Diskuze k článku


 • senil • 26. října 2017

  Babiš to bude mít těžké sestavit vládu. Pro ODS, Piráty a ČSSD to bude likvidační, jenom pokud by chtěli na jedno volební období ke korytům namastit si kapsy a pak konec. Prostituti KDU-ČSL půjdou s každým ale nemají dost křesel. Zbývá tedy Tomio s tichou podporou komunistů. To ale teď před nedávnem Faltýnek vyloučil, takže pat?
  http://www.epshark.cz/clanek/172/miroslav-macek-krouceni-hlavou

 • mm • 26. října 2017

  řešení samozřejmě existujew, a velmi jednoduché. Mira Kalousek předá řízení TOPky Pekarové Adamové. Sám si okamžitě podá přihlášku ….v uvozovkách…. na prezidenta , sežene hlasy pár zákonodárců a bude, tak jak je to v TOPce zvykem, kandidovat na prezidenta. Příkladem budiž pan Schwarzenberg. Kandidatura velkého Mirka nejen ukotví pravici, ale především smete ty Hynky, Kulhánky, Horáčky, Drahoše a jiné hraboše. Absolutně není pochyb o tom, že technolog moci Kalousek smete plebs oněch patnácti samokandidátů, respektive, buďme přesní. Kalousek a Zeman postoupí do druhého kola lednové prezidentské volby. Kdo by byl novým MUŽEM LEDNA 2018 by se vidělo. Rozhodně, M. Kalousek na Hradě rovná se rychlá politická. netuší smrt A. Babiše. i kdyby narval do voličů všechny své miliardy, což neudělá. Pan Zeman. který si nyní připadá nesmírně silně

  • Stan • 26. října 2017

   Co hulíte, člověče? To musí být fajn matroš…

 • mm • 26. října 2017

  netuší, opakuji omylem vypuštěné slovo, že už týden panuje v Rusku jiná atmosféra. Snad se mu to objasní, až přiletí za Putinem do Soči, potažmo, až si oslaví sto let bolševického převratu v Rusku. Jde o to, že podobně jako Česko je i Rusko před prezidentskými volbami. Jenže, a to pan Pjakin ještě lidu zdejšímu nesdělil, už týden takzvaně proti všem kandiduje Ksenija Sobčaková. Absolventka dvou univerzit, MGIMO s červeným diplomem, tele hvězda a dcera politického učitele Putinova, A. Sobčaka. Ksjuša smete těch patnáct samovydvygajuščichsja kandidátů, a druhé kolo prezidentských volem bude vypadat takto…..liberálka Sobčaková versus gosudar Putin. Není vyloučeno, že může vyhrát Sobčaková. Zépad by válčil s kým…..s mladou holkou…asi nikoliv. Čeká se, že by Putin uvolnil Medvedeva, sám se stal předsedou vlády a Sobčaková by jen Putina potvrdila. Kontinuita moci by zůstala. Ovšem, vliv Zemana v Moskvě by byl nulový, a v zimě 2018, jak vidět, se nikdo o nějakého starce z Prahy starat nebude. Sobčaková, která musí do února sehnat 300.000 podpisů, už začala, a je tedy na liberálovi Kalouskovi aby výzvě nEUhnul. Chce a je mocen být prezidentem, toť otázkou.

 • Irena • 26. října 2017

  mm: Jaká jiná atmosféra proboha, to jako myslíte to, jak si ze Sobčak dělají napříč internetem všichni srandu? Myslíte, že tahle červenodiplomačka prezentující se jako žena se sníženou sociální odpovědností, kterou také opravdu je, má šanci na zvolení prezidentkou? To snad ne. Možná tak na Praze 1 a obdobných obvodech v Moskvě, jinde v Rusku si ani neškrtne.

 • Martin (už bez taky m) • 26. října 2017

  Nevím, v případě KDU bych věřil, že „provalení jisté orientace“ na jisté sluníčkářsky přihřáté zelené louce jim mohlo „sehnat stádo oveček“ pro chybějící cca 1% – které jim lid obecný po Prostitucích schválených Kraďousem a dalšími obviněnými jaxi ne a ne odpustit -možná má lid obecný placení farizejských odpustků už dost…
  Ovšem šlo-li o „zásah shůry“, to Vám pane Letko nevím…
  Co se zombie Kraďouse týče,
  tam jsem stále více přesvědčený, že „cosi“ záhadně „zasáhnout“ muselo.
  Nějaké – moderně nyní rusky zváno „NLO“ – či „gamesáckým“ slangem Emzácké „skoronadpřirozeno“ muselo někde něco zvednout ze země a jiné odvolat od ploten – ale furt a furt mi to jaxi neleze do kebule – PROČ VLASTNĚ ???
  PRO se snaží spáchat v USA, a jedna „Mirka“ mi v Parlamentu po léta „stačila“, a tak tedy nejspíše „někdo někde“ „raketově“ rozhodl, že genderově správně tam musí být i „Mirek“…
  https://www.novinky.cz/specialy/dokumenty/452587-seznam-poslancu-zvolenych-do-poslanecke-snemovny-v-roce-2017.html

 • Stan • 26. října 2017

  mm napsal
  Mira Kalousek předá řízení TOPky Pekarové Adamové. Sám si okamžitě podá přihlášku ….v uvozovkách…. na prezidenta , sežene hlasy pár zákonodárců a bude, tak jak je to v TOPce zvykem, kandidovat na prezidenta.

  Míra Kalousek je tak maximálně kandidát na prezidenta vězeňské samosprávy na jiném hradě, tuším se jmenuje Mírov. A že na něj nový premiér má velkou pifku, to je jedna z mála jistot české politické scény. A že si ANO posichruje min. spravedlnosti, na to vsadím dolar proti bobu.

 • Martin (už bez taky m) • 26. října 2017

  Nevím nevím, tak nějak si myslím, že bych za Mirkovu světlou a zářivou budoucnost nedal ani cent…
  Maně se mi na mysl derou některé hlášky z oné památné dětské knihy „Neználek na Měsíci“, kde autor více než výstižně popsal jak „kapitalismus“ tak „východisko“ z něj… Nějak mi tu ale pro Mirkovu klidnou budoucnost chybí oni strážníci „Briggel, Migel a Mstigel“, i když tedy vím, že „…Buchtingova sůl je nejlepší“…
  Mistr padákových šňůr už toho někde v tmavém rohu parLAMENTU moc nenasnová.
  „Kostlivci“ začnou vypadávat ze „skříní“, kde je jaxi ne a ne udržet chybějící „kapesné“ na provoz party mafiánů…
  A že je zájemců…
  Nejen ve Sněmovně…
  Naproti tomu „Piráti mírného úkroku v mezích zákona“ či Farského „Starostové a neZÁVISLÍ“ mohou vypomoci za jistě „korektní“ úrok :-)
  Otázkou je, zda – ač mnohé působí jako dopředu dlouho dohodnuté – se budou chtít „zaplést“ hned a odpočátku…
  Ne pro všechny by pak mohly být připraveny Mirkovy „padáky“…

 • mm • 26. října 2017

  Irena napsal

  mm: Jaká jiná atmosféra proboha, to jako myslíte to, jak si ze Sobčak dělají napříč internetem všichni srandu? Myslíte, že tahle červenodiplomačka prezentující se jako žena se sníženou sociální odpovědností, kterou také opravdu je, má šanci na zvolení prezidentkou? To snad ne. Možná tak na Praze 1 a obdobných obvodech v Moskvě, jinde v Rusku si ani neškrtne.

  vzhledem k tomu, že panu Navalnému stálo za to deset minut na Sobčakovou útočit, protože sám mu selhal dipl. servis z americké ambasády a běhá věčně k soudu, tak o něco jde. Putinovi také všichni nadávali do Ras-putina, všude po ukrajině a části Rusi jsou dodnes nápisy putin chujlo no a kde Putin je…..u Vás, Martine bez m je sympatické, že máte rád Neználka na Luně, no a k lžipremiérovi….když mu museli dát preferenční hlas všichni zaměstnanci….pokud jde o ministerstvo spravedlnosti, nic si Babiš nemusí hlídat, protože jeho ministr spravedlnosti je synem soudkyně soudního dvora EU, kterou nedokázal vyměnit ani Sobotka a poslat tam kámoše Mlsnu. Prostě, cokoli do Bruselu na Babiše přijde, ona se musí ohlásit jako podjatá, a všichni její kolegové rovněř, neb jest tam Robert Pelikán znám. Brusel, kdyby chtěl soudit Babiše, musel by zřídit zvláštní tribunál.

 • Admirál • 26. října 2017

  mm – Vaše postřehy z Ruska jsou velmi zábavné.

 • mm • 26. října 2017

  no tak tady je těch dvacet eseroček z bývalého SSSR, a Rusové tím, Admirále, žijí. Ale je jistě možné, že opět, jako v 90. letech vyhraje Zjuganov, ovšem zůstane někdo jiný. U nás třeba získá Okamura. Babička Korejka, dědeček Japonec, otec tedy poloviční Japonec….vsadil bych si na dost vysokou cílevědomost. Podle šintoismu, děti narozené jako mrzáčci a poloviční Japonci nemají duši, kami. O to musí být usilovnější, chtějí-li přežít.

 • Alena • 26. října 2017

  mm napsal
  Podle šintoismu, děti narozené jako mrzáčci a poloviční Japonci nemají duši, kami. O to musí být usilovnější, chtějí-li přežít.

  aha, tak proto Japonci ještě nepodlehli multi kulti

 • hudryper • 26. října 2017

  Admirál napsal
  dmirál • 26. října 2017
  mm – Vaše postřehy z Ruska jsou velmi zábavné.

  Opravdu úsměvné. Vážený barone,dovoluji si Vás upozornit na nejnovější článek
  aeronetu, v němž se s pravděpodobností blízké jistotě vyjevuje Zemanova genialita.Jste sice docela dobrý na zajímavé detaily z domova i světa,Vaše odhady
  ale mají pochopitelný časový skluz v důsledku malé aktualnosti podkladů. V
  každém případě Vás zdravím a blahopřeji k rozšťárání uhlíků ve skomírajícím
  ohništi diskusí pod články OM poslední doby.

 • Vaska • 26. října 2017

  nojo prasečák v Letech zrušej (450 mega) tak se ty prasata poohlížej po jinejch korytech – samozřejmě nejlépe na státní outraty – a kvičej u toho jak pominutý !!

 • Admirál • 26. října 2017

  Vezměme to kolem a kolem, svět je, pokud to vezmu strojařskou mluvou, ve stádiu překročení meze kluzu. Materiál napínáním povolil, a je jen otázka času (a rychlost uvolňování vazeb se zvětšije), kdy dojde ke změnám.

  Může padnout Rusko, zničí li ho oligarchové společně se zahraničím,
  může padnout Amerika, roztříští ji vnitřní problémy,
  může padnout EU, roztříští ji vnitřní problémy
  nebo vše najednou.

  Co Čína? …

 • Admirál • 26. října 2017

  hudryper – děkuji za gratulaci.

 • Aleš • 26. října 2017

  Ještě abychom se nedivili, osobně se znám s možnou manažerkou (ta ani nemusí hulit nějak moc dobrej matroš, chlastá s Mírou) kampaně Kraďousek for prezident. A jak jsem už mnohokrát řekl. S FANATIKY NENÍ MOŽNÁ DOMLUVA, JSOU NEJVĚTŠÍM NEBEZPEČÍM LIDSTVA.
  mm: Protentokrát ani nevíte, jak můžete být blízko, ale ruskou stopu bych za tím nehledal. Tu tak maximálně v Kraďouskových rusofobních nacistických genocidních prohlášeních.

 • Martin (už bez taky m) • 27. října 2017

  Toto může být i výsledek tiché podpory ANO za dohodnutých podmínek od SPD a KSČM. Uvidíme při hlasování…
  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/navrhnu-mensinovou-vladu-rekl-babis-ods-ji-nepodpori-39062?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp
  Stále ale jsem pro voličem zreálněný původní soukromý předpoklad: určité spojenectví ANO- SPD – KSČM.
  Vyjádření TOP09, KDU a ODS v podstatě znamená že rozporují, nesouhlasí s výsledkem voleb tak „dem“kratických jak můžou odpovídat prostředí, které v prostoru bývalého Československa a nyní už jen v prostoru ČR spoluvytvořily rukou rozkrádačskou – společnou a nerozdílnou…
  Pozice trosek ČSSD bude zajímavá a na podpoře menšinové vlády ANO nemá vůbec co ztratit, naopak. „Být ve hře“ a nenést přímou zodpovědnost může být zajímavé- alespoň pro ty skutečně sociální.
  A ti kdo nechtějí nést žádnou zodpovědnost- ti neměli vůbec do Sněmovny kandidovat a vstupovat…
  Zvláště patrné je to u „C(p)IRÁTŮ…
  Přřál bych si, aby menšinová vláda ANO s sociálně snášenlivým programem PRO každého ČLOVĚKA vč. posílení prvků přímé demokracie a odpovědnosti politiků, PRO ROZVOJ CELÉ ZEMĚ, s podporou míru v mezinárodních vztazích, a respektující ekosystémy, národnostní hlediska, zájmy i kulturu naší země a potřebu NÁPRAVY A STABILIZACE společnosti vydržela CELÉ FUNKČNÍ OBDOBÍ.
  K tomu jí „tiše“ dopomáhej SPD, KSČM, ČSSD, rozumný občan – a Bůh…
  Měl bych neskonalou radost z kyselých xichtů celé „koalice“ „demo“KRASTICKÝCH StRAN (mafií) „pravého“,“křesťanského“ i „tradičně-obludně prospěchářského“ okraje politického spektra…
  Pokud by vláda byla dostatečně diplomatická, a v podstatě úspěšná, pak by tyto okrajové party mafiánů – kteří si dovolují ostatní v podstatě jen VYDÍRAT – mohl v příštích volbách za 4 roky občan už definitivně SPLÁCHNOUT MIMO PARLAMENT…
  :-

 • navstevnik • 27. října 2017

  Vláda s KSČ a SPD je v rozporu s ekonomickými zájmy AGROFERTU. Stejně jako referendum o CZEXITu

 • Martin (už bez taky m) • 27. října 2017

  Ekonomické zájmy Agrofertu mám někde.
  A co se týče „Vlády s KSČM a SPD“- s ohledem na idiotské chování „pravice“ se její mandáty ve Sněmovně stávají zbytečnými, stejně jako tyto mafie. Ostatně rozkradeno, zprichvatizováno, vytunelováno, odkloněno a zPRO -reST-ITUOVÁNO mají víc než dost, takže své „ekonomické zájmy“ si „pravice“ již dostatečně zajistila – a pojistila amnestií…
  Ale co čert nechtěl- objevil se šikovnější podnikavý člověk vyrostlý z marasmu doby kterou ony „tradiční“ „strany“ spoluvytvořily, a jelikož je nejspíše poctivější ke skutečné práci, a chce spíše „makat a neblábolit“ (nechť dostane šanci se ukázat), nepochybně za cca 3,5 roku zlepšil a zpřehlednil marasmus „udřených jako koně“ do té míry, že volby vyhrál.
  „Co včil, hergot??“ říkají si- „máme tam sice svého koně“- no ale on ještě není dostatečně „sedřený“ a tudíž si vede svou (Fialova ODS). Rád by pouze „dozoroval a sbíral body“ a „pilně si poznamenával“…
  Babiš díky postoji „pravice“ VŮBEC DO ŽÁDNÉ KOALICE NEMUSÍ, a jeho fakticky MENŠINOVÁ vláda -bude li diplomatická a rozumná- se přitom může ukázat jako NEJSTABILNĚJŠÍ A NEJOBLÍBENĚJŠÍ za mnohá léta- pokud bude respektovat hlavní body programů „mlčících“ SPD, KSČM či ČSSD do míry která je a občany uspokojí.
  V praxi to znamená pokus o sice kapitalismus, ale s přehlednější, srozumitelnější a pro pracovité i nadějnější tváří. Tedy s určitým sociálním smírem, ale i zlepšováním příjmů, stejně jako zabránění destrukce kulturního a společenského prostředí skrze „laskavost“ k ekonomickým migrantům- coby nástroje devastace národních států a evropských ekonomik rádobyvládci světa nejen zpoza louže.
  Není žádný důvod proč by SPD či KSČM- nebo i část ČSSD nedala Babišově vládě šanci. Kdykoliv jej mohou zastavit.
  Pro „pravici“ platí Trumpovo: „Вы уволены“.

 • navstevnik • 27. října 2017

  Zadarmo ani SPD,KSČM i část ČSSD hrabat nebude. A já se nemohu zbavit dojmu, že Babišovi bude deal s Klausem bližší.

 • Martin (už bez taky m) • 27. října 2017

  KSČM i ČSSD snad už alespoň to dle volebních výsledků pochopily, že nastoupit musí ne prebendy za držhubné (KSČM) či „hrabání“ (ČSSD) ale syrová a tvrdá PRÁCE. A to dost nepopulární, ale co naplat, když on ten volič nechápal jak „Bohumínské usnesení“, tak podobné „levici“ „sjednocující “ postupy…
  Pozice „tiché „přehazované“ podpory i s částí ČSSD či části jiných je něco jiného než veřejně zcela zřetelná a jasně viditelná „oposmlouva 2.0“ – tedy konání S PŘÍMO PROVÁZANOU ZODPOVĚDNOSTÍ.
  Soudě podle užitého slangu chápu proč jste „dlouholetý volič KDU“…, a proč ano -„hrabání“ nepochybně nikdy nesmí být zadarmo…
  I ten Kalousek ostatně někde začínal, že…
  Můžu si myslet o Fialovi i ODS cokoliv, ale je to snad jediná „strana“ která má nejširší sekulární základnu založenou na létech výhodných byznysů za výhodně připravených podmínek. Pokud byl „pan čistý“ (jaxi ani to přízvisko nemohu bez úcty k tomuto poblitikovi napsat s velkým písmenem) vrcholem degradace ODS, a pokud se nenaplnily jedny „Ivánkovy“ prognózy („Ony ještě budou nějaké volby“??, parafráz.) předpokládám že jak Klaus ml., tak Fiala nejsou pitomci na úrovni jedné parlamentní knihovnice či jednoho „mladíka s doutníkem“ ošlehaného větry sněmovních větráků…
  ODS pokud má zbytky elementární soudnosti nepůjde do koalice s někým tak výrazným jako Babiš, když ten s ohledem na svou voličskou základnu musí respektovat sociální základ dohod.
  Jak jsem psal- profláklá militaristická „pravice“ žádající 2% HDP na zbrojení (výpalné US vojensko-mocenskému komplexu) dostala možná cca 1% uteklých z přehřáté zelenavé louky na svou parlamentní záchranu, bude tam sice kvákat, ale „Karavana půjde dále“…
  Jak jsem již napsal: „Вы уволены“.
  Neplakejte a užívejte si „restitucí“- dokud můžete.
  Víte přece, že „Nic není navěky“…

 • orinoko • 27. října 2017

  Njn, podnětné čtení. Kde zůstali vyznavači okamovy břitvy?/?/ Či kyho výra mela byt situace posouzena?
  mm … hustý a dobrý. Tak takhle vypadá techno!ogie moci. A starý osvědčený Nicollo M.
  Celou dobu mám pocit , ze někde v koutě hnipe Deus ex machinací … a ecce … OM zase průkopníkem?
  Tak především … povolebni mysleni je příliš konvenční , sesnerovane , sterilní … a postrádá klasickeho českého fistrona a malou domu.
  Mnozí to asi ví, mnozí tuší, ale pravda je taková , ze se do sebe konečně pustily Pravda a Láska.
  Vašek Veskrna by ziral , co to vlastně nablabolil do luna české kotlikoviny.
  My pozůstalí ted musíme řešit, kdo je pravda, a kdo láska, když už se v kalkulacich ženských jaksi nedostává.
  Ze by Bureš utrpěl prosluleho Pyrhu?
  Nějak se mi zase začíná líbit jurský politicky kotel.
  A proč?
  Český volič rozdal kompletní Havluv Samet. A to jsem myslel, ze jsme voli!!

 • orinoko • 27. října 2017

  Pro admina.
  Ted ještě docitam.
  Nenech se mýlit. Už jsou připraveny i scénáře na rozebrání Babisova klubu. Některým parchantum v teto chvíli běží o hole bytí.
  Kde najdeme historické místní paralely?
  Husitská revoluce … pobělohorská poroba … podvodník Havel pod Klausovou kuratelou … a současný boj o hole přežití.

 • orinoko • 27. října 2017

  Znovu jsem procetl diskusi.
  Všichni maji velký bič.
  Tahle diskuse jde úplně mimo rámec a schopnosti všech DEMO hnupu vlastnících patent na politické moudro.
  A mne konečně dochází , proč je „naše“ obec /nejen OM/ … považována za spiklenecké exoty.
  Nám spiklencum nechybí kreativní myšlení. Stejně jako tvůrcům nepredstavitelneho.
  A mezi těmito dvěma břehy se pohybují vystudovaná lejna, tvurci kulis, numismaticti nudiste, obyčejní blbci, mrzaci sexu … a tonery veřejného mínění.
  Víte, co me na výsledků těchto voleb nejvíc medi?
  Hluboké veřejné mlčení, ze političtí klerikove dojeli na svůj sudetacky profil.
  A ze se Havlovi úplně definitivně vymkl Samet z pozůstalosti.
  Máme , co jsme chtěli?
  No jasně!!
  Konzum nám nesebere ani jedno politicke hovado.

 • Aleš • 27. října 2017

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Marek-Rezanka-Vzkaz-pro-Sobotku-a-Filipa-aneb-Kdyz-tedy-chcete-tu-analyzu-509973
  došlo na moje slova, Filip na sjezdu kandidovat nebude
  http://www.novarepublika.cz/2017/10/hrozi-chaos-predcasne-volby-protoze-s.html
  Regiony, jak Ostrava, tak severočeský region, tak Olomoucko jsou naštvány na dlouhé vedení Sralbotky.
  Teď ještě Stropnického převelet na kulturu…

 • Martin (už bez taky m) • 28. října 2017

  http://literarky.cz/blogy/marek-ezanka/25099-vzkaz-pro-sobotku-a-filipa-aneb-kdy-tedy-chcete-tu-analyzu
  M. Řezanka je dost přesný, až na odsuzování T. Okamury myslím. Je přece dost jasné, že některá jeho razantní tvrzení nejsou prosaditelná. A bez nich se chová v celku konstruktivně.
  A jinak- jen musím smutně potvrdit poslední větu orinoka…
  Ostatně podobně jsem to tady již nejednou nadhazoval…
  Ti z nás kteří propadli „sociálním“ sítem nemáme nejspíše ani tady nárok.
  Nám už zbývá jen Kimova „Ču-čche“…

 • Martin (už bez taky m) • 28. října 2017

  Jinak Aleši- Ostrava a MS kraj se především nasral na ŽVANILY, volič středního věku především. A to těm stranám „podělalo“ na % dost, zvláště když podobní (Severočeši) předvedli totéž.
  A „pravicový“ ten kraj není stále ani náhodou, snad s výjimkou Opavy.
  Ta ale coby úrodný okraj „Prajzska“ vždy byla jiná.

 • navstevnik • 28. října 2017

  Martin (už bez taky m) napsal

  KSČM i ČSSD snad už alespoň to dle volebních výsledků pochopily, že nastoupit musí ne prebendy za držhubné (KSČM) či „hrabání“ (ČSSD) ale syrová a tvrdá PRÁCE. A to dost nepopulární, ale co naplat, když on ten volič nechápal jak „Bohumínské usnesení“, tak podobné „levici“ „sjednocující “ postupy…
  Pozice „tiché „přehazované“ podpory i s částí ČSSD či části jiných je něco jiného než veřejně zcela zřetelná a jasně viditelná „oposmlouva 2.0“ – tedy konání S PŘÍMO PROVÁZANOU ZODPOVĚDNOSTÍ.
  Soudě podle užitého slangu chápu proč jste „dlouholetý volič KDU“…, a proč ano -„hrabání“ nepochybně nikdy nesmí být zadarmo…
  I ten Kalousek ostatně někde začínal, že…
  Můžu si myslet o Fialovi i ODS cokoliv, ale je to snad jediná „strana“ která má nejširší sekulární základnu založenou na létech výhodných byznysů za výhodně připravených podmínek. Pokud byl „pan čistý“ (jaxi ani to přízvisko nemohu bez úcty k tomuto poblitikovi napsat s velkým písmenem) vrcholem degradace ODS, a pokud se nenaplnily jedny „Ivánkovy“ prognózy („Ony ještě budou nějaké volby“??, parafráz.) předpokládám že jak Klaus ml., tak Fiala nejsou pitomci na úrovni jedné parlamentní knihovnice či jednoho „mladíka s doutníkem“ ošlehaného větry sněmovních větráků…
  ODS pokud má zbytky elementární soudnosti nepůjde do koalice s někým tak výrazným jako Babiš, když ten s ohledem na svou voličskou základnu musí respektovat sociální základ dohod.
  Jak jsem psal- profláklá militaristická „pravice“ žádající 2% HDP na zbrojení (výpalné US vojensko-mocenskému komplexu) dostala možná cca 1% uteklých z přehřáté zelenavé louky na svou parlamentní záchranu, bude tam sice kvákat, ale „Karavana půjde dále“…
  Jak jsem již napsal: „Вы уволены“.
  Neplakejte a užívejte si „restitucí“- dokud můžete.
  Víte přece, že „Nic není navěky“…

  s tím hrabáním – 10:0 pro pro Vás…
  Opustím tedy onen slang a zkusím svůj pohled rozvést. Programovou shodu hledá zatím Babiš dosti usilovně s ODS a nikoliv s KSČM+část ČSSD. A není divu – progresivní zdanění,minimální mzda o zvýšení korporátní daně ani nemluvě – s kým se asi tak snáze může domluvit?
  Máte pravdu, že dnes jsou Fiala i Klaus zajedno v tom že do koaly s ANO nejít. Jenom zdůvodnění je diametrálně jiné. Fiala – vyhráli jsme a teď ze svého předvolebního slibu s ANO nejít neuhneme. Klaus – prohráli jsme a proto je koalice s ANO nevýhodná. To platí dnes, za půl roku? Bursíkův případ blahé paměti (6 poslanců,5 ministrů) ukazuje, že v koalici na volebním výsledku nemusí zas až tolik záležet.
  Obchodník se strachem Tomio hraje svoji hru, a jaké budou jeho kroky se mi jeví nepředvídatelné.
  Já s tím, co hlásá, jsem v minimální shodě, nicméně v jednom bodě přece.Zákaz lichvy a zestátnění exekutorů bych mu s radostí odhlasoval. Ono by možná stačilo jen to první, druhého pak už by možná nebylo ani třeba.

 • navstevnik • 28. října 2017

  orinoko napsal

  Znovu jsem procetl diskusi.
  Všichni maji velký bič.
  Tahle diskuse jde úplně mimo rámec a schopnosti všech DEMO hnupu vlastnících patent na politické moudro.
  A mne konečně dochází , proč je „naše“ obec /nejen OM/ … považována za spiklenecké exoty.
  Nám spiklencum nechybí kreativní myšlení. Stejně jako tvůrcům nepredstavitelneho.
  A mezi těmito dvěma břehy se pohybují vystudovaná lejna, tvurci kulis, numismaticti nudiste, obyčejní blbci, mrzaci sexu …a tonery veřejného mínění.
  Víte, co me na výsledků těchto voleb nejvíc medi?
  Hluboké veřejné mlčení, ze političtí klerikove dojeli na svůj sudetacky profil.
  A ze se Havlovi úplně definitivně vymkl Samet z pozůstalosti.
  Máme , co jsme chtěli?
  No jasně!!
  Konzum nám nesebere ani jedno politicke hovado.

  slova,slova,slova…

  nicméně gratuluji k vítězství nad Pravdou a Láskou. A myslím, že k lednovému repete Vám mohu pogratulovat předem.

  ovšem jak zpívali klasici: nikdo nic nikdy nemá míti….
  ale potrvá to…

 • Aleš • 28. října 2017

  Martine: Svazák Stanjura už na tom pracuje, aby se i Opava stala normálnějším moravskoslezským městem, co se týče myšlení. Každý trochu přemýšlející volič s aspoň kapkou morálky něco tak odporného už nikdy volit nemůže. A jak říkáš, ve volbách vyhrál volič, i u neoliberálních kavárenských došlo k vykroužkování vykřičených případů jako Herman či Gabal. Jen ti voliči z vygumovanými mozky z Prahy či Bechyně dávají imunitu a bohatou rentu za parazitaci Bendovi a Kalouskovi. Ale i tam se situace mění. Právě sleduju rusko-ukrajinský film z roku 2015 Bitvu o Sevastopol. To je další důkaz změny. I ty vyznamenání. Jestli ho dostali Vondruška, Nohavica, Žantovský, příště by to mohl být Martin, Stan, zajoška, Letko či hudryper nebo Umlauf. I informačnímu boji by slušela medaile za statečnost, kterou prokazujete.
  https://www.youtube.com/watch?v=hkskujG0UYc
  Fašisté podpořili narkostát Kosovo a teď se snaží zastavit demokratické procesy v Katalánii. K čemu svět potřebuje fašisty a fašistickou EU s NATO, které je pro svět horší než Werhmacht?

 • navstevnik • 28. října 2017

  drobná technická: Gabal nebyl vykroužkován, KDU mělo ve Středočeském kraji tak slabý výsledek (částečně díky starostům), že neprošel vůbec nikdo

 • navstevnik • 28. října 2017

  omlouvám se, dám sem link, který by patřil do již mrtvého vlákna, popisuje hackerský útok na volební server,
  je ovšem z bakalonovin, kterým se zde asi příliš nevěří, ale zkusím to

  http://tech.ihned.cz/c1-65930890-volby-hackeri-a-krasa-papiru-bezpecnost-je-nad-pohodli

 • Aleš • 29. října 2017

  Andreji, v čem jsou lepší Černochová či Hamáček pro obranu než Stropnický. Nejlepší odborník je pan poslanec Alexandr Černý, ten by měl být mezi navrženými odborníky v případné menšinové vládě.