Diskuze k článku


 • Dana • 22. března 2017

  Umirneni rebelove byli podporovani, protoze lhali o jejich umyslech nastolit demokratictejsi system, coz Obama, oponent diktatora Assada , pouzil jako zaminku pro militarni pomoc. V syrske politice nejsou zadni dobri ci spatni, je to stejna sorta muslimske kultury, v neposledni rade boj Shiitu proti Sunnitum. Pro zapad ‚Prast jako uhod‘.
  Dle meho mineni Al-Nusra a podobni jsou stejni hrdlorezi, jako vsichni islamiste. Neni umirneneho muslima ani umirneneho muslimskeho bojovnika .. To bohuzel z casti plati i pro Kurdy, byt ti, to musim uznat, statecne bojuji proti jinym islamistum a jsou pratelsti k Americanum.
  Hned na zacatku roku Trumpova administrativa ukoncila financni i militarni pomoc od CIA vetsine rebelskych jednotek, vyjma snad Kurdy, presne nevim, protoze se tak delo celkem v tichosti. (Ocividna podpora Kurdu rozciluje Erdogana.)
  Velitel al-Nusry se muze holedbat a plkat jak chce, Spojene Staty se nyni v Syrii koordinuji s Ruskem, ciliz to znamena konec vsem „umirnenym“ rebelum. Je normalni, ze islamiste pouzivaji propagandu, jako treba v pripade nedavneho naletu na „mesitu“, kde pry se nevinne modlili. . Jo tak urcite.

 • Béda • 22. března 2017

  Dana,

  „Umirneni rebelove byli podporovani, protoze lhali o jejich umyslech nastolit demokratictejsi system, coz Obama, oponent diktatora Assada , pouzil jako zaminku pro militarni pomoc. V syrske politice nejsou zadni dobri ci spatni, je to stejna sorta muslimske kultury, v neposledni rade boj Shiitu proti Sunnitum. Pro zapad ‚Prast jako uhod‘.
  Dle meho mineni Al-Nusra a podobni jsou stejni hrdlorezi, jako vsichni islamiste. Neni umirneneho muslima ani umirneneho muslimskeho bojovnika .. “

  No to, že jsou „umírnění“ muslimové všichni stejní by „soudruzi“ ze CIA, kteří je po desítky let piplají za tu dobu mohla snad vědět. Jinak pan prezident Asad, který je mnohem demokratičtějším a liberálnějším politikem než saudský despota, který nyní dohlíží na dodržování lidských práv v OSN udržoval v Sýrii SEKULÁRNÍ systém, jestli vám to něco říká. A pak je tady ta otázka proč „soudruzi“ z USA museli rozes*at i Sýrii, proč jim nestačil Afghánistán, Irák, UkraDina a Libye.A taky jakým právem se míchají do vnitřních věcí Sýrie – kdo jim k tomu dal mandát? Za brzkou odpověď předem srdečný dík.

 • Dana • 23. března 2017

  Americane nic neroze.rali, pac uz to v te oblasti bylo davno rozes.rane islamskym jihadem. Na to mozna prijdete az pak, az vam v Praze vylitne do luftu Karluv most i s turisty. Jak to mate s ceskou obranou proti terorismu, – krisove staby, policejni jednotky, ambulance, zdravotni nouzove opatreni a podobne ?
  Je cas na pripravu, uz i turecky sultan je nabuzeny.

  Predstavte si Bedo, ze Amici nemaji mandat od Bashara bojovat proti islamistum. Hruza hruzouci. Assad nedavno prohlasil, ze Americany do zeme nezval, jsou to nezvani cizinci a teprve se ukaze, zda to kolonizatori mysli vazne s tim bojem proti Daesh. Neveri jim.
  To samozrejme bere USA jako neprimy souhlas a neprekvapilo by mne, kdyby se Americane zacli soustredit na jihadisticka hnizda.
  Bez mandatu. To pak bude zase place, jak Americane zabiji nevinne civilisty…

 • Béda • 23. března 2017

  Dana,

  Nějak si nepamatuji, že by hořelo celé okolí Evropy před tím než v USA sehrály velké divadlo 11/9/2001, které posloužilo jako vhodný důvod (přišel jak na zavolanou) pro realizaci předem připraveného Programu pro nové AMERICKÉ STOLETÍ (3. říše měla být Tisíciletá) .

  Tím začal program „7 válek za 5 let“ – generál Wesley Clark.

  Takže milá Dano – Američané zcela záměrně rezes*aly celou tuto oblast a uvedly ji do chaosu a násilí s cílem prosadit svůj diktát (eufemicky nazvaný vývoz demokracie a Trvalé svobody – ta svoboda je vidět všude kam vstoupila noha amerického žoldáka – dnes dokonce i v Evropě) v zemích, které vzdorovaly a usilovaly do té doby o svoji vlastní politiku, případně nechtěly obchodovat dolarem, nechtěly podřídit svoji centrální banku diktátu mezinárodního lichvářského kartelu…

  Tím že USA jsou v Sýrii proti vůli syrské reprezentace a podporují protirežimní teroristy a džihádisty provádějí další z řady mezinárodních zločinů a předvádějí jak se chová diktatura vůči slabším státům.