Diskuze k článku


 • zajoch • 13. února 2017

  Vážený PPK, napsal jste moc hezkou povídku, nevím jak přiléhavěji bych článek označila. Takovou ze skupiny těch čapkovských, ve které je velká moudrost. Potvrzuji, že zvířata mají duši. Mám mnoho zkušeností s nimi a nejen se psy a kočkami. Většině zvířat když se dá najevo přátelství a náklonnost, tak jsou to kamarádi. Zvířata se dají „ukecat“. Mluvit na ně a potom se jich dotýkat a „jsou vaši“. Rozumějí vám, vědí co jim sdělujete a mnohá se snaží tomu co si přejete vyhovět. Nejen psi, ale i individualistky kočky, které ve skutečnosti zase tak samotářské nejsou.
  Je to zajímavé, že se zde blízko sebe sešly dva články na podobné téma, ten s osvětářkou ohledně stromů a tento o zvířecí duši, lidské zatemnělosti a škodlivosti.
  S potěšením, zájmem a velkým pochopením jsem si váš článek přečetla, milý PPK a děkuji.

 • Kamil Mudra • 13. února 2017

  Ačkoli nehodlám nijak zpochybňovat zvířecí duše, domnívám se že v případě sousedova psa šlo o projev inteligence. Ohledně domácích mazlíčků nedám dopustit na potkany.

 • peter. • 13. února 2017

  Kamil Mudra napsal

  Ačkoli nehodlám nijak zpochybňovat zvířecí duše, domnívám se že v případě sousedova psa šlo o projev inteligence. Ohledně domácích mazlíčků nedám dopustit na potkany.

  Kto už niekedy videl a počul plakať ovečku za svojim jahniatkom ktoré mu odobrali,tak nikdy nemôže pochybovať o zvieracej duši.

 • karpi • 13. února 2017

  zajoch napsal
  i individualistky kočky, které ve skutečnosti zase tak samotářské nejsou.

  ..taky nevím, kdo s tím mohl přijít, že kočky jsou falešné..
  Náš kocour, kupříkladu, je upřímně líný, upřímně nenažraný, upřímně ukecaný, ale jakákoli faleš je mu docela cizí.. .)

 • hudryper • 13. února 2017

  Přestože jde o úsměvné reklamní video,mám zato ,že nikomu nebude vadit,když si klikne na :
  https://www.youtube.com/watch?v=vnVuqfXohxc

 • Clair • 13. února 2017

  Já mám vynikající zkušenosti zejména se psy. Na naší farmě v Kanadě jsme vždycky mívávali německého vlčáka, nebo vlčici. Jednou se přihodilo, že ta naše psice přivedla na svět 9 malých stvoření, které jí tak vycucávali, že byla z toho zřejmě už nesmírně unavená. Když jsem jí nesla jednoho dne žrádlo zjistila jsem, že jsou její vlčátka pryč. Dívala se na mě smutně a já na ní a pak jsem jako vždycky na ní začala mluvit, že je špatná máma, že tohlento se přece nedělá a aby mi řekla, kam je jenom zašantročila. Sklopila uši a s provinilým pohledem mě vedla až na konci naši přístupové cestičky, asi 70 m kam je schovala do roury, která spojovala naší cestičku se silnicí. Musela jsem jit pro trakař a všechny je naložit a zpátky do kotce.
  Jindy zase jsem se snažila zachraňovat stromy kolem naší farmy, které pod tíhou ledu, v důsledku zmrzlého deště neměly šanci na přežití, slyšela jsem neustále praskání a silné větve pod tíhou ledu padaly na zem. Všechno kolem byl samý led a já jsem uklouzla docela nešikovně rovnou na záda a bouchla jsem se pořádně do hlavy. Když jsem tak ležela a nemohla se hýbat najednou vidím jak naše psice ke mě přišla, pobíhala kolem, chvíli se na mě dívala a jako by mi říkala, počkej já něco vymyslím. A taky že vymyslela. Začala se ke mě plazit až úplně těsně a vodorovně k mému tělu a četla jsem jí na očích jak mi říká:“No tak se mě chytni za můj kožich, podávám ti pacičku a já ti pomůžu se vyhrabat nahoru“. Skutečně mi tímto pomohla se dostat nahoru.

 • Bety • 13. února 2017

  Moc pěkné, i to hudryperovo video.

 • peter. • 13. února 2017

  Takže sa môžeme dohodnúť,že zvieratá dušu majú.No majú ju aj tvorovia o ktorých píše p.Šichtářová?
  http://www.zemavek.sk/articles/view/tak-aby-bylo-jasne-co-mam-pod-sukni-jsem-zenska

 • hudryper • 13. února 2017

  peter. napsal
  majú ju aj tvorovia o ktorých píše p.Šichtářová?

  Myslíte,Peter,ta individua,která se kdesi v kanceláři Ministerstva vnitra schovávají za redakční výzvu neuvádět v příspěvcích slova,která by mohla vést k postihu redakce i diskutujícího ?

 • peter. • 13. února 2017

  hudryper napsal
  Myslíte,Peter,ta individua,která se kdesi v kanceláři Ministerstva vnitra schovávají za redakční výzvu neuvádět v příspěvcích slova,která by mohla vést k postihu redakce i diskutujícího ?

  Nie p.hudryper!Mám na mysli ľudí ako istá Oľga Pietruchová-riaditeľka odboru rodovej rovnosti (predstavte si,máme u nás taký odbor)pri MPaSV.To je tá večne neukojená s..ňa,ktorá označila voličov Trumpa za „biely odpad“za nevzdelaných sexistických bielych mužov a nie len,že ju nikto nežaloval za rasizmus,ale jej odboru pridelila vláda 4 milióny € na činnosť,pravda okrem nadštandardných platov.Tento netvor presadzuje sexualizáciu našich detí už od predškolského veku,chce dosiahnuť,aby naše deti zabudli výrazy „otec a mama“a aby ma moje deti nevolali otec,tato, ocko,ale rodič I.a svoju mamu rodič II.Pamätám časy,keď takých ľudí zatvárali spolu s pedofilmi do basy alebo blázinca.O takých tvoroch píše p.Šichtářová a práve takýchto ľudí možno nájsť na každom ministerstve alebo významnejšom úrade,kde zaujali svoje miesta po absolvovaní „dlhého pochodu inštitúciami“.Latinské slovo discrimé znamená rozdiely alebo rozlišovanie.Antidiskriminácia teda znamená zákaz robiť rozdiely.No u nás slovo antidiskriminácia znamená viac ako len zákaz robiť rozdiely.Znamená,že väčšina musí strpieť nadpráva menšín inak môže očakávať represiu zo strany štátu.Preboha kam sme to až dospeli!Veď je to celé nenormálne a prieči sa to ľudskej prirodzenosti!
  Ospravedlňujem sa p.PPK,že som mu doslova zasvinil článok týmto príspevkom.Chcel som len poukázať na to,že zvieratá nie sú schopné takého svinstva o akom je tento príspevok.Lebo majú dušu.

 • Bety • 13. února 2017

  Také se odchýlím, Petere. Dnes jsem v naší TV zachytila zprávu, že v USA se začíná silně prosazovat názor, že domácí úkoly je třeba dětem zrušit, neboť je stresují. Co mě ale doopravdy přesvědčilo, že je tam vzdělání na ústupu byl dovětek, že se tam rozvíjí diskuze o tom, zda by pro děti nebylo lepší začít školní docházku až v devíti letech ! ! Takže děti ve věku kdy do sebe nasávají poznatky jak houba by seděly doma, čučely na televizi, nebo hrály hry na počítači – a až z toho budou dostatečně zblblé, tak kdoví, jestli ještě vůbec budou mít chuť naučit se alespoň číst a psát. Čekám, kdy se na toto téma rozhovoří nějaký „odborník“ z našeho ministerstva školství, neboť zaostávat za světovým trendem přece nemůžeme!!

 • peter. • 13. února 2017

  Bety:
  A načo by budúcim Európanom bolo vzdelanie,keď výsledkom multikulti má byť ľahko ovládateľný človek s pleťou podobnou Egypťanom a s IQ 90?To čo potrebujú naše dievčatá ich naučia už v materskej škôlke.Toto:
  http://www.rouming.cz/upload/Ever_wonder_where_Islamists_get_the_idea_our_society_is_ripe_for_conquering.jpg

 • PPK • 13. února 2017

  Dobrý večer a dík adminovi za zveřejnění článku. Děkuji i vám diskutujícím za vlídné pochopení tématu. Ano, jsem hluboce přesvědčen, že všechno živé kolem nás tu svou duši má. Přesto však, občas mám pochybnost, zda už dnes spolehlivě určit umíme, co všechno živé ještě je a co živé už definitivně není. Proč? Protože právě ta neznalost by nás měla vést nejen k nespokojenosti se stále ještě nízkou úrovní našeho poznání přírody, ale i k pokoře vůči ŘÁDU SPOLUPRÁCE všech živých druhů i neživých věcí, který se tu za ty miliony let vývoje světa přirozeně vytvořil. K míru a pokoře ve vzájemné koexistenci, nutné pro přežití celku.

  Co však někteří lidé a jejich političtí ideologové namísto toho dělají? Když to nejde u zvířat, pokouší se nasměrovat vývoj pevných, chodících i létajících robotů nejen k práci, ale zároveň přitom vymýšlí, jak jim do paměti vložit i chování zcela asociální. Schopnost ničit oběti a jejich okolí – jen pro výhody a zisk programátorů těch strojů! Dělá snad něco takového příroda také tak? Anebo tu má ty své tak zvané dravce a parazity jen k účelu zvyšování odolnosti těch jedinců z živočichů nejzdravějších, k odolnosti nutné k dalšímu PŘEŽITÍ SYSTÉMU JAKO CELKU?

  Ideologové elit nás dnes straší krizemi a budoucími válkami údajně myslících robotů proti lidem. Přemýšlel však už někdo, proč ti ideologové „elit“ tak nestoudně lžou a nepřiznají, že za ničivými roboty není žádný Lucifer, ale vždy je to jen programový tvůrce – člověk? Ti ideologové totiž sami moc dobře ví, že každá válka je de facto třídně sociální konflikt, vždy primárně vymyšlený agresorem jen pro jeho zisky. Právě tohle LIDSKÉ ZLO totiž žádný robot nikdy sám od sebe nevymyslí! Ergo, ani ta umělá inteligence sama o sobě nebezpečná není. Nebezpeční jsou jen ideologové programátorů našich životů!

 • hudryper • 13. února 2017

  Jsou obličeje,které jsou vyjádřením LIDSKÉHO ZLA . Když si otevřete včerejší aeronet s blábolem
  pozorovatelky,koukne se jeden z nich na vás.

 • peter. • 14. února 2017

  http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Chmelar-na-rovinu-Liberalna-demokracia-je-mrtva-Alternativou-je-socialna-revolucia-alebo-fasisticky-prevrat-Vyberte-si-284319
  Článok je to ľúbivý až na to,že Chmelár je v ňom neúprimný a účelovo zvaľuje
  vinu za všetko to,čo ľudí núti stavať sa na odpor elitám len na neoliberálov.Potiaž je v tom,že ani slovkom nespomína postmodernistických socialistov,ktorí možno ešte viac ako neoliberáli presadzujú to,čo je pre väčšinu Európanov neakceptovateľné.Imigrácia,politická korektnosť,genderizmus,nadpráva sexuálnych a iných menšín…
  On ktorý sa podľa vlastného vyjadrenia sám prikláňa k neomarxizmu kritizuje tých,ktorí zdieľajú tie isté hodnoty ako on a líšia sa len v definovaní dosiahnutého cieľa.Chmelár stavia otázku „Socialistická revolúcia,alebo fašizmus.A prívlastkom „fašista,fašizmus“označuje všetkých,ktorí našli v sebe dostatok síl postaviť sa zhovädilostiam ktoré sa na nás valia,pri čom je jedno,či zľava(socialisti) alebo sprava (neoliberáli).Dnes nadávky ako fašista,nacista,extrémista…používajú vládne elity ako kyjak,ktorým mlátia po hlavách každého,kto sa postaví proti sorošovsko-merkelovsko – diensbierovskej ideológii.Chmelár sa prikláňa k socialistickej revolúcii.Znie to ušľachtilo.Ale iba do vtedy,kým nezačne vysvetľovať,akým spôsobom a s kým ju začne realizovať.A keď mu dôjdu argumenty,uchýli sa k jednoduchému a osvedčenému prostriedku:
  https://uploads.disquscdn.com/images/67a0d1b57386e62d1605af66cc3e773365abf8be6b48aea24c264430f6384b25.jpg?w=600&h=600

 • Starý doktor • 14. února 2017

  Bety napsal

  Také se odchýlím, Petere. Dnes jsem v naší TV zachytilazprávu, že v USA se začíná silně prosazovat názor, že domácí úkoly je třeba dětem zrušit, neboť je stresují. Co mě ale doopravdypřesvědčilo, že je tam vzdělání na ústupu byl dovětek, že se tam rozvíjí diskuze o tom, zda by pro děti nebylo lepší začít školní docházku až v devíti letech ! !Takže děti ve věku kdy do sebe nasávají poznatky jak houba by seděly doma, čučely na televizi, nebo hrály hry na počítači – a až z toho budou dostatečně zblblé, tak kdoví, jestli ještě vůbec budou mít chuť naučit se alespoň číst a psát. Čekám, kdy se na toto téma rozhovoří nějaký „odborník“ z našeho ministerstva školství, neboť zaostávat za světovým trendem přece nemůžeme!!

  K čemu to již dnes vede dle mne velmi pěkně ukazuje níže uvedený článek – doporučuji.
  http://leva-net.webnode.cz/products/proc-je-zapad-vyrizen-nazor-inzenyra/
  Autor článku klade otázku o úrovni technického vzdělávání na Západě, a to zejména v USA. Proč jsou v USA inženýři cizinci, zatímco dělníci jsou Američané? Ne se všemi závěry lze souhlasit, ale dojmy popsané autorem pomáhají pochopit zvláštnosti pochopením charakteristiky západního technologického životního stylu …

 • Aleš • 14. února 2017

  Vynikající článek i diskuse, vřelé díky vážený autore.

 • Martin (už bez taky m) • 16. února 2017

  https://cz.sputniknews.com/svet/20150418280342/
  Mám podobnou zkušenost,
  jen mne Hvězdička nekouše, ale nikdy nejedná bez příčiny.
  V tomhle jsou zvířata lepší než lidé,
  a speciálně kočky, které jsou vynikající v tom,
  že si (běžná plemena) udržely schopnost se samy o sebe kompletně postarat.
  Zatímco koupí psa si pořizujete jej,
  kočky si koupit nemůžete.
  Přichází samy, a samy si vybírají „své“ lidi.
  A pokud je nerozmazlujete, ale máte jako dobrého kamaráda,
  dovedou být úžasně vnímavé, ale zároveň ZŮSTÁVAJÍ SVÉ.
  Hvězdičce vždy říkám, že je svobodná kočka která si sama vybrala dům i svého „dvounožce“…
  https://cz.sputniknews.com/svet/201606153294729-vedci-kocky-zakony-fyzika-logika/
  Psi dovedou být úžasně šikovní a věrní,
  kočky jsou nadprůměrně inteligentní a sebevědomé, u některých lidí lze naopak i o udržení i jen zbytku zdravého rozumu zjevně pochybovat…
  Agresivita a bezohlednost dnešní reklamy je otřesná.
  Vadí psům i kočkám a všem normálním lidem.
  Soudobé reklamní šoty které na člověka „vypadnou“ i při sledování pořadů na netu neváhám označit jako bezohledný terorismus. Pracují odporným způsobem s podvědomím a měly by být postaveny mimo zákon… Dokud jsme ještě lidé, je třeba tuto „gumovačku mozků“ omezit či rovnou zakázat. Zvlášť odporné a idiotsky přetvářející realitu ve virtuálno mi přijdou reklamy na automobily. Automobilismus v jejich pojetí je výrazem naprosté debilizace společnosti. Zneužívání zvířat a dětí v reklamě bych postavil mimo zákon,
  i lékaři- odborníci musí vědět že jde o odporné podprahově působící techniky s děsivými dopady.
  Lidé by se měli vrátit k alespoň pěším vycházkám do přírody alespoň 3 x týdně a společně jako rodiny, s dětmi. Jinak debilizace a odtržení od reality budou pokračovat bez ohledu na pomoc zvířat lidem zůstat LIDMI…