zkušenosti,zatímco vy oba jenom spekulujete o
  tom co bude,aniž jste tu válečnou hrůzu a její následky sami zažili. Mohu vás upozornit,že v porovnání s tím,co představuje Merlin,zvláště na tomto hřišti,byste se mohli snadno zesměšnit.

  hudrypere dík, ale to máte marné. Musím uznat, že rozumnější názory na přijímání uprchlíků tu provozuje pouze orinoko. přijímat uzavřenější síitské sekty ze Sýrie a ne sunnity propadlé wahábbismu – doslovismu výkladu koránu a hadíthů. Největší obavy mám z toho, že se mezi uprchlíky začnou pohybovat gangy kosovanů v bezvízovém styku. Tohle je normálně zápalná podpálená šnůra v hozená do dynamitu. Tam odsud sem půjdou škodíci všeho druhu se zlými úmysly. Uprchlíci mají jiné starosti než to tady vyhazovat do luftu, pašovat sem drogy a organizovat brutálně se chovající mafie.Ani u nás ve většině vůbec pobývat nechtějí. Ale bezvízový styk s Kosovem prosím NÉ.

 • peter. • 28. června 2015

  Zanedlho sa k mohamedánom,černochom z Afriky(podľa Čulíka sú to samí doktori,architekti,zubári a filozofovia) a hrdinským Kosovčanom pridajú aj títo „zubári“
  http://je-to-inak.livejournal.com/53131.html
  Spoločne nás budú kultúrne obohacovať.Ale najdôležitejšie je -Nemať strach a obavy!Čo môže byť horšie ako to,že sa necháte cez svoj strach ovládnuť korporátnym fašizmom?To je tá najväčšia hrozba!Kam sa na ňu hrabú zábavky imigrantov v Anglicku a Škandinávii.

 • Alena • 28. června 2015

  no, takže obyčejný plebs se chová nevhodně, až na výjimky. Pokud by v čele státu nebyly loutky, navrhla bych rychlé a rozumné řešení, jak financovat uprchlíky. U zaměstnanců a OSVČ zavést progresivní zdanění, to jest nejnižší příjmové skupiny zdanění nula , ty vysokopříjmové progresivně nahoru, pro 50 tis.mzdy a více měsíčně 50 % zdanění. To stejné u nadnárodních koncernů. Zavedení zvláštní daně dle obratu, ne zisku, který je vysoce optimalizován.
  Ono by se nakonec mohlo stát, že mainstreamová média, řízená korporacemi, by najednou obrátila, a nejenom ta.
  Pěkná pohádka, protože uprchlíky budeme platit právě my, ten plebs nevhodně se chovající

 • cnemo • 28. června 2015

  merlin napsal
  Chodím na twitter a jste tam dost ostrý a nekompromisní. K věše uvedenému – běženci ti už jsou a byli, špatně snáším ty z Kosova, co budou mít s námi od prvního ledna bezvízový styk, asi proto, že jse je zažila v akci.Nechme je projít.

  Myslíte, že když jde alespoň relativně svobodný život nejen nás ale i potomků je dobrá příležitost na kompromisy? Patřím bohužel k lidem, který civilizace pud sebezáchovy úplně nevymazala:)

  Co se týká Albánců, jeden takový, co ho média i ideologických důvodů maskovala jako Makedonce (než to prasklo), v nedaleké hospodě vyvraždil rodinu spolužačky mé ženy. Důvody byly z našeho pohledu docela barbarské, civilizovaný člověk nepáchá masovou vraždu proto, že ho opustila ženská a válčí o dítě s jeho matkou.

 • orinoko • 28. června 2015

  Zajímavá lidová tvorba jinde.

  Daeš … to je ISIL, což je totéž, co ISIS.

  A teď to hlavní odjinud: ISIS= Israeli Secret Intelligence Service.

 • LF • 28. června 2015

  Alena: 50 tis.mzdy a více měsíčně 50 % zdanění.

  Mzdy v téhle výši (v hrubém a v Kč) bere spousta lidí, kteří nekradou, programátoři, technici, lékaři. Proč by měli doplácet na uprchlíky nebo na vaši pomatenou představu solidarity?

  Problémy jsou někde jinde; v odplývání kapitálu mimo ČR kvůli zahraničním vlastníkům, v kasinovém kapitalismu namísto výroby něčeho pořádného, v poškozování přírody a kultury levnou dopravou zboží, a tak dále.

  Jste omezená a závistivá žena.

 • Alena • 28. června 2015

  Snaha o dobré hospodaření a omezení dluhu není závistivost a omezenost, ale racionální uvažování. Takové proklamace bych si vyprosila. Ono k přílivu cizinců bude docházet i proto , že je to pro někoho byznys. Ten byznys někdo platí. Samozřejmě, že v ČR, kde za peníze jsou mnozí ochotni prodat i svou vlastní mámu, se tento byznys chytne velmi rychle.
  Proč nezavést protitah? Opačný výběr peněz?
  Proč taková bleskurychlá reakce od vás, když na počátku 90.- tých let bylo progresivní zdanění u FO běžné a daň z příjmu PO byla 34 % místo dnešních 19 %
  Ba ne, pane, to přísné zdanění dle Vaší reakce by své ovoce přineslo

 • Alena • 28. června 2015

  Jak jste se, pane LF, slovně vymezoval v době, kdy zde vládl železnou rukou pan Kalousek.Kdy se v pohodě zvýšila nižší sazba DPH z 5 ti % na 9 % a posléze 15 %? Kdy se zavedly poplatky u lékaře, za recept? Kdy se začaly privatizovat veřejné služby? Vám nevadilo, že naši důchodci sice dostávají důchody, které byly ovšem zmraženy, ale za každý nákup potravin museli zaplatit státu 15 %, v ceně elektřiny neměli jen základní cenu a distribuční, ale i poplatek za fotovoltaiku, neboli chudí platí bohatým? A pokud byli nemocní, tak vše, co od státu dostali, museli na daních a na poplatcích vrátit zpátky?
  Mne to opravdu trápilo, a proto nebudu mít slitování s tzv. střední třídou, která se na to mlčky koukala
  Podotýkám, že pracuji a mám slušný příjem

 • Vaska • 28. června 2015

  celej ten humbuk kolem běženců je jen umyslně vyvolanej zástupnej problém na odvedení pozornosti od něčeho horšího viz novej Pjakin – ty parchanti se to chystaj spustit – http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakizna-ze-dne-22-06-2015/

 • peter. • 28. června 2015

  Alena napsal
  Pěkná pohádka, protože uprchlíky budeme platit právě my, ten plebs nevhodně se chovající

  Najskôr to skončí takto :
  SR a ČR budú spočiatku len štátmi,cez ktoré sa imigranti prevalia cestou na západ.Tam ale majú preplnené už teraz a tak budú musieť rozhodnúť,čo urobiť s tým prebytkom.Tu sa naskytá niekoľko možností :
  1 – Vrátiť ich tam odkiaľ prišli tj.domov.Podľa mňa nereálne.
  2 – Vrátiť ich do krajín,kde sa zdržiavali pred vstupom do shengenu.Tiež sa mi to
  zdá byť nereálne.
  3 – Vytvoriť pre nich utečenecké tábory ktoré by financovala EÚ a OSN na území
  postsocialistických štátov.Pre západ je to optimálne riešenie,lebo môže
  argumentovať počtom imigrantov z týchto postsocialistických štátov
  ktorí pracujú už roky západnej Európe.A môže si takto aj regulovať stavy gastarbajtrov podľa potreby svojich ekonomík.Môže si vyberať tých schopnejších,prispôsobivejších a vzdelanejších.

 • Neználek • 28. června 2015

  hudryper napsal

  Pánové Cnemo a Neználek : Dovolím si vás upozornit,že Merlin si opravdu nic nevycucala z kredence,jak jste vtipně poznamenal. Vím ,že nositel tohoto nicku má za sebou vzpomínky na poslední /zatím/ válku v Evropě z vlastní osobní zkušenosti,zatímco vy oba jenom spekulujete o
  tom co bude,aniž jste tu válečnou hrůzu a její následky sami zažili. Mohu vás upozornit,že v porovnání s tím,co představuje Merlin,zvláště na tomto hřišti,byste se mohli snadno zesměšnit.

  Bohužel vás musím upozornit, že si pletete hodinky a holínky. Já jsem kritizoval její názory na cnema, ne na uprchlíky.

 • LF • 28. června 2015

  Alena: rozeštvávat střední třídu a nižší třídu tak, aby nebyly schopny postupovat koordinovaně (jinak v demokracii nemají šanci), je obvyklá taktika. Bez střední třídy ničeho nedosáhnete.

 • Alena • 28. června 2015

  Pane LF, vy uhýbáte od tématu. Nenapadejte mne, prosím, z rozeštvávání, když sama k střední třídě patřím.
  Rozeberte, prosím, nesmyslnost vyššího zdanění střední třídy a korporací zde usazených, dle Vás

 • peter. • 28. června 2015

  peter. napsal
  Vytvoriť pre nich utečenecké tábory ktoré by financovala EÚ a OSN na území

  Ak sa tento scenár,ktorý som si vymyslel uskutoční,tak je možné,že spolu s imigrantami nám láskavý a ľudskoprávny západ postaví aj zopár nových montovní s nejakou nenáročnou výrobou ako napr.montáž káblikových zväzkov pre automobilový priemysel alebo výroba plastových poklopov na WC.To aby ukázali dobrú vôľu a ochotu poskytnúť imigrantom pracovnú príležitosť a možnosť integrovať sa do spoločnosti.

 • LF • 28. června 2015

  Aleno, neuhýbám, ale tím návrhem na vysoké zdanění normálních občanů střední třídy (nikoli kapitálu!) si proti sobě střední třídu postavíte. V tom je ten problém.

 • Alena • 28. června 2015

  To je právě ta solidarita, snížit DPH a zvýšit zdanění přímých daní, mimochodem v civilizovaném světě zcela běžná. Střední třída je co do počtu v ČR nezajímavá,takže plus pro volby, co do významu je její vliv obrovský( politici, soudci) a zrovna tato sorta by měla dostat za vyučenou

 • LF • 28. června 2015

  Nezlobte se, ale jste opravdu hloupá. Střední třída společně se svými rodinami je podstatnou složkou voličstva a navíc mezi ní je většina opinion makerů. Tyhle lidi musí mít vítěz na své straně.
  Zdaňovat je třeba vývoz kapitálu, spekulativní transakce, dividendy plus cosi na způsob Tobinovy daně.
  Daň z příjmu by pro běžné občany měla být skoro nulová.

 • Alena • 28. června 2015

  pane LF, díky za otevřenost , se kterou se mnou blahosklonně hovoříte, aniž byste se snažil o jinotaj slova hloupost pro mne. To je údělem jednodušších a citově vyprahlých lidí, takto komunikovat.
  Kolik procent z celkového počtu obyvatelstva je dnes dle Vás střední třída u nás? Možná je problém v tom, co si pod střední třídou představujete. Mladá rodina, dvě děti, žena na rodičovské, muž vydělávající 50 tis. čistého, hypotéka. Dle ekonomů střední třída, dle životní úrovně se tato rodina má co ohánět, aby se uživila. Střední třída je opravdu široký pojem. Dle mého názoru početně netvoří podstatnou složku voličstva.
  To stejné s Vámi použitým anglickým výrazem opinion makery neboli názor, že střední třída je tvůrcem veřejného mínění. Opět, pokud je střední třída u nás, dle mého, marginální, tak stejný bude i její vliv na veřejné mínění. Veřejné mínění je určováno sedmou velmocí, lépe řečeno spíše pátou kolonou novinářů, sloužící cizím zájmům.
  Co se týče zdaňování kapitálu, souhlasím s Vámi.

 • LF • 28. června 2015

  Mluvím upřímně a jsem jednoduchý.
  Střední třídou bych nazval nejspíš lidi s příjmem od průměru po trojnásobek průměru, odhadem. Je mi jasné, že se nežije ani s takovým příjmem lehce, ale jste to právě vy, kdo je chce ještě navíc danit, místo aby danila kapitál.
  Novináři jsou právě ve své většině typickými příslušníky střední třídy, bez ohledu na to, v čím žoldu píšou.
  A kolik je lidí vydělávajících přes 40 tisíc Kč měsíčně a které by zasáhly vaše nerozumné nápady?
  Kolem 10%.
  http://www.platy.cz/partner/region/ceska-republika
  Ti lidé mají své rodiny, manželky, příbuzné. Jejich zdaněním popudíte proti sobě odhadem 20% populace a to je příliš velká cena za ukojení vaší závisti.

  Zdaňujte kapitál, ne lidi.

 • Alena • 28. června 2015

  pane LF, tak okázale dávat najevo neznalost daňové soustavy ,no nevím, opravdu se zde nemusíte tak ztrapňovat. Měl byste vědět, když tak chcete mluvit do daní, je daňový systém u nás velmi složitý a řídí se mnoha výjimkami, které snižují či zvyšují základ daně či samotnou daň. Je vypočteno, že např. daň z příjmu PO má tolik výjimek, že skutečná daň je minimálně o 5 % bodů nižší než uvedených 19 %. Takže pokud máte děti, uplatní se daňové zvýhodnění či daňový bonus ( což je jediná záporná daň zvyšující příjem) na dítě. Stejně tak uplatníte odečet , pokud platíte životní pojištění, penzijní připojištění či odečtete od základu daně úroky z hypotéky. Takže ti vaši údajně “ středně příjmoví “ by tak jak tak daň neplatili, či platili malou, pokud by si mohli uplatnit odpočty.
  Jak jsem již psala výše, Vaši definici střední třídy fakt neberu. Střední třída si může dovolit koupit kvalitní, drahé výrobky, auto střední třídy co tři , čtyři roky, a těch je u nás marginální počet.
  A těch 10 % nejbohatších? Proč by neměli mít vyšší zdanění než ostatní? Proč by bezdětní neměli být solidární s rodinami s dětmi a těch deset procent nejbohatších by nemělo být solidární s důchodci? Myslíte, že Němci a ostatní státy, kde je běžné progresivní zdanění FO, jsou dle Vaší terminologie “ hloupý národ“ ?

 • LF • 28. června 2015

  „životní pojištění, penzijní připojištění, hypotéky“ – tohle vše jsou obrovské zlodějiny a vy byste je někomu doporučovala

  Ale jsem rád, že přesně vím, za koho kopete a tím končím naši konverzaci, neměla by smysl.

 • Alena • 28. června 2015

  pane LF, naučte se prosím diskutovat. Kde dochází argumenty, tam nastupuje osočování. To přece nemáte zapotřebí.
  Jinak přeji krásný zbytek nedělního dne

 • Bety • 28. června 2015

  Stane, prvotní impuls každého slušného člověka je pomoc těm potřebným, o tom žádná.
  Ale: Když utíkali Srbové z Kosova, kde byly utečenecké kvóty?
  Když utíkali Libyjci hned po zavraždění Kaddáfího, kdo se o ně staral?
  Když utíkali Iráčané, Syřané, s kým tady cloumal humanismus?
  Když jsou bombardováni opolčenci a jejich rodiny tak je to schvalováno!
  Když jedna půlka afrického státu zvěrsky vybije druhou, nic se neděje!
  Když do Evropy začnou proudit mladí muži bez jasného původu a na
  amerických lodích, najednou jsme plni obav, abychom nebyli pokládáni
  za fašisty, antihumanisty, nebo ještě něco horšího.
  Když najednou kdejaká lidskoprávní organizace pořádá multikulti akce,
  není vám to alespoň trochu divné?
  Opravdu se domníváte, že se v mocných tohoto světa najednou hnulo
  svědomí a rozpomněli se, že jsme všichni lidé?
  Podle mě USA zjistily, že se Evropě do třetí světové nechce. Když děláte sázená
  vejce a žloutky vám praskají, tak je nabíledni řešení, že je pořádně rozmícháte!!!
  Kdo se bude starat třeba o TTIP ,když budou všichni šílet strachem z nábožensky militantních uprchlíků? Pak bude stačit pár nechutných incidentů/ takové uřezávání hlav například/, a všichni se začnou shánět po samopalech. A až bude
  Evropa konečně militantně vybuzená…. Odpovězte si sám, co se bude dít.

 • merlin • 28. června 2015

  LF napsal

  Aleno, neuhýbám, ale tím návrhem na vysoké zdanění normálních občanů střední třídy (nikoli kapitálu!) si proti sobě střední třídu postavíte. V tom je ten problém.

  nerada souhlasím s LF, ale právě jste mě trochu vytočila :-)

 • Alena • 28. června 2015

  Merlin, to mě těší, progresivní zdanění FO by se mělo vrátit! Chceme přece do Německa a ne do Ruska, že

 • orinoko • 28. června 2015

  Trochu to zlehčím. V pátek jsem se poprvé v životě setkal s výrazem použitým mojí novou pražskou známostí.
  Použila termín „frndapárty“.

 • Alena • 28. června 2015

  mentalita východní, ovšem snaha být “ na západě “
  nejsme přece jako Rusko, ani náhodou!!
  ale co se týče daní, jsme!!
  srovnání daňových systémů Německo- Rusko
  http://www.finance.cz/dane-a-mzda/dane-v-cr-a-v-eu/dane-v-eu/dane-v-nemecku/
  http://firmy.finance.cz/zpravy/finance/342416-rovna-sazba-dane-z-prijmu-ve-svete/

 • merlin • 28. června 2015

  Alena napsal

  Merlin, to mě těší, progresivní zdanění FO by se mělo vrátit! Chceme přece do Německa a ne do Ruska, že

  jak kdo a jak kdy, bůhví, kdy kdo kam za současného zrychlení dějů zamíří :-)

 • Alena • 28. června 2015

  to je fakt, ale kde se nebude válčit, tam se bude utíkat

 • merlin • 28. června 2015

  ještě ke stanovu článku, myslím, že korporátní fašismus se těžko zlikviduje přívalem imigrantů. Imigranti nehnou společností levým směrem, to je obrovský omyl. Inteligentní nápady jinak vzájemně se neoblibujících lidí – tedy orinoka a moje co se týče přijímání šiítských sekt se zde neuchytí, což je škoda, neb to je jedna z mála pevných hrází proti wahábistickým a jiným snahám o islamizaci Evropy. Budou totiž na naší straně. A i kdyby byli někteří trošku radikálnjší, dá se s nimi vždycky nějak vyjít protože uznávají autority v rámci své skupiny, s kterými se dá vždycky jednat. Naopak uprchlíci, kteří nejsou muslimové, žádné autority nemají, nejsou nijak organizováni, a u některých skupin zvláště z pak z Afriky může být velkým problémem je jakkoliv zvládnout, pokud mezi nimi začne docházet vzhledem k hostitelské společnosti k násilnému hostilnímu jednání.

 • LF • 28. června 2015

  s Merlin nesouhlasím samozřejmě v ničem :-), ale jen aby se nám nezačalo chtít do toho ďábelského Ruska které si dokáže poradit s uprchlíky, prasečkáři a kupodivu i s ekonomikou a měnou

 • merlin • 28. června 2015

  P.S. u nás prakticky žádní šiíté nejsou.

 • Alena • 28. června 2015

  Rusko má, na rozdíl od Německa, nerostné suroviny, jinak klobouk dolů, co Putin dokázal od nástupu do své funkce
  http://uloz.to/xEErNykr/prezident-film-vladimira-solovjova-cz-titulky-avi

 • Alena • 28. června 2015

  merlin napsal

  ještě ke stanovu článku, myslím, že korporátní fašismus se těžko zlikviduje přívalem imigrantů. Imigranti nehnou společností levým směrem, to je obrovský omyl. Inteligentní nápady jinak vzájemně se neoblibujících lidí – tedyorinoka a moje co se týčepřijímání šiítských sekt se zde neuchytí, což je škoda, neb to je jedna z mála pevných hrází proti wahábistickým a jiným snahám o islamizaci Evropy. Budou totiž na naší straně. A i kdybybyli někteří trošku radikálnjší, dá se s nimi vždycky nějak vyjítprotože uznávají autority v rámci své skupiny, s kterými se dá vždycky jednat.Naopak uprchlíci, kteří nejsou muslimové, žádné autority nemají, nejsou nijak organizováni, a u některých skupin zvláště z pak z Afriky může být velkým problémem je jakkoliv zvládnout, pokud mezi nimi začne docházet vzhledem k hostitelské společnosti k násilnému hostilnímu jednání.

  paní Merlin, měla byste být v poradní skupině české vlády pro imigraci
  to myslím vážně

 • lomikel • 28. června 2015

  merin – tleskam rozlisovani uprchiku dle jejich dasain. ale obavam se ze to nikdo delat nebude. ne zde v auditoriu, na to kalel pes. ale v ramci prijimaciho rizeni, jednak proto ze vetsina lidi ktera bude zapojena do proceu nema potrebne informace pro rozlisenin( a/nebo jsou blby jak stoudef:) ale predevsim proto ze rozlisovani je diskriminace a my/ tedy pardn ONI prece nerozlisuji to je FUJ.

  tazke nezbyva nez v ramci obecne prevence trvat na dekuji nechci.

 • lomikel • 28. června 2015

  btw. jak jsem zde pacil z mistnich proponentu imigrace nejaky souvyslejsi popis co tedy s temi imigranty z pohledu levice ( kdyz odhlednu od ciste humanitarniho aspektu).

  diku panu Odrejovi u Janiky je urcity pohled na vec, z neo levicovych pozic k dispozici. Poprosil jsem pana Ondreje zda by nepublikoval svuj pohled na vec zde, vzhledme k tomu ze mistni pokusy Tribuna a Stana nejsou dostatecne jasne a postradaji ideove zakotveni.

  https://janica9.wordpress.com/2015/06/28/unaveni-sluncem-lednickami-a-appy/comment-page-1/#comment-28901
  28.6.2015 – 15.26
  Ondřej

  i kdyz jeho pohled nesdilim, co ocenuji je ze se neboji to rici naplacato…

 • dixi • 28. června 2015

  Merlin má pravdu, šííté si budou vážit azylu, doma na ně pořádají hony, zatímco sunité zde budou coby pátá kolona ISSIL.

 • orinoko • 28. června 2015

  Omyl. Preferovat rodinu v rámci imigračního řízení znamená ochraňovat dodnes platnou základní stavební jednotku společnosti, což platí po celém světě. Frustrovaný nebo vylízaný singl blbec je přesně to, co ohrožuje kohokoli, nejvíce pak ortodoxní homosexuály i přes jejich snahu družit se v rámci komunálního tepla. Je v nejvyšším emerickém zájmu, aby v naší zemi nepřistál další spací pytel, který inspirován libyjským Bengházím si na explozi granátu podá místně proslulého Džudy Šapitó.
  Takže žádná diskriminace, ale naopak velmi dbalý společenský přístup, ohledy a ochrana.

 • peter. • 28. června 2015

  Irena napsal

  http://www.nwoo.org/2015/06/28/bruselska-a-sobotkova-imigrantska-bouda-na-volice/

  Pod článkom je dobrý koment Jozefa Švejka
  ….Zachránil jsem mír,kvóty nebudou!…..Bohuš Chamberlain Sobotka.

 • lomikel • 28. června 2015

  ornoko – ja s vami souhlasim (divne:), uz jsem tri, s merlin. jen rozporuji moznost ze to bude apkikovano.

 • orinoko • 28. června 2015

  Čirou náhodou jsem nejvyššího skina u ČT brejlovce viděl a slyšel. Řekl tam něco, o čem se vůbec nemluví. Španělsko si ve velmi výrazné míře s imiGRANTY docela poradilo. Bez poručníkování Eurosojuzu. Až na výjimky je prostě vrací. Ale jeho se týká hlavně severní a subsaharská kolébka lidstva. Tam válčí tak leda Maroko a fronta Polisario. Ani o tom nevíme.
  Dát Eurokomisi po rypáku bylo velmi vhodné. Příště už by nadekretovala všechno na základě tohoto příkladu.
  Zároveň bylo dáno najevo, že z-bank-ROTOVANÝ Západ nemá všemocné páky a že Eurosojuz se dále rozkládá. Už nic není jako dřív. A Eurosojuz teprve ne.
  Ano nějaké imiGRANTY přijmeme, ale na základě vlastního posouzení.

 • orinoko • 28. června 2015

  Onen komment je opravdu na úrovni. Ale nějakého magora. Švejk jak známo byl Josef. Jozefy sluje Slovensko. Zvláštní je, že na českých Armádních novinách je to v diskusi samý Slovák. Ale o tom už byla řeč. Škoda to celé pitvat znovu.
  My bychom především v rámci vlastních sil měli pomoci Maďarsku, kde je to podle nejvyššího skiny už teď dost šílené. Když jsou Srbové blbci, tak je třeba podpořit Maďary a s Rakušáky koordinovat ostrahu hranic. Stejně tak postupovat s Němci.

 • peter. • 28. června 2015

  orinoko napsal
  Jozefy sluje Slovensko

  máte pravdu,koment je od Josefa Švejka.Už to pre vás nebude magor keď to napísal Čech?Ja som žil v Československu,keď vy ste sa ešte húpal otcovi v trenkách a rozhodne si práve od vás nenechám diktovať,či tu môžem diskutovať alebo nie.Vaše narážky a odpor ku Slovákom ma už začína poriadne srať!

 • orinoko • 28. června 2015

  Mně jsou Slováci lhostejní. Odešli. Tak proč lezou zpátky? V Praze je jich jak nasráno. Dokonce si v pátek bukují některé hospody. Tady u nás se ovšem objevila jedna novinka. Nový pracovní potěr z Haliče. Ale za chvíli jsem zjistil, že mluví Maďarsky. Patrně etničtí Maďaři z Ukrajiny. Neumím si představit , že by to byli čistí Maďaři … pro ně musí být čeština hrozně těžká. Ale třeba se mýlím. Že se Halič dere až do České republiky a nezůstane na Slovensku? Asi se jich zeptám.

 • abx • 28. června 2015

  orinoko napsal
  Ale třeba se mýlím. Že se Halič dere až do České republiky a nezůstane na Slovensku? Asi se jich zeptám.

  aj sudetaci chcu svoje, nielen Halic…

 • Irena • 28. června 2015

  Co se mě týče, tak já stále žiju v Československu a je mi jedno, že nás jelity rozdělili. Projevuje se to i tak, že když dělám v práci nabídku pro Slováky, tak tam vždycky zapomenu vrazit to blbé euro a opakovaně jim to posílám v korunách. No není to jasná podvědomá reakce?

 • abx • 28. června 2015

  tiez som sa narodil ako ceskoslovensky obcan. no ano, rozdelili nas, bolo prilis vela blbcov na meter stvorcovy – najviac tusim v Prahe…

 • fajt • 28. června 2015

  sanitární československo rozbili hlavně dva přeambiciozní sráči, kteří to pojali jako bojovku, při které se mohou nekřesťansky napakovat. ..

 • vittta • 28. června 2015

  Ten článek je celkem typický.
  Islám a imigrace je umělé nebezpečí a (hloupí) Češi jsou pouze zneužiti kýmsi v pozadí.
  Podle mě ale Češi reagují podrážděně ne proto, že by jim podrážděnost někdo aplikoval, ale protože vidí svět kolem sebe českýma očima.
  Jistě se lecko zeptá, co to je takové „české oko“.
  Podívejme se, které země jsou nejvíce postiženy islámskou kolonizací.
  Německo, Rakousko,Británie, Francie a Švédsko.
  Jeden by řekl, že jsou to země bohaté a je to tedy logické, přičemž příznivci tohoto pohledu na druhou stranu nesmírně trpí syndromem „plné české lednice“.
  No jo, islám a muslimové mají podle nich touhu po duchovnu a nápravě světa, konzumní Čech myslí jen na plnou lednici.
  Jenže jak se zdá, islámští kolonisté také plnými lednicemi nijak nepohrdají a čím plnější lednice za méně úsilí, tím, pro ně lépe.
  Ovšem je tady ještě jedna věc, o které se moc nediskutuje.
  Tyto národy totiž nemají vypěstován pud sebezáchovy.
  Byly to země koloniální, silné, nebo v případě Švédska tak bokem a takovými přírodními podmínkami, že se o něj nikdo moc nezajímal.
  Tedy si ty národy mysleli, že se jim přece nemůže nic stát.
  Čech ale má v krvi opatrnost a nedůvěřivost a to je také jediný důvod, proč tady pořád jsme.
  Čechovi jen tak někdo nenamluví, že muslimský kolonista je mýtus a kamarád zároveň, kde pak……

 • vittta • 28. června 2015

  cnemo napsal
  Nebojte, neberu to osobně:)

  Zkusím vysvětlit:
  1. Valí se na nás nekonečný dav barbarů, čím více jich EU přijme, tím víc dalších imigrantů vygeneruje.

  2. Zatím máme na našem území totální převahu, jak početní, tak vojenskou = v současné situaci nám přímé nebezpečí nehrozí

  3. Situaci může změnit malá menšina „multikulturalistů“, v jejímž důsledku se naprosto změní poměr sil.

  Závěr: v tomto okamžiku nejsou našimi nepřáteli sami imigranti, už jen proto, že tu ještě nejsou. Jestli chceme něco změnit, musí akce směřovat proti této malé skupině, kolaborujícím politickým stranám a politikům, podvodným nevládním organizacím a zdroji jejich peněz (norské fondy, Soros, americké „humanitární“ organizace apod.) Je to jako s dírou v lodi, je lépe ji ucpat, než kýblovat vodu (imigranty).

  Kdybychom byli skutečná demokracie, byla by změna velmi prostá, protože názor veřejnosti je jasný. Bohužel jsme (a ne jen my, vlastně všechny EU státy) soft diktaturou, kolonií evropské oligarchie a tento fakt může jinak hladkou změnu pěkně zostřit. Problémem je tedy to, čemu EU papaláši eufemisticky říkají „demokratický deficit“.

  Ale tohle já dobře vím.
  Jenže nevím, jak konkrétně bych měl proti multukulturistům, podporovaných kdovíkým bojovat.
  Možná bych i dovedl pojmenovat ty konkrétní zrádce, ale jejich bankéře a vodiče přesně pojmenovat neumím a nemyslím si, že to je komukoliv úplně zjevné, byť si to mnozí myslí.
  Tak musím chtě-nechtě dělat to jediné, co reálně mohu.
  Nechtít tady ŽÁDNÉ kolonisty, protože ty poznám.
  Mě by jinak nevadilo čas od času vzít pár nešťastníků z válkou zničených zemí, ale právě proto, že NEVÍM, kdo je kdo, musím mít odpor ke všem.
  A to si myslím, že drtivá většina Čechů dělá také, ať už vědomě, nebo podvědomě.
  Proto je tady tak výrazný odpor, což považuji ze velice pozitivní.
  A jakkoliv je odpor výrazný, fašistické myšlenky se tady velkému zájmu netěší.
  Ale toho si také pomalu nikdo nevšímá, resp. se o tom moc nemluví…lépe se pak Češi označují za fašisty a rasisty a celkově za odpad Evropy….

 • Georgius z Raduně • 28. června 2015

  orinoko napsal

  Mně jsou Slováci lhostejní. Odešli. Tak proč lezou zpátky? V Praze je jich jak nasráno. Dokonce si v pátek bukují některé hospody. Tady u nás se ovšem objevila jedna novinka. Nový pracovní potěr z Haliče. Ale za chvíli jsem zjistil, že mluví Maďarsky. Patrně etničtí Maďaři z Ukrajiny. Neumím si představit , že by to byli čistí Maďaři … pro ně musí být čeština hrozně těžká. Ale třeba se mýlím. Že se Halič dere až do České republiky a nezůstane na Slovensku? Asi se jich zeptám.

  Orinoko, toto bylo od Vás fakt ubohé. Se spoustou Vašich názorů souhlasím, ovšem Váš český šovinismus lhostejností nezamaskujete. Kde jsou Vaše výzvy ke sjednocení lidí se společným cílem – docela nedávno udělované nám Moravákům Vámi označovaným za spojence nebo dokonce předvoj sudeťáků?

 • Georgius z Raduně • 28. června 2015

  Irena napsal

  Co se mě týče, tak já stále žiju v Československu a je mi jedno, že nás jelity rozdělili. Projevuje se to i tak, že když dělám v práci nabídku pro Slováky, tak tam vždycky zapomenu vrazit to blbé euro a opakovaně jim to posílám v korunách. No není to jasná podvědomá reakce?

  Ireno, jsem na tom skoro stejně – i když už nikomu nabídky nečiním. Ovšem to mé podvědomí je silně ovlivněno vědomou zkušeností z dřívějška. Se Slováky jsem obchodoval raději, než s Čechy. Snáz jsem se se Slováky dohodl, poněvadž byli vždy velkorysejší, otevřenější a hlavně podle mé zkušenosti upřímnější.

 • peter. • 28. června 2015

  slobodný pán Georgius de Raduň
  Tak vraj máte dnes narodeniny,takže Mnogaja ljet a živió!

 • Georgius z Raduně • 28. června 2015

  peter. napsal

  slobodný pán Georgius de Raduň
  Tak vraj máte dnes narodeniny,takže Mnogaja ljet a živió!

  Děkuji za přání – i když v mém věku a při mém zdravotním stavu mám narozeniny pokaždé, když se ráno probudím.

 • peter. • 28. června 2015

  vittta napsal
  Nechtít tady ŽÁDNÉ kolonisty, protože ty poznám.

  Keby išlo len o tie kvóty tak čert to ber,nikto by nepovedal ani slovo a na Slovensku by sme ani nevedeli že nejakých tisíc imigrantov máme.Lenže! Tie kvóty rozdeľujú medzi štáty EU iba 40 tisíc imigrantov odobraných z Grécka a Talianska.Len do týchto dvoch štátov priplávalo do konca minulého roku 300 tisíc imigrantov a do mája tohoto roku 104 tisíc a stále pribúdajú.Krajiny do ktorých majú namierené a ktoré oni považujú za vysnený raj sú už plne saturované a Nemecko a Francúzsko sa tvrdo postavili aj proti kvótam na rozdelenie tých 40 tisíc „moreplavcov“.EU doteraz neurobila NIČ proti tomu,aby zabránila príchodu ďalších a tých pribúda každý deň okolo tisícovky.V tom spočíva tá hrozba ktorá vo mne vyvoláva obavy.

 • merlin • 28. června 2015

  vittta napsal

  Ten článek je celkem typický.
  Islám a imigrace je umělé nebezpečí a (hloupí) Češi jsou pouze zneužiti kýmsi v pozadí.
  Podle mě ale Češi reagují podrážděně ne proto, že by jim podrážděnost někdo aplikoval, ale protože vidí svět kolem sebe českýma očima.
  Jistě se lecko zeptá, co to je takové „české oko“.
  Podívejme se, které země jsou nejvíce postiženy islámskou kolonizací.
  Německo, Rakousko,Británie, Francie a Švédsko.
  Jeden by řekl, že jsou to země bohaté a je to tedy logické, přičemž příznivci tohoto pohledu na druhou stranu nesmírně trpí syndromem „plné české lednice“.
  No jo, islám a muslimové mají podle nich touhu po duchovnu a nápravě světa, konzumní Čech myslí jen na plnou lednici.
  Jenže jak se zdá, islámští kolonisté také plnými lednicemi nijak nepohrdají a čím plnější lednice za méně úsilí, tím, pro ně lépe.
  Ovšem je tady ještě jedna věc, o které se moc nediskutuje.
  Tyto národy totiž nemají vypěstován pud sebezáchovy.
  Byly to země koloniální, silné, nebo v případě Švédska tak bokem a takovými přírodními podmínkami, že se o něj nikdo moc nezajímal.
  Tedy si ty národy mysleli, že se jim přece nemůže nic stát.
  Čech ale má v krvi opatrnost a nedůvěřivost a to je také jediný důvod, proč tady pořád jsme.
  Čechovi jen tak někdo nenamluví, že muslimský kolonista je mýtus a kamarád zároveň, kde pak……

  ahoj vittto :-) jsem ráda, že jste se objevil, mám pocit nedokončeného -chci vám vysvětlit svůj postoj, už jsem neměla moc šanci :-) já myslím, že je strašně těžký najít nějakou vyváženou pozici v tom přístupu, kde spousta lidí je zaskočená vývojem a ztrácí půdu pod nohama. Jasně, že jsme všichni podráždění a emotivní, Nemyslím, že překvapení z neirůznějších reakcí je na místě. /ohrožení – řve genetická pamět, oddělit od toho ratio je úkol pro roboty, ne lidi/ Spíš ted jde nebo by mělo jít o snahu o nalezení dobrého řešení, žádné ale nebude úplně dobré, po všech zůstane hodně hořká pachut. budou jen špatná a ještě horší.
  A navíc mají všechny ty události, co jsou v běhu, na můj vkus moc rychlý spád. Nemyslím, že Vaše reakce je špatná a kukluxklanovská, je to prostě jedna z modelových typů reakcí a je zcela očekávatelná. Zde mě např. zaskočilo, jak se diví Stan :-)

 • merlin • 28. června 2015

  Georgius z Raduně napsal
  Děkuji za přání – i když v mém věku a při mém zdravotním stavu mám narozeniny pokaždé, když se ráno probudím.

  Tak to se připojuju k řadě gratulantů:-)

 • peter. • 28. června 2015

  Georgius z Raduně napsal
  Děkuji za přání – i když v mém věku a při mém zdravotním stavu mám narozeniny pokaždé, když se ráno probudím.

  Mutáciu priania „mnoga ljeta…..živió,ktorú som si prečítal mimochodom na českom portáli, zoberte prosím nie ako prejav xenofóbie ale ako pokus o humor.
  Ide o to,aby vám takto o rok nezaspievali ľudia utáborení na vašom dvore toto:
  To jsme rádi,že jsme tady,že nás tady živijó !
  to jsme rádi,že jsme tady,že nás tady živijó!
  Živijó! Živijó! Živijó!

 • Neználek • 28. června 2015

  orinoko napsal
  Mně jsou Slováci lhostejní. Odešli. Tak proč lezou zpátky? V Praze je jich jak nasráno. Dokonce si v pátek bukují některé hospody.

  Tak pořád nefňukejte a vemte rozum do hrsti. Co s tím? Je třeba jim poradit, aby zabrali také všechny havlistické kavárny.

 • Georgius z Raduně • 28. června 2015

  merlin napsal
  Tak to se připojuju k řadě gratulantů:-)

  Merlin, za Vaši gratulaci nemohu nepoděkovat. Opravdu jste mne potěšila a to navzdory tomu, že stejně jako dnes jsem nikdy své narozeniny příliš honosně neoslavoval. Výjimkou byly ty osmnácté, kdy jsem při stanování se svými spolužáky navštívil od Raduně poměrně nedalekou hospodu a mi – jako jedinému – hostinský odmítl přinést pivo, poněvadž mi zjevně není osmnáct. Když jsem výhrůžně tasil občanku, stal jsem se jeho hostem. Když jsme odcházeli, tak náš předseda třídy mu poděkoval za vzornou obsluhu a jen tak pro zajímavost jej informoval, že já jediný z odcházejících pětadvaceti hostů mám osmnáct – protože jsem o rok starší.

 • vittta • 28. června 2015

  Zdravím, Merlin,
  však já vím, jak ty věci vidíte.
  Já to tam po očku čtu.
  A také jsem si nikdy nemyslel, že byste zrovna Vy nechápala můj postoj.
  Prostě jsme došli do fáze, kdy politikaření a lavírování na dvou židlích začíná působit komicky.
  A já nechci vypadat komicky a nechci ztrácet půdu pod nohama.
  Brzy se budou muset vyjasnit pozice i jiných jedinců, kteří se zajímají o dění ve světě.
  Tady dávno nejde o nějaký rasismus či podobné doslova kecy.
  Většina lidí nemá rasistické vidění světa v tom slova smyslu.
  Ale svět se kamsi řítí a je třeba zaumout postoj, vývoj nebude čekat na teoretické vize-nevize.
  Stan ho zaujal jak ho zaujal, a i já byl překvapen, nemyslím si, že by islám byl schopen řešit problémy světa a konec-konců, není ani ochoten.
  Oni nemají pořádek ani ve svých zemích, jak ho mohou dělat jinde?
  A že jim tam ten bordel děláme my?
  Jak se to vezme, někde ano, jinde ne, vraždí se ale v pohodě sami a světe div se, je to z nenávisti k jiným formám islámu, z rasismu a za peníze.
  Také jsem si v souvislosti s některými názory vzpoměl, jak jsem kdesi slyšel, že 80% britských příslušníků vyšší střední třídy je po 40 letech života znechuceno a neví co dál.
  V překladu- vadí jim plné ledničky, protože je mají plné.
  Ocenit plnou lednici, to umí jen ten, kdo jí plnou nemá a to tím více, čím jí má prázdnější, nebo čím déle jí má prázdnou.
  Je neuvěřitelné, že si to tolik lidí neuvědomuje.

 • Georgius z Raduně • 28. června 2015

  Petere, nikdy bych Vás nepodezíral ze špatného úmyslu. Už proto, že Vámi použitá mutácia je tu běžná a používaná. Jinak si začínám myslet, že budeme mít stejnou krevní skupinu – když o genetické shodě stylem Mauglího z Knihy džuglí už dávno nepochybuji. Kdoví, kde se potkali naši rodiče?

 • vittta • 28. června 2015

  Peter, počítat na základě kvót, kolik kolonistů přijde a dojít k číslům jako je 560 nebo těch asi 1180 může podle mě buď idiot, nebo účelový manipulátor.
  Já sice mám Sobotkovi za zlé, že se neumí pořádně vzepřít, ale na druhou stranu nevím, jak velkému je vystaven tlaku a do jaké míry vůbec může.
  Fakt je ale ten, že i kdyby bez kvót ČR přijala 10 000 kolonistů, což je teoreticky víc jak s kvótami, tak se v případě vyhrovení situace mohou další odmítnout.
  S kvótami by to nešlo a jak píšete, do země by proudilo neustále víc a víc cizáků.
  Žijeme v divném světě, Peter, protože NIKDO kolonisty nechce, ale jeden druhého se bojí a nutí se vzájemně je brát.
  Tak se v praxi zřejmě stalo, že odpůrci migrací přijímají ty, které nechtějí, protože se bojí těch, kteří je také nechtějí.

 • mirror • 28. června 2015

  mirror napsal
  Komentář čeká na schválení.
  Celý víkend čtu diskuze o imigrantech.

  Pozor, text může být závadný. Důvěra je v čudu!

 • Neználek • 28. června 2015

  Stan: „Už jsem kdysi kdesi napsal, že opravdový extrémista se pozná podle toho, že nemá smysl pro humor.“

  Čulík???

 • lomikel • 28. června 2015

  :) 100bodu

 • mirror • 28. června 2015

  Tady je další video se srozumitelnou angličtinou
  https://www.youtube.com/watch?v=lxdoztoBEuc
  Hlavní město islámu v Evropě bude Brusel
  https://www.youtube.com/watch?v=ZDKk15KcqNk

 • lomikel • 28. června 2015

  http://www.quintus-sertorius.net/news/nechodte-se-psem-po-ulici-koran-to-zakazuje/
  obohaceni, vyzen psa – posilis mir, mohl by Stan napsat fejetonek

 • peter. • 28. června 2015

  vittta napsal
  mohou další odmítnout.

  Problém je,že tých niekoľko stotisíc „ďalších“ sa nikoho na nič už nemusí pýtať a jednoducho vyrazia ako Attilovi Húni tam, kam budú chcieť.A teraz čo myslíte zastaví ich napr.streľba?To si ani nechcem predstaviť.Ale ako inak sa dá zastaviť dav ľudí,ktorí riskovali život pri preplávaní Stredozemného mora v „korytách“a smrť prijímajú ako samozrejmosť lebo s ňou žili od malička a dôverne ju poznajú aj v tých najodpornejších podobách?Takých ľudí a v takom množstve zastaviť bez použitia násilia,je skoro nemožné.A reči o azylovom konaní a vracaní ekonomických imigrantov späť do Afriky alebo niekam na Blízky východ sú a aj ostanú iba rečami.Nemajú žiadne doklady a tak nikto nikdy nezistí odkiaľ vlastne prišli.

 • mirror • 28. června 2015

  Deporting Millions Of Muslims May Be Necessary – Geert Wilders
  https://www.youtube.com/watch?v=Rfm1l9g8UAY
  MUSLIM WOMAN TELLS THE TRUTH ABOUT ISLAM
  https://www.youtube.com/watch?v=r7OYRknGgEc
  Each day 100 people convert to Islam in UK
  https://www.youtube.com/watch?v=JagoyuOGsl0
  Nakonec něco pozitivního
  MUSLIM GIRL SAVES BOY IN ELEVATOR
  https://www.youtube.com/watch?v=jgn0eY8hbbQ

  • Stan • 29. června 2015

   mirrore, to je nová stranická direktiva, že odteď budete dělat užitečné idioty fašounům a rasistům a šířit náboženskou, rasovou a třídní zášť? Copak jste se vůbec nepoučili z dějin? Chápu, máte to těžké, jedni vás za pár let pošlou do koncentráku a druzí, pokud se někdy dostanou k moci, podříznou na místě, ale je tak těžké v současné krizi trvat si na svých zásadách a nabízet důsledně třídní a důsledně ateistický úhel pohledu? Řekněte mi, proč by Vás měl někdo následovat a volit, když vidí, že pod rudými zástavami kráčíte v hnědých podvlíkačkách?

 • Irena • 29. června 2015

  Stan napsal

  mirrore, to je nová stranická direktiva, že odteď budete dělat užitečné idioty fašounům a rasistům a šířit náboženskou, rasovou a třídní zášť? Copak jste se vůbec nepoučili z dějin? Chápu, máte to těžké, jedni vás za pár let pošlou do koncentráku a druzí, pokud se někdy dostanou k moci, podříznou na místě, ale je tak těžké v současné krizi trvat si na svých zásadách a nabízet důsledně třídní a důsledně ateistický úhel pohledu? Řekněte mi, proč by Vás měl někdo následovat a volit, když vidí, že pod rudými zástavami kráčíte v hnědých podvlíkačkách?

  Stane, nehledě na to, že jsi tu se svým názorem celkem osamocený, nezdá se ti, že to trochu přeháníš?

 • Alena • 29. června 2015

  oficiální stanovisko KSČM to není.
  My se rozplyneme v multi kulti. Jo, budu mít problém, budu se muset zbavit pejska, který je pro muslimy nečistý. Co mi poradíte , pane Stan?

 • hudryper • 29. června 2015

  Alena napsal
  Co mi poradíte , pane Stan?

  Stačí si, pokud možno bez emocí přečíst,co skutečně Stan píše a za čím si nejen on stojí :
  „…odteď budete dělat užitečné idioty fašounům a rasistům a šířit náboženskou, rasovou a třídní zášť? Copak jste se vůbec nepoučili z dějin? „.
  Postoj stranického vedení KSČM k této us. stratégy uměle vyvolané krizi v Evropě je skutečně krajně pokrytecký a jen odhaluje a dokazuje ,že jde o lidi,kteří se nechali zkorumpovat penězi, podílem na parlamentních a EU korýtkách k tomu,aby tlumili jakýkoliv pokus levice o změnu.

 • Alena • 29. června 2015

  takže naprosto bez emocí- krize je uměle vyvolaná- souhlas- ale bohužel proces přistěhovalectví není virtuální, ale skutečný. Cíl- udělat mix národů v Evropě- je zřetelná a skutečný . Dokonce o tom mluví i pan Pjakin.
  Pokrytec je ten, kdo nad tím zavírá oči. Panu Stanovi nezbyde nic jiného, než aby začal příliv informací, byť pravdivých, cenzurovat. Jen proboha aby zabránil šíření “ náboženské, rasové a třídní zášti „. Neboli multi- kulti postoje v praxi

  • Stan • 29. června 2015

   Možná byste si měla přečíst ty paragrafy z tr. zákoníku a tiskového zákona, a pak byste třeba pochopila, do jak těžké situace mě (i sebe) někteří diskutéři svými příspěvky dostávají. Já si ani jeden z těch paragrafů nevymyslel, dokonce s nimi nesouhlasím, ale to mi od případného trestního postihu nepomůže. Kromě cenzury, za kterou mě kritizujete, existuje ještě jedna elegantní možnost, kterou už několik podobných webů udělalo – zrušit diskuse. Ještě pár příspěvků na hraně zákona a udělám to, protože mi ani nic jiného nezbyde. Nikdo nemůže nikomu zabránit, aby pak šel k článkům na OM diskutovat třeba na Facebook. Na své vlastní riziko.

 • Georgius z Raduně • 29. června 2015

  hudryper napsal
  Stačí si, pokud možno bez emocí přečíst,co skutečně Stan píše a za čím si nejen on stojí :
  „…odteď budete dělat užitečné idioty fašounům a rasistům a šířit náboženskou, rasovou a třídní zášť? Copak jste se vůbec nepoučili z dějin? „.
  Postoj stranického vedení KSČM k této us. stratégy uměle vyvolané krizi v Evropě je skutečně krajně pokrytecký a jen odhaluje a dokazuje ,že jde o lidi,kteří se nechali zkorumpovat penězi, podílem na parlamentních a EU korýtkách k tomu,aby tlumili jakýkoliv pokus levice o změnu.

  Hudrypere, postoj KSČM jste vyjádřil velmi realisticky. Takzvaní komunisté z KSČM nám nepomohou. Ovšem obávám se, že za této situace nám nezbude, než se těmi „užitečnými idioty fašounů a rasistů“ stát už proto, že případný koncentrák by z taktického důvodu následoval později, než to okamžité znásilňování, loupeže a podřezávání hrdel. Je totiž zřejmé, že mezi „uprchlíky“ je dostatečný počet militantních náboženských fanatiků a ti z vděčnosti ke svým dobrodincům čekat nebudou. Už jsem jednou psal, že proti fašistům a rasistům bude moci bojovat pouze ten, kdo tu záplavu přežije.

 • Béda • 29. června 2015

  Stan a kol.,

  pokud rasismus znamená izolovat se od přílivu nekompatibilní ideologie, kultury a pod. a tím prevenci před dalšími „Sudety“, válkou, národnostní, etnickou a ideologickou nesnášenlivostí, pokud rasismus znamená žádat vyšetření příčiny a kořenů migrace, potrestání konkrétních politických zločinců a trest (konkrétně pro ty státy a korporace, které na násilí bohatnou) pro ty, kteří zavinili chaos, násilí, války a následně příliv migrantů, který se nezeslabí ani další hlubší válkou (kterou požaduje Zeman – doposud každá další válka v islámském světě znamenala větší chaos, větší antizápadní semknutost, větší odpor a větší hrozbu), resp. nepotrstáním zločinců a nezjednáním adresné nápravy , ani přijetím jedněch migrantů -= pověstný prstíček) – pak v tom případě jsem rasistou, protože požaduji izolaci jako menší zlo, ukončení zištných válek pod vylhanými „humanitárními a demokratizačními“ důvody, adresné potrestání viníků s tím, že jejich státy budou nést břímě náhrad, válečných škod a náhrad a nikoliv kolektivně ti, co s takovou politikou nesouhlasí.

 • Georgius z Raduně • 29. června 2015

  Alena napsal

  oficiální stanovisko KSČM to není.
  Myse rozplyneme v multi kulti. Jo, budu mít problém, budu se muset zbavit pejska, který je pro muslimy nečistý. Co mi poradíte , pane Stan?

  Aleno, nevím sice co Vám Stan poradí, ale uvědomte si, prosím, že věc má i svá pozitiva. O pejska sice přijdete, ale zase – třeba při cestě z nákupu v supermarketu – nádherně opálení neobyčejně čiperní a také dobře vybavení mladíci Vám zcela zdarma poskytnou dostatek potěšení z hromadného sexu.

 • Gatta • 29. června 2015

  Tak jsem dočetl, a k tomu co jsem napsal na začátku nemám mo co bych dodal.

  Snad jen parafrázi toho co napsal fajt: „Bojím se zaprodaných politiků v Bruselu a v Praze, protože kdyby ti doopravdy hájili naše zájmy, tak se nemusíme bát ani islámu, ani války s Ruskem“.

  PS
  V celé diskuzi mi připadne, že Stan se ropzhodl vědomě sehrát roli „Ďáblova advokáta“. Také metoda, jak se k něčemu dobrat …

 • Béda • 29. června 2015

  Myslím, že momentálně svět čelí dvěma hlavním aktuálním hrozbám. Korporátnímu fašismu, který cíleně a sofistikovaně (válkami, politickými převraty a konspiracemi manipuluje svět k chaosu, vzájemné nesnášenlivosti) s konečným cílem zavést svůj globální diktát a absolutní nadvládu a náboženský radikalismus, který je jedním z mnohačetných následků působení prvního faktoru = korporátního fašismu. Argumentace způsobem – vy, kteří odmítáte multikulturalismus jste fašisti, mně proto přijde jako nepatřičná a zcestná.

 • Stan • 29. června 2015

  Georgius z Raduně napsal
  Už jsem jednou psal, že proti fašistům a rasistům bude moci bojovat pouze ten, kdo tu záplavu přežije.

  To je postoj typu „nenávidím negry a rasisty“. To pak totiž budete muset v rámci toho dalšího boje spáchat jako čestný fašista a předchozími boji osvědčený rasista sebevraždu. Chápete, lidičky, co vám tím svým „osamoceným postojem“ vůbec chci říct? Viděli jste někdy živého muslima, mluvili s ním? Jste schopni v něm vidět lidskou bytost (pro komunisty proletáře v nouzi, pro křesťany bližního)?

  Žádná záplava se u nás nekoná. A tam, kde k ní mají našlápnuto, si ji způsobili tím, že vyhodili do vzduchu všechny hráze. Místo abyste jasně řekli těm, co ty hráze nařídili vyhodit, aniž se nás ptali na souhlas, ať se osobně o ty lidi/soudruhy/bližní postarají, šíříte tady nenávist k těm ubožákům, co se jim náhodou povedlo se cestou neutopit a kteří opustili svoji zemi a nechali tam všechen majetek a blízké. K tomu už přece musí být kurva silný důvod, zkuste si sami sebe představit v takové situaci. A my se tady bavíme o tom, že nemají rádi psy, že jejich ženy nosí šátek a že nás tady všechny podřežou. Proč by to proboha dělali?

 • peter. • 29. června 2015

  Včera zachránili európske lode ďalších 2 900 imigrantov.
  http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/359909-europske-lode-zachranili-v-stredozemnom-mori-2900-utecencov/

 • hudryper • 29. června 2015

  Vážení Alena,Georgius z Raduně i Béda : Vždyť Stan neprotestuje proti rozumným obranným opatřením,on nesouhlasí s vyvoláváním rasistických emocí a vytvářením paniky ! Panika a strach vůbec není dobrým rádcem.Je třeba se vyhnout hysterii,k níž někteří přispívající inklinují. Ničemu
  nepomůže,jenom přispěje k ještě většímu chaosu,až skutečně k prvním kontaktům s běženci dojde.
  Opakuji svůj názor na postup z české strany. Lidé se znalostmi života v Sýrii( a vůbec jich v ČR není málo) by měli být vyzváni ke spolupráci s bezpečnostními orgány státu a k aktívnímu postupu vůči
  uprchlíkům ,kteří se již nacházejí v Evropě. Po získání pravdivých informací o původu konkrétních lidí a rodin provést selektivně urychlená řízení o přijetí do ČR. Pokud se snad někdo domnívá,že křikem na stránkách internetu cokoli kromě bičování vášní dokáže,hluboce se mýlí. Jen šlape v
  předem připravených a vykalkulovaných mantilelech tak,jak si to přejí ti,kteří tento masový pohyb
  obyvatel severní Afriky a Levanty se špatným úmyslem vygenerovali. Měli bychom být chytřejší a
  ignorovat pastičky nastražené chytráky pracujícími v žoldu fašistů mířících k NWO.

 • Alena • 29. června 2015

  Georgius z Raduně napsal
  Aleno, nevím sice co Vám Stan poradí, ale uvědomte si, prosím, že věc má i svá pozitiva. O pejska sice přijdete, ale zase – třeba při cestě z nákupu v supermarketu – nádherně opálení neobyčejně čiperní a také dobře vybavení mladíci Vám zcela zdarma poskytnou dostatek potěšení z hromadného sexu.

  ale néé, k nám přijdou ti hodní, zdrženliví, a když budu oděna dle jejich nařízení, nic se mi stát nemůže.
  Ty militantní, jádro ISIl, jsou už spíše zvířata, netřeba rozpisovat

 • Béda • 29. června 2015

  Stan napsal
  To je postoj typu „nenávidím negry a rasisty“. To pak totiž budete muset v rámci toho dalšího boje spáchat jako čestný fašista a předchozími boji osvědčený rasista sebevraždu. Chápete, lidičky, co vám tím svým „osamoceným postojem“ vůbec chci říct? Viděli jste někdy živého muslima, mluvili s ním? Jste schopni v něm vidět lidskou bytost (pro komunisty proletáře v nouzi, pro křesťany bližního)?

  Žádná záplava se u nás nekoná. A tam, kde k ní mají našlápnuto, si ji způsobili tím, že vyhodili do vzduchu všechny hráze. Místo abyste jasně řekli těm, co ty hráze nařídili vyhodit, aniž se nás ptali na souhlas, ať se osobně o ty lidi/soudruhy/bližní postarají, šíříte tady nenávist k těm ubožákům, co se jim náhodou povedlo se cestou neutopit a kteří opustili svoji zemi a nechali tam všechen majetek a blízké. K tomu už přece musí být kurva silný důvod, zkuste si sami sebe představit v takové situaci. A my se tady bavíme o tom, že nemají rádi psy, že jejich ženy nosí šátek a že nás tady všechny podřežou. Proč by to proboha dělali?

  Stan,

  já k těm obětem násilí a válek pražádnou zášť ani nenávist necítím. Co nenávistného vůči nim je na tom, co jsem napsal výše? Je zcela evidentní, že další válka (pro nekritické obdivovatele Zemana) ani přijímání uprchlíků vůbec nic neřeší, pokud se souběžně neřeší kořeny těch válek a pro výstrahu (další Norimberk) a uklidnění situace nezjedná náprava (včetně adresných náhrad za rozpoutání válek a jejich důsledky). Přijetí uprchlíků a další válčení a nepotrestání viníků bude znamenat pouze signál k většímu přílivu uprchlíků a nepřímo ke zřícení sociálního systému k vynuceně „hostitelských“ zemí a špatný signál o spravedlnost ve které jedni ničí a bohatnou na tom a druzí, kteří s tím nemají nic společného (podobné je to s Ukrajinou, anebo se sanací spekulujících finančních ústavů) jsou postiženi kolektivním trestem následků za takovou politiku.

 • Stan • 29. června 2015

  Irena napsal
  Stane, nehledě na to, že jsi tu se svým názorem celkem osamocený, nezdá se ti, že to trochu přeháníš?

  Víš, že jsem při psaní toho příspěvku myslel i na Tebe? Vytočilo Tě to? Proč asi?

 • Alena • 29. června 2015

  pane hudrypere, máte naprostou pravdu, ovšem s jedním dosti podstatným ale:
  naší vládě fakt nevěřím

 • Béda • 29. června 2015

  Béda napsal
  Stan,

  já k těm obětem násilí a válek pražádnou zášť ani nenávist necítím. Co nenávistného vůči nim je na tom, co jsem napsal výše? Je zcela evidentní, že další válka (pro nekritické obdivovatele Zemana) ani přijímání uprchlíků vůbec nic neřeší, pokud se souběžně neřeší kořeny těch válek a pro výstrahu (další Norimberk) a uklidnění situace nezjedná náprava (včetně adresných náhrad za rozpoutání válek a jejich důsledky). Přijetí uprchlíků a další válčení a nepotrestání viníků bude znamenat pouze signál k většímu přílivu uprchlíků a nepřímo ke zřícení sociálního systému k vynuceně „hostitelských“ zemí a špatný signál o spravedlnost ve které jedni ničí a bohatnou na tom a druzí, kteří s tím nemají nic společného (podobné je to s Ukrajinou, anebo se sanací spekulujících finančních ústavů) jsou postiženi kolektivním trestem následků za takovou politiku.

  Jinak přijetí těch uprchlíků s jinou hodnotovou preferencí není přijetím ve smyslu, až válka a chaos (kterou západní imperialisté cíleně vyvolali) jednou skončí, vrátíme vás zpátky. Jejich přijetí znamená přijetí navždy i se všemi důsledky a konsekvencemi, které vidíme ve Francii, Británii, Norsku, Dánsku, Itálii … (narodí se jim děti a automaticky získají občanství, budou uzavírat smíšená manželství, ve kterých žena není rovna muži, dcera a manželka se musí v otázce náboženství otrocky podřizovat muži, jinak šaría…) Je to přijetí NAVŽDY i s perspektivou „etnických“ ghett, populačního boomu s automatickým občanstvím, zvýšeného tlaku na místní sociální systém, další zvýšení migrace atd., atd.. Z jakého důvodu má ČR podstoupit tuto perspektivní eutanázii? To nestačí, že země byla ukradena občanům cizinou, zadlužena, vytunelována…?

 • Béda • 29. června 2015

  Ti lidé nebudou mít žádnou potřebu emigrovat, pokud u nich skončí válka, chaos a získají nějakou perspektivu. Určitě raději zůstanou ve své vlasti, která jim hodnotově konvenuje, v zemi svých předků a nebudou mít (ať již válečný anebo fiktivní – ekonomický) důvod opouštět svoji zemi.

 • hudryper • 29. června 2015

  Já také netvrdím,paní Aleno,že česká vláda udělá něco podobného,co navrhuji. Lidé v této vládě jsou produkty kompromisů,které by slušný člověk odmítnul. Což ho automaticky vyřazuje z šance být svým potencionálním voličům skutečně prospěšný.Proto tak vehementně prosazoval V.Klaus a další čeští sametoví dobráci osvědčený nástroj finanční oligarchie-zastupitelskou demokracii. Ale
  teď, když „začínají jít tlustý do tenkých“ nezbývá než hledat,navrhovat a pomáhat realizovat tzv.
  nejméně špatné řešení situace,která přichází bez ohledu na to,co si většinově o ní myslíme. Na tom
  odjakživa stál problém fyzického přežití lidí v české a moravské kotlince,ani dnes tím nepohrdejme.
  Ti lidé ve vládních pozicích pro samé pletichy mezi sebou nejsou schopni nejen něco efektivního vymyslet,oni nejsou v takovém směru schopni vůbec přemýšlet. Jim jde jenom o zachování pozice, a to skoro za jakoukoliv cenu. Osudy těch,jimž vládnou je opravdu,ale opravdu nezajímají,jsou totiž pod jejich „rozlišovací schopnost“ ,jak se občas dovídáme v prchavých okamžicích, kdy se ne zcela kontrolují a dokonce pustí tu a tam pravdivé slovíčko. Ne opravdu,opravdu falešné…pravdivé !.

 • Béda • 29. června 2015

  Jenom doplnění mých příspěvků výše. Izolací rozhodně nemíním „lidskoprávní „, koncentrační tábory, které jsou podporovány v muslimském světě, na Kubě anebo na Ukrajině „civilizovaným“ Západem – izolací mám na mysli oddělení státu, společenství států viditelnou anebo neviditelnou „železnou oponou“ od hodnotově nekompatibilního společenství až do té doby než bude vyřešen konflikt.

 • Martin (už bez taky m) • 29. června 2015

  LIDI PŘESTAŇTE PROSÍM BLBNOUT.
  Co Vám ty emoce proboha udělaly že je ze sebe plivete na všechny strany a doslova „se mnozí zapomínáte“…?!
  Tady předvádíte nádherně, jak to s Vámi NWO bude mít snadné až bude chtít…to už není o „brodu a stažených kalhotech“… to už je o působení Šaratice snad.
  Málokterá diskuse na OM je o takovém zkreslení původního textu, a o nasazování smyšlených vlastních strachů, obav a připosranosti na autorovu hlavu!
  Poslechněte si posledního Pjakina – vy „antimultikulti“ – kteří ve skutečnosti svými postoji JEN ŽIVÍTE MULTIKULTI AGENDU!
  Tam se hovoří o podstatném.
  Stan tady není ani zdaleka sám!
  A pokud už někteří/ré frustrovaní/é musí COKOLIV pro ukojení ega i strachů, či nudy psát, ať jdou na latrínu! Tam takové výkřiky patří.
  Stan chtěl vyvolat inteligentní diskusi a varovat, zároveň pouvažovat nad řešeními- skutečnými možnostmi řešení.
  A co se tady dočtu – vyjma „uplakaných“ výkřiků že nic nezmůžeme – a „poťouchlých“ rad jak s umouněnci zatočit… Odpovědí na genocidu – byť pomalou – nemůže být „genocida v zájmu uchování „kultury“…
  Základ skutečného řešení je v přiznání spoluzodpovědnosti Evropy, v její aktivní ochotě obnovit zničené i sebe samu. Sebe samu jaká snad ve své „identitě“ někdy dříve bývala… A že nemají kam se vrátit? Čerta starého – v té Lybii je například místa dost… Ano nezastírejme si také skutečnost, že „rozvojový svět“ si s aktivní „pomocí“ zpoza louží (malé i velké) nadělal do vlastního… viz třeba šílená a neudržitelná populační exploze -podívejte se třeba na Egypt – celková rozloha – vs. ta plocha kde lze cosi vypěstovat…
  Lze toto vše vyřešit osaměle na někoho to hodit-a tiše se smát? Jde o krizi celosvětového formátu, ti „uprchlíci“ či uprchlíci jsou jen jedním průvodním jevem.
  Je-li ještě čas, využijme jej.

 • Béda • 29. června 2015

  Béda napsal

  Stan a kol.,

  pokud rasismus znamená izolovat se od přílivu nekompatibilní ideologie, kultury a pod. a tím prevenci před dalšími „Sudety“, válkou, národnostní, etnickou a ideologickou nesnášenlivostí, pokud rasismus znamená žádat vyšetření příčiny a kořenů migrace, potrestání konkrétních politických zločinců a trest (konkrétně pro ty státy a korporace, které na násilí bohatnou) pro ty, kteří zavinili chaos, násilí, války a následně příliv migrantů, který se nezeslabí ani další hlubší válkou (kterou požaduje Zeman – doposud každá další válka v islámském světě znamenala větší chaos, větší antizápadní semknutost, větší odpor a větší hrozbu), resp. nepotrstáním zločinců a nezjednáním adresné nápravy , ani přijetím jedněch migrantů -= pověstný prstíček) – pak v tom případě jsem rasistou, protože požaduji izolaci jako menší zlo, ukončení zištných válek pod vylhanými „humanitárními a demokratizačními“důvody, adresné potrestání viníků s tím, že jejich státy budou nést břímě náhrad, válečných škod a náhrad a nikoliv kolektivně ti, co s takovou politikou nesouhlasí.

  vsuvka,

  … a tím prevence před dalšími Sudety, KOSOVEM…

 • LF • 29. června 2015

  Nejhorší je, jak obhájci multikultury (a zničení naší kultury) úplně přetvořili vnímání slov.
  Rasista nebo fašista je ten, kdo jiným UBLIŽUJE, to je v každém případě zavrženíhodné.
  IZOLOVAT se, je naše právo.

  • Stan • 29. června 2015

   Nevím o žádné raketě, která by vynášela jedince, kteří se chtějí izolovat, na Měsíc. Ještě jednou pro nechápavé: Vycinkali jsme si otevřené hranice, protože jsme kritizovali zaostalost, do níž nás izolací od zbytku světa uvrhl minulý režim. Čchu-čche je jistě taky možná strategie vývoje, ale obávám se, že by to dopadlo tak, že by se celá naše mladá generace sebrala a utekla dřív, než byste to tady zadrátovali. Oni před zdejšími zaprděnými poměry utíkají už tak a ťukají si na čelo, o čem to tady ti jejich praštění rodiče a prarodiče diskutují.

  • Stan • 29. června 2015

   P.S.: Možná byste mohl definovat tu naši kulturu, ty „naše hodnoty“, které budeme tou izolací hájit. Poslední dobou mám ten pocit, že se o zničení kultury někým jiným příslušníci one „vysoké“ kultury baví velmi nekulturním způsobem.

 • Béda • 29. června 2015

  Martin,

  já konkrétní řešení navrhuji. Co je na něm „genocidního“? Není spíš genocidní ta zahraniční politika Západu, který si blahosklonně říká „civilizovaný, humánní, lidskoprávní“…?

 • merlin • 29. června 2015

  hudryper napsal

  Vážení Alena,Georgius z Raduně i Béda : Vždyť Stan neprotestuje proti rozumným obranným opatřením,on nesouhlasí s vyvoláváním rasistických emocí a vytvářením paniky ! Panika a strach vůbec není dobrým rádcem.Je třeba se vyhnout hysterii,k níž někteří přispívající inklinují. Ničemu
  nepomůže,jenom přispěje k ještě většímu chaosu,až skutečně k prvním kontaktům s běženci dojde.
  Opakuji svůj názor na postup z české strany. Lidé se znalostmi života v Sýrii( a vůbec jich v ČR není málo) by měli být vyzváni ke spolupráci s bezpečnostními orgány státu a k aktívnímu postupu vůči
  uprchlíkům ,kteří se již nacházejí v Evropě. Po získání pravdivých informací o původu konkrétních lidí a rodin provést selektivně urychlená řízení o přijetí do ČR. Pokud se snad někdo domnívá,že křikem na stránkách internetu cokoli kromě bičování vášní dokáže,hluboce se mýlí. Jen šlape v
  předem připravených a vykalkulovaných mantilelech tak,jak si to přejí ti,kteří tento masový pohyb
  obyvatel severní Afriky a Levanty se špatným úmyslem vygenerovali. Měli bychom být chytřejší a
  ignorovat pastičky nastražené chytráky pracujícími v žoldu fašistů mířících k NWO.

  k nwo míří levice – nebo cosi jako neolevice, v debatách představovaná např. hankem a saxem atd. Idea, že tady zavládne cosi jako islámský komunismus pod taktovkou saláfistů, – ke kterému se všichni rádi a dobrovolně přidají – vytvoří se panislámské EU a obchodníci v ní budou rejdit jako zběsilí celí šťastní, jak to konečně hezky funguje, mě docela vytáčí. Myšlenky typu : ,,„Intelektual nachazi smysl v jedinem: dat rad chaosu, proto je jeho nepritelem stabilni spolecnost a naopak ve zvirenych casech a dobach je jako doma.“
  Což je ovšem u většiny populace v českém dolíku smrtelný hřích. A proto ta zběsilá reakce na performera Kohouta u Jílkové atd.,,
  Pohybovat se chaosu je a dávat mu svůj řád jest odjakživa doménou psychopatů, kteří číhají na svou příležitost a není jim líto nikoho a ničeho k dosahování svých sociálně inženýrských plánů. To že se taková skupina navíc považuje za intelektuální elitu je zarážející naprostou sebestředností. Jsem totálně zhnusená.

 • Béda • 29. června 2015

  Přijímání běženců za současného neřešení kořenů běženectví (válek, zničené ekonomické infrastruktury, nepotrestání klíčových zločinců zodpovědných za to všechno) = ekonomická i politická sebevražda. Je to jako když otevřete stavidla hrázi a současně na přítoku do nádrže ponecháváte volný průchod další vodě.

 • LF • 29. června 2015

  Merlin, ať už si o svých názorech (zejména o víře) vzájemně myslíme cokoliv, vaše poslední příspěvky podepisuji. Snad o nich kvůli tomu nezačnete pochybovat. :-)

 • Alena • 29. června 2015

  Stan napsal

  Možná byste si měla přečíst ty paragrafy z tr. zákoníku a tiskového zákona, a pak byste třeba pochopila, do jak těžké situace mě (i sebe) někteří diskutéři svými příspěvky dostávají. Já si ani jeden z těch paragrafů nevymyslel, dokonce s nimi nesouhlasím, ale to mi od případného trestního postihu nepomůže. Kromě cenzury, za kterou mě kritizujete, existuje ještě jedna elegantní možnost, kterou už několik podobných webů udělalo – zrušit diskuse. Ještě pár příspěvků na hraně zákona a udělám to, protože mi ani nic jiného nezbyde. Nikdo nemůže nikomu zabránit, aby pak šel k článkům na OM diskutovat třeba na Facebook. Na své vlastní riziko.

  díky za důrazné upozornění.
  O brzkém zavedení cenzury se hovoří i zde
  http://www.novarepublika.cz/2015/06/konec-eu-pohadky-o-recku-zacina-tvrde.html
  V souvislosti s Řeckem a pravdivým vykreslením finanční situace hrozí, že v blízké době bude takovýto obsah cenzurován.
  S tím Řeckem mi to nějak neštymuje. Očekávám barevnou revoluci nebo něco podobného, rozhodně ne vystoupení Řecka z EU. Ty ostrovy a nerostné bohatství nemůže oligarchům uniknout

 • Béda • 29. června 2015

  merlin napsal
  k nwo míří levice – nebo cosi jako neolevice, v debatách představovaná např. hankem a saxem atd. Idea, že tady zavládne cosi jako islámský komunismus pod taktovkou saláfistů, – ke kterému se všichni rádi a dobrovolně přidají – vytvoří se panislámské EU a obchodníci v ní budou rejdit jako zběsilí celí šťastní, jak to konečně hezky funguje, mě docela vytáčí. Myšlenky typu : ,,„Intelektual nachazi smysl v jedinem: dat rad chaosu, proto je jeho nepritelem stabilni spolecnost a naopak ve zvirenych casech a dobach je jako doma.“
  Což je ovšem u většiny populace v českém dolíku smrtelný hřích. A proto ta zběsilá reakce na performera Kohouta u Jílkové atd.,,
  Pohybovat se chaosu je a dávat mu svůj řád jest odjakživa doménou psychopatů, kteří číhají na svou příležitost a není jim líto nikoho a ničeho k dosahování svých sociálně inženýrských plánů. To že se taková skupina navíc považuje za intelektuální elitu je zarážející naprostou sebestředností. Jsem totálně zhnusená.

  nejenom pseudolevice. Schwarzenberga a spol., Sorose, Goldmana a Sachse bych rozhodně z levičáctví „rovnostářství“ nepodezíral.

 • peter. • 29. června 2015

  hudryper napsal
  by měli být vyzváni ke spolupráci s bezpečnostními orgány státu a k aktívnímu postupu vůči
  uprchlíkům ,kteří se již nacházejí v Evropě. Po získání pravdivých informací o

  p.hudryper:
  Všetky tie návrhy opatrení na zamedzenie prílivu utečencov ktoré by naše vlády a páni v Bruseli mali urobiť sú správne.Pravdou je aj to,že niekomu táto situácia vyhovuje a že ju aj so zlým úmyslom vyvolal.A súhlasím aj s tým,že vinníkov zodpovedných za toto nešťastie treba odhaliť a postaviť pred medzinárodný súd(Norimberg).
  Ale deje sa toto:EU a naše vlády namiesto toho aby vyvinuli aspoň minimálnu snahu o zastavenie prílivu utečencov,vedú neplodné diskusie o tom,ako a kam tých utečencov rozmiestniť.Zastaviť prílev utečencov je pri tom úlohou č.1 ak sa má vôbec začať riešenie tohoto problému.Odhaliť, zastaviť a potrestať iniciátorov tejto katastrofy jednoducho nie je možné,lebo na nich nikto nemá dosah.A medzi tým k brehom Európy plávajú ďalšie a ďalšie lode plné utečencov,ktorí sa v momente keď ich počet dosiahne istú kritickú hodnotu vydajú na pochod Európou a potom nás ani náš kresťanský Boh neochráni pred nimi.Ako sa to môže skončiť,nechcem ani domýšľať.
  Vy hovoríte – Nerobte paniku,nemajte strach,lebo tým nahrávate korporátnemu fašizmu.A ja tvrdím,že to čo ľudí dnes v súvislosti s imigrantami ovláda,nie je ani prejavom rasizmu,ani prejavom etnickej neznášanlivosti a skôr ako strach a panika je to prejav obyčajného,ľudsky pochopiteľného,pudu sebezáchovy.

 • Gatta • 29. června 2015

  hudryper napsal

  Já také netvrdím,paní Aleno,že česká vláda udělá něco podobného,co navrhuji. Lidé v této vládě jsou produkty kompromisů,které by slušný člověk odmítnul. Což ho automaticky vyřazuje z šance být svým potencionálním voličům skutečně prospěšný.Proto tak vehementně prosazoval V.Klaus a další čeští sametoví dobráci osvědčený nástroj finanční oligarchie-zastupitelskou demokracii. Ale
  teď, když „začínají jít tlustý do tenkých“ nezbývá než hledat,navrhovat a pomáhat realizovat tzv.
  nejméně špatné řešení situace,která přichází bez ohledu na to,co si většinově o ní myslíme. Na tom
  odjakživa stál problém fyzického přežití lidí v české a moravské kotlince,ani dnes tím nepohrdejme.
  Ti lidé ve vládních pozicích pro samé pletichy mezi sebou nejsou schopni nejen něco efektivního vymyslet,oni nejsou v takovém směru schopni vůbec přemýšlet. Jim jde jenom o zachování pozice, a to skoro za jakoukoliv cenu. Osudy těch,jimž vládnou je opravdu,ale opravdu nezajímají,jsou totiž pod jejich „rozlišovací schopnost“ ,jak se občas dovídáme v prchavých okamžicích, kdy se ne zcela kontrolují a dokonce pustí tu a tam pravdivé slovíčko. Ne opravdu,opravdu falešné…pravdivé !.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tito-politici-nechteji-abyste-meli-pravo-rozhodovat-o-prijimani-uprchliku-vy-sami-a-tito-zase-ano-Podivejte-se-na-vlastni-oci-381129

  A jak napsal jakýsi Kalousek: „Je třeba se bránit na úrovni zastupitelské demokracie, ne se schovávat za referenda a pak v Bruselu někomu říkat: ‚My bychom rádi, ale referendum nám to nedovolilo‘ To je alibismus, který je nedůstojný. Ať politická reprezentace na sebe vezme odpovědnost, kterou má nést,“.

  Škoda jen, že neuvedl, jak si představuje to: „Nést odpovědnost za svoje rozhodování“.
  **

  Problém je, že důvodně nemůžeme věřit Brusel, že hájí zájmy Evropy, nemůžeme věřit vládě a parlamentu ČR, že hájí zájmy ČR. Nemůžeme věřit nejen v jejich morální vlastnosti, ale ani odborné schopnosti.
  Současné vlády lze tedy právem pokládat za sice legální, ale ke svému poslání naprosto nelegitimní.

  Stejně tak ale nemůžeme věřit Policii ČR a jejím městským pomahačům, že zvládne víc než kontroly lékárniček, měření padesátky na konci obce a písemné evidování spáchaných trestných činů.
  Nemůžeme věřit armádě, že je krom expediřních misí na druhém konci světa je jakkoliv schopna ochránit území ČR před kýmkoliv.

  Opravdu nemáme mnoho důvodů ke klidu !!!

  Otázkou je, co dělat, když jsme si za 25 roků nebyli schopni zvolit vládu, která by pracovala v zájmu voličů a „současnou demokratickou praxí“ není vyhlídka na nějakou změnu. N. Machiavelli tvrdí, že po vládě oligarchie následuje vždy diktatura.

 • mirror • 29. června 2015

  Přidávám se k výzvě, abyste lidi přestali blbnout. Včera jsem vložil nevinný text s několika odkazy na Švédsko. Dosud nebyl schválen k publikování. Mám pochopení, i u nejlepších světových odborných časopisů s nejvyšším impakt faktorem trvá publikování rok a půl. Dnes se pokusím dát novou radu. V jednom z těch videí se tvrdí, že dalším kandidátem po Švédsku na přeměnu křesťanského státu na náboženský stát s vedoucí roli islámu je Holandsko. Přátelé z OM, nic s tím neuděláme. Využijme zbytku času a přehrajme si koncert s André Rieuem z Maastrichtu.
  https://www.youtube.com/watch?v=IDaJ7rFg66A&list=RD3d4xXvF2ukY&index=2
  Za několik let bude Mirusia zahalena od hlavy až k patě a vizualní zážitek bude v kýblu.

 • mirror • 29. června 2015

  mirror napsal
  Mirusia zahalena od hlavy až k patě

  Pardon, to je The Beautiful Blue Danube. Mirusia zpívá Ave Maria.

 • mirror • 29. června 2015

  Stan napsal
  mirrore, to je nová stranická direktiva, že odteď budete dělat užitečné idioty fašounům a rasistům a šířit náboženskou, rasovou a třídní zášť? Copak jste se vůbec nepoučili z dějin? Chápu, máte to těžké, jedni vás za pár let pošlou do koncentráku a druzí, pokud se někdy dostanou k moci, podříznou na místě, ale je tak těžké v současné krizi trvat si na svých zásadách a nabízet důsledně třídní a důsledně ateistický úhel pohledu? Řekněte mi, proč by Vás měl někdo následovat a volit, když vidí, že pod rudými zástavami kráčíte v hnědých podvlíkačkách?

  Stane, já jsem tady za sebe. Dříve jsem byl obecní zastupitel za socany, avšak v naprosté tichosti jsem vycouval, když mne kamarádi osočovali za jejich činy, se kterými jsem neměl opravdu, ale opravdu nic společného. Teď jsem svobodný a žádný sekretariát nerozhoduje, co smím nebo nesmím mluvit. Tím netvrdím, že mi něco nařizovala sociální demokracie. Na nejnižších článcích aparátu se nestarají vůbec o nic. Jsou to bafuňáři, nic více.
  Naučte se stane ctít vědecké metody práce, které jsou založeny na zdravém rozumu. Dříve než něco koupím, tak se přeptám známých nebo hledám názory na internetu a podle jejich názorů se rozhodnu. Ve věci Švédska se ptám kamaráda Pepy, který tam žije více než 20 let. Mluví česky, protože jeho maminka se tady rozvedla a vycestovala za novým manželem do této země. Pepa je politicky indiferentní, nikdy jsme o politice nemluvili (přes Skype). Na nikoho nenadával, ale v poslední době se diví činům jejich vlády a lomí rukama. Rodilý Švéd bude zdrženlivý. Včera jste vložil besedu kolektifu, ve které bylo tolik naivit, že by se za ně styděl.
  Kromě vaší strategie neodporovat je tady druhá strategie se bouřit. Netvrdím, že se budu bouřit s každým. V tom si sám vyberu. Doba je zlá a není třeba naletět prvnímu v řadě. Vaše ghandiovská strategie může urychlit nastolení chaosu a k urychlené fašizaci země. Pro vzrůstající neschopnost cokoliv řešit, se na tento stav některé kruhy budou těšit. Kdo ví?
  Nenechte se stane mýlit hudryperovým označením, že jsem normalizační ideolog. On má sklon někdy hystericky přehánět. Někoho normalizace pořád štve. Tehdy hospodářství aspoň rostlo i když zakázali v barech striptýz. Můj návod je, aby nové panstvo bylo lepší než normalizatoři.

  • Stan • 29. června 2015

   Odkdy je metodou vědecké práce vysokoškolského pedagoga „ptát se Pepy ze Švédska“ a postovat rasistická videa?

 • abx • 29. června 2015

  mirror napsal
  Pardon, to je The Beautiful Blue Danube.

  zly preklad z nemeckeho „An der schoenen blauen Donau“, cize po nasom, „Na krasnom modrom Dunaji“…

 • vittta • 29. června 2015

  Velice zajímavé čtení.
  Tak Stan píše, že budeme dělat užitečné idioty fašistům a rasistům, ale kus níže zase, že uvažuje o uzavření diskuzí, protože jsou nějaké paragrafy, které si on nevymyslel.
  Tak komu tedy vlastně děláme užitečné idioty, nebo spíše, komu vlastně vadí, když někdo má nepovolený názor?
  Já, na rozdíl od jiných, NEVÍM, jaká je příčina masové kolonizace, variant mám hned několik, třeba úplně obyčejně to, že když např. v ČR bude milion černých, tak ten milion každý den něco sní, spotřebuje vodu, energie, hygienické potřeby a oděvy a snadno se dopočítáme k průměrné částce za den..řekněme x, to vynásobíme tím milonem a početem dní v roce a máme částku, která se prostě rozhodně utratí, z toho DPH a daně…A to z toho milonu třeba 10 000 bude i pracovat, to jsou další prachy.
  Sociální dávky vybrečíme (částečně) z EU a ti si na ně prachy natisknou.
  Co bude s námi, povlem, nikoho nezajímá.
  Další možnost je snaha USA rozložit Evropu, jednotný evropský národ amerického střihu se z Čechů, Němců, Francouzů a Švédů (a dalších) těžko vytvoří, ale z českých, německých, francouzkých či švédských barevných to může být velice, velice snadné, protože nemají k svým novým zemím žádná vztah, naopak, pohrdají jimi a nenávidí je. (jak vypadá jednotný americký národ v ptraxi každý ví)
  A další varianty…
  Ale jedna věc je JISTÁ.
  Všechny tyhle varianty předpokládají, že sem ty kolonisty vezmeme.
  Takže pokud budu proti, budu rozhodně proti těm správným, protože ať už jsou ti ONI kdokoliv, kolonisty tady chtějí.
  A já…já je tady nechci!
  A loutka..to je svým způsobem každý. A nějvětší je ta, která si o sobě myslí, že loutky jsou ty ostatní.

 • lomikel • 29. června 2015

  Takze nam ta demokracie definitivne konci v lete 2015. Chapu Stane v jeho slozite situaci co se tyce diskusi. Je ale nutne abys publikoval Tribuna, nebo sebe v clancich ktere si o disksi na toto tema primo rikaji.

  Ty tady bude publikovat veci ktere jsou na vode a nepodlozene nicim nez pocity a mi k nim nesmime psat nesouhlasne prisveky ? Jo tak to rovnou zavri.

  • Stan • 29. června 2015

   Nemám problém s nesouhlasnými příspěvky, od toho diskuse je, ale s porušováním zákona ze strany některých diskutérů a s jejich vyhrožováním vůči mé osobě. Mně to připadne jako přijít do hospody, plivat tam na zem, nadávat hospodskému, že točí patoky. A když se hospodský ohradí, tak se ohánět lidskými právy a vyhrožovat mu, že jestli neobjedná jinou značku, tak mu to tam zapálíte. Pokud Vás a další disktutéry články a moje názory vytáčejí tak, že se nemůžete udržet, tak sem prostě nechoďte. Můžete diskutovat na spoustě serverů, kde se (zatím beztrestně) publikuje a diskutuje podle vašeho gusta.

 • Alena • 29. června 2015

  Stan napsal

  Odkdy je metodou vědecké práce vysokoškolského pedagoga „ptát se Pepy ze Švédska“ a postovat rasistická videa?

  ptát se někoho, kdo má praktické zkušenosti je věrohodnější, než se ptát čecha, který se bojí, ale nic neví. Vědecká metoda v tomto případě je ptát se minimálního vzorku obyvatel( cca 10 tis.), s rozdílnou životní úrovní, vzdělanostní úrovní, atd.
  Pokud by se ovšem v tomto výzkumu cenzurovaly názory tzv. rasistické, žádného konce a objektivity se nelze dopídit.
  Zákony jsou prostě tak dokonalé, že v konečném důsledku se lidi budou bát, a policie bude utíkat před útočníky

 • Neználek • 29. června 2015

  Je ovšem také pravda, že Stan za nás nosí kůži na trh, takže to asi vidí z trochu jiné perspektivy. Na to je třeba brát ohled.

 • abx • 29. června 2015

  konkretne skusenosti maju cenu vedeckeho poznania. pravdaze, ak su spravne interpretovane, lebo aj to moze byt problem. trebars taka banalita, ze moslimovia z odlisnych kulturnych prostredi logicky povazuju u nas normalne oblecene zeny za kurvy, nakolko nielenze nemaju na sebe burky, ale dokonca niektore maju priesvitne saty, pasentne tangace a ine vydobytky nasej mody. je na to volakto pripraveny? skor si myslim, ze nie, takze pozor na ten vseobjimajuci altruizmus – sediva je kazda teoria, zeleny je strom zivota…

 • mirror • 29. června 2015

  abx napsal
  An der schoenen blauen Donau

  Omluvte mne, kopíroval jsem z YouTube. Ty nahrávky jsou fakt dobré. Záběry do hlediště na náměstí v Maastrichtu ukazují i Afroevropany. Nejsem žádný rasista.

  Mimochodem v tom Švédsku jsou tak zmatení, že si vzájemně nadávají do rasistů.

 • Georgius z Raduně • 29. června 2015

  Stan napsal
  To je postoj typu „nenávidím negry a rasisty“. To pak totiž budete muset v rámci toho dalšího boje spáchat jako čestný fašista a předchozími boji osvědčený rasista sebevraždu. Chápete, lidičky, co vám tím svým „osamoceným postojem“ vůbec chci říct? Viděli jste někdy živého muslima, mluvili s ním? Jste schopni v něm vidět lidskou bytost (pro komunisty proletáře v nouzi, pro křesťany bližního)?

  Žádná záplava se u nás nekoná. A tam, kde k ní mají našlápnuto, si ji způsobili tím, že vyhodili do vzduchu všechny hráze. Místo abyste jasně řekli těm, co ty hráze nařídili vyhodit, aniž se nás ptali na souhlas, ať se osobně o ty lidi/soudruhy/bližní postarají, šíříte tady nenávist k těm ubožákům, co se jim náhodou povedlo se cestou neutopit a kteří opustili svoji zemi a nechali tam všechen majetek a blízké. K tomu už přece musí být kurva silný důvod, zkuste si sami sebe představit v takové situaci. A my se tady bavíme o tom, že nemají rádi psy, že jejich ženy nosí šátek a že nás tady všechny podřežou. Proč by to proboha dělali?

  Stane, marná sláva, Vy už asi nikdy nebudete realista. Copak je to tak těžké pochopit, že nejen já, nýbrž i slušná řádka jiných, tady nechceme vidět ani toho Vašeho „hodného muslima“. Opravdu já osobně nemám nic třeba proti Syřanům. Už proto, že u nás byl primářem na ARO Syřan, který s jím vedeným kolektivem zachránil život mé manželce, když ji jeho kolegové v bílém z Ostravy poslali domů umřít. Jenže problém je jinde. Kdo mi bude přikazovat – a dnes už i zákonem, abych byl tolerantní k náboženství, jež je i v té nejmírumilovnější verzi známé svým diskriminačním středověkým přístupem například k ženám? Jak je vůbec možné, abych byl označován za xenofoba a případně za rasistu, když rovnoprávnost mužů a žen je u nás taktéž uzákoněna?!! Mezi těmi „uprchlíky“ je totiž evidentně slušná dávka „pravověrných“ muslimů, kteří nejsou schopni si tu cestu k nám zaplatit a pro které je žena na úrovni toho zoškliveného psa. Proto už z preventivních důvodů tu nechci žádné přistěhovalce, abych je později v sebeobraně nemusel střílet. A já, Stane, jsem humanista, jemuž se vraždění příčí. Ovšem pokud byste i Vy sám ohrožoval život mé manželky nebo mých blízkých, tak jakkoliv jste mi sympatický a opravdu si vážím toho, co děláte a o co se snažíte, tak bych nezaváhal a poněvadž svoboda je poznaná nutnost, svobodně, ale s těžkým srdcem, bych Vás zlikvidoval. Věřím, že obdobně by se zachovalo i několik zde diskutujících. A s tím sociálním cítěním si na mne nepřijdete. Byl jsem několik měsíců nezaměstnaný proto, že jsem se snažil hájit práva svého syna na spravedlivou a dohodnutou mzdu legálním postupem. Stát se zachoval jako macecha a nepomohl mi nikdo. Ode mne se solidarity už nedočkáte. Nejsem ochoten platit za dluhy, které jsem nenadělal.

 • Georgius z Raduně • 29. června 2015

  Alena napsal
  ptát se někoho, kdo má praktické zkušenosti je věrohodnější, než se ptát čecha, který se bojí, ale nicneví. Vědecká metoda v tomto případě je ptát se minimálního vzorku obyvatel( cca 10 tis.), s rozdílnou životní úrovní, vzdělanostní úrovní, atd.
  Pokud by se ovšem v tomto výzkumu cenzurovaly názory tzv. rasistické, žádného konce a objektivity se nelze dopídit.
  Zákony jsou prostě tak dokonalé, že v konečném důsledku se lidi budou bát, a policie bude utíkat před útočníky

  Aleno, to poslední souvětí nemá chybu! Díky za ně.

 • lomikel • 29. června 2015

  Stan napsal

  Nevím o žádné raketě, která by vynášela jedince, kteří se chtějí izolovat, na Měsíc. Ještě jednou pro nechápavé: Vycinkali jsme si otevřené hranice, protože jsme kritizovali zaostalost, do níž nás izolací od zbytku světa uvrhl minulý režim. Čchu-čche je jistě taky možná strategie vývoje, ale obávám se, že by to dopadlo tak, že by se celá naše mladá generace sebrala a utekla dřív, než byste to tady zadrátovali. Oni před zdejšími zaprděnými poměry utíkají už tak a ťukají si na čelo, o čem to tady ti jejich praštění rodiče a prarodiče diskutují.

  ale stane, tak jste pod tlakem cenzury a tejne policie nebo pod tlakem svyh neomarxistikych predstav ? si vyberte, chranite si zada nebo pracujete na svetove relovuci?

  • Stan • 29. června 2015

   Zatím jsem pod tlakem diskutérů. Chráním si záda a pracuji na světové revoluci. Má to logiku?

 • Gatta • 29. června 2015

  Navazuji … N. Machiavelli tvrdí, že po vládě oligarchie následuje vždy diktatura.

  Ostatně totéž se čeká i na Ukrajině, že dříve či později to tam převezmou vojáci. Jen se neví, čí zájmy budou prosazovat a jaké zvolí protředky. Možnost jsou od „lidových republik“ až po „nacisticý fašismus“.

  Podobně i u nás – také nevíme jaká ta diktatura dříve či později přijde … hodnoty a autority které je měly ten náš krásný osvícenecký svět prezentovat a chránit a které jsme považovali za danné a pevné, ty tají jak sníh na jaře a ze záruk bezpečnosti se stává životní ohrožení. A tak se nyní ukazuje, že dosavadní meze naší představivosti o možném a nemožném byly a patrně stále ještě jsou, silně omezené.

 • LF • 29. června 2015

  Stan napsal

  Nevím o žádné raketě, která by vynášela jedince, kteří se chtějí izolovat, na Měsíc. Ještě jednou pro nechápavé: Vycinkali jsme si otevřené hranice, protože jsme kritizovali zaostalost, do níž nás izolací od zbytku světa uvrhl minulý režim. Čchu-čche je jistě taky možná strategie vývoje, ale obávám se, že by to dopadlo tak, že by se celá naše mladá generace sebrala a utekla dřív, než byste to tady zadrátovali. Oni před zdejšími zaprděnými poměry utíkají už tak a ťukají si na čelo, o čem to tady ti jejich praštění rodiče a prarodiče diskutují.

  Obávám se, že migranti, kteří vytvářejí v některých místech ve Francii nebo ve Švédsku neproniknutelná ghetta (z vlastní zkušenosti znám Marseille), nijak proti úprku mladých Evropanů nepůsobí.
  Vycinkali jsme (já ne, ale to je jedno) si spoustu blbostí, volně prostupné hranice v EU mají přínos jen tehdy, pokud bude mít naopak EU hranice neprostupné.

  Nehodlám obhajovat naše kulturní hodnoty, nenechám se stavět multikulturalisty do pozice, v níž bychom se měli stydět za naši upravenou zahrádku a hledat někde nějaké důvody, proč by měla mít právo na existenci. Stejně jako mají muslimové právo na svou vlastní kulturu a tradice ve svých zemích, máme totéž právo i my. A nazývat to zaprděností je neuctivé vůči našim předkům.

  • Stan • 29. června 2015

   O neprostupnosti hranic EU se nikdy nehovořilo, až teď, navíc je to technicky těžko uskutečnitelné. Ghetta si sám pro sebe zpravidla lidé nevytvářejí dobrovolně. Naše upravená zahrádka nám už dávno nepatří. A teď prosím o vyjmenování těch našich kulturních hodnot, které je nutné hájit izolací.

 • Neználek • 29. června 2015

  Stan napsal
  Odkdy je metodou vědecké práce vysokoškolského pedagoga „ptát se Pepy ze Švédska“

  O d té doby, co se na VŠ vyučuje sociologie. A švédologie.

 • LF • 29. června 2015

  EU by potřebovala svého Putina. Takových politiků se mnoho nerodí.

 • fajt • 29. června 2015

  Gatta napsal

  Navazuji… N. Machiavelli tvrdí, že po vládě oligarchie následuje vždy diktatura.

  Ostatně totéž se čeká i na Ukrajině, že dříve či později to tam převezmou vojáci. Jen se neví, čí zájmy budou prosazovat a jaké zvolí protředky.Možnost jsou od „lidových republik“ až po „nacisticý fašismus“.

  Podobně i u nás – také nevíme jaká ta diktatura dříve či později přijde … hodnoty a autority které je měly ten náš krásný osvícenecký svět prezentovat a chránita kteréjsme považovali za danné a pevné, tytají jak sníh na jaře a ze záruk bezpečnosti se stává životní ohrožení. A tak se nyní ukazuje, že dosavadní meze naší představivosti o možném a nemožnémbyly a patrně stále ještě jsou,silně omezené.

  a já bloud věřil opičákovi Klausovi, že po 89 je ve vývoji lidstva už definitiva, že barevný převrat je něco, co přinese ráj na zemi – tedy pro Klause a další naboby určitě, zbytek tady má nefalšovaný peklo, které se ještě umocní ultimativním fašismem – Dolfi musí někde tam nahoře svítit blahem jako svatojanská oplozená světluška, przebocz chlopie, my se k tobě zase pokorně vrátíme, kdo jiný by nám mohl ukázat lepší světlo na konci…krematoria. ..)

 • orinoko • 29. června 2015

  Výměna postojů popř. názorů se tu dostává do docela bizarních poloh. Nebýt jazykové bariéry, tak bychom se měli věnovat maďarské scéně, která má už dneska nárok na určitou míru těžkých emocí.
  Místo toho se věnujeme sami sobě. Nemáme po ruce statistiky , co se tu dělo z hlediska migrantů dodnes , ale víme co se určitě dít bude. Chápu preventivní nedůvěru , ale někdy začíná mít podobu existenční fobie. Od národa , který s výjimkami hromadně neválčil od dob husitů to má bohužel nádech dost výrazné připosranosti. A také hysterie. Už ani nejde o brod.

 • Gatta • 29. června 2015

  Re orinoko.
  Ono je, (jako podobně i pro jiné situace) jedno úsloví o brodu a kalhotách a druhé o tom jak se vaří žába. Problém je jen vědět, či odhadnout, které to moudro aplikovat na tu kterou situaci.

  No, třeba se ta předposranost transfourmuje alespoň v nějakou mobilizaci společnosti.
  Zda k tomu dojdea zda to povede k lepšímu … toť otázka.

 • fajt • 29. června 2015

  před pár dny jsem byl v Brně ( po delší době ) jsem si city pamatoval jako takové bodré město s usměvavými hantecákama, kteří místo mléka pijooo burčák a u toho jedou v kusku lebedu, na všechno hází bobek a maj neustále lochec, na politiku a herfóny lejou kakáč a ani hémoni jim nemohou rozhodit sandál, takže jsem se těšil – to jsem si dal, všecko fuč, lidé nevrlí, nepříjemní a někteří doslova agresivní ( vychovaný v kraji razovitem mi nedělá problém být stejně příjemný a klidně i nějakou dacku s chutí vrátit, i když škoda, když se obouchavají dva mahreni) , město vypadalo hrozně ( už za socíku do něj dělali podivné urbanistické zásahy, ale kapíkem to dostalo úplnou ránu ), takže po nějaké době putování po štatlu a marném pokusu se dovolat obsluhy v jedné paluše jsem to vzdal, vymotal jsem se z města a dal si něco malého až na obligátní Rohlence ( tady taky gastronomická tragedie, ale už jsem vrazie biedy a módru tlačil i bobika, tak tenhle kid jsem dal taky ). ..)

 • abx • 29. června 2015

  fajt, co je zaujimave na brnenskom dialekte (hantec) je to, ze dava prizvuky takisto ako viedensky dialekt (echt wienirisch). stara prespuractina takisto davala prizvuky, dnes je uz zabudnuta, prekryta roznymi nanosmi. napriklad vycapnik z viechy ked bola zverecna povedal – pude se samcit – ideme zamknut. ale je tam aj plno odlisnosti, napriklad „hemoni“ su „hekaci“, „lokec“ je „rehot“, ale fosna je fosna, kelna je kelna, fangla je fanka, colstok je colstok, atd, plno prisposobenych nemeckych slov…

 • hudryper • 29. června 2015

  lomikel napsal
  Ty tady bude publikovat veci ktere jsou na vode a nepodlozene nicim nez pocity a mi k nim nesmime psat nesouhlasne prisveky ? Jo tak to rovnou zavri.

  lomikelCitovat

  Až dosud mi na Vašich příspěvcích vadila ta strašlivá čeština s gramatikou arabských studentů na VŠE v Praze. Po Vašich návrzích Stanovi Vám sděluji,že mi vadí i obsah Vašich pozorovatelských mouder. Možná by bylo lépe,než doporučovat Stanovi co má či nemá,kdybyste si nechal doporučit
  přechod na jiný portál,kde by si Vašich promyšlených rad třeba více vážili.

 • fajt • 29. června 2015

  abx napsal

  fajt, co je zaujimave na brnenskom dialekte (hantec) je to, ze dava prizvuky takisto ako viedensky dialekt (echt wienirisch). stara prespuractina takisto davala prizvuky, dnes je uz zabudnuta, prekryta roznymi nanosmi. napriklad vycapnik z viechy ked bola zverecna povedal – pude se samcit – ideme zamknut. ale je tam aj plno odlisnosti, napriklad „hemoni“ su „hekaci“, „lokec“ je „rehot“, ale fosna je fosna, kelna je kelna, fangla je fanka, colstok je colstok, atd, plno prisposobenych nemeckych slov…

  hantec mám rád, na vojně jsme měli několik brňáků a musím říci, že když jenom otevřeli pusu, tak už byla sranda – němčina ( tedy videňština ) jim taky nedělala problém. ..)

 • Georgius z Raduně • 29. června 2015

  Gatta napsal

  Že by další panikář ?

  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Povstane-u-nas-5-tisic-nastvanych-muslimu-Ubranime-se-Co-nas-ted-ceka-Vojensky-analytik-prichazi-se-zasadnimi-zpravami-381769

  Kdepak! Ukázkový korporátní fašista, xenofob, rasista a univerzálně užitečný idiot, kterého my – uvědomělí solidární humanisté – nemůžeme brát vážně.

 • peter. • 29. června 2015

  Oba naše štáty podpísali a ratifikovali Lisabonskú zmluvu,čím sme sa zriekli práva “ veta“ v azylovej a imigračnej politike.
  https://modryglobus.wordpress.com/2008/11/25/lisabonska-zmluva/
  http://medzicas.sk/lisabonska-zmluva-azylova-politika-a-jej-hrozba-pre-zanik-zapadu/
  Vlastne sme sa zriekli podpisom tejto zmluvy štátnej suverenity a rozhodovacie právo o všetkých dôležitých veciach sme odovzdali do rúk EÚ.
  Takže táto diskusia je dobrá akurát tak na odventilovanie napätia z možného ohrozenia imigračnou vlnou.O všetkom rozhodne hlasovanie v Bruseli,kde sa rozhodne kvalifikovanou väčšinou,čo znamená,že ak sa na niečom dohodnú imigráciou najviac postihnuté štáty (vyspelý západ) tak tie ostatné štáty(ČR a SR medzi nimi) sa musia prispôsobiť tomuto ich rozhodnutiu.

 • Martin (už bez taky m) • 29. června 2015

  Georgius z Raduně napsal
  Kdepak! Ukázkový korporátní fašista, xenofob, rasista a univerzálně užitečný idiot, kterého my – uvědomělí solidární humanisté – nemůžeme brát vážně.

  S mnohým v Štefcově analýze se dá souhlasit.
  Mám ale několik poznámek:
  1. srovnání armád RF a NATO: jeho komentář má jedno slabé místo: cca k r. 2008-2010 se měla RF dostat do situace, kdy by její síly jaderného odstrašení neměly být schopny adekvátního ohrožení protivníka typu USA. Dále v rámci kombinace útoků zevnitř, zrad západu nadbíhající 5 kolony měla být bojeschopnost armády RF podlomena, morálka (zač bojovat?) podlomena. I velké armády lze položit na lopatky…
  To že se toto RF podařilo změnit je zásluha Putina a lidí kolem něj. Štefec v armádě sloužil, musí to vědět… Putin dostal armády NATO tam, kde chtěli dostat jeho a RF…
  2. počítalo se s masívním úderem na RF („překvapivým“ – tj. VĚROLOMNÝM PŘEPADEM)… I ten „radar v Brdech“ měl napomoci onomu „překvapení“… Tady nikdo nepočítal už víc jak 8 let s nějakou obranou ČR, ani Západu (Německa,Británie, Francie…) neměl prostě již existovat někdo kdo by je byl schopen napadnout…
  3. USA má EU na vodítku, pokud se Evropa neutrhne, nepřežije. V US plánech jejich establishmentu jsme jen účetní výdajová položka. Ty se jak známo nebrání…není jaksi důvod, jen se „odepíšou“…
  4. Tzv. bezpečnostní a vojenští analytici přece musí vědět, že toto není „náhlá choroba“, ale DLOUHOLETÝ PROCES… kde byly pár let zpátky (trochu rýpnutí), za kolik a kde „burcovali do zbraně“?
  5. K uprchlické lavině a vlivu muslimů v Evropě: to se taky „vytvořilo přes noc“? Taky není nikdo za minulých xy let (desetiletí) zodpovědný?! Nikdo tady skoro není sluníčkář a nerozporuje nutnost věci řešit, ale dost PANIKY! Řešení musí být proces, nelze „si ho honem objednat u specialisty a koupit v hypermarketu“! Opakuji: odklánění pozornosti od Ukradiny, od těch zodpovědných za to co tu je a hrozí. V čí prospěch..? Stanův nadpis je pravdivý.

 • peter. • 29. června 2015

  Zomrel Josef Masopust,dobrý človek a československý král futbalu.Smúti aj Slovensko.
  Česť jeho pamiatke!

 • Georgius z Raduně • 29. června 2015

  peter. napsal

  Oba naše štáty podpísali a ratifikovali Lisabonskú zmluvu,čím sme sa zriekli práva “ veta“ v azylovej a imigračnej politike.
  https://modryglobus.wordpress.com/2008/11/25/lisabonska-zmluva/
  http://medzicas.sk/lisabonska-zmluva-azylova-politika-a-jej-hrozba-pre-zanik-zapadu/
  Vlastne sme sa zriekli podpisom tejto zmluvy štátnej suverenity a rozhodovacie právo o všetkých dôležitých veciach sme odovzdali do rúk EÚ.
  Takže táto diskusia je dobrá akurát tak na odventilovanie napätia z možného ohrozenia imigračnou vlnou.O všetkom rozhodne hlasovanie v Bruseli,kde sa rozhodne kvalifikovanou väčšinou,čo znamená,že ak sa na niečom dohodnú imigráciou najviac postihnuté štáty (vyspelý západ) tak tie ostatné štáty(ČR a SR medzi nimi) sa musia prispôsobiť tomuto ich rozhodnutiu.

  Peter, ještě nám zůstala jedna možnost. Zakázat islám na území státu s odvoláním na zákon o svobodě náboženského vyznání a na zákony proti potlačování práv a svobod člověka. Islám mimo jiné diskriminuje a ponižuje ženy, vyznavače jiných náboženství i bezvěrce má za nevěřící psy a vyzývá k jejich likvidaci ve jménu Proroka. Ve jménu našich zákonů je třeba islám zakázat a mešity zbourat, poněvadž je neúnosné, aby při ochraně obyvatelstva každou z nich někdo trvale odposlouchával a hlídal, zda se nezjevil nějaký ten echt uvědomělý imán.

 • Georgius z Raduně • 29. června 2015

  Martine, nejspíš jsi nepochopil moji ironii. Už sis příliš zvykl na takové ty „xichtíky“, které já až na výjimky nepoužívám.

 • Alena • 29. června 2015

  smysuplná iniciativa, co nyní dělat
  nutno šíři dále
  http://leva-net.webnode.cz/products/cesta-jak-zachranit-evropu-co-je-treba-konkretne-delat-a-proc/

 • Alena • 29. června 2015

  Stan napsal

  Chráním si záda a pracuji na světové revoluci. Má to logiku?

  Nemá to logiku. Jste majitel webu a nemáte to lehké. Potřebujete podporu, ne jízlivosti

 • peter. • 29. června 2015

  Georgius z Raduně napsal
  Peter, ještě nám zůstala jedna možnost. Zakázat islám na území státu s odvoláním na zákon o svobodě náboženského vyznání a na zákony proti potlačování práv a svobod člověka. Islám mimo jiné diskriminuje a ponižuje ženy, vyznavače jiných náboženství i bezvěrce má za nevěřící psy a vyzývá k jejich likvidaci ve jménu Proroka. Ve jménu našich zákonů je třeba islám zakázat a mešity zbourat, poněvadž je neúnosné, aby při ochraně obyvatelstva každou z nich někdo trvale odposlouchával a hlídal, zda se nezjevil nějaký ten echt uvědomělý imán.

  Georgius z Raduně :
  Bojím sa,že to je neschodná cesta.Islám má mnoho farieb a odtieňov,zaraďuje sa medzi najrozšírenejšie náboženstvá sveta a otázka neprijateľnosti tohoto náboženstva v našom kultúrnom prostredí,je otázkou jeho výkladu a praktizácie.Možno ho napadnúť až vtedy,keď islámski kazatelia budú vyzývať k nepriateľským činom ku kresťanstvu napríklad.Ich kultúrne a náboženské zvyky sú chránené veľkým množstvom ľudskoprávnych listín,rezolúcií a zákonov.napr.:
  http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+MOTION+B7-2014-0365+0+DOC+XML+V0//SK
  Keď už raz štát pripustí prítomnosť vyznavačov islamu na svojom území,musí tolerovať ich vieru a zvyklosti,pokiaľ to neohrozuje vašu vieru a nenarúša vaše kultúrne zvyklosti.Poznám sa osobne s lekárom oftalmológom ktorý žije u nás a veľmi si jeho priateľstvo vážim.Pochádza zo Sýrie, je pravoverný moslim, jeho žena je Slovenka,veľmi príjemná a necíti sa byť nijako obmedzovaná.To isté sa týka aj komunity zmrzlinárov a cukrárov u nás, pochádzajúcich z BaH.Niektorí z nich mi nikdy nezabudnú poslať kartu alebo SMS s prianím k Vianočným alebo Veľkonočným sviatkom.Ja im zase blahoželám ku koncu Ramadánu.Už som to raz napísal,že mi vôbec nevadia Iránčania,Iráčania,Palestínčania,Sýrčania a pred tým ako im zlikvidovali štát,ani Líbyjčania.Vadia mi nadutí Arabi ako ich poznám z Piešťan a militantné islamistické hovadá.A vadia mi aj Afričania.Nie pre farbu kože,ale pre ich kultúrne zvyklosti a neschopnosť integrovať sa do spoločnosti s inou kultúrou.Najlepšie je to vidieť v USA.A vadilo by mi tiež,keby ich u nás bolo také množstvo,ktoré by im umožnilo vytvárať akýkoľvek tlak na majoritu.Môj limit sa pohybuje v číslach niekde okolo 3 tisíc.To čo sa na nás valí,je ale nezvládnuteľné a pre mňa neprijateľné.

 • Alena • 29. června 2015

  Stan napsal

  O neprostupnosti hranic EU se nikdy nehovořilo, až teď, navíc je to technicky těžko uskutečnitelné. Ghetta si sám pro sebe zpravidla lidé nevytvářejí dobrovolně. Naše upravená zahrádka nám už dávno nepatří. A teď prosím o vyjmenování těch našich kulturních hodnot, které je nutné hájit izolací.

  snad mohu, jako žena, zahrát si na svém písečku.
  Samozřejmost, že žena pracuje, pokud chce
  Samozřejmost, že žena není trestána bitím v svazku manželském
  Samozřejmost, že muž a žena se rovnoměrně podílí na výchově dětí
  Samozřejmost, že mne nikdo nenutí být oblečená podle jiných měřítek, ne svých představ
  Samozřejmost, že ač jsem či nejsem křesťanka dodržuji vánoční a velikonoční tradice
  Samozřejmost, že pokud mám pejsky, nikdo mne nenutí, abych se jich vzdala, protože jsou nečistá
  Samozřejmost, že v naší krásné krajině je spousta kostelů, kde nechci připustit, aby byly ničeny obrazy a sochy
  Samozřejmost, že pokud chci jíst vepřové, budu ho jíst
  Samozřejmost, že si dovolím číst jakoukoliv knížku či sledovat jakýkoliv film

  všeobecně- samozřejmost, že jsem na roveň svému muži, ne pod jeho úrovní

 • Alena • 29. června 2015

  to všechno se nemusí řešit izolací, ale , jak psala Merlin , upřednostňováním umírněné islamské větve, která jediná zde může vstoupit, a bude tolerovat naše tradice a zvyky

 • Alena • 29. června 2015

  samí dobří umírají, Toho slovenského herce jsem měla ráda
  http://www.novinky.cz/kultura/373686-zemrel-herec-ladislav-chudik.html

 • Béda • 29. června 2015

  Stan napsal

  Nevím o žádné raketě, která by vynášela jedince, kteří se chtějí izolovat, na Měsíc. Ještě jednou pro nechápavé: Vycinkali jsme si otevřené hranice, protože jsme kritizovali zaostalost, do níž nás izolací od zbytku světa uvrhl minulý režim. Čchu-čche je jistě taky možná strategie vývoje, ale obávám se, že by to dopadlo tak, že by se celá naše mladá generace sebrala a utekla dřív, než byste to tady zadrátovali. Oni před zdejšími zaprděnými poměry utíkají už tak a ťukají si na čelo, o čem to tady ti jejich praštění rodiče a prarodiče diskutují.

  Před plyšovým převratem někteří chtěli na Západ aby si polepšili, po plyšáku mnozí zdrhají na západ z bídy (zdejších koloniálních montoven) a nyní na jejich místa přijdou tedy chudáci z islámského Západem rozvrtaného světa (které nám „civilizovaný“ Západ, který je rozvrtal vnutí, protože je sám odmítá. A to je ta svoboda.

 • lomikel • 29. června 2015

  http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/o-znasilnovani-deti-snadne-bile-maso.html
  obohaceni strachem, jak se kalila ocel stanovi svetove revoluce ..

  . Policisté, úředníci i politici se totiž tak obávali nařčení z rasistické podjatosti, že těmto dětem a jejich rodičům systematicky pomoc odmítali. Případy se nevyšetřovaly, spisy se ztrácely, docházelo dokonce i k zastrašování obětí, aby výpovědi stáhly.

  ten strach nebyl zaset prez noc, podminky pro nej byly pripravovay po leta, ani nebyl v jadru zasazen imigranty ci islamisty ( ti jen zacali vyuzivat okna prilezitosti, a dale je otevirat). strach byl zasazen lidmi zevnitr evropske kultury, zcela zamerne.

 • Neználek • 29. června 2015

  LF napsal

  EU by potřebovala svého Putina. Takových politiků se mnoho nerodí.

  A proč asi?

 • lomikel • 29. června 2015

  hudryper napsal
  Až dosud mi na Vašich příspěvcích vadila ta strašlivá čeština s gramatikou arabských studentů na VŠE v Praze. Po Vašich návrzích StanoviVám sděluji,že mi vadí i obsah Vašich pozorovatelských mouder. Možná by bylo lépe,než doporučovat Stanovi co má či nemá,kdybyste si nechal doporučit
  přechod na jiný portál,kde by si Vašich promyšlených rad třeba více vážili.

  jste editor ? pokud ano ta me zabanujte a neproste me abych sem nepsal. s rozvratniky musite vy neomarxisty zatocit tvrde!!

  kadopadne dik za zpetnou vazby, pokud vam vadim tak to nejspise pisu dobre.

 • hudryper • 29. června 2015

  lomikel napsal
  pokud vam vadim tak to nejspise pisu dobre.

  Jsem rád,že jste se konečně přiznal o co Vám a těm,kdo Vás hodnotí,jde. Styl Vašeho psaní dává čtenářům najevo, že si jich nevážíte ani natolik,abyste u vědomí svých omezení si příspěvky po sobě
  přečetl a pokusil se tu hrůzu opravit. Vaše rady editorovi jsou výrazem bezohlednosti a naprosté absence slušnosti. Zkrátka nevíte co se sluší a patří. A na Vaši výchovu je zřejmě dost pozdě….

 • mirror • 29. června 2015

  Stan má obavy, že jeho web někdo napadne. Nechci mu radit, ale na jeho místě bych strach neměl. Diskutéři jsou tak odpovědní, že se tady nenajde přímá výzva někomu ublížit, například zabijte ho. Nanejvýš někdo zvolá, nepusťte je. Tato výzva není nic neobvyklého, protože když je vinárna plná, volají ke vchodu, nepusťte je. Podobně se volá, když chce někdo odejít z hospody bez placení. Když tady někdo označoval naše vojáky na zahraniční misi za žoldáky, sám jsem doporučoval, aby takový nezdvořák zmlkl. Nikdo tady nepropaguje hnutí směřující k potlačení lidských práv a svobod. To by se nesměl chválit kapitalismus, protože kalkuluje s propouštěním z práce bez zřejmého důvodu, na rozdíl od komunistů, kteří k tomu sáhli komunisté, když někdo pomlouval vlastníka podniku. Dnes by si zaměstnanec nic podobného nedovolil, letěl by na hodinu jako špinavé prádlo. Já bych hodnotil místní nářky, jako že jsou z nevědomosti. Lidem se nic nevysvětlí a vláda by chtěla, aby je národ chápal. Je to vina vlády a vládnoucích elit, které nechají řečnit v televizi a rozhlase absolutně nevěrohodné osoby, které jsou tak profláknuté, že by měly být dávno v důchodu. No ukažte mi zákon, který nařizuje, aby jim lidi věřili. OM navštěvuje svépomocná společnost, která se jen vzájemně informuje. Máme přece zákon o právu na informace. Kde je vyhláška, která zakazuje poskytovat odkazy na švédské weby nebo videa z YouTube? Poslední poznámka by měla uklidnit. U policie pracují lidé, kteří získali vzdělání většinou za komunistů. Kdyby dostudovali později, pak je učili lidé se vzděláním od komunistů. Ti neměli v osnovách mučení, aspoň nic podobného náš ústav pro studium totality nezjistil. Z vlastní zkušenosti vím, že jednají korektně když se jim nelže.

 • mirror • 29. června 2015

  Poprvé jsem šel podávat vysvětlení na SNB ještě za totality. Jednomu šťouralovi vadilo, že jsem a několik dalších hlavních řešitelů na povel vedení přeúčtovával malou částku z mého výzkumného úkolu na odbor ekonomiky výzkumu, který samostatné výzkumné úkoly neměl, ale ekonomové potřebovali na platy za práci na ekonomických přílohách výzkumných zpráv. Šéf tohoto odboru koupil od jiné socialistické organizace mírně předražený katalog. Z počátku to vypadalo jako protistátní spiknutí, ale kpt. JUDr byl se svým spiskem prokurátorkou vyhozen. Pozvání od VB na mne působilo z počátku hrozným dojmem. Nemohl jsem usínat, protože policie nevolá hned, ale nechá vás týden nebo dva škvařit ve vlastní šťávě. Můj nový šéf mi poradil, aby odpovídal jen na to, na co se na policii ptají a nevysvětloval v žádném případě nic navíc. S odstupem času mohu sdělit, že toto je jediný způsob, jak lze váš charakter stane zakalit.

 • peter. • 29. června 2015

  Takto sa to začína.Konce radšej nedomýšľam.
  http://www.hlavnespravy.sk/v-debrecine-zautocilo-takmer-sto-migrantov-na-auta-zasiahla-policia/639154

 • Alena • 30. června 2015

  ženy obecně a čarodějnice zvlášť- máme se na co těšit
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Usekli-hlavy-zenam-381924