Diskuze k článku


 • fajt • 14. ledna 2017

  takže ještě jednou, absolutní bohatství je daleko zničující než absolutní chudoba, kulisy v amfiteatru, či v koloseu se mění, ale principálové jsou stále ti jedni. ..)

 • Martin (už bez taky m) • 14. ledna 2017

  Kačer rozhodně v žádném koutě není.
  Počká si, až bude mít „volnou hladinu k rozjezdu“.
  Pak vzlétne…
  A budou cucky lítat…
  Ne z Kačera…

 • Dana • 14. ledna 2017

  Zbrane hromadneho niceni se ovsem v Iraku nasly, Saddam je zdatne pouzival na sve obyvatelstvo a hlavne Kurdy. Zbytek, jako jsou fosforove bomby a chemicke zbrane , ktere Saddam tajne vyvezl uschovat do Syrie , Assad uz vetsinou vypotreboval na rebely. Aleppo je zamorene , coz je ted uz vlastne jedno, kdyz Assad a Putin nemilosrdne rozbombardovali vychodni Aleppo na cimpr campr, nemocnice, civilni obyvatelstvo s detmi, uplne vyhlazeni.. Ne, ze bych protestovala. Tim totiz skoncila era svadeni viny na „americkeho zabijaka“ , na podium tretiho sveta prisli novi agresori a Amici to nejsou. … Ale mam z toho zadostiucineni, jak se mirutvorce Vladimir Vladimirovic , ktery neustale hlasa pratelstvi mezi narody, propracoval k nemilosrdnemu utoku na islamisty. . Taleko vetsi agresivita a krutost, nez u zapadnich militarnich akci. Jak je to ceske prislovi ? „Odrikaneho chleba nejvetsi krajic…“ :-)

 • Martin (už bez taky m) • 14. ledna 2017

  Vladimír Vladimírovič nepoužívá tisíce tun defoliantů, které ve Vietnamu zabíjejí a mrzačí dodnes, stejně jako „minimální nezbytné malinkaté množství“ konvenčních bomb které USA svrhly na Laos a Kambodžu – země, které navíc ani nebyly oficiálně v jeho „svobodu a demokracii“ vyhlazující válce…
  Vladimír Vladimírovič neskladuje ZHN v Kosovu…
  Vladimír Vladimírovič nepoužíval houfně tisíce nábojů z ochuzeného uranu v Bosně, Srbsku či Íráku…ty budou „konvenčně“ mrzačit a zabíjet nejspíše ještě dlouho…
  Jediný kdo dosud ZHN v pozici JZ použil proti veskrze mírovým cílům byly USA…
  Samozřejmě že princip není v nějakých ZHN. Někteří sebou samými vyvolení je přece „mohou“ „pro dobro světa“ a „mezinárodního společenství“ (och jak úchvatná KLIŠÉÉÉÉÉÉÉÉ…….É É É používat- sami si to přece povolili a dovolili. A bůhví jak by si to ještě od té doby „zvopákli“ – kdyby nebylo toho zlého Putina a jeho schopnosti „taky si tak podobně pohrát“ na motivy songu:
  „před-louží, za-louží, nám už je to všechno jedno, před-louží, za-louží…nám už je to fuk“…
  Ostatně byly to firmy „Západu“ které za využívání „duševního vlastnictví“ -obsaženého v dobře placených „patentech“ USA tu výrobu chemických zbraní Sýrii umožnily- stejně jako tomu bylo v ještě větší míře v Íráku. Tam tehdy přispěly „na dobré dílo“ hlavně firmy Německé, Britské a Francouzské, za tiché spolupráce firem od „Alpských jezer“.
  Ostatně proč netrávit nějaké ty Íránské revoluční fanatiky- říkali si tehdy na „morálně vyspělém Západě“…
  Dle jejich tehdejší i současné „morálky“ to dobro / zlo přece dvojitěmetřitě záleží na tom koho trávíte – ne?? Nebo jsem už z toho nějaký zmatený??
  Nejspíše potřebuji další „injekci západní morálky“- tak doufám že se zde dostaví i další „stín“- mám už skoro absťák -zejména po té Sýrii…

 • Dana • 15. ledna 2017

  Ano, zapadni staty podporovaly Husseina proti Iranu, Saddam byl v te dobe mensi zlo a velmi se lisal. .. Dostal i takove zbrane, ktere jsou vedeny v OSN jako zbrane hromadneho niceni. Hussein ale zrejme podrazil sve spojence, napadl Kuwajt a to naprosto zmenilo situaci.. To uz tak nekdy chodi.
  Saddam ale take sam peclive pracoval na vyzkumu atomovky, to byl jeho sen. V roce 2005 se nove iracke vlade podarilo vyprazdnit sklady s takzvanym „Yellow cake“ materialem, ktery sice jeste na atomovou bombu nestacil, ale dala by se z toho vyrobit „Spinava bomba“. . Pres 500 metrickych tun ! surove zpracovaneho uranu pak putovalo do Kanady, ktera tento material zpracovava dodnes. (Iracane za tuto hmotu koncentrovaneho uranu dostali zaplaceno.). Evropane mohou byt zapadnim spojencum vdecni, ze se tato radioaktivni smes nedostala do rukou teroristu, jinak uz by ji ISIL davno pouzila v Evropske Unii. Jen nevime, jestli jeste predtim si nekdo z islamistu par kilogramu toho ‚Zluteho dortu“ neslohl.

  Faktem zustava, ze Vladimir Vladimirovic se ukazal byti strategicky nemilosrdny a ve vrazdeni dukladny.
  Vladimir Vladimirovic se uz pred Aleppem trenoval v celoplosnem zniceni rebelske baze, a to v Groznyj. V cecenske valce v roce 1999-2000 take napred „zmekcil“ odpor plosnym bombardovanim teroristu-civilistu bez rozdilu. Pak nasadil smrtici komanda podobne SS jednotkam. Stovky lidi postrileno, dalsi stovky uhorely v ruinach, vetsina civilistu. To pisi, protoze nekteri rusofilove ziji v iluzi mirumilovneho andilka Putky a vidi valecne zlociny jinde . . Kdyby takto drasticky postupovaly USA v Afghanistanu jako postupoval Putin v Cecensku, tak po vyvrazdeni vsech bez rozdilu, civilistu i teroristu, by USA valku vyhraly. A byl by pokoj.

 • Martin (už bez taky m) • 15. ledna 2017

  Tak jak V. V. Putin nikdy nepostupoval v Čečně – která byla součastí RF, a kde se bránl proti teroristickým útokům podněcovaných skrze US džihád zvnějšku („rozkolísáním Kavkazu vyhrožovaly US „neocons špičky“ již Gorbačovovi), tak naopak postupovaly USA např. v irácké Falúdži, ve státě který dále prokorumpovaly a okupují ho stejně jako Afghánistn de facto dodnes…
  Vy mi něco povídejte o upalovaní civilistu, soudružko – po Jemenu, Sýrii, Lybyi… Prostě jen lhát a překrucovat, nic jiného neumíte…na který pohřební či svatební průvod se vaši „jestřábi“ made by dron war zaměří příště??
  V.V. Putin nesmí být mirumilovnym andilkem, to by již jak jsem výše uvedl US šiřitelé „míru a demokracie“ použily své „nejlepší metody“ dávno nejen v Evropě a nejen v Srbsku a býv. Jugoslávii.
  Zatím si troufnete tak na Somálce…
  A o obohaceném uranu mi cosi povídejte, o jeho možném použití Vámi vybudovaným a podporovaným ISIL…
  To je jen ten „naoko“ horší s vámi podporované teroristické internacionály v Sýrii, vč. Al-Nusry, Zinki a jiných „demokratických“ uřezávačů hlav…kterým se pokušíte nasazovat „Bílé“ přilby z pod nichž vytéká hromada „kupodivu“ červené krve…
  USA zatím „vyhrály“ jen svou vlastní občanskou válku a tak dokonale, že tam máte na spadnutí další, možná ji skutečně už doopravdy „vyhrajete“…snažte se…

 • orinoko • 15. ledna 2017

  Danuska nám nějak spadla do jalové fáze. Takové krystalické kokotiny , to už vyžaduje hodně silný žaludek. Nebo ze by šlo o druhy úvazek u českého ministerstva vnitra pravdy a lásky?
  Porad ještě jsme se nedopocitali , kolik prototyp emika pozabijel indiánů , ale zato jsme konfrontováni s kubiceho pozdním sběrem stran Putina, vytvořeny soucasnymi robocopy NWO.
  Doma to střílí ve školách, na ulicích, letištích, zabíjí to vlastní prezidenty, tlustý to je, jak prase, namysleny , jak to jen dokáže největší hnup, plky to vede, jak Jim Ir Sen, a spát tomu nedá ani OM v malém Česku.
  S.e.r.e. se to do všech a do všeho. A ještě to ma tu drzost vydávat lez, kterou už odpiskal i teflon Blaire, za pravdu.

 • Béda • 15. ledna 2017

  Pane Dano,

  1/ chemické zbraně Saddáma, jestliže je vývozci „demokracie a svobody“ vůbec kdy v Iráku, tak jako tvrdíte, našli, mohli zrovinka tak použít SS umírnění barevní „revoluční“ hrdlořezové (údajně je dovezli z Turecka) v Sýrii.

  2/ tzv. kolaterální (civilní) ztráty – terminus technicus USS armády v Sýrii můžou být důsledkem citlivých rad US poraděnků svým umírněným hrdlořezům z Al Káidy, Al Nusry a podobných humanitárních organizací bojujících proti sekulárnímu režimu B.Asada za demokracii. Dokážu si živě představit jak poraděnkové poskytující umírněným hrdlořezům kupř. souřadnice cílů, údaje o rozmístění Asadových jednotek, radící správnou taktiku – radí svým spojencům, aby se ukrývali v husté zástavbě. S tím bojovníci, kteří se pro svoji věčnou slávu neváhají odpálit mezi lidmi na tržišti nemůžou mít vůbec žádné problémy.

  3/ zajímavé že při „misích“ US „mírozvestů“ téměř nejsou žádné „kolaterální ztráty“. Soudíc podle jejich mainstreamu, který hravě přehlídne Fallůdžu, Mosul a přehlédnul by snad i Hirošimu a Nagasaki.

 • Béda • 15. ledna 2017

  Zpráva z velkolepé rozlučky s americkým panem velvyslancem (Schapirem).

  „…Americký velvyslanec v České republice Andrew Schapiro s největší pravděpodobností skončí ve své funkci po nástupu Donalda Trumpa do Bílého domu.V médiích uslyšíme,že pan Schapiro si na rozdíl od celým národem nenáviděného Zemana získal sympatie spousty Čechů…Jak jinak
  Rozlučková akce se konala v Praze poblíž Karlova mostu a svolal ji politický aktivista a také zdejší bloger Tomáš Peszyňski. Jak včera informovaly některé zpravodajské servery (například iDnes nebo Aktuálně), na akci dorazilo zhruba 40 lidí, kteří panu Schapirovi na rozloučenou zazpívali dvě písně. Poblíž místa happeningu pak stáli i čtyři Schapirovi odpůrci s nápisem „Vezmi si je všechny s sebou.“ Pan Schapiro však na akci nedorazil – dle hlavního organizátora Peszyňského byl zván, ale nenašel si ve svém rozvrhu čas…“
  http://www.novarepublika.cz/2017/01/na-rozloucenouznal-jsem-sest-poslednich.html#more