Vládě USA už nikdo nevěří. Včetně Američanů samých

Reklama


Atlantický most, německá organizace vytvořená Washingtonem k podpoře a propagaci Němců sloužících Washingtonu, ztrácí dech. Poslední anketa, kterou tato organizace uspořádala, prokázala, že 85 % Němců se od USA odvrátilo. A tak byl předseda této organizace nucen oznámit „velkou ztrátu důvěry Němců ke Spojeným státům“. A dvakrát větší počet, ukázala dále anketa, je těch, kteří vidí spolehlivého partnera v Číně, než těch, kteří jej vidí v USA. (ZDE)

Ke stejnému hodnocení své vlády dospěli i Američané sami. Poslední průzkum Gallupova ústavu prokázal, že dvakrát víc je těch Američanů, kteří za největší problém USA považují jejich vládu, než těch, kteří za něj považují imigraci, a šestkrát víc než těch, kteří za něj považují zdravotní péči. (ZDE)

Gallupův průzkum dále prokázal, že mnozí Američané považují USA nikoli za demokracii, ale oligarchii ovládanou mocnými zájmovými skupinami.

Zcela nevyvratitelně se tak ukazuje, že v minulých letech došlo v USA k revoluci. Aristokracie svrhla lid a demokracie je mrtva. Žijeme ve Spojené oligarchii proti lidu.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

Přejít do diskuze k článku 9 komentářů