Diskuze k článku


 • fajt • 8. září 2017

  Kreml to chápe dobře, že si s nimi teď americká nomenklatura doslova vytírá v americké korporaci pozadí, ještě lépe to chápou ruští oligarchové, kterým jde o to nejcennější co mají, a to jsou prašule v západně americkém sektoru, a protože jde o více než 60 trilionů rublů, tak to vzalo vítr z plachet i takovému Putinovi, za to se dá postavit několik ruských armád a ještě se přitom dají miliardově uplatit všichni maršálové současné armády RF – takže v sázce je hodně a nakonec se i ten největší kliďas bude muset jasně pohnout v před – a nebo hodí ručník do ringu. ..)

 • fajt • 8. září 2017

  http://www.hlavnespravy.sk/franc-klincevic-vysvetlil-preco-usa-evakuovali-bojovymi-vrtulnikmi-20-polnych-velitelov-isil-severnej-syrie/1129340 – a vše před hlavněmi a děly syrských a ruských vojsk, ti je mohli klidně rozmlátit na maděru, ale rozkaz zněl jasně, IS a amíci mají ve všem zelenou a tak to stihli i s majetkem – tohle se asi muselo zapít pořádným stakanem. ..)

 • peter. • 8. září 2017

  fajt napsal
  Kreml to chápe dobře, že si s nimi teď americká nomenklatura doslova vytírá

  Je to tak.No musíte uznať,že Rusko po nástupe súčasnej garnitúry k moci doslova vstalo zmŕtvych a aj to dokazuje.
  Mnoho sa píše o pakte Ribbentrop-Molotov a prezentuje sa to ako napadnutie Poľska armádou ZSSR.Pravda je taká,že Stalin zúfalo potreboval čas na to,aby sa plne pripravil na vojnu z Nemeckom.Preto jednal s Hitlerom.Podobne aj Putin dnes potrebuje čas.Lebo PCR má pravdu v tom,že USA si vybrali Rusko za nepriateľa a robia všetko preto,aby konflikt vyprovokovali.Takže ide o ten čas na prípravu.Aj keď si myslím,že slovné spojenie „čas pripraviť sa na vojnu“dnes už nevystihuje skutočnosť.Lebo na to,stlačiť niekoľko gombíkov asi veľa času netreba.Keď sa to stane,tak do hodiny je po vojne aj po svete.Debilom v USA to buď nedochádza,alebo majú v talóne niečo na čo sa spoliehajú.A ruku na srdce fajt!Veľa možností tí Rusi ani nemajú.Buď sa zapoja do hry v réžii USA,alebo budú vyčkávať pokiaľ len budú môcť.

 • Vaska • 8. září 2017

  Narazil jsem na toto – myslím že se tam nacházej vysvětlení toho co se ve světě děje – http://bnw-nwo.wz.cz/oteplovani/levasov-o-klimatickych-zbranich.pdf

 • fajt • 9. září 2017

  https://cz.sputniknews.com/svet/201709085943823-americka-koalice-sledovani-konvoj-is/ – hezká ukázka pragmatismu i na místech, které mediálně vypadají naprosto černobíle. ..)

 • Jura11 • 9. září 2017

  Paul Craig Roberts hraje svoji hru v USA a pro USA.
  Myslím, že my tu máme již jiné informace.

 • peter. • 9. září 2017

  http://www.hlavnespravy.sk/rusky-prezident-v-azii-ukazal-kto-je-tiger-japonci-korejci-pochopili/1130610
  Bude zaujímavé sledovať,ako a akými prostriedkami budú chcieť USA zasahovať do budúcoročných prezidentských volieb.

 • hudryper • 9. září 2017

  Myslím si,že Putinova politika vůči USA čerpá ze zkušeností Stalinovy politiky
  vůči Německu v období před IIWW.Každý den,kterým se odložil moment ostrého střetnutí ruských a amerických vojsk má pro rychle se modernizující ruskou armádu cenu zlata.Uveřejňování technologických úspěchů při této modernizaci
  nemůže mít jiný cíl,než působit na profesionály v Pentagonu ,aby zabrzdili kroky
  svých kolegů řízených šílenými neokonservativci,z nichž už není návratu. Pokud
  ustojí Putin tlak na konta a majetky ruských ?? oligarchů,nezbyde neoconům než zmizet ze zahraniční politiky USA.To může Putin učinit podstatným politickým
  tlakem na podpindosníky a současně demonstrací vojensko-policejní síly uvnitř
  Ruska.Čili poučit se u Stalina nejen v zahraniční politice,ale rovněž v té vnitřní.

 • fajt • 10. září 2017

  http://www.awdnews.com/society/saudi-prince-if-putin-does-not-come-back-to-the-negotiating-table,i-will-finance-israel-and-arab-countries-to-invade-russia – to je otevřené vystoupení proti Rusku, kde jeden zazobanec vyhrožuje přímou agresí, možná to je jenom nastrčená figurka, za kterou se ale mohou štosovat právě triliony dolarů jak dajných, tak i nedajných ruských miliardářů. ..)

 • Bety • 10. září 2017

  Jura11 napsal
  Paul Craig Roberts hraje svoji hru v USA a pro USA.

  Nepřítele je třeba mít neustále na očích. Jen blbec se k němu otočí zády a pak se diví, kde se mu v nich vzal ten nůž.
  Ostatně Rusko se od USA odpoutává jak jen to jde – vzhledem k podpindosníkům, kterých má tolik i v důležitých funkcích dělá Putin co se dá. Držím mu palce.

 • Martin (už bez taky m) • 10. září 2017

  https://www.youtube.com/watch?v=_MGt7XFgRwQ
  někteří nevidí Bašárovu budoucnost v dlouze růžových barvách. S tím se ovšem dá i docela polemizovat…
  https://www.youtube.com/watch?v=4eTwe1Swmfc
  něco pro „militaristy“
  https://www.youtube.com/watch?v=32DOEr1J5ak

 • orinoko • 10. září 2017

  Na webu probíhá válka dohadů.
  Putin mel tomu vašemu oblíbenému emerickemu zmetkovi říci: Dodas vaše army svinstvo Haliči , my dodáme naše Talibanu.
  A prý to neřekl.
  Zároveň mel Rus v Sýrii u Deir Ez Zoir použít vakuovou? …. termobarickou? … bombu. Při tom výbuchu zakukal “ ministr války“ Daese.
  A prý to tak nebylo.
  Hlavne , ze je na výběr. Takový kapitalistický.

 • Bety • 10. září 2017

  Jura11 napsal
  Paul Craig Roberts hraje svoji hru v USA a pro USA.

  Nepřítele je třeba mít stále na očích. Jen naivní trou.a se k němu otočí zády a pak se diví, kde se mu v nich vzal ten nůž.
  Ostatně Rusko se od USA odpoutává jak jen to vzhledem ke všem těm podpindosníkům v důležitých funkcích jde.
  V pozici Ruska není slabost, jen zřetelná snaha nenechat se v žádném případě (samozřejmě kromě přímého vojenského napadení) dotlačit k použití jaderných zbraní. A USA mezi tím stále znovu a znovu a znovu dokazují světu, že jsou velmoc, která by po všech jen šlapala, velmoc neuznávající jakékoli normy a právo, velmoc, na kterou není v žádném případě v ničem spolehnutí.
  Stane, domnívám se, že jste můj předchozí příspěvek neschválil kvůli tomu, že jsem v něm použila výraz bl.ec. Omlouvám se, nepředpokládala jsem, že tento výraz patří mezi zakázaná slova.

 • Irena • 10. září 2017

  orinoko napsal

  Na webu probíhá válka dohadů.
  Putin mel tomu vašemu oblíbenému emerickemu zmetkovi říci: Dodas vaše army svinstvo Haliči , my dodáme naše Talibanu.
  A prý to neřekl.
  Zároveň mel Rus v Sýrii u Deir Ez Zoir použít vakuovou? …. termobarickou? … bombu. Při tom výbuchu zakukal “ ministr války“ Daese.
  A prý to tak nebylo.
  Hlavne , ze je na výběr. Takový kapitalistický.

  K číslu dvě nemohu sloužit, ale ta první věc je přesná, řekl to tak, že dal dar nedar, zůstal oblečený neoblečený a přijel nepřijel na koloběžce viz

  http://voicesevas.ru/news/33912-putin-opisal-vozmozhnye-posledstviya-postavok-ssha-oruzhiya-na-ukrainu.html

 • Irena • 10. září 2017

  Jenom ještě dodám, že nevím proč by to měl zrovna Taliban. Myslím, že ty zbraně by uvítali v mnoha daleko zajímavějších destinacích, třeba i pod samotným svícnem.

 • pacifista • 10. září 2017

  Reakce na Fait 8.9.2017. Pakt Ribbentrop-Molotov byl podepsán až poté, co Polsko jednalo s nacistiským Německem o tomto: Polský ministr zahraničí Józef Beck totiž podepsal už počátkem r.1934 smlouvu o přátelství s Hitlerem. Nebýt této smlouvy, nebylo by ani Mnichovské zrady.Pakt Ribbentrop-Molotov vznikl až poté, kdy i Rzeczpospolita Polska jednala s Hitlerem o míru.Už 24. října 1938 se sešel ministr zahraničních věcí Joachim von Ribbentrop, ne však s Molotovem, nýbrž napřed s polským velvyslancem v Německu Józefem Lipskim, aby mu navrhoval úplné vyřešení všech sporných otázek mezi oběma zeměmi…
  Jednalo se o obnovení vzájemné smlouvy výměnou za připojení svobodného města Svobodného města Gdaňsk k Německu a za povolení výstavby exteritoriální dálnice a železnice mezi Východním Pruskem a Německem přes polský koridor.
  Józef Lipski byl 20. září 1938, ještě před podepsáním Mnichovské zrady a také před podepsáním paktu Ribbentrop-Molotov, pozván Hitlerem do jeho sídla v Berchtesgadenu.Lipski píše: “Důrazně jsem mu zdůraznil, že Polsko je hlavním faktorem při ochraně Evropy před SSSR, a že zamýšlí provést emigraci do kolonií, po dohodě s Polskem, Maďarskem a možná Rumunskem, jako řešení židovské otázky”. Dále Lipski dodává: ”V té chvíli jsem mu řekl, že pokud najde návod, postavíme mu pomník ve Varšavě. Nebylo to zkrátka pro Stalina tak snadné, ať byl zločinec nebo ne; rozhodně však nebyl tupec, jenž by čekal, až se Hitler domluví s Polskem na společném voj. postupu proti Sovětskému svazu.Stalin totiž už věděl, že v lednu 1939 jednal polský ministr zahraničí Józef Beck v Berlíně s Hitlerem o plánech na společný útok Německa a Polska na Sovětský svaz. Znal volání po vládě pevné ruky, které r.1926 vyslyšel maršál Józef Pilsudski, co zavedl v Polsku už v roce 1926 voj.diktaturu.

 • peter. • 11. září 2017

  hudryper napsal
  působit na profesionály v Pentagonu ,aby zabrzdili kroky
  svých kolegů řízených šílenými neokonservativci,

  Má pravdu Putin.Je ťažké dohodnúť sa s ľuďmi,ktorí si pletú Austriu s Austráliou.
  http://www.eurasia24.cz/analyzy/item/2579-je-tezke-mluvit-s-lidmi-kteri-si-pletou-austrii-s-australii-co-tim-vladimir-putin-sdelil-svetu

 • Gatta • 11. září 2017

  Ač jsem taky jeden z těch co často „slyší trávu růst“, tak nemám rád komentáře PCR.
  Kolik z těch jeho vytrvale dramaticky černých analýz a předpovědí se nakonec potvrdilo … ???