Diskuze k článku


 • Dana • 26. března 2019

  A kdepak je detailni analyza aktualniho deni okolo masakru na muslimy v Christchurch ? Byla tato tragedie „false flag,“ jako ty ostani, ci se objevil novy Breivik ? To jsou legitimni otazky. Nestaci prskat jako krecek a hecovat lidi z bezpeci u pocitace, ale opozicni zpravodaj by mel bojovat otevrene. Omilat stare udalosti a nepostavit se celem k posledni teroristicke udalosti je zbabelost, robertku…..

 • racek • 27. března 2019

  Mimochodem, o tom že to letadlo sestřelili ukrajinci, je asi už dlouho jasno. Ale nevěřím, že by to někdo z UK vlády nařídil. To spíše zblázněná a zfanatizovaná osádka některé z UK baterií které tam byly v té době rozmístěny, tuším čtyři.

 • John Powder • 28. března 2019

  Těžko říct. Že to byli Ukrajinci je docela jasné, ale možná šlo tak trochu o souhru okolností.
  Linka byla řízením provozu odkloněna mimo obvyklou trasu, a v podobnou dobu mělo letět letadlo s Putinem, které možná z bezpečnostních důvodů nelétá přesně podle itineráře, což si mohl někdo špatně vyložit.

 • Martin (už bez taky m) • 28. března 2019

  Ivan David:
  Lze za terorismus soudit někoho, kdo se zbraní v ruce pomáhal obětem teroristů s obranou?
  http://www.novarepublika.cz/2019/03/lze-za-terorismus-soudit-nekoho-kdo-se.html

  citace: „Ukrajinská armáda se na Donbasu dopouští válečných zločinů. Ostřelování civilních čtvrtí těžkým dělostřelectvem a raketovými zbraněmi, kdy je palba vedena bez rozlišení vojenských a civilních cílů, je válečným zločinem podle mezinárodního práva. Záměrné ničení elektráren a vodáren, které poškozuje primárně civilní obyvatelstvo a ztěžuje až znemožňuje jeho podmínky přežití je podle mezinárodního práva zločinem genocidy. Jejich pachatelé za řad Ukrajinské armády, dobrovolnických praporů jako Azov a politického velení státu by za ně měli být souzeni před Mezinárodním trestním soudem v Haagu.
  V evropské kultuře se v průběhu staletí prosadila idea, že nepřekážení zločinu a odmítnutí pomoci oběti je rovněž považováno za zločinné. Pokud bychom vzali jako fakt, že obžalovaný Erik Eštu skutečně pomáhal Opolčencům bojovat proti ukrajinské armádě a dobrovolnickým plukům, což zdaleka není prokuraturou dostatečně doloženo důkazy, tak z morálního hlediska nejde o odsouzeníhodný čin. Pomoc oběti může mít různé formy. Od humanitárních dodávek, přes diplomatický tlak na agresora. Nebo uvalení sankcí s cílem jej přimět, aby upustil od svého zločinného jednání. Až po pomoc ve formě fyzického boje, kdy se pomocník snaží třebas i střelbou na útočníka jej odehnat od oběti. Dostat jej mimo dostřel civilistů, které zločinec ohrožuje.
  Představitelé našeho státu – zejména současná a minulá vláda, a parlamentní strany, který ji podporovaly – by se měli stydět za to, že se nesnažili nijak pomoci obyvatelům Donbasu na nichž ukrajinský režim páchal válečné zločiny.“

  Svinstvo, svinstvo, svinstvo…

 • Martin (už bez taky m) • 28. března 2019

  Zato US placeného poskoka, samozvace Kvída „uznáváme“ a nejspíše mu budeme brzy i pomáhat s jeho „revolucí“, která má nyní charakter teroristických útoků na elektrorozvodnou síť ve Venezuele… A to hodlají útočit i na plynovody, ropovody, a US hrdinové“ zvažují jak „vytlačit“ vojáky RF ze země…
  Myslím, že během několika příštích měsíců USA naprosto ztratí zbytek kreditu… Nyní již předpokládám, že v případě útoku US bojůvek a la Somoza ve Venezuele (podobně jako ti „obětaví vrhači zápalných láhví“ na onom „režimem zablokovaném humanitárním mostku“) ruští vojáci v případě potřeby odpoví střelbou. Naostro…
  Na prohlášení, že se RF má stáhnout z Venezuely, Lavrov v odpovědi sdělil co že dělají US poskoci v Sýrii…
  Je mi to nemilé, nicméně žhavá fáze války se značně přiblížila. Venezuela není Sýrie, například Čína tam investovala ještě řádově více než RF a hodlá své investice bránit. Jedním z možných řešení by mohly být drony ve skupině hlídající přenosovou síť. RF z poválečných obnov získala řadu uplatnitelných zkušeností, Čína při rekonstrukčních a nových rozsáhlých projektech mj. v Africe také.
  Naivní představy Kvídů, že stačí tu a tam to trošku „pocuchat“ a „národ“ „vystoupí proti diktatuře“ jsou „uvažováním“ zpozdilého blázna.
  A co se Donbassu týče: aby jednou jako zcela samostatný neměl modernější infrastrukturu nežli zbytek Kolomojského diktatury…

 • Martin (už bez taky m) • 28. března 2019

  Jan Kubeša :
  Nebyl by mrtvý Guaidó pro USA užitečnější?
  http://www.novarepublika.cz/2019/03/nebyl-by-mrtvy-guaido-pro-usa.html

 • Irena • 29. března 2019

  https://rusvesna.su/news/1553535537
  Výpověď ruského agenta působícího na ukrajinské straně.