Diskuze k článku


 • hudryper • 23. června 2014

  Protiruská eskalace zřejmě pokračuje a co nevidět překročí červenou linii.Jenom žasnu nad neschopností ukrajinských vojenských důstojníků vidět,že jde o sebevraždu řízenou hochy z CIA.

 • mirror • 23. června 2014

  Ty rakety jsou určitě inteligentní a proto rozeznají, kdo je proruský nebo prokyjevský. Kdyby se náhodou zmýlily, což je téměř se software prokyjevských programátorů vyloučeno, pak platí předchozí tvrzení.

 • Sio • 23. června 2014

  Něco takového by se snad nedalo vůbec ututlat. Asi by to pak dalo morální právo Rusům do toho vstoupit. Putinovi by možná i vzhledem k vnitřním problémům ani nic jiného nezbylo. Možná právě to je cílem těch zločinců?

 • hudryper • 23. června 2014

  Sio : Obávám se,že právě to je cílem.V noci měli získat obránci váchodu přes 240 tanků,stejné množství OT a 10 souprav GRAD. Zdá se,že si pomalu instruktoři v celém patře ukrajinského min.vnitra nevědí rady a tak sáhli po extrémním řešení jak dostat ruskou armádu na Ukrajinu.

 • Béda • 23. června 2014

  Porošenkův „mírový“ plán podrobně: http://www.noveslovo.sk/c/Je_mierovy_plan_P_Porosenka_mysleny_vazne

 • Béda • 23. června 2014

  Kde zůstali hlídací psi demokracie a pravda s láskou? „…Angažovanost Stejskala v ukrajinských střetech přátelům nevadí. Spíše naopak. „Podporujeme ho a držíme mu palce. Dá se říct, že je to pro nás hrdina … Je spousta věcí, které se na Ukrajině dějí a tady se o tom nemluví. Koluje spousta dezinformací,“ uvedla známá tohoto brněnského učitele.

  Bojovník čas od času informuje své známé o tom, co se na východě Ukrajiny skutečně děje. „V Slavjansku bombardují kazetovými bombami s fosforem. To pak hoří i beton a železo. Vše,“ napsal v jedné ze zpráv v neděli.

  O den později už přišla zpráva o tom, že je okraj Slavjansku a většina okolních vesnic úplně zničených. A ukrajinské síly složené z majdanovců a členů Pravého sektoru útočí ve čtyřnásobné přesile. „Když dobyli Krasnou Poljanu, postříleli všechny v nemocnici. Našich tam bylo sto, jich útočilo přes tři tisíce. Včera v Mariopole v nemocnici postříleli všechny, kteří měli ruský pas,“ popsal boje.

  V rozhovoru, který od středy vidělo na serveru Youtube už přes pětašedesát tisíc lidí, označil Stejskal postup ukrajinské vlády za genocidu ruskoukrajinského národa.

 • Kvalitni Rado Miko • 23. června 2014

  Олег Владимирович na Aktuálně cz

  Jacenjuk hlásí na Majdanu : „Jsme souhlasili s požadavky Mezinárodního měnového fondu a zvýšíme platby za být o 70%. Co jste na to?“

  Hlas z davu: „Budeme pracovat ve dvou směnách!“

  „Ale my jsme ještě podepsali dohodu o přidružení s EU, cla za dovoz z Evropy nebudou, není čim naplnit rozpočet!“

  Stejný hlas: „Budeme pracovat ve třech směnách!“

  „Ale ještě aj Rusko uzavře svůj trh pro naše výrobky a zvyší ceny plynu“

  „Budeme pracovat po celý den!“

  Překvapený Jacenjuk: „Prosím pana! Prosím na jeviště! Podívejte se na tohoto statečného muže. A kde ve prospěch Ukrajiny Vy vlastně pracujete?“

  „V krematoriu …“

 • Gatta • 23. června 2014

  hudryper napsal

  Protiruská eskalace zřejmě pokračuje a co nevidět překročí červenou linii.Jenom žasnu nad neschopností ukrajinských vojenských důstojníků vidět,že jde o sebevraždu řízenou hochy z CIA.

  I když taktické cíle mohou být třeba jiné, tak americký postup je stále stejný – ať to jsou Ukrajinci nebo arabové.

  S prominutím …
  Rozjebat to co to dá, hlavně když je to daleko a nejlépe bez vojáků USA – a ono se už z toho chaosu a následné bídy už vždy něco vytěží a některý cíl vyjde.
  Čím kalnější voda, tím lépe se loví. A když teče krev v ulicích, tak je nejlepší čas nakupovat.

 • Béda • 23. června 2014

  http://www.czechfreepress.cz/evropa/ukrajinska-vlada-po-spravach-o-vstupe-ruskych-vojsk-chcela-ujst-do-polska.html
  Všetko sa začalo tým, že milície, dobre pripravenou operáciou v Artemovsku, obsadili základňu v/č A-2730, na ktorej sa nachádzalo viac ako 200 tankov, 183 obrnených vozidiel pechoty a 288 obrnených transportérov. Tieto počty obrnenej techniky by postačovali na vytvorenie mechanizovanej brigády. Problémom však je nedostatok tankistov, najmä vodičov a strelcov, preto bolo rozhodnuté, zapojiť techniku do bojov po častiach, tak ako budú prichádzať vhodní ľudia na vytvorenie kompletných posádok, informuje stránka Antifašista s odvolaním sa na informácie zo Slovjanska.

  Toto zlyhanie ukrajinskej armády pod Artemovskom vystrašilo vedenie Ukrajiny. Nový prezident Petro Porošenko a premiér Arsenij Jaceňuk vraj po týchto informáciach boli niekoľko hodín nadne.

  Následne sa situácia ešte zhoršila, keď do Kyjeva dorazili zvesti o tom, že Rusko vtrhlo na Ukrajinu. Bolo dokonca narýchlo zvolané zasadanie SNBO, prevedené školenie pilotov helikoptér, ktorí by v prípade potreby evakuovali vodcov krajiny. O 15.00 miestneho času mal mať minister obrany Michail Kovaľ tlačovú konferenciu na ktorej sa chystal oznámiť začiatok ruskej okupácie. Prichádzajúce informácie hovorili o tankoch pod ruskou vlajkou, ktoré sa pohybovali po Ukrajine.

  Podľa slov očitého svedka, ktorý sa nachádzal v kabinete vlády na Bankovej ulici, na ktorej sa nachádza viacero vládnych budov, zložitá situácia sa podobala na to, čo sa dialo v Gruzínsku, po tom, čo sa gruzínsky prezident Michail Saakašvili dozvedel, že sa ruské tanky nachádzajú iba 90 kilometrov od Tbilisi. Od strachu si vtedy začal žuť kravatu a ďalšie časti odevu.

 • Béda • 23. června 2014

  http://czech.ruvr.ru/news/2014_06_23/EU-nevidi-duvod-k-uvaleni-ekonomickych-sankci-na-Rusko-6460/

  Nerozumím tomu. Rusko má jednat s fašisty z Kyjeva, kteří jsou loutkou USA. Takhle to pak vypadá, že jde o nějaký konflikt mezi režimem kyjevské junty a Ruska. Proč Rusové netrvají na tom, že je to konflikt kyjevské junty a jihpovýchodní domobrany? Pokud je jihovýchodní domobrana tedy loutkou Kremlu, tak junta je zcela nepochybně loutkou USA, které ji pomohly svojí konspirací k moci. Jednat by tedy měl buďto kyjev s předáky Donbasu anebo USA loutkovodiči s Rusy.

 • Kvalitni tožtak • 23. června 2014

  K čemu je Americe Majdan?
  Sergej Glazjev

  Sergej Glazjev je poradce prezidenta RF pro ekonomické otázky, text je možné proto chápat jako neoficiální postoj Ruska.

  http://leva-net.webnode.cz/products/k-cemu-je-americe-majdan-/

 • Sio • 23. června 2014

  tožtak napsal

  K čemu je Americe Majdan?
  Sergej Glazjev

  Sergej Glazjev je poradce prezidenta RF pro ekonomické otázky, text je možné proto chápat jako neoficiální postoj Ruska.

  http://leva-net.webnode.cz/products/k-cemu-je-americe-majdan-/

  No, jak to tak čtu, tak Amíci už teď vyhráli.

 • mirror • 24. června 2014

  tožtak napsal

  K čemu je Americe Majdan?
  Sergej Glazjev

  Sergej Glazjev je poradce prezidenta RF pro ekonomické otázky, text je možné proto chápat jako neoficiální postoj Ruska.

  http://leva-net.webnode.cz/products/k-cemu-je-americe-majdan-/

  Analýza Glazjeva je perfektní a s nádhledem. Je to les viděný shora. Lháři vedou hlupáky od stromu ke stromu bez pochopení souvislostí a bez odhalení cíle cesty. Mají to snadné. Ovčan má strach o práci a nepřemýšlí. Je to smutné.

 • Janus • 24. června 2014

  Tak jsem napočítal čtyři odpalovače, sedm nosičů munice, jeden radiovůz, jeden protiletadlový kompet(povstalci mají letectvo? nebo se počítá s odvetným úderem ze strany Ruska?), zaměřovací radar pro protiletadlový komplet(to je to na obojživelném podvozku), cisternu s palivem, čtyři štábní vozy GAZ, autobus „Bajkonur“, BRDM a nezbytnou polní kuchyň.
  A na závěr, dnes Bakala press přinesl informaci, že EU a USA pomůže ukrajině prodávat výrobky jejího zbrojního průmyslu. V nejbližší době tak dostanou nové zbraně bojovníci ISIL v Syrii, Irácká armáda a ještě pár režimů kteří sice „lidská práva“ moc nedodržují, ale jsou to zatím kámoši.

 • Vaska • 25. června 2014

  vřele doporučuju shlédnout toto video : http://czechfreepress.cz/evropa/nejnicivejsi-raketomet-na-svete-chystaji-nasadit-na-ukrajine.html – to vysvětluje že Vladimír si nechal zatrhnout možnost nasazení vojsk na UA – dává ussa najevo že ho do pasti nechytnou (nenechá se vyprovokovat) – a pokouší se odvrátit nasazení těch raketometů